Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
BiancoAzzurro_AS.
suporter
suporter

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 30 Ian 2021, 11:31

Eu ma uitam ca îl poți lua gratis, și îl poți tine la concurenta cu ceilalți

cortinadampezzo
fanatic
fanatic

Mesaj de cortinadampezzo » 30 Ian 2021, 11:32

Asa ne-am ales si cu Nistor, cel mai bun caine alfa cu ceapa in gura.
Cate pase a dat aseara la adversar ? Toate !

Cu viitorul greseala de marcaj Nistor care nu coboara cu omul lui.
https://www.youtube.com/watch?v=6CJRt0d2WwE
Minutu 5:24, Bic pierde pasa pentru Nistor care e langa Artean, vine cu el pana in careu unde il lasa liber.
Aseara faza a plecat de la Nistor si am fost egalati.

dorumihnea2
senior
senior

Mesaj de dorumihnea2 » 30 Ian 2021, 12:04

Nu contest că mijlocul nu e ce trebuie dar..... Fundașii și portarul ce fac? Pe flashcore dacă te uiți la nr atacurile periculoase ale noastre și ale oaspeților te cutremuri sau la nr ocaziilor.... Argeșul a avut 4 ocazii mari și late... Bară, una singur cu portarul apară Pigli dar e ofside, Mălăele poarta goală și golul.... Ce făceau fundașii și portarul la gol? Pierde mingea mijlocul și singura variantă a lor pasă la Malele care are tot timpul 2 fundași centrali pe el dar totuși reușește de 2 ori să se desprindă și să mare o dată cu un Pigli care parcă se ferește la șut.... Astra a avut 2 ocazii și ne a dat un gol, Voluntari la fel. Unde e a doua apărare din campionat?

lory69
fanatic
fanatic

Mesaj de lory69 » 30 Ian 2021, 12:37

Tot vine si nu vine Reghe la Craiova...dar ma întreb si eu,oare ar fi bine?Suntem iesiti din cursa pt campionat,in cupa nu prea vad cum sa avansam...deci dupa mine asta ar fi momentul pt. un nou proiect pentru anul viitor.Reghe daca ar veni,nu cred ca ar ramane si sezonul viitor,atunci la ce il luam?O simpla parere personala,cu care multi nu or sa fie de acord,ar fi ca patronul sa instaleze un antrenor tanar,de viitor,care sa aibă mana liberă sezonul asta sa formeze un lot competitiv pt anul viitor.Afara cu jucătorii care nu merita sa îmbrace tricoul nostru si promovați sau cumpărați doar tineri de viitor.Chiar cu riscul de a juca in play-out,eu as vrea la Craiova un antrenor care sa inducă la echipa spiritul Stiintei,sa vad echipa ca lupta tot meciul indiferent de rezultat!Reghe daca vine,o sa plece imediat ce are o oferta bănoasă din Golf,in schimb unul tanar,dornic sa se afirme o sa rămână aici pt. a-si dezvolta proiectul.Nu cred ca mai e cazul sa ne gandim la transferuri sonore,pe bani multi,ci sa cautam tineri care pot creste cu adevarat aici.Antrenori tineri se pot gasi,dar trebuie ca rotaru sa aiba curajul de a le da pe mana echipa.Eu unul am mai spus-o....il vreau pe Grande!
Last edited by lory69 on 30 Ian 2021, 12:38, edited 1 time in total.

zeddDarko
suporter
suporter

Mesaj de zeddDarko » 30 Ian 2021, 12:37

Același joc, același rezultat, de 6 etape încoa. Atacam și jucam bine 5 minute și după intram intr-o bula a noastră in care pasăm lateral in disperare, fără sa avem măcar o pasa in spatele fundașilor adversi. Din când in când mai apare Bancu sa creeze superioritate numerica, dar cam atât. Bancu aseara a fost cred ca cel mai bun de la noi, fundaș stânga care apare in centru și scoate lovitura liberă periculoasa, 2-3 incursiuni bune, se repliază pe partea dreapta a apărării noastre, cred ca băiatul asta ar trebui sa aibă mai multă libertate in joc, poate cara singur echipa.
Papura fără nicio reacție, scheme ceva, sa se vadă in repriza a doua ca schimba ceva, nimic, 0...pe asta nu-l recomanda absolut nimic sa fie antrenorul Universității Craiova.Cât despre grande antrenor, ar fi o prostie din partea lui sa vina, suntem cu un picior in playout și toate se vor sparge in capul lui, nu mi-as dori asta, la primul eșec cei care nu știu ce a însemnat și ce înseamnă Grande pentru Stiinta vor începe sa-l înjure. Ariciul e singurul care poate face ceva dacă mai vrea playoff.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic

Mesaj de cortinadampezzo » 30 Ian 2021, 12:49

Reghe pleaca in Qatar, si-a gasit echipa. Mitica la Digisport

„Până aseară știam că Laurențiu Reghecampf vine la Craiova. Aseară eram cu Adrian Thiess la o terasă și Reghe l-a sunat că nu mai vine în România. Pleacă în Qatar. El și Mihai Rotaru au fost în concediu în Dubai și au stat foarte mult timp împreună, era foarte aproape să semneze cu Craiova, dar în ultimul moment a zis că nu mai vrea să vină în scandalul din România”, a declarat Dumitru Dragomir la emisiunea DigiSport Matinal.

„Oricine vine la Universitatea Craiova, nu va avea rezultatele lui Corneliu Papură. Craiova nu e echipă de primul loc. La ce condiții are, Craiova este peste Steaua, e cea mai tare echipă din România, dar echipa nu câștige din cauza mijlocașilor. Vă zice un om bun de fotbal.

