Cupa României Sferturi de finală: Universitatea Craiova- Oțelul Galați

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Continuăm seria excelentă și în cupă?

- da, cu o victorie spectaculoasă
6
25%
- da, cu o victorie muncită
14
58%
- nu, suntem eliminați și ne vedem de campionat
4
17%
 
Total votes: 24

Avatar utilizator
JustME
junior
junior
Mesaje: 83
Membru din: 30 Mai 2004, 22:22

Re: Cupa României Sferturi de finală: Universitatea Craiova- Oțelul Galați

Mesaj de JustME » 06 Apr 2024, 21:21

Bobby scrie:
06 Apr 2024, 21:01

Ai dreptate. Doamne fereste sa conduca cineva clubul asta nu pe baza de emotii si tinut in brate jucatori labili psihic, dar focusat pe rezultate si pragmatism.

Ca gruparile (si in general business-urile) de succes asa se conduc - cu emotii si tinut in brate pe aia care nu performeaza.
vorbesti de rezultate si pragmatism pt ca pe tine te incanta cifrele si cam atat. te uiti pe transfermarkt la niste cifre si tragi concluzia ca X tre sa castige pt ca X e mai mare ca Y. problema e ca la fotbal nu merge asa oricat de mult ai vrea tu. fotbalul nu inseamna cifre seci, uneori echipe prost cotate elimina echipe mult mai bine cotate si asta e valabil peste tot in lume.

uita-te la Rapid ca tot le placea unora sa ii dea exemplu de profesionism (inclusiv tie) cum incepe playofful cu 3 infrangeri la rand (cel mai probabil) si din cupa au iesit inaintrea noastra. Sucu ce sa mai zica dupa ce a bagat mult mai multi bani in transferuri decat Rotaru?

lasa cifrele si pragmatismul Bobby, fotbalul este despre pasiune, iubire, fericire si tristete nu cifre :-)
Bobby scrie:
06 Apr 2024, 21:01
Eu am anuntat de vreo 3-4 ani ca se va ajunge aici - deficite mari la buget, rezultate cam nimic, plus cam nimic la vinzare.
de fapt despre asta e vorba, nu? ne-ai spus tu noua :)

FreakBoy
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 746
Membru din: 10 Dec 2003, 11:57

Re: Cupa României Sferturi de finală: Universitatea Craiova- Oțelul Galați

Mesaj de FreakBoy » 06 Apr 2024, 22:20

Bobita, tu ești doar un troll calificat, plecat din tara ca să nu fii bișnițar dar sa poți fi bișnițar. Ofticat ca nu ești angajat de un club, ofticat ca unii reușesc cu puțin, și ofticat ca se cheltuie, dar nu pe tine. Nu știu dacă am uitat ceva, în afara de aia cu ochii albaștri...
Forza Știința!
I N I M I T A B I L I

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8180
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Cupa României Sferturi de finală: Universitatea Craiova- Oțelul Galați

Mesaj de Bobby » 06 Apr 2024, 23:08

Geronimo scrie:
06 Apr 2024, 21:15
@Bobby, dupa parerea ta, in campionatul nostru e o echipa care are un joc concret, cu 2,3 idei de joc? Sau meciurile se castiga din executii sau erori grave?

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Asta e o intrebare excelenta si inteligenta. Nivelul general al antrenorilor in Romania mi se pare mai slab decit nivelul jucatorilor.

Exista echipe cu ceva idee de joc : CFR (in perioada Dan Petrescu), Farul / Viitorul, Otelul.

FCSB nu pare a fi echipa antrenata la cine stie ce nivel in acest sezon - dar inscrie mult din faze fixe, are doi jucatori care produc multe goluri (Olaru, Coman), si nu sta catastrofal in aparare in multe meciuri.

Hai sa comparam cu noi - care e ultimul meci in care n-am primit gol ?

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3008
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Cupa României Sferturi de finală: Universitatea Craiova- Oțelul Galați

Mesaj de Geronimo » 06 Apr 2024, 23:31

Pai sa analizam si ce goluri am luat. O sa vedem aceasi jucatori foarte fricosi care nu se descurca daca dau de un adversar care pune presiune pe ei.

