[Etapa 12] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte obtine Universitatea in meciul cu Poli Iasi?

Poll ended at 04 Oct 2019, 22:11

3 puncte, echipa este pe drumul cel bun spre titlu
24
89%
1 punct, moldovenii se apara ca la Vaslui
1
4%
0 puncte, moldovenii produc surpriza
2
7%
 
Total votes: 27

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de Dany » 05 Oct 2019, 09:53

Păcat de rezultat. In rest asta este, mergem mai departe. E mult de lucru,dar tot ei o sa o scoată la capăt. Important este sa câștigăm cam tot in deplasare unde avem terenuri bune. Dar dacă se schimba gazonul sigur vom vedea și alt joc acasă. Cred ca a fost penalty la Ivan. Hai Universitatea Craiova!

Trimis de pe al meu SM-A705FN folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de Paul » 05 Oct 2019, 10:19

Am inceput sa il urmaresc pe Cosmin Staicu sa vad ce rautati mai scoate craioveanul nostru care scrie o singura data si publica de doua ori, in Cuvantul Libertatii si Prosport: https://www.prosport.ro/fotbal-intern/d ... a-18931601
Toti sunt penibili, ridicoli si magia lui Pitzi s-a terminat, gata, v-o spune Staicu, fratele lui Naum.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de malus dacus » 05 Oct 2019, 10:32

...as vrea si eu sa ma molipsesc cu GrassMaster de la Deux sau de la altii, nu conteaza, dar sigur am anticorpi la harneala pt. ca de fel, nu-s cel mai pesimist om de pe planeta. Cunosc o gramada care in perioada asta numai asa au tinut-o - gata, se schimba, hurr durr, s-a aprobat! Ce s-a aprobat, frate? A iesit Genoiu cu discurs de politician: "Asa cum v-am promis, astazi e Miercuri bla bla" si toata presa a inceput sa bage titluri. Genoiu s-a scos, ca el s-a tinut de promisiune - a promis ca Miercuri vine sa ne zica bla bla, a venit si ne-a zis bla bla. De-acum, gata, nu mai e treaba lui! A, si a trimis un fax la patru dupa-masa. Avem ceva mai concret astazi, Sambata, fata de Marti? Evident, nu. Ca a zis constructorul ca e de acord sa inlocuiasca un gazon care trebuia inlocuit dupa meciul de inaugurare si care, va trebui practic inlocuit si asta dupa maxim un meci. Si ca daca vrem altul, suporta si el o parte din costuri. Si cam atat...

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de Arthur Rimbaud » 05 Oct 2019, 14:26

DeuxEx scrie:
05 Oct 2019, 07:32
E GrassMaster, Arthur... Va fi montat chiar de catre producător.

Redmi Note 7 (Tapatalk)
Tu évident stiut ca eu glumit. :)(
CRAIOVA JE T'AIME !!!

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de fabius_2014 » 05 Oct 2019, 14:56

White&Blue scrie:
05 Oct 2019, 09:08

Inca putem sa ne trezim, mai exista un portar bun pentru regula U21 - Marian Aioani (Chindia Târgoviște).
Si mie imi place Aioani si cred ca avem si ce sa le dam la schimb.

Avatar utilizator
Fan Alb - Albastru
suporter
suporter
Mesaje: 623
Membru din: 15 Iun 2016, 23:24

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de Fan Alb - Albastru » 05 Oct 2019, 16:54

malus dacus scrie:
05 Oct 2019, 10:32
...as vrea si eu sa ma molipsesc cu GrassMaster de la Deux sau de la altii, nu conteaza, dar sigur am anticorpi la harneala pt. ca de fel, nu-s cel mai pesimist om de pe planeta. Cunosc o gramada care in perioada asta numai asa au tinut-o - gata, se schimba, hurr durr, s-a aprobat! Ce s-a aprobat, frate? A iesit Genoiu cu discurs de politician: "Asa cum v-am promis, astazi e Miercuri bla bla" si toata presa a inceput sa bage titluri. Genoiu s-a scos, ca el s-a tinut de promisiune - a promis ca Miercuri vine sa ne zica bla bla, a venit si ne-a zis bla bla. De-acum, gata, nu mai e treaba lui! A, si a trimis un fax la patru dupa-masa. Avem ceva mai concret astazi, Sambata, fata de Marti? Evident, nu. Ca a zis constructorul ca e de acord sa inlocuiasca un gazon care trebuia inlocuit dupa meciul de inaugurare si care, va trebui practic inlocuit si asta dupa maxim un meci. Si ca daca vrem altul, suporta si el o parte din costuri. Si cam atat...
De marti incepe decopertarea gazonului.
Cât cerul este albastru suntem deasupra tuturor usteag ucv

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de gogu2005 » 05 Oct 2019, 18:24

Judecand la rece, jocul practicat a fost unul solid. Iasul s.a bagat in poarta si a dat numai contre.
Ce ma incanta la jocul echipei este atitudinea. Se joaca mai tare, se incearca sa fim primii la minge, un joc mai oltenesc.
CRAIOVA NESUPUSA

s9k3k3-
membru
membru
Mesaje: 138
Membru din: 22 Aug 2019, 15:37

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de s9k3k3- » 05 Oct 2019, 19:02

