Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Moderator: grup_moderatori

Închis
takanonanu
junior
junior
Mesaje: 56
Membru din: 15 Mar 2021, 17:54

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de takanonanu » 12 Apr 2021, 17:47

Nu cred, Craiova avea simpatizanti in tara in trecut (suporteri doar in Oltenia)... Craiova a decis din ce vad eu...acum locuiesc in Craiovita, ar trebui ca CV9 sa fie unul dintre fief-urile booveanului dar ii vezi doar ... prin/pe langa casele de pariuri, persoane promiscue, cu ocupatii neincluse in COR. :) Betivanii de langa carciumile de cartier de asemenea, smenarii si cocalarii. Toata lumea buna a Craiovei isi respecta blazonul. Desigur mai sunt surprize...vezi prietenul meu (...si frate-sau, uitasem).

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de fabius_2014 » 12 Apr 2021, 18:52

Oltenii ajunsi in alte zone ale tarii erau suporteri mai infocati ai Universitatii Craiova decat suporterii din Craiova. Acolo era lupta mare, cand erai singur printre stelisti, dinamovisti si alti de-astia. Pe vremuri erau si satisfactii mari.

Despre booveni ce sa spun, " Toata lumea buna a Craiovei isi respecta blazonul.", dar mai sunt si exceptii. Cu timpul o va avea grija Ajica sa-i indeparteze pe toti oamenii normali si va ramane doar cu cazieristii de tip Blondu sau Gogoasa.

takanonanu
junior
junior
Mesaje: 56
Membru din: 15 Mar 2021, 17:54

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de takanonanu » 12 Apr 2021, 19:44

fabius_2014 scrie:
12 Apr 2021, 18:52
Cu timpul o va avea grija Ajica sa-i indeparteze pe toti oamenii normali si va ramane doar cu cazieristii de tip Blondu sau Gogoasa.
Daca se va ajunge la asa ceva sa stii in mod sigur ca fotbalul a ajuns rau (...in mod sigur este pe o panta descendenta ca interes si acum) si ca respectivii vor fi singuri pe un stadion gol.
Singurii care au dreptul sa decida cine este U Craiova sunt ...craiovenii, ei au platit bilet meci de meci, ei si-au trimis copiii sa joace fotbal pentru U, ei au cotizat, ei au investit timp si pasiune.
Toata labareala asta cu ...diaspora, ex-craiovenii, nu face parte decat dintr-o strategie adoptata de dusmani.
Stii vorba aia : "Divizeaza si carmuieste !"
La fel se intampla acum cu U Craiova ..." Universalizeaza, desparte si ...carmuieste"
Au universalizat Stiinta ...ca sa poata crea partide.
Sa fie clar, U Craiova este munca craiovenilor si numai a lor !
Last edited by takanonanu on 12 Apr 2021, 20:12, edited 2 times in total.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de fabius_2014 » 12 Apr 2021, 19:56

M-am exprimat gresit, era vorba de oamenii normali care mai sunt cu FC Calu, aia care mai sunt.

takanonanu
junior
junior
Mesaje: 56
Membru din: 15 Mar 2021, 17:54

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de takanonanu » 12 Apr 2021, 20:33

fabius_2014 scrie:
12 Apr 2021, 19:56
M-am exprimat gresit, era vorba de oamenii normali care mai sunt cu FC Calu, aia care mai sunt.
Au cativa...eu personal sunt uimit, un bun amic din tinerete cu radacini in zona Gorjului dar bucurestean, educat, facultate, acum lucreaza la Tarom inginer. L-am dat afara din lista de prieteni acum cativa ani pentru ca o ardea cu Hashtag Rezist (...eu fiind neutru si avand alte standarde despre menirea unui cont facebook). L-am intrebat de ce este alaturi de Mititelu si mi-a raspuns:
- Pentru ca am fost de la inceput.
Sa inteleg ca acesti baieti nu accepta schimbarea dintr-un fel de orgoliu personal...sau cam asa ceva.

