Etapa 30. efm - Universitatea Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Cum încheiem sezonul regulat?

- victorie clară, umilim caii
14
48%
- victorie la limită
9
31%
- egal
4
14%
- înfrângere
2
7%
 
Total votes: 29

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 932
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Etapa 30. efm - Universitatea Craiova

Mesaj de robertc » 11 Mar 2024, 20:48

Mi se pare penibil sa ii ceri sa vorbeasca romaneste dupa x luni,avem si o limba usoara .Sau ai nostri antrenori plecati vorbesc vreo unu araba,chineza...

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3505
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 30. efm - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 11 Mar 2024, 20:50

Ba da-o dracu dar nici macar un "mbcatz-tz-ash" nu poate sa zica acolo ! Sau "vere" ! :)(

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 30. efm - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 11 Mar 2024, 20:50

Dar nimeni nu vorbeste portugues ca Sumudica. E delir...

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 30. efm - Universitatea Craiova

Mesaj de Iancu Magheru » 11 Mar 2024, 20:51

Nu e vorba de importanță tactică. E vorba de apropierea de oameni, respect pentru oraș, pentru regiune etc..

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 30. efm - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 11 Mar 2024, 20:52

manex scrie:
11 Mar 2024, 17:13
Moama.... Dadui din greseala la pag 5 din topicul asta. Vai, ce jale... Ce de mooi si-au luat ai nostri... Dar incredere cand mai avem in ei? Nu ca nu ar fi demonstrat ca putem avea incredere in ei:de cate ori nu au revenit? Ok... Au si cherlit-o de cateva ori. Dar ce imi place rau la ei e ca nu se lasa cand trebuie sa recupereze. Asta inseamna dorinta. Ah, ca se lasa pe tanjeala cand conduc... Da. Asta e autosuficienta. Dar cum sa nu speri ca vor intoarce rezultatul cand au facut-o de atatea ori? Hai, in [****], sa le mai dam credit si lu Baiaram, de aseara eu nu il mai vreau pe Campanu plecat, si lui Ivan, ca nu ii e usor, sa apreciem driblingurile lui Mitri... Intrarile lui Screciu sau Maldonado si chiar daruirea lui Capatina. De Marko nu mai zic nimic, ca v-oi fi plictisit sa zic de el ca e cel mai tare jucator din campionat.
[****]... Negativism... Negativism...
Vom avea cu cfr... Pai... Ia sa vedem:cati spera sa facem un joc bun?
Ba vere, eu ca sa pun nu ca gaz pe foc, ci butelii de oxigen, eu nu ca sper in joc bun cu Cfr, ci sper sa batem tot, Fcsb sa piarda primele 3 meciuri, si sa tragem la campionat.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 30. efm - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 11 Mar 2024, 20:55

Pai si noi. Dar ne e rusine sa ne exteriorizam, prefeream critica.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2912
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 30. efm - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 11 Mar 2024, 21:14

Pentru a avea o parere cat mai obiectiva, am vazut meciul in reluare si am constatat ca rezultatul a ramas acelasi :)( dar mi-am schimbat parerea despre prima repriza. Urmarind la rece, fara emotii, mi-am dat seama ca JustME are dreptate cand spune ca prima repriza a fost echilibrata, poate cu un mic plus pentru copitate. Cred ca marea dezamagire a venit din faptul ca noi ne asteptam la mult mai mult de la ai nostri si in prima repriza nu prea au prestat conform asteptarilor.
In privinta viitorului imediat, eu sunt mai modest si sper doar sa facem meciuri bune, sa formam o echipa si sa castigam cupa. Sincer, mi-e teama cu cupa pentru ca suntem in lupta cu CFR care vrea sa castige ceva anul asta si mi-e teama si pentru faptul ca noi parem ca suntem in experimente nesfarsite. Pana la urma m-as multumi si cu o participare in cupe, dar cu o echipa reconstruita si cu un joc bun.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9801
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 30. efm - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 11 Mar 2024, 22:08

BiancoAzzurro_AS. scrie:
11 Mar 2024, 18:48
acum tu in cat timp ai rupe bulgara , maghiara sau ucrainiana?
Daca as sta zilnic acolo si as fi sefu'... Ar cam fi ok sa stiu macar basic in 3 luni, sa stiu cand aunt intrebat ceva.. La fel de basic. Nu ma intelegeti gresit. Imi place de Petev. Dar zic asa: in italiana ar intelege ceva? Dar in spaniola? Asa ar trebui sa inteleaga si in romana, saca face conexiunile. Macar intrebarile de la conferinta sa le inteleaga. Sunt cuvinte la fel in engleza, franceza, italiana... Pare ca asteapta toata traducerea. Dar asta e ce mi-as dori eu. Daca iau postarile mele cand a vorvit Mangia in romana cred ca eram super fericit.
Am zis!!

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3505
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 30. efm - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 11 Mar 2024, 22:32

Voi stiti reclama aia cu:
"Am facut-o in numele Stiintei" ...? :)(

Un meci pe care daca-l castigi nu-i bati doar pe asclavi si conducatorii lor ci ...bati si o pleiada de jurnalisti, gazetari, oameni din televiziuni, bati hateri care au atitudini deviante politice, bati jigodiile de adversari traditionali care-ti doresc raul si il vor pe Mititelu & co ca adversar fiindca ...corespunde ideii lor preconcepute despre olteni: facili, needucati, de ras, etc.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9801
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 30. efm - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 11 Mar 2024, 23:03

E o victorie mare. Le-am inchis gura pana la toamna. Atat. Si sper ca niciodata sa nu le mai dam vreun punct ca prostii.
Eu nubam vazut vreo declarație a familieim au zis ceva?
Am zis!!

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3505
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 30. efm - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 12 Mar 2024, 00:04

Atat l-a dus capul pe digeiul care a asigurat muzica aseara...sa puna "World in my eyes" al celor de la Depeche Mode la final in perioada de asteptare de dupa meci. Sistemul audio si mediul acustic nu erau potrivite pentru o astfel de piesa care nu se remarca prin percutii plesnite proeminente bine definite si e plina synth-uri difuze, din spectrul basului si mediilor, cu o percutie mai infundata...o piesa care a intrat astfel intr-un reverb si o ciorba fonica agasanta. Una dintre cele mai bune piese ale celor de la DM a fost redusa la zero de catre un mititel nepriceput.
Pe stadionul ala se aud bine doar bumtz, bumtz unde attack-ul este bine definit sau sunete sintetizate din spectrul inaltelor.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8122
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 30. efm - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 13 Mar 2024, 06:37


Scrie răspuns