Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Moderator: grup_moderatori

Închis
fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2888
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de fabius_2014 » 03 Apr 2021, 10:42

Cand te incurci cu Piturca, este ca si cand ai juca alba-neagra, ai trei variante si nici una nu e castigatoare. Te face Piturca, din priviri.
:-x

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de SLH » 03 Apr 2021, 12:44

cortinadampezzo scrie:
03 Apr 2021, 09:28
Ariciului vad ca ii place din ce in ce mai mult sa apara in Presa in tot felul de can-can-uri. Nimic serios (nici nu il bagam in seama pe Piturca, spuneam ca Piturca este al Craiovei si poate sa spuna ce vrea chiar daca nu are dreptate).
Cred ca intrun an, doi, ajunge ca Mititelu . Asta este o boala, vrei sa te vezi la TV. :-x
Exact asa e, o sa vedeti ca si peste 4 ani o sa vorbeasca de piturca de fiecare data cand se plictiseste si vrea atentie, asta daca nu 'gonfleaza' vreun alt non-subiect intre timp.
Momentan nici nu inteleg de ce se cearta cand atat rotaru cat si piturca sunt pe aceeasi lungime de unda cu mititelu(subiectul care conteaza de fapt). Amandoi au declarat ca trebuie sa joace si impostorii pe stadion, momentan doar piturca a spus ca ii vrea in L1, dar rotaru de ce sa nu-i vrea cand o sa mai umple o data stadionul? Vad ca oricum nu face absolut nimic sa-i impiedice sa joace pe Oblemenco, sa promoveze sau sa isi bata joc de imaginea Universitatii Craiova.

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1627
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de R.E.N. » 03 Apr 2021, 13:00

cortinadampezzo scrie:
03 Apr 2021, 09:28
Ariciului vad ca ii place din ce in ce mai mult sa apara in Presa in tot felul de can-can-uri. Nimic serios (nici nu il bagam in seama pe Piturca, spuneam ca Piturca este al Craiovei si poate sa spuna ce vrea chiar daca nu are dreptate).
Cred ca intrun an, doi, ajunge ca Mititelu . Asta este o boala, vrei sa te vezi la TV. :-x
De ce e barbugiul al Craiovei ma rog? As vrea sa stiu si eu ce il face "al Craiovei" si de ce mortzii lui are voie sa spuna orice despre Craiova. Un stelist suta la suta, pompat golgheter de catre partid, iar la maturitate prieten cu toata sleahta de mafioti din fotbalul romanesc, incepand cu sandu si terminand cu mizeriile becali. Singurul merit al lui piturca e ca a fost cel mai bun antrenor dintre prietenii lui mircea sandu. O mare realizare. Ce a facut piturca pentru Craiova? Un loc 2 in 95? Daca e s-o luam asa, Rotaru caruia ii dai tu la mue ca indrazneste sa-i raspunda marelui piturca, a facut mult mai multe la Craiova. A luat o cupa, iesit cativa ani la rand in primele 3, a adus o aproape-normalitate pe care nici nu speram s-o mai vedem aici. Va treziti unii ca va loveste cate o parere in cap.

@SLH nu s-a trezit Rotaru vorbind despre piturca, ci marele antrenor al spitzului a inceput sa vorbeasca despre Craiova in stilul lui caracteristic, aruncand cu [cenzurat] ca sa-si justifice un alt esec.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de SLH » 03 Apr 2021, 13:08

R.E.N. scrie:
03 Apr 2021, 13:00
@SLH nu s-a trezit Rotaru vorbind despre piturca, ci marele antrenor al spitzului a inceput sa vorbeasca despre Craiova in stilul lui caracteristic, aruncand cu [cenzurat] ca sa-si justifice un alt esec.

Sincer nu am vazut cine 'a inceput', dar mi se pare tot un non subiect, iar daca lui piturca ii inteleg intr-un fel nevoia de a mai intra in atentia lumii si nevand de ce altceva sa se lege o face de ultimul serviciu, pe rotaru nu-l inteleg deloc.
Consuma spatiu de emisie degeaba pe un fost antrenor care oricum nu o sa mai antreneze vreodata Craiova, putin probabil oriunde in L1 si ignora total bataia de joc a frf & digi si atatia alti cu privire la mititelu.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2888
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de fabius_2014 » 03 Apr 2021, 13:59

De inceput scandalul l-a inceput Piturca, ulterior Rotaru i-a raspuns. Nu era nici o problema daca ramaneau la cearta dintre ei doi, dar Piturca s-a simtit dator sa ne injure putin si sa ne dea cu Mititelu in cap. Toate astea in conditiile in care o parte a suporterilor Universitatii Craiova inca il vad pe barbugiu ca fiind " al Craiovei ".
Am ajuns ca suporteri ai Universitatii sa ne fie frica sa spunem ceva de bine de echipa pentru ca imediat suntem taxati ca oamenii lui Rotaru si asta ar fi de rau.
Nu suntem oamenii lui Rotaru, nu suntem PSD isti, nu suntem slugile Olgutei, nu avem alte interese, doar iubim Universitatea Craiova .

