Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Moderator: grup_moderatori

Închis
fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2228
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de fanucrv » 03 Apr 2021, 17:16

JustME scrie:
03 Apr 2021, 16:58
fanucrv scrie:
03 Apr 2021, 16:33
Pn își strică singura imaginea, nu e nevoie sa dea vina pe unul sau altul. In momentul ăsta peluza e mai concentrată sa i-o tragă lui rotaru cu prima ocazie decât altora care sunt declarați dușmani ai echipei. Iar Pițurcă nici nu se pune. Ramane un idol pentru mulți. Sper sa ma înșel dar cam așa se vede din afară. Dacă se rupe căruța, toata lumea va pierde : si rotaru și clubul si suporterii pentru care ăilalți nu reprezinta o alternativă.
hai ca ma facusi curios, cu ce "i a tras o" PN lu' Rotaru? ba din contra PN a avut o pozitie extrem de rabdatoare cand Rotaru isi facea ambitia cu Papura si Blejan. atunci lumea era fiarta ca de ce nu se ia PN de Rotaru, acum sunteti suparati ca "i o tag la prima ocazie". care tras, care ocazie? practic tu (si nu doar tu) esti suparat ca nu s a bagat PN in circareala dintre Rotaru si Piti...

deci nu era suficient tavaleala prin noroi facuta de cei doi, trebuia sa sara si PN in cocina sau cum?
Da. Ai pus punctul i. Eu ,ca vorbesc de mine,sunt deranjat
de tăcerea asta a PN in conflictul cu Pițurcă. Veti spune ca e o problemă intre Rotaru si Pițurcă dar lumea percepe ca fiind o problemă intre Pițurcă si club. Faptul ca l-ati tras de mânecă pe Rotaru in povestea cu Papură a fost foarte bine ,dar cred ca l-a dat afara ca s-a convins singur ca își da foc la afacere( ca asta e pentru Rotaru) colaborarea lui cu Papura. Altfel nu il concedia cu toate atentionarile PN D-asta zic ca s-a ajuns intr-o zona periculoasa, un soi de razboi rece in care fiecare are propria agendă. Eu așa văd lucrurile și m-aș bucura sa ma înșel.

Avatar utilizator
JustME
junior
junior
Mesaje: 61
Membru din: 30 Mai 2004, 22:22

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de JustME » 03 Apr 2021, 17:39

fanucrv scrie:
03 Apr 2021, 17:16
Da. Ai pus punctul i. Eu ,ca vorbesc de mine,sunt deranjat
de tăcerea asta a PN in conflictul cu Pițurcă. Veti spune ca e o problemă intre Rotaru si Pițurcă dar lumea percepe ca fiind o problemă intre Pițurcă si club. Faptul ca l-ati tras de mânecă pe Rotaru in povestea cu Papură a fost foarte bine ,dar cred ca l-a dat afara ca s-a convins singur ca își da foc la afacere( ca asta e pentru Rotaru) colaborarea lui cu Papura. Altfel nu il concedia cu toate atentionarile PN D-asta zic ca s-a ajuns intr-o zona periculoasa, un soi de razboi rece in care fiecare are propria agendă. Eu așa văd lucrurile și m-aș bucura sa ma înșel.
vere, fiecare percepe lucrurile in felul lui. mie de exemplu mi se pare extrem de dezgustatoare balacareala asta manelista intre Piturca si Rotatu. asa cum zise si REN daca Rotaru voia sa il puna cu botul pe labe pe Piturca putea sa o faca intr un mod elegant nu cu becalisme de genul: nu a plecat de buna voie (sunt barosan si l am dat afara), i am adus jucatori si el rata playofful.

despre asta e vorba, Rotaru n a avut nicio retinere sa coboare in cocina si, din punctul meu de vedere, PN a facut foarte bine ca nu s a implicat in circareala asta in care Piturca si Rotaru isi umflau muschii unul la altul.

daca PN era in razboi rece cu Rotaru se luau de el in momentul in care tot netul facea spume la gura cand Rotaru se ambitiona sa il tina pe Papura antrenor. au fost momente in perioada aia cu egaluri pe banda rulanta cand foarte multi faceau ca trenu n gara ca de ce nu se ia PN de Rotaru pe tema Papura.

la noi lumea e mereu nemultumita daca galeria nu ia atitudine cand vor ei si nu tac cand vor ei. azi lumea vrea sa te iei de Rotaru, maine sa il aperi si tot asa. parerile gloatei sunt extrem de schimbatoare, uneori la 180 de grade.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de malus dacus » 03 Apr 2021, 17:50

@SLH

*Deci chiar ma straduiesc sa gasesc o logica in urma acestei explicatii - "Sa nu fie avantajata Universitatea Craiova", zici? In dauna fcu 1948 care lucreaza din rasputeri la uzurparea primeia, nu? Ok, ms. de raspuns. Chiar m-ai inchis, n-am ce sa mai comentez. Dar, asa cum spuneam in primul post, sa incetam sa ne mai indignam. Pt. ca altfel, ipocrizia este cat casa!

