[Etapa a 15-a] Universitatea Craiova - dinamo

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu cainii?

Poll ended at 04 Noi 2019, 14:29

Victorie
17
74%
Egal
3
13%
Infrangere
3
13%
 
Total votes: 23

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

[Etapa a 15-a] Universitatea Craiova - dinamo

Mesaj de alex.p » 02 Noi 2019, 14:29

Luni, 4 noiembrie, de la ora 20.30, la Severin, jucam cu dusmanul traditional, dinamo.

Care e echipa pe care credeti ca o va alinia Piturca?

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk


Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa a 15-a] Universitatea Craiova - dinamo

Mesaj de DeuxEx » 02 Noi 2019, 15:26

Eu as juca asa:
Mirko - Martic, Kelic, Tiago, Vatajelu - Cicaldau, Cosic - Bancu, Mihăilă, Ivan - Nitu, si as baga pe parcurs pe Fortes in locul lui Nitu, daca nu ar da randament.

Redmi Note 7 (Tapatalk)

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

nyk_sorin
fanatic
fanatic
Mesaje: 2857
Membru din: 14 Aug 2006, 15:49

Re: [Etapa a 15-a] Universitatea Craiova - dinamo

Mesaj de nyk_sorin » 02 Noi 2019, 15:45

Kelic e si el accidentat

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1621
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: [Etapa a 15-a] Universitatea Craiova - dinamo

Mesaj de R.E.N. » 02 Noi 2019, 16:00

si mie mi se pare ca avem echipa de 4-2-3-1, dar nu cred ca Piturca vrea sa renunte la 4-3-3.

Martic e clar ca trebuie folosit titular, altfel n-are cine sa impinga jocul pe dreapta, asa ca ar trebui sa jucam cu U21 in fata. mi-a placut foarte mult Baiaram de fiecare data cand a fost folosit mai mult. ar fi interesant sa incerci cu Mihaila - Baiaram - Ivan in fata, in stilul tripletei de aur :) cred ca s-ar descurca Baiaram si in centru, e foarte tehnic si mi se pare ca are si sut.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1621
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: [Etapa a 15-a] Universitatea Craiova - dinamo

Mesaj de R.E.N. » 02 Noi 2019, 17:17

daca tie ti se pare ca vreunul din mijlocasi joaca in linie cu aripile.. mie unul nu prea.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

JustME

Re: [Etapa a 15-a] Universitatea Craiova - dinamo

Mesaj de JustME » 02 Noi 2019, 17:19

da, Cicaldau a jucat mai mereu in linie cu aripile/extremele. poti sa zici ca a fost 4-2-1-3 dar 4-3-3 in niciun caz. cel putin la ultimul meci, cel cu Voluntari, a fost mai mult decat evident ca se joaca 4-2-3-1. asta fiind si unul din putinele meciuri in care Cic a jucat mai retras fata de ce a jucat in ultima vreme.

@Deux

Fortes a fost absolut ridicol la meciul statelitului, nu doar ca l-au eclipsat niste pustani de 17,18 ani (Octavian Popescu a fost senzatie in meciul asta) dar a fost cam cel mai slab de pe teren. mai mult a incurcat decat sa ajute, elocvent in sensul asta au fost doua faze din finalul meciului cand am avut doua lovituri libere foarte bune din zona careului de 16. prima executata in balarii de Fortes, a doua batuta magistral de Ionut Popescu. nu mai zic de faze in care calca pe minge sau incerca driblinguri aiurea, adesea nereusite.

acum nu zic sa nu-l joace la meciul asta sau ca in cazul in care va juca o va face prost, zic doar ca la satelit a fost ridicol. poate altfel se va motiva pt meciul cu dinamo, orice este posibil, insa judecand doar in functie de prestatia de la satelit nu-s foarte optimist in ceea ce-l priveste.
Last edited by JustME on 02 Noi 2019, 17:38, edited 4 times in total.

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1621
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: [Etapa a 15-a] Universitatea Craiova - dinamo

Mesaj de R.E.N. » 02 Noi 2019, 17:31

4-2-1-3 mi se pare mai corect, nu mi s-a parut ca Cicaldau a jucat chiar asa avansat in majoritatea meciurilor incat sa zici ca jucam 4-2-3-1.
Last edited by R.E.N. on 02 Noi 2019, 17:57, edited 2 times in total.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1956
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa a 15-a] Universitatea Craiova - dinamo

Mesaj de lory69 » 02 Noi 2019, 17:34

Eu as juca asa..Mirko -Vladoiu Martic Acka (Tiago) Bancu - Cicaldau Cosic - Barbut Ionita Mihaila - Ivan.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2227
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: [Etapa a 15-a] Universitatea Craiova - dinamo

Mesaj de fanucrv » 02 Noi 2019, 19:14

Popescu- Vladoiu, Martici, Cosic, Bancu-Cic, Mateiu- Bărbuț, Ioniță, Mihăilă - Ivan.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa a 15-a] Universitatea Craiova - dinamo

Mesaj de malus dacus » 02 Noi 2019, 19:30

...s-a accidentat din nou Koljic, trebuie sa ne resemnam cu faptul ca n-avem atacant si sa incercam altceva. Cum zice R.E.N. mai sus, Mihaila, Baiaram, Ivan sau Nitu sau altcineva de la echipa a 2-a, habar n-am, dar fara varf impins pt. ca n-avem...

