Istoria Diviziei A cu Universitatea Craiova in A
Moderator: grup_moderatori
Istoria Diviziei A cu Universitatea Craiova in A
ROMANIA
Season 1964-65 * Division A
Round 1
30-Aug Dinamo Bucuresti - Crisul Oradea = 2 - 0
30-Aug Rapid Bucuresti - CSMS Iasi = 4 - 1
30-Aug Steagul rosu Brasov - UT Arad = 3 - 0
30-Aug Petrolul Ploiesti - Stiinta Cluj = 2 - 2
30-Aug Stiinta Craiova - Steaua Bucuresti = 0 - 4
30-Aug Farul Constanta - Dinamo Pitesti = 3 - 1
30-Aug Minerul Baia-Mare - Progresul Bucuresti = 3 - 1
Round 2
06-Sep Steaua Bucuresti - Minerul Baia-Mare = 3 - 1
06-Sep UT Arad - Dinamo Bucuresti = 0 - 3
06-Sep Stiinta Cluj - Farul Constanta = 3 - 0
06-Sep Dinamo Pitesti - Rapid Bucuresti = 0 - 2
06-Sep Crisul Oradea - Stiinta Craiova = 0 - 1
06-Sep CSMS Iasi - Steagul rosu Brasov = 1 - 0
06-Sep Progresul Bucuresti - Petrolul Ploiesti = 2 - 4
Round 3
13-Sep Steagul rosu Brasov - Farul Constanta = 0 - 1
13-Sep Petrolul Ploiesti - Crisul Oradea = 2 - 1
13-Sep Stiinta Cluj - Stiinta Craiova = 5 - 0
13-Sep Dinamo Pitesti - UT Arad = 2 - 1
13-Sep Minerul Baia-Mare - CSMS Iasi = 1 - 2
11-Nov Progresul Bucuresti - Steaua Bucuresti = 0 - 1
24-Dec Dinamo Bucuresti - Rapid Bucuresti = 3 - 1
Round 4
20-Sep UT Arad - Petrolul Ploiesti = 1 - 0
20-Sep Crisul Oradea - Minerul Baia-Mare = 3 - 0
20-Sep CSMS Iasi - Progresul Bucuresti = 2 - 0
20-Sep Stiinta Craiova - Steagul rosu Brasov = 0 - 0
12-Nov Rapid Bucuresti - Stiinta Cluj = 2 - 0
29-Nov Dinamo Bucuresti - Dinamo Pitesti = 2 - 0
29-Nov Farul Constanta - Steaua Bucuresti = 1 - 1
Round 5
27-Sep CSMS Iasi - Crisul Oradea = 1 - 1
27-Sep Stiinta Craiova - Dinamo Pitesti = 2 - 2
27-Sep Farul Constanta - Minerul Baia-Mare = 2 - 2
27-Sep Progresul Bucuresti - Steagul rosu Brasov = 1 - 1
05-Nov Steaua Bucuresti - UT Arad = 4 - 0
28-Nov Petrolul Ploiesti - Rapid Bucuresti = 0 - 1
10-Dec Stiinta Cluj - Dinamo Bucuresti = 3 - 1
Round 6
05-Oct UT Arad - CSMS Iasi = 3 - 0
05-Oct Dinamo Pitesti - Stiinta Cluj = 4 - 1
05-Oct Crisul Oradea - Progresul Bucuresti = 1 - 0
05-Oct Minerul Baia-Mare - Petrolul Ploiesti = 2 - 0
05-Nov Dinamo Bucuresti - Stiinta Craiova = 3 - 1
06-Dec Rapid Bucuresti - Farul Constanta = 2 - 1
24-Dec Steagul rosu Brasov - Steaua Bucuresti = 1 - 0
Round 7
11-Oct Steagul rosu Brasov - Crisul Oradea = 1 - 1
11-Oct Petrolul Ploiesti - CSMS Iasi = 3 - 0
11-Oct Stiinta Cluj - UT Arad = 3 - 0
11-Oct Dinamo Pitesti - Minerul Baia-Mare = 2 - 0
11-Oct Stiinta Craiova - Farul Constanta = 1 - 2
17-Dec Dinamo Bucuresti - Progresul Bucuresti = 4 - 0
20-Dec Rapid Bucuresti - Steaua Bucuresti = 0 - 0
Round 8
18-Oct UT Arad - Rapid Bucuresti = 3 - 0
18-Oct Stiinta Cluj - Steagul rosu Brasov = 0 - 0
18-Oct CSMS Iasi - Stiinta Craiova = 3 - 0
18-Oct Farul Constanta - Petrolul Ploiesti = 1 - 0
18-Oct Progresul Bucuresti - Dinamo Pitesti = 0 - 0
12-Dec Steaua Bucuresti - Crisul Oradea = 0 - 0
13-Dec Minerul Baia-Mare - Dinamo Bucuresti = 0 - 1
Round 9
25-Oct UT Arad - Stiinta Craiova = 3 - 1
25-Oct Petrolul Ploiesti - Steagul rosu Brasov = 1 - 0
25-Oct Crisul Oradea - Stiinta Cluj = 1 - 1
25-Oct Farul Constanta - Progresul Bucuresti = 0 - 1
05-Dec Dinamo Pitesti - Steaua Bucuresti = 1 - 2
06-Dec Dinamo Bucuresti - CSMS Iasi = 2 - 0
09-Dec Rapid Bucuresti - Minerul Baia-Mare = 4 - 0
Round 10
01-Nov Steaua Bucuresti - Petrolul Ploiesti = 1 - 0
01-Nov Steagul rosu Brasov - Dinamo Bucuresti = 3 - 1
01-Nov Crisul Oradea - Farul Constanta = 1 - 0
01-Nov CSMS Iasi - Dinamo Pitesti = 2 - 0
01-Nov Stiinta Craiova - Rapid Bucuresti = 1 - 0
01-Nov Minerul Baia-Mare - Stiinta Cluj = 2 - 1
01-Nov Progresul Bucuresti - UT Arad = 1 - 1
Round 11
08-Nov Petrolul Ploiesti - Stiinta Craiova = 0 - 0
08-Nov Stiinta Cluj - CSMS Iasi = 1 - 3
08-Nov Dinamo Pitesti - Crisul Oradea = 2 - 0
08-Nov Farul Constanta - UT Arad = 1 - 1
08-Nov Progresul Bucuresti - Rapid Bucuresti = 0 - 0
27-Dec Steaua Bucuresti - Dinamo Bucuresti = 0 - 1
27-Dec Steagul rosu Brasov - Minerul Baia-Mare = 2 - 0
Round 12
15-Nov Dinamo Bucuresti - Farul Constanta = 4 - 1
15-Nov Rapid Bucuresti - Steagul rosu Brasov = 1 - 0
15-Nov UT Arad - Crisul Oradea = 1 - 1
15-Nov Stiinta Cluj - Progresul Bucuresti = 0 - 0
15-Nov Dinamo Pitesti - Petrolul Ploiesti = 1 - 1
15-Nov CSMS Iasi - Steaua Bucuresti = 2 - 2
15-Nov Stiinta Craiova - Minerul Baia-Mare = 1 - 0
Round 13
21-Nov Crisul Oradea - Rapid Bucuresti = 1 - 1
22-Nov Steaua Bucuresti - Stiinta Cluj = 3 - 1
22-Nov Steagul rosu Brasov - Dinamo Pitesti = 4 - 1
22-Nov Petrolul Ploiesti - Dinamo Bucuresti = 3 - 1
22-Nov Farul Constanta - CSMS Iasi = 1 - 0
22-Nov Minerul Baia-Mare - UT Arad = 2 - 2
22-Nov Progresul Bucuresti - Stiinta Craiova = 0 - 3
Round 14
14-Mar Steaua Bucuresti - Stiinta Craiova = 2 - 0
14-Mar UT Arad - Steagul rosu Brasov = 1 - 0
14-Mar Stiinta Cluj - Petrolul Ploiesti = 1 - 0
14-Mar Dinamo Pitesti - Farul Constanta = 4 - 0
14-Mar Crisul Oradea - Dinamo Bucuresti = 0 - 0
14-Mar CSMS Iasi - Rapid Bucuresti = 0 - 0
14-Mar Progresul Bucuresti - Minerul Baia-Mare = 2 - 0
Round 15
25-Mar Dinamo Bucuresti - UT Arad = 1 - 1
25-Mar Rapid Bucuresti - Dinamo Pitesti = 1 - 0
25-Mar Steagul rosu Brasov - CSMS Iasi = 1 - 0
25-Mar Petrolul Ploiesti - Progresul Bucuresti = 1 - 0
25-Mar Stiinta Craiova - Crisul Oradea = 3 - 1
25-Mar Farul Constanta - Stiinta Cluj = 2 - 1
25-Mar Minerul Baia-Mare - Steaua Bucuresti = 2 - 1
Round 16
28-Mar Rapid Bucuresti - Dinamo Bucuresti = 1 - 0
28-Mar Steaua Bucuresti - Progresul Bucuresti = 1 - 2
28-Mar UT Arad - Dinamo Pitesti = 0 - 0
28-Mar Crisul Oradea - Petrolul Ploiesti = 1 - 0
28-Mar CSMS Iasi - Minerul Baia-Mare = 0 - 0
28-Mar Stiinta Craiova - Stiinta Cluj = 4 - 0
28-Mar Farul Constanta - Steagul rosu Brasov = 1 - 2
Round 17
04-Apr Steaua Bucuresti - Farul Constanta = 0 - 0
04-Apr Steagul rosu Brasov - Stiinta Craiova = 3 - 1
04-Apr Petrolul Ploiesti - UT Arad = 5 - 1
04-Apr Stiinta Cluj - Rapid Bucuresti = 0 - 3
04-Apr Dinamo Pitesti - Dinamo Bucuresti = 1 - 1
04-Apr Minerul Baia-Mare - Crisul Oradea = 1 - 0
04-Apr Progresul Bucuresti - CSMS Iasi = 5 - 0
Round 18
11-Apr Dinamo Bucuresti - Stiinta Cluj = 1 - 2
11-Apr Rapid Bucuresti - Petrolul Ploiesti = 1 - 0
11-Apr Steagul rosu Brasov - Progresul Bucuresti = 1 - 0
11-Apr UT Arad - Steaua Bucuresti = 5 - 2
11-Apr Dinamo Pitesti - Stiinta Craiova = 4 - 1
11-Apr Crisul Oradea - CSMS Iasi = 1 - 0
11-Apr Minerul Baia-Mare - Farul Constanta = 2 - 0
Round 19
18-Apr Steaua Bucuresti - Steagul rosu Brasov = 1 - 0
18-Apr Petrolul Ploiesti - Minerul Baia-Mare = 2 - 0
18-Apr Stiinta Cluj - Dinamo Pitesti = 1 - 0
18-Apr CSMS Iasi - UT Arad = 4 - 0
18-Apr Stiinta Craiova - Dinamo Bucuresti = 0 - 2
18-Apr Farul Constanta - Rapid Bucuresti = 0 - 0
18-Apr Progresul Bucuresti - Crisul Oradea = 2 - 0
Round 20
21-Apr Steaua Bucuresti - Rapid Bucuresti = 0 - 1
21-Apr UT Arad - Stiinta Cluj = 2 - 1
21-Apr Crisul Oradea - Steagul rosu Brasov = 2 - 0
21-Apr CSMS Iasi - Petrolul Ploiesti = 0 - 0
21-Apr Farul Constanta - Stiinta Craiova = 1 - 0
21-Apr Minerul Baia-Mare - Dinamo Pitesti = 2 - 0
21-Apr Progresul Bucuresti - Dinamo Bucuresti = 0 - 0
Round 21
09-May Dinamo Bucuresti - Minerul Baia-Mare = 4 - 2
09-May Rapid Bucuresti - UT Arad = 0 - 0
09-May Steagul rosu Brasov - Stiinta Cluj = 2 - 1
09-May Petrolul Ploiesti - Farul Constanta = 3 - 0
09-May Dinamo Pitesti - Progresul Bucuresti = 2 - 1
09-May Crisul Oradea - Steaua Bucuresti = 2 - 3
09-May Stiinta Craiova - CSMS Iasi = 4 - 0
Round 22
16-May Steaua Bucuresti - Dinamo Pitesti = 2 - 0
16-May Steagul rosu Brasov - Petrolul Ploiesti = 2 - 1
16-May Stiinta Cluj - Crisul Oradea = 2 - 0
16-May CSMS Iasi - Dinamo Bucuresti = 0 - 1
16-May Stiinta Craiova - UT Arad = 4 - 0
16-May Minerul Baia-Mare - Rapid Bucuresti = 0 - 1
16-May Progresul Bucuresti - Farul Constanta = 2 - 0
Round 23
19-May Dinamo Bucuresti - Steagul rosu Brasov = 10 - 1
19-May Rapid Bucuresti - Stiinta Craiova = 4 - 1
19-May UT Arad - Progresul Bucuresti = 1 - 0
19-May Petrolul Ploiesti - Steaua Bucuresti = 1 - 2
19-May Stiinta Cluj - Minerul Baia-Mare = 7 - 1
19-May Dinamo Pitesti - CSMS Iasi = 3 - 1
19-May Farul Constanta - Crisul Oradea = 0 - 1
Round 24
02-Jun Dinamo Bucuresti - Steaua Bucuresti = 2 - 1
02-Jun Rapid Bucuresti - Progresul Bucuresti = 1 - 1
02-Jun UT Arad - Farul Constanta = 0 - 2
02-Jun Crisul Oradea - Dinamo Pitesti = 1 - 1
02-Jun CSMS Iasi - Stiinta Cluj = 2 - 0
02-Jun Stiinta Craiova - Petrolul Ploiesti = 0 - 0
02-Jun Minerul Baia-Mare - Steagul rosu Brasov = 1 - 0
Round 25
20-Jun Steaua Bucuresti - CSMS Iasi = 1 - 1
20-Jun Steagul rosu Brasov - Rapid Bucuresti = 4 - 1
20-Jun Petrolul Ploiesti - Dinamo Pitesti = 2 - 1
20-Jun Crisul Oradea - UT Arad = 1 - 1
20-Jun Farul Constanta - Dinamo Bucuresti = 0 - 3
20-Jun Minerul Baia-Mare - Stiinta Craiova = 1 - 0
20-Jun Progresul Bucuresti - Stiinta Cluj = 2 - 2
Round 26
27-Jun Dinamo Bucuresti - Petrolul Ploiesti = 3 - 1
27-Jun Rapid Bucuresti - Crisul Oradea = 2 - 1
27-Jun UT Arad - Minerul Baia-Mare = 4 - 2
27-Jun Stiinta Cluj - Steaua Bucuresti = 1 - 1
27-Jun Dinamo Pitesti - Steagul rosu Brasov = 2 - 1
27-Jun CSMS Iasi - Farul Constanta = 1 - 1
27-Jun Stiinta Craiova - Progresul Bucuresti = 2 - 0
__________________________________________________________
Division A [Edition 47]
Pd W D L F A Pts
1. DINAMO BUCURESTI 26 17 4 5 56 22 38
2. Rapid Bucuresti 26 15 7 4 34 17 37
3. Steaua Bucuresti 26 12 7 7 38 25 31
4. Steagul rosu Brasov 26 12 4 10 32 30 28
5. UT Arad 26 9 8 9 32 43 26
6. Petrolul Ploiesti 26 10 5 11 32 25 25
7. Stiinta Cluj 26 9 6 11 40 38 24
8. Dinamo Pitesti 26 9 6 11 34 34 24
9. Crisul Oradea 26 7 9 10 22 27 23
10. CSMS Iasi 26 8 7 11 26 35 23
11. Stiinta Craiova 26 9 4 13 31 40 22
12. Farul Constanta 26 8 6 12 21 36 22
13. MINERUL BAIA-MARE 26 9 3 14 27 45 21 - relegated
14. PROGRESUL BUCURESTI 26 6 8 12 23 31 20 - relegated
Division B [Edition 25]
Group I Pd W D L F A Pts
1. SIDERURGISTUL GALATI 26 14 7 5 38 18 35 - promoted
2. Dinamo Bacau 26 16 3 7 52 25 35
3. Flacara Moreni 26 12 5 9 35 32 29
4. Poiana Câmpina 26 13 2 11 46 39 28
5. Stiinta Galati 26 11 5 10 42 42 27
6. Constructorul Braila 26 12 3 11 41 42 27
7. Metalul Bucuresti 26 11 2 13 38 38 24
8. CFR Rosiori 26 8 8 10 29 38 24
9. CFR Pascani 26 11 2 13 33 44 24
10. Metalul Tîrgoviste 26 10 3 13 28 34 23
11. Unirea Râmnicu-Vîlcea 26 10 2 14 32 36 22
12. Stiinta Bucuresti 26 9 4 13 29 34 22
13. Tractorul Brasov 26 8 6 12 30 37 22
14. Chimia Fagars 26 9 4 13 34 48 22
Group II Pd W D L F A Pts
1. STIINTA TIMISOARA 26 14 5 7 41 25 33 - promoted