Dan Petrescu de ce nu se descurca in alte zari? Pentru ca aici a avut jucatori peste media competitoarelor si s-a bazat pe greselile individuale. Ideea era sa nu greseasca ai lui, ca un gol pentru el tot pica.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8180
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Cupa României Sferturi de finală: Universitatea Craiova- Oțelul Galați

Mesaj de Bobby » 06 Apr 2024, 23:39

JustME scrie:
06 Apr 2024, 21:21

uita-te la Rapid ca tot le placea unora sa ii dea exemplu de profesionism (inclusiv tie) cum incepe playofful cu 3 infrangeri la rand (cel mai probabil) si din cupa au iesit inaintrea noastra. Sucu ce sa mai zica dupa ce a bagat mult mai multi bani in transferuri decat Rotaru?

lasa cifrele si pragmatismul Bobby, fotbalul este despre pasiune, iubire, fericire si tristete nu cifre :-)
Eu cred ca Rapid e pe o traiectorie ascendenta - in general, pina acum, imi place ce vad acolo. Poti vedea si tu ca la incasari pe bilete si la sponsorizari Rapid sta mult mai bine ca U Craiova.

Partea pentru public apare ca emotie. Dar jucatorii nu-i platesti cu emotie. Si nici cazarea, transportul sau cantonamentele.

Tu confunzi parte din experienta pentru client, cu ceea ce inseamna fenomenul ca un tot. La fel ca in arta (muzica, film) sau sport - produsul vindut este emotie, dar fenomenul in spatele usilor inchise nu e atit de parfumat. Si supravietuieste doar cu bani.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8180
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Cupa României Sferturi de finală: Universitatea Craiova- Oțelul Galați

Mesaj de Bobby » 06 Apr 2024, 23:47

Geronimo scrie:
06 Apr 2024, 23:31
Pai sa analizam si ce goluri am luat. O sa vedem aceasi jucatori foarte fricosi care nu se descurca daca dau de un adversar care pune presiune pe ei.

Dan Petrescu de ce nu se descurca in alte zari? Pentru ca aici a avut jucatori peste media competitoarelor si s-a bazat pe greselile individuale. Ideea era sa nu greseasca ai lui, ca un gol pentru el tot pica.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Psihicul jucatorilor face parte din ecuatie - si partea de scouting ar trebui sa ia asta in considerare.

Stilul lui Dan Petrescu bazat pe duritate, disciplina, pregatire fizica, tinut jucatorii in stres nu poate merge absolut peste tot. Stii vorba ceea - apararea cistiga trofee si atacul vinde biletele. Petrescu a aplicat cel putin prima parte.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8180
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Cupa României Sferturi de finală: Universitatea Craiova- Oțelul Galați

Mesaj de Bobby » 07 Apr 2024, 00:12

FreakBoy scrie:
06 Apr 2024, 22:20
Bobita, tu ești doar un troll calificat, plecat din tara ca să nu fii bișnițar dar sa poți fi bișnițar. Ofticat ca nu ești angajat de un club, ofticat ca unii reușesc cu puțin, și ofticat ca se cheltuie, dar nu pe tine. Nu știu dacă am uitat ceva, în afara de aia cu ochii albaștri...
Forza Știința!
Astazi e o zi mare pentru tine. Un om educat te baga putin in seama. Enjoy !

Nu ti s-a mai intimplat asta din clasa a 8-a, de la scoala - facultate cum ii zici tu, ca acolo ti-ai terminat aventurile academice.

