Cupa României 2020 - CSM Politehnica Iași vs. Universitatea Craiova

Discutii despre meciurile disputate in sezonul 2019-2020

Moderator: grup_moderatori

Închis
Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1452
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: Cupa României 2020 - CSM Politehnica Iași vs. Universitatea Craiova

Mesaj de gsm » 05 Mar 2020, 10:48

urgent aducerea lui Multescu, el a fost singurul antrenor care din c...t a facut bici. astia din bici fac pisat. pacat de suporteri, aduci jucatori ca dielma si gustavo sa ne ajute si ei nu au jocuri si antrenamente in echipa de luni bune? daca tot faci experimente, promoveaza tineri jucatori de la echipa a 2-a si lasa-i sa joace...

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1418
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: Cupa României 2020 - CSM Politehnica Iași vs. Universitatea Craiova

Mesaj de florinkeke » 05 Mar 2020, 11:17

M-am tot uitat pre reluare.La taote golurile primite sunt erori imense de plasament.Mi se pare ca fie baietii astia nu asculta ce le spune antrenorul fie Papura pur si simplu nu ii aseaza bine in teren.
La golul 3 asezarea i nteren este dezastruoasa.Martici isi peride omul din marcaj,Bancu se uita la Vatajelu si Mihaila la 5 metri de orice om di ncareul nostru.
Qaka si Cicaldau stau unul langa celalalt si Breeveled este in spatele lor la 5 metri,intra in careu singur singurel.
Mihaila vine la dublaj dar in loc sa preseze jucatorul care centreaza,tatoneaza de langa Vatajelu.
Pur si simplu nu ai cum sa faci performanta daca joci in halul asta indiferent de diferenta de valoare individuala a jucatorilor.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Cupa României 2020 - CSM Politehnica Iași vs. Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 05 Mar 2020, 11:45

Nu stiu daca v-am mai spus, dar ne trebuie urgent antrenor, fundasi centrali si rezerva pt Koljic.
Iar pentru atitudinea de ieri merita cu totii amendati in frunte cu papura. Sa ai finala la Craiova, Sepsi si dinamo 2 dintre semifinaliste si sa tratezi asa jocul inseamna ca esti jigodie.

fcdm3
junior
junior
Mesaje: 71
Membru din: 03 Aug 2018, 23:50

Re: Cupa României 2020 - CSM Politehnica Iași vs. Universitatea Craiova

Mesaj de fcdm3 » 05 Mar 2020, 13:59

Eu cred ca nu numai Papura e de vina. Nu e prima data cand jucatorii lasa impresia ca nu cunosc pur si simplu ABC-ul fotbalului! Nu sunt in stare sa dea o pasa simpla scurta (o dau ori prea in fata, ori prea in spatele coechipierului), joaca incalcit (aglomerandu-se cu coechipierii si adversarii intr-o tusa), nu stiu sa se demarce, nu stiu sa se plaseze (nici cand ataca, nici cand se apara - aici lasand atacantii adversi singuri chiar in careu), nu stiu sa traga la poarta, faulteaza de multe ori inutil, iau cele mai proaste decizii (paseaza cand trebuie sa suteze sau invers, prefera sa faca pase in spate cand au coechipieri liberi in fata care asteapta mingea) etc etc. Aseara au facut o multime de erori, facand jocul de neprivit si, majoritatea dintre ei, au demonstrat efectiv ca nu prea au creier! Dar cand ai un antrenor care el insusi nu are materie cenusie prea multa, ce sa le ceri la jucatori?

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1625
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Cupa României 2020 - CSM Politehnica Iași vs. Universitatea Craiova

Mesaj de R.E.N. » 05 Mar 2020, 14:32

am luat trei goluri pe trei greseli cumplite de marcaj. de la o echipa la retrogradare.

la primul, Acka numai el stie pe cine tinea acolo in spate, jucatorul Iasiului vine liber complet, iar Barbut e prea departe ca sa poate strange ca lumea. Acka se scosese din joc pur si simplu prin pozitionare.

la golul doi, jucatorul Iasiului e SINGUR in careu, are timp si sa fumeze o tigara pana vine mingea.

la ultimul gol, Qaka ii facea marcaj lui Cicaldau pe la 17 metri, Bancu habar nu avea unde sa stea in pozitie de fundas central, in timp ce aia de la Iasi erau trei in careul nostru la 8-10 metri de poarta.

