Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Moderator: grup_moderatori

Închis
fanucrv
suporter
suporter

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de fanucrv » 11 Mai 2021, 15:36

@Geronimo: suntem experți in așa ceva

malus dacus
fanatic
fanatic

Mesaj de malus dacus » 11 Mai 2021, 16:46

450k pe transfermarkt. Exact datoria clinceniului catre cioben.
Lasa ca luam si noi din liga țâșpea croată sau ceva ce nu.i mai trebuie gazului.

fanucrv
suporter
suporter

Mesaj de fanucrv » 11 Mai 2021, 17:03

malus dacus scrie:
11 Mai 2021, 16:46
450k pe transfermarkt. Exact datoria clinceniului catre cioben.
Lasa ca luam si noi din liga țâșpea croată sau ceva ce nu.i mai trebuie gazului.
Imposibil sa nu mai gasim vreun ofosu. Dacă platim si vreo cinci sute de mii e si mai bine. Iar bomboana e vreo repatriere, ca alții numai sunt.
Last edited by fanucrv on 11 Mai 2021, 17:03, edited 1 time in total.

Geronimo
membru
membru

Mesaj de Geronimo » 11 Mai 2021, 17:03

malus dacus scrie:450k pe transfermarkt. Exact datoria clinceniului catre cioben.
Am mutat bine cu M. Constantin si aproape bine cu Bic si Forfes. Carlos face lucruri marete la echipa actuala, o mina de aur pentru aia. S-au platit bani buni pentru liga 1 cand l-am luat de la Gaz Butan. Nu-mi dau seama cum l-am ratat pe Chipirliu cand era golgheter(adica dadea goluri cu ghete) in liga a 2-a. Oare cum s-a facut evaluarea nationala si internationala: Fortes vs Chipirliu!? Fortes a castigat la lungimea parului.

Sent from my iPad using Tapatalk

marius_vl
fanatic
fanatic

Mesaj de marius_vl » 11 Mai 2021, 17:08

Pana una alta l-am luat pe Lazar, un portar excelent, exact pe un post unde eram descoperiti! O prima bila alba!

cortinadampezzo
fanatic
fanatic

Mesaj de cortinadampezzo » 11 Mai 2021, 17:12

Ne-ar mai trebui un portar, Popescu a semnat prelungirea?
Jucatori care termina contractul cu noi pe 30 Iunie
Marius Constantin
Andrei Marinescu
Mihai Roman
Juan Cámara
Alexandru Tudorie
Cristi Barbut
Laurentiu Popescu

Jucatori care intra in ultimul an de contract, si pe care poti sa-i vinzi la vara sa iei un ban cinstit:
Alexandru Mateiu
Matteo Fedele
Dan Nistor
Mirko Pigliacelli
Stephane Acka
Alexandru Cicaldau
Andrei Burlacu

Eu bag mana in foc ca Burlacu, Nistor si Cicaldau nu mai semneaza, prelungire
Last edited by cortinadampezzo on 11 Mai 2021, 17:15, edited 3 times in total.

Geronimo
membru
membru

Mesaj de Geronimo » 11 Mai 2021, 17:13

marius_vl scrie:Pana una alta l-am luat pe Lazar, un portar excelent, exact pe un post unde eram descoperiti! O prima bila alba!
Da, foarte bun transferul lui Lazar.

zeddDarko
suporter
suporter

Mesaj de zeddDarko » 11 Mai 2021, 17:42

cortinadampezzo scrie:
11 Mai 2021, 17:12
Ne-ar mai trebui un portar, Popescu a semnat prelungirea?
Jucatori care termina contractul cu noi pe 30 Iunie
Marius Constantin
Andrei Marinescu
Mihai Roman
Juan Cámara
Alexandru Tudorie
Cristi Barbut
Laurentiu Popescu

Jucatori care intra in ultimul an de contract, si pe care poti sa-i vinzi la vara sa iei un ban cinstit:
Alexandru Mateiu
Matteo Fedele
Dan Nistor
Mirko Pigliacelli
Stephane Acka
Alexandru Cicaldau
Andrei Burlacu

Eu bag mana in foc ca Burlacu, Nistor si Cicaldau nu mai semneaza, prelungire
De primii te poti lipsi lejer, de cei care intra in ultimul an merita doar Cic,Constantin, Mateiu si Nistor prelungire, atat.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic

Mesaj de cortinadampezzo » 11 Mai 2021, 17:53

Eu ma intreb ce e cu casa asta de impresariat SSM Grup.
Pentru ca toti jucatorii de la ei au fost cam bagati in umbra la echipa.