E imposibil ca mijlocașii să nu rămână în fața fundașilor centrali, când conduceau cu 1-0. S-au aruncat în atac, toți pasează în lateral, nu pasează nimeni în profunzime. Dacă aș aduce pe cineva, nu l-aș da afară pe Papură, l-aș păstra în echipă” a mai spus fostul șef al LPF.

lory69
fanatic
fanatic

Mesaj de lory69 » 30 Ian 2021, 12:53

Pai de ce sa-l înjure lumea pe Grande?Daca suporterii or sa vadă sacrificiu la jucători,o sa fie sprijinit pana in pânzele albe!Sezonul asta e ratat oricum.....Sepsi a jucat meciurile grele si o sa aibă doar adversare modeste pana in ultima etapa cand joaca cu oile.Anul asta e posibil ca locul 4 sa nu joace in europa,dar e foarte posibil ca locul8 sa aiba sansa asta!Daca vrei sa construiesti o echipa puternica pt. la anul poate e mai bine sa joci play-out,bați tot acolo si joci baraj cu locul 3 pt cupele europene.

malus dacus
fanatic
fanatic

Mesaj de malus dacus » 30 Ian 2021, 13:16

Ba eu nu inteleg ce cauta parerile lui dragomir pe acest forum?! Daca injuri esti banat, dar ai voie sa pui parerile lui dragomir aici? Cum vine asta?

robertc
membru
membru

Mesaj de robertc » 30 Ian 2021, 13:40

In tara asta vezi numa jiji,mitica,prodanca...Ia da-i in inimă mea ,ce naiba ii bagati in seama.Si ne mai miram de imaginea noastra in afara tarii...

florinkeke
suporter
suporter

Mesaj de florinkeke » 30 Ian 2021, 15:03

Multumim Corneliu Papura.In sfarsit....Cornele,esti de.al nostru dar palaria asta a fost mult pre mare ptr tine.Rotarule,hai cu unul ca lumea

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

fabius_2014
fanatic
fanatic

Mesaj de fabius_2014 » 30 Ian 2021, 15:25

Ii doresc lui Papura sa aiba succes in cariera de antrenor si cred ca ar fi indicat pentru el sa inceapa din liga a 2 a, sa munceasca, sa invete, si cand are o vasta experienta si multe succese la activ, sa se intoarca la Craiova. Multumim Corneliu ca ne-ai calit nervii.

R.E.N.
suporter
suporter

Mesaj de R.E.N. » 30 Ian 2021, 15:27

La o echipa in criza teribila de idei, cu jucatori care au uitat sa joace fotbal, sa-l aduci anternor pe Craioveanu care n-a antrenat pana acum nici macar copii, e sinucidere. A jucat ultimul meci acum 15 ani si de atunci a fost comentator si drector de imagine. 15 ani. A fost idolul copilariei mele, dar nu are ce sa caute antrenor la Craiova acum.

Vad ca variantele de antrenori din presa sunt low cost. De ce, nu inteleg... Ce sa faca Sandoi saracul aici iar, la a cincea incercare...

Clubul asta are nevoie de o renovare totala. De la presedinte, scouting, pregatire fizica, la antrenor. Daca singura schimbare e ca plecat Papura si vine un Papura mai bun, nu am facut nimic. Macar daca ar veni Multescu pana la vara cand am putea spera la o solutie pe termen lung.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

mihu
fanatic
fanatic

Mesaj de mihu » 30 Ian 2021, 15:40

in momentul de fata avem nevoie de un atrenor puternic care sa fie seful vestiarului, iar Emil, din pacate , nu cred ca se poate impune .
trebuie un antrenor care sa ii spuna lui Nistor ca nu avenit aici la pensie si ca daca nu revine la forma la care era cand a venit la noi va face banca
sper ca Rotaru sa ia decizia cea mai buna

aaa si sper ca si Blejan sa plece dupa Papi
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

fabius_2014
fanatic
fanatic

Mesaj de fabius_2014 » 30 Ian 2021, 15:58

R.E.N. scrie:
30 Ian 2021, 15:27
La o echipa in criza teribila de idei, cu jucatori care au uitat sa joace fotbal, sa-l aduci anternor pe Craioveanu care n-a antrenat pana acum nici macar copii, e sinucidere. A jucat ultimul meci acum 15 ani si de atunci a fost comentator si drector de imagine. 15 ani. A fost idolul copilariei mele, dar nu are ce sa caute antrenor la Craiova acum.

Vad ca variantele de antrenori din presa sunt low cost. De ce, nu inteleg... Ce sa faca Sandoi saracul aici iar, la a cincea incercare...

Clubul asta are nevoie de o renovare totala. De la presedinte, scouting, pregatire fizica, la antrenor. Daca singura schimbare e ca plecat Papura si vine un Papura mai bun, nu am facut nimic. Macar daca ar veni Multescu pana la vara cand am putea spera la o solutie pe termen lung.
Sustin .

dorumihnea2
senior
senior

Mesaj de dorumihnea2 » 30 Ian 2021, 16:03

Ca fost jucător al Științei păcat pt ieșirea asta din scenă dar din păcate nu l a lăsat orgoliul. În altă ordine de idei ca și antrenor eu aș opta pt un străin dacă se poate care a mai activat în România... Zenga sau Uhrin... Alții nu-mi vin în cap... Dintre români Balint sau Poenaru..... Fost jucător de al nostru mi ar fi plăcut Neagoe.... Sandoi e prea domn și nu cred că s-ar putea impune.

Scrie răspuns