[Etapa IV - Play-Off] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte credeti ca vom obtine dupa acest meci?

Poll ended at 07 Apr 2019, 23:00

3 puncte si echipa revine in carti pentru campionat
19
53%
1 punct obtinut cu greu
6
17%
0 puncte si un bursuc fericit
11
31%
 
Total votes: 36

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa IV - Play-Off] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de SLH » 07 Apr 2019, 15:16

Chiar daca batem, sansele la titlu sunt pur teoretice. Am fi la 8 puncte de cfr(am lua in calcul rotunjirea si meciul lor cu sepsi ca victorie) in conditiile in care ar mai ramane 6 etape. Chiar daca noi am merge perfect ei tot trebuie sa piarda 3 meciuri din 5, ceea ce e aproape imposibil. Cupa ramane singurul obiectiv realist, chiar daca nici acolo nu suntem favoriti.

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa IV - Play-Off] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Neagu.djuvara » 07 Apr 2019, 15:58

La campionat mai avem 1%sanse.In cupa avem sanse de 40%.Cred ca putem scoate un 1-2 in cele 90 de minute.Nu e un scor imposibil de realizat la viitorul.

Napoli1986
membru
membru
Mesaje: 170
Membru din: 19 Feb 2019, 10:08

Re: [Etapa IV - Play-Off] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Napoli1986 » 07 Apr 2019, 16:11

Șanse sunt, totul e sa câștigăm diseară. După noi, CFR are cu fcsb. La fel, în ultima etapa tot cu ei au. O serie norocoasa de rezultate ne poate ajuta. Însă trebuie sa câștigăm toate meciurile directe ramase cu ei și fcsb.

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: [Etapa IV - Play-Off] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de UneKa » 07 Apr 2019, 16:29

_BGD_ scrie:
07 Apr 2019, 12:39
De unde tot apareti, ma, voi astia pui de nostradamus pesimist? Eu zic sa nu se mai joace meciul ca oricum pierdem, nu? DeusEx, un pic de curatenie de Pasti pe forum nu ar strica :)(
Cam asta as putea sa intreb eu, nici n-ai un an pe aici pe forum si o arzi inteligent cu curatenie etc. Tu fiind probabul un inflacarat al adevaratei dar cand Stiinta a inceput sa aiba rezultate pac te-ai sucit


Revenind la meci, lasand la o parte sansele la titlu, problema este ca noi nu suntem suficienti de puternici sa castigam tot
Adica nu mi s-ar parea nimic surprinzator sa batem azi si inca 2 3 meciuri si dupa sa apara o astra, viitorul sau sepsi si sa ne bata.
Aici e problema noastra nu avem forta sa ducem ritmul.

Imi pastrez pronosticul, sper insa sa nu se confirme cat despre cupa, meciul cu Viitorul din retur e cat un intreg sezon ca acolo avem sanse, nu la meciul asta pt ca oricum campionatul e terminat, putem doar sa facem stana campioana si mai bine nu...

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa IV - Play-Off] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Neagu.djuvara » 07 Apr 2019, 16:38

Avem sanse sa luam titlu,exact cum are sanse ajax sa castige ucl.Noi ca sa.luam.titlul in acest an,avem.nevoie de 7 victorii din tot atatea meciuri ramase,ceea ce este imposibil.Viitoarea echipa campioana se vede dupa parcursul din sezonul regulat,acea echipa care merge snur in campionatul regulat,va merge snur si in play-off,si aceea este cfr cluj.Noi am.pierdut lupta la titlu inca din campionatul regulat,cand in tur am pierdut puncte in prostie,iar acum nu se.mai poate ingrasa porcul in ajun.Ce semeni,aia culegi.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3519
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa IV - Play-Off] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Paul » 07 Apr 2019, 16:42

SLH scrie:
07 Apr 2019, 15:16
Chiar daca batem, sansele la titlu sunt pur teoretice. Am fi la 8 puncte de cfr(am lua in calcul rotunjirea si meciul lor cu sepsi ca victorie) in conditiile in care ar mai ramane 6 etape. Chiar daca noi am merge perfect ei tot trebuie sa piarda 3 meciuri din 5, ceea ce e aproape imposibil. Cupa ramane singurul obiectiv realist, chiar daca nici acolo nu suntem favoriti.
In momentul asta suntem la 7 puncte fata de CFR, ceea ce inseamna ca daca ii batem venim la 4 pct. Ii mai batem si la ei si venim la 1 punct. Daca fac egal (CFR) cu fcsb aia e, suntem peste ei.