2. Industria sârmei Câmpia-Turzii 26 14 4 8 36 29 32
3. Clujeana Cluj 26 11 5 10 34 22 27
4. Minerul Lupeni 26 10 7 9 36 28 27
5. CSM Sibiu 26 12 3 11 41 37 27
6. Vagonul Arad 26 11 5 10 33 30 27
7. Jiul Petrila 26 11 4 11 42 33 26
8. AS Cugir 26 12 2 12 36 36 26
9. ASA Târgu-Mures 26 13 0 13 40 44 26
10. Gaz metan Medias 26 9 7 10 24 27 25
11. CSM Resita 26 11 3 12 35 40 25
12. Recolta Carei 26 10 5 11 29 36 25
13. Satmareana Satu-Mare 26 10 2 14 30 40 22
14. CFR Timisoara 26 6 4 16 20 50 16
Division C [Edition 9]
Group East
Pd W D L F A Pts
1. Ceahlaul Piatra-Neamt 26 17 2 7 66 27 36
2. Textila Buhusi 26 12 8 6 41 27 32
3. Chimia Onesti 26 12 6 8 30 27 30
4. Fructexport Focsani 26 12 5 9 49 29 29
5. Foresta Falticeni 26 10 7 9 29 35 27
6. Flamura rosie Tecuci 26 9 7 10 37 37 25
7. Dinamo Moldova Iasi 26 11 3 12 38 42 25
8. Metalosport Galati 26 11 3 12 30 35 25
9. Viitorul Suceava 26 10 5 11 28 34 25
10. Victoria Piatra-Neamt 26 8 8 10 29 38 24
11. Petrolul Moinesti 26 9 5 12 27 28 23
12. Metalul Radauti 26 8 6 12 31 48 22
13. Textila Botosani 26 9 3 14 27 43 21
14. Rulmentul Bârlad 26 7 6 13 35 45 20
Group South
Pd W D L F A Pts
1. Dinamo Victoria Bucuresti 26 12 9 5 46 23 33
2. Portul Constanta 26 11 9 6 46 38 31
3. Victoria Giurgiu 26 10 9 7 39 30 29
4. Marina Mangalia 26 10 8 8 38 21 28
5. Rulmentul Brasov 26 11 6 9 40 37 28
6. Electrica Constanta 26 10 8 8 42 40 28
7. Textila Sfântul-Gheorghe 26 10 7 9 27 21 27
8. Metrom Brasov 26 9 8 9 32 25 26
9. Electrica Fieni 26 12 2 12 37 29 26
10. Rapid Mizil 26 9 8 9 34 36 26
11. Flacara rosie Bucuresti 26 8 7 11 30 36 25
12. Tehnometal Bucuresti 26 7 9 10 23 35 23
13. Unirea Racari 26 9 4 13 30 46 22
14. Progresul Alexandria 26 6 2 18 18 65 14
Group West
Pd W D L F A Pts
1. CFR Arad 26 15 1 10 49 24 31
2. Minerul Deva 26 14 3 9 35 28 31
3. Metalul Hunedoara 26 13 5 8 28 26 31
4. Metalul Turnu-Severin 26 12 4 10 42 30 28
5. Victoria Calan 26 13 2 11 36 37 28
6. Electroputere Craiova 26 10 6 10 42 37 26
7. Minerul Anina 26 12 2 12 35 34 26
8. Electromotor Timisoara 26 11 4 11 37 39 26
9. Muscelul Câmpulung 26 11 3 12 25 38 25
10. Pandurii Târgu-Jiu 26 10 4 12 34 37 24
11. Tractorul Corabia 26 10 4 12 36 43 24
12. Minerul Câmpulung-Muscel 26 11 2 13 34 46 24
13. Teba Arad 26 8 5 13 40 41 21
14. Metalul Pitesti 26 9 1 16 35 48 19
Group North
Pd W D L F A Pts
1. Ariesul Turda 26 15 5 6 63 23 35
2. Gloria Bistrita 26 14 2 10 30 34 30
3. Chimica Târnaveni 26 12 5 9 39 29 29
4. Faianta Sighisoara 26 11 6 9 38 37 28
5. AS Aiud 26 11 5 10 51 42 27
6. Soda Ocna-Mures 26 10 6 12 39 30 26
7. Minerul Bihor 26 12 2 12 51 42 26
8. Foresta Sighet 26 12 2 12 35 47 26
9. Unirea Dej 26 12 1 13 37 44 25
10. Minerul Baia-Sprie 26 10 4 12 38 38 24
11. Olimpia Oradea 26 10 4 12 36 42 24
12. Steaua rosie Salonta 26 11 2 13 39 47 24
13. Topitorul Baia-Mare 26 8 6 12 44 47 22
14. Unirea Târgu-Mures 26 7 4 15 21 62 18
___________________________________________________________
Romanian Cup
Season 1964-65 [Edition 27]
Final
11 July 1965, “Republicii Stadium”, Bucuresti, Referees: Nicolae
Mihailescu – Alexandru Pârvu, Marin Nita (all Bucuresti)
Stiinta Cluj – Dinamo Pitesti = 2 – 1 (1-0)
1-0 Remus Câmpeanu 11’
2-0 Zoltan Ivansuc 55’
2-1 Mihai Turcan 65’
Stiinta Cluj (trainer Andrei Sepci)
Mogut – Marcu, T.Georgescu, Grajdeanu, Câmpeanu – V.Alexandru,
Nesu – Szabo, Ivansuc, M.Adam, Suciu
Dinamo Pitesti (trainer Vintila Mardarescu)
S.Niculescu (17 Matache) – Gh.Radu, Stoenescu, I.Stelian, Badea –
Târcovnicu, Dobrin (62 Zimer) – C.Ionescu, Turcan, N.Nagy, C.David
__________________________________________________________________
Season 1964-65 * Division A
Round 1
30-Aug Dinamo Bucuresti - Crisul Oradea = 2 - 0
30-Aug Rapid Bucuresti - CSMS Iasi = 4 - 1
30-Aug Steagul rosu Brasov - UT Arad = 3 - 0
30-Aug Petrolul Ploiesti - Stiinta Cluj = 2 - 2
30-Aug Stiinta Craiova - Steaua Bucuresti = 0 - 4
30-Aug Farul Constanta - Dinamo Pitesti = 3 - 1
30-Aug Minerul Baia-Mare - Progresul Bucuresti = 3 - 1
Round 2
06-Sep Steaua Bucuresti - Minerul Baia-Mare = 3 - 1
06-Sep UT Arad - Dinamo Bucuresti = 0 - 3
06-Sep Stiinta Cluj - Farul Constanta = 3 - 0
06-Sep Dinamo Pitesti - Rapid Bucuresti = 0 - 2
06-Sep Crisul Oradea - Stiinta Craiova = 0 - 1
06-Sep CSMS Iasi - Steagul rosu Brasov = 1 - 0
06-Sep Progresul Bucuresti - Petrolul Ploiesti = 2 - 4
Round 3
13-Sep Steagul rosu Brasov - Farul Constanta = 0 - 1
13-Sep Petrolul Ploiesti - Crisul Oradea = 2 - 1
13-Sep Stiinta Cluj - Stiinta Craiova = 5 - 0
13-Sep Dinamo Pitesti - UT Arad = 2 - 1
13-Sep Minerul Baia-Mare - CSMS Iasi = 1 - 2
11-Nov Progresul Bucuresti - Steaua Bucuresti = 0 - 1
24-Dec Dinamo Bucuresti - Rapid Bucuresti = 3 - 1
Round 4
20-Sep UT Arad - Petrolul Ploiesti = 1 - 0
20-Sep Crisul Oradea - Minerul Baia-Mare = 3 - 0
20-Sep CSMS Iasi - Progresul Bucuresti = 2 - 0
20-Sep Stiinta Craiova - Steagul rosu Brasov = 0 - 0
12-Nov Rapid Bucuresti - Stiinta Cluj = 2 - 0
29-Nov Dinamo Bucuresti - Dinamo Pitesti = 2 - 0
29-Nov Farul Constanta - Steaua Bucuresti = 1 - 1
Round 5
27-Sep CSMS Iasi - Crisul Oradea = 1 - 1
27-Sep Stiinta Craiova - Dinamo Pitesti = 2 - 2
27-Sep Farul Constanta - Minerul Baia-Mare = 2 - 2
27-Sep Progresul Bucuresti - Steagul rosu Brasov = 1 - 1
05-Nov Steaua Bucuresti - UT Arad = 4 - 0
28-Nov Petrolul Ploiesti - Rapid Bucuresti = 0 - 1
10-Dec Stiinta Cluj - Dinamo Bucuresti = 3 - 1
Round 6
05-Oct UT Arad - CSMS Iasi = 3 - 0
05-Oct Dinamo Pitesti - Stiinta Cluj = 4 - 1
05-Oct Crisul Oradea - Progresul Bucuresti = 1 - 0
05-Oct Minerul Baia-Mare - Petrolul Ploiesti = 2 - 0
05-Nov Dinamo Bucuresti - Stiinta Craiova = 3 - 1
06-Dec Rapid Bucuresti - Farul Constanta = 2 - 1
24-Dec Steagul rosu Brasov - Steaua Bucuresti = 1 - 0
Round 7
11-Oct Steagul rosu Brasov - Crisul Oradea = 1 - 1
11-Oct Petrolul Ploiesti - CSMS Iasi = 3 - 0
11-Oct Stiinta Cluj - UT Arad = 3 - 0
11-Oct Dinamo Pitesti - Minerul Baia-Mare = 2 - 0
11-Oct Stiinta Craiova - Farul Constanta = 1 - 2
17-Dec Dinamo Bucuresti - Progresul Bucuresti = 4 - 0
20-Dec Rapid Bucuresti - Steaua Bucuresti = 0 - 0
Round 8
18-Oct UT Arad - Rapid Bucuresti = 3 - 0
18-Oct Stiinta Cluj - Steagul rosu Brasov = 0 - 0
18-Oct CSMS Iasi - Stiinta Craiova = 3 - 0
18-Oct Farul Constanta - Petrolul Ploiesti = 1 - 0
18-Oct Progresul Bucuresti - Dinamo Pitesti = 0 - 0
12-Dec Steaua Bucuresti - Crisul Oradea = 0 - 0
13-Dec Minerul Baia-Mare - Dinamo Bucuresti = 0 - 1
Round 9
25-Oct UT Arad - Stiinta Craiova = 3 - 1
25-Oct Petrolul Ploiesti - Steagul rosu Brasov = 1 - 0
25-Oct Crisul Oradea - Stiinta Cluj = 1 - 1
25-Oct Farul Constanta - Progresul Bucuresti = 0 - 1
05-Dec Dinamo Pitesti - Steaua Bucuresti = 1 - 2
06-Dec Dinamo Bucuresti - CSMS Iasi = 2 - 0
09-Dec Rapid Bucuresti - Minerul Baia-Mare = 4 - 0
Round 10
01-Nov Steaua Bucuresti - Petrolul Ploiesti = 1 - 0
01-Nov Steagul rosu Brasov - Dinamo Bucuresti = 3 - 1
01-Nov Crisul Oradea - Farul Constanta = 1 - 0
01-Nov CSMS Iasi - Dinamo Pitesti = 2 - 0
01-Nov Stiinta Craiova - Rapid Bucuresti = 1 - 0
01-Nov Minerul Baia-Mare - Stiinta Cluj = 2 - 1
01-Nov Progresul Bucuresti - UT Arad = 1 - 1
Round 11
08-Nov Petrolul Ploiesti - Stiinta Craiova = 0 - 0
08-Nov Stiinta Cluj - CSMS Iasi = 1 - 3
08-Nov Dinamo Pitesti - Crisul Oradea = 2 - 0
08-Nov Farul Constanta - UT Arad = 1 - 1
08-Nov Progresul Bucuresti - Rapid Bucuresti = 0 - 0
27-Dec Steaua Bucuresti - Dinamo Bucuresti = 0 - 1
27-Dec Steagul rosu Brasov - Minerul Baia-Mare = 2 - 0
Round 12
15-Nov Dinamo Bucuresti - Farul Constanta = 4 - 1
15-Nov Rapid Bucuresti - Steagul rosu Brasov = 1 - 0
15-Nov UT Arad - Crisul Oradea = 1 - 1
15-Nov Stiinta Cluj - Progresul Bucuresti = 0 - 0
15-Nov Dinamo Pitesti - Petrolul Ploiesti = 1 - 1
15-Nov CSMS Iasi - Steaua Bucuresti = 2 - 2
15-Nov Stiinta Craiova - Minerul Baia-Mare = 1 - 0
Round 13
21-Nov Crisul Oradea - Rapid Bucuresti = 1 - 1
22-Nov Steaua Bucuresti - Stiinta Cluj = 3 - 1
22-Nov Steagul rosu Brasov - Dinamo Pitesti = 4 - 1
22-Nov Petrolul Ploiesti - Dinamo Bucuresti = 3 - 1
22-Nov Farul Constanta - CSMS Iasi = 1 - 0
22-Nov Minerul Baia-Mare - UT Arad = 2 - 2
22-Nov Progresul Bucuresti - Stiinta Craiova = 0 - 3
Round 14
14-Mar Steaua Bucuresti - Stiinta Craiova = 2 - 0
14-Mar UT Arad - Steagul rosu Brasov = 1 - 0
14-Mar Stiinta Cluj - Petrolul Ploiesti = 1 - 0
14-Mar Dinamo Pitesti - Farul Constanta = 4 - 0
14-Mar Crisul Oradea - Dinamo Bucuresti = 0 - 0
14-Mar CSMS Iasi - Rapid Bucuresti = 0 - 0
14-Mar Progresul Bucuresti - Minerul Baia-Mare = 2 - 0
Round 15
25-Mar Dinamo Bucuresti - UT Arad = 1 - 1
25-Mar Rapid Bucuresti - Dinamo Pitesti = 1 - 0
25-Mar Steagul rosu Brasov - CSMS Iasi = 1 - 0
25-Mar Petrolul Ploiesti - Progresul Bucuresti = 1 - 0
25-Mar Stiinta Craiova - Crisul Oradea = 3 - 1
25-Mar Farul Constanta - Stiinta Cluj = 2 - 1
25-Mar Minerul Baia-Mare - Steaua Bucuresti = 2 - 1
Round 16
28-Mar Rapid Bucuresti - Dinamo Bucuresti = 1 - 0
28-Mar Steaua Bucuresti - Progresul Bucuresti = 1 - 2
28-Mar UT Arad - Dinamo Pitesti = 0 - 0
28-Mar Crisul Oradea - Petrolul Ploiesti = 1 - 0
28-Mar CSMS Iasi - Minerul Baia-Mare = 0 - 0
28-Mar Stiinta Craiova - Stiinta Cluj = 4 - 0
28-Mar Farul Constanta - Steagul rosu Brasov = 1 - 2
Round 17
04-Apr Steaua Bucuresti - Farul Constanta = 0 - 0
04-Apr Steagul rosu Brasov - Stiinta Craiova = 3 - 1
04-Apr Petrolul Ploiesti - UT Arad = 5 - 1
04-Apr Stiinta Cluj - Rapid Bucuresti = 0 - 3
04-Apr Dinamo Pitesti - Dinamo Bucuresti = 1 - 1
04-Apr Minerul Baia-Mare - Crisul Oradea = 1 - 0
04-Apr Progresul Bucuresti - CSMS Iasi = 5 - 0
Round 18
11-Apr Dinamo Bucuresti - Stiinta Cluj = 1 - 2
11-Apr Rapid Bucuresti - Petrolul Ploiesti = 1 - 0
11-Apr Steagul rosu Brasov - Progresul Bucuresti = 1 - 0
11-Apr UT Arad - Steaua Bucuresti = 5 - 2
11-Apr Dinamo Pitesti - Stiinta Craiova = 4 - 1
11-Apr Crisul Oradea - CSMS Iasi = 1 - 0
11-Apr Minerul Baia-Mare - Farul Constanta = 2 - 0
Round 19
18-Apr Steaua Bucuresti - Steagul rosu Brasov = 1 - 0
18-Apr Petrolul Ploiesti - Minerul Baia-Mare = 2 - 0
18-Apr Stiinta Cluj - Dinamo Pitesti = 1 - 0
18-Apr CSMS Iasi - UT Arad = 4 - 0
18-Apr Stiinta Craiova - Dinamo Bucuresti = 0 - 2
18-Apr Farul Constanta - Rapid Bucuresti = 0 - 0
18-Apr Progresul Bucuresti - Crisul Oradea = 2 - 0
Round 20
21-Apr Steaua Bucuresti - Rapid Bucuresti = 0 - 1
21-Apr UT Arad - Stiinta Cluj = 2 - 1
21-Apr Crisul Oradea - Steagul rosu Brasov = 2 - 0
21-Apr CSMS Iasi - Petrolul Ploiesti = 0 - 0
21-Apr Farul Constanta - Stiinta Craiova = 1 - 0
21-Apr Minerul Baia-Mare - Dinamo Pitesti = 2 - 0
21-Apr Progresul Bucuresti - Dinamo Bucuresti = 0 - 0
