Play-off etapa 6: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Merge trenul pas cu pas la Craiova dupa ... ?

Poll ended at 26 Apr 2024, 18:58

1. Ceapa si usturoi 3 puncte pentru noi
7
50%
2. Ramane nedecis
5
36%
3. Praz...si reusesc sa ni-l fure.
2
14%
 
Total votes: 14

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1825
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Play-off etapa 6: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de dorumihnea2 » 26 Apr 2024, 07:28

manex scrie:
26 Apr 2024, 00:02
Asa e. La gol Zajkov si Cretu. In ordinea asta au gresit
Dar e partea lui Bancu și uitați vă la reluări ce pasiv urmărește fază...

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2961
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Play-off etapa 6: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de fabius_2014 » 26 Apr 2024, 07:46

Trebuie sa vedem si partea buna dupa infrangerea asta. Asa cum am mai spus, se pare ca Galca incearca sa foloseasca si jucatorii mai putin folositi pana acum si care noua, tuturor ne lasasera o impresie buna. Ndong al doilea meci consecutiv folosit, Soiri intra si era sa dea gol.
O surpriza este si faptul ca Mateiu a fost trecut pe banca si cred ca de acolo pleaca direct spre alte zari.
Negativ este ca Galca mai crede inca in Campanu.
Sa vedem cum vor reactiona baietii din brigada, asa cum ii numea cineva pe fb si daca nu vom avea parte de o tentativa de rasturnare a antrenorului.
500k e clauza care s-ar putea sa-l faca pe Mike sa se dea gandeasca mai mult la ce face.
Eu nu sunt optimist in privinta ultimelor meciuri din campionatul asta, dar sper ca in campionatul viitor vom arata mai bine.

P.S. Cu Zajkov si Silva in aparare nu prea avem sanse la Rapid.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3558
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Play-off etapa 6: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Freestate » 26 Apr 2024, 07:52

Ce cvr puturos are Cretu asta ! Si tot baga Rotaru bani in el.
N-ai ba, iti trebuie centrali din nou, Badele si Zajkov sunt lenti si nu au siguranta in picior. Bancu a pierdut si orice urma de implicare defensiva.
Ndong trebuie sa-i ia locul.

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1453
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: Play-off etapa 6: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de gsm » 26 Apr 2024, 09:09

fratilor, in afara de meciul cu sepsi din play off, unde am dominat adversarul din primul minut, restul victoriilor le-am obtinut cu mult noroc, am fost dominati de toti adversarii. duminica trecuta am fost sa vizionez meciul tur dintre U-18 cu fcsb, scor 3-3, dupa ce noi am condus cu 3-1, credeti-ma, in afara de portarul GOGA care a limitat proportiile scorului a avut 7 interventii miraculoase, fundasul GASPAR si extrema stanga BARBU, restul sunt limitati, nu stiam de ce nu se promoveaza la echipa mare, dar acum m-am lamurit, trebuie adusi fotbalisti nu gluma, cam 15.

Stefan..
membru
membru
Mesaje: 169
Membru din: 05 Aug 2019, 14:21

Re: Play-off etapa 6: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Stefan.. » 26 Apr 2024, 10:29

Ținând cont ca jocul la mijloc e principala carenta a echipei, de mult timp, câteva schimburi la construcție între Anzor și Houry ar fi ceva pozitiv, completat de faptul că eternul Mateiu a rămas pe banca. În rest, am revenit in același film , cu aceleași mirese plictisite, sigure de mariajul propus de Rotaru. Sa vedem cum acționează viitorul fost antrenor.

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2166
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Play-off etapa 6: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de fanatic16 » 26 Apr 2024, 12:17

Corect, trecerea pe linie moarta a lui mateiu și băgarea lui Soiri sunt semne bune, ca se schimba ceva în bine în vestiar.
PS:am un feeling ca se întoarce Cicaldau

BogdanWick8
membru
membru
Mesaje: 158
Membru din: 02 Iun 2022, 19:05

Re: Play-off etapa 6: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de BogdanWick8 » 26 Apr 2024, 13:34

Eu nu pot sa inteleg de ce cand jucam acasa la toti le e frica sa faca un dribling sau sa urce cu mingea la picior, lumea te blameaza daca dai pasa inapoi la portar nu daca incerci sa faci ceva si nu iti iese, dimpotriva daca iti iese esti aplaudat.

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1655
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Play-off etapa 6: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de R.E.N. » 26 Apr 2024, 16:29

Bancu sigur mai vrea la Euro? De asemenea, cand si unde a uitat Ivan sa alerge? Acum un an manca pamantul in banda, acum da si el din maini ’ia uite domne se duce ala, prinde-l’. Valabil si pentru Cretu. Cred ca i-a facut Mateiu niste sesiuni de coaching lui Anzor cu pasa aia inapoi si in lateral.

