Play-off etapa 3. FCSB - Universitatea Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Cum continuăm seria meciurilor din campionat?

- cu o victorie
7
33%
- cu un egal
4
19%
- cu o înfrângere
10
48%
 
Total votes: 21

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8155
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Play-off etapa 3. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 08 Apr 2024, 16:11

White&Blue scrie:
08 Apr 2024, 12:29

Si mai avem doua probleme mari care ar fi putut compensa lipsa valorii, mentalitatea si inteligenta. Tiganul Coman desi a cam facut cele 2 goluri a fost in stare sa vada ca nu a avut un joc foarte bun.
In 11 ani noi nu am avut lider ca acest Coman. A fost facut de cacao in public de oier cind nu marcase nimic in 2 ani, dar a avut puterea sa revina. Are spirit de campion acest Coman. La noi, nimic. Mai mult mimoze.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2991
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Play-off etapa 3. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 08 Apr 2024, 16:16

Are siprit de golan. La fotbal iti trebuie si putina golaneala. Nu merge cu unconditional parenting. Jucatorii nostri sunt afectati ca ii criticam noi aici pe forum. Ei traiesc exclusiv din "centurile de socializare".

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9825
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Play-off etapa 3. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 08 Apr 2024, 19:09

Uite asa e viata:acum esti, acum nu mai esti. Acum o saptamana exultam pe aici, ne faceam planuri de finala, cautam cazari pe la Sibiu si ne imaginam cum umplem centrul cu alb-albastru. Despre meciul de ieri ce sa zic.. Credeam ca 3 puncte sunt la noi, raman 4, ii batem si acasa si batem tot doar din glezna. Si a venit meciul de joi care ne-a zis ca suntem praf si ca duminica trebuie sa facem altceva... Si tot nimic nu am facut. Mentalitatea ieri a fost de looser. Ne-am scapat in pantaloni in fata blondei si nici cu limba sau degetele nu ne-a iesit. Ca de fiecare data. Si de cele mai multe cu piyzda asta stilata numita fcsb. Ne pierdem in fata ei, ne fastacim si ea vede. Si te asteapta sa decartezi. Ca de fuoutut e greu. Decartezi... Bagi un deget, doua... Dar nu o [cenzurat]. Cam asa am simtit eu aseara
Am zis!!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9825
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Play-off etapa 3. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 10 Apr 2024, 17:38

Ca tot daduram antrenorul afara:voi ati vazut la digi explicatiile tactice pt ce ne-a batut fcsb? Cu desene.. Cerculete..sageti...si eu zic asa:pentru ca nu am alergat deloc in meciul asta, nu am presat, am gresit pase. Anzor nu prea e ce credeam eu ca e
Am zis!!

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3566
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Play-off etapa 3. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 10 Apr 2024, 18:41

Anzor e si el eficient cand macar tot mijlocul face pressing, Cretu si Houri sunt foarte slabi pe faza de aparare. Ivan la fel, Baiaram.
Anzor ataca decisiv si recupereaza cand aversarul este vizibil deranjat...
Unul singur care alearga nu poate face toata partea de aparare pentru mijloc.
Nu stiu cum vedeti voi fotbalul ...

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9825
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Play-off etapa 3. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 10 Apr 2024, 19:00

Io il vad cam prost, nu ma pricep, dar am vazut o faza care a aratat ca Anzor a stat si s-a uitat cum un fcsbist venea inspre noi. Fata de fcsbisti care mancau pamantul cand trebuia sa recupereze.
Am zis!!

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3566
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Play-off etapa 3. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 10 Apr 2024, 19:43

Vezi tu...deja ti-ai dat arama pe fata " trebuia sa recupereze". Nu credeti ca-i puneti in carca mai mult decat celorlalti ? Doar pentru ca a costat 700 de mii.

White&Blue
suporter
suporter
Mesaje: 645
Membru din: 28 Aug 2006, 21:01

Re: Play-off etapa 3. FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de White&Blue » 10 Apr 2024, 20:21

Eu imi pastrez parerea ca Anzor e un jucator decent si care merita pastrat in echipa. Nu stiu daca face 750k, dar Bic, Campanu, Isfan, Blesa, Kurtic, fac macar 10% din banii platiti pe ei?
Nu cred ca ne permitem sa pierdem jucatori decenti in conditiile in care avem in lot 5-10 jucatori de liga a doua sau de echipa de la retrogradare din liga1.

Scrie răspuns