Etapa 10. Universitatea - Chindia

Moderator: grup_moderatori

Închis

Câte puncte câștigăm vineri?

3
16
76%
1
0
No votes
0
5
24%
 
Total votes: 21

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1746
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: Etapa 10. Universitatea - Chindia

Mesaj de Nea Marin » 07 Noi 2020, 00:35

Poate i-au dat punctele lui Sandoi si lui Bergodi nu-i plac de-astea.
Sper sa se razgandeasca si sa nu plece. Pe cine pui in loc?
STIINTA SUNTEM NOI !

THE LION
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 26 Sep 2005, 11:33

Re: Etapa 10. Universitatea - Chindia

Mesaj de THE LION » 07 Noi 2020, 00:35

Parerea mea, Bergodi resimte presiunea conducerii. Cartu a spus ca la nivelul nostru nu ar trebui sa pierdem vreun meci in campionat.
Bergodi e un antrenor bun, nu stiu cine poate veni peste el acum.
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu, CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI !!!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3517
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 10. Universitatea - Chindia

Mesaj de Paul » 07 Noi 2020, 04:56

Sa caut in postarile mai vechi cum tot asa sareau unii la fiecare poticnire ca Mangia trebuie dat afara? Asa si acum, multi au tinut-o ca sa plece Bergodi, ca are lot si nu are scuze sa nu rupa tot.
Ca si cum iti aduce patronul 10 bucati jucatori bunicei pe acolo pe unde jucau, cum de nu rupem tot din primul meci?
De cand am vazut ca face toate schimbarile asa devreme am banuit ceva, a facut tot ce i s-a reprosat probabil ca nu face, si a plecat tocmai ca i s-a luat.
Pacat, eu asa cred. Urmaresc Craiova de cand imi pot aduce aminte, nici cand am castigat campionate nu am avut serii de rezultate ca acum.
Sper sa se razgandeasca.

Augustus Caesar
membru
membru
Mesaje: 255
Membru din: 16 Aug 2015, 06:46

Re: Etapa 10. Universitatea - Chindia

Mesaj de Augustus Caesar » 07 Noi 2020, 06:20

...Mda, imi pare rau de situatie mai ales ca aseara am fi meritat un egal avand in vedere aspectul jocului. Avem in continuare cateva ''constant maini moarte'' si ii numesc aici pe Acka si Ivan si o alta duzina de jucatori care au mari fluctuatii in exprimare atunci cand sunt titularizati, si-i numesc aici pe Papp- el are scuza ca a jucat pe un post care nu are nici o treaba cu profilul lui de jucator, pe Capatina, pe Tudorie, Ofosu si Baiaram. Cu o treime de echipa ''pe calcaie'' nu ai cum sa castigi. In sfarsit, n-as vrea sa fiu cel cu drobu' de sare, se intampla in viata unei echipei asemenea momente, mai interesant acum este ce se intampla la nivelul bancii tehnice- acolo mie m-i se pare ca este ''calcaiul lui Ahile'' al acestei echipe. Cred ca se fac presiuni din exterior asupra bancii, sunt ceva disensiuni acolo insa nu-mi dau seama din partea cui si catre cine si pentru ce; ar fi interesant ca Bergodi sa iasa si sa spuna mai multe pentru a lamuri situatia. Personal si este strict parerea mea, n-am fost entuziasmat de numirea lui Bergodi insa la acest moment las lasa sa-si duca ''crucea'' pana la capat. Cred ca in pauza ce va urma se vor ''intampla'' niste lucruri pe la echipa.
''Priviti aceasta sacra frumusete:
Oltenia pamant de oameni buni
Si pumn pedepsitor cu cinci judete,
Caus al palmei vechilor taciuni ''

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: Etapa 10. Universitatea - Chindia

Mesaj de Jimmy Darmody » 07 Noi 2020, 06:42

THE LION scrie:
07 Noi 2020, 00:35
Bergodi e un antrenor bun, nu stiu cine poate veni peste el acum.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Daca nu e ironie .....este grav cand cineva scoate astfel de porumbel din caciula :lol: :lol: usteag

Augustus Caesar
membru
membru
Mesaje: 255
Membru din: 16 Aug 2015, 06:46

Re: Etapa 10. Universitatea - Chindia

Mesaj de Augustus Caesar » 07 Noi 2020, 07:58

Jimmy Darmody scrie:
07 Noi 2020, 06:42
THE LION scrie:
07 Noi 2020, 00:35
Bergodi e un antrenor bun, nu stiu cine poate veni peste el acum.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Daca nu e ironie .....este grav cand cineva scoate astfel de porumbel din caciula :lol: :lol: usteag
E un antrenor ''in media'' campionatului nostru, e decent are bun simt dar nimic exploziv in el, nimic surprinzator. Habar n-am daca e nevoie de un ''soc'' acum la echipa sau nu- vorbesc strict de schimbare antrenor.
''Priviti aceasta sacra frumusete:
Oltenia pamant de oameni buni
Si pumn pedepsitor cu cinci judete,
Caus al palmei vechilor taciuni ''

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2485
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 10. Universitatea - Chindia

Mesaj de marius_vl » 07 Noi 2020, 09:21

Daca ar fi sa-l schimb acum pe bergodi, exista doar un singur antrenor pe care l-as vrea...Mirel Radoi!

