[Europa League] AEK Atena - Universitatea Craiova

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu grecii de la AEK Atena in deplasare?

Poll ended at 15 Aug 2019, 19:32

Ne calificam!
3
8%
Victorie, dar stam acasa.
0
No votes
Un egal
6
15%
Inca o infrangere
31
78%
 
Total votes: 40

dantes
suporter
suporter
Mesaje: 566
Membru din: 10 Ian 2009, 00:39

Re: [Europa League] AEK Atena - Universitatea Craiova

Mesaj de dantes » 15 Aug 2019, 23:37

Mi-as dori sa stau atat de bine cu franceza cum stai tu cu romana, Arthur. Pe net am obtinut doar traduceri aproximative.
Imi place la fel de mult si mie felul tau de a interpreta realitatea. Un castig pt forum. usteag

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Europa League] AEK Atena - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 15 Aug 2019, 23:37

Bobby, nu e problema de actionari. E problema de inteligenta alora de investesc. Cum sa mergi tu pe mana lui Papura inca un sezon cand l-ai vazut ca nu a facut nimic in play-off? CUM?!

PS: Nu inteleg de unde atata ostilitate... :)-
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

calugaru' vaxile
membru
membru
Mesaje: 218
Membru din: 17 Iul 2019, 18:49

Re: [Europa League] AEK Atena - Universitatea Craiova

Mesaj de calugaru' vaxile » 15 Aug 2019, 23:47

pai uite ce bine a jucat echipa in repriza a doua!! de vina sint arbitrii. de ce te iei de antrenor? nu inteleg!

cu bostonu' ne-o luam, pentru ca baietii au dat totul la atena, etc si sint obositi.

inca fro luna mai sta neacornel. daca mai are noroc de citeva victorii norocoase, sta pina la playout

dantes
suporter
suporter
Mesaje: 566
Membru din: 10 Ian 2009, 00:39

Re: [Europa League] AEK Atena - Universitatea Craiova

Mesaj de dantes » 15 Aug 2019, 23:49

Nu cred nici eu ca trebuie alti actionari, ci mai multi actionari si o structura organizatorica (guvernare corporativa) adecvata, potrivita unei organizatii moderne.
Consiliu de administratie competent si consiliu director (partea tehnica) competent. Atat tot:.
Este ceea ce vrea sa faca Hagi de mult la Viitorul, desi competentele lui sunt inegalabile. De-aia l-a luat pe Popescu pt administrativ, de-aia cauta investitori pt a se intari financiar. Chiar si el realizeaza ca un club nu poate fi condus de un factotum.
Modelul nostru de business este unul arhaic - cu patroni, nu investitori. Exponentii de varf Becali, Mititelu si acum Rotaru.
Pana si CFR s-a distantat de un asemenea model.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Europa League] AEK Atena - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 15 Aug 2019, 23:53

DeuxEx scrie:
15 Aug 2019, 23:37
Bobby, nu e problema de actionari. E problema de inteligenta alora de investesc. Cum sa mergi tu pe mana lui Papura inca un sezon cand l-ai vazut ca nu a facut nimic in play-off? CUM?!

PS: Nu inteleg de unde atata ostilitate... :)-
Pai actionarii n-au avut minte nici la scouting, nici la antrenori. Nu cred ca-i duce capul sa faca performanta adevarata. Cum e posibil ca in 6 ani sa nu aduci nici un antrenor credibil, cu CV ? S-au priceput sa readuca la viata un brand - de acord. Dar performanta nu stiu sa faca.

CFR o sa faca bani multi in cupele europene - distanta fata de ei in ceea ce priveste performanta va creste.

Sintem undeva a patra putere in liga 1. Cind revine Rapid in liga 1 tare ma tem ca vom cadea usor usor si de pe pozitia a patra...

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: [Europa League] AEK Atena - Universitatea Craiova

Mesaj de Arthur Rimbaud » 15 Aug 2019, 23:53

dantes scrie:
15 Aug 2019, 23:37
Mi-as dori sa stau atat de bine cu franceza cum stai tu cu romana, Arthur. Pe net am obtinut doar traduceri aproximative.
Imi place la fel de mult si mie felul tau de a interpreta realitatea. Un castig pt forum. usteag
[bere] [bere] [bere]

Franceza nu atat de greu de invatat.
Primul pas, cel mai important este cel mai difficile : dechis carte. :)(
De acolo incepe pas doi: descurajare...de aici tot devine forte facile. :)(
CRAIOVA JE T'AIME !!!

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Europa League] AEK Atena - Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 15 Aug 2019, 23:54

Prima repriză am fost pământ de flori....la pauză poate le-a spus Papurish ca pleaca si de asta au inceput sa joace.Altfel nu-mi explic cum de am putut alerga 90 min,iar in alte meciuri din min.60 scoteam limba de oboseala.Imi fac si eu iluzii....Oricum duminică avem acelasi antrenor la botosei,pt ca lotul ramane la Atena 2 zile.

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: [Europa League] AEK Atena - Universitatea Craiova

Mesaj de Arthur Rimbaud » 15 Aug 2019, 23:57

dantes scrie:
15 Aug 2019, 23:37
Mi-as dori sa stau atat de bine cu franceza cum stai tu cu romana, Arthur. Pe net am obtinut doar traduceri aproximative.
Imi place la fel de mult si mie felul tau de a interpreta realitatea. Un castig pt forum. usteag
,,Frica este ultime virtutea de sclavi, precum esperanca de altfel''

Tu ai multa dreptate prieten meu.

