[Etapa 11] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte obtine Universitatea in meciul cu Viitorul?

Poll ended at 30 Sep 2019, 01:11

3 puncte, Piti intotdeauna va fi profesorul lui Hagi
22
76%
1 punct, Hagi este egalul lui Piti
4
14%
0 puncte, Hagi isi depaseste profesorul
3
10%
 
Total votes: 29

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de SLH » 01 Oct 2019, 12:39

Bobby scrie:
01 Oct 2019, 11:50
Dupa circul facut cu Bancu - si acel circ Rambe & Hagi de acum citiva ani - cred ca Viitorul va deveni, meritat !, o echipa urita cu pasiune in Banie.
+ pentru cum suntem tratati in deplasarile de acolo
+ iuda
+ Gica al nostru

s9k3k3-
membru
membru
Mesaje: 138
Membru din: 22 Aug 2019, 15:37

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de s9k3k3- » 01 Oct 2019, 13:01

Meci bun facut de Stiinta, se putea mult mai bine pt ca in prima repriza pana la cele 2 goluri primite am aratat desul de rau.
Rezultatul este bun dar in acest moment victoria cu Iasi este obligatorie!!! Trebuie sa ramanem cu picioarele pe pamant si sa muncim foarte mult, avem rovada ca rasplata apare cand muncesti.
Felicitari suporterilor si tuturor celor implicati in acet meci suportero, staff, jucatori, conducere.v
De mentionat gazonul mizerabil, iar daca nu se schimba acum trebuie neaparat sa plecam de acolo pt ca risvam sa ne accidentam si sa compromitem tot sezonul. O nocturna mobila si cosmetizarea tribunelor pe extensiv este o alegere de luat in calcul, sa-l lasam pe Gunoiul si CNI cu licitatii cu tot sa joace ei miuta pe acest stadion.


Referitor la gestul lui Bancu, daca chiar a zis asta este rusinos. El trebuie sa-si dea seama ca nebunia asta cu rasismul este la cote foarte inalte peste tot in lume, iar pedepsele sunt crunte.
Uitati-va ce se intampla in Anglia dupa o gluma pe fb intre atentie doi coechipieri.
Chiar nu are scuza Nicusor pt gestul facut, un asemena gest te scoate din circuit etape bune si este doar vina sa. Nu cred ca trebuie sa cautam vinovati in Tiru si Anghel daca Nicusor chiar a spus acele cuvinte.
Fotbalistii pt ca la ei ne referim trebuie sa inteleaga ca sunt urmariti si filmati mereu, fiecare gest, cuvant este prins de camere, iar ei trebuie sa fie niste exemple, nu te poti adresa asa si sa risti sa-ti faultezi echipa etape bune pt ca o sa te suspende sigur.
Repet, daca Bancu chiar a folosit acele cuvinte nu are.scuza si aici ma refer prin prisma faptului ca ar afecta clubul lipsa lui Nicusor.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3519
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de Paul » 01 Oct 2019, 13:22

@s9k3k3 - ai folosit cuvantul "DACA" de multe ori, aseara nimeni nu o mai punea cu daca, era gata dovedit ca asa au spus Tira si Anghel, in conditiile in care unul a zis cioara si altul a zis negru. Intradevar daca Bancu a zis asa e o rusine mare, dar eu nu il vad in stare. In schimb ii vad in stare pe milogii astia de la Viitorul sa faca un scandal monstru, pentru ca au mai facut si cu alta ocazie. Regele insusi l-a imbrancit pe Vatajelu de parca era ultimul gunoi din lume, marele pedagog Hagi, si dupa a facut un scandal nu numai rasist, dar xenofob cu totul legat de Rambe. Chiar daca nu a folosit insulte, mesajul era cat se poate de rasist si xenofob, venit de la unul care si-a castigat banii jucand ca strain.
Iar marii nostri comentatori gen Naum vad aceasta ocazie ca aur curat, deja stabilisera cat trebuie sa fie data pedeapsa, fara sa ia in seama "amanuntul" ca poate nu e asa cum sustin aia.
Eu cred ca Anghel l-a injurat pe arbitru, cum altfel era eliminat, hai sa fim seriosi. Si daca va uitati la imaginile cu meleul, vedeti ca se injura toata lumea cu toata lumea, iar marele sensibil Tiru era parte in parte cu Bancu la injuraturi, nefiind vreun neprihanit si afectat emotional.
Niste parsivi si ipocriti, astia sunt toti.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2487
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de marius_vl » 01 Oct 2019, 13:29