asta arata o dezorganizare totala, jucatori care nu stiu care e rolul pe faza defensiva, orice numai ca asta e o echipa antrenata si disciplinata nu. nu te poti astepta ca jucatorii sa joace numai din ce isi aduc ei aminte ca au mai invatat. pentru asta iti trebui Antrenor. e pacat de echipa asta ca fost un sezon cu antrenori ratati. poate invata si Rotaru ceva.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

THE LION
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 26 Sep 2005, 11:33

Re: Cupa României 2020 - CSM Politehnica Iași vs. Universitatea Craiova

Mesaj de THE LION » 05 Mar 2020, 14:34

SLH scrie:Nu stiu daca v-am mai spus, dar ne trebuie urgent antrenor, fundasi centrali si rezerva pt Koljic.
Iar pentru atitudinea de ieri merita cu totii amendati in frunte cu papura. Sa ai finala la Craiova, Sepsi si dinamo 2 dintre semifinaliste si sa tratezi asa jocul inseamna ca esti jigodie.
Aceeasi parere o am si eu. Aseara a fost bataie de joc. Cu toate ca nu am mari sperante, duminica voi fi la meci.
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu, CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI !!!

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Cupa României 2020 - CSM Politehnica Iași vs. Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 05 Mar 2020, 14:46

Sunt din ce in ce mai convins ca acka e blatist. Aseara a avut mai multe momente in care parea ca fuge din locul unde ar fi logic sa stea. Multe iesiri la offside aiurea si totul a culminat cu faza din finalul meciului in care a tras efectiv de timp pentru aia. Si are multe meciuri cu greseli inexplicabile. Faptul ca se insista cu el e si mai suspect.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Cupa României 2020 - CSM Politehnica Iași vs. Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 05 Mar 2020, 15:43

Pacat ca Papi se uita la snooker, daca citea pe forum il lua pe Bobby ca metodist :lol:
Daca le explici, tot nu vor intelege. Mangia si Piturca si-au dat seama ca nu exista material de constructie.
Multescu a facut bine ceea ce a facut, dar au mai trecut anii. Exista o diferenta de varsta prea mare intre Piturca si jucatori, deja nu mai era rezonanta acolo. Ai nevoie de un antrenor care sa ii scarpine in coarne, sunt prea alintati sa mai joace sub lovituri de bici

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1625
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Cupa României 2020 - CSM Politehnica Iași vs. Universitatea Craiova

Mesaj de R.E.N. » 05 Mar 2020, 21:38

mai bine jucam cu fecesebe, ca astia parca se chinuie sa piarda.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2227
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Cupa României 2020 - CSM Politehnica Iași vs. Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 05 Mar 2020, 21:39

Debeljuh înscrie pentru sibieni în meciul cu fcsb. Păcat ca n-am fost în stare să-l transferam . Toată iarna ne-am căcat pe noi să-l aducem și n-am fost în stare. La vara șansele sunt și mai mici. Nu știu cum găsesc ăștia jucători, ca noi în afara de repatrieri ratate nu putem.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8098
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Cupa României 2020 - CSM Politehnica Iași vs. Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 05 Mar 2020, 22:26

SLH scrie:
05 Mar 2020, 11:45
Nu stiu daca v-am mai spus, dar ne trebuie urgent antrenor, fundasi centrali si rezerva pt Koljic.
Iar pentru atitudinea de ieri merita cu totii amendati in frunte cu papura. Sa ai finala la Craiova, Sepsi si dinamo 2 dintre semifinaliste si sa tratezi asa jocul inseamna ca esti jigodie.
Parerea mea este ca PN trebuie sa ia atitudine. Acka nu mai are ce cauta la echipa asta - ii doresc succes in cariera. Ca e catastrofal ca vrea sau ca nu poate - nu ma intereseaza.

Daca as fi lider la PN as anula deplasarea la meciul cu FCSB. Peluza ar trebui sa fie goala cu un banner urias care sa scrie "Nu ne meritati, mercenarilor !".

Papura obligatoriu afara din club pentru ceea ce s-a intimplat ieri. Nu ca sa-si dea demisia ca antrenor - afara din orice rol la acest club.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Cupa României 2020 - CSM Politehnica Iași vs. Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 05 Mar 2020, 22:27

Ma intreb ce o fi in sufletul lui Nistor cand dynamo o sa ridice cupa romaniei pe Oblemenco

Avatar utilizator
_BGD_
senior
senior
Mesaje: 440
Membru din: 22 Iun 2018, 07:49

Re: Cupa României 2020 - CSM Politehnica Iași vs. Universitatea Craiova

Mesaj de _BGD_ » 05 Mar 2020, 22:45

Bobby scrie:
05 Mar 2020, 22:26
SLH scrie:
05 Mar 2020, 11:45
Nu stiu daca v-am mai spus, dar ne trebuie urgent antrenor, fundasi centrali si rezerva pt Koljic.
Iar pentru atitudinea de ieri merita cu totii amendati in frunte cu papura. Sa ai finala la Craiova, Sepsi si dinamo 2 dintre semifinaliste si sa tratezi asa jocul inseamna ca esti jigodie.
Parerea mea este ca PN trebuie sa ia atitudine. Acka nu mai are ce cauta la echipa asta - ii doresc succes in cariera. Ca e catastrofal ca vrea sau ca nu poate - nu ma intereseaza.

