Etapa 23. Universitatea Craiova - Gaz metan Medias.

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce rezultat credeti ca vom obtine?

Victorie
23
51%
Egal
11
24%
Infrangere
11
24%
 
Total votes: 45

Rocain
senior
senior
Mesaje: 344
Membru din: 29 Iun 2009, 10:21

Re: Etapa 23. Universitatea Craiova - Gaz metan Medias.

Mesaj de Rocain » 31 Ian 2020, 21:56

Astept jocul in care Ivan si Mihaila sa faca simultan un meci super.

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1217
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: Etapa 23. Universitatea Craiova - Gaz metan Medias.

Mesaj de sorinyki » 31 Ian 2020, 21:57

Mirko da siguranta, pasa de gol, nu a fost Mihăilă in stare

iepurakis
senior
senior
Mesaje: 336
Membru din: 27 Feb 2009, 21:07

Re: Etapa 23. Universitatea Craiova - Gaz metan Medias.

Mesaj de iepurakis » 31 Ian 2020, 21:57

victorie. băieții s-au dăruit, adică au dat dovadă de “caracter”. dacă mai aveam oarece dubii, s-au cam risipit... caracter între ghilimele.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Etapa 23. Universitatea Craiova - Gaz metan Medias.

Mesaj de DeuxEx » 31 Ian 2020, 21:58

DeuxEx scrie:
31 Ian 2020, 21:55
Incredibil! Inteleg sa huidui peluza cand se descarca pe Pigliacelli, dar sa incepi sa huidui peluza cand canta imnul, mi se pare prostie crasa! Sa nu zic ca unii au huiduit cand i-au dat ...UE lui MitiChelu! [miti]
Incredibil!
SLH scrie:
30 Ian 2020, 22:50
Nu exista niciun razboi intre Peluza Nord si T2. Peluza se intelege foarte bine mereu cu oamenii seriosi care aleg sa stea la T2 la meciuri. E doar o lupta care se duce zilnic in societate in toate domeniile intre oamenii cu principii si nevertebrate, intre oamenii care fac ceva, se implica si oamenii care doar se plang si critica ce fac altii. Este perfect normal sa se intample asa, stadionul e oglinda societatii.
Au tinut unii sa te contrazica in seara asta :lol:
A, sa nu uit! Nistor pare sa se fi integrat foarte bine. Ivan inca viseaza la milioanele rusilor. Nitu - peste Roman!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: Etapa 23. Universitatea Craiova - Gaz metan Medias.

Mesaj de mihu » 31 Ian 2020, 21:58

ce sa faci atat poate intelectul samantarilor de la T2...iar legat de joc, hai sa nu exageram ca nu a fost o evolutie de avut sperante pe viitor...
nu il suport pe Papi ca antrenor si in continuare cred ca nu este potrivit pe acest post, dar sustin echipa si ma bucur de victorie
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Etapa 23. Universitatea Craiova - Gaz metan Medias.

Mesaj de DeuxEx » 31 Ian 2020, 22:01

Dacă în seara aceasta ai stat la tribuna a doua și ai strigat numele lui Pigliaceli atunci când peluza a tăcut, iar apoi ai tăcut tu când peluza a strigat numele lui Craioveanu, ar trebui să ai un moment de proprie reculegere.
Dacă vrei să îmi demonstrezi că greșesc și nu ne-am împins măcar o dată la intrare pe stadioane din București, Pitești, Brașov, Ploiești, Chiajna sau nici măcar la Slatina sau Vâlcea, ai putea să taci cum ai tăcut atunci când doar Peluza Nord a cântat cântecul acela din anii 90.
Pentru că în circul din seara aceasta este vorba despre legende și idoli de carton, despre respect pentru culori, numai pentru culori.
Cei ca italianul vor pleca, voi veți alege poate meciuri la care să veniți în tribună, dar cei pe care i-ați înjurat voi în seara aceasta vor fi mereu aici, cu steagul sus. Mereu.
Eu? Voi îmbătrâni în Peluza Nord.
Mai mult decât atât, nu voi mai călca niciodată în tribuna a doua, de frică să nu stau lângă tine vreodată și, în nebunia unui gol în prelungiri, să te iau în brațe de bucurie.


autor: Jianu_Max
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Napoli1986
membru
membru
Mesaje: 170
Membru din: 19 Feb 2019, 10:08

Re: Etapa 23. Universitatea Craiova - Gaz metan Medias.