Avatar utilizator
_BGD_
senior
senior
Mesaje: 440
Membru din: 22 Iun 2018, 07:49

Re: [Etapa IV - Play-Off] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de _BGD_ » 07 Apr 2019, 17:09

UneKa scrie:
07 Apr 2019, 16:29
_BGD_ scrie:
07 Apr 2019, 12:39
De unde tot apareti, ma, voi astia pui de nostradamus pesimist? Eu zic sa nu se mai joace meciul ca oricum pierdem, nu? DeusEx, un pic de curatenie de Pasti pe forum nu ar strica :)(
Cam asta as putea sa intreb eu, nici n-ai un an pe aici pe forum si o arzi inteligent cu curatenie etc. Tu fiind probabul un inflacarat al adevaratei dar cand Stiinta a inceput sa aiba rezultate pac te-ai sucit
Domnule veteran, nu știu ce făceai tu prin 2014, dar îți pot spune ca eu eram prezent pe Oblemenco la meciurile echipei iar în ultimii doi ani, de la inaugurare, am fost la toate meciurile Științei, ba mai mult chiar și la echipa secundă. Tu pe de altă parte, după părerea mea, te poți duce să îți iei limba în gură cu piturca. Tu ești unul dintre acei microbi care dădeau în Mangia cu fiecare ocazie mai anul trecut, nu? Și tot tu o ardeai psihopatic la fiecare postare cum ca e vremea lui Piturca, nu?

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa IV - Play-Off] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Neagu.djuvara » 07 Apr 2019, 17:12

Paul scrie:
07 Apr 2019, 16:42
SLH scrie:
07 Apr 2019, 15:16
Chiar daca batem, sansele la titlu sunt pur teoretice. Am fi la 8 puncte de cfr(am lua in calcul rotunjirea si meciul lor cu sepsi ca victorie) in conditiile in care ar mai ramane 6 etape. Chiar daca noi am merge perfect ei tot trebuie sa piarda 3 meciuri din 5, ceea ce e aproape imposibil. Cupa ramane singurul obiectiv realist, chiar daca nici acolo nu suntem favoriti.
In momentul asta suntem la 7 puncte fata de CFR, ceea ce inseamna ca daca ii batem venim la 4 pct. Ii mai batem si la ei si venim la 1 punct. Daca fac egal (CFR) cu fcsb aia e, suntem peste ei.
Daca si cu Parca,se plimbau c-o barca,daca Daca nu era,Parca parca se-neca.La noi pe final de campionat apar prea multi de "daca" si de "parca".Daca batem pe x si y,si face x cu y egal,parca avem sanse...Calculele sunt mult prea complicate pentru noi.Ii sustinem oricum,pentru obiectivul lor realist,locul 3 si cupa,si cu asta basta.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa IV - Play-Off] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de malus dacus » 07 Apr 2019, 17:14

...realist, nu mai sper la titlu. Nici la cupa. Merg la meci pt. culori si cu gandul la noul sezon. Forza Stiinta!...

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa IV - Play-Off] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de SLH » 07 Apr 2019, 17:17

Paul, de fapt suntem la 7,5 pentru ca am beneficiat de rotunjire. Din acest motiv am scris 8 presupaunand ca ii batem deseara si ei bat sepsi. Eu zic ca niciodata nu pierde cfr 3 meciuri din 5, chiar 4 din 6 daca il luam si pe cel de azi in calcul.

Deseara joaca Stiinta, hai la meci!

Suntem tristi muica, cu totii suntem tristi. In cateva zile ne-am vazut spulberat aproape in totalitate visul titlului cu numarul 5 si nici prea multe sanse la o noua finala memorabila nu ne-au mai ramas. Simtim cu fiecare respiratie presiunea unui sezon ratat, stim ca se apropie 3 decenii de cand visam ca baietii nostri sa fie iarasi cei mai buni, dar inca speram. Mai avem macar un glont de tras pe anul asta, deseara, iar daca il nimerim bine macar prelungim visul in continuare. Hai la meci Olteni, ca speranta moare ultima, iar Stiinta niciodata, si pana la urma pentru ea si ca sa-i fim alaturi nu pentru performanta "strabatem kilometri, depasim obstacole".
#HaiCraiova #HaiBaietii

#PeluzaNordCraiova

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3519
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa IV - Play-Off] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Paul » 07 Apr 2019, 17:58

