[Europa League] AEK Atena - Universitatea Craiova

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu grecii de la AEK Atena in deplasare?

Poll ended at 15 Aug 2019, 19:32

Ne calificam!
3
8%
Victorie, dar stam acasa.
0
No votes
Un egal
6
15%
Inca o infrangere
31
78%
 
Total votes: 40

calugaru' vaxile
membru
membru
Mesaje: 218
Membru din: 17 Iul 2019, 18:49

Re: [Europa League] AEK Atena - Universitatea Craiova

Mesaj de calugaru' vaxile » 15 Aug 2019, 15:25

iuli, poate am inteles eu gresit ce spui tu. eu sint de acord ca nimeni nu poate trimite un jucator sa joace la alta echipa fara acordu' jucatorilui. da' in acelasi timp, in orice afacere, unu' iese mai cistigat decit celalalt (de multe ori ambele parti sint convinse ca au cistigat).

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8094
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Europa League] AEK Atena - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 15 Aug 2019, 16:44

iuli scrie:
15 Aug 2019, 15:16
calugaru' vaxile scrie:
15 Aug 2019, 14:51
pai asa sen fac afacerile. unii pierd bani si unii cistiga
calugare,cand il obligi pe unul sa faca ceva cu scopul de a face tu banii mai multi,se cheama santaj.in niciun caz afacere.
Vorbim aici discutii. Tiago este un jucator slab - chiar catastrofal daca ne uitam la ultimele evolutii. Eu sint suporterul Stiintei, nu al lui Tiago. E normal sa vreau sa il vad plecat.

Din pacate portughezul nu are simtul ridicolului sa vada impactul negativ pe care il are pe terenul de joc. Eu m-as astepta ca un jucator cu bun simt si self awareness sa vada ca n-are nici o treaba si sa-si caute o noua sansa. Daca domnul Tiago vede ca nu mai este dorit la Craiova ar putea sa ceara el rezilierea contractului si sa-si caute un club care il doreste, DACA il doreste cineva. Daca tot domnul Tiago crede ca are treaba cu sportul asta - n-ar fi nici o problema in a-si gasi un nou contract, corect ?

Contractul e contract - corect. Dar daca nu mai esti dorit la club, si daca pricepi ce rau faci acestui club fiind pe terenul de joc - ce e rau in astepta verticalitate de la jucator ? Nu esti bun aici, nu esti dorit, esti slab - cauta-ti altceva in viata. Daca iti respecti meseria si daca vrei sa-ti faci meseria cu onestitate si respect fata de public. Poate sint naiv - dupa meciul retur cu Sabail portughezul asta trebuia sa se ceara singur afara de la Craiova. Catastrofa !

Rotaru pare disperat sa-si gaseasca alti fundasi. Tiago este disperat doar dupa bani - parerea mea.

JustME

Re: [Europa League] AEK Atena - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 15 Aug 2019, 16:54

mi se pare foarte amuzant ca ti se puse pata pe Tiago si impactul negativ pe care il are asupa clubului (lol). daca tot incepuram cu indignarea poate ar fi cazul sa ne indignam datorita cauzei nu datorita efectului. Tiago este la Craiova pentru ca a fost adus, nu a venit singur. Tiago este inca la Craiova pentru ca cei din conducerea tehnica si administrativa au decis in vara ca e bun, altfel il puneau pe liber, nu-l luau in cantonament, nu-l bagau sa joace.

bine, Tiago nici macar nu e chiar atat de slab cum il faci tu sa para. sunt altii mult mai slabi ca el gen Briceag sau Fortes doar ca ei nu i-au stricat planurile lu' nea Mihay deci punem tunurile pe Tiago care trebuie sa se ceara el plecat, ca inutilii din clubul nostru nu si-au dat seama in 2 ani de zile daca e jucator bun sau rau.

ok, Tiago e foarte naspa, sa plece. dar daca vorbim de impact negativ asupra clubului altii au prioritate gen managerii care nu manageriaza nimic, presedintii de club care nu au habar de schimburile de jucatori, antrenorii care sunt adusi din liga a 3-a sa ia titlul si nu in ultimul rand actionarii care planuiesc schimburi de jucatori, de capul lor, "pe la 11 noaptea". astia au impact negativ asupra clubului infinit mai mult decat Tiago.

daca ar fi vorba de impactul negativ avut asupra clubului si sa ramana in club doar cei competenti ma tem ca Rotaru ar trebui sa fie primul care sa se simta. din iarna si pana in prezent a luat numai decizii proaste si foarte proaste.
alex.p scrie:
15 Aug 2019, 12:55
JustMe, ai perfecta dreptate.
o:

as fi preferat sa nu am dreptate insa de la o vreme lucurile sunt anapoda rau de tot la clubul nostru.
Last edited by JustME on 15 Aug 2019, 18:13, edited 4 times in total.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2227
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: [Europa League] AEK Atena - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 15 Aug 2019, 17:11

Nu este cazul sa va ambalați atât pentru Thiago. Nici să-l vedeți vreun monument de verticalitate sau atașament față de club. Nici vorbă. În toată povestea asta, nu fotbalistul este cel care a refuzat transferul, în condițiile în care Becali ii oferă un salariu mai mare decât la noi. Altcineva este în spatele refuzului și care vrea niște bani, nu contează de la cine, ca e Rotaru sau Becali. Dacă era doar după Thiago, care evident a fost informat în prealabil, transferul era de o săptămână parafat.