Daca as fi lider la PN as anula deplasarea la meciul cu FCSB. Peluza ar trebui sa fie goala cu un banner urias care sa scrie "Nu ne meritati, mercenarilor !".

Papura obligatoriu afara din club pentru ceea ce s-a intimplat ieri. Nu ca sa-si dea demisia ca antrenor - afara din orice rol la acest club.
Când au luat atitudine referitor la alt mercenar care au fost consecințele? Ignorați de oficiali și înjurați de sămânțari...

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: Cupa României 2020 - CSM Politehnica Iași vs. Universitatea Craiova

Mesaj de Jimmy Darmody » 05 Mar 2020, 22:46

SLH scrie:
05 Mar 2020, 14:46
Sunt din ce in ce mai convins ca acka e blatist. Aseara a avut mai multe momente in care parea ca fuge din locul unde ar fi logic sa stea. Multe iesiri la offside aiurea si totul a culminat cu faza din finalul meciului in care a tras efectiv de timp pentru aia. Si are multe meciuri cu greseli inexplicabile. Faptul ca se insista cu el e si mai suspect.
Zici? Pai era vizibil de ceva timp, kaka are si el in conducere alt blatist....

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8098
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Cupa României 2020 - CSM Politehnica Iași vs. Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 05 Mar 2020, 22:54

fcdm3 scrie:
05 Mar 2020, 13:59
Eu cred ca nu numai Papura e de vina. Nu e prima data cand jucatorii lasa impresia ca nu cunosc pur si simplu ABC-ul fotbalului! Nu sunt in stare sa dea o pasa simpla scurta (o dau ori prea in fata, ori prea in spatele coechipierului), joaca incalcit (aglomerandu-se cu coechipierii si adversarii intr-o tusa), nu stiu sa se demarce, nu stiu sa se plaseze (nici cand ataca, nici cand se apara - aici lasand atacantii adversi singuri chiar in careu), nu stiu sa traga la poarta, faulteaza de multe ori inutil, iau cele mai proaste decizii (paseaza cand trebuie sa suteze sau invers, prefera sa faca pase in spate cand au coechipieri liberi in fata care asteapta mingea) etc etc. Aseara au facut o multime de erori, facand jocul de neprivit si, majoritatea dintre ei, au demonstrat efectiv ca nu prea au creier! Dar cand ai un antrenor care el insusi nu are materie cenusie prea multa, ce sa le ceri la jucatori?
E treaba de antrenor in primul rind. Cine naiba stie in Romania 4-3-3 in afara de Dan Petrescu ? Cum sa joci o partitura peste capabilitatile mentale si tehnice ale jucatorilor ? Eu vad cum se antreneaza fotbalul la nivel de juniori si tineret in SUA - ceea ce vad la Craiova (https://craiova-maxima.ro/adevarul-dur- ... -cfr-cluj/) e chestie de bataie de joc. Ce s-a intimplat ieri nu e doar zi proasta - e o chestie profunda.

Unde-s ziaristii din Craiova ? Unde sint penibilii astia care ar putea sa-l ia la intrebari pe paralelul asta de Papura despre timpeniile de asezare in teren si tactica ? Printeaza prostule de ziarist ce-ti dau eu, https://craiova-maxima.ro/adevarul-dur- ... -cfr-cluj/, si du-te si-l ia de git pe Papura la conferintele de presa. Du-te ba prostule de ziarist si citeste despre 4-3-3 10 minute inainte de conferintele de presa si pune intrebari ca lumea. Ce dracu' s-a antrenat in cantonamentele alea de sute de mii de Euro vara si toamna ? Am vazut meciurile amicale - echipa alerga ca disperata dupa minge tot meciul in timp ce echipa adversa pasa ca Barcelona. Cam in fiecare meci. Ce inveti din asta ?

Nu mai zic nimic de echipa de start de ieri ca iar ma enervez. De ce n-ai jucat cu Nitu mai bolovane si ai jucat cu Popescu ala, rezerva pe la Clinceni ?

Închis