[Etapa 18] Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte revine Stiinta de la Sf. Gheorghe?

3 puncte
18
82%
1 punct
2
9%
0 puncte
2
9%
 
Total votes: 22

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 18] Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 30 Noi 2019, 19:53

Eu nu inteleg apetitul asta pentru invinovatire. Gata, sa nu le mai dea bani Rotaru, iata o solutie. Banuiesc ca ai condus o echipa de oameni la viata ta si vorbesti din experienta, intr-adevar asta ar rezolva toate problemele.
Eu cred ca baietii au jucat dar au ratat, nu mai fiti ca hienele, lasa-ti-i pe aia de la Dinamo sa fie.
Eu zic ca echipa joaca binisor spre bine, nu vad sa fie nicio lipsa de atitudine in niciun caz.
Iar Popescu pe langa o gafa ne scoase de 2 ori, asta dupa doi ani de stat pe tusa.
Joi pe stadion sa batem Botosani. Meciul asta a trecut, invata ei ceva din el.

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa 18] Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de Jimmy Darmody » 30 Noi 2019, 19:59

Bobby scrie:
30 Noi 2019, 19:51
In 18 etape, Sepsi are 3 victorii, din care 2 cu Craiova - o echipa care nu a cedat nici un jucator in vara, ba mai mult a bagat milioane de Euro in noi achizitii. Vine si decontul la clubul asta cit de curind...Sume uriase de bani pentru a gifii cu Clinceni, Sepsi si Chindia - asta e reteta dezastrului.
Prima ta postare decenta, dp meu dv :lol: deci parerea mea este ca leo cakkkatul a citit vedetele de la noi si de aceea de ceva ani pe unde ne prinde ne ameteste...... usteag ucv lasa ca batem astra :mincinos

Avatar utilizator
Alishor
suporter
suporter
Mesaje: 774
Membru din: 10 Sep 2010, 14:06

Re: [Etapa 18] Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de Alishor » 30 Noi 2019, 20:00

Ba frate eu daca nu muncesc nu primesc bani, nimeni nu imi da nimic. astia ii doare-n p... joaca, nu joaca ia o gramada de bani. comoditatea asta si siguranta asta te fac sa te doara-n pl de multe ori
5 septembrie 1948... Legenda incepe

LiviuB

Re: [Etapa 18] Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 30 Noi 2019, 20:10

Nu putem spune ca nu au muncit. Atat s-a putut astazi.
Atletico Madrid a platit peste 100 de milioane de euro pt un singur jucator. Si nu bate pe Granada.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 18] Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 30 Noi 2019, 20:17

...asta cu sa nu le dam bani pt. ca, chipurile, nu muncesc, e gandire stil 1700-1800. Oamenii au contracte, probabil au stipulate acolo clauze in functie de locul din clasament 1-5-3-7 etc., nu sunt buni, reziliezi daca poti, si cu asta basta. N-au dat buzna in club, cineva i-a cautat si le-a propus diferite contracte. Pt. rezultatul de azi frustrarea-i mare, dar chiar n-ai ce sa le reprosezi ca atitudine. Ca valoare e alta discutie...

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 18] Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 30 Noi 2019, 20:19

Cum nu ai ce sa le reprosezi ca atitudine? AI! Din cauza atitudinii de rahat am pierdut acest meci... Din cauza ratărilor de toata jena.

Redmi Note 7 (Tapatalk)


"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 18] Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 30 Noi 2019, 20:38

Ratarile vin din lipsa de valoare la finalizare, nu din lipsa de atitudine. Aici suntem la retrogradare fara Koljic. De fapt de ani de zile am nimerit un singur atacant, in rest numai opinci.
Mie mi s-a parut ca am facut un meci bunicel avand in vedere contextul: deplasare, vreme si un arbitru care a permis jocul dur al gazdelor. Noi daca faceam 19 faulturi aveam 8-9 galbene. Ai avut ghinion la bara lui Mihaila + inca 4-5 ocazii foarte mari, desi ai avut in fata tot o aparare aglomerata. Daca bateam 2-1 acum aplaudam cu totii jocul prestat.
Imaginati-va meciul asta cu stop cadru pe ultimul sut, fara sa stii ce urmeaza si dupa judecati sa vedeti daca mai sunteti la fel de aspri.
Am pierdut puncte pe care le consideram simple si e normal sa fim suparati, dar in ultimele 2 meciuri e evident progresul in fata echipelor care se apara supranumeric. Comparati chindia/clincei cu sibiu/sepsi.

FreakBoy

Re: [Etapa 18] Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de FreakBoy » 30 Noi 2019, 20:43

Am vrut să zic, dar a zis SLH. Bine, eu termin... **** oamenilor ce nu sunt simpli, dar se simt perfecți.
Joc bun, greu. efort a fost... Atât s-a putut...
Forza Știința!

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk


Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 501
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: [Etapa 18] Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de fanUCV » 30 Noi 2019, 20:48

pierdem teren .. pe terenul unei echipe care, devine Botoșani 2 .. numeroase oportunități(A.Ivan, omul cu mingi puse pe tavă coechipierilor!), ratate cu nonșalanță .. clar, nu avem "sânge" de campioni!
vin meciuri dificile, sper să ne menținem în primele 6 .. altfel, cum am mai zis, ar trebui să ne axăm pe Cupa României(dacă mai vrem în Europa)!

