Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Moderator: grup_moderatori

Închis
Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de SLH » 14 Mai 2021, 23:32

Nu-i mai subestimati pe mititei. Au ascuns durerea in [cenzurat] a orasului printr-un foc de artificii de 400 de milioane vechi organizat evident de mititelu, dar prezentat peste tot ca sarbatoare in oras.
Noi in cat timp strangem 400 de milioane pentru o actiune de genul asta?

Avatar utilizator
Alishor
suporter
suporter
Mesaje: 774
Membru din: 10 Sep 2010, 14:06

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de Alishor » 15 Mai 2021, 13:50

SLH scrie:
14 Mai 2021, 23:32
Nu-i mai subestimati pe mititei. Au ascuns durerea in **** a orasului printr-un foc de artificii de 400 de milioane vechi organizat evident de mititelu, dar prezentat peste tot ca sarbatoare in oras.
Noi in cat timp strangem 400 de milioane pentru o actiune de genul asta?
pai tocmai, e o diferenta. Peluza Nord - strang singuri cascaval, independenti financiar. pt cai e mai usor, acceseaza cardul familiei cand vor
5 septembrie 1948... Legenda incepe

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de sorialis » 15 Mai 2021, 17:14

Koson scrie:
lawrence0726 scrie:
01 Mai 2021, 11:46
Aproape ca uitasem
Art 1 alin 17 din ROAF-aul actual(fost art 1 alin 14 din ROAF-ul din 2013)
Cluburile nou afiliate se înscriu în ultima categorie competiţională organizată de FRF/AFJ/AMFB, după caz.
Sa-mi iei articolele in brate bulache, asta ca sa fiu civilizat! Nenorocitul tau de mititel mi-a mancat tineretea! Copilul meu creste si vrea bucurie, bolovane, nu vrea "echipa adevarata", furata de federatie, piturci, olgute si mmm de sanzi, solomoni, dragomiri si extraterestri. Vreau sa am copil "cetatan" model ba, nu huligan cu bordura in mana!
Daca tot esti asa citit si te dai la articole federative, poate reusesti sa iti explici ce e ala wild card, cine il ofera, cui, si in ce circumstante. Ti-ai dreacu de plavani, turma de ingusti la minte, condusi de un puscarias , de un manelist si de Maximus ala al vostru care bate femei cu bata de baseball in parcare ca i-au ocupat locul? La cimitir nu se ataca asa daca i-o luati vreunul inainte.
Treziti-va ba! Cand a venit cheliosul abia ne dadeau flocii, acum ne radem barbile albe! Vai de mama vostra de penibili! Si vai de copiii vostri, batjocura neamului de la Dranic! Asta le asterneti ba in fata, adevaratilor! Multumescu-ti tie tata, ca nu ai avut minte de "adevarat"!
ImagineImagine Excelent comentariu!!!!!

Trimis de pe al meu VOG-L29 folosind Tapatalk

Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de sorialis » 15 Mai 2021, 17:32

Alishor scrie:
SLH scrie:
14 Mai 2021, 23:32
Nu-i mai subestimati pe mititei. Au ascuns durerea in **** a orasului printr-un foc de artificii de 400 de milioane vechi organizat evident de mititelu, dar prezentat peste tot ca sarbatoare in oras.
Noi in cat timp strangem 400 de milioane pentru o actiune de genul asta?
pai tocmai, e o diferenta. Peluza Nord - strang singuri cascaval, independenti financiar. pt cai e mai usor, acceseaza cardul familiei cand vor
Fix asa e..


Trimis de pe al meu VOG-L29 folosind Tapatalk

Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

FreakBoy
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 725
Membru din: 10 Dec 2003, 11:57

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de FreakBoy » 15 Mai 2021, 18:09

SLH scrie:
14 Mai 2021, 23:32
Nu-i mai subestimati pe mititei. Au ascuns durerea in **** a orasului printr-un foc de artificii de 400 de milioane vechi organizat evident de mititelu, dar prezentat peste tot ca sarbatoare in oras.
Noi in cat timp strangem 400 de milioane pentru o actiune de genul asta?
Și probabil că anul ce urmează o să fie mai mare investiția în "evenimente". E mult mai ieftin decât să investească în echipă.
Am văzut pe fb campania cu tricoul, din păcate nu am văzut-o și pe aici. Credeți că găsiți oameni mai pasionați pe Facebook decât aici? Suntem mult prea selectivi, ei mizează pe prinsul celor mulți... Noi îi refuzam pe cei mulți.
Nu zic că e rău ce facem, dar măcar să ne obișnuim să pierdem pe titluri din ziare și să ne obișnuim să nu ne pese. Noi nu am fost obișnuiți nici ăștia 4 ani(când echipa a mers binișor, peluza a mers excelent!), și ne-am deranjat când a venit orice carpe-n [cenzurat] să ne zică ce **** i-a dat aditza.
Haide noi, **** oameni buni!
I N I M I T A B I L I

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de fanucrv » 15 Mai 2021, 18:24

Astra e in găleată rău! A pierdut si cu Voluntari și nu ii văd bine. E obligatoriu sa castigam Cupa și astfel sa se salveze sezonul.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de marius_vl » 15 Mai 2021, 18:39

Cred ca Astra e cam in pragul desfiintarii! Dupa ce vor retrograda matematic miercuri seara, nu ii vad sa le mai arda de finala...
N-avem nicio scuza daca nu castigam, dar mi-e frica ca toata presiunea va fi pe noi, daca pierdem si locul 3, prezenta in Europa va depinde numai si numai de castigarea Cupei

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de cortinadampezzo » 16 Mai 2021, 09:09

Dacă Marinos demisionează eu cred ca pentru jucătorii ăștia și pentru Rotari ar trebui sa fie un semnal de alarma.