,, Frousse'' este ,,peur'' la limbaj de argotique
,,Pote'' este ,,ami'' la acelasi limbaj.
CRAIOVA JE T'AIME !!!

dantes
suporter
suporter
Mesaje: 566
Membru din: 10 Ian 2009, 00:39

Re: [Europa League] AEK Atena - Universitatea Craiova

Mesaj de dantes » 15 Aug 2019, 23:58

Arthur Rimbaud scrie:
15 Aug 2019, 23:53
dantes scrie:
15 Aug 2019, 23:37
Mi-as dori sa stau atat de bine cu franceza cum stai tu cu romana, Arthur. Pe net am obtinut doar traduceri aproximative.
Imi place la fel de mult si mie felul tau de a interpreta realitatea. Un castig pt forum. usteag
[bere] [bere] [bere]

Franceza nu atat de greu de invatat.
Primul pas, cel mai important este cel mai difficile : dechis carte. :)(
De acolo incepe pas doi: descurajare...de aici tot devine forte facile. :)(
Am trecut prin toate etapele enumerate de tine si m-am oprit la ultima :))
Multumesc pentru traducere, acum am inteles deplin.

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: [Europa League] AEK Atena - Universitatea Craiova

Mesaj de Arthur Rimbaud » 15 Aug 2019, 23:59

lory69 scrie:
15 Aug 2019, 23:54
Prima repriză am fost pământ de flori....la pauză poate le-a spus Papurish ca pleaca si de asta au inceput sa joace.Altfel nu-mi explic cum de am putut alerga 90 min,iar in alte meciuri din min.60 scoteam limba de oboseala.Imi fac si eu iluzii....Oricum duminică avem acelasi antrenor la botosei,pt ca lotul ramane la Atena 2 zile.
Poate ca ,,putut alerga 90 min'' caci gazon perfect si nu jucat sub soare. Cine stie??? :)-
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Europa League] AEK Atena - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 16 Aug 2019, 00:03

Fortes a primit nota 1 (unu) de la Cosmin Staicu pe cvlpress.ro :

Pigliacelli 6 – Martic 6, Acka 7, Kelic 7, Bancu 8 – Ivanov 8 (85 Constantin), Mateiu 7, Cicâldău 7 – Bărbuţ 7, Roman 6 (63 Fortes) 1, Mihăilă 6 (55 Vătăjelu).

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: [Europa League] AEK Atena - Universitatea Craiova

Mesaj de Arthur Rimbaud » 16 Aug 2019, 00:06

dantes scrie:
15 Aug 2019, 23:58
Arthur Rimbaud scrie:
15 Aug 2019, 23:53
dantes scrie:
15 Aug 2019, 23:37
Mi-as dori sa stau atat de bine cu franceza cum stai tu cu romana, Arthur. Pe net am obtinut doar traduceri aproximative.
Imi place la fel de mult si mie felul tau de a interpreta realitatea. Un castig pt forum. usteag
[bere] [bere] [bere]

Franceza nu atat de greu de invatat.
Primul pas, cel mai important este cel mai difficile : dechis carte. :)(
De acolo incepe pas doi: descurajare...de aici tot devine forte facile. :)(
Am trecut prin toate etapele enumerate de tine si m-am oprit la ultima :))

:lol: :lol: :lol:

Eu cand dat cu ochi ( si urechi) de romana eu zis mie: Ha! Iata o limba mai difficile decat franceza insa facile de invatat pentru ca exista la ea de mii de cuvinte de franceza. :)( o:

La début eu zis: ah la naiba, eu va pierde mult timp de la viata mea pentru invatat asta limba ce mai devreme sau mai tarziu mie nu mai folosit.
Acum, eu zice ca eu castigat timp la viata mea.
Tot ce tu invatat aduce timp castigat, nu pierdut. Mai ales daca tu iubeste ce invatat.
CRAIOVA JE T'AIME !!!

dantes
suporter
suporter
Mesaje: 566
Membru din: 10 Ian 2009, 00:39

Re: [Europa League] AEK Atena - Universitatea Craiova

Mesaj de dantes » 16 Aug 2019, 00:08

Respect, Arthur!

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: [Europa League] AEK Atena - Universitatea Craiova

Mesaj de Arthur Rimbaud » 16 Aug 2019, 00:30

dantes scrie:
16 Aug 2019, 00:08
Respect, Arthur!
Réciproque ...Edmond. :)( [bere] o:
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Europa League] AEK Atena - Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 16 Aug 2019, 10:13

Clubul e ca un avion fara pilot care se prabuseste cu 1000km/h. Ce vedem noi, papura, fortes e doar varful icebergului. Managementul este inexistent, scouting nu avem deloc, selectii de juniori nu se mai fac, transferuri de tineri nu se fac, avem cate 10 copii in loc de 50 pe fiecare categorie de varsta, clubul nu e in stare sa cumpere macar echipamente pentru juniori, gaborii beau la oficiala imporeuna cu angajatii clubului dupa care le iau permisele si multe-multe altele. Am ajuns sa ne bata la U17 echipa suporterilor lui Poli!!! Marketingul care ziceti voi ca merge bine, merge din inertie pentru ca Stiinta are suporteri, renasterea echipei a fost facuta in proportie de 99% de Sezione si Peluza Nord. Daca scoti asta din ecuatie ramane o nebuloasa pe care nimeni nu ar fi indraznit sa o numeasca Universitatea Craiova. Am ajuns de unde am plecat, avem un patron care daca nu cedeaza conducerea clubului catre un manager, o sa il distruga. Ambitia si incapatanarea aratate in cazul lui papura nu imi dau mari sperante.

Închis