*Nu lucreaza nimeni la denigrarea imaginii PN. Cel putin eu, nu lucrez la asta. Se poate intampla ca unele chestii spuse de mine in legatura cu actiunile PN sa aiba un oarecare impact negativ asupra imaginii peluzei. Dar asta nu tine de mine, sa nu mai spun ce vad, tine de voi, sa nu va mai dati cu stangul in dreptul. Eu imi doresc sa avem cea mai smechera peluza din tara, pe alocuri chiar imi place sa cred ca avem cea mai smechera peluza din tara si cand a fost ceva de laudat, am laudat. Dar cand vad cretinisme ca in ultimul comunicat cu spalatul pe maini,.da.ma dreaqu, imi vine sa ascund cat mai bine abonamentul ala,.sa nu afle si altcineva ca merg acolo.

*Cu faptul ca Rotaru isi apara mai degraba imaginea lui decat pe cea a clubului sunt de acord. Asta oare pt.ca de fapt, n-are ce apara? "Clubul" lui e de fapt o sc cu niste angajati. Marca si toate cele sunt la Badea. Sunt ale statului, cum ar veni. Adica ale tuturor si ale nimanui in acelasi timp. De unde dracu are Badea bani pt. atatea procese? Aloca statul fonduri pt. asa ceva? Iar Rotaru, ca beneficiar, poate ca are chef sa lupte cu toate mizeriile până la un punct. Dai bani, lupti, dar cand vezi ca la FRF apare un baiat care-ti vorbeste despre Universitatea Craiova din liga a 2-a, se poate sa-ti mai piara si cheful de a te lupta cu morile de vant, nu?

Cu urechile nu comentez, ca poate ai mai rupt urechi si esti expert, dar la doua floace din barba aia poti sa-ti adio de-acum, daca o fi sa fie.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de malus dacus » 03 Apr 2021, 18:08

A, deci se poate sa faci un comunicat ca lumea cand vrei, da?
Pai, asa mai merge. Bravo, felicitari! Puteti conta pe distribuire masiva din partea mea.

Avatar utilizator
_BGD_
senior
senior
Mesaje: 440
Membru din: 22 Iun 2018, 07:49

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de _BGD_ » 03 Apr 2021, 18:10

Bine ai revenit, JustMe. Sper sa porti noroc in meciul de maine seara ucv

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2886
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de fabius_2014 » 03 Apr 2021, 19:32

1. Eu sunt de acord cu comunicatul din 31. 03. 2021, " 1 an de la campania OLTENIA SOLIDARA "
Este clar ca la protestele actuale din Romania sunt folosite si galeriile echipelor de fotbal. Pozitia responsabila a PN este de apreciat.
2. Nu am inteles rabdarea pe care a avut-o PN in privinta lui Papura si sunt convins ca un comunicat ferm, dat cu cateva saptamani mai devreme, ne-ar fi scapat mai repede de impostor.
3. Rotaru nu avea ce sa faca in privinta folosirii stadionului de catre booveni. Toata presa din Romania ne acuza ca stadionul este facut din bani publici si este folosit in exclusivitate de echipa noastra. A fost un linsaj mediatic impotriva Universitatii si noi, suporterii, am fost slabuti pe net.
Pe tema asta, Mititelu s-a victimizat la maxim. In momentul asta, boovenii nu stiu cum sa scape de cheltuiala pe care o reprezinta meciurile pe " Ion Oblemenco ".
4. Pentru marca, palmares si toate celelalte trebuie sa se ocupe Badea. Bobbita ne e dor de explicatiile tale . Hai inapoi !
5. Ca unora le place sau nu, Piturca nu este al nostru si trebuie sa-l consideram ca atare, un prieten al famigliei Becali.