Spre exemplu.
Luis Nitu a fost tras pe linie moarta si vandut tocmai cand incepuse sa ii creasca cota si sa dea goluri.
Marian Serban , nu i-au fost acordate mai deloc sanse, apoi a fost vandut.
Florin Borta eu cred ca are calitate apropiata de Vladoiu, a stat numai imprumutat prin Liga 2a.
Andrei Burlacu tras pe linie moarta in liga 3a
Bogdan Toiu intr-un con de umbra pe la echipa a2-a in liga 3a, are 22 de ani, deja iese de la regula U21, nu te mai poti baza pe el la echipa mare

malus dacus
fanatic
fanatic

Mesaj de malus dacus » 11 Mai 2021, 18:23

Pai Nitu Instagram trebuia sa se impuna la gaz, daca avea valoare. Dar am vazut ca la multe meciuri nu a mai aparut nici in lot. Poate o fi accidentat si nu stiu eu. In orice caz, baiatu era subtire rau cu fotbalul. Pe Instagram era in crestere, e adevarat.
La Serban ala m.am mai uitat si eu asa sa vad ce e de capul lui. Nu m-a luat de ochi cu nimic deosebit. La fel si Borta. Burlacu, asa si asa. Poate ar merita ceva sanse pe la echipa mare, dar asta doar de dragul vremurilor in care promitea. Despre Toiu nu stiu mare lucru, dar nu mi.a.atras atentia in meciurile echipei a 2.a pe care le.am vazut. In concluzie, nu cred ca are vreo legatura cu casa de impresariat.

malus dacus
fanatic
fanatic

Mesaj de malus dacus » 12 Mai 2021, 14:30

Pt. ca mi.e lene sa formulez cu alte cuvinte, pun aici cu copy pasta ce am scris si pe pagina de FB despre comunicatul vietii.

Je suis penibil.

Încurajați probabil de reacții gen - "Je suis Cristescu", "Ne trebuie mai mulți Cristescu" - cei din club vor să ne asigure că sunt penibili pe toate părțile, nu te joci cu ei. După ce o zi întreagă au tăcut ca peștii și au pus o chestie în pagină abia pe la unșpe noaptea, cu Băluță care câștigase pe dracu ghem prin Ungaria, se treziră ieri cu un filmuleț nerelevant și un comunicat gen reclamație de gospodină roșie la față care își justifică gestul de a-și arata curu prin faptul că o altă gospodină își aratase *****. Sincer, mă așteptam la altceva. Mă așteptam la un comunicat prin care să se delimiteze de comportamentul bravului Cristescu, să ne asigure că acesta a fost bine ascuns într-un beci și legat de un calorifer, astfel că în viitor asemenea scene nu se vor mai repeta pe cel mai frumos stadion al țării, la un eveniment organizat de cel mai profesionist club din Romania. Dar se pare că ăla care făcea chestii profesioniste pe la acest club a murit, a emigrat, sau și-a bagat [cenzurat] și l-a lăsat pe mâna unor penibili care cred ca e ok să-ți justifici amatorismul și neputința cu filmulețe proaste despre oameni care nu te lasă să faci treabă.
*Să mă explic de cred că e complet inutil si penibil filmulețul. Pt. că nu convinge pe nimeni, în afară de cei care erau oricum convinși. Eu, ca fan al echipei, te cred pe cuvânt că muistu croitoraș ți-a arătat degetul mijlociu. Dar pe un neutru n-ai cum sa-l convingi în veci cu un filmuleț din avion în care nu se vede nimic; Deci, efect ZERO;
*Să mă explic de ce cred că trebuie dus în beci Cristescu. Pt. că nu mai e demult la modă să fii smardoi în public. A fost Evul Mediu, a trecut. Au fost perioade în care duelurile erau acceptate în societate ca mijloace de a-ți apăra onoarea, au trecut. Așa a evoluat lumea. Azi, dacă vrei să te bați, îți alegi un sport de contact și refulezi acolo. Pt. alte situații exista pușcării. Deci, e urât în 2021 să agiți pumnii spre oameni iar în cazul de față ai adus prejudicii de imagine clubului. Plus ești inutil ca o mașină de tuns ouă. În afară că te pricepi să fii suporter, în rest nu te pricepi la nimic. Poți să fii suporter și să faci imagine clubului și pe persoană fizică, dacă chiar îți pasă. Ca Slugadam, de exemplu. Nu e obligatoriu sa fii prezent în tribună pe pandemie lângă Cârțu și să țipi spre oameni ca să faci imagine clubului;
*Să mă explic de ce e complet inutil și neavenit comunicatul. Pt. că e departe de ceea ce înseamnă conduita unui club profesionist 2021 și e departe de așteptările suporterilor. Oamenii așteaptă altceva, bă! Ar aștepta de ex. un comunicat despre ce faceți voi pt. ca fcu sloboz 48 să nu mai folosească steme clonate, despre ce faceți voi pt. ca televiziunilie să nu mai prezinte steme cu briz briz-uri în dreptul echipei noastre și să nu mai "incurce" denumirile, despre ce faceți cu echipa a 2-a, despre politica de transferuri etc. O grămadă de chestii sunt mai importante decât un filmuleț bășit cu Croitoru însoțit de un comunicat despre că vă înjură lumea și scoate limba la voi.
Treziți-vă, baaa, amatorilor!!!
Hai Craiova!

