[Etapa II-Play off] Sepsi Sf. Gheorghe-Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu câte puncte venim din secuime?

Poll ended at 16 Mar 2019, 21:03

3 puncte, rămânem cu șanse importante în lupta pentru titlu.
26
76%
1 punct. O mică sincopă/
4
12%
0 puncte, iar titlul se îndepărtează tot mai mult
4
12%
 
Total votes: 34

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: [Etapa II-Play off] Sepsi Sf. Gheorghe-Universitatea Craiova

Mesaj de UneKa » 12 Mar 2019, 20:57

Nu stiu ce e cu Cicaldau dar un lucru e cert cu Mateiu si Cicaldau am fost dominati si fix acolo la mijloc era buba pt ca nu controlam deloc jocul.
Daca vrem sa facem ceva la Sepsi cat si pe mai departe trebuie sa gasim solutii pentru un mijloc solid altfel daca Duminica ne prindea CFR asa moi la mijloc, ne calcau pe cap la fel si FCSB.
Repet, duminifa echipa a aratat foarte rau iar daca nu schimbam ceva o sa avem mari probleme.
Cu Cicaldau putem sa jucam si mai sus in linia de mijloc si cred ca asta e varianta ideala cu Mateiu si (nu stiu cine) iar in fata lor cu Cicaldau un 4 2 3 1 pentru a avea forta pe axul central.
Aici este cheia iar un functie de cat de puternici suntem la mijloc putem spera la ceva.
Pronosticul meu e ca daca jucam cum am jucat cu Astra o sa pierdem, daca ne ridicam nivelul, controlam centrul terenului o sa castigam
Atentie mare, o sa fie un meci de lupta, un meci fizic si trebuie sa facem fata la acest capitol.

Cum spune si ciobanul, cfr nu e favorita ca ar avea nu stiu ce valori si ar juca nu stiu ce fotbal. E favorita pt ca are forta, jucatori puternici dpdv fizic si reusesc sa controleze adversarul in dueluri in contact in faze fixe etc

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa II-Play off] Sepsi Sf. Gheorghe-Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 12 Mar 2019, 21:33

...primesc avertismente ca "jignesc" useri ( i-am zis unuia ca e prajit ), dar cum sa te abtii, frate, la atata libidinosenie gretoasa?! Unii, si mai mereu aceiasi, trateaza Stiinta ca pe muierile lor vaci, o tin pentru menaj. Ochii lor sunt la tatele fcsb, cfr etc...

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa II-Play off] Sepsi Sf. Gheorghe-Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 12 Mar 2019, 21:35

Cu Cicaldau s-a incercat in debutul sezonului pe postul de mijlocas ofensiv (AMC). Rezultatele le stiti cu totii - acolo nu da randament maxim.

Mirko - Dimitrov, Kelic, Tiago, Bancu - Mateiu, Cicaldau - Barbut, Cristea, Mihaila - Koljic. Asta cred ca va fi echipa pentru meciul cu ungurii, in conditiile in care Martic s-a accidentat. As vrea sa-l revad pe unul ca Baicu cum prinde cateva minute pe finalul meciurilor sau pe unul ca nou venitul Alex Trasca.

@ malus dacus: trebuie sa respectam parerile celorlalti. Fara jigniri! Timpul va arata cine a avut dreptate.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa II-Play off] Sepsi Sf. Gheorghe-Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 12 Mar 2019, 22:11

Dacus, cand spui tate, te referi la sani? Sau la muieri vulgare?
S-a rupt Brazda.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa II-Play off] Sepsi Sf. Gheorghe-Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 12 Mar 2019, 22:22

...da-o dreq, deux! I-am zis unui diliu ca-i diliu. Ca si cum as spune ca afara ploua, cand afara ploua. Stiu ca herp derp legea, dar suntem pe forumul suporterilor Stiintei, nu pe forumul suporterilor dilii ai Stiintei...

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa II-Play off] Sepsi Sf. Gheorghe-Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 12 Mar 2019, 22:25

blixa scrie:
12 Mar 2019, 22:11
Dacus, cand spui tate, te referi la sani? Sau la muieri vulgare?
...țâțe ziceam eu, dar merge si țațe...