FreakBoy
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 735
Membru din: 10 Dec 2003, 11:57

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de FreakBoy » 03 Apr 2021, 20:11

Am senzația că ne-am întors în timp.
Daca îl acuzați pe Rotaru că apare la tv in momentele astea ... sunteți ok!
E normal să iasă Rotaru acum! Ai meci cu fcwc, echipa susținută puternic anul asta - pe toate fronturile! ( Inclusiv cu Hâncu schimbat).
Ai echipa estimată aproape de 1948 destul de aproape de liga 1( și, da, îmi iau muia dar inca sper sa intre) .
Ai o reacție adversă la Marcel sau la Cartu de fiecare dată când ies pe tv. Nea Sorin, din păcate, intra doar pentru interpretarea ziarelor de a 3-a zi. Rotaru face totuși "breaking news" și nu prea i se reinterpretează declarațiile.
E o stare de nervozitate când nimeni nu apară echipa. Sau nu că nu o apara nimeni, dar sigur nu se simte că o susține cineva.
Dar pițurcă, de ce [cenzurat] mea ataca pițurcă? Vine înaintea unui meci capital, neaga evidența, și noi inca avem dubii cine are dreptate. Pițurcă dat sau nedat afara, aici e jocul-deja e cine e al doilea- sau rotaru și restul oamenilor care au finanțat echipa? Înțeleg că sesiune e deja pe.primul loc.ca au garantat și pentru primii și pentru ceilalți... Cu sarlie in frunte. A mai făcut pițurcă asta o dată și tot sarlie era în frunte. Bai băieți, mai înghițiți și în sec, că riscați să vă îngrășați.
Eu zic sa mai susținem și echipa. Arici cum e, vreo 30% din oamenii de pe forumul ăsta au zis că se cheltuie mult prea mult. Cheltuie unde nu trebuie?
I N I M I T A B I L I

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de cortinadampezzo » 03 Apr 2021, 20:41

Eu stiu asa, seful raspunde pentru faptele subalternilor
Piturca a fost nasol ? Pai cine l-a adus ?
Rotaru trebuie sa se maturizeze putin si sa isi asume si cand greseste.

FreakBoy
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 735
Membru din: 10 Dec 2003, 11:57

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de FreakBoy » 03 Apr 2021, 20:47

Și ăștia de am votat pe aici sa vina nu suntem vinovați? Că eu țin minte că aveam alte preferințe.
I N I M I T A B I L I

Avatar utilizator
JustME
junior
junior
Mesaje: 61
Membru din: 30 Mai 2004, 22:22

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de JustME » 03 Apr 2021, 20:48

din punctul meu de vedere n ai dreptate Freak, interventia lu Rotaru nu e sa apere sau sa sprijine echipa e pur si simplu sa isi infoaie muschii. de breaking newsuri d astea maneliste gen becali sau mititelu nu imi era dor si nici nu contribuie cu nimic bun inaintea meciului cu fcsb, sau cel putin asta e parerea mea.

[****] asa si ajica, in mintea lui, cand se certa cu tot globul pamantesc o facea sa apere echipa, pt binele echipei etc. nu as vrea sa repetam istoria. Rotaru se prezenta ca o persoana careia nu ii place mascareala pe la TV, din punctul meu de vedere ar face bine sa ramana asa.

si ca s a balacarit cu Piturca e oricum un fapt consumat, eu doar sper sa nu isi faca un obicei din asta. nu de alta dar nici Bergodi nu a plecat pe roze. si daca la Piturca inteleg argumentatia (absolut corecta) ca e naspa la Bergodi nu o mai inteleg. sper sa nu aflam peste ceva vreme dintr o interventie pe la TV ce naspa era si grecu' si ca nici el nu a plecat de buna voie.
Last edited by JustME on 03 Apr 2021, 21:06, edited 1 time in total.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2886
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de fabius_2014 » 03 Apr 2021, 21:02

90% il vroiam pe Piturca antrenor la Craiova. Este de apreciat ca majoritatea a avut puterea sa-si dea seama ca a gresit. Greselile lui Rotaru sunt legate de Papura, de multe transferuri ratate, dar nu de faptul ca l-a uschit pe Piturca.

Eu mai am o indoiala si asta e legata de statistica meciurilor cu FCSB. Mereu am avut un jucator in echipa care ne-a mancat, ex. Kelici, mereu la ei a dat gol cine trebuia vandut. Sa-i vedem acum pe Morutan si Tanase.
Am incredere in matematica si la meciurile cu FCSB mie imi da eroare. Daca in ecuatie mai intra Vlad si Popescu, imi da cu minus.
Sa vedem si sa calculam.
Pe Marius Avram statistica l-a dat de gol si eu cred ca asta i-a pus cap.
Poate ca sunt eu paranoic si acum ii batem.

