[Etapa 4] AFC Hermannstadt - Universitatea Craiova

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte revine Universitatea din Ardeal?

Poll ended at 04 Aug 2019, 23:32

3 puncte, echipa este pe val
10
56%
1 punct, oboseala isi spune cuvantul
6
33%
0 puncte, primul pas gresit
2
11%
 
Total votes: 18

Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 501
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: [Etapa 4] AFC Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de fanUCV » 03 Aug 2019, 21:29

pentru că, se mai sfătuiește și cu Pițurcă .. ?! .. este timpul unui 1-0 urât și plicticos, de tip italian, cu gol înscris de Fortes!

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 4] AFC Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 03 Aug 2019, 21:33

LiviuB scrie:
03 Aug 2019, 21:25
Eu cred ca Bancu s-ar descurca f bine ca mijlocas central. Are patrunderile pe care un inter ar trebui sa le aiba. Mi-ar place un mijloc format din Cicaldau, Mateiu si Bancu
Si tu, si eu, si Cirtu, si multi altii vad ca Bancu ar fi un mijlocas exceptional pentru liga 1. Din pacate baiatul asta pariaza toate cariera lui pe echipa nationala si pe ifosele lui Contra. Gresit !

Partea buna este ca nu-l vad eu pe Bancu plecat prea curind de la echipa...Omul asta nu are joc defensiv de top ca sa plece in Vest. O sa stea pina la pensie la Craiova pe postul asta - dar pe unul dintre cele mai mari salarii, asa cum merita.

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: [Etapa 4] AFC Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de Arthur Rimbaud » 03 Aug 2019, 21:52

Meci cu athéniens d'AEK este mult mai important ca meci de campionat la Sibiu. Un nul ori chiar infrangerea asta poate sa recupereze Craiova in timp.
Un meci de asa importance contre AEK daca nu abordat la 100% paramètres physiques este finalul.

Perso eu alege de lasat la odihna jucatori cheie. Cu orice risque.
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 4] AFC Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 03 Aug 2019, 22:45

Mirko - Vladoiu, Tiago, Hreniuc, Briceag - Ivanov, Qaka, Mateiu - Ionita, Fortes, Baiaram.
Si i-as lasa pe banca pe Cicaldau, Kelic, Acka, Bancu, Roman sau Barbut.

Redmi Note 7 (Tapatalk)
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Thunder

Re: [Etapa 4] AFC Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 03 Aug 2019, 23:34

Am o presimtire nasoala dar si daca se adevereste, sper sa jucam cu o tona de juniori sa ne luam la tranta 100% cu grecii

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 4] AFC Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 04 Aug 2019, 00:48

Eu cred ca Papura nu se gandeste atat de departe, dar in mod cert va odihni 2-3 titulari. Raman la parerea ca ambii atacanti (Fortes si Roman) aduc intotdeauna un plus cand vin din postura de rezerva, nu cand joaca titulari.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
zeddDarko
suporter
suporter
Mesaje: 564
Membru din: 15 Sep 2018, 02:46

Re: [Etapa 4] AFC Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de zeddDarko » 04 Aug 2019, 02:32

Oltenii s-au bazat pe 18 fotbalişti, dintre care cinci eligibili U 21. Născut în decembrie 2002, Ştefan Baiaram este cel mai tânăr jucător cu minute în acest start de sezon.
Sursa: lpf.ro
Interesanta statisca, cum de altfel cei de la lpf ne pun aceste statistici pe site+multe alte chestii pe care bravii nostri "jurnalisti" le omit, sau nu ii intereseaza.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 4] AFC Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 04 Aug 2019, 02:58

Tot de pe site-ul LPF am citit ca am avea 8 meciuri fara infrangere. Adversarii, in schimb, sunt la a 4 infrangere consecutiva.

Redmi Note 7 (Tapatalk)

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 4] AFC Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 04 Aug 2019, 04:25

Noi cam sintem mama ranitilor...Cine vine dupa multe infringeri sa joace cu noi, are o sansa sa reinvie...Sper sa nu se intimple cu Sibiul

Augustus Caesar
membru
membru
Mesaje: 255
Membru din: 16 Aug 2015, 06:46

Re: [Etapa 4] AFC Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de Augustus Caesar » 04 Aug 2019, 06:47

Leonard Albert scrie:
03 Aug 2019, 18:05
@Augustus Caesar: are noroc cu carul, e adevarat, dar la programul competitional n-a lucrat karma lui.
E o noua regula (foarte buna, zic eu) de la federatie prin care echipele calificate in cupele europene nu se intalnesc intre ele in primele sapte etape.
N-am stiut lucrul asta si da, e ok! In rest, sper sa-l tina norocul asta cat mai mult si nu ma refer la norocul lui de a sta pe banca tehnica :) Oricum vreau o victorie amarata acum cu rezervele si orice scor fara gol primit cu atenienii joi !
''Priviti aceasta sacra frumusete:
Oltenia pamant de oameni buni
Si pumn pedepsitor cu cinci judete,
Caus al palmei vechilor taciuni ''

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: [Etapa 4] AFC Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de gsm » 04 Aug 2019, 15:21

Bobby scrie:
04 Aug 2019, 04:25
Noi cam sintem mama ranitilor...Cine vine dupa multe infringeri sa joace cu noi, are o sansa sa reinvie...Sper sa nu se intimple cu Sibiul
Cam asa este. ucv

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 4] AFC Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 04 Aug 2019, 15:48

Ma, eu cred ca s-a cam incheiat blestemul ala. Daca inca mai exista, reinviam javrele.

Redmi Note 7 (Tapatalk)

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 4] AFC Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 04 Aug 2019, 16:17

Ce facem, nu vorbim si noi despre ce alegere face Becali pentru antrenor?
Gizas Craist devine insuportabil peste tot, in ziare, la TV, oriunde dai asta e subiectul unic.
Sper sa batem cu 1-0, chinuit, cu rezervele si fara accidentari. Ungurii se solidarizeaza cu Honved, iar ai nostri cand fac pauza de la monitorizarea FCSB in toata presa, mai zic ceva nasoale despre comportamentul huliganic al oltenilor, ca deh daca a dat unul cu o petarda, e clar ca suntem toti la fel.
Hai baietii, sa batem si azi si joi si sa ii lasam pe toti papagalii din presa sa vorbeasca singuri.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 4] AFC Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 04 Aug 2019, 16:39

Nu vine niciun antrenor serios sa se faca de rahat la oi. Ar trebui sa incerce cu Napoli. Ala nu are personalitate si stima de sine, deci ar fi candidatul perfect.

Redmi Note 7 (Tapatalk)

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 4] AFC Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 04 Aug 2019, 17:50

Craiova: Pigliacelli - Șt. Vlădoiu, Ferreira, Acka, Bancu - V. Constantin, Qaka, A. Ivanov - Bărbuț, Fortes, Vătăjelu
Rezerve: L. Popescu, M. Roman I, A. Mateiu, Cicâldău, Kelic, Borta, Briceag
Antrenor: Corneliu Papură

Închis