Geronimo
membru
membru

Mesaj de Geronimo » 12 Mai 2021, 14:52

malus dacus scrie:Pt. ca mi.e lene sa formulez cu alte cuvinte, pun aici cu copy pasta ce am scris si pe pagina de FB despre comunicatul vietii.

Je suis penibil.

Încurajați probabil de reacții gen - "Je suis Cristescu", "Ne trebuie mai mulți Cristescu" - cei din club vor să ne asigure că sunt penibili pe toate părțile, nu te joci cu ei. După ce o zi întreagă au tăcut ca peștii și au pus o chestie în pagină abia pe la unșpe noaptea, cu Băluță care câștigase pe dracu ghem prin Ungaria, se treziră ieri cu un filmuleț nerelevant și un comunicat gen reclamație de gospodină roșie la față care își justifică gestul de a-și arata curu prin faptul că o altă gospodină își aratase *****. Sincer, mă așteptam la altceva. Mă așteptam la un comunicat prin care să se delimiteze de comportamentul bravului Cristescu, să ne asigure că acesta a fost bine ascuns într-un beci și legat de un calorifer, astfel că în viitor asemenea scene nu se vor mai repeta pe cel mai frumos stadion al țării, la un eveniment organizat de cel mai profesionist club din Romania. Dar se pare că ăla care făcea chestii profesioniste pe la acest club a murit, a emigrat, sau și-a bagat **** și l-a lăsat pe mâna unor penibili care cred ca e ok să-ți justifici amatorismul și neputința cu filmulețe proaste despre oameni care nu te lasă să faci treabă.
*Să mă explic de cred că e complet inutil si penibil filmulețul. Pt. că nu convinge pe nimeni, în afară de cei care erau oricum convinși. Eu, ca fan al echipei, te cred pe cuvânt că muistu croitoraș ți-a arătat degetul mijlociu. Dar pe un neutru n-ai cum sa-l convingi în veci cu un filmuleț din avion în care nu se vede nimic; Deci, efect ZERO;
*Să mă explic de ce cred că trebuie dus în beci Cristescu. Pt. că nu mai e demult la modă să fii smardoi în public. A fost Evul Mediu, a trecut. Au fost perioade în care duelurile erau acceptate în societate ca mijloace de a-ți apăra onoarea, au trecut. Așa a evoluat lumea. Azi, dacă vrei să te bați, îți alegi un sport de contact și refulezi acolo. Pt. alte situații exista pușcării. Deci, e urât în 2021 să agiți pumnii spre oameni iar în cazul de față ai adus prejudicii de imagine clubului. Plus ești inutil ca o mașină de tuns ouă. În afară că te pricepi să fii suporter, în rest nu te pricepi la nimic. Poți să fii suporter și să faci imagine clubului și pe persoană fizică, dacă chiar îți pasă. Ca Slugadam, de exemplu. Nu e obligatoriu sa fii prezent în tribună pe pandemie lângă Cârțu și să țipi spre oameni ca să faci imagine clubului;
*Să mă explic de ce e complet inutil și neavenit comunicatul. Pt. că e departe de ceea ce înseamnă conduita unui club profesionist 2021 și e departe de așteptările suporterilor. Oamenii așteaptă altceva, bă! Ar aștepta de ex. un comunicat despre ce faceți voi pt. ca fcu sloboz 48 să nu mai folosească steme clonate, despre ce faceți voi pt. ca televiziunilie să nu mai prezinte steme cu briz briz-uri în dreptul echipei noastre și să nu mai "incurce" denumirile, despre ce faceți cu echipa a 2-a, despre politica de transferuri etc. O grămadă de chestii sunt mai importante decât un filmuleț bășit cu Croitoru însoțit de un comunicat despre că vă înjură lumea și scoate limba la voi.
Treziți-vă, baaa, amatorilor!!!
Hai Craiova!
Lumea a uitat de sezonul 1999-2000. Mai ales cum am ajuns la meciul cu Brasov din etapa 33. Cine era marele lider al echipei.

malus dacus
fanatic
fanatic

Mesaj de malus dacus » 12 Mai 2021, 15:19

^ce s.a intamplat frate atunci?

Geronimo
membru
membru

Mesaj de Geronimo » 12 Mai 2021, 15:57

malus dacus scrie:^ce s.a intamplat frate atunci?
Am jucat meci decisiv, cu retrogradarea pe masa. Cum am ajuns in situatia sa jucam un asemenea meci!? Marele lider al echipei era Silvian. Cu el si ce Geana ajunsesem la o posibila retrogradare istorica, prima de cand promovasem in liga 1. Dupa sezonul ala a venit Netoiu. Sa nu uitam nici meciul din '97 cu Sportul Studentesc, cine a fost capul rautatilor.

malus dacus
fanatic
fanatic

Mesaj de malus dacus » 12 Mai 2021, 16:12

Nu mai stiu de brasov, [****], am uitat. Cu sportul imi aduc aminte ca mi.a trecut o bordura pe la ureche intr.o invalmaseala.
Dar tot nu inteleg ce vrei sa spui cu Cristescu.

Închis