[Europa League] Universitatea Craiova - Honved Budapesta

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem in returul cu maghiarii din Budapesta?

Poll ended at 02 Aug 2019, 17:58

Victorie si calificare, istoria ne obliga!
26
84%
Iesim pe usa din dos din E.L.
5
16%
 
Total votes: 31

calugaru' vaxile
membru
membru
Mesaje: 218
Membru din: 17 Iul 2019, 18:49

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - Honved Budapesta

Mesaj de calugaru' vaxile » 02 Aug 2019, 18:37

asta cu pigli e o timpenie. regulamentu' spune ca nu se poate misca de pe linia portii inainte de fluier. nu pina la shut. ungurii o sa obtina strict o pruna. si pe aia o merita in [cenzurat], pentru ce scandal au facut

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8098
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - Honved Budapesta

Mesaj de Bobby » 02 Aug 2019, 20:07

Drum foarte dificil pentru invingatoarea dintre U Craiova si AEK Atena catre grupele EL :

1: Sparta Praha (CZE) / Trabzonspor (TUR)
2: Feyenoord (NED) / Dinamo Tbilisi (GEO)
3: AEK Larnaca (CYP) / Gent (BEL)
4: Luzern (SUI) / Espanyol (ESP)

Vom afla mai multe la tragerea la sorti de luni. Espanyol pare balaurul cel mai mare.

Avatar utilizator
Alishor
suporter
suporter
Mesaje: 774
Membru din: 10 Sep 2010, 14:06

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - Honved Budapesta

Mesaj de Alishor » 02 Aug 2019, 20:24

cortinadampezzo scrie:
02 Aug 2019, 02:51
Au cantarit enorm cele 25 000 de huiduieli la executiile ungurilor care parca au avut plumb in ghete si au tras plasat.
Dintre cei schimbati, singurul care a adus plus valoare a fost Qaka, Briceag, Fortes si Ionita nu au reusit sa se ridice peste jucatorii titulari inlocuiti.

Papura a schimbat bine. Acum vreau sa vad de ce platim in staff atatia TESA , maseuri, preparatori si secunzi. Vreau sa vad cat de bine pot sa faca recuperarea armata de pe banca.

Presa ungureasca nationalista mananca [cenzurat], nici noi nu I-am scos din stadion cand suporterii lor au parasit zona oaspetilor. Nici meciul nu s-a terminat cand s-a iscat bataia generala. Imbulzeala nu a plecat de la fortes care nu a ripostat decat verbal ci de la Qaka, Bancu si Kelic. Cei mai LEI
Ionita nu joaca in stanga. L-a pus unde nu se simte bine. El e aripa dreapta
5 septembrie 1948... Legenda incepe

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8098
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - Honved Budapesta

Mesaj de Bobby » 02 Aug 2019, 21:00

Transfermarkt zice ca Ionita a jucat ca :

- aripa dreapta : 45 de meciuri;
- mijlocas ofensiv : 37 de meciuri;
- aripa stinga : 16 meciuri.

Avatar utilizator
Mojoman
junior
junior
Mesaje: 24
Membru din: 29 Mai 2006, 13:44

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - Honved Budapesta

Mesaj de Mojoman » 02 Aug 2019, 21:53


cortinadampezzo scrie:
Decizia forului european se estimeaza a fi: un meci de pe teren propriu cu porțile închise și unul în probatoriu (dacă incidentele se repetă în decurs de doi ani, vom primi încă un meci suspendare) și o amendă de 30.000 de euro.
Asa am inteles si eu. Clubul se asteapta la 1-2 etape de suspendare si o amenda in jur de 30.000 de euro. Vestea buna ar fi ca meciul cu AEK se joaca cu spectatori urmand sa ne ispasim pedeapsa la urmatorul meci acasa din cupele europene.


Sent from my TA-1004 using Tapatalk


Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8098
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - Honved Budapesta

Mesaj de Bobby » 02 Aug 2019, 22:24

Un meci suspendare pe teren propriu inseamna minim 100.000 de Euro incasari pierdute. Clubul sa dea in judecata pe cei care au aruncat si sa ia banii astia. Asa ii inveti minte !

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - Honved Budapesta

Mesaj de malus dacus » 02 Aug 2019, 22:38

...daca da in judecata un cartof are mai multe sanse sa recupereze 100.000 de euro...

