[Etapa VIII - Play-Off] Universitatea Craiova - FC FCSB

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce rezultat scoatem cu oile din Pipera?

Poll ended at 05 Mai 2019, 23:32

Cap Electronic reuseste surpriza si invinge oile!
18
47%
Scoatem un egal si ne consolidam locul 3.
6
16%
Luptam ca niciodata, pierdem ca intotdeauna.
14
37%
 
Total votes: 38

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Etapa VIII - Play-Off] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de fabius_2014 » 06 Mai 2019, 15:57

un oltean scrie:
06 Mai 2019, 15:49
vede ți pe dracu rășilor ca nu faceți nimic doar vorbe goale
la voi toți sunt tampiti și nebuni numai voi sunteți dați dracu și in realitate nu faceți nimic
Esti fan Mititelu ?

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa VIII - Play-Off] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de blixa » 06 Mai 2019, 15:57

Da, Malus! Nu faci nimic! Pune mana pe retevei si altoieste-l pe Rotaru! Nimic nu faci!
S-a rupt Brazda.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Etapa VIII - Play-Off] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de fabius_2014 » 06 Mai 2019, 16:02

Indemnuri la gonirea finantatorilor am tot vazut pana acum. Eu vreau sa vad oameni care sunt dispusi sa investeasca milioane de euro si nu pot sa o faca din cauza actionarilor actuali. De cate ori ne suparam pe finantatorii nostri, apare cate "un oltean" care sa ne aduca aminte ca exista un alt oltean care se numeste Mititelu.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa VIII - Play-Off] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de blixa » 06 Mai 2019, 16:07

Ba, mie, toate ca toate, mi-a placut cum am jucat. Lui Fedele i s-au dat alte atributii si a fost prezent si in aparare si in atac. Mihaila a fost senzatie. N-a fost gol. Asa ca nu o sa ma apuc sa dau cu pietre in Mnemonic. Dar cand iti vine Donkor si iti face faultul ala inutil, te mai gandesti si la pariuri. Altfel, e in acelasi registru inexplicabil ca gestul lui Ciomu cand i-a scurtat aluia putza. Donkor egal Ciomu. Ceata pe creier. Inundatie in lobul frontal.
S-a rupt Brazda.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa VIII - Play-Off] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de malus dacus » 06 Mai 2019, 16:20

...nu stiu cum ati vazut voi, vad ca multa lume lauda jocul. Din peluza, am vazut ca din peluza iar acasa n-am mai avut nervi sa vad meciul inregistrat. De la fata locului mi s-a parut ca n-am presat cum ar fi trebuit, nu am avut forta sa-i inghesuim in careu, nu am venit cu destule centrari, nu am facut presing sustinut iar de prin min. 75 parca ne-am si taiat...

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Etapa VIII - Play-Off] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de fabius_2014 » 06 Mai 2019, 16:39

malus dacus scrie:
06 Mai 2019, 16:20
...nu stiu cum ati vazut voi, vad ca multa lume lauda jocul. Din peluza, am vazut ca din peluza iar acasa n-am mai avut nervi sa vad meciul inregistrat. De la fata locului mi s-a parut ca n-am presat cum ar fi trebuit, nu am avut forta sa-i inghesuim in careu, nu am venit cu destule centrari, nu am facut presing sustinut iar de prin min. 75 parca ne-am si taiat...
Ai vazut bine. Echipa a aratat determinare, atitudine, dar organizarea a lasat de dorit. Publicul a fost extraordinar si asta a contat, in schimb echipa nu a fost asezata in teren asa cum trebuie. Spatii mari intre linii .

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa VIII - Play-Off] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de Jimmy Darmody » 06 Mai 2019, 17:00

un oltean scrie:
06 Mai 2019, 15:49
vede ți pe dracu rășilor ca nu faceți nimic doar vorbe goale
la voi toți sunt tampiti și nebuni numai voi sunteți dați dracu și in realitate nu faceți nimic
Uite-l si pe asta,vezi ca echipa ta de suflet nou infiintata a luat 3 boabe de la echipa a doua a Craiovei :-x :-x :-x , nu faceti nimic? Nici un gratar :-x ? Tristete mare [miti] :-x , bag pooola in [miti] si in sclavii lui :-x :laughing: de pretutindeni ! :-x [miti]
Slh-stiu ca mai bagati cu schimbul la unele meciuri,de aceea am intrebat ucv

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 811
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: [Etapa VIII - Play-Off] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 06 Mai 2019, 17:35

