Play-off etapa 6: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Merge trenul pas cu pas la Craiova dupa ... ?

Poll ended at 26 Apr 2024, 18:58

1. Ceapa si usturoi 3 puncte pentru noi
7
50%
2. Ramane nedecis
5
36%
3. Praz...si reusesc sa ni-l fure.
2
14%
 
Total votes: 14

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1120
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: Play-off etapa 6: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Leonard Albert » 25 Apr 2024, 23:53

Soiri e si in somn peste Vladoiu, Ivan joaca titular si din groapa, Blesa are interzis, ce [****], n-a aratat nimic in deplasare la FCSB unde n-a avut 3 mingi tot meciul. Iar despre fratele Capatana nu mai am cuvinte, omul asta hipnotizeaza tot sau eu sunt complet tampitt. E peste tot, joaca pe toate posturile, ca joaca praf e un detaliu minor. Ba, pana si nea' Mitica il vede fundas dreapta de nationala. Ma, ceva nu e in regula aici!
Am innebunit cu totii? Pe cand incepem cu el titular in poarta? Cand vazui schimbare Markovic/Capatana ma cruci... Luaram gol in 30 de secunde.
Ce are ma Blesa asta, are raie? Markovic nu juca nimic, Ivan nu exista ca varf, Koljic e piftie, tu cumperi un atacant care macar a marcat o gramada de goluri acolo de unde-a venit si-l bagam pe Capatana frate??? Incredibil. Repet, hipnoza in masa plecata de la capatana.

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 950
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Play-off etapa 6: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de robertc » 25 Apr 2024, 23:55

Cel mai tare ar fi sa nu il mai convoace pe Bancu la Euro,asa luam 2 muii,pierdem meciuri pe mana lui si nici bani nu mai vin

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2550
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Play-off etapa 6: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de marius_vl » 25 Apr 2024, 23:55

zajkov este printre cei mai slabi fundasi centrali din campionat, parerea mea! Este absolut jenant sa te aperi in halul ala la faza golului, penibilul reak

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9823
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Play-off etapa 6: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de manex » 26 Apr 2024, 00:02

Asa e. La gol Zajkov si Cretu. In ordinea asta au gresit
Am zis!!

iepurakis
senior
senior
Mesaje: 347
Membru din: 27 Feb 2009, 21:07

Re: Play-off etapa 6: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de iepurakis » 26 Apr 2024, 00:02

robertc scrie:
25 Apr 2024, 23:55
Cel mai tare ar fi sa nu il mai convoace pe Bancu la Euro,asa luam 2 muii,pierdem meciuri pe mana lui si nici bani nu mai vin
la cate cartonase galbene ia baiatul asta (unul pe meci aproape)... eu nu l-as selectiona. nu mai zic de bulevardul lui...

iepurakis
senior
senior
Mesaje: 347
Membru din: 27 Feb 2009, 21:07

Re: Play-off etapa 6: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de iepurakis » 26 Apr 2024, 00:05

manex scrie:
26 Apr 2024, 00:02
Asa e. La gol Zajkov si Cretu. In ordinea asta au gresit
la gol s-a vazut ce chef au baietii de fotbal: bancu era pe la mijlocul terenului si a ridicat la misto intr-o parte dreptul, poate o agata. acolo a ramas. zajkov are ceva din gratia hipopotamului cand e prin careu, iar cretu - prea obosit sa mai alerge la dublaj. chiar nu stiu ce asteptari de campionat romanesc slab putem sa avem cu asemenea specimene... despre inaintasi nici nu mai zic ca am latrat meci de meci, aia din fata au toti trei 1 neuron la un loc.

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1120
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: Play-off etapa 6: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Leonard Albert » 26 Apr 2024, 00:10

Maciul asta si cel cu Galati au rezolvat ecuatia: pa Europa si anul asta!
Sa ne vedem cu bine la anul, ca o mare familie, cu Vladoiu, Capatana, Cretu, Ivan, Mateiu, Campanu, Baiaram, Koljic. Daca se poate toti titulari. Ca ne iubim la infinit! Pana la pensie!

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2965
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Play-off etapa 6: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de fabius_2014 » 26 Apr 2024, 00:14

Azi, CFR a fost mai buna si a castigat pe merit. Avem scuza ca au lipsit Mitrita, Screciu si Maldonado, dar asta nu ne ajuta cu nimic. Sincer, mie nu mi s-a parut ca am jucat mai prost decat in celalalte meciuri din campionatul asta, cu CFR, doar ca azi nu am mai avut la fel de mult noroc.
Introducerea lui Capatana nu a fost inspirata .
Apreciez ca Galca i-a introdus pe Soiri si Ndong si asta arata ca se schimba ceva in echipa.
Problema mare este ca in meciul cu Rapid jucam in aparare fara Maldonado si Badelj, adica titularii vor fi Silva si Zajkov.
O sa fie greu in continuare.

