Etapa 12. Universitatea - Gaz Metan

Moderator: grup_moderatori

Punctele de luni cu GMM?

Poll ended at 08 Dec 2020, 14:18

3
18
69%
1
1
4%
0
7
27%
 
Total votes: 26

Iaurgiu
membru
membru
Mesaje: 250
Membru din: 19 Noi 2020, 15:41

Re: Etapa 12. Universitatea - Gaz Metan

Mesaj de Iaurgiu » 09 Dec 2020, 05:45

Barbut e OK. Nistor nu prea e. Parca joaca mereu baut. Nu stiu, asta e impresia mea.
I-mi pare r-au c-a lam jignit pe cel mai iubit portar d-in galaxie. Ierta-tima, tovarasi!!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 12. Universitatea - Gaz Metan

Mesaj de Paul » 09 Dec 2020, 06:00

Da, nu stiu cum face Nistor dar greseste majoritatea paselor. Se vede ca stie, si da si pase luminoase, dar fata de cum juca la Dinamo si chiar si la Pandurii, la noi nu prea straliceste, din pacate, desi are toate conditiile.
In ciuda a ce se spune ca nu e loc de doi playmaker-si, si ca s-ar calca pe picioare cu Cicaldau, eu cred ca ii poti avea pe toti sa stie cu mingea si sa le placa driblingurile.
Ce as remarca eu in primul rand este ca Bancu a devenit absolut esesntial, dupa ce a depasit perioada mai slaba in care se dadeau goluri la rand pe partea lui. Are patrunderile lui elegante, joaca cu capul sus si ataca poarta, nu o da la vrajeala. Conteaza si ca a inceput sa miste si Ofosu, dar eu zic ca Bancu e piesa nr 1, si impreuna cu Cicaldau fac jocul si dau incredere si celorlalti.

Iaurgiu
membru
membru
Mesaje: 250
Membru din: 19 Noi 2020, 15:41

Re: Etapa 12. Universitatea - Gaz Metan

Mesaj de Iaurgiu » 09 Dec 2020, 15:36

Sigur ca timpul le va judeca pe toate. dar la ce vad momentan, ofosu s-a integrat practic in echipa si e un piston foarte productiv pe stinga. Sint fan Mihaila, mi-a placut mereu pustiu' ala la nebunie. Dar Ofosu face o treaba excelenta acum, atit cit vad dupa foarte foarte putine meciuri. In contrast, Nistor nu pare a -si gasi locul. Parca de fiecare data incearca ceva si renunta imediat. Pe urma mai incearca altceva, iarasi renunta, samd. Sint conflicte de "cap tare" intre el si Cic? Nu stiu, si sper ca nu. Cic e un luptator, si asta s-a vazut anu' trecut la Cluj, cind am cistigat cu 3-2. Nistor ar trebui si el sa fie. Si e si mai batrin, ar trebui sa fie mai mult. De acord ca Bancu si-a revenit. Si apropo, sper ca lumea inca n-a uitat ca Bancu a avut o accidentare oribila dupa o intrare criminala a unui cioban de la Viitorul (refuz sa retin numele nesimtitului). Multi se lasau de fotbal dupa faza aia.

Ca sa ma descarc, ca m-am enervat de la povestea cu Coltescu :). M-a suparat Vata, si nu pot sa uit. nu inteleg de ce a trebuit sa se ia in gura cu suporterii. Pina la urma, suporterii sint "clientul" si - dupa cum spunea bunica, mostenire din perioada interbelica - "clientul nostru - stapinul nostru". Jucatorii se transfera intre echipe, suporterii ramin pe loc. Eu nu-s de aia care huiduie omu' de cind intra pe teren, dar cred ca are o datorie de platit.
I-mi pare r-au c-a lam jignit pe cel mai iubit portar d-in galaxie. Ierta-tima, tovarasi!!