este doar o incercare mizerabila de a ne destabiliza! Evident ca Bancu l-a facut pe jegosul ala "cioara imputita", si ma bucur din tot sufletul pt asta (trebuia sa-i dea si o flegma in gura), dar pe bune, acum s-a descoperit apa calda sau cum? Pana acum nu se stia ca pe terenul de fotbal se injura, in tribune se injura, pe banca se injura? Pe orice stadion din lumea asta si in orice tara se injura jucatorii intre ei, face parte din intimidarea adversarului, din smecheria fotbalului! Cine se simte virgin sa se duca dracu la patinaj artistic! Cioara aia imputita de Nooijer sau cum dracu il cheama la absolut fiecare meci jucat aici ne injura si ne arata semne obscene, mai ales atunci cand primeam gol de la ei, asa a facut si aseara, un jegos provocator si nesimtit, dupa chipul si asemanarea rejelui, daca il vede pe ala pe banca ca injura si blesteama evident ca si el face la fel! asta apropo de strainii care vin aici la noi sa ne injure (vezi cazul lui Rambe)! Clubul nu trebuie sa lase situatia asta asa, eu tot astept o reactie vehementa la tot acest circ mizerabil care se face la adresa capitanului nostru, este absolut strigator la cer cum incearca jegosii astia sa abata atentia la mizeria asta, numai sa nu cumva sa iasa in evidenta lucrurile cu adevarat exceptionale care se intampla la Craiova! A avut Cartu o incercare aseara, dar a fost palida, foarte timida, asteptam altceva de la presedintele Stiintei!

LiviuB

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de LiviuB » 01 Oct 2019, 13:31

Mie mi se pare mult mai grava situatia in care un jucator vine si jigneste suporterii. Pana la urma, fotbalul e pt suporteri, sunt cei care platesc si sunt primii care merita respect.
Trebuie ca astfel de gesturi sa fie eradicate. Sa ne gandim ce situatii poate genera un astfel de gest iresponsabil.
Ok, sa il suspende pe Bancu, dar atunci sa suspende fiecare jucator care injura sau care are un comportament neadecvat.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de DeuxEx » 01 Oct 2019, 13:37

marius_vl scrie:
01 Oct 2019, 13:29
este doar o incercare mizerabila de a ne destabiliza! Evident ca Bancu l-a facut pe jegosul ala "cioara imputita", si ma bucur din tot sufletul pt asta (trebuia sa-i dea si o flegma in gura), dar pe bune, acum s-a descoperit apa calda sau cum?
Si eu sunt convins ca Bancu l-a injurat pe ala folosind, printre altele, si sintagma asta - cioara imputita. Insa tot la fel de convins sunt ca nici ala nu a folsit cuvinte gen "Domnul fie cu tine!" sau "Nicule, imi cer scuze ca te-am atins!" :lol:
Pe de alta parte, atata timp cat observatorul sau arbitrii nu au mentionat asta in raportul meciului, Viitorul si ghiolbanii de acolo n-au decat s-o s..ga!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
zeddDarko
suporter
suporter
Mesaje: 564
Membru din: 15 Sep 2018, 02:46

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de zeddDarko » 01 Oct 2019, 13:43

