Etapa 30. efm - Universitatea Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Cum încheiem sezonul regulat?

- victorie clară, umilim caii
14
48%
- victorie la limită
9
31%
- egal
4
14%
- înfrângere
2
7%
 
Total votes: 29

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 30. efm - Universitatea Craiova

Mesaj de Iancu Magheru » 11 Mar 2024, 11:50

Nu e o tragedie că ne-am chinuit. E un campionat echilibrat, dacă nu intri bine te poate bate oricine, am văzut destule exemple și vom mai vedea. De-aia e bine sa te bucuri de orice victorie. Diferența dintre locul 1 și locul 15 in România e mult mai mica decât aceleași poziții în Anglia sau Germania.

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1221
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: Etapa 30. efm - Universitatea Craiova

Mesaj de sorinyki » 11 Mar 2024, 11:56

Rapid Rrahmani București! Efectul Kosovo e devastator în Giulești, fără cei trei stranieri din Balcani echipa lui Dan Șucu ar avea cu 21 de puncte mai puțin și s-ar lupta la retrogradare! EXCLUSIV

https://www.prosport.ro/fotbal-intern/s ... v-19843507

Le-a iesit rapidistilor....

Noi gresim prea mult in aparare, daca bulgarul reuseste sa inchege o linie de fundasi, altfel vor sta datele probemei

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2913
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 30. efm - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 11 Mar 2024, 12:06

Caii nu pot invoca nici macar arbitrajul pentru infrangerea de ieri. Asta cred ca ii doare cel mai mult. Ei, victimele, oprimatii, haiducii au foat infranti corect si fara discutii, ba chiar as zice ca ne-a fost refuzat un penalty la Mitrita ( calul a lovit mingea cu copita, dar dupa aceea a dat si in piciorul lui Mitrita).

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 30. efm - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 11 Mar 2024, 12:08

Inteleg ca au avut echipa ideala, chiar si antrenor au avut. Totusi, a lipsit marele Vasilica.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Avatar utilizator
Doomsday
suporter
suporter
Mesaje: 817
Membru din: 05 Sep 2009, 13:17

Re: Etapa 30. efm - Universitatea Craiova

Mesaj de Doomsday » 11 Mar 2024, 12:20

Si Chiron nu s-a aliniat cu capul chel adevărat.
Dar chiar si asa FMSP!

Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 599
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: Etapa 30. efm - Universitatea Craiova

Mesaj de Prazake » 11 Mar 2024, 12:21

Jocul nostru e de cacao în continuare și faptul că jucătorii noștri joaca mereu pe câte un post diferit nu prea îmi dă încredere... Nu mai vreau să-l văd pe Screciu fundaș central și pe Mateiu titular în același meci... Crețu ieri a jucat extrema dreapta, Căpățînă a jucat peste tot în meciul de ieri. Daca se accidenta Popescu, cred că lua și mănușile... Ivan a jucat 3 minute pe stânga, după care a trecut atacant. Am bătut greu o echipa care e într-o formă dezastruoasă și nici n-are condiție fizică.

Bine, nici Petev nu pare să aibă ajutor pe parte administrativă... Adică Rotaru e un fel de Sergiu Nicolaescu in filmele comuniste... Regie, sunet, costume, rol principal...

Avem o droaie de probleme dar bine dracu' că i-am bătut pe papucari, că prea erau cu gura mare pe stomacul gol. Acum rămâne să o luăm meci cu meci, pentru că fiecare pas greșit înseamnă ieșirea din cursa.

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2146
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 30. efm - Universitatea Craiova

