Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Moderator: grup_moderatori

Închis
fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2888
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de fabius_2014 » 13 Mai 2021, 20:07

@malus. Trebuie sa recunosc ca ai un umor bun, :lol: dar eu am spus in final ca " putem sa dovedim ca Universitatea Craiova este echipa tuturor craiovenilor si nu este o echipa de partid." o:

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2951
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de Geronimo » 13 Mai 2021, 20:13

adi_g scrie:Ce inepții spuen unul la Digisport, ca cica echipa mititelului poate oferi salarii cu mult peste ce poate oferi echipa din prima liga! :) E normal la cap??!!
Pai ai uitat!? Au buget nelimitat si in urmatorii ani se dubleza. :-)


Sent from my iPad using Tapatalk

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de cortinadampezzo » 13 Mai 2021, 20:15

Hai ma treceti peste,
E bine sa fie ambele echipe in liga 1 ca lumea sa stie clar care este craiova-maxima si craiova si care este echipa lui mititelu

A zis Santa Klaus ca de Sambata revin spectatorii pe stadioane

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2951
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de Geronimo » 13 Mai 2021, 20:16

adi_g scrie:Ce inepții spuen unul la Digisport, ca cica echipa mititelului poate oferi salarii cu mult peste ce poate oferi echipa din prima liga! :) E normal la cap??!!
Ala asteapta si el sa suga de undeva. Nu a reusit mare lucru pe la niciun club.


Sent from my iPad using Tapatalk

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2951
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de Geronimo » 13 Mai 2021, 20:18

ElStef scrie:Problema este că acum nu trebuie sa îi mai lăsăm să ne copieze însemnele, imnul..... Trebuie sa facem plângere la Tas!
Sau la liga si federatie. Dar la noi merge si asa. Deciziile justitiei sunt bune cand ne convin noua. Altfel, e influenta politica, etc....


Sent from my iPad using Tapatalk

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1786
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de dorumihnea2 » 13 Mai 2021, 20:38

Foarte bine că au întrat să vedem și noi cei 30000 de ultrasi cum i a numit ******* de Pușcaș..... Noi sămânțarii ne vedem de finala Cupei..... Puteau în compensaţie pt anul trecut să pună finala la Craiova.

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1627
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de R.E.N. » 13 Mai 2021, 21:03

Daca dupa tot circul asta din presa nimeni din club nu iese sa spuna nimic si nu ia nicio masura concreta sa nu-si mai puna caccatii aia FC Universitatea si stema lor copiata pe tot stadionul si in toata presa, suntem prostii prostilor. Ultimii prosti.

Am mai postat la un moment dat aici si n-a spus nimeni nimic, mi s-ar parea o idee buna sa facem o scrisoare deschisa din partea membrilor forumului catre conducerea clubului, sa ne spuna si noua ce masuri iau pentru a combate imitarea numelui si insemnelor echipei noastre de catre mizeria de mititelu si pentru a inceta odata cu "confuzia" asta care tot e intretinuta de presa. Sa ne spuna ce masuri iau, si daca nu au facut nimic pana acum, cand o sa faca. La cat de fomista de subiecte e presa, banuiesc ca ar putea s-o publice. Si daca vrem sa fie publicata, ar fi util sa facem si un scurt rezumat despre de ce nu are mititelu dreptul la nimic ce are legatura cu Universitatea Craiova si cate marci si cacaturi de steme i-au fost anulate. Nu se poate sa stam doar sa ne uitam.

E cel mai vechi forum al unor suporteri din tara asta, are 3000 de utilizatori dintre care mai mult de 100 cat de cat activi, am putea avea totusi o voce. Daca clubul nostru nu e in stare sa se miste, hai sa punem noi presiune pe ei.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2951
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de Geronimo » 13 Mai 2021, 21:13

R.E.N. scrie:Daca dupa tot circul asta din presa nimeni din club nu iese sa spuna nimic si nu ia nicio masura concreta sa nu-si mai puna caccatii aia FC Universitatea si stema lor copiata pe tot stadionul si in toata presa, suntem prostii prostilor. Ultimii prosti.

