[Etapa 2] dinamo - Universitatea Craiova

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte revine Universitatea din capitala?

Poll ended at 21 Iul 2019, 13:03

3 puncte, Papura ii semneaza demiterea lui Neagoe
16
59%
1 punct, echipele se inchid reciproc
5
19%
0 puncte si un nou antrenor
6
22%
 
Total votes: 27

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 2] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 21 Iul 2019, 12:53

Din ce am inteles, Kelic ar fi refacut pentru aceasta partida. Sa vedem daca alaturi de el va juca Acka sau Hreniuc.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 2] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 21 Iul 2019, 13:16

Si o chestie interesanta:

Facebook a sosit în România pentru a realiza un scurt documentar despre derby-ul Dinamo – U Craiova, programat duminică, de la ora 21:00. Materialul va fi difuzat ulterior prin platforma video a celebrei companii americane, Facebook Watch.
Facebook dorește să le arate oamenilor din întreaga lume cum se pregătește un derby al fotbalului românesc și va încerca să surprindă toate momentele importante din jurul unui asemenea meci, pe care fanii nu au ocazia să le vadă la TV.
Facebook Watch este o platformă lansată în august 2017, al cărei principal scop este acela de a rivaliza cu YouTube, brand deținut de Google. Conform previziunilor specialiștilor, Watch ar putea să genereze pentru Facebook venituri de peste 12 miliarde de dolari până în 2022.
Prin Facebook Watch, userii pot vedea deja o mulțime de seriale, documentare, filme, dar și competiții sportive. Deși momentan transmite în direct doar competiții ce le stârnesc interesul americanilor, cei de la Facebook plănuiesc să cumpere în viitorul apropiat și drepturile TV pentru marile competiții fotbalistice din Europa. De altfel, Facebook a făcut un pas uriaș în acest sens, obținând drepturi exclusive în America Latină asupra anumitor partide din noul sezon al Ligii Campionilor.
Documentarul realizat de Facebook despre Dinamo – U Craiova poate fi urmărit în cursul zilei de marți pe platforma Watch. Ultimele partide dintre Dinamo și Craiova au produs mereu spectacol în tribune, dar și multe goluri. Fiecare echipă și-a câștigat meciul de acasă cu 3-0 în sezonul anterior.
Duelul nu vine deloc într-un moment bun pentru „câini”. Patronul Ionuț Negoiță face tot posibilul să scape de club, iar în plan sportiva echipa suferă, pierzând cu 0-5 împotriva Viitorului în prima etapă a noului sezon din Liga 1.

sursa: fanatik
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Fan Alb - Albastru
suporter
suporter
Mesaje: 624
Membru din: 15 Iun 2016, 23:24

Re: [Etapa 2] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de Fan Alb - Albastru » 21 Iul 2019, 13:41

DeuxEx scrie:
21 Iul 2019, 12:53
Din ce am inteles, Kelic ar fi refacut pentru aceasta partida. Sa vedem daca alaturi de el va juca Acka sau Hreniuc.
Martici va juca :-D sau Acka sa riste sa joace cu infiltratii.
Cât cerul este albastru suntem deasupra tuturor usteag ucv

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1625
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: [Etapa 2] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de R.E.N. » 21 Iul 2019, 19:44

stie cineva de ce nu e in lot Qaka?
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8098
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 2] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 21 Iul 2019, 20:00

Eu nu inteleg nimic din echipa asta. Joaca Bancu si Acka fundasi centrali ? Sau Martic si Acka ? Papura asta e complet dus de acasa. Cite luam azi : 3 ? 4 ?


Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: [Etapa 2] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de mihu » 21 Iul 2019, 20:12

chiar nu inteleg..il ai pe Hreniuc, dar joci cu Martic fundas central ??? Pe Qaka nici in lot ???
Sper ca acest pacalici de antrenor sa plece cat mai repede
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2228
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: [Etapa 2] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 21 Iul 2019, 20:12

:ruga Același fragil 4 3 3.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2228
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: [Etapa 2] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 21 Iul 2019, 20:14

Pe Qaka, am înțeles, ca Papura l-a scos vinovat im meciul cu azerii când ne-au egalat ăia.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 2] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 21 Iul 2019, 20:29

...daca e asa, e complet cretin! Nu poti sa spui ca aia a fost greseala. I-a scapat mingea cumva la acel tackling, pur si simplu s-a intamplat. In prima faza chiar a parut o interventie de manual. E prea mult! Cetateanul asta nu intelege fenomenul. Partea buna e ca in acest ritm, jucatorii il vor tranti cat de curand...

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2228
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: [Etapa 2] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 21 Iul 2019, 20:40

Nici eu nu cred ca rămâne mult. Vrea sa implementeze niște principii de genul cine greșește plătește și cu disciplina draconica la echipa. Astea cred ca sunt reminiscențe de când era jucător și mai făcea golanii.

calugaru' vaxile
membru
membru
Mesaje: 218
Membru din: 17 Iul 2019, 18:49

Re: [Etapa 2] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de calugaru' vaxile » 21 Iul 2019, 20:49

borta e pe post de fundas central? asta nu e fundas dreapta? ca doar nu l-o fi trecut pe martici in centru. si acka nu avusese entorsa?

in fine, bine ca joaca cicildau.

FreakBoy

Re: [Etapa 2] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de FreakBoy » 21 Iul 2019, 21:38

Asta e un moment în care orice joc trebuie dat de-o parte. Unul al nostru, care acum e al lor, are probleme. Trebuie sa ne amintim că, indiferent de echipa, de sport, de păreri, viața cuiva e mult mai importantă decât un orgoliu de căcat al oricăruia...
Haide Geana!

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk


Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 2] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 21 Iul 2019, 21:39

@FreakBoy: Bine spus!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa 2] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de Jimmy Darmody » 21 Iul 2019, 21:43

Un 0-0 ar fi de bun simt...

FreakBoy

Re: [Etapa 2] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de FreakBoy » 21 Iul 2019, 21:47

De bun simt era sa se suspende meciul.

Mda, cel mai nesarbatorit gol. Deja îmi imaginez cum o să fie mâine, să râd că am câștigat sau sa plâng că am mai pierdut unul...
Mi se pare fantastic că încă se joacă... Și 30 de străini de ii pui la un loc, dacă unul dintre alei are infarct tot te blochează. Ce [cenzurat] mea e asta?
Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk



Închis