[Cupa Romaniei 1/8] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Cine merge mai departe?

Poll ended at 31 Oct 2019, 23:47

Universitatea Craiova
19
95%
FC Voluntari
1
5%
 
Total votes: 20

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Cupa Romaniei 1/8] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de Jimmy Darmody » 31 Oct 2019, 21:35

Iar ne cacaram pe noi....devine o regula :(

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Cupa Romaniei 1/8] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 31 Oct 2019, 21:50

Pe Vladoiu l-as încerca si fundas stânga...cine stie.La forma pe care o arata Vatajelu,poate ar fi o solutie pana in iarna.Ionita praf....am cam jucat prima repriza doar in 8-9 jucători.

JustME

Re: [Cupa Romaniei 1/8] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 31 Oct 2019, 21:54

Vata e intr o forma de zile mari, zici ca e Briceag titular nu el. e clar ca nu asta e valoarea lui si ca trebuie sa avem rabdare cu el dar e intr o forma groaznica :( e bulevard pe stanga iar in atac nu pluseaza cu mare lucru.

si de Ionita imi pare rau, chiar daca nu joaca in dreapta acolo unde se simte cel mai bine nu arata aproape nimic. ma tem ca la iarna va face cale intoarsa la Cluj.

sper sa mai dam un gol macar, sa nu stam cu emotii pana la final.
lory69 scrie:
31 Oct 2019, 21:50
Pe Vladoiu l-as încerca si fundas stânga...cine stie.
acolo joaca Bancu, n-ai de ce sa il chinui pe Vladoiu, jucator ce abea acum se familiarizeaza cu liga 1, acolo. asta e o chestie pe care sa o incerci prin amicale, in nicun caz acum. vorbim de un jucator tanar, lipsit de experienta. eu n-as risca niciodata o chestie de genul. mai repede l-as juca pe Martic fundas central bazandu-ma pe faptul ca e mult mai matur si are o experienta infinit mai mare si unde mai pui ca nici nu avem vreo solutie stralucita langa Balasa.
Last edited by JustME on 31 Oct 2019, 22:00, edited 4 times in total.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Cupa Romaniei 1/8] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 31 Oct 2019, 21:54

...suntem in minus cu Vatajelu, Ionita, Qaka. Martic fotbalist!...

s9k3k3-
membru
membru
Mesaje: 138
Membru din: 22 Aug 2019, 15:37

Re: [Cupa Romaniei 1/8] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de s9k3k3- » 31 Oct 2019, 22:01

Vatajelu nu e cel mai inspirat, dar trebuie sa-l asteptam, e un jucator de o certa valoare. Ionita, saracul are un salariu care nu-i permite sa-i stea mintea la fotbal (serios, habar nu aveti voi cat e salariu lui Ionita)
Cat despre Martic omul e acolo la nivelul echipei, sa nu-l transformam intr-un super fotbalist ca nu-i cazul, intr-adevar e titular incontestabil daca nu exista regula cu 2 U21, dar are si ghinion, pana nu aducem un fundas central U21 langa balasa nu prea are cum sa joace.
Referitor la Mateiu, cum am spus intr-un mesaj anterior, sper pt el ca o sa mai primeasca vreo sansa de la Piturca, dar la atitudinea pe care o are si comportamentul unui amator, nu prea cred. Pacat de el ca acum isi joaca cariera, in loc sa se focuseze pe fotbal sa prinda un contract undeva sa ia 2-3 milioane sa-si asigure viitorul prefera sa se focuseze pe bautura si sa devina o epava sociala.
Repet, baiatul asta cu putine minte ar putea sa-si asigure viitorul financiar al familiei si urmasilor, urmasilor sai, valoare are si nu o poate contesta nimeni!!! Ca nu mai prinde el vreun transfer prin vest etc dar sa plece undeva prin golf/china sa frece duda 1-2-3 ani sa ia vreo 2-3-4 milioane de dolari si sa doarma linistit, poate sa o faca daca se concentreaza pe fotbal, pacat ca n-are oameni langa el care sa-i ia sticla din mana....