Round 21
09-May Dinamo Bucuresti - Minerul Baia-Mare = 4 - 2
09-May Rapid Bucuresti - UT Arad = 0 - 0
09-May Steagul rosu Brasov - Stiinta Cluj = 2 - 1
09-May Petrolul Ploiesti - Farul Constanta = 3 - 0
09-May Dinamo Pitesti - Progresul Bucuresti = 2 - 1
09-May Crisul Oradea - Steaua Bucuresti = 2 - 3
09-May Stiinta Craiova - CSMS Iasi = 4 - 0
Round 22
16-May Steaua Bucuresti - Dinamo Pitesti = 2 - 0
16-May Steagul rosu Brasov - Petrolul Ploiesti = 2 - 1
16-May Stiinta Cluj - Crisul Oradea = 2 - 0
16-May CSMS Iasi - Dinamo Bucuresti = 0 - 1
16-May Stiinta Craiova - UT Arad = 4 - 0
16-May Minerul Baia-Mare - Rapid Bucuresti = 0 - 1
16-May Progresul Bucuresti - Farul Constanta = 2 - 0
Round 23
19-May Dinamo Bucuresti - Steagul rosu Brasov = 10 - 1
19-May Rapid Bucuresti - Stiinta Craiova = 4 - 1
19-May UT Arad - Progresul Bucuresti = 1 - 0
19-May Petrolul Ploiesti - Steaua Bucuresti = 1 - 2
19-May Stiinta Cluj - Minerul Baia-Mare = 7 - 1
19-May Dinamo Pitesti - CSMS Iasi = 3 - 1
19-May Farul Constanta - Crisul Oradea = 0 - 1
Round 24
02-Jun Dinamo Bucuresti - Steaua Bucuresti = 2 - 1
02-Jun Rapid Bucuresti - Progresul Bucuresti = 1 - 1
02-Jun UT Arad - Farul Constanta = 0 - 2
02-Jun Crisul Oradea - Dinamo Pitesti = 1 - 1
02-Jun CSMS Iasi - Stiinta Cluj = 2 - 0
02-Jun Stiinta Craiova - Petrolul Ploiesti = 0 - 0
02-Jun Minerul Baia-Mare - Steagul rosu Brasov = 1 - 0
Round 25
20-Jun Steaua Bucuresti - CSMS Iasi = 1 - 1
20-Jun Steagul rosu Brasov - Rapid Bucuresti = 4 - 1
20-Jun Petrolul Ploiesti - Dinamo Pitesti = 2 - 1
20-Jun Crisul Oradea - UT Arad = 1 - 1
20-Jun Farul Constanta - Dinamo Bucuresti = 0 - 3
20-Jun Minerul Baia-Mare - Stiinta Craiova = 1 - 0
20-Jun Progresul Bucuresti - Stiinta Cluj = 2 - 2
Round 26
27-Jun Dinamo Bucuresti - Petrolul Ploiesti = 3 - 1
27-Jun Rapid Bucuresti - Crisul Oradea = 2 - 1
27-Jun UT Arad - Minerul Baia-Mare = 4 - 2
27-Jun Stiinta Cluj - Steaua Bucuresti = 1 - 1
27-Jun Dinamo Pitesti - Steagul rosu Brasov = 2 - 1
27-Jun CSMS Iasi - Farul Constanta = 1 - 1
27-Jun Stiinta Craiova - Progresul Bucuresti = 2 - 0
__________________________________________________________
Division A [Edition 47]
Pd W D L F A Pts
1. DINAMO BUCURESTI 26 17 4 5 56 22 38
2. Rapid Bucuresti 26 15 7 4 34 17 37
3. Steaua Bucuresti 26 12 7 7 38 25 31
4. Steagul rosu Brasov 26 12 4 10 32 30 28
5. UT Arad 26 9 8 9 32 43 26
6. Petrolul Ploiesti 26 10 5 11 32 25 25
7. Stiinta Cluj 26 9 6 11 40 38 24
8. Dinamo Pitesti 26 9 6 11 34 34 24
9. Crisul Oradea 26 7 9 10 22 27 23
10. CSMS Iasi 26 8 7 11 26 35 23
11. Stiinta Craiova 26 9 4 13 31 40 22
12. Farul Constanta 26 8 6 12 21 36 22
13. MINERUL BAIA-MARE 26 9 3 14 27 45 21 - relegated
14. PROGRESUL BUCURESTI 26 6 8 12 23 31 20 - relegated
Division B [Edition 25]
Group I Pd W D L F A Pts
1. SIDERURGISTUL GALATI 26 14 7 5 38 18 35 - promoted
2. Dinamo Bacau 26 16 3 7 52 25 35
3. Flacara Moreni 26 12 5 9 35 32 29
4. Poiana Câmpina 26 13 2 11 46 39 28
5. Stiinta Galati 26 11 5 10 42 42 27
6. Constructorul Braila 26 12 3 11 41 42 27
7. Metalul Bucuresti 26 11 2 13 38 38 24
8. CFR Rosiori 26 8 8 10 29 38 24
9. CFR Pascani 26 11 2 13 33 44 24
10. Metalul Tîrgoviste 26 10 3 13 28 34 23
11. Unirea Râmnicu-Vîlcea 26 10 2 14 32 36 22
12. Stiinta Bucuresti 26 9 4 13 29 34 22
13. Tractorul Brasov 26 8 6 12 30 37 22
14. Chimia Fagars 26 9 4 13 34 48 22
Group II Pd W D L F A Pts
1. STIINTA TIMISOARA 26 14 5 7 41 25 33 - promoted
2. Industria sârmei Câmpia-Turzii 26 14 4 8 36 29 32
3. Clujeana Cluj 26 11 5 10 34 22 27
4. Minerul Lupeni 26 10 7 9 36 28 27
5. CSM Sibiu 26 12 3 11 41 37 27
6. Vagonul Arad 26 11 5 10 33 30 27
7. Jiul Petrila 26 11 4 11 42 33 26
8. AS Cugir 26 12 2 12 36 36 26
9. ASA Târgu-Mures 26 13 0 13 40 44 26
10. Gaz metan Medias 26 9 7 10 24 27 25
11. CSM Resita 26 11 3 12 35 40 25
12. Recolta Carei 26 10 5 11 29 36 25
13. Satmareana Satu-Mare 26 10 2 14 30 40 22
14. CFR Timisoara 26 6 4 16 20 50 16
Division C [Edition 9]
Group East
Pd W D L F A Pts
1. Ceahlaul Piatra-Neamt 26 17 2 7 66 27 36
2. Textila Buhusi 26 12 8 6 41 27 32
3. Chimia Onesti 26 12 6 8 30 27 30
4. Fructexport Focsani 26 12 5 9 49 29 29
5. Foresta Falticeni 26 10 7 9 29 35 27
6. Flamura rosie Tecuci 26 9 7 10 37 37 25
7. Dinamo Moldova Iasi 26 11 3 12 38 42 25
8. Metalosport Galati 26 11 3 12 30 35 25
9. Viitorul Suceava 26 10 5 11 28 34 25
10. Victoria Piatra-Neamt 26 8 8 10 29 38 24
11. Petrolul Moinesti 26 9 5 12 27 28 23
12. Metalul Radauti 26 8 6 12 31 48 22
13. Textila Botosani 26 9 3 14 27 43 21
14. Rulmentul Bârlad 26 7 6 13 35 45 20
Group South
Pd W D L F A Pts
1. Dinamo Victoria Bucuresti 26 12 9 5 46 23 33
2. Portul Constanta 26 11 9 6 46 38 31
3. Victoria Giurgiu 26 10 9 7 39 30 29
4. Marina Mangalia 26 10 8 8 38 21 28
5. Rulmentul Brasov 26 11 6 9 40 37 28
6. Electrica Constanta 26 10 8 8 42 40 28
7. Textila Sfântul-Gheorghe 26 10 7 9 27 21 27
8. Metrom Brasov 26 9 8 9 32 25 26
9. Electrica Fieni 26 12 2 12 37 29 26
10. Rapid Mizil 26 9 8 9 34 36 26
11. Flacara rosie Bucuresti 26 8 7 11 30 36 25
12. Tehnometal Bucuresti 26 7 9 10 23 35 23
13. Unirea Racari 26 9 4 13 30 46 22
14. Progresul Alexandria 26 6 2 18 18 65 14
Group West
Pd W D L F A Pts
1. CFR Arad 26 15 1 10 49 24 31
2. Minerul Deva 26 14 3 9 35 28 31
3. Metalul Hunedoara 26 13 5 8 28 26 31
4. Metalul Turnu-Severin 26 12 4 10 42 30 28
5. Victoria Calan 26 13 2 11 36 37 28
6. Electroputere Craiova 26 10 6 10 42 37 26
7. Minerul Anina 26 12 2 12 35 34 26
8. Electromotor Timisoara 26 11 4 11 37 39 26
9. Muscelul Câmpulung 26 11 3 12 25 38 25
10. Pandurii Târgu-Jiu 26 10 4 12 34 37 24
11. Tractorul Corabia 26 10 4 12 36 43 24
12. Minerul Câmpulung-Muscel 26 11 2 13 34 46 24
13. Teba Arad 26 8 5 13 40 41 21
14. Metalul Pitesti 26 9 1 16 35 48 19
Group North
Pd W D L F A Pts
1. Ariesul Turda 26 15 5 6 63 23 35
2. Gloria Bistrita 26 14 2 10 30 34 30
3. Chimica Târnaveni 26 12 5 9 39 29 29
4. Faianta Sighisoara 26 11 6 9 38 37 28
5. AS Aiud 26 11 5 10 51 42 27
6. Soda Ocna-Mures 26 10 6 12 39 30 26
7. Minerul Bihor 26 12 2 12 51 42 26
8. Foresta Sighet 26 12 2 12 35 47 26
9. Unirea Dej 26 12 1 13 37 44 25
10. Minerul Baia-Sprie 26 10 4 12 38 38 24
11. Olimpia Oradea 26 10 4 12 36 42 24
12. Steaua rosie Salonta 26 11 2 13 39 47 24
13. Topitorul Baia-Mare 26 8 6 12 44 47 22
14. Unirea Târgu-Mures 26 7 4 15 21 62 18
___________________________________________________________
Romanian Cup
Season 1964-65 [Edition 27]
Final
11 July 1965, “Republicii Stadium”, Bucuresti, Referees: Nicolae
Mihailescu – Alexandru Pârvu, Marin Nita (all Bucuresti)
Stiinta Cluj – Dinamo Pitesti = 2 – 1 (1-0)
1-0 Remus Câmpeanu 11’
2-0 Zoltan Ivansuc 55’
2-1 Mihai Turcan 65’
Stiinta Cluj (trainer Andrei Sepci)
Mogut – Marcu, T.Georgescu, Grajdeanu, Câmpeanu – V.Alexandru,
Nesu – Szabo, Ivansuc, M.Adam, Suciu
Dinamo Pitesti (trainer Vintila Mardarescu)
S.Niculescu (17 Matache) – Gh.Radu, Stoenescu, I.Stelian, Badea –
Târcovnicu, Dobrin (62 Zimer) – C.Ionescu, Turcan, N.Nagy, C.David
__________________________________________________________________
Last edited by Pacala on 20 Iul 2005, 19:34, edited 1 time in total.
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.
1965/66
Romania 1965/66
Final Table:
1.Petrolul Ploiesti 26 16 6 4 47-24 38
------------------------------------------------------
2.Rapid Bucuresti 26 15 2 9 46-30 32
3.Dinamo Bucuresti 26 10 8 8 45-33 28
4.Dinamo Pitesti 26 12 4 10 46-42 28
5.Steagul Rosu Brasov 26 12 3 11 40-30 27
6.CSMS Iasi 26 11 5 10 33-37 27
7.Stiinta Cluj 26 8 10 8 34-35 26
8.Stiinta Craiova 26 9 7 10 23-38 25
9.Farul Constanta 26 10 4 12 32-37 24
10.U.T. Arad 26 8 8 10 33-40 24
11.Stiinta Timisoara 26 10 3 13 26-36 23
12.Steaua Bucuresti 26 6 10 10 34-30 22
------------------------------------------------------
13.Crisul Oradea 26 6 8 12 26-39 20
14.Siderurgistul Galati 26 7 6 13 41-55 20
[Aug 15]
Rapid 2-0 Craiova
Pitesti 1-4 Petrolul
Iasi 1-0 Farul
Cluj 1-1 Oradea
Timisoara 2-1 Brasov
Steaua 1-2 UTA
Siderurgistul 2-3 Dinamo
[Aug 22]
Petrolul 3-0 Siderurgistul
Dinamo 2-3 Timisoara
Brasov 3-0 Pitesti
Craiova 1-1 Cluj
UTA 2-1 Iasi
Oradea 2-2 Steaua
[Aug 23]
Farul 0-2 Rapid
[Aug 29]
Rapid 2-1 Petrolul
Brasov 4-1 Dinamo
Iasi 3-2 Siderurgistul
Cluj 0-0 Steaua
Farul 2-0 Pitesti
Timisoara 3-0 Craiova
Oradea 1-1 UTA
[Sep 5]
Petrolul 4-1 Oradea
Dinamo 0-2 Rapid
Pitesti 1-2 Cluj
Craiova 2-1 Farul
UTA 0-0 Timisoara
Steaua 0-0 Iasi
Siderurgistul 4-2 Brasov
[Sep 26]
Rapid 4-1 Brasov
Pitesti 2-1 Dinamo
Cluj 2-0 Timisoara
Craiova 2-0 UTA
Farul 1-1 Petrolul
Steaua 5-1 Siderurgistul
Oradea 0-2 Iasi
[Oct 3]
Pitesti 3-1 Craiova
Brasov 2-1 Farul
Iasi 0-0 Petrolul
UTA 3-1 Cluj
Timisoara 2-1 Oradea
Steaua 3-3 Dinamo
Siderurgistul 1-2 Rapid
[Oct 10]
Petrolul 1-0 Steaua
Rapid 4-2 Pitesti
Dinamo 3-0 Oradea
Cluj 2-2 Iasi
Craiova 0-0 Brasov
Farul 1-0 Timisoara
Siderurgistul 0-0 UTA
[Oct 13]
Pitesti 4-0 Iasi
Brasov 0-2 Petrolul
Cluj 1-1 Rapid
UTA 3-0 Dinamo
Timisoara 2-5 Siderurgistul
Steaua 6-0 Farul
Oradea 1-0 Craiova
[Oct 31]
Petrolul 4-1 UTA
Rapid 2-0 Steaua
Iasi 3-0 Brasov
Craiova 0-0 Dinamo
Farul 1-0 Cluj
Timisoara 1-0 Pitesti
Oradea 4-0 Siderurgistul
[Nov 7]
Rapid 2-0 Timisoara
Dinamo 2-1 Petrolul
Pitesti 6-0 Oradea
Brasov 0-0 Steaua
Craiova 3-1 Iasi
UTA 2-1 Farul
Siderurgistul 0-0 Cluj
[Nov 10]
Dinamo 0-1 Iasi
Cluj 1-0 Brasov
UTA 2-2 Pitesti
Timisoara 0-0 Petrolul
Steaua 0-0 Craiova
Oradea 3-1 Rapid
Siderurgistul 1-1 Farul
[Nov 27]
Farul 1-1 Dinamo
[Nov 28]
Petrolul 5-1 Cluj
Rapid 4-2 UTA
Pitesti 1-0 Steaua
Brasov 2-1 Oradea
Iasi 3-0 Timisoara
Craiova 3-1 Siderurgistul
[Dec 5]
Petrolul 5-2 Craiova
Brasov 6-1 UTA
Iasi 2-0 Rapid
Farul 2-1 Oradea
Timisoara 1-1 Steaua
Siderurgistul 1-1 Pitesti
[Dec 8]
Dinamo 4-0 Cluj
[Mar 20]
Petrolul 3-2 Pitesti
Dinamo 4-0 Siderurgistul
Brasov 3-0 Timisoara
Craiova 1-0 Rapid
Farul 2-1 Iasi
UTA 1-1 Steaua
Oradea 0-0 Cluj
[Mar 27]
Rapid 3-0 Farul
Pitesti 2-1 Brasov
Iasi 2-1 UTA
Cluj 1-0 Craiova
Timisoara 0-1 Dinamo
Steaua 1-0 Oradea
Siderurgistul 0-1 Petrolul
[Mar 31]
Petrolul 1-0 Rapid
Dinamo 1-0 Brasov
Pitesti 3-2 Farul
Craiova 1-0 Timisoara
UTA 1-1 Oradea
Steaua 1-0 Cluj
Siderurgistul 6-0 Iasi
[Apr 10]
Rapid 0-0 Dinamo
Brasov 4-0 Siderurgistul
Iasi 2-0 Steaua
Cluj 2-2 Pitesti
Farul 4-0 Craiova
Timisoara 1-0 UTA
Oradea 1-1 Petrolul
[Apr 17]
Rapid 2-0 Iasi
Pitesti 3-1 Siderurgistul
Cluj 2-1 Dinamo
Craiova 0-0 Petrolul
UTA 0-1 Brasov
Steaua 4-0 Timisoara
Oradea 1-0 Farul
[May 2]
Petrolul 3-0 Farul
Dinamo 1-1 Pitesti
Brasov 0-2 Rapid
Iasi 0-0 Oradea
UTA 1-1 Craiova
Timisoara 2-0 Cluj
[May 8]