Mesaj de fanatic16 » 11 Mar 2024, 13:11

Superba atmosfera, superba victorie când vine atât de greu, altfel o savurezi când li se taie macaroana boovenilor care sperau la o victorie.
Eu unul nu as critica jucătorii pentru faptul ca nu au câștigat de o maniera mai clară, deoarece echipa lui mititelu joaca la capacitate maxima doar 2 meciuri pe sezon:cele cu noi. Efectiv echipa asta trăiește în liga 1 doar pentru meciurile cu noi. Chiar dacă alții au tarnuit cu ei pe jos gen rapid sau petrolul care le dădeau 5-3,4-3 etc., ei nu au avut în alte meciuri determinarea de ieri sau din tur cu noi.
Daca s-ar face o analiză a meciurilor boovene din tot sezonul regulat orice om ar trage concluzia ca cel mai consistent joc al lor a fost fix în cele 2 meciuri cu noi, în rest au suferit sau au câștigat cu noroc.
Erau prin iarna mulți care îi ridicau în slavi ca aveau 4 victorii la rand și când v-am spus ca alea sunt doar noroc și ca o vor lua în jos unii de aici nu m-ați crezut, ba chiar mai grav s-a scris pe forum ca ar fi unii jucători de la calu peste ai noștri! Nimic mai fals!
De ce marele atacant chitu nu mai dăduse gol fix de la meciul tur cu noi pana aseară?
Deși a schimbat foarte bine și a motivat echipa cum poate nimeni nu a mai făcut-o pe la noi, ba chiar a nimerit schimbările foarte bine, unde culmea campanu a jucat poate cel mai bun meci de când e la noi, eu am rezerve mari față de Petev, pentru ca e un joc la voia întâmplării iar fazele care duc la golurile noastre vin doar din valoarea individuala și inspirația unor jucători, nu pare nimic lucrat sau plănuit.
Vedem ce o fi în playoff, suntem la mâna noastră sa luam locul 2, la 3p de rapid.

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 933
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Etapa 30. efm - Universitatea Craiova

Mesaj de robertc » 11 Mar 2024, 13:15

Moowie wcsb...

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2231
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 30. efm - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 11 Mar 2024, 13:35

fabius_2014 scrie:
11 Mar 2024, 12:06
Caii nu pot invoca nici macar arbitrajul pentru infrangerea de ieri. Asta cred ca ii doare cel mai mult. Ei, victimele, oprimatii, haiducii au foat infranti corect si fara discutii, ba chiar as zice ca ne-a fost refuzat un penalty la Mitrita ( calul a lovit mingea cu copita, dar dupa aceea a dat si in piciorul lui Mitrita).
Porumboiu ce zice ??? Dar "prietenul" Craciunescu ? Sa nu ne grabim ...cei doi sunt experti in a inventa decizii de care sa se agate boovenii ! Trebuie sa gaseasca ceva pete in soare !

Avatar utilizator
JustME
junior
junior
Mesaje: 67
Membru din: 30 Mai 2004, 22:22

Re: Etapa 30. efm - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 11 Mar 2024, 14:13

cu tot respectul dar unii sunteti etern nemultumiti. voi niciodata nu o sa fiti pe deplin multumiti, mereu o sa gasiti tinte pe care sa le criticati. ieri era Baiaram, il voiati plecat urgent, intre timp Baiaram a inceput sa joace, sa dea goluri dar nu e problema ca schimbam tinta. acum inamicul e Anzor, ca e asa, ca e pe dincolo. daca o sa inceapa si el sa dea drumul la joc schimbam tinta, il luam in vizor pe altul si tot asa nemultumiti la infinit.

reactiile din timpul meciului sunt oribile, inteleg supararea, inteleg patima dar unele mesaje sunt de-a dreptul grotesti. invatati sa fiti mai echilibrati verilor v-ati face un mare serviciu si voua si celor asupra carora va varsati veninul.

in rest forza Stiinta si fmsp!

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1799
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 30. efm - Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 11 Mar 2024, 14:51

La meciul cu UTA , caii au jucat cu alți 4 jucători în apărare , au fost menajați titularii pt meciul cu noi. Vă dați seama? Mititelu cu mintea lui bolnavă trăiește doar pt răzbunări...

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2103
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: Etapa 30. efm - Universitatea Craiova

Mesaj de gogu2005 » 11 Mar 2024, 14:59

Just, ai avea dreptate dacă jocul de ieri ar fi fost o întâmplare. Dar știm cu toții că nu a fost. În final a ieșit bine și poate se mai șterge din ce a fost până acum. Dar să nu uităm totuși care este obiectivul echipei: campionatul/cupa. Faptul că putem să strecurăm și un peniss prin buzele botoxate ale papucarilor e altă treabă. Asta e mai mult treaba noastră, a suporterilor care știu unde este dreptatea și demnitatea. Jucătorii în schimb trebuie să joace indiferent de adversar, ei sunt profesioniști, joacă pe bani și mâine poate nu vor mai fi aici, dar noi rămânem să avem de-aface cu râia de mititelu în continuare.