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8098
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - Honved Budapesta

Mesaj de Bobby » 02 Aug 2019, 22:43

Ii iei unuia 500 de Euro din venituri in fiecare luna, pina la sfirsitul vietii. Judecatorul poate decide asta - orice venit al acelei persoane pe viata trece prin club.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - Honved Budapesta

Mesaj de SLH » 02 Aug 2019, 22:59

Bobby scrie:
02 Aug 2019, 22:24
Un meci suspendare pe teren propriu inseamna minim 100.000 de Euro incasari pierdute. Clubul sa dea in judecata pe cei care au aruncat si sa ia banii astia. Asa ii inveti minte !
E o cutie a Pandorei asta, un precedent foarte periculos. Duce cu siguranta la ruperea oricarei relatii dintre club si suporteri in cativa ani. Si asa ne trateaza cam ca pe o marfa clubul evaluand totul in bani. Eu nu am auzit de niciun club serios sa faca asta, chiar sunt curios daca exista astfel de exemple sa vedem cum a evoluat dupa relatia suporteri-patronat. Practic orice amenda luata de club este luata din cauza unor suporteri si ar putea gandi la fel mereu. Dupa o sa urmeze suporteri care o sa dea in judecata clubul pentru ca de exemplu au inhalat gaze la un meci organizat de club sau pentru ca s-a ridicat unul in fata lui si nu a vazut bine meciul(cum a fost acum la T0) sau mai stiu eu ce nemultumiri o sa aiba. Sper ca pe cei din club sa-i duca mai bine capul si sa relizeze ca nu e in avantajul nimanui sa o ia pe drumul asta fara iesire. Cred totusi ca fac asta de ochii lumii, ai UEFA in special.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8098
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - Honved Budapesta

Mesaj de Bobby » 02 Aug 2019, 23:48

Mesaj postat online - sper ca cei de la club sa faca ceva in aceasta privinta :

"Gestul este condamnat și de noi cei mulți, însă , în acest caz, UEFA ar trebui să țină cont de provocările întregii delegații maghiare: cand au iesit la incalzire și in timpul meciului , fotbaliștii lor arătau semne "prezidențiale" și "tăieri de capete"(cheliosul lor alb și tatuat) către tribune, ei au sărit la bătaie înaintea incidentului , culmea , in min 119...ăia 3-4 zmei au vrut să se bată cu 5000 de oameni din peluză , iar in timpul in care meciul a fost intrerupt banca lor de rezerve alimenta galeria proprie, cu pumnul ridicat atunci când aceștia scandau impotriva românilor...
In plus să țină cont și de tratamentul" aplicat galeriei noastre la deplasarea din Ungaria.Așa că studiați cu atenție filmările de pe stadion, s-ar putea să ne fie de folos.Hai Știința !"

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8098
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - Honved Budapesta

Mesaj de Bobby » 03 Aug 2019, 00:04

Articol in engleza din presa maghiara de vineri :

https://hungarytoday.hu/honved-to-file- ... nian-fans/

"Origo asked former referee Ferenc Bede about the case, who said that a few years back rules had changed. According to the new rules, in these cases, it is now necessary to strive to complete the match, as a so-called isolated case. He also talked about the need to consider the scandal in case the referee calls off the match."

Augustus Caesar
membru
membru
Mesaje: 255
Membru din: 16 Aug 2015, 06:46

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - Honved Budapesta

Mesaj de Augustus Caesar » 03 Aug 2019, 05:33

Cred ca am avut mare noroc cu ungurii desi clar am fost peste ei . Spun noroc daca ma gandesc la decizia arbitrului in urma fazei cu petarda/bricheta (apropo, sper ca animalul care a facut-o sa fie identificat), la faptul ca nu am avut eliminati la faza asta (nu ca ar fi mai contat in acel meci ci in perspectiva urmatoarelor- vezi gestul lui Qaka) si, cum bine spunea LiviuB si eu cred ca petarda asta a avut darul de ai irita pe unguri si de ai detensiona pe ai nostrii in urma deciziei de a se continua meciul. In sfarsit, eu zic ca de acum incolo tot ce se intampla pozitiv in EL e un bonus pentru noi si iata ca si ptr dubla cu atenienii avem eliminat deja un mic avantaj al lor- vezi lipsa suporterilor la meciul retur (care chiar sunt''fanatici-dilii''). Bun, am trecut de meciul asta, sper ca echipa tehnica sa fi vazut ca suntem sterili cu echipele care se pun pe trei linii in aparare si avem nevoie de jucatorii ''destabilizatori'' in sensul tehnic al cuvantului. Teoretic ii avem trebuie doar sa-i si facem sa joace in sensul destabilizarii adversarului !
''Priviti aceasta sacra frumusete:
Oltenia pamant de oameni buni
Si pumn pedepsitor cu cinci judete,
Caus al palmei vechilor taciuni ''