Am mai postat la un moment dat aici si n-a spus nimeni nimic, mi s-ar parea o idee buna sa facem o scrisoare deschisa din partea membrilor forumului catre conducerea clubului, sa ne spuna si noua ce masuri iau pentru a combate imitarea numelui si insemnelor echipei noastre de catre mizeria de mititelu si pentru a inceta odata cu "confuzia" asta care tot e intretinuta de presa. Sa ne spuna ce masuri iau, si daca nu au facut nimic pana acum, cand o sa faca. La cat de fomista de subiecte e presa, banuiesc ca ar putea s-o publice. Si daca vrem sa fie publicata, ar fi util sa facem si un scurt rezumat despre de ce nu are mititelu dreptul la nimic ce are legatura cu Universitatea Craiova si cate marci si cacaturi de steme i-au fost anulate. Nu se poate sa stam doar sa ne uitam.

E cel mai vechi forum al unor suporteri din tara asta, are 3000 de utilizatori dintre care mai mult de 100 cat de cat activi, am putea avea totusi o voce. Daca clubul nostru nu e in stare sa se miste, hai sa punem noi presiune pe ei.
Din pacate pe noi ne excita isteriile lui Silvian. Poate nu sunt oameni in club pe partea asta, nu stiu ce sa zic. Nu m-as mira sa fie angajati in club care nici macar nu stiu care e stema clubului. Nu poti sa faci o cerere la frf/liga sa transeze problema asta? Poate nu merge imprimanta la club, cine stie... In clasament, la frf/liga o sa fim pe 2 locuri in acelasi timp!?


Sent from my iPad using Tapatalk

Avatar utilizator
Alishor
suporter
suporter
Mesaje: 774
Membru din: 10 Sep 2010, 14:06

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de Alishor » 13 Mai 2021, 21:18

Baieti, una peste alta incepe razboiul serios pt Stiinta. Si v-a fi unul de durata si de uzura. Nu tre' sa lasam garda jos si sa luptam pt echipa noastra. Primul glont: finala cupei. sa aratam cat de multi suntem (cu toate ca v-a fi nr limitat de spectatori). Si apoi meciul cu calutii, peluza umpluta si cantat pana cand nu mai putem ! Forza Stiinta !
5 septembrie 1948... Legenda incepe

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de malus dacus » 13 Mai 2021, 22:31

Mai REN, mai oamenilor si pe mine ma scot din sarite "confuziile", dar hai s.o luam un pic logic, sa nu amestecam borcanele, sa vedem ce si cui avem de reprosat chestii si ce chestii.
Spui ca sa ne adresam clublui sa ne spună "ce masuri au luat pt. a combate imitarea numelui si a insemnelor" de catre mititelu si pt. a inceta "confuzia" intretinuta de presă.
- Strict despre folosirea numelui si a insemnelor de catre Ajîcă.
*Numele. Denumirea societatii comerciale a lui Ajica, aia de "U Craiova 1948 SA" e perfect legala si inregistrata chiar inaintea societății lui Rotaru - "U Craiova 1948 Club Sportiv SA"
*Numele de scena, ca sa zic asa. Ala pe care.l are si pe stema -"FC Universitatea 1948". E perfect legal. S-a pronunțat o instanta care a stabilit ca n.are voie "Universitatea Craiova". Nu si FC Universitatea sau FC Universitatea 1948. N.are nimeni ce sa.i mai interzica;
*Stema in sine. Cea cu leul si briz briz.uri si pe care scrie FC Universitatea 1948. Aici e de discutat. N.am mai intrat pe situl OSIM, dar sigur e contestata. Pana nu o anuleaza OSIM.ul, nu are nimeni ce sa faca.
Deci, până aici cred ca suntem lamuriti. Pe ceea ce afiseaza oficial, n.ai cum sa.l agati oe Mititelu la momentul asta.
Ce spune Trica prin conferintele de presă sau ce spun ei cand vorbesc despre echipa lor, ca folosesc sintagma "Universitatea Craiova", aici nu stiu, dar cred ca iti trebuie o armata de avocați, sa stai sa le deschizi procese individual, la fiecare in parte. Ce scoate fiecare pe gura e diferit dpdvd al legii fata de ceea ce afiseaza oficial.
*Confuzia intretinuta de presă. Pai voi credeti ca presa nu stie? Dar cum poti sa te lupti cu toate ziarele si cu toate saiturile si cu toti invitații de pe la televiziuni? Hai, televiziunile au CNA, deja moderatorii angajati se cam feresc sa mai faca aceste "confuzii". Mai încearcă magarii cu afisarea stemelor, ca acolo sigur pot s.o scalde ca nuj ce operatir nu a fost atent. Dar la invitati n.ai ce sa le faci.
Nu.i pun palma.n.[cenzurat] clubului, poate ca s.ar putea face mai mult, dar cu mintea mea eu asa gandesc. Ca e f. dificil si de durata acest razboi.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de SLH » 13 Mai 2021, 22:38