JustME

Re: [Europa League] AEK Atena - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 15 Aug 2019, 17:20

fanucrv scrie:
15 Aug 2019, 17:11
care evident a fost informat în prealabil
da, sunt convins ca ai dreptate. pe la 10 juma' fusese anuntat Tiago de transfer iar pe la 11 se rezolvase si cu oierul. dupa care o persoana misterioasa (agenturili) s-a implicat si lucrurile au intrat pe o alta turnura astfel incat bietul nea Mihay sa piarda 400.000 de euro :( eu te cred pe cuvant, pari foarte bine informat si lasi impresia ca esti o persoana serioasa. Doamne fereste sa isi permita cineva sa nu te creada pe cuvant.

ma bucur mult ca lamurisi treaba cu Tiago (si lasand gluma sunt convins ca daca se intelegeau la bani cu jucatorul si cu agentii sai Tiago era la fcsb) doar ca nu era vorba de loialitatea lui Tiago fata de club, nici macar de Tiago. e vorba de modul prost si foarte prost in care este condus clubul, de cohorta de inutili din conducerea clubului si despre cum Rotaru a cam uitat de profesionism in ultima vreme si se comporta mai mult ca ciobanul din pipera decat ca un actionar de club. cam asta era esenta discutiei.
Last edited by JustME on 15 Aug 2019, 17:24, edited 3 times in total.

calugaru' vaxile
membru
membru
Mesaje: 218
Membru din: 17 Iul 2019, 18:49

Re: [Europa League] AEK Atena - Universitatea Craiova

Mesaj de calugaru' vaxile » 15 Aug 2019, 17:21

frinarii au rezultate pentru ca la.ei conduterea e profesionista. au viziune economica si sportiva. la noi, cunparere de rau, e cam manea ca le fecesebeu

JustME

Re: [Europa League] AEK Atena - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 15 Aug 2019, 17:29

va rog sa ma credeț ieste o conspiratie la mijloc, agenturili straine l-au convins pe Tiago sa nu plece la fcsb, tot ei l-au pus si pe Papura antrenor, tot ei l-au adus pe Fortes si i-au prelungit contractul lu' Briceag, tot ei nu-l lasa pe Papura sa schimbe sistemul de joc si il forteaza sa faca mereu aceleasi schimbari. pregatirea fizica a echipei a fost subminata tot de aceasta camarila ticalosita, va rog sa ma credeț!

lucurile la club merg perfect, duduie clubul de profesionisti deci sa ne indreptam atentia spre lucurile importante: Tiago e un jucator foarte slab, disperat dupa bani, nu vrea sa plece! un magar (a nu fi confundat cu Magaru')!
Last edited by JustME on 15 Aug 2019, 18:54, edited 2 times in total.

calugaru' vaxile
membru
membru
Mesaje: 218
Membru din: 17 Iul 2019, 18:49

Re: [Europa League] AEK Atena - Universitatea Craiova

Mesaj de calugaru' vaxile » 15 Aug 2019, 17:31

nu e o camarila, sint bilderbergii

marty
junior
junior
Mesaje: 99
Membru din: 16 Iul 2017, 08:21

Re: [Europa League] AEK Atena - Universitatea Craiova

Mesaj de marty » 15 Aug 2019, 17:36

Hopa! a inceput sa fie denigrat tiago de baieti.nu stiu daca au ochii albastri sau verzi! Ati interceptat telefoanele sau aveti microfoane in birourile stiintei de stiti ca tiago a fost anuntat inainte? si ca doreste el si cei din spatele lui doar bani?!sau sunteti doar purtatori de cuvant ai lui roty? mi-e greata! :lol:

nimeni nu da un comunicat de protest ca lpf nu da doi bani pe fair play si ne-a programat cu astra vineri.adica dupa un probabil ( sanse mici intr-adevar!) meci de joi in play off-ul europei league!Dar teoretic sanse exista.la FECESEBEE toata oierimea din lpf,frf insa spera ca se va califica si au programat meciul mai tarziu de joi! si aici mi-a scarba de mafia damboviteana dar si de tacerea plina de lasitate a celor platiti de roty!
hai pa ca m-am lamurit inca o data...

ps.just,ai ramas cum te stiam de pe online.vertical si mare suporter al stiintei!