JustME

Re: [Cupa Romaniei 1/8] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 31 Oct 2019, 22:29

bun de tot Popica, un portar foarte talentat. a crescut frumos oltenasul nostru ucv

Koljic.. mare pacat cu accidentarile astea :-(


L.E. bravo Ionita, sper ca golul asta sa-i dea incredere.
Last edited by JustME on 31 Oct 2019, 22:35, edited 2 times in total.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: [Cupa Romaniei 1/8] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 31 Oct 2019, 22:30

Incredibil ce se întâmplă cu Kolici

s9k3k3-
membru
membru
Mesaje: 138
Membru din: 22 Aug 2019, 15:37

Re: [Cupa Romaniei 1/8] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de s9k3k3- » 31 Oct 2019, 22:39

Koljic e cam de cristal, cred ca e timpul sa ne orientam catre un atacant pe care sa ne bazam mereu

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Cupa Romaniei 1/8] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 31 Oct 2019, 22:46

Cu intrarea lui Bancu parca si Vatajelu se misca mai bine.....La Koljic cred ca nu e nimik,dar nu a vrut sa riste Cred ca Just a gandit bine,e si asta o solutie cu Martic fundas central,dar obligatoriu cu Cosic la mijloc....asa ar avea un ajutor in momentele grele.

LiviuB

Re: [Cupa Romaniei 1/8] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 31 Oct 2019, 22:53

Ma bucur mult pentru Ionita. Eu am vazut doar a doua repriza, dar cat am vazut mi-a placut de el, a recuperat, a pasat f bine, a si marcat. Sper sa ii dea incredere. Martic trebuie sa fie titular. Poate chiar langa Balasa.
Popescu arata o siguranta formidabila pt varsta lui si pentru cate meciuri a jucat in ultima perioada. Barbut ar trebui sa isi elimine momentele de neatentie, trebuie sa isi corecteze jocul.
Sper sa fie ok Koljic, dar nu cred ca ne vom putea baza prea mult pe el. Iar Thiago nu prea da siguranta

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2056
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: [Cupa Romaniei 1/8] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de fanatic16 » 31 Oct 2019, 22:53

Imi placu cantecul nou al Pn cu familia mititelu suge [cenzurat]!!!

JustME

Re: [Cupa Romaniei 1/8] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 31 Oct 2019, 23:30

si totusi: POPICA e senzatie! scoase niste mingi grele inclusiv la 1-2, ma bucur enorm de mult pt el. a acceptat fara comentarii suplimentare statutul de rezerva, a muncit si roadele muncii lui se vad. un portar tanar, foarte talentat, cu reflexe excelente, plasament bun si joc de picior peste medie. cu Piglita si el poarta e asigurata o:

Augustus Caesar
membru
membru
Mesaje: 255
Membru din: 16 Aug 2015, 06:46

Re: [Cupa Romaniei 1/8] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de Augustus Caesar » 01 Noi 2019, 05:48

apld apld apld excelent jucat ! pacat de Koljic, sper sa nu fie nimic grav. mi-a placut atitudinea celor din iarba si care sper sa ramana o constanta; putem face si noi doua echipe bunicele care , dupa cateva rezultate pozitive, pot capata tupeu, incredere si agresivitate- in sensul pozitiv al cuvantului. urmeaza un test important cu o echipa in forma buna, sper sa mentinem un ritm in crestere si sa punem distanta fata de p-out.
''Priviti aceasta sacra frumusete:
Oltenia pamant de oameni buni
Si pumn pedepsitor cu cinci judete,
Caus al palmei vechilor taciuni ''

Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 501
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: [Cupa Romaniei 1/8] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de fanUCV » 01 Noi 2019, 09:58

am atacat, aproape, continuu .. morișca de pase, dorită de Pițurcă(așa era tactica și în 2010!), funcționează pe gazoane decente ..
apropo, avem suporteri în Pantelimonul bucureștean .. ?! ..

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Cupa Romaniei 1/8] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de Jimmy Darmody » 01 Noi 2019, 11:18

Cand te stii ca daca tragi o basina faci hernie de disc tu te incapatanezi sa dai din foarfeca.....pacat de el....

Închis