Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
lory69
fanatic
fanatic

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de lory69 » 10 Noi 2020, 14:40

Cineva trebuia sa antreneze lotul pana dupa meciurile naționalei.Eu sunt convins ca Nistor se va întoarce cu Rădoi in Banie. ....

Stefan..
junior
junior

Mesaj de Stefan.. » 10 Noi 2020, 14:41

Papură e de inteles. Unde ar mai antrena? Numai sa fie doar interimar. Problema este ca următorul antrenor, oricare ar fi, nu va avea liniste. Va fi lucrat din interior de aceiasi atarnatori, fosti mari jucători ai Stiintei, dar fara nici un prezent sau viitor in fotbalul romanesc. Multescu, Mangia, Piturca, Bergodi sunt precedentele victime ale acestora.

fanucrv
suporter
suporter

Mesaj de fanucrv » 10 Noi 2020, 15:10

lory69 scrie:
10 Noi 2020, 14:40
Cineva trebuia sa antreneze lotul pana dupa meciurile naționalei.Eu sunt convins ca Nistor se va întoarce cu Rădoi in Banie. ....
Radoi e un soi de fata morgana. Dacă face 4 puncte in cele 2 meciuri oficiale, nu pleacă de la națională. Eu cred ca si dacă mănâncă bătaie pe linie nu va pleca. Burleanu nu are alt antrenor de schimb și il va ține până la vara indiferent de rezultate.

fabius_2014
fanatic
fanatic

Mesaj de fabius_2014 » 10 Noi 2020, 15:33

Actiunea din filmul " Cuibul cu viespi " se petrece in Craiova, varianta actualizata la Universitatea. Ceea ce a spus Bergodi " Nu stau in cer in ciuda sfintilor " spune mult despre atmosfera din club.Este clar ca este o grupare care doreste ca echipa sa fie condusa de oameni de casa. Nu ar fi o problema daca oamenii aceia ar fi profesionisti, dar daca sunt de valoarea lui Cristescu, Papura, poate chiar Nea Goe, nu e in regula.
Papura este un cosmar pentru Universitatea Craiova.
Urmeaza un meci cu Botosani in care avem doua variante negative :
1. Pierdem sau facem egal si in felul asta ne departam de FCSB si ne egaleaza Cluj
2. Castigam si ramane Papura pana nu mai avem sanse la campionat si cupa.

THE LION
suporter
suporter

Mesaj de THE LION » 10 Noi 2020, 16:34

Eu cred ca vine Radoi, in comunicat este vorba de perioada imediat urmatoare. Daca era vorba de altcineva nu il mai numeau pe Papura.
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu, CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI !!!

dorumihnea2
membru
membru

Mesaj de dorumihnea2 » 10 Noi 2020, 16:41

Când a ținut cont conducerea de dorința fanilor în legătură cu numirea unui antrenor sau aducerea unor jucători. Ei văd altfel fenomenul ăsta față de cum vedem noi și de multe ori nu au avut dreptate

Paul
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de Paul » 10 Noi 2020, 17:03

E de la GSP, deci poate fi vrajeala:
https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/mirel- ... 15600.html
Cica vine Radoi, deci Papura e sa aiba grija de ei pana se termina actiunea Nationalei.

SLH
fanatic
fanatic

Mesaj de SLH » 10 Noi 2020, 18:46

Eu nu inteleg daca tot e interimar de ce nu l-au lasat pe Bon? Ori e iar interimar 10-15 etape? Oricum ar fi e jenant.

gsm
fanatic
fanatic

Mesaj de gsm » 10 Noi 2020, 19:05

Avand in vedere ca Radoi nu are licenta Pro, oare cine va fi "principal"?

BiancoAzzurro_AS.
senior
senior

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 10 Noi 2020, 20:38

dorumihnea2 scrie:
10 Noi 2020, 16:41
Când a ținut cont conducerea de dorința fanilor în legătură cu numirea unui antrenor sau aducerea unor jucători. Ei văd altfel fenomenul ăsta față de cum vedem noi și de multe ori nu au avut dreptate
Pai când l-a adus pe Piturca, marele antrenor un exemplu

Sau când a adus pe Ivan, Vătăjelu, Gustavo, Ioniță, chiar și pe Nistor as zice, cred ca sunt exemple de jucători dorite de suporteri

Sunt și exemple când nu s-a ținut cont de suporteri (papura a doua oara) , sau s-a ținut doar parțial (bergodi) , ca într-o relație as zice eu

Plecarea lui Bergodi:
Sincer acum, e cineva care credea ca nu trecem de georgieni în EL?! Atunci nu tot atitudinea a fost problema ? De atitudine se ocupa antrenorul, ca și de primirea criticilor, ca și a explica de ce bate nimeni pe lume de 2 ori la rand, ca și de motivarea în continuare a jucătorilor în ciuda situației existente, sau de cum arata jocul chinuit după 6 luni șamd

Antrenor nou:
ce antrenor serios vine în 2 zile? Fie el și liber, nu trebuie sa negociezi una alta?! dat fiind ca se cere titlu, ca vrem un fotbal deschis, ca se impune secundul, preparatorul, ca probabil e obligatoriu sa stam cu Ivan în teren și alte chestii care probabil se cunosc în lumea antrenorilor și fotbaliștilor( ca doar vorbesc între ei și se duce vorba cum e bucătăria interna)

Solutii:
Variante plauzibile de nume sunt edy și eventual radoi, pe care eu personal îl vad 90% plecat fie ca vine la Craiova sau nu.... În rest ?! Nu cred ca avem nume care sa le putem convinge ușor sau sa fie compatibili cu noi dacă e sa fim realiști, poate doar într-un anumit context sau conjunctura...

