Etapa 1 Play-off. CFR - Universitatea Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Cum începem play-off-ul?

- cu o victorie după un joc solid
3
14%
- cu o victorie chinuită/norocoasă
7
33%
- cu un egal
6
29%
- cu o înfrângere
5
24%
 
Total votes: 21

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Etapa 1 Play-off. CFR - Universitatea Craiova

Mesaj de Iancu Magheru » 12 Mar 2024, 17:54

Bună să vă fie ziua, ne revedem în acea perioadă a anului în care putem constata repede la ce nivel suntem și către ce aspirații putem năzui, la modul obiectiv, fiindcă nu mai există adversari slabi. Victoria la Cluj ne aduce intr-o nesperată luptă la locurile 1-2. Înfrângerea sau egalul ne menține așteptările la obișnuitul loc 3.
Probabil Screciu va lipsi, deci cuplul central va fi compus din Maldonado (sper) și încă cineva...oricine dar nu Silva. N-ar fi exclus nici un sistem cu 3 centrali, om vedea ce ii mai țese mintea lui Bogdanov.
Aș începe cu Houri și Mitriță pentru o mobilitate mai mare la mijloc și Anzor + Mateiu. În față Markovic/Ivan.

Predicția mea: plecăm neînvinși.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9804
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 1 Play-off. CFR - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 12 Mar 2024, 18:26

Incepe Balul!!!
Ne trebuie nervi tari. Am și uitat de anul trecut cum a fost.
Va fi greu, trebuie sa fim tari psihic si tactic impecabili.
Va trebui sa intram fara frica, fara trac, dar nici sa mu ne aruncam aiurea. Cfr e vulpe batrana si ne poate prinde oricand. Vezi golurile luate cu Rapid si unica.
La mijlloc se va da batalia. Daca intelegem sa jucam rapid, din prima.. Ii facem. Ma bazez ca revenirea lui Ivan, pe moralul lui Baiaram, Marko, Campanu, pe Marko sa scoata ceva din palarie.. Pe Bancu sa fie in crestere de forma.
Nu trebuie sa ne aruncam aiurea. Dar nici sa ne aoaram ca la Verdun.
Greu
Am zis!!

FreakBoy
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 738
Membru din: 10 Dec 2003, 11:57

Re: Etapa 1 Play-off. CFR - Universitatea Craiova

Mesaj de FreakBoy » 12 Mar 2024, 19:00

Eu as incepe fix cum am jucat cu pisicile descaltate... cu Maldonado in locul lui Screciu.
Daca ar fi sa imporvizez l-as pune pe Cretu in locul lui Mateiu, Ivan stanga, Mitri ofensiv...
Si cum zicea tiganu, ori pierdem, ori nu pierdem, si asa o sa fie!
ucv ucv ucv
I N I M I T A B I L I

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2915
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 1 Play-off. CFR - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 12 Mar 2024, 20:05

Eu zic ca un egal nu e rau. CFR este echipa cu care ne batem pentru cupele europene si in campionat si in cupa. Eu as incepe cu Ivan in stanga, cu Mitrita mai in centru, Maldonado impreuna cu Badelj in aparare. Ivan este un jucator foarte bun de contraatac si cred ca la Cluj ne vom baza pe asta. Un plus pentru noi este Mutu care nu are experienta si este fricos. Cel mai bun jucator de la Cluj este Tachtsidis care trebuie anihilat intr-un fel sau altul. Cred ca un egal este un inceput bun de play off.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 1 Play-off. CFR - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 12 Mar 2024, 21:13

Ce egal mai fratilor, batem! Pe Cfr la ei acasa, cum e mai frumos. Kolijc si Ivan sa dea golurile.
Imi pare rau ca nu a plecat Kolijc, dar pentru el, ca sa fi luat niste bani in urmatorii ani. E vina lui ca l-au rupt tarambetii? Dar daca nu a plecat, atunci sa inceapa cu gol la Cluj play offul.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2507
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 1 Play-off. CFR - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 12 Mar 2024, 21:32

3 puncte obligatoriu dacă vrem să mai sperăm la ceva, iar pt asta trebuie început din start cu Houri, Mitriță, Ivan, Baiaram și Markovic

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9804
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 1 Play-off. CFR - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 12 Mar 2024, 21:37

Si eu zic ca trebuie sa fortam
Ori la bal, ori la spital!!
Am zis!!