Petrolul 2-1 Iasi
Rapid 1-2 Siderurgistul
Dinamo 1-1 Steaua
Cluj 2-0 UTA
Craiova 1-0 Pitesti
Farul 2-0 Brasov
Oradea 3-1 Timisoara
[May 15]
Pitesti 2-1 Rapid
Brasov 1-1 Craiova
Iasi 3-3 Cluj
UTA 2-2 Siderurgistul
Timisoara 1-0 Farul
Steaua 0-1 Petrolul
Oradea 0-0 Dinamo
[May 22]
Petrolul 1-0 Brasov
Rapid 3-2 Cluj
Dinamo 0-1 UTA
Craiova 1-0 Oradea
Farul 1-0 Steaua
Siderurgistul 2-1 Timisoara
[May 23]
Iasi 2-0 Pitesti
[Jun 5]
Dinamo 8-0 Craiova
Pitesti 1-0 Timisoara
Brasov 3-0 Iasi
Cluj 1-1 Farul
UTA 2-0 Petrolul
Steaua 3-2 Rapid
Siderurgistul 3-0 Oradea
[Jun 8]
Siderurgistul 2-2 Steaua
[Jun 12]
Petrolul 2-2 Dinamo
Iasi 1-0 Craiova
Cluj 4-1 Siderurgistul
Farul 2-0 UTA
Timisoara 3-1 Rapid
Steaua 0-2 Brasov
Oradea 3-1 Pitesti
[Jun 26]
Petrolul 1-0 Timisoara
Rapid 2-0 Oradea
Pitesti 3-2 UTA
Brasov 2-0 Cluj
Iasi 1-2 Dinamo
Craiova 2-1 Steaua
Farul 3-1 Siderurgistul
[Jul 10]
Dinamo 4-3 Farul
Cluj 5-0 Petrolul
UTA 3-1 Rapid
Timisoara 3-1 Iasi
Steaua 2-3 Pitesti
Oradea 1-2 Brasov
Siderurgistul 3-1 Craiova
Final Table:
1.Petrolul Ploiesti 26 16 6 4 47-24 38
------------------------------------------------------
2.Rapid Bucuresti 26 15 2 9 46-30 32
3.Dinamo Bucuresti 26 10 8 8 45-33 28
4.Dinamo Pitesti 26 12 4 10 46-42 28
5.Steagul Rosu Brasov 26 12 3 11 40-30 27
6.CSMS Iasi 26 11 5 10 33-37 27
7.Stiinta Cluj 26 8 10 8 34-35 26
8.Stiinta Craiova 26 9 7 10 23-38 25
9.Farul Constanta 26 10 4 12 32-37 24
10.U.T. Arad 26 8 8 10 33-40 24
11.Stiinta Timisoara 26 10 3 13 26-36 23
12.Steaua Bucuresti 26 6 10 10 34-30 22
------------------------------------------------------
13.Crisul Oradea 26 6 8 12 26-39 20
14.Siderurgistul Galati 26 7 6 13 41-55 20
Final Table:
1.Petrolul Ploiesti 26 16 6 4 47-24 38
------------------------------------------------------
2.Rapid Bucuresti 26 15 2 9 46-30 32
3.Dinamo Bucuresti 26 10 8 8 45-33 28
4.Dinamo Pitesti 26 12 4 10 46-42 28
5.Steagul Rosu Brasov 26 12 3 11 40-30 27
6.CSMS Iasi 26 11 5 10 33-37 27
7.Stiinta Cluj 26 8 10 8 34-35 26
8.Stiinta Craiova 26 9 7 10 23-38 25
9.Farul Constanta 26 10 4 12 32-37 24
10.U.T. Arad 26 8 8 10 33-40 24
11.Stiinta Timisoara 26 10 3 13 26-36 23
12.Steaua Bucuresti 26 6 10 10 34-30 22
------------------------------------------------------
13.Crisul Oradea 26 6 8 12 26-39 20
14.Siderurgistul Galati 26 7 6 13 41-55 20
[Aug 15]
Rapid 2-0 Craiova
Pitesti 1-4 Petrolul
Iasi 1-0 Farul
Cluj 1-1 Oradea
Timisoara 2-1 Brasov
Steaua 1-2 UTA
Siderurgistul 2-3 Dinamo
[Aug 22]
Petrolul 3-0 Siderurgistul
Dinamo 2-3 Timisoara
Brasov 3-0 Pitesti
Craiova 1-1 Cluj
UTA 2-1 Iasi
Oradea 2-2 Steaua
[Aug 23]
Farul 0-2 Rapid
[Aug 29]
Rapid 2-1 Petrolul
Brasov 4-1 Dinamo
Iasi 3-2 Siderurgistul
Cluj 0-0 Steaua
Farul 2-0 Pitesti
Timisoara 3-0 Craiova
Oradea 1-1 UTA
[Sep 5]
Petrolul 4-1 Oradea
Dinamo 0-2 Rapid
Pitesti 1-2 Cluj
Craiova 2-1 Farul
UTA 0-0 Timisoara
Steaua 0-0 Iasi
Siderurgistul 4-2 Brasov
[Sep 26]
Rapid 4-1 Brasov
Pitesti 2-1 Dinamo
Cluj 2-0 Timisoara
Craiova 2-0 UTA
Farul 1-1 Petrolul
Steaua 5-1 Siderurgistul
Oradea 0-2 Iasi
[Oct 3]
Pitesti 3-1 Craiova
Brasov 2-1 Farul
Iasi 0-0 Petrolul
UTA 3-1 Cluj
Timisoara 2-1 Oradea
Steaua 3-3 Dinamo
Siderurgistul 1-2 Rapid
[Oct 10]
Petrolul 1-0 Steaua
Rapid 4-2 Pitesti
Dinamo 3-0 Oradea
Cluj 2-2 Iasi
Craiova 0-0 Brasov
Farul 1-0 Timisoara
Siderurgistul 0-0 UTA
[Oct 13]
Pitesti 4-0 Iasi
Brasov 0-2 Petrolul
Cluj 1-1 Rapid
UTA 3-0 Dinamo
Timisoara 2-5 Siderurgistul
Steaua 6-0 Farul
Oradea 1-0 Craiova
[Oct 31]
Petrolul 4-1 UTA
Rapid 2-0 Steaua
Iasi 3-0 Brasov
Craiova 0-0 Dinamo
Farul 1-0 Cluj
Timisoara 1-0 Pitesti
Oradea 4-0 Siderurgistul
[Nov 7]
Rapid 2-0 Timisoara
Dinamo 2-1 Petrolul
Pitesti 6-0 Oradea
Brasov 0-0 Steaua
Craiova 3-1 Iasi
UTA 2-1 Farul
Siderurgistul 0-0 Cluj
[Nov 10]
Dinamo 0-1 Iasi
Cluj 1-0 Brasov
UTA 2-2 Pitesti
Timisoara 0-0 Petrolul
Steaua 0-0 Craiova
Oradea 3-1 Rapid
Siderurgistul 1-1 Farul
[Nov 27]
Farul 1-1 Dinamo
[Nov 28]
Petrolul 5-1 Cluj
Rapid 4-2 UTA
Pitesti 1-0 Steaua
Brasov 2-1 Oradea
Iasi 3-0 Timisoara
Craiova 3-1 Siderurgistul
[Dec 5]
Petrolul 5-2 Craiova
Brasov 6-1 UTA
Iasi 2-0 Rapid
Farul 2-1 Oradea
Timisoara 1-1 Steaua
Siderurgistul 1-1 Pitesti
[Dec 8]
Dinamo 4-0 Cluj
[Mar 20]
Petrolul 3-2 Pitesti
Dinamo 4-0 Siderurgistul
Brasov 3-0 Timisoara
Craiova 1-0 Rapid
Farul 2-1 Iasi
UTA 1-1 Steaua
Oradea 0-0 Cluj
[Mar 27]
Rapid 3-0 Farul
Pitesti 2-1 Brasov
Iasi 2-1 UTA
Cluj 1-0 Craiova
Timisoara 0-1 Dinamo
Steaua 1-0 Oradea
Siderurgistul 0-1 Petrolul
[Mar 31]
Petrolul 1-0 Rapid
Dinamo 1-0 Brasov
Pitesti 3-2 Farul
Craiova 1-0 Timisoara
UTA 1-1 Oradea
Steaua 1-0 Cluj
Siderurgistul 6-0 Iasi
[Apr 10]
Rapid 0-0 Dinamo
Brasov 4-0 Siderurgistul
Iasi 2-0 Steaua
Cluj 2-2 Pitesti
Farul 4-0 Craiova
Timisoara 1-0 UTA
Oradea 1-1 Petrolul
[Apr 17]
Rapid 2-0 Iasi
Pitesti 3-1 Siderurgistul
Cluj 2-1 Dinamo
Craiova 0-0 Petrolul
UTA 0-1 Brasov
Steaua 4-0 Timisoara
Oradea 1-0 Farul
[May 2]
Petrolul 3-0 Farul
Dinamo 1-1 Pitesti
Brasov 0-2 Rapid
Iasi 0-0 Oradea
UTA 1-1 Craiova
Timisoara 2-0 Cluj
[May 8]
Petrolul 2-1 Iasi
Rapid 1-2 Siderurgistul
Dinamo 1-1 Steaua
Cluj 2-0 UTA
Craiova 1-0 Pitesti
Farul 2-0 Brasov
Oradea 3-1 Timisoara
[May 15]
Pitesti 2-1 Rapid
Brasov 1-1 Craiova
Iasi 3-3 Cluj
UTA 2-2 Siderurgistul
Timisoara 1-0 Farul
Steaua 0-1 Petrolul
Oradea 0-0 Dinamo
[May 22]
Petrolul 1-0 Brasov
Rapid 3-2 Cluj
Dinamo 0-1 UTA
Craiova 1-0 Oradea
Farul 1-0 Steaua
Siderurgistul 2-1 Timisoara
[May 23]
Iasi 2-0 Pitesti
[Jun 5]
Dinamo 8-0 Craiova
Pitesti 1-0 Timisoara
Brasov 3-0 Iasi
Cluj 1-1 Farul
UTA 2-0 Petrolul
Steaua 3-2 Rapid
Siderurgistul 3-0 Oradea
[Jun 8]
Siderurgistul 2-2 Steaua
[Jun 12]
Petrolul 2-2 Dinamo
Iasi 1-0 Craiova
Cluj 4-1 Siderurgistul
Farul 2-0 UTA
Timisoara 3-1 Rapid
Steaua 0-2 Brasov
Oradea 3-1 Pitesti
[Jun 26]
Petrolul 1-0 Timisoara
Rapid 2-0 Oradea
Pitesti 3-2 UTA
Brasov 2-0 Cluj
Iasi 1-2 Dinamo
Craiova 2-1 Steaua
Farul 3-1 Siderurgistul
[Jul 10]
Dinamo 4-3 Farul
Cluj 5-0 Petrolul
UTA 3-1 Rapid
Timisoara 3-1 Iasi
Steaua 2-3 Pitesti
Oradea 1-2 Brasov
Siderurgistul 3-1 Craiova
Final Table:
1.Petrolul Ploiesti 26 16 6 4 47-24 38
------------------------------------------------------
2.Rapid Bucuresti 26 15 2 9 46-30 32
3.Dinamo Bucuresti 26 10 8 8 45-33 28
4.Dinamo Pitesti 26 12 4 10 46-42 28
5.Steagul Rosu Brasov 26 12 3 11 40-30 27
6.CSMS Iasi 26 11 5 10 33-37 27
7.Stiinta Cluj 26 8 10 8 34-35 26
8.Stiinta Craiova 26 9 7 10 23-38 25
9.Farul Constanta 26 10 4 12 32-37 24
10.U.T. Arad 26 8 8 10 33-40 24
11.Stiinta Timisoara 26 10 3 13 26-36 23
12.Steaua Bucuresti 26 6 10 10 34-30 22
------------------------------------------------------
13.Crisul Oradea 26 6 8 12 26-39 20
14.Siderurgistul Galati 26 7 6 13 41-55 20
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.
ROMANIA
Season 1966-67 * Division A
Rounds 1-14 21.08. 26.02.
Farul Constanta - Rapid Bucuresti = 1 - 1 * 2 - 2
Dinamo Bucuresti - Universitatea Craiova = 4 - 1 * 1 - 1
Jiul Petrosani - Steagul rosu Brasov = 7 - 0 * 0 - 2
Politehnica Timisoara - Petrolul Ploiesti = 1 - 0 * 0 - 1
Progresul Bucuresti - Dinamo Pitesti = 1 - 0 * 0 - 1
UTA (Arad) - Universitatea Cluj-Napoca = 0 - 0 * 1 - 1
CSMS Iasi - Steaua Bucuresti = 1 - 7 * 0 - 2
_______________________________________________________________________
Rounds 2-15 28.08. 12.03.
Rapid Bucuresti - UTA (Arad) = 0 - 0 * 2 - 1
Dinamo Pitesti - Dinamo Bucuresti = 1 - 3 * 0 - 2
Universitatea Cluj-Napoca - Progresul Bucuresti = 0 - 1 * 1 - 2
Steagul rosu Brasov - Farul Constanta = 1 - 3 * 0 - 3
Universitatea Craiova - Jiul Petrosani = 3 - 2 * 1 - 2
Petrolul Ploiesti - CSMS Iasi = 0 - 0 * 0 - 1
Steaua Bucuresti - Politehnica Timisoara = 3 - 2 * 1 - 1
_______________________________________________________________________
Rounds 3-16 04.09. 15.03.
Progresul Bucuresti - Rapid Bucuresti = 1 - 1 * 0 - 1
Farul Constanta - Universitatea Cluj-Napoca = 2 - 1 * 0 - 1
Jiul Petrosani - Petrolul Ploiesti = 3 - 1 * 0 - 2
CSMS Iasi - Dinamo Pitesti = 1 - 2 * 2 - 5
Politehnica Timisoara - Steagul rosu Brasov = 1 - 1 * 1 - 2
UTA (Arad) - Universitatea Craiova = 1 - 1 * 1 - 4
Dinamo Bucuresti - Steaua Bucuresti = 1 - 1 * 0 - 1
_______________________________________________________________________
Rounds 4-17 11.09. 26.03.
Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti = 1 - 0 * 0 - 1
Dinamo Bucuresti - Universitatea Cluj-Napoca = 4 - 0 * 0 - 0
Dinamo Pitesti - Politehnica Timisoara = 2 - 0 * 1 - 3
Progresul Bucuresti - Farul Constanta = 3 - 1 * 1 - 5
Petrolul Ploiesti - UTA (Arad) = 2 - 1 * 0 - 0
CSMS Iasi - Jiul Petrosani = 2 - 1 * 0 - 3
Steagul rosu Brasov - Steaua Bucuresti = 0 - 0 * 1 - 0
_______________________________________________________________________
Rounds 5-18 14.09. 02.04.
Rapid Bucuresti - CSMS Iasi = 8 - 1 * 2 - 2
Petrolul Bucuresti - Dinamo Bucuresti = 3 - 0 * 0 - 1
Farul Constanta - Dinamo Pitesti = 2 - 0 * 0 - 1
Politehnica Timisoara - Universitatea Craiova = 0 - 2 * 1 - 3
Universitatea Cluj-Napoca - Steagul rosu Brasov = 1 - 0 * 0 - 1
UTA (Arad) - Progresul Bucuresti = 1 - 1 * 0 - 4
Steaua Bucuresti - Jiul Petrosani = 2 - 1 * 0 - 2
_______________________________________________________________________
Rounds 6-19 25.09. 09.04.
Jiul Petrosani - Rapid Bucuresti = 0 - 1 * 0 - 1
Dinamo Bucuresti - Steagul rosu Brasov = 0 - 1 * 0 - 1
Universitatea Cluj-Napoca - Universitatea Craiova = 0 - 1 * 0 - 0
Farul Constanta - Petrolul Ploiesti = 1 - 0 * 0 - 2
Progresul Bucuresti - Politehnica Timisoara = 1 - 0 * 1 - 3
CSMS Iasi - UTA (Arad) = 3 - 1 * 0 - 1
Dinamo Pitesti - Steaua Bucuresti = 1 - 0 * 0 - 1
_______________________________________________________________________
Rounds 7-20 02.10. 16.04.
Dinamo Bucuresti - Rapid Bucuresti = 2 - 1 * 0 - 2
Universitatea Craiova - CSMS Iasi = 1 - 0 * 1 - 2
Dinamo Pitesti - Jiul Petrosani = 4 - 2 * 0 - 4
UTA (Arad) - Farul Constanta = 2 - 2 * 0 - 0
Steagul rosu Brasov - Petrolul Ploiesti = 2 - 2 * 1 - 1
Politehnica Timisoara - Universitatea Cluj-Napoca = 1 - 1 * 2 - 2
Progresul Bucuresti - Steaua Bucuresti = 1 - 0 * 2 - 2
_______________________________________________________________________
Rounds 8-21 09.10. 30.04.
Rapid Bucuresti - Dinamo Pitesti = 2 - 1 * 2 - 2
Politehnica Timisoara - Dinamo Bucuresti = 4 - 2 * 0 - 1
Petrolul Ploiesti - Universitatea Cluj-Napoca = 1 - 0 * 2 - 5
Universitatea Craiova - Steagul rosu Brasov = 3 - 2 * 0 - 1
CSMS Iasi - Progresul Bucuresti = 1 - 1 * 2 - 1
Jiul Petrosani - Farul Constanta = 0 - 0 * 1 - 2
Steaua Bucuresti - UTA (Arad) = 0 - 1 * 1 - 3
_______________________________________________________________________
Rounds 9-22 23.10. 07.05.
