[Europa League] Universitatea Craiova - AEK Atena

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce rezultat scoatem in prima mansa cu AEK Atena?

Poll ended at 08 Aug 2019, 22:29

Victorie, norocul proverbial al lui Papura se intoarce
10
38%
Un egal, muncit
4
15%
O infrangere, inevitabila cu Papura pe banca
12
46%
 
Total votes: 26

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - AEK Atena

Mesaj de DeuxEx » 07 Aug 2019, 21:48

Zicea Sorica pe facebook ca sunt peste 2000 de solicitari de invitatii pentru copii...
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8098
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - AEK Atena

Mesaj de Bobby » 08 Aug 2019, 01:11

Cica Ionita s-a resimtit fizic dupa meciul cu Honved, de asta n-a jucat cu Sepsi...Ce teapa, pina acum, cu baiatul asta. Nu ne-a putut ajuta de loc in perioada asta cu meciuri din 3 in 3 zile.

LiviuB

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - AEK Atena

Mesaj de LiviuB » 08 Aug 2019, 02:06

Daca sunt aspecte musculare nu ai cum sa fortezi. Hai sa avem rabdare si sa vorbim in iarna daca a fost teapa sau nu

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8098
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - AEK Atena

Mesaj de Bobby » 08 Aug 2019, 08:04

Daca sursa mea de informatii e corecta, se anunta 35 C la ora meciului. Adica probabil vreo 37-38 C la nivelul gazonului. Cu echipa noastra sleita de puteri - pentru ca jucatorii nu au fost menajati cu Hermanstadt - probabil ca vom innnota pe teren. Cistiga AEK usor acest meci ?

Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 507
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - AEK Atena

Mesaj de fanUCV » 08 Aug 2019, 10:01

cu acoperișul stadionului, "fiert" de zile bune la peste 35 de grade, cred că vor fi mai multe ..
sper să ne prezentăm decent în această dublă, să nu doborâm recorduri negative la încasat goluri .. nu cred că vom avea avantaj dpdv fizic, totuși AEK vine din zona de pregătire .. cred că, va fi un amical, bun, pentru ei ..
despre A.Ioniță, se vorbea și mai "rău", dacă nu transforma primul penalty din seria cu Honved ..

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - AEK Atena

Mesaj de cortinadampezzo » 08 Aug 2019, 11:17

Cat de ermetic si stereotipic e papura asta la interviuri. Are acelasi discurs inainte de fiecare meci.
"Trebuie sa dam totul, trebuie sa facem un joc bun, ne dorim victoria, vrem rezultat pozitiv, Nu este usor, Ne va fi greu, Avem sperante, Speram, "
Daca le spune si jucatorilor inainte de meci aceleasi lucruri, dupa 5 etape m-ar lua somnu in vestiar...

Noi nu mai miscam nimic pe piata de transferuri ? Ionita e degeaba, Gardos e degeaba, Fortes e degeaba, Ivanov e degeaba. Avem cate un jucator degeaba in fiecare compartiment...

Indiferent de rezultat trebuie sa inscriem !

Avatar utilizator
zeddDarko
suporter
suporter
Mesaje: 564
Membru din: 15 Sep 2018, 02:46

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - AEK Atena

Mesaj de zeddDarko » 08 Aug 2019, 14:27

Indiferent de rezultat, Rotaru trebuie sa se trezeasca si sa realizeza ca, cu echipa asta ne va fi foarte greu sa prindem un loc de cupe europene la anul.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2485
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - AEK Atena

Mesaj de marius_vl » 08 Aug 2019, 14:42

sunt sanse 99% ca duminica la meciul cu Sepsi sa aliniem un cuplu complet nou de fundasi centrali!
Si extrem de valoros!
rabdare
P.S. azi batem cu 1-0!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3517
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - AEK Atena

Mesaj de Paul » 08 Aug 2019, 16:11

Sa speram ca batem azi, indiferent cum. Pentru mine e o surpriza mare schimbul Tiago - Balasa, nu l-am inteles deloc, dar il interpretez ca o mutare buna, sper sa isi dea seama Rotaru ca la un moment dat aducerea unui antrenor chiar ar fi o chestie. Desi l-am contestat mereu pe Papura, intr-un fel speram ca ma va convinge ca am gresit. Meciul cu Hermafroditii a fost ca un fel de confirmare ca din pacate, nu prea avem mare lucru de asteptat de la el.
Inca o data sper ca eu si multi altii sa nu avem dreptate si baietii sa bata azi, cu niste idei super cool ale lui Papi.

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - AEK Atena

Mesaj de Jimmy Darmody » 08 Aug 2019, 16:15

Nu au cum sa bata,cu cine ? O echipa fara antrenor nu ridica pretentii in fata AEK !

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3517
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - AEK Atena

Mesaj de Paul » 08 Aug 2019, 16:19

Stiu si eu asta Jimmy, dar sufletul de suporter ma face sa sper la o minune. E cum ar veni ca suntem intr-o situatie pe care nu o putem schimba, cat ne-am ruga toti de Rotaru, prima data trebuie sa se convinga el singur, si asa ca sper intr-o minune, ca nu am altceva ce sa fac.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8098
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - AEK Atena

Mesaj de Bobby » 08 Aug 2019, 16:36

Eu cred ca va fi un meci fara istoric - AEK se va juca cu noi.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3517
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - AEK Atena

Mesaj de Paul » 08 Aug 2019, 17:26

Cine o fi si AEK pana la urma? Poate se joaca cu noi, sau poate nu, poate in mod individual baietii prind ceva executii, ca e clar ca jocul de echipa nu il antreneaza nimeni, si vedem o victorie. Isi revine Cic si il ajuta si Mateiu si facem o surpriza, eu asa vreau!

nyk_sorin
fanatic
fanatic
Mesaje: 2857
Membru din: 14 Aug 2006, 15:49

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - AEK Atena

Mesaj de nyk_sorin » 08 Aug 2019, 17:32

marius_vl scrie:
08 Aug 2019, 14:42
sunt sanse 99% ca duminica la meciul cu Sepsi sa aliniem un cuplu complet nou de fundasi centrali!
Si extrem de valoros!
rabdare
P.S. azi batem cu 1-0!
Hreniuc - Briceag?

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - AEK Atena

Mesaj de cortinadampezzo » 08 Aug 2019, 17:52

Viorel Grigoroiu : " oamenii din Craiova spun ca echipa lor este cea mai populara din Romania, audientele spun altceva " pai ba, daca sunt 30 000 pe stadion normal ca nu se mai uita nimeni la televizor, si nu cred ca spune nimeni ca universitatea este cea mai populara echipa din Romania, ci din oltenia

Închis