Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Moderator: grup_moderatori

Închis
BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1161
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 24 Feb 2021, 11:34

Eu l-am înjurat pe Piturca de 10 ani încoa pt ca e un combinator ordinar, inclusiv ultima știre din presa cu terenul de 14 ha unde știu ca vroia sa faca reciclare.Orice apropiat al lui îți va spune ca se baga doar la bani, e doar la interes

S-a combinat cu mititelu pt bani, a vrut sa pună mana pe lot și apoi a ieșit ce a ieșit.. dacă te combini cu mititelu pai ești la fel ca el, da nu?! Făcea contracte de cămătărie cu chelu, dar e un sfânt no?!

Daca vrei sa înșeli cazinoul ce kkkt ai în cap, ce caracter oare ai?!... pai asta care s-a dovedit, venise omul sa aducă jucători cu Giovanni, nu a stat sa îl bata Becali dar i-a dat un jucător... pai ftmortisorii matii de zdreanta.. Aici nu am înțeles de pe PN nu i-a pus o întrebare la obraz... am idee de ce (nu subscriu la idee) dar totuși măcar un mesaj "mulțumim nea Piti ca ne promovezi tinerii " parca mergea

MUE Piturca :-x

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2485
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de marius_vl » 24 Feb 2021, 12:42

Vad ca se vehiculeaza ca l-am vrea pe Malele ala de la Pitesti, chiar nu pot sa inteleg de ce l-am aduce pe ala, mai ales ca acum revine si Koljic! Nu ne-am ars destul de-a lungul timpului cu negrii de-astia, gen Rambe sau Fortes? a dat si ala 3-4 goluri pt Arges si gata, e mare atacant, exact cum a fost situatia cu Fortes la Medias, si apoi s-a dovedit o uriasa teapa la noi!
Iar eu nu pot intelege de ce dracu nu i se da absolut nicio sansa lui Tudorie, zici ca e ciumat! Cred ca mamut se minuneaza si el cum de joaca atat de mult, mie Tudorie mi se pare cu 3 clase peste Mamut

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1625
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de R.E.N. » 24 Feb 2021, 14:45

sa ridice mana aia care au avut ceva cu Pigliacelli si care au spus cuvantul circar inainte de cearta cu marele antrenor al pixului, castigator al unui titlu acum 20 de ani, inegalabilul jucator de barbut, prieten cu cei mai sinistri bisnitari din fotbalul romanesc.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de cortinadampezzo » 24 Feb 2021, 15:10

R.E.N. scrie:
24 Feb 2021, 14:45
sa ridice mana aia care au avut ceva cu Pigliacelli si care au spus cuvantul circar inainte de cearta cu marele antrenor al pixului
Mi-a placut Mirko de cand a venit, avea o atitudine golaneasca, stia sa incite publicul.
Ce nu mi-a placut din prima zi la el a fost inaltimea.
Este un portar scund.
Fiind un portar mic, la ~1.8 m si fara sa aibe o detenta considerabila va fi greu sa fie un portar bun oricat de multa experienta acumuleaza el.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2227
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de fanucrv » 24 Feb 2021, 15:25

La inceput nu am fost deloc incantat de Pigliaceli. Mi s-a părut un transfer prost și ma deranja ideea ca Popescu nu apară deloc. Acum nu mi se mai pare cea mai mare problemă a noastră. Nu excelează dar este un portar decent pentru Romania. Da, mi-ar place sa-l aducem pe Lazar, dar mai degrabă ne alegem din nou cu vreo 2-3 rezerve ,gen Radut. Așa ca Pigli e mai mult decat ok.

Iaurgiu
membru
membru
Mesaje: 250
Membru din: 19 Noi 2020, 15:41

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de Iaurgiu » 24 Feb 2021, 15:47

marius_vl scrie:
24 Feb 2021, 12:42
Vad ca se vehiculeaza ca l-am vrea pe Malele ala de la Pitesti, chiar nu pot sa inteleg de ce l-am aduce pe ala, mai ales ca acum revine si Koljic! Nu ne-am ars destul de-a lungul timpului cu negrii de-astia, gen Rambe sau Fortes? a dat si ala 3-4 goluri pt Arges si gata, e mare atacant, exact cum a fost situatia cu Fortes la Medias, si apoi s-a dovedit o uriasa teapa la noi!
Iar eu nu pot intelege de ce dracu nu i se da absolut nicio sansa lui Tudorie, zici ca e ciumat! Cred ca mamut se minuneaza si el cum de joaca atat de mult, mie Tudorie mi se pare cu 3 clase peste Mamut
poate pentru ca Koljic nu joaca decit 4-5 luni pe an, din cauza problemelor medicale? Zicea unu' mai intelept ca mine pe aici, ca daca nu era asa de rau de acidentari juca in Bundesliga, nu la noi. Oh, Koljic e un atacant excelent! Cind joaca. Si in rest ce facem? Ivan are o eficienta de Fortes. Malele ala pare bun. Tudorie a intrat si n-a facut nimic. Da, e mai bun decit mamutul. Banui ca mamutul e teapa personala a Ariciului
I-mi pare r-au c-a lam jignit pe cel mai iubit portar d-in galaxie. Ierta-tima, tovarasi!!