Mesaj de Napoli1986 » 31 Ian 2020, 22:02

DeuxEx scrie:
31 Ian 2020, 21:55
Incredibil! Inteleg sa huidui peluza cand se descarca pe Pigliacelli, dar sa incepi sa huidui peluza cand canta imnul, mi se pare prostie crasa! Sa nu zic ca unii au huiduit cand i-au dat ...UE lui MitiChelu! [miti]
Incredibil!
SLH scrie:
30 Ian 2020, 22:50
Nu exista niciun razboi intre Peluza Nord si T2. Peluza se intelege foarte bine mereu cu oamenii seriosi care aleg sa stea la T2 la meciuri. E doar o lupta care se duce zilnic in societate in toate domeniile intre oamenii cu principii si nevertebrate, intre oamenii care fac ceva, se implica si oamenii care doar se plang si critica ce fac altii. Este perfect normal sa se intample asa, stadionul e oglinda societatii.
Au tinut unii sa te contrazica in seara asta :lol:
"peluza" si - a facut-o cu mana ei. peluza cu p mic.

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Etapa 23. Universitatea Craiova - Gaz metan Medias.

Mesaj de Arthur Rimbaud » 31 Ian 2020, 22:03

Cicaldau Royal. [miti]
Mirko forte bun. [miti]
Nistor el este forte necessare la mijloc. [miti]

Ivan aproape inutile.

Aceasta victorie trebuie sa dat moral bun. [miti]
CRAIOVA JE T'AIME !!!

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2227
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 23. Universitatea Craiova - Gaz metan Medias.

Mesaj de fanucrv » 31 Ian 2020, 22:05

Bravo! O victorie binevenita. Echipa s-a mișcat binișor. Au fost și câteva mâini moarte, dar per total a fost OK și peste ce s-a jucat în finalul turului. N-am mai tremurat pentru victorie și asta a fost bine.

FreakBoy

Re: Etapa 23. Universitatea Craiova - Gaz metan Medias.

Mesaj de FreakBoy » 31 Ian 2020, 22:12

Putea să iasă mai bine, a ieșit binișor. Despre meci, pentru Martic și Mateiu: **** piti!, Pentru Napoli, serie A, și Acka, **** inter!

Despre suporteri e mult de spus... Craiova e orașul în care, acum, se ceartă suporterii a doua echipe. Craiova noastră e echipa unde suporterii se impart, in momentul asta, între nord și sud, vechiul sezi cu noul sezi, sud cu T2, nord cu T2, site-ul asta cu site-ul grupo maxima, numerele pare cu cele impare, cred că s-a înțeles ideea. Daca ar rămâne un singur suporter la echipa asta, ar suferi de personalitate multiplă doar să aibă cine cu cine sa se certe.
E mișto aia cu "**** oameni buni", dar în același timp nu poți să îl [cenzurat] pe unul care face parte din echipa, și în același timp să cânți că ții și la bine și la greu... Că doar ce l-ai [cenzurat]. Noroc că veni nistor să ne zică cum e cu familia, altfel rămâneam doar cu sfaturile de la pitzi.

Sent from my HD1900 using Tapatalk


marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2485
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 23. Universitatea Craiova - Gaz metan Medias.

Mesaj de marius_vl » 31 Ian 2020, 22:14

FreakBoy scrie:
31 Ian 2020, 22:12
Putea să iasă mai bine, a ieșit binișor. Despre meci, pentru Martic și Mateiu: **** piti!, Pentru Napoli, serie A, și Acka, **** inter!