Steagul rosu Brasov - Rapid Bucuresti = 2 - 1 * 0 - 1
Dinamo Bucuresti - CSMS Iasi = 2 - 1 * 0 - 0
UTA (Arad) - Jiul Petrosani = 0 - 2 * 0 - 1
Progresul Bucuresti - Petrolul Ploiesti = 1 - 2 * 2 - 1
Dinamo Pitesti - Universitatea Craiova = 2 - 1 * 0 - 1
Farul Constanta - Politehnica Timisoara = 1 - 1 * 1 - 1
Universitatea Cluj-Napoca - Steaua Bucuresti = 1 - 0 * 1 - 4
_______________________________________________________________________
Rounds 10-23 06.11. 14.05.
Rapid Bucuresti - Universitatea Cluj-Napoca = 2 - 1 * 0 - 2
Farul Constanta - Dinamo Bucuresti = 2 - 1 * 2 - 5
Petrolul Ploiesti - Dinamo Pitesti = 1 - 0 * 0 - 0
Steagul rosu Brasov - UTA (Arad) = 0 - 1 * 1 - 5
Jiul Petrosani - Progresul Bucuresti = 2 - 1 * 1 - 1
Politehnica Timisoara - CSMS Iasi = 1 - 1 * 1 - 4
Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova = 4 - 1 * 0 - 3
_______________________________________________________________________
Rounds 11-24 09.11. 28.05.
Rapid Bucuresti - Steaua Bucuresti = 3 - 0 * 0 - 0
Dinamo Bucuresti - Progresul Bucuresti = 2 - 0 * 2 - 0
Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti = 1 - 0 * 1 - 2
CSMS Iasi - Farul Constanta = 3 - 1 * 0 - 2
UTA (Arad) - Politehnica Timisoara = 5 - 2 * 2 - 4
Dinamo Pitesti - Steagul rosu Brasov = 4 - 3 * 1 - 1
Universitatea Cluj-Napoca - Jiul Petrosani = 2 - 2 * 1 - 0
_______________________________________________________________________
Rounds 12-25 13.11. 04.06.
Politehnica Timisoara - Rapid Bucuresti = 1 - 0 * 0 - 2
Dinamo Bucuresti - Jiul Petrosani = 1 - 0 * 3 - 0
Progresul Bucuresti - Steagul rosu Brasov = 1 - 0 * 0 - 2
Farul Constanta - Universitatea Craiova = 4 - 1 * 0 - 3
Dinamo Pitesti - UTA (Arad) = 3 - 1 * 1 - 2
CSMS Iasi - Universitatea Cluj-Napoca = 2 - 2 * 0 - 2
Petrolul Ploiesti - Steaua Bucuresti = 0 - 1 * 1 - 1
_______________________________________________________________________
Rounds 13-26 29.11. 11.06.
Rapid Bucuresti - Petrolul Ploiesti = 3 - 1 * 0 - 0
UTA (Arad) - Dinamo Bucuresti = 0 - 0 * 1 - 1
Steagul rosu Brasov - CSMS Iasi = 5 - 0 * 1 - 1
Universitatea Cluj-Napoca - Dinamo Pitesti = 1 - 0 * 2 - 2
Universitatea Craiova - Progresul Bucuresti = 1 - 0 * 2 - 2
Jiul Petrosani - Politehnica Timisoara = 3 - 1 * 2 - 1
Steaua Bucuresti - Farul Constanta = 5 - 0 * 0 - 1
_______________________________________________________________________
Divizia A [Edition 49]
Pd W D L F A Pts
1. UFC RAPID BUCURESTI 26 13 8 5 39 21 34
2. Dinamo Bucuresti 26 13 6 7 38 23 32
3. Universitatea Craiova 26 13 4 9 38 32 30
4. Farul Constanta 26 11 7 8 38 36 29
5. Steaua Bucuresti 26 10 6 10 36 28 26
6. Universitatea Cluj-Napoca 26 9 8 9 31 30 26
7. Steagul rosu Brasov 26 10 6 10 31 37 26
8. Jiul Petrosani 26 11 3 12 41 32 25
9. Petrolul Ploiesti 26 9 7 10 25 26 25
10. Progresul Bucuresti 26 9 6 11 29 34 24
11. UTA (Arad) 26 7 10 9 31 46 24
12. Dinamo Pitesti 26 10 3 13 34 41 23
13. CSMS IASI 26 7 7 12 30 53 21 - relegated
14. POLITEHNICA TIMISOARA 26 6 7 13 33 45 19 - relegated
___________________________________________________________
Promoted: Dinamo Bacau and ASA Târgu-Mures
___________________________________________________________
Topscorers:
17 ION OBLEMENCO (Universitatea Craiova)
16 Florea Voinea (Steaua Bucuresti)
15 Ion Ionescu (Rapid Bucuresti)
14 Nicolae Nagy (Dinamo Pitesti)
13 Constantin Iancu (Farul Constanta)
13 Marin Peronescu (Jiul Petrosani)
Season 1966-67 * Division A
Rounds 1-14 21.08. 26.02.
Farul Constanta - Rapid Bucuresti = 1 - 1 * 2 - 2
Dinamo Bucuresti - Universitatea Craiova = 4 - 1 * 1 - 1
Jiul Petrosani - Steagul rosu Brasov = 7 - 0 * 0 - 2
Politehnica Timisoara - Petrolul Ploiesti = 1 - 0 * 0 - 1
Progresul Bucuresti - Dinamo Pitesti = 1 - 0 * 0 - 1
UTA (Arad) - Universitatea Cluj-Napoca = 0 - 0 * 1 - 1
CSMS Iasi - Steaua Bucuresti = 1 - 7 * 0 - 2
_______________________________________________________________________
Rounds 2-15 28.08. 12.03.
Rapid Bucuresti - UTA (Arad) = 0 - 0 * 2 - 1
Dinamo Pitesti - Dinamo Bucuresti = 1 - 3 * 0 - 2
Universitatea Cluj-Napoca - Progresul Bucuresti = 0 - 1 * 1 - 2
Steagul rosu Brasov - Farul Constanta = 1 - 3 * 0 - 3
Universitatea Craiova - Jiul Petrosani = 3 - 2 * 1 - 2
Petrolul Ploiesti - CSMS Iasi = 0 - 0 * 0 - 1
Steaua Bucuresti - Politehnica Timisoara = 3 - 2 * 1 - 1
_______________________________________________________________________
Rounds 3-16 04.09. 15.03.
Progresul Bucuresti - Rapid Bucuresti = 1 - 1 * 0 - 1
Farul Constanta - Universitatea Cluj-Napoca = 2 - 1 * 0 - 1
Jiul Petrosani - Petrolul Ploiesti = 3 - 1 * 0 - 2
CSMS Iasi - Dinamo Pitesti = 1 - 2 * 2 - 5
Politehnica Timisoara - Steagul rosu Brasov = 1 - 1 * 1 - 2
UTA (Arad) - Universitatea Craiova = 1 - 1 * 1 - 4
Dinamo Bucuresti - Steaua Bucuresti = 1 - 1 * 0 - 1
_______________________________________________________________________
Rounds 4-17 11.09. 26.03.
Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti = 1 - 0 * 0 - 1
Dinamo Bucuresti - Universitatea Cluj-Napoca = 4 - 0 * 0 - 0
Dinamo Pitesti - Politehnica Timisoara = 2 - 0 * 1 - 3
Progresul Bucuresti - Farul Constanta = 3 - 1 * 1 - 5
Petrolul Ploiesti - UTA (Arad) = 2 - 1 * 0 - 0
CSMS Iasi - Jiul Petrosani = 2 - 1 * 0 - 3
Steagul rosu Brasov - Steaua Bucuresti = 0 - 0 * 1 - 0
_______________________________________________________________________
Rounds 5-18 14.09. 02.04.
Rapid Bucuresti - CSMS Iasi = 8 - 1 * 2 - 2
Petrolul Bucuresti - Dinamo Bucuresti = 3 - 0 * 0 - 1
Farul Constanta - Dinamo Pitesti = 2 - 0 * 0 - 1
Politehnica Timisoara - Universitatea Craiova = 0 - 2 * 1 - 3
Universitatea Cluj-Napoca - Steagul rosu Brasov = 1 - 0 * 0 - 1
UTA (Arad) - Progresul Bucuresti = 1 - 1 * 0 - 4
Steaua Bucuresti - Jiul Petrosani = 2 - 1 * 0 - 2
_______________________________________________________________________
Rounds 6-19 25.09. 09.04.
Jiul Petrosani - Rapid Bucuresti = 0 - 1 * 0 - 1
Dinamo Bucuresti - Steagul rosu Brasov = 0 - 1 * 0 - 1
Universitatea Cluj-Napoca - Universitatea Craiova = 0 - 1 * 0 - 0
Farul Constanta - Petrolul Ploiesti = 1 - 0 * 0 - 2
Progresul Bucuresti - Politehnica Timisoara = 1 - 0 * 1 - 3
CSMS Iasi - UTA (Arad) = 3 - 1 * 0 - 1
Dinamo Pitesti - Steaua Bucuresti = 1 - 0 * 0 - 1
_______________________________________________________________________
Rounds 7-20 02.10. 16.04.
Dinamo Bucuresti - Rapid Bucuresti = 2 - 1 * 0 - 2
Universitatea Craiova - CSMS Iasi = 1 - 0 * 1 - 2
Dinamo Pitesti - Jiul Petrosani = 4 - 2 * 0 - 4
UTA (Arad) - Farul Constanta = 2 - 2 * 0 - 0
Steagul rosu Brasov - Petrolul Ploiesti = 2 - 2 * 1 - 1
Politehnica Timisoara - Universitatea Cluj-Napoca = 1 - 1 * 2 - 2
Progresul Bucuresti - Steaua Bucuresti = 1 - 0 * 2 - 2
_______________________________________________________________________
Rounds 8-21 09.10. 30.04.
Rapid Bucuresti - Dinamo Pitesti = 2 - 1 * 2 - 2
Politehnica Timisoara - Dinamo Bucuresti = 4 - 2 * 0 - 1
Petrolul Ploiesti - Universitatea Cluj-Napoca = 1 - 0 * 2 - 5
Universitatea Craiova - Steagul rosu Brasov = 3 - 2 * 0 - 1
CSMS Iasi - Progresul Bucuresti = 1 - 1 * 2 - 1
Jiul Petrosani - Farul Constanta = 0 - 0 * 1 - 2
Steaua Bucuresti - UTA (Arad) = 0 - 1 * 1 - 3
_______________________________________________________________________
Rounds 9-22 23.10. 07.05.
Steagul rosu Brasov - Rapid Bucuresti = 2 - 1 * 0 - 1
Dinamo Bucuresti - CSMS Iasi = 2 - 1 * 0 - 0
UTA (Arad) - Jiul Petrosani = 0 - 2 * 0 - 1
Progresul Bucuresti - Petrolul Ploiesti = 1 - 2 * 2 - 1
Dinamo Pitesti - Universitatea Craiova = 2 - 1 * 0 - 1
Farul Constanta - Politehnica Timisoara = 1 - 1 * 1 - 1
Universitatea Cluj-Napoca - Steaua Bucuresti = 1 - 0 * 1 - 4
_______________________________________________________________________
Rounds 10-23 06.11. 14.05.
Rapid Bucuresti - Universitatea Cluj-Napoca = 2 - 1 * 0 - 2
Farul Constanta - Dinamo Bucuresti = 2 - 1 * 2 - 5
Petrolul Ploiesti - Dinamo Pitesti = 1 - 0 * 0 - 0
Steagul rosu Brasov - UTA (Arad) = 0 - 1 * 1 - 5
Jiul Petrosani - Progresul Bucuresti = 2 - 1 * 1 - 1
Politehnica Timisoara - CSMS Iasi = 1 - 1 * 1 - 4
Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova = 4 - 1 * 0 - 3
_______________________________________________________________________
Rounds 11-24 09.11. 28.05.
Rapid Bucuresti - Steaua Bucuresti = 3 - 0 * 0 - 0
Dinamo Bucuresti - Progresul Bucuresti = 2 - 0 * 2 - 0
Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti = 1 - 0 * 1 - 2
CSMS Iasi - Farul Constanta = 3 - 1 * 0 - 2
UTA (Arad) - Politehnica Timisoara = 5 - 2 * 2 - 4
Dinamo Pitesti - Steagul rosu Brasov = 4 - 3 * 1 - 1
Universitatea Cluj-Napoca - Jiul Petrosani = 2 - 2 * 1 - 0
_______________________________________________________________________
Rounds 12-25 13.11. 04.06.
Politehnica Timisoara - Rapid Bucuresti = 1 - 0 * 0 - 2
Dinamo Bucuresti - Jiul Petrosani = 1 - 0 * 3 - 0
Progresul Bucuresti - Steagul rosu Brasov = 1 - 0 * 0 - 2
Farul Constanta - Universitatea Craiova = 4 - 1 * 0 - 3
Dinamo Pitesti - UTA (Arad) = 3 - 1 * 1 - 2
CSMS Iasi - Universitatea Cluj-Napoca = 2 - 2 * 0 - 2
Petrolul Ploiesti - Steaua Bucuresti = 0 - 1 * 1 - 1
_______________________________________________________________________
Rounds 13-26 29.11. 11.06.
Rapid Bucuresti - Petrolul Ploiesti = 3 - 1 * 0 - 0
UTA (Arad) - Dinamo Bucuresti = 0 - 0 * 1 - 1
Steagul rosu Brasov - CSMS Iasi = 5 - 0 * 1 - 1
Universitatea Cluj-Napoca - Dinamo Pitesti = 1 - 0 * 2 - 2
Universitatea Craiova - Progresul Bucuresti = 1 - 0 * 2 - 2
Jiul Petrosani - Politehnica Timisoara = 3 - 1 * 2 - 1
Steaua Bucuresti - Farul Constanta = 5 - 0 * 0 - 1
_______________________________________________________________________
Divizia A [Edition 49]
Pd W D L F A Pts
1. UFC RAPID BUCURESTI 26 13 8 5 39 21 34
2. Dinamo Bucuresti 26 13 6 7 38 23 32
3. Universitatea Craiova 26 13 4 9 38 32 30
4. Farul Constanta 26 11 7 8 38 36 29
5. Steaua Bucuresti 26 10 6 10 36 28 26
6. Universitatea Cluj-Napoca 26 9 8 9 31 30 26
7. Steagul rosu Brasov 26 10 6 10 31 37 26
8. Jiul Petrosani 26 11 3 12 41 32 25
9. Petrolul Ploiesti 26 9 7 10 25 26 25
10. Progresul Bucuresti 26 9 6 11 29 34 24
11. UTA (Arad) 26 7 10 9 31 46 24
12. Dinamo Pitesti 26 10 3 13 34 41 23
13. CSMS IASI 26 7 7 12 30 53 21 - relegated
14. POLITEHNICA TIMISOARA 26 6 7 13 33 45 19 - relegated
___________________________________________________________
Promoted: Dinamo Bacau and ASA Târgu-Mures
___________________________________________________________
Topscorers:
17 ION OBLEMENCO (Universitatea Craiova)
16 Florea Voinea (Steaua Bucuresti)
15 Ion Ionescu (Rapid Bucuresti)
14 Nicolae Nagy (Dinamo Pitesti)
13 Constantin Iancu (Farul Constanta)
13 Marin Peronescu (Jiul Petrosani)
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.