Voi, cand l-ati vazut pe Soiri cum a jucat, ati inteles de ce nu a prins NICIUN minut in ultimele 3 luni?
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 847
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: Play-off etapa 6: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 26 Apr 2024, 17:21

1. Mi-e nu mi s-a părut ca am jucat mai rău decât in ultimile 12-15 meciuri. Poate am avut mai puțin noroc. Mie mi-au parut băieții concentrați și serioși. Am o observație, referitoare la Bancu, mi se pare ca este stresat ca s-ar putea accidenta și să rateze Euro. Am stat și am analizat sincer, fără “iubiri” extreme. Îi dau dreptate. Este la Știința de 200 de ani, a câștigat și trofee, a fost și înjurat, are o vârstă, participarea la un CE i-ar încununa cariera. După ce toți mititeii, marea majoritate a presei românești și “maistorii” nu au ratat niciun moment în care să îl critice, după 2 accidentări extrem de grave (pentru cei ce au încercat măcar să facă sport de performanță vreodată), eu, personal, îl înțeleg. Și nu e ca și cum a lăsat Știința pentru națională. Până la urmă luptând pentru Știința a avut acele accidentări.
2. Faptul ca la un meci cu CFR, important pentru participarea în cupele europe, sunt puțin peste 7000 de spectatori pe Oblemenco, cred ca spune multe despre cat mai contează fotbalul (și sportul) în general în România.
3. Din punctul meu de vedere, văzând ceea ce se întâmplă în România, in Europa și chiar în USA, cred ca ar trebui să fim mândrii pentru faptul ca încă mai visam la fotbal. Și vă rog să nu îmi dați exemplu Champions League. Priviți meciuri din Spania, Italia, Belgia, Franța. Sunt considerate clar peste noi. Băi băieți, iertați-mă, sunt la ei meciuri exact la același nivel de Voluntari-FCU, sau poli Iași- Botoșani. Chiar mai slabe.
4. Știința, eu cred ca nu nu este făcută pentru rahat, nici pentru rahați.
Astăzi, Știința este Campioana Unei Mari Iubiri Dispărute. Sper ca va reveni iubirea necondiționată a suporterilor (până la urmă, despre ce este iubirea?).
ucv ucv ucv

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 847
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: Play-off etapa 6: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 26 Apr 2024, 17:22

FM&BSP!
ucv ucv ucv

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9820
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Play-off etapa 6: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de manex » 26 Apr 2024, 18:18

Galca a dst mana cu jucatorii ca un antrenor de la alta echipa.
Am zis!!

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2961
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Play-off etapa 6: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de fabius_2014 » 26 Apr 2024, 18:25

R.E.N. scrie:
26 Apr 2024, 16:29

Voi, cand l-ati vazut pe Soiri cum a jucat, ati inteles de ce nu a prins NICIUN minut in ultimele 3 luni?
Nu a fost acceptat de grupul care face cartile. Am spus si mai spun ca e timpul ca Rotaru sa faca bani cu jucatorii care pot fi vanduti si sa nu mai prelungeasca anumite contracte. In mare, cam toti avem aceleasi preferinte pentru jucatorii care trebuie sa plece. Mateiu, Campanu, Koljic sa-si termine contractele, Bancu, Capatana, Ivan sa fie vanduti. Trebuie un nou inceput.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9820
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Play-off etapa 6: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de manex » 26 Apr 2024, 23:36

Ca sa batem la crapizi trebuie facut tooic. Nu putem fi asa saraci sa facem topic în ziua aia. Si dupa aia ne miram ca luam bataie
Am zis!!

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2544
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Play-off etapa 6: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de marius_vl » 27 Apr 2024, 09:35

pt cine să faci topic? pt nesimțitul ăla de crețu, care stă cu mâinile în șold pe teren? au fost prea mulți 7000 de oameni în tribune la meciul ăsta, mi-aș dori ca la meciul cu oile să fie tribunele goale ca la meciurile papucarilor, să simtă și ei nepăsarea și neimplicarea suporterilor! Aiurea, de-aia nu mai pot ei, mercenarii ăștia nesimțiți

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3558
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Play-off etapa 6: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Freestate » 27 Apr 2024, 10:56

Io tot va spun de Cretu de aproape 2 ani. Sare mingea din el, abia o controleaza, abia da curbele, alearga ca musca fara cap. Nu pot sa cred ce amatori sunt in clubul asta la nivel de management sportiv!

Scrie răspuns