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa II-Play off] Sepsi Sf. Gheorghe-Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 12 Mar 2019, 22:32

Multumesc! Acum imaginea e completa: unora le plac tatele lasate. Referitor la meci, Cristea va da doua goluri.
S-a rupt Brazda.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa II-Play off] Sepsi Sf. Gheorghe-Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 12 Mar 2019, 23:01

...ai fost tare. Dac-o nimeresti si cu Cristea esti, de coma...

Napoli1986
membru
membru
Mesaje: 170
Membru din: 19 Feb 2019, 10:08

Re: [Etapa II-Play off] Sepsi Sf. Gheorghe-Universitatea Craiova

Mesaj de Napoli1986 » 13 Mar 2019, 00:28

Eu zic ca e momentul sa marcheze si Mihaila. Are 20 de meciuri si niciun gol, doar assisturi, desi e jucator de atac. Sper sa sparga gheata in playoff, daca se lipeste de goluri, poate fi decisiv.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa II-Play off] Sepsi Sf. Gheorghe-Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 13 Mar 2019, 17:06



Akca prezentat oficial, am eu o impresie ca si Cartu are o sensibilitate pentru Acka pe care il vad titular in meciul asta
Meciu va fi greu, noi nu suntem la fel de atletici si duri ca CFR iar Sepsi are jucatori tehnici si rapizi

Mirko - Bancu - Akca - Donkor - Dimitrov - Cicaldau, Mateiu - Rocha, Mihaila, Barbut - Koljic
as zice ca Draghici avand valente defensive va juca cu CFR, cu Spesi va intra un jucator cu valente ofensivi - as juca cu acka si donkor ca au viteza

LiviuB

Re: [Etapa II-Play off] Sepsi Sf. Gheorghe-Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 13 Mar 2019, 17:08

si ce treaba are Cartu cu stabilirea primului 11? omul a spus-o clar ieri....

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa II-Play off] Sepsi Sf. Gheorghe-Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 13 Mar 2019, 18:08

Atunci de ce iese Cartu la DigiSport si spune ca Fedele si Mezza Colli au fost maziliti de Mangia. De ce sa aprinzi focu in sufragerie?
Oare Rotaru nu vrea sa-i dea prima de campionat lui Mangia, cand incep polemicile astea de tip becaliot cu mass media poti sa interpretezi orice

LiviuB

Re: [Etapa II-Play off] Sepsi Sf. Gheorghe-Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 13 Mar 2019, 18:15

pai tocmai noi ar trebui sa fim ultimii care aprindem fitile si sa facem tot felul de interpretari

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa II-Play off] Sepsi Sf. Gheorghe-Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 13 Mar 2019, 18:38

Cartu a fost destul de clar: de partea tehnica se ocupa Mangia, iar el se va ocupa de partea administrativa. Mangia, la aceasta ultima conferinta de presa, a confirmat acest lucru. Nu a exclus faptul ca poate se va consulta cu X sau Y (inclusiv Sorin Cartu), dar a spus clar si raspicat ca el raspunde de partea tehnica.
Ce nu va e clar? De ce cautati chestii care nu exista in declaratiile lor?
Mangia a fost destul de clar in ceea ce-i priveste pe cei doi, Cortina: decizia a fost a lui! Pe viitor, te-as ruga sa vezi si sa asculti declaratiile celor de la club inainte de a posta pe aici. Nu e treaba nimanui sa-ti explice ceva ce ti-ar fi fost clar de la inceput daca urmareai declaratiile celor doi (Cartu si Mangia). Ce faci tu se numeste trolling si pe viitor va fi sanctionat conform regulamentului.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

conStiinta

Re: [Etapa II-Play off] Sepsi Sf. Gheorghe-Universitatea Craiova

Mesaj de conStiinta » 13 Mar 2019, 20:02

Mangia a zis ca decizia a fost a clubului si a lui. Asta a fost exprimarea.

Închis