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2149
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 1 Play-off. CFR - Universitatea Craiova

Mesaj de fanatic16 » 12 Mar 2024, 23:42

CFR joaca fricos cu mutu și foarte defensiv, trebuie bătuți, sa nu uitam ca pe Sibiu au bătut o în min 93 iar la Galați au făcut egal 2-2 într-un meci în care gălățenii meritau mai mult.
Varga și-a dat foc la valiză original cu mutu sau mu7u cum ii zic rapidistii după celebrul blat farul 7 2 rapid.
Avem poate cel mai bun moral de pana acum sezonul ăsta, trebuie valorificat.
Popescu - Bancu, Maldonado, Badelj, Căpățînă-Mateiu, Crețu - Mitrita, Houri, Baiaram - Ivan.
Anzor a fost ok cu fcu dar la ce galigani au la CFR ar trebui băgat Crețu sa se ia cu ei la trântă.
Pericol la animalele de Muhar și Tachtsidis, dar și la Otele care are viteza foarte bună.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1968
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Etapa 1 Play-off. CFR - Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 16 Mar 2024, 10:50

Eu nu stiu de ce nu se incearca o formula de echipa care sa dea echilibru pe anbele faze. atac si aparare.Eu vad asa formula de echipa ideala ot play-off.. Popescu - Vladoiu Maldonado Badelj Ndong - Mateiu in fata apararii - Cretu Bancu - Baiaram Ivan( Markovic ) Mitrita.Dupa pauza,in fctie de rezultat,ai multe solutii pe banca....Houri,Anzor,Koljic,Campanu,Capatana.Cand va reintra Screciu ii va lua postul lui Mateiu...acolo il vad eu.

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1642
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 1 Play-off. CFR - Universitatea Craiova

Mesaj de R.E.N. » 16 Mar 2024, 11:37

La cat de bine a jucat Houri, nu prea poti sa incepi meciul fara el. La fel, Anzor e singurul care poate sa joace in fata apararii si sa miste mingea repede in fata. Eu as juca cu Anzor Mateiu/Cretu in fata apararii si Houri mai avansat. Popescu - Soiri/Vladoiu Maldonado Badelj Bancu - Anzor Mateiu/Cretu - Mitrita Houri Baiaram - Ivan/Markovic.

Sau, ca sa beneficiem si de Ndong 4-4-2 cu Popescu - Soiri/Vladoiu Maldonado Badelj Ndong - Baiaram Anzor/Houri Cretu/Mateiu Bancu - Mitrita Ivan/Markovic.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2149
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 1 Play-off. CFR - Universitatea Craiova

Mesaj de fanatic16 » 16 Mar 2024, 18:40

De ce îi era frica lui Mariusvl nu o sa scăpăm :Anzor în loc de Houri! Ce sens are mutarea asta, Houri face tot jocul la mijloc, cu fcu nu am jucat nimic la mijloc cu anzor, doamne ia-mă!

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2507
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 1 Play-off. CFR - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 16 Mar 2024, 18:53

exact cum mă așteptam, de altfel... Avem nevoie de 3 puncte și noi intrăm pe teren la așteptare, să îi lăsăm să vină peste noi..

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1642
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 1 Play-off. CFR - Universitatea Craiova

Mesaj de R.E.N. » 16 Mar 2024, 18:54

Eu zic ca nu am jucat cat timp a fost Cretu pe pozitie mai avansata. Sa vedem.

Forza Stiinta! usteag
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 1 Play-off. CFR - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 16 Mar 2024, 19:36

Nici eu nu inteleg de ce nu incepe cu Houri si joaca in acelasi timp cu Mateiu si Cretu, ca sa nu mai zic ca nu apare ever Soiri.
Dar sa vedem, ca sa zic asa schimbarile pot aduce ceva bun.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8122
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 1 Play-off. CFR - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 16 Mar 2024, 19:45

R.E.N. scrie:
16 Mar 2024, 11:37

Sau, ca sa beneficiem si de Ndong 4-4-2 cu Popescu - Soiri/Vladoiu Maldonado Badelj Ndong - Baiaram Anzor/Houri Cretu/Mateiu Bancu - Mitrita Ivan/Markovic.
Joaca Bancu la mijloc cind luam titlul - peste 10-20 de ani.

Scrie răspuns