Adrian Paunescu

Ai vreo intrebare/informatie legata de istoria Universitatii Craiova? Aici e locul potrivit!

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Mesaj de Perspico » 19 Mar 2006, 13:07

Che Guevara scrie:@Perspico: Nu este corect sa te iei de defectele fizice ale unui om, indiferent cum se numeste el. Daca te vad precis am sa observ ca si tu esti chel, sau ai nasul mare, sau poate ca ai decat putza scurta.
Mă, @Che, tu mă cunoşti! :laughing: :laughing: :laughing:
Şi de când a devenit burta unui mâncău defect fizic? :o
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

JustME

Mesaj de JustME » 19 Mar 2006, 14:11

partz ... era in folos de serviciu !! hai bah ca asta e abureala ieftina !! putea sa comenteze meciu ala si fara sa se fataie pe la tv in tricoul stelei .. de dat din gura nu e mare lucru .. sa il vedem pe [cenzurat] ala de huidu si pe la meciurile stiintei sau sa comenteze cand o ajunge Craiova prin cupele europene macar un meci si atunci o sa recunosc ca e mare fan !! pana atunci nu e cu nimic mai presus (chiar din contra) fata de adrian paunescu !!

si ce daca a compus si imnul rrapidului ... imnul nostru e de 1000000 de ori mai frumos !!!

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 22 Mar 2006, 11:08

Aseara am urmarit emisiunea "Nasul" la B1TV. A fost invitat Adrian Paunescu. Am fost profund dezamagit.

Din dorinta sa de a salva oamenii de valoare si-a asumat rolul de aparator al lui Adrian Nastase. Este adevarat ca, in privinta imaginii proprii, Adrian Paunescu si-a facut un mare deserviciu. Si-a asumat rolul de kamikaze pentru a salva un cadavru politic. Ca gest, a fost unul nobil. Daca ne uitam insa la persoana pe care a aparat-o nu merita sa faca acest gest.

Cand exista dovezi evidente, mai ales in cazuri de coruptie, cred ca toti trebuie sa facem eforturi sa-i pedepsim pe cei acuzati. Nu sa cautam scuze pentru ei. Mi s-a facut o scarba profunda.

Ca poet si mai ales ca sprijinitor al Universitatii Craiova, Adrian Paunescu ramane un om demn de apreciere. Restul... mai bine nu mai comentez.

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Mesaj de dxtr009 » 22 Mar 2006, 11:31

ON TOPIC: grooooh :D
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Mesaj de Perspico » 22 Mar 2006, 12:17

Che Guevara scrie:Din dorinta sa de a salva oamenii de valoare si-a asumat rolul de aparator al lui Adrian Nastase. Este adevarat ca, in privinta imaginii proprii, Adrian Paunescu si-a facut un mare deserviciu. Si-a asumat rolul de kamikaze pentru a salva un cadavru politic.
Ce oameni de valoare a salvat Porcescu: pe Verdeţ (cu gândul la Nutreţ), pe Bulucea sau alte scursuri ale regimului comunist în care îşi are şi el înfipte, adânc, rădăcinile?
Şi pe el, când era cadavru politic, l-a "spalat" Tatulici (zis "O limbă colo, una ici") la TVR, în 1990, la o oră de maximă audienţă, când Ucigă-l Troaca lăcrima de mama focului, explicându-ne cât bine a făcut el poporului ăsta, care, nerecunoscător, l-a albit de flegme la Loviluţie. :o: :o: :o:
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 22 Mar 2006, 12:36

@Perspico: Astia despre care vorbesti tu sunt niste dinozauri politici. Dar in afara de ei tot Paunescu le-a tinut partea si altora cum ar fi Vicotr Piturca, Gheorghe Hagi, Ilie Balaci, Zoli Crisan etc.

Omul are o cu totul alta perspectiva asupra vietii decat noi si e normal. Ne separa o diferenta de varsta mult prea mare ca sa putem avea prea multe lucruri in comun.

PS. In comparatie cu Antonie Solomon, Bulucea chiar a fost un om capabil.

Avatar utilizator
praetorianus
fanatic
fanatic
Mesaje: 6373
Membru din: 02 Ian 2006, 18:35

Mesaj de praetorianus » 22 Mar 2006, 18:47

Azi a aparut o poza cu Paunescu in EVZ,dormea pe rupte in scaunul de la Senat,parca auzeam sforaiturile prin ziar!!! :)(
Fă-ți de cap până peste cap dar...cu cap!!