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 12. Universitatea - Gaz Metan

Mesaj de marius_vl » 09 Dec 2020, 20:02

Cu cine s-a luat in gura Vata? si cand? ca nu mai sunt suporteri in tribune de o suta de ani! Vatajelu e unul dintre cei mai sufletisti jucatori din lotul nostru si un baiat de super caracter

Iaurgiu
membru
membru
Mesaje: 250
Membru din: 19 Noi 2020, 15:41

Re: Etapa 12. Universitatea - Gaz Metan

Mesaj de Iaurgiu » 09 Dec 2020, 22:24

marius_vl scrie:
09 Dec 2020, 20:02
Cu cine s-a luat in gura Vata? si cand? ca nu mai sunt suporteri in tribune de o suta de ani! Vatajelu e unul dintre cei mai sufletisti jucatori din lotul nostru si un baiat de super caracter
https://3minute.net/vatajelu-lasa-i-sa-vorbeasca/

mai vedem peste 30 de ani (sper sa-i apuc) daca am uitat episodul Tbilisi
I-mi pare r-au c-a lam jignit pe cel mai iubit portar d-in galaxie. Ierta-tima, tovarasi!!

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 12. Universitatea - Gaz Metan

Mesaj de marius_vl » 10 Dec 2020, 07:27

Iaurgiu scrie:
09 Dec 2020, 22:24
marius_vl scrie:
09 Dec 2020, 20:02
Cu cine s-a luat in gura Vata? si cand? ca nu mai sunt suporteri in tribune de o suta de ani! Vatajelu e unul dintre cei mai sufletisti jucatori din lotul nostru si un baiat de super caracter
https://3minute.net/vatajelu-lasa-i-sa-vorbeasca/

mai vedem peste 30 de ani (sper sa-i apuc) daca am uitat episodul Tbilisi
asta e tot? pt asta trebuie pus la zid Vatajelu? Sa fim seriosi! in primul rand ala de la 3minute e un jegos frustrat, iar in al doilea rand ce a zis Vatajelu a fost perfect adevarat, au mers mai departe si au avut 7 victorii consecutive!

Iaurgiu
membru
membru
Mesaje: 250
Membru din: 19 Noi 2020, 15:41

Re: Etapa 12. Universitatea - Gaz Metan

Mesaj de Iaurgiu » 10 Dec 2020, 15:14

Stii cum e cintecul de la Paraztii "o mie de vorbe nu fac un ban". 100 de victorii in Divizia A nu or sa repare dezastrul de la Tbilisi. Toata munca din campionatul intern are un singur scop: sa ne calificam intr-o cupa europeana (eu sint multumit cu oricare, numai sa fim acolo) si sa ajungem ACOLO cit mai sus. Acolo e prestigiul clubului, acolo e valoarea echipei, nu in Liga lu' Mitica! As fi vrut sa vad Universitatea acum jucind in Europa, nu Fece Frina!!! Stii cind m-am simtit la fel de furat (da, m-am simtit furat)? Cind am pierdut cu Apollon Limassol (Domozina saracu' nici nu stia cine-s aia, initial a citit "Lisamol" sau asa ceva). Nu, nu asa ceva nu se poate uita. Cind am pierdut cu nemtii sau cu italienii, am inteles. Si atunci ne-au juganit, dar macar 1. erau muult peste noi si 2. am luptat cu ei (mai pe final, cam ca cu Benfica). Cu Tibilisi am lasat o echipa mica sa ne calareasca. Si atitudinea aia de "eeh, ce mare chestie" m-a suparat foarte rau.
I-mi pare r-au c-a lam jignit pe cel mai iubit portar d-in galaxie. Ierta-tima, tovarasi!!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 12. Universitatea - Gaz Metan

Mesaj de Paul » 10 Dec 2020, 15:44

A mai fost una naspa rau de tot, cu Pobeda Prilep, in care a jucat si nimeni altul decat Papi.
E nasol cand se intampla asa ceva, toti am fost foarte suparati, si intr-adevar nu era cel mai bun moment pentru niciunul fintre jucatori sa se incontreze cu vreun suporter - nu ca ar fi vreodata asta o idee buna.
Eu o iau pe-asta cu Tbilisi ca o palma din care sper sa fi invatat ceva toata lumea. E nevoie si de-astea.
Lasa sa castige ei liga asta amarata si sa se strecoare in grupe, si o sa radem de Tbilisi.