Țiganul ala merita galben din momentul in care a facut acele gesturi spre galerie imediat dupa golul lor.Daca cei din conducere, sau jucatorii erau baieti destepti o aruncau asa:"Nu este adevarat ca l-am facut cioara, mai mult de atat, dupa ce au dat ei golul aceste De Nooijer s-a dus si a facut gesturi de incitare a galeriei noastre, si, daca nu ma insel, chiar le-a aratat si degetul mijlociu." Daca o aruncau asa la TV, toata treaba era acum in curtea lor.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2888
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de fabius_2014 » 01 Oct 2019, 13:45

s9k3k3- scrie:
01 Oct 2019, 13:01
Meci bun facut de Stiinta, se putea mult mai bine pt ca in prima repriza pana la cele 2 goluri primite am aratat desul de rau.
Rezultatul este bun dar in acest moment victoria cu Iasi este obligatorie!!! Trebuie sa ramanem cu picioarele pe pamant si sa muncim foarte mult, avem rovada ca rasplata apare cand muncesti.
Felicitari suporterilor si tuturor celor implicati in acet meci suportero, staff, jucatori, conducere.v
De mentionat gazonul mizerabil, iar daca nu se schimba acum trebuie neaparat sa plecam de acolo pt ca risvam sa ne accidentam si sa compromitem tot sezonul. O nocturna mobila si cosmetizarea tribunelor pe extensiv este o alegere de luat in calcul, sa-l lasam pe Gunoiul si CNI cu licitatii cu tot sa joace ei miuta pe acest stadion.


Referitor la gestul lui Bancu, daca chiar a zis asta este rusinos. El trebuie sa-si dea seama ca nebunia asta cu rasismul este la cote foarte inalte peste tot in lume, iar pedepsele sunt crunte.
Uitati-va ce se intampla in Anglia dupa o gluma pe fb intre atentie doi coechipieri.
Chiar nu are scuza Nicusor pt gestul facut, un asemena gest te scoate din circuit etape bune si este doar vina sa. Nu cred ca trebuie sa cautam vinovati in Tiru si Anghel daca Nicusor chiar a spus acele cuvinte.
Fotbalistii pt ca la ei ne referim trebuie sa inteleaga ca sunt urmariti si filmati mereu, fiecare gest, cuvant este prins de camere, iar ei trebuie sa fie niste exemple, nu te poti adresa asa si sa risti sa-ti faultezi echipa etape bune pt ca o sa te suspende sigur.
Repet, daca Bancu chiar a folosit acele cuvinte nu are.scuza si aici ma refer prin prisma faptului ca ar afecta clubul lipsa lui Nicusor.
Nu s-a intamplat nimic si tu daca esti suporter al Universitatii Craiova trebuie sa stii si sa sustii ca asta este adevarul. Lasa simpatiile pentru Hagi si Viitorul . Scandalul asta este fabricat pentru a-l scoate pe Bancu din nationala Romaniei si a lovi in Universitatea Craiova. Nu te-am vazut comentand indemnul la violenta si sclavie " meritam ca mister sa ne rupa capatanile". Eu nu am vazut atata decadere umana ca la Viitorul si lipsa de caracter ca la Hagi. Daca ii place, sa le rupa capatanile si sa le faca ce vrea el ca asa merita.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2487
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de marius_vl » 01 Oct 2019, 13:49

dupa meciul de aseara,la mine s-a umplut paharul cu echipa asta jegoasa a "rejelui", care a devenit pt mine la fel de urata si de scarboasa ca a ciobanului!
sezonul trecut cand ne-au batut pe unde ne-au prins, in majoritatea meciurilor total pe nedrept, nu i-am vazut pe ai nostri sa-i acuze pe jegosii astia de absolut nimic, ca de...se basica "rejele" blatist, toti ai nostri de la jucatori pana la conducatori au plecat capul in pamant si i-au felicitat ca au fost mai buni, ba chiar le-am facut si galerie la finala cupei! Pai [cenzurat]-le rasa in gura de nesimtiti, dupa ce i-am batut fara drept de apel, ei vin la final si se leaga de asa ceva? In loc sa ne felicite si ei pt ca i-am batut clar, fara drept de apel?