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1627
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de R.E.N. » 03 Apr 2021, 14:11

@SLH Sunt de acord, partea cu circul familiei e mult mai importanta si nu inteleg de ce nici Rotaru nici clubul sportiv nu fac nimic. Cu niste avocati dedicati, ii umpleai de plangeri, ii faceai sa plateasca si sa scrie frumos fcfcu48 srl cand joaca. Costa niste zeci de mii de euro sa rezolvi problema asta definitiv.

Lui piturca ii putea da peste bot mult mai elegant, dar nici Rotaru nu e vreun baiat foarte dus la scoala. Totusi cand un fost angajat vine si urla in presa ca firma ta e de rahat, ca aia de dinaintea lui nu stiau sa faca treaba, ca patronul face si drege, ar trebui sa-l pui la punct.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de malus dacus » 03 Apr 2021, 15:28

^cum poti sa.i faci sa scrie fcfcu48 cand justitia a decis deja ca pot sa scrie fc universitatea 1948?

@ slh. Daca tot te vad indignat ca Rotaru s-a declarat de acord cu circul pe Oblemenco, poate ne lamuresti si pe noi de ce in campania electorala pt. locale, dupa ce a dat un comunicat vis.a.vis intentia partidelor politice de a permite circul, PN a uitat brusc de el dupa trei zile? Cumva erau indignati printre voi cu banul public? Cumva n-ati cazut la pace
din cauza 'diversității' si au avut castig de cauza cei cu 'banul public'?
Nu ma astept la un raspuns, pt. ca am mai intrebat si atunci si n-am primit nimic. Dar parca prea bate la ochi sa ne indignam intr-o singura directie.

Avatar utilizator
JustME
junior
junior
Mesaje: 61
Membru din: 30 Mai 2004, 22:22

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de JustME » 03 Apr 2021, 15:29

fabius_2014 scrie:
03 Apr 2021, 13:59
De inceput scandalul l-a inceput Piturca, ulterior Rotaru i-a raspuns. Nu era nici o problema daca ramaneau la cearta dintre ei doi
ba cam era problema, crezusem ca am depasit nivelul asta la care patronul se balacareste pe la TV cu fostii antrenori. chiar si cu Bergodi a incercat o (mai direct, mai prin intermediari) doar ca italianul a spus ce a avut de spus dupa care a lasat o balta.

Piti, asa cum zise si SLH, nu o sa mai aiba vreo treaba cu echipa (mai ales dupa declaratiile astea tembele) insa Rotaru cam are. eu sper sa nu i se fii deschis apetitul pentu circ la TV cu antrenorii dupa ce nu vor mai lucra la noi.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de malus dacus » 03 Apr 2021, 16:08

Pai da, dar mai nou presa in Romania se face la modul - unul spune o traznaie despre cineva iar daca ala tace - apare un titlu "cutarica face si drege. Niciodata n-a negat."
Cam asa se rostogoleste o minciuna ca fiind adevar.

Iar o dubla masura de a judeca lucrurile vis.a.vis de acest aspect mi se pare ca atunci cand clubul/rotaru tace la mizeriile dinspre mititelu si presa aservita etc. nu e ok, dar e ok sa taca la mizeriile dinspre piturca, sau cum?

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de SLH » 03 Apr 2021, 16:22

malus dacus scrie:
03 Apr 2021, 15:28
^cum poti sa.i faci sa scrie fcfcu48 cand justitia a decis deja ca pot sa scrie fc universitatea 1948?

@ slh. Daca tot te vad indignat ca Rotaru s-a declarat de acord cu circul pe Oblemenco, poate ne lamuresti si pe noi de ce in campania electorala pt. locale, dupa ce a dat un comunicat vis.a.vis intentia partidelor politice de a permite circul, PN a uitat brusc de el dupa trei zile? Cumva erau indignati printre voi cu banul public? Cumva n-ati cazut la pace
din cauza 'diversității' si au avut castig de cauza cei cu 'banul public'?
Nu ma astept la un raspuns, pt. ca am mai intrebat si atunci si n-am primit nimic. Dar parca prea bate la ochi sa ne indignam intr-o singura directie.
Scrie si se zice des "Universitatea Craiova", ceea ce nu au voie.

Bineinteles ca sunt revoltat ca rotaru e de acord cu primirea lui mititelu in casa Stiintei, iar cine nu e revoltat de asta sa nu mimeze revolta cand piturca spune acelasi lucru.
Legat de campanie ta cu comunicatul PN de la alegerile locale care desi nu are legatura cu subiectul il aduci in discutie mereu ca un demn postac rus ti-am raspuns de atunci. Iti mai raspund o data, desi asta nu o sa te opreasca sa incerci in continuare sa strici imaginea Peluzei cu asta: nu am mai avut nicio continuare care sa o avantajeze pe Universitatea Craiova.
Sa stii ca ti-as admira perseverenta daca as crede ca o faci pro bono si din convingere, dar stiind ca nu e asa o sa-ti rup urechile cand ne vedem pentru ca e clar ca nu ai scrupule si ai depasit orice limita in incercarea disperata de a strica imaginea Peluzei cu tot felul de insinuari gratuite.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de SLH » 03 Apr 2021, 16:30

malus dacus scrie:
03 Apr 2021, 16:08
Pai da, dar mai nou presa in Romania se face la modul - unul spune o traznaie despre cineva iar daca ala tace - apare un titlu "cutarica face si drege. Niciodata n-a negat."
Cam asa se rostogoleste o minciuna ca fiind adevar.