Eu as vinde doi jucatori pe bani mulți de care îmi este mila ca intra in anonimat pe la fundul playoffului . Las vinde pe ivan și pe bancu. Ceilalți sunt jucatori de locurile 3-7

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de sorialis » 16 Mai 2021, 15:54

FreakBoy scrie:
SLH scrie:
14 Mai 2021, 23:32
Nu-i mai subestimati pe mititei. Au ascuns durerea in **** a orasului printr-un foc de artificii de 400 de milioane vechi organizat evident de mititelu, dar prezentat peste tot ca sarbatoare in oras.
Noi in cat timp strangem 400 de milioane pentru o actiune de genul asta?
Și probabil că anul ce urmează o să fie mai mare investiția în "evenimente". E mult mai ieftin decât să investească în echipă.
Am văzut pe fb campania cu tricoul, din păcate nu am văzut-o și pe aici. Credeți că găsiți oameni mai pasionați pe Facebook decât aici? Suntem mult prea selectivi, ei mizează pe prinsul celor mulți... Noi îi refuzam pe cei mulți.
Nu zic că e rău ce facem, dar măcar să ne obișnuim să pierdem pe titluri din ziare și să ne obișnuim să nu ne pese. Noi nu am fost obișnuiți nici ăștia 4 ani(când echipa a mers binișor, peluza a mers excelent!), și ne-am deranjat când a venit orice carpe-n [cenzurat] să ne zică ce **** i-a dat aditza.
Haide noi, **** oameni buni!
Forumul ăsta a decăzut grav în ultimii ani. O spun cu părere de rău, dar e adevărul... Greii care au pus umărul încă de La apariție, nu mai sunt aici. Iar dacă mai intră, sporadic, e doar să atragă încă o data atentia, ca se duce la vale...

Trimis de pe al meu VOG-L29 folosind Tapatalk

Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de sorialis » 16 Mai 2021, 15:56

cortinadampezzo scrie:Dacă Marinos demisionează eu cred ca pentru jucătorii ăștia și pentru Rotari ar trebui sa fie un semnal de alarma.

Eu as vinde doi jucatori pe bani mulți de care îmi este mila ca intra in anonimat pe la fundul playoffului . Las vinde pe ivan și pe bancu. Ceilalți sunt jucatori de locurile 3-7
Ce fumezi? Imagine La. Ivan o dadusi în bară. Da, Bancu e deja plafonat. Dar nici nu cred ca are vreo ofertă concretă, de ceva timp încoace...

Trimis de pe al meu VOG-L29 folosind Tapatalk

Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
Alishor
suporter
suporter
Mesaje: 774
Membru din: 10 Sep 2010, 14:06

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de Alishor » 16 Mai 2021, 23:00

marius_vl scrie:
15 Mai 2021, 18:39
Cred ca Astra e cam in pragul desfiintarii! Dupa ce vor retrograda matematic miercuri seara, nu ii vad sa le mai arda de finala...
N-avem nicio scuza daca nu castigam, dar mi-e frica ca toata presiunea va fi pe noi, daca pierdem si locul 3, prezenta in Europa va depinde numai si numai de castigarea Cupei
sa fie. da-i in pana mea macar in al 12 lea ceas sa se trezeasca, pana la urma nu sunt copii de 18 ani sa aiba psihicul volatil. meciul asta trebuie sa are terenul, e practic sansa sa spele prostiile din tot sezonul. plus ca au si o prima posibil, plus ca isi adauga multi dintre ei un trofeu in palmaresul propriu. depinde de meciul cu fscb pe cine baga. eu i-as lasa la odihna, mai important trofeul
5 septembrie 1948... Legenda incepe

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 17 Mai 2021, 01:21

Pai putem odihni pe Cicaldau, Mateiu, Constantin tot meciul și poate Ivan/Nistor o repriza... Bancu, Vătăjelu, Baiaram, Câmpanu, Balasa sunt odihniți cred pt cupa ... cu Pigliacelli nu e bine sa il lucram la moral înainte de cupa ca poate are de aparat penaltiuri spre exemplu

nu mi s-a părut ca am tras la titlu vreo secunda anul asta pt ca strategic am alergat după 2 iepuri de parca am fi avut 2 echipe de titulari +arbitrii ca cfr ... Problema a fost ca ne-au surprins înfrângerile cu petardele și am pierdut locul 3.. din 15 puncte cu academica, Botoșani și Sepsi am luat 2 puncte si 6/9 cu CFR și fcsb, total ciudat

Nu cred în reformari totale, eu va o reformare parțială cu 2-3 transferuri meserie în vara(portar, închizător și atacant obligatoriu) și 1-2 in iarna tot beton.. rezilieri sa facă câte vor dar sa vedem dc rămânem cu antrenorul prima data pt ca asa are ozunidis jucători doriți de alții și aduși pe alt sistem și sa avem măcar idee ce vrem la anul

Mai avem doar o înfrângere de indurat și speram la trofeu apoi ucv

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 626
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de adi_g » 17 Mai 2021, 09:31

Eu vreau sa le scoatem noi fcsb- ului titlul din cap...

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 626
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de adi_g » 17 Mai 2021, 09:38

Cu victorii cu fcsb si cu Clinceni, putem lua chiar locul 2....

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de Geronimo » 17 Mai 2021, 09:42

adi_g scrie:Cu victorii cu fcsb si cu Clinceni, putem lua chiar locul 2....
Locul 2 cu felicitari. Din pacate nu ne ajuta lotul.


Sent from my iPad using Tapatalk

Închis