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1418
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: Etapa 10. Universitatea - Chindia

Mesaj de florinkeke » 07 Noi 2020, 09:28

marius_vl scrie:Daca ar fi sa-l schimb acum pe bergodi, exista doar un singur antrenor pe care l-as vrea...Mirel Radoi!
Mirel e selectioner si nu cred ca pleaca de la nationala.Si eu mi l.as dori dar nu cred ca se pune problema.Sa ramana Bergodi pana in iarna si apoi mai vedem.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk


marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2485
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 10. Universitatea - Chindia

Mesaj de marius_vl » 07 Noi 2020, 09:35

Daca ramane Bergodi pana la iarna se alege praful de tot! cand pierzi acasa cu clinceni si chindia, nu exista alta varianta decat demisia! restul sunt basme

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Etapa 10. Universitatea - Chindia

Mesaj de malus dacus » 07 Noi 2020, 09:43

Vad pareri sa plece/sa nu plece, dar nimeni nu ia in calcul afirmatia lui "Am probleme". Nu stiu voi, dar eu daca am probleme in alta parte decat unde sunt pus sa rezolv probleme si st. depasit de situatie si nu pot sa rezolv si colo si colo, aleg sa le rezolv pe alea mai importante pt. mine. Deci, omu a spus cu gura lui 'am probleme' si noi ce facem, tragem de el? Poate ca din cauza problemelor pe care le are, nu poate sa faca antrenamente ca lumea, nu stiu, habar n-am. Ca si concluzie, avand in vedere si anuntul in direct cu privire la demisie, parerea mea e ca omul trebuie lasat sa-si rezolve problemele. Asta e, ghinion pentru noi!
Despre Andrei Ivan. St. de acord ca e cea mai mare teapa rascumpararea lui, dar e peste puterea mea de intelegere ca un jucator pe care s-au platit la un moment dat niste multi bani si nu e batran si nu a fost accidentat, sa ajunga la valoare zero! Piturca a plecat si n-a mai apucat sa-l invete sa fie numar 9, dar trebuie sa existe cineva sa-l invete sa fie un numar orice. Pune-l numar doi, pune-l numar cinci, cauta-i psiholog, cauta-i gagica, dar cumva trebuie resuscitat si readus la viata, macar cat sa fie vandut la un juma de pret acolo sau sa te folosesti de el decent. Dar pt. asta avem nevoie de un antrenor fara probleme.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1784
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 10. Universitatea - Chindia

Mesaj de dorumihnea2 » 07 Noi 2020, 10:02

Orice antrenor aduci acum e doar o cărpeală.... Nici nu sunt antrenori liberi de contract.... Poate doar Edi doar că el e mai conservator decât Bergodi și nu prea e pe placul antrenorilor. Din păcate dacă pleacă Bergodi eu cred că o să ne alegem cu unul dintre Papură, Bon sau Neagoe

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1784
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 10. Universitatea - Chindia

Mesaj de dorumihnea2 » 07 Noi 2020, 10:03

,, placul suporterilor,, scuze

iepurakis
senior
senior
Mesaje: 336
Membru din: 27 Feb 2009, 21:07

Re: Etapa 10. Universitatea - Chindia

Mesaj de iepurakis » 07 Noi 2020, 10:16

voi astia care-l vedeti pe radoi mare antrenor, urmariti si altceva in afara de liga I? intreb si io...
sper ca a fost doar o gluma.

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Etapa 10. Universitatea - Chindia

Mesaj de Arthur Rimbaud » 07 Noi 2020, 11:45

Eu am un collègue de Craiova care el pare sa jubileze de fericire atunci cand Craiova pierde. :o
El a aseseori incercat sa mie explice ca véritable club este unul furat de autorités de Craiova, cu influence politic, ca proprio de acel club este un martyr care nu a fost lasat sa faca performanta la Craiova.

In fine, prea complicat pentru mine sa eu inteles tot acest jungla de informatie din toate partile.
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3517
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 10. Universitatea - Chindia

Mesaj de Paul » 07 Noi 2020, 12:12

Martirul acela e Mititelu, care doar ce a fost bagat la puscarie pentru cativa ani pentru evaziune fiscala. Un tzepar care a distrus fotbalul din Craiova si a inselat oameni, firme si statul cu bani.
Din pacate persoana de care vorbesti nu e singura de felul asta.
Ignora povestea asta, a avut aproape 20 de ani la dispozitie sa arate ce poate si in afara de falimente, dezafilieri si scandaliri nu e in stare de nimic.

Închis