Avatar utilizator
JustME
junior
junior
Mesaje: 78
Membru din: 30 Mai 2004, 22:22

Re: Play-off etapa 6: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de JustME » 26 Apr 2024, 00:16

culmea e ca azi nici nu jucaram asa de prost pe cum crede lumea. uneori adversarul e mai bun ca tine si azi cfr fu' mai buna, mai puternica dpdv fizic, mai isteata, mai incisiva. nu cred ca e cazul sa facem o tragedie dupa meciul asta care insa ne-a aratat limitele.

eu am incredere in antrenor si sunt convins ca stie mai bine ca noi ce are de facut. nu avem timp de vaicareli, urmeaza un meci cel putin la fel de greu etapa urmatoare.

forza STIINTA! ucv

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2550
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Play-off etapa 6: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de marius_vl » 26 Apr 2024, 00:26

cretu, zajkov, koljic, cimpanu, silva, capatina si mateiu (cu tot respectul pt el) trebuie sa plece la vara! Si nu ar fi o mare tragedie nici daca ar pleca bancu dupa european!
in continuare cred ca acest anzor nu este ce trebuie, este scund, este lent, nu este cine stie ce pasator, in niciun caz nu este un jucator pe care sa-l joci titular si sa te bati la titlu cu el
Last edited by marius_vl on 26 Apr 2024, 00:29, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
Doomsday
suporter
suporter
Mesaje: 831
Membru din: 05 Sep 2009, 13:17

Re: Play-off etapa 6: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Doomsday » 26 Apr 2024, 00:28

Nu voi critica baietii, am inteles, la o scurta analiza, ei atat pot, un etern loc.3 sau 4, de cupe europene nu ne mai lipim si oricum, nu are sens din moment ce ne facen de râs, intern nu prea mai contam.
Mihai, vinde ce poti si asta e, legile in universul pe care il intelegem spun asa, orice inceput are si un sfarsit. Ivan, Markovic, Mateiu, Cretu, Capațână, Koljic, Campanu, Vladoiu, poate chiar Bancu, de ce nu, si ei trebuie sa aibe un final aici la noi. Si Craiova Maxima a avut un final. Asta e. Ne pare rau, sunt ca si copiii nostri, dar gata.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2550
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Play-off etapa 6: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de marius_vl » 26 Apr 2024, 00:39

revad faza alora la gol si nu pot sa cred cat de jenant se apara acest zajkov, fara niciun fel de agresivitate, absolut penibil, nu ai voie la un asemenea nivel sa fii atat de penibil, cum sa iei 15k pe luna si sa iti bati joc de clubul tau in halul asta, nici la liga 3 nu vezi un fundas sa se apere in halul asta, eu daca as fi Galca l-as trimite direct la echipa a doua dupa meciul asta si as aduce un fundas de acolo pe care sa-l bag titular cu rapid!
iar nenea Galca Mourinho asta daca ar fi antrenor cu personalitate si cu valoare nu ar accepta niciodata ca bancu sa joace fundas stanga, doar pt ca nationala curului este mai importanta pt el decat clubul! Cat timp bancu nu va accepta ca el nu poate sa joace fundas stanga noi nu vom urca niciodata mai sus de locul 3, pt ca 90% din goluri le luam pe partea lui! Acum, ca Mitrita era indisponibil, era o oportunitate excelenta pt Costelinho sa joace cu Ndong fundas stanga si sa-l urce pe bancu in extrema, cu ivan in atac eventual, dar na, trebuie sa ai personalitate si valoare sa vezi lucrurile asa

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1120
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: Play-off etapa 6: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Leonard Albert » 26 Apr 2024, 00:49

Acum il scatem tap ispasitor pe Zajkov? Dar ca 80% din atacurile CFR-uli au fost pe bulevardul Bancu nu vede nimeni? Au rezistat fundasii centrali si portarul atat cat au putut. Evident, Zajkov e vinovatul. Ma dar, perlele din atac, alea care n-au tras de trei ori la poarta tot mecioul, alea de ce n-au vina, ca mor de atat nedreptate.
Ivan, Baiaram, Markovic...sefii la goluri..de aia de ce nu zice frate nimeni nimic? Noroc cu Zajkov, noroc cu strainii astia ca ei sunt mai prosti asa, ai nostri ca brazii.. Inalti.
Dar si ca "garzii"..Prosti!

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2169
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Play-off etapa 6: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de fanatic16 » 26 Apr 2024, 01:31

Mai rău decât ce vedem în teren ma enervează gluma aia de peluza, ma fraților pai în 2018 erau de 3 4 ori mai mulți și cantau toți, între timp ce [****] a intervenit?
Ăia dau mereu vina pe alții dar nu cred ca a suspendat jandarmeria mai mult de 15 20 de inși.
Dacă pt 15 20 de inși se dezintegrează peluza e o gluma proasta ce vedem! La rapid cum canta la unison 2 3 mii?
Urâtă imagine.
Cât despre meci, asta e valoarea maxima a unor jucători, ma ofticai rău să ne bata, chiar pe merit, unii care și au luat 5 1 de la farul și 4 0 de la unii din b.
Pe de alta parte, nu e nimic pierdut și suntem la doar un punct de locul 2,avem la rapid care sunt săracii mai targa decât noi, tradiția zice ca îi batem mai mereu, decât coach papura a reușit sa piardă în giulesti din 2014 încoace.
Chiar și cu relicva de Silva în teren îi vom bate.
La vara trebuie sa plece mulți, Căpățînă, Campanu, Koljic, Mateiu, Silva, astia par cel mai realizabil de dat afara, personal as vrea sa o terminam și cu markovic, ivan care e mort fotbalistic de vreo 2 ani aproape, marele căpitan dacă nu accepta sa termine cu joaca de a fundașul, Vladoiu rudimentarul, Crețu musca fără cap, trebuie reconstrucție dar cu ce scouting, ca noi nu avem asa ceva, noi avem doar bani fără minte.
PS:reconstrucție trebuie și la peluza și atmosfera de pe stadion

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1233
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: Play-off etapa 6: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de sorinyki » 26 Apr 2024, 06:39

Am pierdut un meci de 6 puncte, câștigăm astăzi aveam asigurat locul 3

Scrie răspuns