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa a 15-a] Universitatea Craiova - dinamo

Mesaj de DeuxEx » 02 Noi 2019, 22:16

Nu poti sa joci cu Martic pe post de DC... Il joci la 50% din potential.
JustME scrie:
02 Noi 2019, 17:19

@Deux

Fortes a fost absolut ridicol la meciul statelitului, nu doar ca l-au eclipsat niste pustani de 17,18 ani (Octavian Popescu a fost senzatie in meciul asta) dar a fost cam cel mai slab de pe teren. mai mult a incurcat decat sa ajute, elocvent in sensul asta au fost doua faze din finalul meciului cand am avut doua lovituri libere foarte bune din zona careului de 16. prima executata in balarii de Fortes, a doua batuta magistral de Ionut Popescu. nu mai zic de faze in care calca pe minge sau incerca driblinguri aiurea, adesea nereusite.

acum nu zic sa nu-l joace la meciul asta sau ca in cazul in care va juca o va face prost, zic doar ca la satelit a fost ridicol. poate altfel se va motiva pt meciul cu dinamo, orice este posibil, insa judecand doar in functie de prestatia de la satelit nu-s foarte optimist in ceea ce-l priveste.
Just, ori el, ori Roman. Nu stiu ce sa zic. Alte solutii nu prea avem.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 507
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: [Etapa a 15-a] Universitatea Craiova - dinamo

Mesaj de fanUCV » 02 Noi 2019, 23:52

poate că, Mihai Roman, fiind oltean, se va motiva mai bine pentru acest meci .. el a mai adus puncte, sezonul ăsta(golurile decisive vs Chindia & Voluntari) .. Fortes, venit de pe bancă, a salvat un punct vs Iași .. pare un moment echilibrat, nu jucăm chiar acasă .. haide "U", hai Craiova!

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3514
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa a 15-a] Universitatea Craiova - dinamo

Mesaj de Paul » 03 Noi 2019, 07:07

Si eu zic la fel, nu cred ca trebuie dati la o parte jucatori care totusi au demonstart ca pot face ceva, chiar daca trec printr-o pasa proasta. Exista speranta cu oricare, nu cred ca au ajuns intamplator pana la nivelul asta, si tot ce putem face este sa speram ca isi vor da drumul.
Pe mine ma ingrijoreaza ca nu vine mai nimic de la echipa a 2-a si de la academie in general. Markovici, care parea o mare speranta, nu reuseste sa stea neaccidentat. Sa vedem cum e cu Nitu, si sper sa mai apara si altii. De-a lungul timpului aparusera si altii, de exemplu Manea, despre care habar nu am pe unde mai e, Alex Popescu, Buziuc (?), Draghici, ca sa nu mai vorbesc de Burlacu. E pacat ca nu reusesc sa se impuna, ceva undeva se rupe, si nu cred ca e cazul sa zicem ca e vina lor - normal ca nu sunt responsabili, ca sunt copii, de-aia e nevoie de cineva caruia sa ii pese de ei sa se si tina de ei si sa ii faca sa aiba succes.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1782
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: [Etapa a 15-a] Universitatea Craiova - dinamo

Mesaj de dorumihnea2 » 03 Noi 2019, 10:05

Manea e la Asu Timișoara și joaca dar e slăbuț.Buzan la Sibiu dar nu știu ce e cu el nu mai prinde echipa. Alex Popescu la Clinceni joaca un meci da unu ba. ..

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 643
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: [Etapa a 15-a] Universitatea Craiova - dinamo

Mesaj de adi_g » 03 Noi 2019, 11:33

fanUCV scrie:
02 Noi 2019, 23:52
poate că, Mihai Roman, fiind oltean, se va motiva mai bine pentru acest meci .. el a mai adus puncte, sezonul ăsta(golurile decisive vs Chindia & Voluntari) .. Fortes, venit de pe bancă, a salvat un punct vs Iași .. pare un moment echilibrat, nu jucăm chiar acasă .. haide "U", hai Craiova!

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
De acord, Roman a inscris al doilea gol in meciul tur cu dinamo...Dar anul trecut, cand am invins fcsb dupa 16 ani, ne-au adus victoria doi straini, Koljic si Fedele. Românii au jucat crispat atunci...Mă rog, intr-un meci disputat in conditii speciale... Mare pacat de Koljic. Mult ne va lipsi. :( Aveam mare nevoie de el in aceste 8 meciuri care mai sunt de jucat in 2019...

Închis