Romania 1967/68
Final Table:
1.Steaua Bucuresti 26 14 7 5 45-26 35
------------------------------------------------------
2.FC Arges Pitesti 26 14 5 7 40-23 33
3.Dinamo Bucuresti 26 13 5 8 34-31 31
4.U.T. Arad 26 11 4 11 25-24 26
5.Petrolul Ploiesti 26 12 2 12 27-29 26
6.Dinamo Bacau 26 12 2 12 33-38 26
7.Farul Constanta 26 10 5 11 37-32 25
8.Jiul Petrosani 26 11 3 12 36-36 25
9.Universitatea Cluj 26 10 5 11 36-37 25
10.Rapid Bucuresti 26 10 5 11 32-33 25
11.Universitatea Craiova 26 11 1 14 28-31 23
12.ASA Tg.Mures 26 7 8 11 28-41 22
13.Progresul Bucuresti 26 6 9 11 23-31 21
------------------------------------------------------
14.Steagul Rosu Brasov 26 8 5 13 20-32 21
[Aug 20]
Petrolul 0-1 Dinamo
Bacau 2-1 Steaua
Rapid 0-2 Arges
Craiova 2-1 Jiul
ASA 3-2 U Cluj
Progresul 0-2 UTA
Brasov 1-0 Farul
[Aug 27]
Steaua 1-2 ASA
Arges 0-0 Brasov
Dinamo 2-2 Craiova
UTA 0-1 Rapid
Farul 1-0 Petrolul
Jiul 3-0 Progresul
U Cluj 2-0 Bacau
[Sep 3]
Steaua 2-0 Rapid
Petrolul 3-1 Jiul
Bacau 3-1 UTA
Craiova 2-0 Arges
ASA 1-1 Farul
Progresul 0-0 Dinamo
Brasov 0-1 U Cluj
[Sep 10]
Steaua 2-0 Brasov
Dinamo 3-0 Bacau
Petrolul 2-1 UTA
Jiul 1-0 Farul
U Cluj 1-1 Rapid
Craiova 1-0 Progresul
ASA 3-1 Arges
[Sep 16]
Jiul 0-1 Arges
[Sep 17]
UTA 0-1 Steaua
Petrolul 2-0 U Cluj
Bacau 2-1 Craiova
Rapid 1-2 Farul
Progresul 4-1 ASA
Brasov 1-1 Dinamo
[Sep 23]
Dinamo 0-1 Steaua
[Sep 24]
Arges 4-0 Bacau
UTA 1-0 Brasov
Farul 1-1 U Cluj
Rapid 1-1 Progresul
Craiova 2-0 Petrolul
ASA 0-0 Jiul
[Oct 1]
Steaua 4-0 Craiova
Arges 2-0 Farul
Dinamo 0-1 UTA
Bacau 3-1 Progresul
U Cluj 2-1 Jiul
ASA 0-1 Rapid
Brasov 3-2 Petrolul
[Oct 12]
UTA 2-1 ASA
Bacau 3-1 Brasov
Farul 4-4 Steaua
U Cluj 1-0 Craiova
Progresul 1-0 Petrolul
[Oct 15]
UTA 0-0 Arges
Petrolul 1-1 ASA
Farul 4-0 Dinamo
Jiul 1-1 Steaua
Rapid 3-0 Bacau
Craiova 1-0 Brasov
Progresul 2-2 U Cluj
[Oct 18]
Arges 1-1 Dinamo
[Oct 22]
Steaua 2-3 Arges
Dinamo 0-0 Jiul
Petrolul 1-0 Rapid
Farul 1-0 Craiova
U Cluj 1-0 UTA
ASA 2-1 Bacau
Brasov 1-1 Progresul
[Nov 5]
Steaua 1-1 Progresul
Arges 2-0 U Cluj
Dinamo 3-2 Rapid
UTA 1-0 Farul
Bacau 1-0 Petrolul
Jiul 4-0 Brasov
Craiova 4-0 ASA
[Nov 12]
UTA 2-0 Craiova
Petrolul 1-0 Arges
Bacau 3-2 Jiul
Rapid 1-0 Brasov
U Cluj 0-2 Steaua
ASA 2-1 Dinamo
Progresul 0-1 Farul
[Nov 26]
Farul 4-0 Bacau
Jiul 2-1 UTA
Brasov 1-0 ASA
[Nov 29]
Dinamo 2-4 U Cluj
[Dec 9]
Rapid 3-1 Jiul
[Dec 10]
Steaua 2-1 Petrolul
Arges 3-1 Progresul
[Dec 17]
Craiova 4-2 Rapid
[Mar 10]
Steaua 2-0 Bacau
Arges 3-0 Rapid
Dinamo 1-2 Petrolul
UTA 1-1 Progresul
Farul 3-0 Brasov
Jiul 2-0 Craiova
U Cluj 0-0 ASA
[Mar 16]
Rapid 1-0 UTA
[Mar 17]
Petrolul 2-0 Farul
Bacau 2-0 U Cluj
Craiova 0-1 Dinamo
ASA 1-1 Steaua
Progresul 2-1 Jiul
Brasov 2-1 Arges
[Mar 24]
Arges 3-1 Craiova
Dinamo 2-1 Progresul
UTA 0-2 Bacau
Farul 3-1 ASA
Jiul 2-0 Petrolul
Rapid 3-1 Steaua
U Cluj 1-0 Brasov
[Mar 30]
Steaua 3-2 Farul
[Mar 31]
Dinamo 1-0 Arges
Petrolul 1-0 Progresul
Jiul 2-1 Rapid
Craiova 4-1 U Cluj
ASA 1-4 UTA
Brasov 2-0 Bacau
[Apr 6]
Progresul 2-0 Craiova
[Apr 7]
Arges 3-0 ASA
UTA 1-0 Petrolul
Bacau 0-1 Dinamo
Farul 1-2 Jiul
Rapid 2-1 U Cluj
Brasov 0-0 Steaua
[Apr 14]
Steaua 1-0 UTA
Arges 3-0 Jiul
Dinamo 1-0 Brasov
Farul 1-1 Rapid
U Cluj 1-2 Petrolul
Craiova 1-0 Bacau
ASA 0-0 Progresul
[Apr 21]
Steaua 0-2 Dinamo
Petrolul 1-0 Craiova
Bacau 3-0 Arges
Jiul 2-1 ASA
U Cluj 2-1 Farul
Progresul 0-0 Rapid
Brasov 0-0 UTA
[Apr 27]
Progresul 2-0 Bacau
[Apr 28]
UTA 1-0 Dinamo
Petrolul 3-1 Brasov
Farul 1-0 Arges
Jiul 2-0 U Cluj
Rapid 1-1 ASA
Craiova 0-1 Steaua
[May 4]
Steaua 6-1 Jiul
[May 5]
Arges 1-0 UTA
Dinamo 2-1 Farul
Bacau 2-0 Rapid
U Cluj 3-1 Progresul
ASA 0-1 Petrolul
Brasov 2-0 Craiova
[May 8]
Arges 1-1 Steaua
UTA 2-1 U Cluj
Bacau 1-1 ASA
Rapid 4-0 Petrolul
Craiova 1-0 Farul
[May 9]
Progresul 1-0 Brasov
[May 12]
Jiul 0-1 Dinamo
[May 19]
Petrolul 1-1 Bacau
Farul 2-2 UTA
U Cluj 3-4 Arges
ASA 2-0 Craiova
Progresul 0-1 Steaua
Brasov 3-2 Jiul
[May 26]
Steaua 1-1 U Cluj
Arges 1-0 Petrolul
Dinamo 5-2 ASA
Farul 2-0 Progresul
Jiul 2-0 Bacau
Craiova 2-0 UTA
Brasov 2-1 Rapid
[May 29]
Rapid 1-3 Dinamo
[Jun 9]
UTA 2-1 Jiul
Petrolul 1-3 Steaua
Bacau 4-1 Farul
Rapid 1-0 Craiova
U Cluj 5-0 Dinamo
ASA 2-0 Brasov
Progresul 1-1 Arges
Final Table:
1.Steaua Bucuresti 26 14 7 5 45-26 35
------------------------------------------------------
2.FC Arges Pitesti 26 14 5 7 40-23 33
3.Dinamo Bucuresti 26 13 5 8 34-31 31
4.U.T. Arad 26 11 4 11 25-24 26
5.Petrolul Ploiesti 26 12 2 12 27-29 26
6.Dinamo Bacau 26 12 2 12 33-38 26
7.Farul Constanta 26 10 5 11 37-32 25
8.Jiul Petrosani 26 11 3 12 36-36 25
9.Universitatea Cluj 26 10 5 11 36-37 25
10.Rapid Bucuresti 26 10 5 11 32-33 25
11.Universitatea Craiova 26 11 1 14 28-31 23
12.ASA Tg.Mures 26 7 8 11 28-41 22
13.Progresul Bucuresti 26 6 9 11 23-31 21
------------------------------------------------------
14.Steagul Rosu Brasov 26 8 5 13 20-32 21
Final Table:
1.Steaua Bucuresti 26 14 7 5 45-26 35
------------------------------------------------------
2.FC Arges Pitesti 26 14 5 7 40-23 33
3.Dinamo Bucuresti 26 13 5 8 34-31 31
4.U.T. Arad 26 11 4 11 25-24 26
5.Petrolul Ploiesti 26 12 2 12 27-29 26
6.Dinamo Bacau 26 12 2 12 33-38 26
7.Farul Constanta 26 10 5 11 37-32 25
8.Jiul Petrosani 26 11 3 12 36-36 25
9.Universitatea Cluj 26 10 5 11 36-37 25
10.Rapid Bucuresti 26 10 5 11 32-33 25
11.Universitatea Craiova 26 11 1 14 28-31 23
12.ASA Tg.Mures 26 7 8 11 28-41 22
13.Progresul Bucuresti 26 6 9 11 23-31 21
------------------------------------------------------
14.Steagul Rosu Brasov 26 8 5 13 20-32 21
[Aug 20]
Petrolul 0-1 Dinamo
Bacau 2-1 Steaua
Rapid 0-2 Arges
Craiova 2-1 Jiul
ASA 3-2 U Cluj
Progresul 0-2 UTA
Brasov 1-0 Farul
[Aug 27]
Steaua 1-2 ASA
Arges 0-0 Brasov
Dinamo 2-2 Craiova
UTA 0-1 Rapid
Farul 1-0 Petrolul
Jiul 3-0 Progresul
U Cluj 2-0 Bacau
[Sep 3]
Steaua 2-0 Rapid
Petrolul 3-1 Jiul
Bacau 3-1 UTA
Craiova 2-0 Arges
ASA 1-1 Farul
Progresul 0-0 Dinamo
Brasov 0-1 U Cluj
[Sep 10]
Steaua 2-0 Brasov
Dinamo 3-0 Bacau
Petrolul 2-1 UTA
Jiul 1-0 Farul
U Cluj 1-1 Rapid
Craiova 1-0 Progresul
ASA 3-1 Arges
[Sep 16]
Jiul 0-1 Arges
[Sep 17]
UTA 0-1 Steaua
Petrolul 2-0 U Cluj
Bacau 2-1 Craiova
Rapid 1-2 Farul
Progresul 4-1 ASA
Brasov 1-1 Dinamo
[Sep 23]
Dinamo 0-1 Steaua
[Sep 24]
Arges 4-0 Bacau
UTA 1-0 Brasov
Farul 1-1 U Cluj
Rapid 1-1 Progresul
Craiova 2-0 Petrolul
ASA 0-0 Jiul
[Oct 1]
Steaua 4-0 Craiova
Arges 2-0 Farul
Dinamo 0-1 UTA
Bacau 3-1 Progresul
U Cluj 2-1 Jiul
ASA 0-1 Rapid
Brasov 3-2 Petrolul
[Oct 12]
UTA 2-1 ASA
Bacau 3-1 Brasov
Farul 4-4 Steaua
U Cluj 1-0 Craiova
Progresul 1-0 Petrolul
[Oct 15]
UTA 0-0 Arges
Petrolul 1-1 ASA
Farul 4-0 Dinamo
Jiul 1-1 Steaua
Rapid 3-0 Bacau
Craiova 1-0 Brasov
Progresul 2-2 U Cluj
[Oct 18]
Arges 1-1 Dinamo
[Oct 22]
Steaua 2-3 Arges
Dinamo 0-0 Jiul
Petrolul 1-0 Rapid
Farul 1-0 Craiova
U Cluj 1-0 UTA
ASA 2-1 Bacau
Brasov 1-1 Progresul
[Nov 5]
Steaua 1-1 Progresul
Arges 2-0 U Cluj
Dinamo 3-2 Rapid
UTA 1-0 Farul
Bacau 1-0 Petrolul
Jiul 4-0 Brasov
Craiova 4-0 ASA
[Nov 12]
UTA 2-0 Craiova
Petrolul 1-0 Arges
Bacau 3-2 Jiul
Rapid 1-0 Brasov
U Cluj 0-2 Steaua
ASA 2-1 Dinamo
Progresul 0-1 Farul
[Nov 26]
Farul 4-0 Bacau
Jiul 2-1 UTA
Brasov 1-0 ASA
[Nov 29]
Dinamo 2-4 U Cluj
[Dec 9]
Rapid 3-1 Jiul
[Dec 10]
Steaua 2-1 Petrolul
Arges 3-1 Progresul
[Dec 17]
Craiova 4-2 Rapid
[Mar 10]
Steaua 2-0 Bacau
Arges 3-0 Rapid
Dinamo 1-2 Petrolul
UTA 1-1 Progresul
Farul 3-0 Brasov
Jiul 2-0 Craiova
U Cluj 0-0 ASA
[Mar 16]
Rapid 1-0 UTA
[Mar 17]
Petrolul 2-0 Farul
Bacau 2-0 U Cluj
Craiova 0-1 Dinamo
ASA 1-1 Steaua
Progresul 2-1 Jiul
Brasov 2-1 Arges
[Mar 24]
Arges 3-1 Craiova
Dinamo 2-1 Progresul
UTA 0-2 Bacau
Farul 3-1 ASA
Jiul 2-0 Petrolul
Rapid 3-1 Steaua
U Cluj 1-0 Brasov
[Mar 30]
Steaua 3-2 Farul
[Mar 31]
Dinamo 1-0 Arges
Petrolul 1-0 Progresul
Jiul 2-1 Rapid
Craiova 4-1 U Cluj
ASA 1-4 UTA
Brasov 2-0 Bacau
[Apr 6]
Progresul 2-0 Craiova
[Apr 7]
Arges 3-0 ASA
UTA 1-0 Petrolul
Bacau 0-1 Dinamo
Farul 1-2 Jiul
Rapid 2-1 U Cluj
Brasov 0-0 Steaua
[Apr 14]
Steaua 1-0 UTA
Arges 3-0 Jiul
Dinamo 1-0 Brasov
Farul 1-1 Rapid
U Cluj 1-2 Petrolul
Craiova 1-0 Bacau
ASA 0-0 Progresul
[Apr 21]
Steaua 0-2 Dinamo
Petrolul 1-0 Craiova
Bacau 3-0 Arges
Jiul 2-1 ASA
U Cluj 2-1 Farul
Progresul 0-0 Rapid
Brasov 0-0 UTA
[Apr 27]
Progresul 2-0 Bacau
[Apr 28]
UTA 1-0 Dinamo
Petrolul 3-1 Brasov
Farul 1-0 Arges
Jiul 2-0 U Cluj
Rapid 1-1 ASA
Craiova 0-1 Steaua
[May 4]
Steaua 6-1 Jiul
[May 5]
Arges 1-0 UTA
Dinamo 2-1 Farul
Bacau 2-0 Rapid
U Cluj 3-1 Progresul
ASA 0-1 Petrolul
Brasov 2-0 Craiova
[May 8]
Arges 1-1 Steaua
UTA 2-1 U Cluj
Bacau 1-1 ASA
Rapid 4-0 Petrolul
Craiova 1-0 Farul
[May 9]
Progresul 1-0 Brasov
[May 12]
Jiul 0-1 Dinamo
[May 19]
Petrolul 1-1 Bacau
Farul 2-2 UTA
U Cluj 3-4 Arges
ASA 2-0 Craiova
Progresul 0-1 Steaua
Brasov 3-2 Jiul
[May 26]
Steaua 1-1 U Cluj
Arges 1-0 Petrolul
Dinamo 5-2 ASA
Farul 2-0 Progresul
Jiul 2-0 Bacau
Craiova 2-0 UTA
Brasov 2-1 Rapid
[May 29]
Rapid 1-3 Dinamo
[Jun 9]
UTA 2-1 Jiul
Petrolul 1-3 Steaua
Bacau 4-1 Farul
Rapid 1-0 Craiova
U Cluj 5-0 Dinamo
ASA 2-0 Brasov
Progresul 1-1 Arges
Final Table:
1.Steaua Bucuresti 26 14 7 5 45-26 35
------------------------------------------------------
2.FC Arges Pitesti 26 14 5 7 40-23 33
3.Dinamo Bucuresti 26 13 5 8 34-31 31
4.U.T. Arad 26 11 4 11 25-24 26
5.Petrolul Ploiesti 26 12 2 12 27-29 26
6.Dinamo Bacau 26 12 2 12 33-38 26
7.Farul Constanta 26 10 5 11 37-32 25
8.Jiul Petrosani 26 11 3 12 36-36 25
9.Universitatea Cluj 26 10 5 11 36-37 25
10.Rapid Bucuresti 26 10 5 11 32-33 25
11.Universitatea Craiova 26 11 1 14 28-31 23
12.ASA Tg.Mures 26 7 8 11 28-41 22
13.Progresul Bucuresti 26 6 9 11 23-31 21
------------------------------------------------------
14.Steagul Rosu Brasov 26 8 5 13 20-32 21
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.