Iar o dubla masura de a judeca lucrurile vis.a.vis de acest aspect mi se pare ca atunci cand clubul/rotaru tace la mizeriile dinspre mititelu si presa aservita etc. nu e ok, dar e ok sa taca la mizeriile dinspre piturca, sau cum?
Daca am avea un club care raspunde mereu atacurilor nu s-ar fi mirat nimeni sa fi raspuns si acum, dar poate ca am visa sa avem un club pe care sa-l intereseze mai mult blazonul/identitatea proprie decat orgoliu si razboaiele personale ale patronului actual. Niciodata rotaru nu a iesit in presa sa apere clubul de mititelu asa cum se apara el acum de piturca. De parca ar mai conta acum ca ii dadea 600-800 de lei sau de euro sau de palme lui Popescu sau ce teme de discutie mai au ei.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2228
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de fanucrv » 03 Apr 2021, 16:33

Pn își strică singura imaginea, nu e nevoie sa dea vina pe unul sau altul. In momentul ăsta peluza e mai concentrată sa i-o tragă lui rotaru cu prima ocazie decât altora care sunt declarați dușmani ai echipei. Iar Pițurcă nici nu se pune. Ramane un idol pentru mulți. Sper sa ma înșel dar cam așa se vede din afară. Dacă se rupe căruța, toata lumea va pierde : si rotaru și clubul si suporterii pentru care ăilalți nu reprezinta o alternativă.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de SLH » 03 Apr 2021, 16:48

fanucrv scrie:
03 Apr 2021, 16:33
Pn își strică singura imaginea, nu e nevoie sa dea vina pe unul sau altul. In momentul ăsta peluza e mai concentrată sa i-o tragă lui rotaru cu prima ocazie decât altora care sunt declarați dușmani ai echipei. Iar Pițurcă nici nu se pune. Ramane un idol pentru mulți. Sper sa ma înșel dar cam așa se vede din afară. Dacă se rupe căruța, toata lumea va pierde : si rotaru și clubul si suporterii pentru care ăilalți nu reprezinta o alternativă.
PN nu are nici o treaba cu piturca, nici macar vreo simpatie, dar pentru multi nu conteaza faptele, ci doar manipularile de 2 lei. De aia si repeta 'malus dacus' niste ineptii, pentru ca a vazut ca merge.
Cu ce i-o trage Peluza lui rotaru, cu papura, blejan ca asta a fost ultima contrazicere? Ii plangi?

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2228
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de fanucrv » 03 Apr 2021, 16:54

Pe cine ? Pe Papura si Blejan ? In niciun caz . Se ducea dracului de râpă tot,cu ei. Alegerea grecului mi se pare o variantă bună, mult mai buna decat Radoi cu care era sa ne "pricopsim".Deplâng însă faptul ca lucrurile evolueaza intr-o direcție periculoasă.

Avatar utilizator
JustME
junior
junior
Mesaje: 61
Membru din: 30 Mai 2004, 22:22

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de JustME » 03 Apr 2021, 16:58

fanucrv scrie:
03 Apr 2021, 16:33
Pn își strică singura imaginea, nu e nevoie sa dea vina pe unul sau altul. In momentul ăsta peluza e mai concentrată sa i-o tragă lui rotaru cu prima ocazie decât altora care sunt declarați dușmani ai echipei. Iar Pițurcă nici nu se pune. Ramane un idol pentru mulți. Sper sa ma înșel dar cam așa se vede din afară. Dacă se rupe căruța, toata lumea va pierde : si rotaru și clubul si suporterii pentru care ăilalți nu reprezinta o alternativă.
hai ca ma facusi curios, cu ce "i a tras o" PN lu' Rotaru? ba din contra PN a avut o pozitie extrem de rabdatoare cand Rotaru isi facea ambitia cu Papura si Blejan. atunci lumea era fiarta ca de ce nu se ia PN de Rotaru, acum sunteti suparati ca "i o tag la prima ocazie". care tras, care ocazie? practic tu (si nu doar tu) esti suparat ca nu s a bagat PN in circareala dintre Piturca si Rotaru, ca altceva nu s a intamplat in ultima vreme.

deci nu era suficient tavaleala prin noroi facuta de cei doi, trebuia sa sara si PN in cocina sau cum?
Last edited by JustME on 03 Apr 2021, 17:18, edited 2 times in total.

Închis