JustME

Re: [Europa League] AEK Atena - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 15 Aug 2019, 17:45

salut Lord usteag
marty scrie:
15 Aug 2019, 15:22
vadim de la betano se lauda ca el ne face strategia de marketing!
e foarte aiurea daca ala are legaturi chiar si tangentiale cu Stiinta. imi aduc aminte de el de pe onlinesport, Doamne fereste... [smile33]

si ca sa readucem nitel discutia on topic: la meciul asta mizez pe ambitia si orgoliul jucatorilor, cat ii tin picioarele imi doresc sa arate ca pot sa lupte de la egal la egal cu grecii. ma multumesc cu atat. de Papura, sincer, a inceput sa imi para rau dar e vina lui pt ca refuza sa inteleaga faptul ca Stiinta e o palarie prea mare pt el in acest moment. sa se duca sa promoveze o echipa in liga a 2-a, sa faca niste rezultate bune in liga a 2-a, poate chiar o promovare, sa vina la liga 1 si sa demonstreze ca e capabil sa califice o echipa in playoff si abea apoi poate sa se gandeasca la banca tehnica a Craiovei. asta nu a inteles nici el nici Rotaru, nu poti sa arzi niste etape artificial si sa pretinzi incredere si sustinere cand CV-ul tau nu te recomanda ca antrenor de liga1.
Last edited by JustME on 15 Aug 2019, 18:27, edited 2 times in total.

marty
junior
junior
Mesaje: 99
Membru din: 16 Iul 2017, 08:21

Re: [Europa League] AEK Atena - Universitatea Craiova

Mesaj de marty » 15 Aug 2019, 18:01

salut Just usteag

prin cercurile mai inaltute prin care ma invart pe la buc(!) acest individ se auto defineste ca fiind cel care il ajuta pe roty in tot ce face la echipa!
ca el prin betano a dus numele UNIVERSITATII CRAIOVA peste hotare.este content manager la betano.si mare,mare dinamuist.sta la rin zilnic!
am avut si niste clinciuri cu el ,inclusiv politice.este marioneta lui madame dogioiu de la ziare com.o zdreanta...
3 ziaristi de la ziare com erau moderatori la online.
si ot. imi pare bine ca macar pe lista rezervelor au aparut,in fine mihaila si ionita!
de markovici nimic insa.parerea mea ca este peste roman si fortes.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8094
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Europa League] AEK Atena - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 15 Aug 2019, 18:08

marty scrie:
15 Aug 2019, 17:36
Hopa! a inceput sa fie denigrat tiago de baieti.nu stiu daca au ochii albastri sau verzi!
Pe Tiago nu il denigreaza nimeni - se denigreaza pe sine aparind in tricoul Craiovei la meciuri. Dupa meciurile cu Viitorul, Sabail si Sibiul din ultimele luni eu mi-am facut cruce cind am vazut ca Becali il vrea la fcsb.

Din punctul meu de vedere, i-as da pe toti jucatorii slabi ai Craiovei la fcsb : Acka, Tiago, Briceag etc. Dar nu e ciobanul asa de prost !

Sa ne bucuram ca Tiago ramine - maninca bani care ar fi putut fi folositi pentru alte achizitii. Plus meciurile pe care le va nenoroci in continuare. Bucurie mare !

marty
junior
junior
Mesaje: 99
Membru din: 16 Iul 2017, 08:21

Re: [Europa League] AEK Atena - Universitatea Craiova

Mesaj de marty » 15 Aug 2019, 18:18

Aha m-am lamurit acum! bravo boby! de aia nu baga ariciul pogonici banii in noi fotbalisti! ii sta tiago in cale! afara cu tiago pentru binele stiintei! sa nu-l mai atacan pe papurici! mai intai tiago out! :up:
mai avem vreo 2 saptamani si tragem linie sa vedem cat a cheltuit din alea 7 milioane pe care le-ar avea in cont pogoniciul ( 5 le avea si cred ca a intrat prima transa de 2 pe mitri pana acum!) pe transferuri.pana acum a cheltuit dupa sport.ro 1 milion.e tare! dar nu prea se numesc fotbalisti aia pe care i-a adus!
ps banii de la televiziuni nu-i iau in considerare! cu aia ii plateste pe lingai!

marty
junior
junior
Mesaje: 99
Membru din: 16 Iul 2017, 08:21

Re: [Europa League] AEK Atena - Universitatea Craiova

Mesaj de marty » 15 Aug 2019, 18:39

Emil Pieleanu, team-manager la Universitatea Craiova, a reacţionat după decizia LPF de a programa meciul Craiova – Astra vineri, la o zi după un potenţial meci în play-off-ul Europa League: “Pentru programarea jocului, cei responsabili au apelat la o clarvăzătoare"

reactie rapida a baietilor platiti de roty!
ce coincidenta! :)(

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Europa League] AEK Atena - Universitatea Craiova

Mesaj de Jimmy Darmody » 15 Aug 2019, 19:38

Pai foar pieleanu?pretorian freaca pooola degeaba ? Bai nene, numai lipitori in clubul asta...pieleau,pretorian,papura,mai nou cartu.....ura si la gara !

Închis