ROMANIA
Season 1968-69 * Division A
Round 1
11.Aug 1968 Rapid Bucuresti - Petrolul Ploiesti = 0 - 0
11.Aug 1968 Steaua Bucuresti - FC Arges Pitesti = 3 - 0
11.Aug 1968 Dinamo Bacau - Universitatea Cluj = 3 - 3
11.Aug 1968 Universitatea Craiova - UT Arad = 3 - 2
11.Aug 1968 Crisul Oradea - Farul Constanta = 1 - 1
11.Aug 1968 Politehnica Iasi - Progresul Bucuresti = 2 - 0
11.Aug 1968 ASA Târgu-Mures - Dinamo Bucuresti = 2 - 1
11.Aug 1968 Vagonul Arad - Jiul Petrosani = 1 - 1
--------------------------------------------------------------------------------
Round 2
18.Aug 1968 UT Arad - Crisul Oradea = 2 - 0
18.Aug 1968 Dinamo Bucuresti - Vagonul Arad = 4 - 1
18.Aug 1968 Jiul Petrosani - Universitatea Craiova = 1 - 1
18.Aug 1968 Universitatea Cluj - Rapid Bucuresti = 2 - 0
18.Aug 1968 Farul Constanta - ASA Târgu-Mures = 1 - 0
18.Aug 1968 FC Arges Pitesti - Politehnica Iasi = 4 - 0
18.Aug 1968 Petrolul Ploiesti - Steaua Bucuresti = 0 - 1
18.Aug 1968 Progresul Bucuresti - Dinamo Bacau = 3 - 1
--------------------------------------------------------------------------------
Round 3
24.Aug 1968 Steaua Bucuresti - UT Arad = 0 - 1
25.Aug 1968 Rapid Bucuresti - ASA Târgu-Mures = 1 - 1
25.Aug 1968 Dinamo Bacau - Jiul Petrosani = 1 - 0
25.Aug 1968 Universitatea Craiova - Crisul Oradea = 2 - 0
25.Aug 1968 Farul Constanta - Petrolul Ploiesti = 1 - 0
25.Aug 1968 Politehnica Iasi - Universitatea Cluj = 1 - 0
25.Aug 1968 Vagonul Arad - Progresul Bucuresti = 2 - 1
05.Dec 1968 FC Arges Pitesti - Dinamo Bucuresti = 3 - 1
--------------------------------------------------------------------------------
Round 4
01.Sep 1968 Rapid Bucuresti - Progresul Bucuresti = 0 - 1
01.Sep 1968 Steaua Bucuresti - Dinamo Bucuresti = 0 - 1
01.Sep 1968 Jiul Petrosani - FC Arges Pitesti = 3 - 0
01.Sep 1968 Universitatea Cluj - Universitatea Craiova = 4 - 1
01.Sep 1968 Crisul Oradea - Politehnica Iasi = 1 - 1
01.Sep 1968 Petrolul Ploiesti - UT Arad = 1 - 0
01.Sep 1968 ASA Târgu-Mures - Dinamo Bacau = 4 - 0
01.Sep 1968 Vagonul Arad - Farul Constanta = 3 - 2
--------------------------------------------------------------------------------
Round 5
07.Sep 1968 Progresul Bucuresti - Jiul Petrosani = 1 - 0
08.Sep 1968 UT Arad - Rapid Bucuresti = 1 - 0
08.Sep 1968 Dinamo Bucuresti - Crisul Oradea = 2 - 0
08.Sep 1968 Universitatea Craiova - Steaua Bucuresti = 1 - 1
08.Sep 1968 Universitatea Cluj - Vagonul Arad = 1 - 1
08.Sep 1968 Farul Constanta - Dinamo Bacau = 1 - 0
08.Sep 1968 Petrolul Ploiesti - FC Arges Pitesti = 2 - 1
25.Sep 1968 Politehnica Iasi - ASA Târgu-Mures = 2 - 1
--------------------------------------------------------------------------------
Round 6
14.Sep 1968 Rapid Bucuresti - Vagonul Arad = 2 - 1
14.Sep 1968 Dinamo Bacau - Dinamo Bucuresti = 1 - 0
15.Sep 1968 UT Arad - ASA Târgu-Mures = 2 - 1
15.Sep 1968 Steaua Bucuresti - Universitatea Cluj = 5 - 3
15.Sep 1968 Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti = 5 - 1
15.Sep 1968 Crisul Oradea - Progresul Bucuresti = 1 - 1
15.Sep 1968 Politehnica Iasi - Jiul Petrosani = 1 - 0
15.Sep 1968 FC Arges Pitesti - Farul Constanta = 3 - 2
--------------------------------------------------------------------------------
Round 7
21.Sep 1968 Progresul Bucuresti - Petrolul Ploiesti = 0 - 1
22.Sep 1968 Dinamo Bucuresti - Politehnica Iasi = 4 - 1
22.Sep 1968 Dinamo Bacau - Crisul Oradea = 1 - 0
22.Sep 1968 Jiul Petrosani - UT Arad = 1 - 1
22.Sep 1968 Farul Constanta - Rapid Bucuresti = 4 - 1
22.Sep 1968 ASA Târgu-Mures - Steaua Bucuresti = 3 - 2
22.Sep 1968 Vagonul Arad - Universitatea Craiova = 4 - 4
23.Sep 1968 Universitatea Cluj - FC Arges Pitesti = 3 - 0
--------------------------------------------------------------------------------
Round 8
29.Sep 1968 Dinamo Bucuresti - Rapid Bucuresti = 2 - 3
29.Sep 1968 Farul Constanta - Jiul Petrosani = 1 - 2
29.Sep 1968 Crisul Oradea - Universitatea Cluj = 4 - 0
29.Sep 1968 Politehnica Iasi - Universitatea Craiova = 1 - 2
29.Sep 1968 FC Arges Pitesti - Dinamo Bacau = 1 - 0
29.Sep 1968 Petrolul Ploiesti - ASA Târgu-Mures = 2 - 1
29.Sep 1968 Progresul Bucuresti - Steaua Bucuresti = 1 - 3
29.Sep 1968 Vagonul Arad - UT Arad = 3 - 5
--------------------------------------------------------------------------------
Round 9
06.Oct 1968 UT Arad - Politehnica Iasi = 2 - 0
06.Oct 1968 Rapid Bucuresti - FC Arges Pitesti = 1 - 0
06.Oct 1968 Steaua Bucuresti - Crisul Oradea = 0 - 1
06.Oct 1968 Dinamo Bacau - Petrolul Ploiesti = 3 - 2
06.Oct 1968 Jiul Petrosani - Dinamo Bucuresti = 0 - 0
06.Oct 1968 Universitatea Craiova - Farul Constanta = 3 - 1
06.Oct 1968 Universitatea Cluj - Progresul Bucuresti = 2 - 1
06.Oct 1968 ASA Târgu-Mures - Vagonul Arad = 1 - 0
--------------------------------------------------------------------------------
Round 10
12.Oct 1968 Progresul Bucuresti - UT Arad = 2 - 2
13.Oct 1968 Dinamo Bucuresti - Farul Constanta = 4 - 2
13.Oct 1968 Jiul Petrosani - ASA Târgu-Mures = 3 - 1
13.Oct 1968 Universitatea Craiova - Dinamo Bacau = 1 - 0
13.Oct 1968 Crisul Oradea - FC Arges Pitesti = 0 – 0
13.Oct 1968 Politehnica Iasi - Rapid Bucuresti = 3 - 1
13.Oct 1968 Petrolul Ploiesti - Universitatea Cluj = 2 - 0
13.Oct 1968 Vagonul Arad - Steaua Bucuresti = 1 - 5
--------------------------------------------------------------------------------
Round 11
19.Oct 1968 Steaua Bucuresti - Jiul Petrosani = 2 - 0
19.Oct 1968 Dinamo Bacau - Vagonul Arad = 3 - 0
20.Oct 1968 Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova = 2 - 0
20.Oct 1968 Farul Constanta - Politehnica Iasi = 1 - 0
20.Oct 1968 FC Arges Pitesti - Progresul Bucuresti = 1 - 0
20.Oct 1968 Petrolul Ploiesti - Crisul Oradea = 2 - 0
20.Oct 1968 UT Arad - Dinamo Bucuresti = 3 - 0
20.Oct 1968 ASA Târgu-Mures - Universitatea Cluj = 3 - 1
--------------------------------------------------------------------------------
Round 12
02.Nov 1968 Rapid Bucuresti - Steaua Bucuresti = 2 - 1
02.Nov 1968 Dinamo Bacau - Politehnica Iasi = 1 - 0
02.Nov 1968 Jiul Petrosani - Crisul Oradea = 1 - 0
02.Nov 1968 Universitatea Cluj - Farul Constanta = 3 - 0
02.Nov 1968 FC Arges Pitesti - UT Arad = 0 - 2
02.Nov 1968 ASA Târgu-Mures - Universitatea Craiova = 2 - 1
02.Nov 1968 Progresul Bucuresti - Dinamo Bucuresti = 1 - 1
02.Nov 1968 Vagonul Arad - Petrolul Ploiesti = 3 - 1
--------------------------------------------------------------------------------
Round 13
09.Nov 1968 Progresul Bucuresti - ASA Târgu-Mures = 2 - 0
10.Nov 1968 UT Arad - Dinamo Bacau = 1 - 0
10.Nov 1968 Dinamo Bucuresti - Universitatea Cluj = 3 - 0
10.Nov 1968 Universitatea Craiova - FC Arges Pitesti = 4 - 1
10.Nov 1968 Farul Constanta - Steaua Bucuresti = 3 - 1
10.Nov 1968 Crisul Oradea - Rapid Bucuresti = 2 - 0
10.Nov 1968 Politehnica Iasi - Vagonul Arad = 2 - 0
10.Nov 1968 Petrolul Ploiesti - Jiul Petrosani = 1 - 2
--------------------------------------------------------------------------------
Round 14
17.Nov 1968 Rapid Bucuresti - Dinamo Bacau = 2 - 2
17.Nov 1968 Steaua Bucuresti - Politehnica Iasi = 1 - 2
17.Nov 1968 Universitatea Craiova - Progresul Bucuresti = 2 - 0
17.Nov 1968 Universitatea Cluj - Jiul Petrosani = 3 - 1
17.Nov 1968 Farul Constanta - UT Arad = 2 - 0
17.Nov 1968 Petrolul Ploiesti - Dinamo Bucuresti = 1 - 0
17.Nov 1968 ASA Târgu-Mures - Crisul Oradea = 1 - 0
17.Nov 1968 Vagonul Arad - FC Arges Pitesti = 3 - 1
--------------------------------------------------------------------------------
Round 15
01.Dec 1968 UT Arad - Universitatea Cluj = 1 - 0
01.Dec 1968 Dinamo Bacau - Steaua Bucuresti = 3 - 1
01.Dec 1968 Jiul Petrosani - Rapid Bucuresti = 2 - 1
01.Dec 1968 Crisul Oradea - Vagonul Arad = 4 - 2
01.Dec 1968 Politehnica Iasi - Petrolul Ploiesti = 1 - 0
01.Dec 1968 FC Arges Pitesti - ASA Târgu-Mures = 3 - 1
01.Dec 1968 Progresul Bucuresti - Farul Constanta = 0 - 0
02.Dec 1968 Dinamo Bucuresti - Universitatea Craiova = 5 - 0
--------------------------------------------------------------------------------
Round 16
09.Mar 1969 UT Arad - Universitatea Craiova = 3 - 0
09.Mar 1969 Dinamo Bucuresti - ASA Târgu-Mures = 4 - 0
09.Mar 1969 Jiul Petrosani - Vagonul Arad = 2 - 0
09.Mar 1969 Universitatea Cluj - Dinamo Bacau = 2 - 0
09.Mar 1969 Farul Constanta - Crisul Oradea = 0 - 3
09.Mar 1969 FC Arges Pitesti - Steaua Bucuresti = 0 - 2
09.Mar 1969 Petrolul Ploiesti - Rapid Bucuresti = 0 - 2
09.Mar 1969 Progresul Bucuresti - Politehnica Iasi = 1 - 0
--------------------------------------------------------------------------------
Round 17
16.Mar 1969 Politehnica Iasi - FC Arges Pitesti = 2 - 0
16.Mar 1969 Rapid Bucuresti - Universitatea Cluj = 1 - 0
16.Mar 1969 Steaua Bucuresti - Petrolul Ploiesti = 2 - 1
16.Mar 1969 Dinamo Bacau - Progresul Bucuresti = 2 - 0
16.Mar 1969 Universitatea Craiova - Jiul Petrosani = 1 - 0
16.Mar 1969 Crisul Oradea - UT Arad = 1 - 1
16.Mar 1969 ASA Târgu-Mures - Farul Constanta = 1 - 0
16.Mar 1969 Vagonul Arad - Dinamo Bucuresti = 1 - 0
--------------------------------------------------------------------------------
Round 18
23.Mar 1969 UT Arad - Steaua Bucuresti = 1 - 1
23.Mar 1969 Dinamo Bucuresti - FC Arges Pitesti = 2 - 1
23.Mar 1969 Jiul Petrosani - Dinamo Bacau = 0 - 0
23.Mar 1969 Universitatea Cluj - Politehnica Iasi = 2 - 0
23.Mar 1969 Crisul Oradea - Universitatea Craiova = 3 - 1
23.Mar 1969 Petrolul Ploiesti - Farul Constanta = 2 - 0
23.Mar 1969 ASA Târgu-Mures - Rapid Bucuresti = 0 - 1
23.Mar 1969 Progresul Bucuresti - Vagonul Arad = 1 - 0
--------------------------------------------------------------------------------
Round 19
26.Mar 1969 UT Arad - Petrolul Ploiesti = 2 - 0
26.Mar 1969 Dinamo Bucuresti - Steaua Bucuresti = 4 - 2
26.Mar 1969 Dinamo Bacau - ASA Târgu-Mures = 2 - 1
26.Mar 1969 Universitatea Craiova - Universitatea Cluj = 1 - 0
26.Mar 1969 Farul Constanta - Vagonul Arad = 1 - 0
26.Mar 1969 Politehnica Iasi - Crisul Oradea = 2 - 0
26.Mar 1969 FC Arges Pitesti - Jiul Petrosani = 2 - 0
26.Mar 1969 Progresul Bucuresti - Rapid Bucuresti = 1 - 1
--------------------------------------------------------------------------------
Round 20
30.Mar 1969 Rapid Bucuresti - UT Arad = 2 - 1
30.Mar 1969 Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova = 2 - 1
30.Mar 1969 Jiul Petrosani - Progresul Bucuresti = 2 - 1
30.Mar 1969 Crisul Oradea - Dinamo Bucuresti = 1 - 1
30.Mar 1969 FC Arges Pitesti - Petrolul Ploiesti = 2 - 1
30.Mar 1969 ASA Târgu-Mures - Politehnica Iasi = 1 - 0
30.Mar 1969 Vagonul Arad - Universitatea Cluj = 1 - 2
30 Mar 1969 Dinamo Bacau - Farul Constanta = 3 - 1
--------------------------------------------------------------------------------
Round 21
06.Apr 1969 Dinamo Bucuresti - Dinamo Bacau = 2 - 1
06.Apr 1969 Jiul Petrosani - Politehnica Iasi = 2 - 1
06.Apr 1969 Universitatea Cluj - Steaua Bucuresti = 1 - 0
06.Apr 1969 Farul Constanta - FC Arges Pitesti = 4 - 0
06.Apr 1969 Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova = 1 - 0
06.Apr 1969 ASA Târgu-Mures - UT Arad = 1 - 0
06.Apr 1969 Progresul Bucuresti - Crisul Oradea = 1 - 1
06.Apr 1969 Vagonul Arad - Rapid Bucuresti = 1 - 5
--------------------------------------------------------------------------------
Round 22
20.Apr 1969 UT Arad - Jiul Petrosani = 2 - 0
20.Apr 1969 Rapid Bucuresti - Farul Constanta = 1 - 1
20.Apr 1969 Steaua Bucuresti - ASA Târgu-Mures = 1 - 1
20.Apr 1969 Universitatea Craiova - Vagonul Arad = 1 - 2
20.Apr 1969 Crisul Oradea - Dinamo Bacau = 1 - 0
20.Apr 1969 Politehnica Iasi - Dinamo Bucuresti = 1 - 1
20.Apr 1969 FC Arges Pitesti - Universitatea Cluj = 0 - 1
20.Apr 1969 Petrolul Ploiesti - Progresul Bucuresti = 2 - 1
--------------------------------------------------------------------------------
Round 23
26.Apr 1969 Rapid Bucuresti - Dinamo Bucuresti = 1 - 0
26.Apr 1969 Steaua Bucuresti - Progresul Bucuresti = 2 - 2
27.Apr 1969 UT Arad - Vagonul Arad = 0 - 1
27.Apr 1969 Dinamo Bacau - FC Arges Pitesti = 1 - 0
27.Apr 1969 Jiul Petrosani - Farul Constanta = 2 - 0
27.Apr 1969 Universitatea Craiova - Politehnica Iasi = 4 - 1
27.Apr 1969 Universitatea Cluj - Crisul Oradea = 1 - 1
27.Apr 1969 ASA Târgu-Mures - Petrolul Ploiesti = 0 - 0
--------------------------------------------------------------------------------
Round 24
04.May 1969 Dinamo Bucuresti - Jiul Petrosani = 1 - 0
04.May 1969 Farul Constanta - Universitatea Craiova = 2 - 0
04.May 1969 Crisul Oradea - Steaua Bucuresti = 1 - 2
04.May 1969 Politehnica Iasi - UT Arad = 2 - 1
04.May 1969 FC Arges Pitesti - Rapid Bucuresti = 2 - 1