Domnilor....eu zic ca ieri am fost cam modesti cu toata aprecierea pt Piturca. Am intalnit ieri o echipe foarte bine organizata care ne-a inchis spatiile si practic n-am fost pe nicaieri. Jocul nostru combinativ si progresiv a lipist atat pt ca terenul era intr-o stare de [cenzurat] cat si pt ca nu ne-am ridicat la un nivel suficient de bun.
Din pacate, ieri am avut cativa jucatori care au jucat foarte slab, iar marea problema este ca 3 dintre sunt oameni de baza ai echipei si aici vorbesc de Vatajelu, Bancu si Ivan. La acesti 3 jucatori se adauga Mirko care continua forma slaba din acest sezon, Ionita si chiar Barbut care nu mi-a placut deloc cum a intrat in meci. Regula U21 continua sa fie marea noastra problema si din pacate aici la club s-a dormit pt ca nu aveam voie sa nu avem 2-3 jucatori U21 care sa poata face fata in echipa, iar daca Mirko continua sa ramana plin de el si fara sa-si faca meseria principala de portar, cred ca putem sa ne orientam catre un U21 in poarta.
Am asa o senzatie ca aseara am ratat ceva foarte important, 2 puncte foarte mari, ne asteapta dupa pauza nationalei cateva meciuri importante si nu cred ca putem scoate maxim de puncte din ele, plus ca este pacat ca pe teren propriu nu putem sa ne luam punctele.

In rest, mi-a placut Fortes care se dovedeste ca poate sa fie o rezerva buna si o solutie, Balasa care confirma, Ivanov care cand a intrat parca a imprimat un alt ritm echipei, De remarcat ca s-a simtit foarte tare lipsa lui Cicaldau care sa fim corecti nu a fost in cea mai buna forma acest sezon si a fost criticat de noi aici pe forum, dar cu toate asta se simte foarte tare lipsa lui.
Sper sa avem o pregatire buna in perioada asta, sa fim scutiti de accidentari in special ca avem 4 jucatori pe la loturile nationale si la fel de important sper sa se schimbe cu adevarat gazonul.
Cat despre ce ziceai tu Deux, sa schimbe ei gazonul in pauza asta ca-ti dau berea cu mare placere.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de malus dacus » 05 Oct 2019, 19:06

Fan Alb - Albastru scrie:
05 Oct 2019, 16:54
malus dacus scrie:
05 Oct 2019, 10:32


De marti incepe decopertarea gazonului.
...sunt dispus sa cred. Un link, ceva, o sursa?...

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de Bobby » 05 Oct 2019, 20:12

Un gest frumos - fotbalul se joaca pentru public !

https://universitatea-craiova-fan.club/ ... n-tribune/

Avatar utilizator
blue ray
suporter
suporter
Mesaje: 508
Membru din: 12 Apr 2009, 21:24

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de blue ray » 05 Oct 2019, 21:49

Mie nu mi s-a părut că regula U21 ne-a încurcat ieri, asta o dovedește și faptul că a fost primul meci în care cei doi U21 au rămas aproape tot meciul pe teren. Vădoiu n-a jucat rău deloc (și-a făcut treaba, nu a greșit), iar Mihăilă a fost în nota generală a echipei. Dezastre au fost Bancu, Ioniță și Vătăjelu (în repriza a doua). În altă ordine de idei, ne lipsește enorm o minte limpede în mijloc.

dantes
suporter
suporter
Mesaje: 566
Membru din: 10 Ian 2009, 00:39

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de dantes » 05 Oct 2019, 23:38

Bancu vorbeste prost si prostii (cand isi pierde cumpatul :) dar n-a jucat chiar atat de rau la mijloc. A dat cele mai bune doua pase din meci. Ii mai trebuie timp sa se acomodeze, dar probabil ca ar trebui sa joace chiar mai sus. Pitzi a luat o decizie curajoasa, dar fireasca, de mare, mare antrenor. Sper sa se tina de ea.

s9k3k3-
membru
membru
Mesaje: 138
Membru din: 22 Aug 2019, 15:37

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de s9k3k3- » 06 Oct 2019, 02:17

Blue ray, poate gresesc dar Vladoiu il scoate pe Cristea din offside..

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de Jimmy Darmody » 06 Oct 2019, 07:18

Asa ar fi frumos sa faca mai toti cu tricourile, da-l nene daca chiar vrei sa faci ceva frumos cuiva care nu are nici o gara cu tine, cineva care te impresioneaza atunci pe stadion, sare in ochi la meciul respectiv, etc...... am vazut ca le dau la cunostinte tricourile cam de fiecare data....

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1858
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - Poli Iasi

Mesaj de u2blue » 06 Oct 2019, 12:17

Sa vină iarba :) Meci prost, cel mai prost de când a venit Piti . Cred că puteam scoate mai mult. Personal eu cred ca a lipsit unul ca sarbul ala Cosic(? sorry i-am uitat numele) sau Cicaldau. Bancu mai are de (re)învățat pe pozitia asta, insa chiar așa este mult peste ceea ce se găsește in Romania la mijloc. Despre Piti, chiar intr-un meci prost se vede o idee de fotbal. Probabil stilul Piti o sa-l vedem din iarna.

Închis