Am bătut la limita limitei o echipă care nu a jucat nimic, fără antrenor și fără niciun strop de valoare și care există doar din dușmănie față de noi.

Faptul că am câștigat după ce am fost conduși de niște neisprăviți nu îi transformă pe jucătorii noștri în eroi. Poate când vor întoarce rezultatul și în meciurile cu fcsb sau cfr, atunci vor fi cu adevărat eroi. Până atunci să nu uităm câte puncte am pierdut pe greșeli strict personale sau ambiții prostești în teren și la vestiar.
FMSP oricând și oriunde.
CRAIOVA NESUPUSA

Avatar utilizator
JustME
junior
junior
Mesaje: 67
Membru din: 30 Mai 2004, 22:22

Re: Etapa 30. efm - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 11 Mar 2024, 15:09

Gogu, problema e cand actionezi in extreme. nu a zis nimeni ca sunt eroi, la fel cum nu sunt nici cei mai prosti din Liga 1. nu inteleg de ce vedeti lucrurile in alb si negru, eroi sau prosti, demni de aplaudat sau de injurat. viziunea asta asupra lucrurilor va face extrem de inversunati atunci cand lucrurile nu sunt conforme cu realitatea voastra.

pana la urma fiecare judeca fix cum doreste desi n-ar strica sa fiti nitel mai realisti, mai echilibrati.

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1107
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: Etapa 30. efm - Universitatea Craiova

Mesaj de Leonard Albert » 11 Mar 2024, 15:14

Just, ma simt cu musca pe caciula. Eu sunt unul din aia cu mesaje negativiste la pauza. Dar hai sa fim "justi" pana la capat: prima repriza a fost oribila iar Baiaram e petarda, chiar daca a marcat. Asa cum e si Cretu de cateva meciuri. Markovici a fost horror. Crezi ca mie nu mi-ar placea sa-i laud? Dar nici sa ma prefac nu pot.
Echilibrat si realist nu inseamna sa-ti lauzi plodul cat e de frumos si de destept doar pentru ca-l iubesti. Mai bine-i tragi o urecheala sanatoasa si-i arati calea cea buna decat sa-l pupi in fund de drag. Ca el va ramane cu pupatul in fund si tu cu pareri de rau cand ii vezi pe altii cum se descurca.
Sa traiesti si sa nu mi-o iei in nume de rau! ucv

Avatar utilizator
JustME
junior
junior
Mesaje: 67
Membru din: 30 Mai 2004, 22:22

Re: Etapa 30. efm - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 11 Mar 2024, 15:24

Leonard Albert scrie:
11 Mar 2024, 15:14
Just, ma simt cu musca pe caciula. Eu sunt unul din aia cu mesaje negativiste la pauza. Dar hai sa fim "justi" pana la capat: prima repriza a fost oribila iar Baiaram e petarda, chiar daca a marcat. Asa cum e si Cretu de cateva meciuri. Markovici a fost horror. Crezi ca mie nu mi-ar placea sa-i laud? Dar nici sa ma prefac nu pot.
e parerea ta ca prima repriza a fost oribila sau ca Baiaram e petarda. mie prima repriza mi s-a parut echilibrata cu cate o ocazie buna de fiecare parte + golul lor. in rest a fost o repriza in care niciuna din formatii nu au excelat, s-au limitat in tatonari si un joc extrem de precaut.

Baiaram asa petarda cum este are 4 goluri in ultimele 4 etape daca nu ma insel. te-ai gandit vreodata ca poate tu ridici stacheta mai mult decat e normal si ai asteptari nerealiste?

fiecare vede lucrurile in felul lui, unii vad paharul jumatate plin, altii il vad jumatate gol. problema apare in momentul in care iti bagi p... in el de pahar indiferent ca e plin sau gol jumatate.
Leonard Albert scrie:
11 Mar 2024, 15:14
Sa traiesti si sa nu mi-o iei in nume de rau! ucv
in niciun caz ucv si nici eu nu vreau sa crezi ca va cert sau ceva de genul. intr-un fel inteleg supararea si e normala doar ca uneori ducem lucrurile in extrem, atata tot usteag
Last edited by JustME on 11 Mar 2024, 15:34, edited 3 times in total.

Scrie răspuns