Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Moderator: grup_moderatori

Închis
ElStef
membru
membru
Mesaje: 188
Membru din: 15 Sep 2020, 11:41

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de ElStef » 30 Apr 2021, 21:22

Au promovat saracii!

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 643
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de adi_g » 30 Apr 2021, 22:15

Da, jiji becali o sa mai aiba un prieten in Liga 1. Pe de alta parte, obiectivul lor va fi sa se salveze de la retrogradare si sa ne cotonogesca pe noi, eventual sa ne invinga. Dar le vom da cu terenul in cap, cum se spune..

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 643
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de adi_g » 30 Apr 2021, 22:29

https://www.facebook.com/decebal.radulescu.5 Urati-i de bine acestui [cenzurat], care il [cenzurat] in fund pe mititelu si spune ce asta e craiova...

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 643
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de adi_g » 30 Apr 2021, 22:40

Asta i-am scris... Sa va fie rusine!!! Imi provocati greata cu atitudinea anti-Universitatea Craiova pe care o promovati mereu. Eii, sunt normale simaptiile dvs fecesebiste... Dar asta seara ati intrecut orice masura! Asta este Craiova, stimabile!!! Mergeti si pupati-l in dos pe mititelu, dar abtineti-va cu asemenea declarații pe post!!! Si i-am trimsi filmuletul cu baietii si bucuria din vestiar de aseara...

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de SLH » 30 Apr 2021, 23:35

ElStef scrie:
30 Apr 2021, 21:22
Au promovat saracii!
Ne-am intors in 2013 doar ca acum stim si noi ca vine razboi si nu o sa mai fim luati prin surprindere.

inima de leu
suporter
suporter
Mesaje: 684
Membru din: 07 Aug 2007, 15:46

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de inima de leu » 01 Mai 2021, 00:49

Eu nu pot să înțeleg cum pot să existe două cluburi care să se revendice ca fiind Universitatea Craiova și să nu existe o reacție fermă, de bun simț, a justiției, a Universității din Craiova, a suporterilor, a locuitorilor orașului, a locuitorilor din județ și din regiune. Este înfiorător ce se petrece!
Și mai ales, înainte de toate, a fostelor glorii și/sau a urmașilor acestora.
E drept procesul a început de mult, când cei îndepărtați de la Universitatea își găseau refugiu la Electro ca Opoziție Oficială (așa au ajuns la Steaua Adrian Ilie sau Rădoi). Apoi, nu știu de ce, a intervenit și dihonia între suporteri. Unii mai suporteri decât alții. Unii dorind din tot sufletul ca Universitatea lui Mititelu să se desființeze ca să renască o alta, mai aproape de spiritul de odinioară. Nici acum nu pot să înțeleg de ce a trebuit să nu mai existe clubul un an și să revină după doi în prima ligă deși cu toții suporteri, patroni, autorități, federație ar fi putut ocoli această situație.
Nu pot să înțeleg ce mai vrea acum, după 7 ani,familia Mititelu de la sufletul nostru? Au avut, li s-a oferit prima șansă de reînființare a echipei în 2012. Repetarea meciului FCU-CSU (de tristă amintire!), un meci care (am spus asta atunci!) nu ar fi trebuit să se joace niciodată este o perspectivă tragică, îngrozitoare, pentru Ideea de Universitatea Craiova.
Interviul de azi cu juniorul supertatuat cred că este lămuritor, eu nu am avut răbdare să mă uit până la capăt.
Eu cred că este necesară o poziție de forță a tuturor ( foste glorii, urmași, suporteri, autorități, rectoratul Universității) în care să se arate clar familiei Mititelu că singura echipă acceptată ca Universitatea Craiova este CSU.
Echipa lui Mititelu poate evolua sub orice alt nume dar nu ca Universitatea Craiova. Și nu în alb sau albastru! Și nu pe Ion Oblemenco (ce mi-ar place să se numească și Central!) pentru că acela a fost stadionul unei singure echipe : Universitatea Craiova!
Aștept o reacție mai fermă din partea lui Cârțu, Badea, a tuturor celorlalți și nu în ultimul rând a lui Gică Popescu (care este totuși, după moartea lui Balaci, cel mai reprezentativ jucător în viață!). I
Pe mine nu mă interesează nici Rotaru, nici Mititelu, nici Peluza Sud, nici Peluza Nord eu vreau o singură Universitatea Craiova!
Dacă vor să se unească, foarte bine, dacă vor să să războiască unii cu alții (patroni, peluze, grupuri de suporteri), foarte bine!
NOI, SUPORTERII DE RÂND, VREM O SINGURĂ ECHIPĂ UNIVERSITATEA CRAIOVA!
RECTORATUL UNIVERSITĂȚII SĂ-ȘI FACĂ DATORIA, JUSTIȚIA SĂ-ȘI FACĂ DATORIA CU CELERITATE, FEDERAȚIA SĂ NU MAI DEA DREPT DE JOC UNOR ECHIPE CARE SE REVENDICĂ DE LA NUMELE UNIVERSITĂȚII DIN CRAIOVA ȘI BASTA!

lawrence0726
junior
junior
Mesaje: 69
Membru din: 24 Iun 2016, 00:42

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de lawrence0726 » 01 Mai 2021, 02:24

