[Etapa 13] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce face Universitatea Craiova vineri, la Giurgiu?

Poll ended at 26 Oct 2018, 22:30

Castiga, 3 puncte, incepem sa legam victoriile
25
81%
Egal, un punct bun in economia sezonului
3
10%
0 puncte, nea Gigi e mai bun ca Devis
3
10%
 
Total votes: 31

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1983
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: [Etapa 13] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Dany » 24 Oct 2018, 08:18

Poate ca acest meci va fi mai dificil decât meciul cu fcsb dar cred ca avem puterea să câștigăm vineri seara. Astept sa facem un meci mare în memoria lui Ilie Balaci și să câștigăm. Mitrita, Bancu, Koljic și ceilalți sunt capabili să câștige deoarece Astra, chiar dacă este o echipă buna, nu eate de speriat. As vrea sa vad determinare maximă și să câștigăm fără mari emoții. Mangia va face o echipă care sa atace si nu cred ca vom juca la așteptare. Abia astept meciul de vineri! Forza Știința!

Trimis de pe al meu SM-A510F folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

sorin107

Re: [Etapa 13] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 24 Oct 2018, 08:32

Mie-mi place kelic, se vede ca are sange-n coae. E in forma si i-as prelungi contractul, daca-si doreste si el, evident. Pana una alta, popa e cu femeile si cu bautura si ce-i in mana nu-i minciuna.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
Fan Alb - Albastru
suporter
suporter
Mesaje: 624
Membru din: 15 Iun 2016, 23:24

Re: [Etapa 13] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Fan Alb - Albastru » 24 Oct 2018, 08:47

Sa nu uitam ca la jocu aerian Kelic a castigat toate duelurile aeriene cu jucatorii fcsbisti,dar mai ales cu gnoere care la jocu aerian a fost dominat clar de Kelic.
Cât cerul este albastru suntem deasupra tuturor usteag ucv

Preator12
junior
junior
Mesaje: 65
Membru din: 12 Iun 2018, 15:48

Re: [Etapa 13] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Preator12 » 24 Oct 2018, 10:16

alex.p scrie:
24 Oct 2018, 00:42
Kelic slab? Indexul InStat l-a dat al 3-lea om de la noi din echipa, cu 100% dueluri aeriene castigate, 19 mingi recuperate. Cum adica noroc ca a dat tusierul offside? Pai iesirea la offside nu se lucreaza? Nu Kelic e omul care o comanda la noi iesirea? Nu stiu ce penalty ai vazut, nici bucurestenii nu au cerut ...

Donkor a reusit sa ii anihileze pana acum pe Dragus (Viitorul), Tucudean (Cluj) si Gnohere (fcsb). Daca si asta e slab ... Da, mai are greseli, dar sa nu uitam ca a jucat in Serie B si in Liga 1, nu in Premier League sau Serie A. Daca nu gresea deloc, era de mult la Barca, Real sau Man City, nu la noi.

Fedele - a jucat cele mai multe mingi ofensive de la noi din echipa, 43, si a gresit doar 6 pase tot meciul! Cum o fi jucat prost? A jucat repriza a doua foarte bine intre liniile fcsb-ului, el si Mateiu au impins constant jocul in jumatatea lor (dovada si primul sfert din repriza secunda de 70-30% posesie, si un general de 59-41%). Locul 2 in indexul InStat, doar Koljic a fost peste el.

De ce trebuia Mitrita sa fie cel mai bun? Altii nu au voie? Mihaila e un talent, e normal sa faca meciuri bune si imi doresc sa il vad des printre cei mai buni de pe teren. Poate si schimbarea lui Mangia de la pauza l-a ajutat pe Mihaila sa joace asa bine. Mitrita a facut un meci bun.

Daca si in meciul asta am jucat prost ... doar ca idee, intre minutele 15 si 30 am avut 6-0 suturi. Iar in repriza a doua, a fost 5-0 pentru noi raportul suturilor la poarta! Noi am inscris din faze in care am reusit sa ducem 6 oameni in ultimii lor 30m, nu e usor asta. Chiar nu imi pot da seama ce va poate multumi pe cate unii.
Cum fac si eu cont pe InStat? :)

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1956
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa 13] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 24 Oct 2018, 10:19

Interesanta conferinta de presa de azi.Pe langa Mangia,va participa si Meza Colli.Intrebarile lui stancescu despre zaibar,praz si mancare olteneasca le stim deja.....

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 13] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 24 Oct 2018, 10:29

alextudi scrie:
24 Oct 2018, 09:06
alex.p scrie:
24 Oct 2018, 00:42
Kelic slab? Indexul InStat l-a dat al 3-lea om de la noi din echipa, cu 100% dueluri aeriene castigate, 19 mingi recuperate. Cum adica noroc ca a dat tusierul offside? Pai iesirea la offside nu se lucreaza? Nu Kelic e omul care o comanda la noi iesirea? Nu stiu ce penalty ai vazut, nici bucurestenii nu au cerut ...