Avatar utilizator
JustME
junior
junior
Mesaje: 61
Membru din: 30 Mai 2004, 22:22

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de JustME » 03 Apr 2021, 21:04

_BGD_ scrie:
03 Apr 2021, 18:10
Bine ai revenit, JustMe. Sper sa porti noroc in meciul de maine seara ucv
[bere]

sper desi nu s foarte norocos, important e sa nu pierdem. ma multumesc oricand cu un punct desi le vreau pe toate trei :)

Stefan..
membru
membru
Mesaje: 165
Membru din: 05 Aug 2019, 14:21

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de Stefan.. » 03 Apr 2021, 21:48

Daca nu-ti permiți, nu -ti iei o pălărie prea mare. Rotaru trebuia sa se gândească inainte de a- l aduce pe Pițurcă.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2228
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de fanucrv » 03 Apr 2021, 22:11

cortinadampezzo scrie:
03 Apr 2021, 20:41
Eu stiu asa, seful raspunde pentru faptele subalternilor
Piturca a fost nasol ? Pai cine l-a adus ?
Rotaru trebuie sa se maturizeze putin si sa isi asume si cand greseste.
Am fost mulți care l-am vrut antrenor pe pițurcă. Inclusiv eu care am avut nostalgia anului 1995. Putini au fost chiar si aici pe forum care-l citiseră corect iar acum ma felicit ca nu am intrat in clinciuri cu ei pe tema asta. Timpul le-a dat dreptate. Individul s-a dovedit a fi o mare pramatie , duplicitar iar ca antrenor complet depășit. E normal atunci cand tu numai practici meseria, indiferent care e ea, vreo 10 ani. Echipa era complet bramburita, jucatorii aduși nu-si gaseau locul si nici randamentul indiferent de posturile pe care erau pusi sa joace. De aici si incercarile repetate de la o etapa la alta cu tot felul formule de echipă. Și da, sunt convins si eu ca n-am fi prins play-off ul cu el antrenor. Iar declarația care a dat-o ca am avut o conjuconjunctură favorabilă de am luat locul doi, nu vad care a fost norocul : toți au jucat in play off intre ei si au avut aceeași adversari.

Avatar utilizator
JustME
junior
junior
Mesaje: 61
Membru din: 30 Mai 2004, 22:22

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de JustME » 03 Apr 2021, 22:19

articol din 31 ianuarie anul acesta:
„Nu pot să zic că eram mereu nemulțumit. I-am adus pe Papp, Tudorie și Căpățînă la cererea domnului Bergodi. Ce înseamnă o relație bună? Ce voia? Să îl iau în brațe și să îl pup mai des? Am avut o relație normală cu el. E adevărat că nu am ieșit la șprițuri împreună.

E și o diferență de generație între noi, eu am o vârstă, el are o altă vârstă. E drept că am fost mai apropiat de Mangia, dar tot din același motiv, vedeam lucrurile mai apropiat. Despre nemulțumiri ce să zic… I-am trimis un mail în care i-am spus care sunt acestea și mi-a răspuns că el a făcut Coverciano (n.r. - școala de antrenori din Italia). Ce să mai zic? Foarte bine, atunci fiecare merge pe drumul lui”


sursa:
https://amp.gsp.ro/article/622476
asta ca sa nu ne facem iluzii ca Rotaru e la primul derapaj cu un fost antrenor si daca in cazul lui Piturca pot sa inteleg porcaiala (desi nu mi se pare normal ca Rotaru sa coboare la nivelul ala) si Bergodi era naspa? cam multa bataie de joc in raspunsul lu Rotaru la adresa unui alt fost antrenor. Bergodi a lasat o balta, n a mai raspuns la porcaria asta si circareala s a terminat repede.

d asta spun ca impresia e ca parca se formeaza un obicei, sper sa ma insel.

L.E. si ca sa o ardem deontologic uite ce zisese Bergodi:
„Am avut unele probleme cu conducerea, deşi parcursul a fost unul pozitiv, am avut 14 victorii, 3 înfrângeri şi cea mai bună apărare din campionat. Eram primii în clasament, dar meritele nu-mi erau recunoscute, patronul era mereu nemulţumit de câte ceva. Nu vedeam nicio satisfacţie” a declarat Cristiano Bergodi pentru tuttomercatowebb.com.

sursa:
https://www.prosport.ro/fotbal-intern/l ... a-19189360
cu Piturca pot sa admit ca era indreptatit sa riposteze (si nu s ironic - desi in continuare nu mi se pare normal modul in care a facut o) dar in cazul asta, cu Bergodi, cine o da in circareala si prost gust?

si nu incerc sa zic ca tre sa aruncam cu pietre dupa Rotaru ci doar ca mi se pare absurd ca lumea sa aiba pretentia ca toti sa facem scut in jurul lui pt ca s a balacarit cu Piturca. nu, multumesc.

Închis