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa 18] Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de Jimmy Darmody » 30 Noi 2019, 22:07

Nu te lasa sistemul s anu fii in primele 6 , pierd bani televiziunile :)

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 18] Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 30 Noi 2019, 22:37

Ia inchipuiti-va cum ar fi daca dupa meci jucatorii ar incepe sa isi reproseze unii altora greselile, care se pot intampla, sau, citez: "lipsa de atitudine", ca vorba aia, suporterii cei mai devotati sunt la post, propunand excluderi, penalizari, etc.
Cateodata nu iese, frate, cati ani aveti, 5? Ratari uriase, da, ce sa facem acum, sa speram ca reusesc sa fie mai eficienti. Mor cand o aud pe asta ca rateaza din indolenta, ca joaca nu joaca oricum isi iau banii...
Nu, pe bune, stiti voi absolut sigur ca e asa? Viata de fotbalist e scurta, iar baietii astia chiar au o sansa sa aiba 5-6 ani cu un salariu ca sa fie aranjati pe viata, daca prind un contract bun.
Credeti voi ca Cicaldau nu vru sa dea gol? Daca dadea din lob era erou, asa e indolent. Si la celalalt sut, fu cu stangul, ii veni putin in spate. Nu iti iese tot timpul.
Fuseram peste ei mereu, mai putin primele minute, numai ca nu ne iesi mai mult.
Normal ca suntem toti suparati, ca nu o sa jubilam ca cretinul de serviciu Angheluta care nu mai contenea cu laudele la adresa lui Sepsi, echipa care facu antifotbal.
Dar hai sa ne gandim putin cine are cel mai mult de pierdut? Nu cumva baietii astia care incercara 90 de minute sa depaseasca niste rudimentari care avura liber la cotonogeala?

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2056
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: [Etapa 18] Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de fanatic16 » 01 Dec 2019, 00:06

Echipa e pe o panta ascendenta, jocul a fost bun, dar am avut prea mult ghinion si un arbitraj de [cenzurat] care le a permis ungurilor sa intre urat de tot...

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 18] Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 01 Dec 2019, 01:19

Echipa trebuie sustinuta la maxim - din pacate dezamagirea ultimilor rezultate e posibil sa scada prezenta in tribune in ultimele doua meciuri de acasa.

Ciudat e fotbalul asta...Conditii de pregatire extraordinare (cele mai bune din ultimii 70 de ani), liniste la club, buget de top, achizitii de milioane de Euro (cel mai scump jucator cumparat din istoria Craiovei), antrenor cu CV - si totusi Craiova schioapata. Baietii de la Astra s-au strins in pripa, nici un ban dat pe achizitii, antrenor n-au, patronul lor e un fel de Gigi si mai dus cu capul - dar sint peste Craiova (desi inceputul sezonului a fost slab pentru ei !).
Last edited by Bobby on 01 Dec 2019, 01:21, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 18] Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 01 Dec 2019, 01:21

Paule, eu cred ca atunci cand vezi ca nu-ti intra primele 3 suturi pe poarta, ori capotezi psihic, ori incepi sa te concentrezi pe ce ai de facut.
Suturi de la 30 de m? Pase lungi pe varf? Daca Ivanov si Qaka nu ar mai fi venit de la cabine dupa pauza, nu cred ca le simtea cineva lipsa. Nu poti sa dai vina pe ghinion, SLH, nu poti! Ghinion e o data, de doua ori. Deja la a 3-a ratare din 10 m nu mai e ghinion. Da, poate e lipsa de valoare, dar eu cred ca problema este si undeva pe banca. Nu poti sa vii nepregatit pentru un meci dur, in conditiile in care ungurii au tipat ca din gura de sarpe dupa cele 2 eliminari, desi (sa fim seriosi!), ambele au fost meritate. Stiam ca ne vor lua pe sus, dar noi ce am facut? Am pastrat atitudinea de domnisoare de la pension. Majorete, nu fotbalisti!
Si, ma repet, problema este si pe banca. Ori VP nu stie/poate/etc sa le transmita ce vrea echipa sa joace, ori in vestiar e un mic conflict jucatori vs banca tehnica, ori unora dintre jucatori li s-a facut lehamite si viseaza/vor si ei salarii de zeci de mii de euro prin Vest.
Ori toate cele 3 variante de mai sus...
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Augustus Caesar
membru
membru
Mesaje: 255
Membru din: 16 Aug 2015, 06:46

Re: [Etapa 18] Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de Augustus Caesar » 01 Dec 2019, 04:31

Din nefericire dar cred ca mai bine zis din neputinta o facuram iara praf; si nu este praf de stele! Eu , ca sa fiu mai elegant, cred ca este lipsa din toate la un loc: de vointa, de putere, de asumare, de constientizare, de ambitie, de valoare , de... dar mai bine ma opresc aici ca sa nu fiu acuzat ca ''hartuiesc'' echipa si am aparut la rau sa lovesc in ea. Dar nu poti frate la acest nivel de conditii pe care le ai sa nu ''mananci pamantul'' de sub tine iar mie unul acest lucru nu l-am vazut la echipa mea ! Imi pare sincer rau sa spun asta despre ea ! Sigur ca poate vor urma unu, doua meciuri mai bune lucru care va da apa la moara echipei dar eu as fi vrut sa vad toate calitatile de mai sus tocmai in asemenea meciuri si concretizat in rezultate. Dar... in mod sigur nu asa arata o campioana. Sper dupa pauza de iarna sa vad o echipa muncitoreasca si mai putin una ''bolnava'' de fite si vedetism.
''Priviti aceasta sacra frumusete:
Oltenia pamant de oameni buni
Si pumn pedepsitor cu cinci judete,
Caus al palmei vechilor taciuni ''

Închis