Donkor a reusit sa ii anihileze pana acum pe Dragus (Viitorul), Tucudean (Cluj) si Gnohere (fcsb). Daca si asta e slab ... Da, mai are greseli, dar sa nu uitam ca a jucat in Serie B si in Liga 1, nu in Premier League sau Serie A. Daca nu gresea deloc, era de mult la Barca, Real sau Man City, nu la noi.

Fedele - a jucat cele mai multe mingi ofensive de la noi din echipa, 43, si a gresit doar 6 pase tot meciul! Cum o fi jucat prost? A jucat repriza a doua foarte bine intre liniile fcsb-ului, el si Mateiu au impins constant jocul in jumatatea lor (dovada si primul sfert din repriza secunda de 70-30% posesie, si un general de 59-41%). Locul 2 in indexul InStat, doar Koljic a fost peste el.

De ce trebuia Mitrita sa fie cel mai bun? Altii nu au voie? Mihaila e un talent, e normal sa faca meciuri bune si imi doresc sa il vad des printre cei mai buni de pe teren. Poate si schimbarea lui Mangia de la pauza l-a ajutat pe Mihaila sa joace asa bine. Mitrita a facut un meci bun.

Daca si in meciul asta am jucat prost ... doar ca idee, intre minutele 15 si 30 am avut 6-0 suturi. Iar in repriza a doua, a fost 5-0 pentru noi raportul suturilor la poarta! Noi am inscris din faze in care am reusit sa ducem 6 oameni in ultimii lor 30m, nu e usor asta. Chiar nu imi pot da seama ce va poate multumi pe cate unii.
Ti-a displacut ceva la meciul asta?

Te chinui degeaba... :-D

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2487
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa 13] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 24 Oct 2018, 10:32

alex.p scrie:
24 Oct 2018, 00:42
Kelic slab? Indexul InStat l-a dat al 3-lea om de la noi din echipa, cu 100% dueluri aeriene castigate, 19 mingi recuperate. Cum adica noroc ca a dat tusierul offside? Pai iesirea la offside nu se lucreaza? Nu Kelic e omul care o comanda la noi iesirea? Nu stiu ce penalty ai vazut, nici bucurestenii nu au cerut ...

Donkor a reusit sa ii anihileze pana acum pe Dragus (Viitorul), Tucudean (Cluj) si Gnohere (fcsb). Daca si asta e slab ... Da, mai are greseli, dar sa nu uitam ca a jucat in Serie B si in Liga 1, nu in Premier League sau Serie A. Daca nu gresea deloc, era de mult la Barca, Real sau Man City, nu la noi.

Fedele - a jucat cele mai multe mingi ofensive de la noi din echipa, 43, si a gresit doar 6 pase tot meciul! Cum o fi jucat prost? A jucat repriza a doua foarte bine intre liniile fcsb-ului, el si Mateiu au impins constant jocul in jumatatea lor (dovada si primul sfert din repriza secunda de 70-30% posesie, si un general de 59-41%). Locul 2 in indexul InStat, doar Koljic a fost peste el.

De ce trebuia Mitrita sa fie cel mai bun? Altii nu au voie? Mihaila e un talent, e normal sa faca meciuri bune si imi doresc sa il vad des printre cei mai buni de pe teren. Poate si schimbarea lui Mangia de la pauza l-a ajutat pe Mihaila sa joace asa bine. Mitrita a facut un meci bun.

Daca si in meciul asta am jucat prost ... doar ca idee, intre minutele 15 si 30 am avut 6-0 suturi. Iar in repriza a doua, a fost 5-0 pentru noi raportul suturilor la poarta! Noi am inscris din faze in care am reusit sa ducem 6 oameni in ultimii lor 30m, nu e usor asta. Chiar nu imi pot da seama ce va poate multumi pe cate unii.
Surprinzator, sunt absolut de acord cu tot ce-ai spus!
Si daca tot suntem la analiza jucatorilor, as vrea sa subliniez forma foarte slaba a lui Martic din ultima vreme, nu stiu ce se intampla cu baiatul asta, greseli incredibile de pozitionare, pase total aiurea, de centrari nici nu mai vorbesc, faza aia din prelungiri cand si-a calculat prost pasii si l-a lasat pe ala sa scape singur spre poarta noastra a pus capac la toata evolutia lui extrem de slaba, noroc ca a reusit sa-l faulteze! Tinand cont ca in sezonul viitor va trebui sa jucam cu 2 juniori pe teren, eu zic ca ar trebui fortat Borta pe postul asta, a fost titular in sezonul asta si la Voluntari si cu cainii si a facut-o foarte bine, a prins inclusiv lotul de tineret, a jucat chiar si in meciul castigat eroic in Portugalia si nu a remarcat absolut nimeni ca in momentul in care Radu scoate acel penalty din min 99, respingand in fata, mingea a ajuns la un portughez care era cu toata poarta goala in fata, iar Borta are o interventie absolut incredibila! Eu il vad titular la anul, poate chiar si in play off