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 913
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de robertc » 12 Apr 2021, 21:07

takanonanu scrie:
12 Apr 2021, 19:44
fabius_2014 scrie:
12 Apr 2021, 18:52
Cu timpul o va avea grija Ajica sa-i indeparteze pe toti oamenii normali si va ramane doar cu cazieristii de tip Blondu sau Gogoasa.
Daca se va ajunge la asa ceva sa stii in mod sigur ca fotbalul a ajuns rau (...in mod sigur este pe o panta descendenta ca interes si acum) si ca respectivii vor fi singuri pe un stadion gol.
Singurii care au dreptul sa decida cine este U Craiova sunt ...craiovenii, ei au platit bilet meci de meci, ei si-au trimis copiii sa joace fotbal pentru U, ei au cotizat, ei au investit timp si pasiune.
Toata labareala asta cu ...diaspora, ex-craiovenii, nu face parte decat dintr-o strategie adoptata de dusmani.
Stii vorba aia : "Divizeaza si carmuieste !"
La fel se intampla acum cu U Craiova ..." Universalizeaza, desparte si ...carmuieste"
Au universalizat Stiinta ...ca sa poata crea partide.
Sa fie clar, U Craiova este munca craiovenilor si numai a lor !
Mai du-te mo!

takanonanu
junior
junior
Mesaje: 56
Membru din: 15 Mar 2021, 17:54

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de takanonanu » 12 Apr 2021, 21:11

robertc scrie:
12 Apr 2021, 21:07
Mai du-te mo!
Mai poti sa scoti si alte sunete guturale decat cele specifice cuaternarului tarziu ?
Nu mai manca furnici cu batul, fa focul si perpeleste o friptura !

takanonanu
junior
junior
Mesaje: 56
Membru din: 15 Mar 2021, 17:54

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de takanonanu » 12 Apr 2021, 21:20

robertc scrie:
12 Apr 2021, 21:07
Mai du-te mo!
Ok, m-am prins ...esti ardelean, te-ai simtit jignit. Imi cer scuze...uneori sunt prea drastic. U Craiova este si a ta ...daca a fost si este singura.
Sincer imi pare rau, sunteti acei fani din tara care trebuie tratati special. Eu m-am referit la "majoritatea dicteaza" cand am spus ca U Craiova este a craiovenilor si numai a lor.

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 913
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de robertc » 13 Apr 2021, 01:35

takanonanu scrie:
12 Apr 2021, 21:20
robertc scrie:
12 Apr 2021, 21:07
Mai du-te mo!
Ok, m-am prins ...esti ardelean, te-ai simtit jignit. Imi cer scuze...uneori sunt prea drastic. U Craiova este si a ta ...daca a fost si este singura.
Sincer imi pare rau, sunteti acei fani din tara care trebuie tratati special. Eu m-am referit la "majoritatea dicteaza" cand am spus ca U Craiova este a craiovenilor si numai a lor.
E clar ca majoritatea dicteaza, dar la cum ai spus-o tu e frustrant pt noi astia inconjurati de wcsbisti si dinamovisti ,sa parem o cantitate neglijabila,poate ne e mult mai greu decat voua...

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de Paul » 13 Apr 2021, 08:39

RobertC - esti de-al nostru, si eu cred ca o mai iau pe aratura cateodata, dar intr-adevar fanii ca tine trebuie tratati special.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de dorumihnea2 » 13 Apr 2021, 08:52

Principalul canal care influențează percepția suporterului român este ProTv asta e realitatea..... Cu foarte mici excepții mulți din prietenii și cunoscuții mei când abordăm teme din fotbal la o bere sau în fața blocului vorbesc după tiparul știrilor protv. Mi-am dat seama și după frecventa cu care urmăresc aceste știri. Am un prieten pe care îl consider un om f inteligent și citit dar în domeniul fotbalului din România merge cu aceeași placă made în protv. Vorbesc cu el despre Champions, la liga, premier league și e ok foarte documentat, o dăm apoi pe campionatul nostru și e ok cunoaște binișor echipele, jucători etc dar ajungem la subiectul Craiova...... Zice el,,, echipa primăriei primește de acolo bani și nu e normal,, zic nu e adevărat echipa are patron și ii zic cum îl cheamă.... Face ochii mari și continuă cu.,, primăria a făcut din bani publici stadion pt voi,, ii zic că joacă și cealaltă echipa din Craiova pe el.... În final i-am schimbat percepția made în protv.... Și ca el sunt mii.... Nu mai vorbesc de cei care țin și cu celelalte echipe.... Ăștia sunt și răi la mațe nu vor să vadă adevărul din cauza rivalității.... În percepția lor UTA Arad, U Cluj sau Poli Iași sunt adevărate dar Craiova e a lui Olguta.... Dar cine e citit din fotbalul romanesc și nu se uită la știrile protv sau digi știe că UTA nu are nici o treabă cu adevărata UTA sau Poli Iași care provine din Csms Iași sau U Cluj care a dat faliment și numele lor în acte e U Cluj șepcile roșii.... Deci despre asta e vorba.... ȘTIINȚA NU ARE O PREZENTARE REALĂ ÎN MASS MEDIA DIN ROMÂNIA. Eu am dat doar un mic exemplu, discuții am avut multe cu n persoane dar în zeci de ani în care sunt prins în fenomenul ăsta am înțeles cum stă treaba.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2865
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de Geronimo » 13 Apr 2021, 10:17