Nu va gadilati pra mult cu Citu ca spuse Universitatea si dupa se corecta si spuse Craiova

Avatar utilizator
_BGD_
senior
senior
Mesaje: 440
Membru din: 22 Iun 2018, 07:49

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de _BGD_ » 13 Mai 2021, 22:53

Umbla o vorba pe acest forum cum ca rotaru ar arunca un ochi pe aici, dacă asa este atunci:

Să-ți iau familia în **** de sclav infect, e numai vina ta că a promovat păduchele ăla nenorocit, ai avut de atâtea ori ocazia să - l pui la pământ și ai ales să ai o atitudine de tarfă pasiva oricui și-a permis să batjocorească imaginea Universității.

Numai cine n-a vrut nu ne-a adus vreun prejudiciu de imagine. Sclavii de la digisport sau gsp au făcut-o de zeci de ori și nimeni din club nu a luat vreo decizie împotriva lor, să nu mai vorbim de acțiunile vizavi de păduchele chelios. Multa m**e, ariciule!

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2888
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de fabius_2014 » 13 Mai 2021, 22:56

Stie cineva daca au fost ceva manifestatii de slavire a booveanului in centru ?
La stadion fura trei orbeti si in rest nimic. Amuzant este ca televiziunile se asteptau sa fie toata Craiova in strada. Si-o luara la mumu. :lol: :lol: :lol:
S-ar putea ca promovarea asta sa fie inceputul sfarsitului pentru boovean.

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1162
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 13 Mai 2021, 23:19

Eu pun un pariu ca cel puțin la meciul nostru ""de acasa " o sa răsune un UE mititelu pe tot stadionul

Ceva unic ar fi ca și peluza sud sa zică în cor același lucru, exista șanse sa se întâmple oricât de hilar ar parea :)

In rest eu nu sunt asa îngrijorat, plus ca vor fi obligați acum sa tot repete toți fcu când sunt la tv, nu mai tine vrăjala.. asa s-a împământenit și cu fcsb

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de malus dacus » 13 Mai 2021, 23:28

fabius_2014 scrie:
13 Mai 2021, 22:56
Stie cineva daca au fost ceva manifestatii de slavire a booveanului in centru ?
La stadion fura trei orbeti si in rest nimic. Amuzant este ca televiziunile se asteptau sa fie toata Craiova in strada. Si-o luara la mumu. :lol: :lol: :lol:
S-ar putea ca promovarea asta sa fie inceputul sfarsitului pentru boovean.
Ce.ai ba vere, de unde atata mobilizare in graba? Pana se aduna Peluza Sug de pe coclauri tu crezi ca e asa usor? Hai, ca liderii din Slatina sa zicem ca poa` sa dea o fuga, da ala de la Verbița cu ce dracu vine? Ca nici sa.i chemi din timp, la oha, cand nu esti sigur ca ai ce sa sarbatoresti nu merge. Ca oamenii au animale, au angarale, mai au si altele pe cap.

Închis