Iaurgiu
membru
membru
Mesaje: 250
Membru din: 19 Noi 2020, 15:41

Re: Etapa 12. Universitatea - Gaz Metan

Mesaj de Iaurgiu » 10 Dec 2020, 16:33

Paul scrie:
10 Dec 2020, 15:44
A mai fost una naspa rau de tot, cu Pobeda Prilep, in care a jucat si nimeni altul decat Papi.
E nasol cand se intampla asa ceva, toti am fost foarte suparati, si intr-adevar nu era cel mai bun moment pentru niciunul fintre jucatori sa se incontreze cu vreun suporter - nu ca ar fi vreodata asta o idee buna.
Eu o iau pe-asta cu Tbilisi ca o palma din care sper sa fi invatat ceva toata lumea. E nevoie si de-astea.
Lasa sa castige ei liga asta amarata si sa se strecoare in grupe, si o sa radem de Tbilisi.
ah da, si aia cu Pobeda Prilep ...

Cred ca baietii nostri au nevoie de un psiholog la echipa, ceva. Care psiholog sa faca sedinte si cu antrenorii principali. In ultimul meci din sezonul trecut, am jucat bine 30 de minute dupa care "ceva" s-a intimplat. Cumva, presiune, autosuficienta, nu stiu. valabil si pentru meciurile pierdute luna trecuta pe Oblemenco cu descultii.
I-mi pare r-au c-a lam jignit pe cel mai iubit portar d-in galaxie. Ierta-tima, tovarasi!!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 12. Universitatea - Gaz Metan

Mesaj de Paul » 10 Dec 2020, 17:49

Asa e, cu CFR la 1-0, dupa golul bestial al lui Nistor, eram campioni, numai ca ne-am k.k.t. pe noi de frica cred, si s-a dus totul de rapa. CFR atunci oricum a marcat doua goluri aiurea, fault la primul gol (Vinicius l-a tinut jos pe Acka cand a sarit la cap), iar la penalty a fost offside parca daca nu fault, deci nu e ca au fost aia frate sa ne omoare, au fost doar stapani pe ei, nu s-au pierdut cu firea, in timp ce ai nostri efectiv s-a muiat, s-au facut balega.
Ma gandesc ca au psiholog, dar poate nu e unul bun :)
Daca l-ar avea pe Sumudica antrenor nu le-ar mai trebui extra psiholog. Iar Papi, inca o data, cu toata dragostea, nu pare un izvor de incredere si inspiratie.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 12. Universitatea - Gaz Metan

Mesaj de cortinadampezzo » 13 Dec 2020, 13:01

Vatajelu, aceasta eterna rezerva vorbeste despre suporteri... noul Briceag al Craiovei
Baiatul asta a facut ce fac toti fotbalistii de carton. A bifat o plecare afara si acum gata, poate sa fie rezerva toata viata lui si sa iasa la pensie. Nu mai are nicio motivatie si nici-un scop in viata. Poate sa povesteasca linistit nepotilor ca in tineretea lui a valorat 1 milion.

Daca maine pleaca de la echipa nu conteaza, nu aduce plus valoare cu tot cu gura lui mare

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 12. Universitatea - Gaz Metan

Mesaj de dorumihnea2 » 13 Dec 2020, 13:12

Are calități extraordinare dar probabil nu mai are chef....

Iaurgiu
membru
membru
Mesaje: 250
Membru din: 19 Noi 2020, 15:41

Re: Etapa 12. Universitatea - Gaz Metan

Mesaj de Iaurgiu » 13 Dec 2020, 16:36

Daca nu mai are chef la 23 de ani, atunci ar trebui dat in iarna. Oriunde, si pe oriciti bani. E de fapt un minus
I-mi pare r-au c-a lam jignit pe cel mai iubit portar d-in galaxie. Ierta-tima, tovarasi!!

Închis