dorumihnea2 scrie:Principalul canal care influențează percepția suporterului român este ProTv asta e realitatea..... Cu foarte mici excepții mulți din prietenii și cunoscuții mei când abordăm teme din fotbal la o bere sau în fața blocului vorbesc după tiparul știrilor protv. Mi-am dat seama și după frecventa cu care urmăresc aceste știri. Am un prieten pe care îl consider un om f inteligent și citit dar în domeniul fotbalului din România merge cu aceeași placă made în protv. Vorbesc cu el despre Champions, la liga, premier league și e ok foarte documentat, o dăm apoi pe campionatul nostru și e ok cunoaște binișor echipele, jucători etc dar ajungem la subiectul Craiova...... Zice el,,, echipa primăriei primește de acolo bani și nu e normal,, zic nu e adevărat echipa are patron și ii zic cum îl cheamă.... Face ochii mari și continuă cu.,, primăria a făcut din bani publici stadion pt voi,, ii zic că joacă și cealaltă echipa din Craiova pe el.... În final i-am schimbat percepția made în protv.... Și ca el sunt mii.... Nu mai vorbesc de cei care țin și cu celelalte echipe.... Ăștia sunt și răi la mațe nu vor să vadă adevărul din cauza rivalității.... În percepția lor UTA Arad, U Cluj sau Poli Iași sunt adevărate dar Craiova e a lui Olguta.... Dar cine e citit din fotbalul romanesc și nu se uită la știrile protv sau digi știe că UTA nu are nici o treabă cu adevărata UTA sau Poli Iași care provine din Csms Iași sau U Cluj care a dat faliment și numele lor în acte e U Cluj șepcile roșii.... Deci despre asta e vorba.... ȘTIINȚA NU ARE O PREZENTARE REALĂ ÎN MASS MEDIA DIN ROMÂNIA. Eu am dat doar un mic exemplu, discuții am avut multe cu n persoane dar în zeci de ani în care sunt prins în fenomenul ăsta am înțeles cum stă treaba.
Sunt oameni care judeca dupa simpatii si antipatii, nu dupa logica. Daca nu-ti place o persoana, ai tendinta de a respinge orice idee a acelei persoane. Nu mai conteaza daca are dreptate. Asta cu echipa primariei e chiar penibila. E greu cu reflectia(analiza ulterioara) gandirii.


Sent from my iPad using Tapatalk

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 13 Apr 2021, 13:32

Una peste alta, vad ca și cfr și fcsb ignora realitatea din teren și striga după arbitraj ceea ce nu e rău pt noi pentru ca pot pierde contactul cu realitatea

Eu din ce am văzut, nu inteleg cu atunci când vrei sa sutezi în minge, dc vine unul din spate, nu din fata și pune contra pe piciorul tău atunci e fault pt ala - cazul fcfcsb

Iar ăștia de Cluj sa merite sa ia rosu și apoi sa zică ca trebuia sa nu fie offsaid ca asa vor ei pt ca sunt în atac, ca la scrimă sabie gen sa se pună punct pt cel care ataca :))

Se anunță circul de pe lume

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 13 Apr 2021, 13:59

Și in alta ordine de idei, nu știu care e situația juridica la ștrandul tineretului dar sper sa facă un bazin olimpic și terenuri fotbal de antrenament copii pe tot stadionul tineretului și cu excepția unui patinoar pt care nu e cazul, ar fi un oraș sportiv complet

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2865
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de Geronimo » 13 Apr 2021, 14:51

BiancoAzzurro_AS. scrie:Și in alta ordine de idei, nu știu care e situația juridica la ștrandul tineretului dar sper sa facă un bazin olimpic și terenuri fotbal de antrenament copii pe tot stadionul tineretului și cu excepția unui patinoar pt care nu e cazul, ar fi un oraș sportiv complet
Nu e bine nimic. Sunt bani de la primarie. Mai bine sa nu se faca nimic. :-) E mai frumos cu ruine. :-)


Sent from my iPad using Tapatalk

Închis