Ce sa fac daca nu mi-a placut salamul cu soia. Ti l-am lasat tie tot, sa-ti ridice estrogenul in sistem si sa-ti faca vocea diafana.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1837
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Cupa României Sferturi de finală: Universitatea Craiova- Oțelul Galați

Mesaj de dorumihnea2 » 07 Apr 2024, 13:18

Rezultatul din cupă ar trebui să fie o învățătură de minte pt toată lumea din conducere..... trebuie jucat cu rezervele și gata , cum fac toate echipele ...inclusiv Otelul a jucat cu 4 sau 5 jucători care nu sunt titulari deobicei. Asta e ...câștigi e ok iar dacă pierzi măcar nu futingi campionatul.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3008
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Cupa României Sferturi de finală: Universitatea Craiova- Oțelul Galați

Mesaj de Geronimo » 07 Apr 2024, 15:19

dorumihnea2 scrie:Rezultatul din cupă ar trebui să fie o învățătură de minte pt toată lumea din conducere..... trebuie jucat cu rezervele și gata , cum fac toate echipele ...inclusiv Otelul a jucat cu 4 sau 5 jucători care nu sunt titulari deobicei. Asta e ...câștigi e ok iar dacă pierzi măcar nu futingi campionatul.
Si nu erau mai mari sansele in Cupa decat in Campionat? Acum asta e. Macar de am invata din greselile noastre daca din ale altora nu putem.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1837
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Cupa României Sferturi de finală: Universitatea Craiova- Oțelul Galați

Mesaj de dorumihnea2 » 07 Apr 2024, 20:18

Ba da erau mai mari șansele.... problema e că în România nu poți pregăti 2 meciuri la interval de 3 zile cu același 11...nici eu nu înțeleg de ce....

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8180
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Cupa României Sferturi de finală: Universitatea Craiova- Oțelul Galați

Mesaj de Bobby » 08 Apr 2024, 07:23

Inca una buna despre meciul de cupa pierdut de Castravetev si trupa lui. Cica Otelul a fost de doua ori la Craiova in citeva zile !

Au calatorit pentru meciul cu fc calu in care au jucat foarte bine, mult peste cai. Au plecat duminica dupa meci catre Galati. Au revenit la Craiova miercuri. Practic astia au stat pe drumuri vreo 5 zile, au jucat doua meciuri in deplasare (deplasare lunga !), ambele meciuri dominate fizic si tactic, plus cistigate.

Trupa lui Castravetev a jucat doua meciuri acasa.

Ce pregatire fizica a facut Castravetev in comparatie cu Dorinel ?

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3588
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Cupa României Sferturi de finală: Universitatea Craiova- Oțelul Galați

Mesaj de Freestate » 08 Apr 2024, 07:27

Io, Booby (al lui Pamela) sa ma ierti dar am inteles ca galatenii au inoptat in Craiova in toate aceste zile la Salsa Dynamyk Dance Club.
Nu stiu ce-ti sufla tie Pamela la ureche .

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8180
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Cupa României Sferturi de finală: Universitatea Craiova- Oțelul Galați

Mesaj de Bobby » 08 Apr 2024, 07:29

Freestate scrie:
08 Apr 2024, 07:27
Io, Booby (al lui Pamela) sa ma ierti dar am inteles ca galatenii au inoptat in Craiova in toate aceste zile la Salsa Dynamyk Dance Club.
Nu stiu ce-ti sufla tie Pamela la ureche .
Astia de la Orange Sport au prezentat duminica seara programul Otelului. Asta ca sa ilustreze dezastrul lui Castravetev - in emisiunea facuta dupa meciul pierdut cu oile.

P.S. Postare in seara zilei de 31 martie 2024 pe Otelul Galati Facebook, imediat dupa ce Otelul a invins fc calu in aceeasi zi : "Joi seară vom fi iarăși în Craiova, dar pentru a întâlni Universitatea în sferturile Cupei României."

Pai "iarasi" nu inseamna ca au fost de doua ori ?

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1180
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Cupa României Sferturi de finală: Universitatea Craiova- Oțelul Galați

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 08 Apr 2024, 17:58

asta e neam cu bumerangu', cum scrii ceva mai baga 3 commenturi, merge pe cantitate :)(

nici nu se mai stie cine l-a contrazis ,ca a scris ca dorinel la vatra dornei , te alearga ca sa nu o ia in "atze"

Scrie răspuns