Jimmy Darmody scrie:
06 Mai 2019, 17:00
un oltean scrie:
06 Mai 2019, 15:49
vede ți pe dracu rășilor ca nu faceți nimic doar vorbe goale
la voi toți sunt tampiti și nebuni numai voi sunteți dați dracu și in realitate nu faceți nimic
Uite-l si pe asta,vezi ca echipa ta de suflet nou infiintata a luat 3 boabe de la echipa a doua a Craiovei :-x :-x :-x , nu faceti nimic? Nici un gratar :-x ? Tristete mare [miti] :-x , bag pooola in [miti] si in sclavii lui :-x :laughing: de pretutindeni ! :-x [miti]
Slh-stiu ca mai bagati cu schimbul la unele meciuri,de aceea am intrebat ucv
Jimmy, nu se merita sa risti o pauza ptr ca bagi in seama astfel de specimene.Pacat de injuraturi. Astia trebuie tratati cu indiferenta ca ii doare mai tare. Lasa oamenii sa incerce sa ne deschida noua ochii. Ca pe-ai lor i-a inchis mititica de mult, asa ca ei oricum nu vad nimic :lol: :lol: :lol:
ucv ucv ucv

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa VIII - Play-Off] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de DeuxEx » 06 Mai 2019, 19:53

Jimmy, iar m-ai suparat! Din cauza ta, olteanul moldoveanul lui Ajica si-a luat un concediu. Permanent! :)-
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Etapa VIII - Play-Off] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de fabius_2014 » 06 Mai 2019, 20:03

DeuxEx scrie:
06 Mai 2019, 19:53
Jimmy, iar m-ai suparat! Din cauza ta, olteanul moldoveanul lui Ajica si-a luat un concediu. Permanent! :)-
apld apld apld Bravooo ! apld apld apld

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa VIII - Play-Off] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de malus dacus » 06 Mai 2019, 20:09

...stai sa vezi circ la conferinte de-acum incolo. "Domnule Papura, domnul Cartu zice ca e mai bine s-o frecati cu stanga, decat cu dreapta"; " Domnule Cartu, domnul Papura nu v-a ascultat si-o freaca in continuare cu stanga"; "Domnule Papura, ati frecat-o cu stanga pana la pauza iar dupa aceea cu dreapta". S-au dus vremurile cu zaibarul si prazul...

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 811
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: [Etapa VIII - Play-Off] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 06 Mai 2019, 20:22

DeuxEx scrie:
06 Mai 2019, 19:53
Jimmy, iar m-ai suparat! Din cauza ta, olteanul moldoveanul lui Ajica si-a luat un concediu. Permanent! :)-
:hai :hai :hai :hai :hai :hai :hai :hai :hai :hai
ucv ucv ucv

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa VIII - Play-Off] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de Bobby » 06 Mai 2019, 20:52

Vochin il cam pune la colt pe Papura…

https://www.fanatik.ro/andrei-vochin-ve ... a-18908103

P.S. Eu l-as intreba pe Cristea al nostru care e treaba cu Mitrita de picior sting. Asa l-a caracterizat Cristea vara trecuta pe Meza ! Plus laude multe pentru Meza si de la Mutu. Pare ca baietii astia sint paraleli cu sportul asta daca asa l-au vazut ei pe Meza de mare valoare. Unul care avea cota de 150 k la 27 ani undeva in Azerbaidjan - si daduse 7 goluri in 73 de meciuri intr-un campionat de doi lei.

Astia adusi pe gratis de Hagi in iarna - Calcan, Eric, Ganea jr si Rivaldinho - au marcat deja o caruta de goluri. La noi si aia adusi gratis - Meza - si aia adusi cu bani - Fortes, Cristea - n-au produs mai nimic.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa VIII - Play-Off] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de Paul » 06 Mai 2019, 21:03

Bobby scrie:
06 Mai 2019, 20:52
Vochin il cam pune la colt pe Papura…

https://www.fanatik.ro/andrei-vochin-ve ... a-18908103
Ce mai jubileaza toti acum, e simplu sa lovesti un om cand e jos. Nu ca l-as apara pe Papura, dar mi-e sila sa vad cum se inghesuie toti sa faca misto cand e clar ca foarte multi suferim din cauza rezultatului, si echipa a incercat sa bata, atat cat au putut.
Bine ca sunt toti destepti. A gresit schimbarile, dupa cum si alti gresesc schimbarile. Dar atata grija sa elaborezi mistourile, si sa te tii acum ce osa faca toti la conferintele de presa cu Cirtu care se baga, cum zicea si malus, mama vere, nu am niciun chef de toti astia.
S-a mai bagat si Rotaru in direct sa se certe la nervi cu hienele din studio. Ce sa mai - e sarbatoare mare ca ne pot face care vor de cacao. Iar cele 2 mari echipe ale Romaniei se bat in continuare pentru titlu.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa VIII - Play-Off] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de malus dacus » 06 Mai 2019, 22:10

...e ceva vreme de cand nu mai citesc editoriale ( maxim pe diagonala asa, sa vad ce venin mai scuipa ofticatii si sa las cate-un comm. pe contra ) dar asta al lui Vochin chiar mi-a placut...

Închis