Iaurgiu
membru
membru
Mesaje: 250
Membru din: 19 Noi 2020, 15:41

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de Iaurgiu » 24 Feb 2021, 15:50

fanucrv scrie:
24 Feb 2021, 15:25
La inceput nu am fost deloc incantat de Pigliaceli. Mi s-a părut un transfer prost și ma deranja ideea ca Popescu nu apară deloc. Acum nu mi se mai pare cea mai mare problemă a noastră. Nu excelează dar este un portar decent pentru Romania. Da, mi-ar place sa-l aducem pe Lazar, dar mai degrabă ne alegem din nou cu vreo 2-3 rezerve ,gen Radut. Așa ca Pigli e mai mult decat ok.
E Ok daca ai un atac semnificativ mai eficient. La ce atac neeficient avem noi, ca sa cistigam toate meciurile trebuie sa le terminam cam pe toate fara gol. Pigliacelli NU e portar de "clean sheet". Pigliacelli a fost adus ca parte a unui alt sistem
I-mi pare r-au c-a lam jignit pe cel mai iubit portar d-in galaxie. Ierta-tima, tovarasi!!

Avatar utilizator
csm310
membru
membru
Mesaje: 191
Membru din: 08 Feb 2019, 15:35

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de csm310 » 24 Feb 2021, 16:12

marius_vl scrie:
24 Feb 2021, 12:42
Vad ca se vehiculeaza ca l-am vrea pe Malele ala de la Pitesti, chiar nu pot sa inteleg de ce l-am aduce pe ala, mai ales ca acum revine si Koljic! Nu ne-am ars destul de-a lungul timpului cu negrii de-astia, gen Rambe sau Fortes? a dat si ala 3-4 goluri pt Arges si gata, e mare atacant, exact cum a fost situatia cu Fortes la Medias, si apoi s-a dovedit o uriasa teapa la noi!
Iar eu nu pot intelege de ce dracu nu i se da absolut nicio sansa lui Tudorie, zici ca e ciumat! Cred ca mamut se minuneaza si el cum de joaca atat de mult, mie Tudorie mi se pare cu 3 clase peste Mamut
Poate pentru ca Tudorie a aparut in fotbal pentru ca s-a lovit mingea de el la Targu Mures si a facut-o pe fcsb campioana si l-a cumparat ridicandu-i cota mult peste cat e valoarea lui... cum se face cu multi fotbalisti la fcsb de altfel, Mamut de bine de rau a demonstrat ceva, are niste goluri date de unde Tudorie nu prinde nici poarta, eu nu stiu cum s-a renuntat la Nitu, Markovic sau Baicu asa usor in schimb, ne-ar fi ajutat enorm acum, mai mult decat Tudorie si Mamut.

Avatar utilizator
iuli
junior
junior
Mesaje: 93
Membru din: 13 Mar 2005, 19:22

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de iuli » 24 Feb 2021, 16:13

R.E.N. scrie:
24 Feb 2021, 14:45
sa ridice mana aia care au avut ceva cu Pigliacelli si care au spus cuvantul circar inainte de cearta cu marele antrenor al pixului, castigator al unui titlu acum 20 de ani, inegalabilul jucator de barbut, prieten cu cei mai sinistri bisnitari din fotbalul romanesc.
Eu il consider un portar slab,il consideram asa si inainte sa vina Piturca.
STIINTA E UNICA! mititelu e inutil.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2949
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de Geronimo » 24 Feb 2021, 17:37

csm310 scrie:
marius_vl scrie:
24 Feb 2021, 12:42
Vad ca se vehiculeaza ca l-am vrea pe Malele ala de la Pitesti, chiar nu pot sa inteleg de ce l-am aduce pe ala, mai ales ca acum revine si Koljic! Nu ne-am ars destul de-a lungul timpului cu negrii de-astia, gen Rambe sau Fortes? a dat si ala 3-4 goluri pt Arges si gata, e mare atacant, exact cum a fost situatia cu Fortes la Medias, si apoi s-a dovedit o uriasa teapa la noi!
Iar eu nu pot intelege de ce dracu nu i se da absolut nicio sansa lui Tudorie, zici ca e ciumat! Cred ca mamut se minuneaza si el cum de joaca atat de mult, mie Tudorie mi se pare cu 3 clase peste Mamut
...eu nu stiu cum s-a renuntat la Nitu, Markovic sau Baicu asa usor in schimb, ne-ar fi ajutat enorm acum, mai mult decat Tudorie si Mamut.
Nici eu nu inteleg cum nu reusim sa scoatem de la echipa a 2-a macar un fundas central decent. Si asta din 2013. Speram cu Screciu, ca mijlocas ii e mai greu. Ce am facut cu R. Manea sau R. Petre?!