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2888
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de fabius_2014 » 01 Oct 2019, 13:56

ATENTIE ! Toata presa este impotriva lui Bancu. Daca clubul si suporterii nu-i iau apararea va fi pedepsit drastic. Suntem nebuni !, nu e nici o dovada, nimeni in afara de caricaturile de la Viitorul nu a auzit nimic.Trebuie un comunicat explicit, dat cat mai repede. Sper sa nu ne plecam din nou in fata rejelui geambas.

Avatar utilizator
valynet
membru
membru
Mesaje: 185
Membru din: 01 Noi 2018, 14:26

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de valynet » 01 Oct 2019, 14:11

Noi nu avem nicio filmare in care De Noojier ala incita galeria dupa golul lor?
Offense sells tickets, Defense wins championships.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2888
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de fabius_2014 » 01 Oct 2019, 16:09

O veste buna, in raportul arbitrilor... absolut nimic.
https://www.sport.ro/liga-1/nimic-de-ci ... oijer.html

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3519
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de Paul » 01 Oct 2019, 16:13

Cosmin Staicu devine penibil cu aprecierile personale pe care le face. Cica la golul Viitorului Pigliacelli a stat ca un figurant in poarta. Eu zic ca a fost greseala de marcaj si mingea nu avea voie sa cada in careu de langa fundasii nostri. Pigliacelli a iesit curajos si si-a luat un genunche in ficat de la nevinovatul Tiru. Pe-asta nu a mai vazut-o. Mi se pare ca isi permite cam multe mistouri, pe mine ca fotbalist m-ar enerva maxim. Cicaldau cica a jucat execrabil. Bine Cosmine, bine ca esti tu bun si le sti pe toate. Nu ne ajung toti haterii din Bucuresti, e bun si unul local, poate singurul.

s9k3k3-
membru
membru
Mesaje: 138
Membru din: 22 Aug 2019, 15:37

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de s9k3k3- » 01 Oct 2019, 16:28

Faptul ca in raportul arbitrului nu scrie e bine pt Bancu si club, dar gestul sau este.incalificabil, iar faptul ca nu a negat vehement inseamna ca a cam pus asta, dar a incercat sa o dreaga cerand si scuze fara a nega vehement de frica ca ar exista imagini video cu ceea ce spune. Merita sa i se aplice o amenda drastica pt a intelege cu adevarat gravitatea gestului. Baiatul asta s-a bagat singur intr-un scandal imens pe o tema foarte sensibila la nivel international, a bagat clubul in acelasi scandal, poate sa-si afecteze permanent cariera daca se dovede ca a spus, inclusiv la un viitor transfer poate sa-i afecteze, nimeni nu se asociaza cu astfel de oameni, daca la noi nu e luata in serios, in afara sponsorii nu doresc asocierea cu astfel de persoane.
Baiatul asta trebuie sa gandeasca ca intr-un campionat serios unde sper ca isi doreste sa joace, era suspendat mult timp si dat afara inclusiv de club.
E pacat de Nicusor, un baiat care a muncit si suferit mult, de aceea trebuie amendat drastic pt a intelege gravitatea faptei sale, inclusiv pt injuraturi !!

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de malus dacus » 01 Oct 2019, 16:40

...cere Maimutoaia anchete pt. Bancu. El cica n-a fost acolo, dar se intreaba cum de a auzit arbitrul ce-a zis antrenorul si n-a auzit ce-a zis Bancu. Mosu nu e domn, sa nu ia in calcul ca pur si simplu oamenii nu aud chestii nerostite, e doar jigodie, ca de obicei. In alta ordine de idei, ba, eu chiar sunt curios: de securistul asta batran s-a ocupat vreodata cineva sa cotrobaie prin arhivele alea CNSAS, sa-i scoata la iveala dosarul de turnator? Sau, astia de prin presa sportiva au trecut asa, mai neobservati? Ar fi interesant de aflat daca tot asa o scalda si prin rapoartele alea despre diversi fotbalisti sau antrenori, pe timpul lui al Batran...

Închis