Din cele 4 meciuri ramase, in care e inclus si cel de azi, sa presupunem ca CFR pierde 2, adica cele cu noi. Din asta venim la 2 puncte de ei (cu rotunjirea luata ca sa fim siguri).
Dupa care, sa zicem ca ii bate FCSB inca o data, si in rest si noi si ei batem tot. Atunci am fi peste ei, nu ne mai afecteaza rotunjirea.
Eu zic ca nu e imposibil, e doar foarte greu de crezut, dar daca batem azi si mai ales daca ne revenim cu jocul, atunci poate nu mai e nici macar asa greu de crezut.
Ei nu se mai bazeaza pe Tucudean, cine da gol la ei? Golul ala de 1-0 de milogi, cine il da?
FCSB s-a impiedicat de echipe mici, la ei e nevoie doar sa ii batem noi si trecem peste ei.

Lasand insa orice calcule la o parte, pur si simplu trebuie sa batem balaurul, iar noi suporterii sa fim parte din echipa, sa incercam sa le dam aripi.
In afara de supercupa, pe CFR i-am batut metodic pe noul Oblemenco.
Asta e tot ce trebuie sa ne preocupe azi, restul e de maine incolo.
Hai baietii! Hai Stiinta!

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: [Etapa IV - Play-Off] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de UneKa » 07 Apr 2019, 18:33

_BGD_ scrie:
07 Apr 2019, 17:09
UneKa scrie:
07 Apr 2019, 16:29
_BGD_ scrie:
07 Apr 2019, 12:39
De unde tot apareti, ma, voi astia pui de nostradamus pesimist? Eu zic sa nu se mai joace meciul ca oricum pierdem, nu? DeusEx, un pic de curatenie de Pasti pe forum nu ar strica :)(
Cam asta as putea sa intreb eu, nici n-ai un an pe aici pe forum si o arzi inteligent cu curatenie etc. Tu fiind probabul un inflacarat al adevaratei dar cand Stiinta a inceput sa aiba rezultate pac te-ai sucit
Domnule veteran, nu știu ce făceai tu prin 2014, dar îți pot spune ca eu eram prezent pe Oblemenco la meciurile echipei iar în ultimii doi ani, de la inaugurare, am fost la toate meciurile Științei, ba mai mult chiar și la echipa secundă. Tu pe de altă parte, după părerea mea, te poți duce să îți iei limba în gură cu piturca. Tu ești unul dintre acei microbi care dădeau în Mangia cu fiecare ocazie mai anul trecut, nu? Și tot tu o ardeai psihopatic la fiecare postare cum ca e vremea lui Piturca, nu?
Pai si pana in 2014 ce ai facut? Erai la Perinitia si te umflai cu mici si bere?
Vezi ca fara Piturca, acum plangeai ca te bate turnul magurele in liga a 3a, ca de nu era el inca il venerai pe chel asa ca mai usor cu lectiile pe care le tii de mare suporter ca habar n-ai ce a facut, ce face sau va face unul sau altul, stai in banca ta si nu incerca sa mai cauti anturaj cu baietii pozand in suporter patimas care nu suporta parerile unor oameni mai mult sau mai putin obiectivi, doar viitorul arata cine si cum a avut dreptate

In alta ordine de idei, lasand calculele [cenzurat] cu privire la titlu care e atat de departe in cat ne trebuie o rachwta sa ne apropiem doar.

Astazi singurul nostru atu si singura noastra arma o reprezinta suporterii minunati care vin la stadion indiferent de sectorul in care stau.
Astazi victoria poate sa fie doar a lor, doar ei pot inclina balanta valoruu fotbalistice, iar asta trebuie sa ne dea sperante pt ca la capitolul suporteri suntem campioni si nu doar la nivel de romania ci suntem acolo in topul european la nivel de atmosfera si presiune pe care o pune publicul asupra echipei adverse.

Sa speram ca o sa fie suficient cat sa-i batem pe bozgori si sa perpetuam aceste calcule [cenzurat] si dupa aceasta etapa.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8099
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa IV - Play-Off] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Bobby » 07 Apr 2019, 19:33

Iarasi Donkor din pacate...

Echipa Craiovei de azi : Mirko - Donkor, Kelic, Tiago - Martic, Cicaldau, Mateiu, Bancu - Cristea, Fortes, Mihaila

LiviuB

Re: [Etapa IV - Play-Off] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de LiviuB » 07 Apr 2019, 19:44

Donkor e bun daca nu e pus langa Acka. Au nevoie de unul langa ei care sa ii coordoneze

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa IV - Play-Off] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de DeuxEx » 07 Apr 2019, 19:46

3-5-2?
Imagine

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Închis