Despre suporteri e mult de spus... Craiova e orașul în care, acum, se ceartă suporterii a doua echipe. Craiova noastră e echipa unde suporterii se impart, in momentul asta, între nord și sud, vechiul sezi cu noul sezi, sud cu T2, nord cu T2, site-ul asta cu site-ul grupo maxima, numerele pare cu cele impare, cred că s-a înțeles ideea. Daca ar rămâne un singur suporter la echipa asta, ar suferi de personalitate multiplă doar să aibă cine cu cine sa se certe.
E mișto aia cu "**** oameni buni", dar în același timp nu poți să îl [cenzurat] pe unul care face parte din echipa, și în același timp să cânți că ții și la bine și la greu... Că doar ce l-ai [cenzurat]. Noroc că veni nistor să ne zică cum e cu familia, altfel rămâneam doar cu sfaturile de la pitzi.

Sent from my HD1900 using Tapatalk
apld apld apld

dantes
suporter
suporter
Mesaje: 566
Membru din: 10 Ian 2009, 00:39

Re: Etapa 23. Universitatea Craiova - Gaz metan Medias.

Mesaj de dantes » 31 Ian 2020, 22:14

Dupa acest meci, Papura imi apare ca un balsam pe rana, ca un mecanic care a reusit sa adune bucati din motor imprastiate in toate colturile si sa faca angrenjul sa functioneze. In acest meci am inteles dimensiunea uriasa a impactului negativ pe care l-a avut Piturca asupra echipei. La varsta si experienta de viata si fotbal, nu-mi pot explica cum a putut calcula atat de gresit incat rezultatul a fost o harababura de nedescris (dusmanie intre suporteri, jucatori antrenori etc etc). Sigur, Divide et Impera, e veche de cand lumea, doar ca la Craiova nu cred ca era nevoie de o asemenea strategie. A dat totul peste cap, deciziile lui par sa fi urmarit un singur lucru si anume sa arate cine e sefu' si si-a dat cu stangu-n dreptu. Imi este foarte greu sa gasesc in amintiri un caz in care un antrenor a stricat mai rau o echipa, dar cu efort am gasit ceva, intamplator tot la Craiova: Rednic cu stramburile lui.
Imi pare rau sa o spun, dar Pigli a avut dreptate. Cand vezi nebunia la individ, si ai un pic de incredere in mintea ta, nu poti sa asisti impasibil la iminenta dezastrului.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1956
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Etapa 23. Universitatea Craiova - Gaz metan Medias.

Mesaj de lory69 » 31 Ian 2020, 22:15

Parca jucam cu alta viteza...pase din prima,devieri.Se vede aportul lui Nistor,cred ca in curand el cu Cicaldau vor creea un cuplu letal.Martic se vede ca a lipsit,a adus un plus cert jocului nostru.Si in aparare vad un plus...pe Cosic.Sa-i vedem pe el si Balasa săptămâna viitoare la Ovidiu.

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1217
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: Etapa 23. Universitatea Craiova - Gaz metan Medias.

Mesaj de sorinyki » 31 Ian 2020, 22:16

Să terminăm odata cu Piti, este istorie. A părăsit echipa într-un mod urat. Dacă vrem performanta sa iertam, să mergem mai departe. Este nevoie de Mirko!

Rocain
senior
senior
Mesaje: 344
Membru din: 29 Iun 2009, 10:21

Re: Etapa 23. Universitatea Craiova - Gaz metan Medias.

Mesaj de Rocain » 31 Ian 2020, 22:21

Exista doar inainte, si in seara asta am facut un pas in aceasta directie. Cu putin noroc terminam pe podium etapa asta. Pigliacelli are insa mult de recuperat in fata suporterilor. Iar Ivan are mult de recuperat, asa in general.

Închis