Sent from my iPad using Tapatalk

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de cortinadampezzo » 24 Feb 2021, 17:41

https://www.prosport.ro/fotbal-intern/l ... a-19209272

Cimpanu a semnat inainte sa plece de la Botosani cu Sorin Paraschiv. Care a primit 50k eur dupa transfer.
Ariciu ar vrea sa scape de Cimpanu tocmai pentru a-l proteja pe copil care e pasibil de amenda si daca respira. Acuma, Lita Dumitru cel care spune ca l-a crescut pe Cimpanu spune ca copilul e predispus la indisciplina, avea absente, chiulea de la scoala, era golan si era toata ziua cu fotbalul.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2949
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de Geronimo » 24 Feb 2021, 17:48

cortinadampezzo scrie:https://www.prosport.ro/fotbal-intern/l ... a-19209272

Cimpanu a semnat inainte sa plece de la Botosani cu Sorin Paraschiv. Care a primit 50k eur dupa transfer.
Ariciu ar vrea sa scape de Cimpanu tocmai pentru a-l proteja pe copil care e pasibil de amenda si daca respira. Acuma, Lita Dumitru cel care spune ca l-a crescut pe Cimpanu spune ca copilul e predispus la indisciplina, avea absente, chiulea de la scoala, era golan si era toata ziua cu fotbalul.
Si ne miram cum au ajuns la noi unii gen: Rambe, Fajic si altii. La propunerea impresarilor. Pai mai bine stam cu Markovic, Nitu, Baicu.


Sent from my iPad using Tapatalk

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1625
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de R.E.N. » 24 Feb 2021, 19:40

Un portar slab a fost Calancea, la care orice minge pe poarta era in mod normal gol. Ala chiar era in stare sa-ti piarda meciuri.

Pigliacelli apara mediocru spre ok si are un joc de picior bun. Cateodata are reflexe, cateodata ia goluri pe care un portar bun le-ar scoate. Si face foarte rar gafe nasoale. Nu e Arlauskis, dar nici nu mi se pare ca trebuie transformat in problema echipei. Noi am pierdut campionatele pentru ca sau n-am avut atacanti, sau n-am avut fundasi. Nu Pigliacelli le-a pierdut. Nu m-ar deranja un portar mai bun, dar mi se pare exagerat cata mue si-a luat pentru ca s-a certat cu antrenorul vietii.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Iaurgiu
membru
membru
Mesaje: 250
Membru din: 19 Noi 2020, 15:41

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de Iaurgiu » 24 Feb 2021, 19:56

R.E.N. scrie:
24 Feb 2021, 19:40
Un portar slab a fost Calancea, la care orice minge pe poarta era in mod normal gol. Ala chiar era in stare sa-ti piarda meciuri.

Pigliacelli apara mediocru spre ok si are un joc de picior bun. Cateodata are reflexe, cateodata ia goluri pe care un portar bun le-ar scoate. Si face foarte rar gafe nasoale. Nu e Arlauskis, dar nici nu mi se pare ca trebuie transformat in problema echipei. Noi am pierdut campionatele pentru ca sau n-am avut atacanti, sau n-am avut fundasi. Nu Pigliacelli le-a pierdut. Nu m-ar deranja un portar mai bun, dar mi se pare exagerat cata mue si-a luat pentru ca s-a certat cu antrenorul vietii.
Dar ... seria aia recenta de 4 sau 5 "1-1" nu i se datoreaza de loc si lui?
I-mi pare r-au c-a lam jignit pe cel mai iubit portar d-in galaxie. Ierta-tima, tovarasi!!

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1161
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Universitatea Craiova - Sezonul 2020-2021

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 24 Feb 2021, 19:57

Malele are 8 goluri.. Nitu, Markovic, Baicu au toți adunate 8 împreună? nu de alta dar nu i-am văzut nici jucând.. eu nu ma vad luând titlul cu ei ; totuși cautam certitudini acum, nu perspective

Daca îl luam gratis eu îl vad o achizitie bună in atac

Eu l-aș vrea pe Lazăr /Aioani dacă se poate, nu ma deranjează sa îl concureze pe Pigliacelli(mi-au plăcut reflexele, tupeul și jocul de picior însă pe parcurs am observat ca e slab la centrări + iese cam mult din poarta și ia goluri aiurea deși ar putea interveni fundasii)

Închis