Thunder

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - Honved Budapesta

Mesaj de Thunder » 03 Aug 2019, 06:47

blue ray scrie:
02 Aug 2019, 09:44
Thunder scrie:
02 Aug 2019, 06:56
Astea cu e meci sau razboi, joaca Romania sau Craiova, deriva din mentalitatea aia de sclaveti pe care o avem de vreo 1500 de ani.
Tu zici că e vorba de o mentalitate de "sclavete". Eu faceam apel la civilizație. E drept, ne cam caracterizează mandriile absurde și de multe ori nejustificate, dar lucrurile trebuie separate. Fotbalul e fotbal și trebuie tinut departe de mizerii. Si-asa e bolnav.
Sa ne-ntelegem. Civilizatia a fost impusa prin forta, mentinuta prin forta si pierduta de lipsa fortei. Oricand si in absolut orice caz al istoriei cu orice civilizatie de pe orice continent. Hai sa nu discutam discutii de dragu` de a scrie cuvinte si pagini inutile pe internet. Forta bruta oricand si la orice ora a facut parte din civilizatie. Noi ca barbati tot timpul am avut preferinta si dorinta sa ne rafuim unii cu altii. E natura noastra competitiva, cateodata e de rau, de cele mai multe ori e de bine si duce la progres, trebuie sa ne-o acceptam. Perfect e doar simplu, Dumnezo si Oltenii!

marty
junior
junior
Mesaje: 99
Membru din: 16 Iul 2017, 08:21

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - Honved Budapesta

Mesaj de marty » 03 Aug 2019, 08:40

Din ce apare in presa, luni se va judeca cazul la UEFA.Ungurii sunt insistenti punand in carca noastra toate frustrarile natiei lor de migratori.
Normal,pentru ca nu suntem recidivisti, asteptam chiar o solutie mai blanda decat la Sturm Graz.Oricum vom vinde destule bilete azi si maine neprimind interdictie in acest sens.Cel putin pana acum.Si chiar daca primim luni suspendarea terenului, avem dreptul la recurs.Deci meci cu spectatori cu AEK.
Meciul pierdut cu 3-0 nu intra in calcul,pentru ca s-a incheiat pe teren.In ciuda frustratului stirb,parafrazandu-l pe Chivulete senior (!),Craciunescu!

Postul bozgoresc digi ia interviu patronului lui Honved care isi permite sa ne jigneasca in propria noastra tara,iar alta multinationala Ringier suna la UEFA sa obtina informatii despre caz.Nerabdatoare! Aruncand pe piata stirea ca putem pierde meciul la masa verde!
Sper sa avem aparare calificata,sa nu-l mai trimitem pe pesedistul marinescu.Important, petarda si bricheta ( aratata cu asiduitate de bozgorii de la digi) au fost aruncate IN AFARA TERENULUI DE JOC!
Presa gigista ,fara exceptii se leaga mult mai mult de acest incident ,trecand sub tacere infrangerea CATASTROFALA, DAR NORMALA (!) a oierilor!

PS.Apropos de civilizatie".Civilizatia" multinationalelor avide numai pentru profit exacerbrat in detrimentul Romaniei,se efectueaza prin forta.Prin santaj,coruptie,spagi,promovarea politicienilor de paie.Cu ajutorul numeroaselor servicii romanesti invadate de servicii straine, care fac si desfac guverne in Romania.
Eu,si multi ca mine dezavuam astfel de civilizatie!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8098
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - Honved Budapesta

Mesaj de Bobby » 03 Aug 2019, 09:37

Un caz precedent - mult mai grav, zic eu:

https://www.gsp.ro/international/europa ... 45935.html

Închis