Jimmy Darmody
fanatic
fanatic

Mesaj de Jimmy Darmody » 10 Noi 2020, 20:48

Asta viruseaza coronavirusul la cat e de lent 😂😂😂😂😳 mie bergodi mi s-a parut ca a fost sclavul lui Cartu,s-a vazut iar ca acest Cartu nu are inclinatie de antrenor...chiar si prin trepadusi gen bergodi......iar cu copiii e greu...daca vine un antrenor cu [cenzurat] il sapa, caci patronul vrea sa faca bani din ei....logic......asa ca tot sclavi vor fii....

_BGD_
senior
senior

Mesaj de _BGD_ » 10 Noi 2020, 21:02

dorumihnea2 scrie:
10 Noi 2020, 16:41
Cand l-au dat afara pe Nuno Rocha, care de fapt a fost dat afara de Tribuna a 2 a la meciul cu Astra 1-2

BiancoAzzurro_AS.
senior
senior

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 10 Noi 2020, 23:28

Jimmy Darmody scrie:
10 Noi 2020, 20:48
Asta viruseaza coronavirusul la cat e de lent 😂😂😂😂😳 mie bergodi mi s-a parut ca a fost sclavul lui Cartu,s-a vazut iar ca acest Cartu nu are inclinatie de antrenor...chiar si prin trepadusi gen bergodi......iar cu copiii e greu...daca vine un antrenor cu [cenzurat] il sapa, caci patronul vrea sa faca bani din ei....logic......asa ca tot sclavi vor fii....
A mai venit antrenor cu coooaiele mai mari decât CV (Piti) și a zis ca nu are domne cu cine și dupăia era sa luam titlu cu acceasi echipa ; unu oltean cu dorința dar fără stiinta; unu cu școala și experienta dar fără sânge în instalație.. deci pe orice parte ai luao se pare ca trebuie un meseriaș (calitati: sa fie invingator fără sa fie plangacios) care sa câștige din mers, fără sa reconstruiască 3 ani și sa schimbe tot lotul "ca să își impună filosofia"...

As adaugă ca avem echipa omogena oricum ai privi, 8-9 pe la nationale, experienta cât de cat și poți sa scoți rezultate rapid dacă te pricepi, cu tot cu Ivan băgat pe gat ca nu acolo e buba ca ținem 2 vedete din treaba (ofosu sau barbut)

P. S. Mai e o chestie statistica uimitoare : de 3 ori s-a accidentat Koljic și de 3 ori jocul a suferit grav și a plecat antrenorul cam la o luna după fiecare accidentare : mângia(martie accid - aprilie demitere 2019) , Piti (noiembrie acid-decembrie plecare 2019) , bergodi (accid octombrie - noiembrie plecare 2020)

R.E.N.
suporter
suporter

Mesaj de R.E.N. » 10 Noi 2020, 23:32

Penibil. Pana nu pleaca cuibul de viespi de acolo, cu Cartu in frunte, n-o sa facem nimic. La cum a jucat nationala, Radoi mi se pare departe de a fi o solutie, i-a invatat Islanda fotbal.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Nea Marin
fanatic
fanatic

Mesaj de Nea Marin » 11 Noi 2020, 01:01

Cand am vazut ca totusi Bergodi pleaca m-am gandit la meseriasul Papura, dar n-am vrut sa scriu nimic aici ca sa nu ma injurati.
M-am gandit la el asa: Daca prin absurd astia sunt in stare sa-l puna iar, am terminat-o cu echipa asta, cu care tin toti barbatii din neamul meu si eu din copilarie.

Nu v-ati saturat, fratilor, de minciunile lor si calculele voastre? Ca vine ala, ca nu vine ala, ca puncte ca har, ca mar. Nu vedeti ca noi si aia care imbarliga pe la club avem obiective diferite? Noi cu bucuria oricarei performante, ei cu BANUL si ORGOLIUL.

Si cea mai mare dezamagie nu e Rotaru, nici Papura, ci Cartu.

Si daca vine Radoi, ce? E Lippi sau Klopp? Iar rabdare, iar iluzii?
GATA!
O sa mai intru uneori sa citesc pe aici din respect pt voi si pt cei ce nu mai sunt aici.
STIINTA SUNTEM NOI !

Scrie răspuns