Pentru cei ce au memoria scurta
Articolul 70 alin 1
Dreptul unui club de a participa în campionatele naţionale depinde de meritul sportiv al acestuia.Un club se califică într-un campionat naţional (i) continuând să evolueze în acelaşi eşalon competiţional, sau (ii) promovând ori retrogradând la sfarşitul unui sezon.
Articolul 54 alin 2
Pentru a promova într-un eșalon competițional superior, calitatea de membru afiliat a unui club trebuie să aibă o durată - în momentul începerii sezonului competițional următor - de cel puțin trei ani consecutivi. Orice modificare a formei juridice a clubului sau a structurii persoanei juridice (de exemplu: schimbarea sediului, denumirii sau culorilor clubului sau cesiunea între cluburi și/sau alte entități juridice a participațiilor) survenită în această perioadă, în scopul facilitării accesului într-un eșalon competițional superior celui în care are dreptul sportiv să activeze clubul în cauză și/sau în scopul facilitării primirii licenței în detrimentul integrității competiției, va fi considerată drept o întrerupere a continuității calității de membru afiliat, în sensul prezentelor prevederi.
Primul articol se regasea in statutul FRF din 2013(fost art 54 alin 1)si se regaseste si in statutul FRF actual.Cel de-al doilea articol se regasea in statul FRF din 2013,fiind ulterior abrogat in iunie 2014 special pentru stiti-voi-cine.Fiecare intelege ce vrea.Un Paste fericit va urez la toti.

ElStef
membru
membru
Mesaje: 188
Membru din: 15 Sep 2020, 11:41

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de ElStef » 01 Mai 2021, 08:08

Eu zic sa faci pași la interlopi, nu vad care e rostul sa îți dai cu părerea pe acest forum.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2477
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de marius_vl » 01 Mai 2021, 08:27

cum apar sobolanii imediat, cum vad o dara de [cenzurat] sunt acolo sa o linga...

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de malus dacus » 01 Mai 2021, 11:31

Cand te cheama DigiSport sa.ti suga ciorapii in direct si la ora de maxima audienta, nu poti sa fii niciodata Universitatea Craiova. Acesta este cel mai bun barometru. Craiova n.a fost iubita niciodata la bucuresti. Pe cine uraste bucurestiul mai tare - aia e Univ. Craiova! Simplu.

lawrence0726
junior
junior
Mesaje: 69
Membru din: 24 Iun 2016, 00:42

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de lawrence0726 » 01 Mai 2021, 11:46

Aproape ca uitasem
Art 1 alin 17 din ROAF-aul actual(fost art 1 alin 14 din ROAF-ul din 2013)
Cluburile nou afiliate se înscriu în ultima categorie competiţională organizată de FRF/AFJ/AMFB, după caz.

Avatar utilizator
azzuro
suporter
suporter
Mesaje: 553
Membru din: 16 Mar 2004, 23:21

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de azzuro » 01 Mai 2021, 11:56

Puscariasi patroni de club, interlopi si analfabeti in galerie, si revendica numele de Universitatea. E ceva suprarealist! Dar vorba lui malus, cand te pupa in [cenzurat] astia de la Digi, la fel ca pe aia de la FCSB (alt cuib de infractori) e cam clara treaba.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

"Sa ne ancoram în sinergia faptelor, fara a eluda meandrele concretului."

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2880
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de fabius_2014 » 01 Mai 2021, 13:40

lawrence0726 scrie:
01 Mai 2021, 11:46
Aproape ca uitasem
Art 1 alin 17 din ROAF-aul actual(fost art 1 alin 14 din ROAF-ul din 2013)
Cluburile nou afiliate se înscriu în ultima categorie competiţională organizată de FRF/AFJ/AMFB, după caz.
Probabil ca nu ai uitat articolele din Codul Penal pentru care a fost condamnat booveanul. Probabil ca nu ai uitat prejudiciile create de boovean prin infractiunile comise si prin falimentarea unor societati comerciale. Sa te duci cu articolele din ROAF la cei prejudiciati de boovean si sa le spui ce om bun este.
Daca tot ai intrat pe forum, vezi ca gasesti pe-aici si mediile obtinute de boovean in anii scolari si apoi poti sa te intrebi cum poate un analfabet sa fie patronul unei echipe care se numeste UNIVERSITATEA.
Este adevarat ca FCU Est 1948 s-a infiintat in liga a IV a, dar echipa asta nu este si nu va fi Universitatea Craiova.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de malus dacus » 01 Mai 2021, 14:17

De ce nu.l ascunde nimeni pe baiatu asta cu ROAF.ul? Ce facem acum, dezbatem cu un boovean despre ROAF, sau care e ideea de i se ingaduie sa umble liber pe.aici?

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de mihu » 01 Mai 2021, 15:30

atata timp cat FRF nu va fi constransa de mai sus, UEFA/FIFA, nimic nu se va intampla...la noi a ingnora complet deciziile din justitie este sport national. Cazurile Timisoara sau Juventus Buc s-au rezolvat abia dupa ce cei de la UEFA au dat somatii catre cei de la FRF .
Deci pana nu vom duce toate documentele la UEFA, astia de la FRF vor programa anul viitor meciul dintre noi Universitatea Craiova vs fc mititelu ca un meci cu 2 echipe cu acelasi nume si aceeasi stema, sau pe noi ne vor numi din nou CSU si pe ei FCU .
Cam asta trebuia sa faca Rotaru de mult...
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Închis