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Etapa 13] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.p » 24 Oct 2018, 12:44

@Preator12: Nu am cont InStat, din pacate, e foarte scump si nu poate oricine sa isi faca. Am luat datele din analiza lui Andrei Vochin, care mai pune astfel de informatii. Din pacate, nu avem posibilitatea sa avem datele complete InStat, probabil am vedea un pic altfel unele decizii ale bancii tehnice.

@marius_vl: Si eu am remarcat forma mai slaba a lui Martic. Chiar aseara vorbeam de asta cu sorin107, care nu e de acord :)( . De altfel, ambii fundasi laterali au fost putin sub media echipei in meciul de duminica.

Interesant e ca pe postul de fundas dreapta avem 2 solutii U21 excelente: Borta (care daca nu ma insel e accidentat, dar nu sunt foarte sigur de informatie), dar si Vladoiu, jucator care joaca de 2 ani titular in Liga a 2-a, si care a capatat deja o experienta destul de buna. Sa nu uitam meciul nostru cu Snagov, a jucat bine defensiv si a dat si o pasa de gol extraordinara (la min. 1.08 in video de mai jos). Parerea mea e ca ar fi cazul sa ne despartim de Dimitrov inca din iarna si sa il jucam si pe Borta mai mult, daca nu incercam chiar readucerea lui Vladoiu. Si daca ne gandim la solutii U21, sa nu il uitam pe Draghici, care are deja multe meciuri in Liga 1 si care, zic eu, e peste Barbut valoric (plus ca mai poate sa si creasca, ceea ce la Barbut nu mai e cazul). Ar fi o solutie pentru Meza Colli si el.

Pasa lui Vladoiu:

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1956
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa 13] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 24 Oct 2018, 12:58

Borta a revenit....a jucat la echipa secunda duminica.La fel si Bic,a jucat pana in min 60.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8098
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 13] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 24 Oct 2018, 13:21

Ma bucur ca Bic a revenit - totusi echipa secunda a pierdut acasa duminica cu o echipa slaba, Atletic Bradu. Nu inteleg cum de echipa secunda are un asa sezon modest.

Avatar utilizator
_BGD_
senior
senior
Mesaje: 440
Membru din: 22 Iun 2018, 07:49

Re: [Etapa 13] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de _BGD_ » 24 Oct 2018, 13:47

Bobby scrie:
24 Oct 2018, 13:21
Nu inteleg cum de echipa secunda are un asa sezon modest.
Dragos Bon.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Etapa 13] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.p » 24 Oct 2018, 14:35

lory69 scrie:
24 Oct 2018, 12:58
Borta a revenit....a jucat la echipa secunda duminica.La fel si Bic,a jucat pana in min 60.
E bine ca a revenit. De Bic stiam, chiar am remarcat ca Mangia a zis, dupa meciul cu fcsb, ca se va baza pe el peste o luna.

De Baicu mai stiti ceva, cat mai sta?

le_boc
junior
junior
Mesaje: 48
Membru din: 13 Dec 2006, 18:32

Re: [Etapa 13] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de le_boc » 24 Oct 2018, 14:48

A jucat si Baicu in meciul cu Atletic Bradu. Tot 60 de minute.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Etapa 13] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.p » 24 Oct 2018, 14:49

le_boc scrie:
24 Oct 2018, 14:48
A jucat si Baicu in meciul cu Atletic Bradu. Tot 60 de minute.
Multumesc. E bine ca au revenit.

le_boc
junior
junior
Mesaje: 48
Membru din: 13 Dec 2006, 18:32

Re: [Etapa 13] Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de le_boc » 24 Oct 2018, 17:32

„Nu sunt probleme de efectiv, nu sunt accidentaţi. Gardoş în acest moment este out din echipă, am nevoie de alţi jucători, este o alegere tehnică. Nu ne-am certat, dar este decizia mea. Joacă Donkor şi Kelic, iar pe bancă a fost Tiago Ferreira. El face parte din lotul nostru, ca şi Răzvan Popa, care a revenit la prima echipă după două luni”, a spus Mangia, care-l va avea din nou la dispoziţie pe Cicâldău, suspendat cu FCSB.

Închis