Dan Florea

Mesaj de Dan Florea » 23 Mar 2006, 09:18

pretorianus scrie:Azi a aparut o poza cu Paunescu in EVZ,dormea pe rupte in scaunul de la Senat,parca auzeam sforaiturile prin ziar!!! :)(
Eu unul,ca oltean,nu ma pot lauda cu acest specimen.Nu merita nimic,a fost si este un opurnuist,s-a ramolit,vrea sa para ceea ce nu este,etc,etc nu are sens sa comentez,pentru mine e zero.

ady g
fanatic
fanatic
Mesaje: 1912
Membru din: 14 Mai 2005, 15:15

Mesaj de ady g » 23 Mar 2006, 09:40

pretorianus scrie:Azi a aparut o poza cu Paunescu in EVZ,dormea pe rupte in scaunul de la Senat,parca auzeam sforaiturile prin ziar!!! :)(
Mi-ai luat-o pe dinainte Praetorianus....

Senatorul PSD Adrian Paunescu a trudit la Senat dormind in plen :)( :laughing: :lol: :lol: :lol:


Sursa :Evenimentul Zilei-22.03.06

Avatar utilizator
praetorianus
fanatic
fanatic
Mesaje: 6373
Membru din: 02 Ian 2006, 18:35

Mesaj de praetorianus » 23 Mar 2006, 15:27

M-a uimit cum statea cu gura cascata,parca era la dentist!! :D :D :D
Fă-ți de cap până peste cap dar...cu cap!!

baggio
fanatic
fanatic
Mesaje: 2569
Membru din: 10 Dec 2003, 00:09

Mesaj de baggio » 23 Mar 2006, 18:09

pretorianus scrie:M-a uimit cum statea cu gura cascata,parca era la dentist!! :D :D :D
S-o fi inscris in MISA si la ora aia se integra in absolut cu Guru! :up: :up: :up: :up: :up:
Suntem legaţi de familii, legaţi de pământ
Olteni legaţi până la moarte de alb-albastrul sfânt!

Avatar utilizator
praetorianus
fanatic
fanatic
Mesaje: 6373
Membru din: 02 Ian 2006, 18:35

Mesaj de praetorianus » 23 Mar 2006, 18:25

baggio scrie:
pretorianus scrie:M-a uimit cum statea cu gura cascata,parca era la dentist!! :D :D :D
S-o fi inscris in MISA si la ora aia se integra in absolut cu Guru! :up: :up: :up: :up: :up:
baggio,sa ma ia dracu',mi-ai stimulat imaginatia!!! :D :D :D
Fă-ți de cap până peste cap dar...cu cap!!

ady g
fanatic
fanatic
Mesaje: 1912
Membru din: 14 Mai 2005, 15:15

Mesaj de ady g » 24 Mar 2006, 09:48

Perspico scrie:
Che Guevara scrie:Din dorinta sa de a salva oamenii de valoare si-a asumat rolul de aparator al lui Adrian Nastase. Este adevarat ca, in privinta imaginii proprii, Adrian Paunescu si-a facut un mare deserviciu. Si-a asumat rolul de kamikaze pentru a salva un cadavru politic.
Ce oameni de valoare a salvat Porcescu: pe Verdeţ (cu gândul la Nutreţ), pe Bulucea sau alte scursuri ale regimului comunist în care îşi are şi el înfipte, adânc, rădăcinile?
Şi pe el, când era cadavru politic, l-a "spalat" Tatulici (zis "O limbă colo, una ici") la TVR, în 1990, la o oră de maximă audienţă, când Ucigă-l Troaca lăcrima de mama focului, explicându-ne cât bine a făcut el poporului ăsta, care, nerecunoscător, l-a albit de flegme la Loviluţie. :o: :o: :o:
Perspico,iti dau perfecat dreptate prietene!

Che, buluceala ala era un nemernic cand era prim-secretar al pcr in jud gorj!...o jigodie de om si am confirmarea!

ady g
fanatic
fanatic
Mesaje: 1912
Membru din: 14 Mai 2005, 15:15

Mesaj de ady g » 24 Mar 2006, 09:49

baggio scrie:
pretorianus scrie:M-a uimit cum statea cu gura cascata,parca era la dentist!! :D :D :D
S-o fi inscris in MISA si la ora aia se integra in absolut cu Guru! :up: :up: :up: :up: :up:
apropos,se simte putin lipsa spiritului YOGHINULUI! :)(

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Mesaj de Perspico » 24 Mar 2006, 15:43

pretorianus scrie:Azi a aparut o poza cu Paunescu in EVZ,dormea pe rupte in scaunul de la Senat,parca auzeam sforaiturile prin ziar!!! :)(
Poate vrei sa zici grohaituri, ca numai oamenii sforaie... :)(
Cred că-l visa ori pe Odiosul, îi închina un imn cu ritm grohaic sau îl pupa în kur...
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

Scrie răspuns