04.May 1969 Petrolul Ploiesti - Dinamo Bacau = 0 - 0
04.May 1969 Progresul Bucuresti - Universitatea Cluj = 2 - 2
04.May 1969 Vagonul Arad - ASA Târgu-Mures = 3 - 0
--------------------------------------------------------------------------------
Round 25
18.May 1969 UT Arad - Progresul Bucuresti = 3 - 0
18.May 1969 Rapid Bucuresti - Politehnica Iasi = 5 - 1
18.May 1969 Steaua Bucuresti - Vagonul Arad = 3 - 0
18.May 1969 Dinamo Bacau - Universitatea Craiova = 2 - 1
18.May 1969 Universitatea Cluj - Petrolul Ploiesti = 5 - 1
18.May 1969 Farul Constanta - Dinamo Bucuresti = 1 - 0
18.May 1969 FC Arges Pitesti - Crisul Oradea = 2 - 1
18.May 1969 ASA Târgu-Mures - Jiul Petrosani = 2 - 1
--------------------------------------------------------------------------------
Round 26
25.May 1969 Dinamo Bucuresti - UT Arad = 4 - 3
25.May 1969 Jiul Petrosani - Steaua Bucuresti = 3 - 1
25.May 1969 Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti = 1 - 0
25.May 1969 Universitatea Cluj - ASA Târgu-Mures = 3 - 0
25.May 1969 Crisul Oradea - Petrolul Ploiesti = 1 - 0
25.May 1969 Politehnica Iasi - Farul Constanta = 2 - 0
25.May 1969 Progresul Bucuresti - FC Arges Pitesti = 2 - 0
25.May 1969 Vagonul Arad - Dinamo Bacau = 0 - 0
--------------------------------------------------------------------------------
Round 27
01.Jun 1969 UT Arad - FC Arges Pitesti = 2 - 1
01.Jun 1969 Dinamo Bucuresti - Progresul Bucuresti = 4 - 1
01.Jun 1969 Steaua Bucuresti - Rapid Bucuresti = 2 - 0
01.Jun 1969 Universitatea Craiova - ASA Târgu-Mures = 3 - 1
01.Jun 1969 Farul Constanta - Universitatea Cluj = 2 - 1
01.Jun 1969 Crisul Oradea - Jiul Petrosani = 3 - 0
01.Jun 1969 Politehnica Iasi - Dinamo Bacau = 0 - 0
01.Jun 1969 Petrolul Ploiesti - Vagonul Arad = 1 - 0
--------------------------------------------------------------------------------
Round 28
08.Jun 1969 Rapid Bucuresti - Crisul Oradea = 2 - 1
08.Jun 1969 Steaua Bucuresti - Farul Constanta = 2 - 0
08.Jun 1969 Dinamo Bacau - UT Arad = 1 - 0
08.Jun 1969 Jiul Petrosani - Petrolul Ploiesti = 3 - 0
08.Jun 1969 Universitatea Cluj - Dinamo Bucuresti = 0 - 0
08.Jun 1969 FC Arges Pitesti - Universitatea Craiova = 2 - 0
08.Jun 1969 ASA Târgu-Mures - Progresul Bucuresti = 2 - 0
08.Jun 1969 Vagonul Arad - Politehnica Iasi = 2 - 0
--------------------------------------------------------------------------------
Round 29
11.Jun 1969 UT Arad - Farul Constanta = 4 - 0
11.Jun 1969 Dinamo Bucuresti - Petrolul Ploiesti = 4 - 1
11.Jun 1969 Dinamo Bacau - Rapid Bucuresti = 0 - 0
11.Jun 1969 Jiul Petrosani - Universitatea Cluj = 2 - 0
11.Jun 1969 Crisul Oradea - ASA Târgu-Mures = 2 - 0
11.Jun 1969 Politehnica Iasi - Steaua Bucuresti = 1 - 1
11.Jun 1969 FC Arges Pitesti - Vagonul Arad = 4 - 0
11.Jun 1969 Progresul Bucuresti - Universitatea Craiova = 3 - 0
--------------------------------------------------------------------------------
Round 30
15.Jun 1969 Rapid Bucuresti - Jiul Petrosani = 3 - 0
15.Jun 1969 Steaua Bucuresti - Dinamo Bacau = 1 - 0
15.Jun 1969 Universitatea Craiova - Dinamo Bucuresti = 1 - 0
15.Jun 1969 Universitatea Cluj - UT Arad = 0 - 2
15.Jun 1969 Farul Constanta - Progresul Bucuresti = 1 - 0
15.Jun 1969 Petrolul Ploiesti - Politehnica Iasi = 4 - 1
15.Jun 1969 ASA Târgu-Mures - FC Arges Pitesti = 0 - 3
15.Jun 1969 Vagonul Arad - Crisul Oradea = 4 - 2
--------------------------------------------------------------------------------
Division A [Edition 51]
Pd W D L F A Pts
1. UTA (ARAD) 30 17 4 9 50 27 38 - champions
2. Dinamo Bucuresti 30 15 5 10 55 33 35
3. Rapid Bucuresti 30 14 6 10 41 33 34
4. Steaua Bucuresti 30 14 5 11 50 38 33
5. Dinamo Bacau 30 13 7 10 31 28 33
6. Jiul Petrosani 30 13 5 12 35 32 31
7. Universitatea Craiova 30 14 3 13 45 47 31
8. Universitatea Cluj 30 13 4 13 47 39 30
9. Farul Constanta 30 13 3 14 35 43 29
10. Crisul Oradea 30 10 8 12 36 33 28
11. Politehnica Iasi 30 12 4 14 31 42 28
12. FC Arges Pitesti 30 13 1 16 38 44 27
13. Petrolul Ploiesti 30 12 3 15 30 41 27
14. ASA Târgu-Mures 30 12 3 15 32 47 27
15. PROGRESUL BUCURESTI 30 9 8 13 30 39 26 - relegated
16. VAGONUL ARAD 30 10 3 17 40 60 23 - relegated
--------------------------------------------------------------------------------
Topscorers:
22 FLOREA DUMITRACHE - DINAMO BUCURESTI
19 Ion Oblemenco - Universitatea Craiova
18 Vasile Oprea - Universitatea Cluj
17 Alexandru Neagu - Rapid Bucuresti
17 Florea Voinea - Steaua Bucuresti
--------------------------------------------------------------------------------
Division B [Edition 29]
Seria I
Pd W D L F A Pts
1. STEAGUL ROSU BRASOV 30 17 7 6 48 24 41 - promoted
2. Politehnica Galati 30 15 5 10 38 25 35
3. Metalul Bucuresti 30 14 6 10 54 32 34
4. Flacara Moreni 30 14 6 10 35 34 34
5. Ceahlaul Piatra-Neamt 30 13 7 10 39 33 33
6. Poiana Câmpina 30 13 7 10 31 36 33
7. Portul Constanta 30 13 6 11 53 31 32
8. Progresul Braila 30 11 10 9 31 36 32
9. Otelul Galati 30 11 8 11 37 34 30
10. Chimia Suceava 30 11 7 12 35 34 29
11. Politehnica Bucuresti 30 10 8 12 36 45 28
12. Dunarea Giurgiu 30 11 4 15 23 36 26
13. Gloria Bârlad 30 10 6 14 36 50 26
14. Metrom Brasov 30 10 5 15 35 44 25
15. CFR Pascani 30 10 3 17 30 48 23
16. Electronica Obor Bucuresti 30 7 5 18 32 51 19
--------------------------------------------------------------------------------
Seria II
Pd W D L F A Pts
1. CFR CLUJ-NAPOCA 30 16 8 6 57 31 40 - promoted
2. CSM Resita 30 16 3 11 46 30 35
3. Olimpia Oradea 30 14 5 11 46 41 33
4. Metalul Hunedoara 30 15 2 13 41 29 32
5. CFR Arad 30 13 6 11 43 36 32
6. Politehnica Timisoara 30 12 8 10 42 35 32
7. Electroputere Craiova 30 14 4 12 41 47 32
8. CSM Sibiu 30 14 3 13 47 41 31
9. Metalul Turnu-Severin 30 14 3 13 41 48 31
10. Gaz metan Medias 30 11 8 11 34 31 30
11. CFR Timisoara 30 10 9 11 41 36 29
12. AS Cugir 30 11 7 12 28 36 29
13. Minerul Baia-Mare 30 11 4 15 24 27 26
14. Chimia Râmnicu-Vâlcea 30 9 8 13 23 44 26
15. Medicina Cluj-Napoca 30 7 8 15 39 56 22
16. Industria Sârmei Câmpia-Turzii 30 6 8 16 32 57 20
--------------------------------------------------------------------------------
Division C [Edition 13]
Seria I
Pd W D L F A Pts
1. Stiinta Bacau 30 20 7 3 61 14 47
2. Foresta Falticeni 30 19 7 4 63 23 45
3. Nicolina Iasi 30 13 11 6 56 35 37
4. Victoria Roman 30 16 4 10 53 35 36
5. Minerul Gura-Humorului 30 14 7 9 44 30 35
6. Textila Botosani 30 14 6 10 53 42 34
7. Minobrad Vatra-Dornei 30 13 7 10 41 37 33
8. Textila Buhusi 30 13 6 11 49 36 32
9. Petrolul Moinesti 30 11 6 13 51 44 28
10. Letea Bacau 30 11 5 14 32 46 27
11. Penicilina Iasi 30 10 6 14 34 36 26
12. Raraul Câmpulung-Moldovenesc 30 10 6 14 34 48 26
13. Fulgerul Dorohoi 30 11 4 15 42 62 26
14. Foresta Ciurea 30 11 3 16 36 48 25
15. Cimentul Bicaz 30 9 4 17 36 63 22
16. Unirea Negresti 30 0 1 29 9 95 1
--------------------------------------------------------------------------------
Seria II
Pd W D L F A Pts
1. Metalul Plopeni 30 19 7 4 52 16 45
2. Unirea Focsani 30 18 6 6 56 25 42
3. Soimii Sibiu 30 13 7 10 50 37 33
4. Gloria CFR Galati 30 14 3 13 40 38 31
5. Ancora Galati 30 12 6 12 40 42 30
6. Petrolistul Boldesti 30 13 4 13 34 47 30
7. Delta Tulcea 30 10 9 11 40 29 29
8. Metalul Buzau 30 11 7 12 45 36 29
9. Chimica Orasul Gh.Gheorghiu-Dej30 9 11 10 43 43 29
10. Petrolul Berca 30 12 5 13 45 46 29
11. SUT Galati 30 9 11 10 31 39 29
12. Flamura rosie Tecuci 30 11 6 13 38 50 28
13. Rulmentul Bârlad 30 9 9 12 24 27 27
14. Metalul Braila 30 8 10 12 36 42 26
15. Chimia Marasesti 30 11 3 16 43 49 25
16. Gloria Tecuci 30 7 4 19 20 71 18
--------------------------------------------------------------------------------
Seria III
Pd W D L F A Pts
1. IMU Medgidia 30 20 7 3 65 19 47
2. TUG Bucuresti 30 16 7 7 49 18 39
3. Santierul Naval Oltenita 30 17 3 10 61 29 37
4. Autobuzul Bucuresti 30 14 9 7 50 27 37
5. Cimentul Medgidia 30 13 8 9 47 42 34
6. Flacara rosie Bucuresti 30 12 10 8 37 33 34
7. Electrica Constanta 30 13 5 12 45 37 31
8. ITC Constanta 30 9 10 11 27 34 28
9. Unirea Mânastirea 30 12 3 15 30 44 27
10. Marina Mangalia 30 7 12 11 30 38 26
11. Celuloza Calarasi 30 10 6 14 30 56 26
12. Olimpia Giurgiu 30 10 5 15 41 48 25
13. Sirena Bucuresti 30 9 6 15 39 47 24
14. Petrolul Videle 30 9 6 15 28 47 24
15. Ideal Cernavoda 30 6 9 15 26 57 21
16. Aurora Urziceni 30 6 8 16 28 57 20
--------------------------------------------------------------------------------
Seria IV
Pd W D L F A Pts
1. Metalul Târgoviste 30 22 6 2 83 26 50
2. Carpati Sinaia 30 17 7 6 41 27 41
3. Comertul Alexandria 30 15 7 8 49 32 37
4. Prahova Ploiesti 30 15 6 9 53 30 36
5. Caraimanul Busteni 30 14 8 8 48 31 36
6. Tehnometal Bucuresti 30 15 5 10 51 37 25
7. Progresul Corabia 30 14 5 11 38 32 33
8. IRA Câmpina 30 13 6 11 44 27 32
9. Chimia Turnu-Magurele 30 11 8 11 34 42 30
10. Vointa Bucuresti 30 12 5 13 62 45 29
11. Muscelul Câmpulung 30 9 6 15 23 50 24
12. Progresul Bals 30 10 4 16 32 68 24
13. Masini Unelte Bucuresti 30 8 7 15 40 43 23
14. Unirea Dragasani 30 8 6 16 23 50 22
15. Minerul Câmpulung-Muscel 30 3 8 19 20 56 14
16. CIL Râmnicu-Vâlcea 30 5 4 21 18 63 14
--------------------------------------------------------------------------------
Seria V
Pd W D L F A Pts
1. Minerul Anina 30 18 5 7 62 12 41
2. Minerul Lupeni 30 17 4 9 58 26 38
3. UM Timisoara 30 15 6 9 63 32 36
4. Victoria Caransebes 30 13 7 10 33 29 33
5. Vointa Lugoj 30 14 3 13 41 37 31
6. Minerul Bocsa 30 14 2 14 48 52 30
7. Minerul Motru 30 12 6 12 37 48 30
8. Metalul Toplet 30 14 1 15 47 62 29
9. Progresul Strehaia 30 11 7 12 31 49 29
10. Furnirul Deta 30 13 2 15 39 48 28
11. Victoria Târgu-Jiu 30 11 5 14 46 42 27
12. Steagul rosu Plenita 30 12 3 15 35 38 27
13. Dunarea Calafat 30 12 2 16 43 59 26
14. Energia Turnu-Severin 30 12 2 16 37 56 26
15. Autorapid Craiova 30 8 9 13 32 46 25
16. Soimii Timisoara 30 8 8 14 27 43 24
--------------------------------------------------------------------------------
Seria VI
Pd W D L F A Pts
1. Stiinta Petrosani 30 15 8 7 46 22 38
2. Aurul Zlatna 30 16 5 9 53 32 37
3. Metalul Copsa-Mica 30 13 8 9 53 41 34
4. Aurul Brad 30 15 3 12 37 43 33
5. Victoria Calan 30 15 2 13 47 44 32
6. Muresul Deva 30 13 5 12 39 35 31
7. Ariesul Turda 30 13 4 13 47 33 30
8. ASA Sibiu 30 12 6 12 39 37 30
9. Soda Ocna-Mures 30 12 5 13 50 50 29
10. Minerul Ghelar 30 14 1 15 41 46 29
11. Tehnofrig Cluj-Napoca 30 12 3 15 37 36 27
12. Minerul Baia de Aries 30 11 5 14 39 55 27
13. Ariesul Câmpia-Turzii 30 10 6 14 34 37 26
14. Metalul Aiud 30 11 4 15 40 45 26
15. Progresul Sibiu 30 11 4 15 29 45 26
16. Muresul Ludus 30 9 7 14 31 61 25
--------------------------------------------------------------------------------
Seria VII
Pd W D L F A Pts
1. Olimpia Sat-Mare 30 20 9 1 61 14 49
2. Victoria Carei 30 19 8 3 74 18 46
3. Unirea Dej 30 15 5 10 69 32 35
4. Gloria Bistrita 30 14 6 10 57 29 34
5. CIL Gherla 30 13 3 14 38 38 29
6. Unirea Oradea 30 12 5 13 27 40 29
7. Somesul Satu-Mare 30 11 6 13 46 46 28
8. CIL Sighetul-Marmatiei 30 11 6 13 33 49 28
9. Constructorul Baia-Mare 30 10 7 13 34 49 27
10. Dacia Oradea 30 11 4 15 38 45 26
11. Metalul Salonta 30 11 4 15 31 42 26
12. Bihoreana Marghita 30 10 6 14 18 45 26
13. Dinamo Oradea 30 10 5 15 28 30 25
14. Topitorul Baia-Mare 30 10 5 15 35 63 25
15. Bradul Viseul de Sus 30 10 4 16 27 51 24
16. Minerul Baia-Sprie 30 10 3 17 39 64 23
--------------------------------------------------------------------------------
Seria VIII
Pd W D L F A Pts
1. Chimia Fagaras 30 20 3 7 69 28 43
2. Tractorul Brasov 30 16 8 6 63 21 40
3. Oltul Sfântul-Gheorghe 30 16 8 6 61 30 40
4. Lemnarul Odorheiu-Secuiesc 30 16 4 10 58 38 36
5. Chimica Târnaveni 30 15 3 12 55 39 33
6. Torpedo Zarnesti 30 12 7 11 42 40 31
7. Avântul Reghin 30 13 3 14 44 60 29
8. Unirea Cristuru-Secuiesc 30 11 5 14 43 49 27
9. Carpati Brasov 30 10 7 13 39 47 27
10. Colorom Codlea 30 10 6 14 34 45 26
11. Medicina Târgu-Mures 30 9 8 13 37 50 26
12. Vitrometan Medias 30 10 6 14 35 55 26
13. Chimia Orasul Victoria 30 9 7 14 34 60 25
14. Minerul Balan 30 9 6 15 40 51 24
15. Vointa Târnaveni 30 10 4 16 33 57 24
16. CFR Sighisoara 30 9 5 16 39 56 23
--------------------------------------------------------------------------------
Romanian Cup
Season 1968-69 [Edition 31]
Semi-Finals [28 May – 4 June 1969]
5 – 1 (3-1) Dinamo Bucuresti - Chimia Suceava 3 – 1 (1-0)
3 – 2 (3-1) Farul Constanta - Steaua Bucuresti 2 – 5 (2-2)
Final
22.06.1969, “23 August Stadium”, Bucuresti, att 45.000, Referees: Aurel
Bentu (Bucuresti) – Nicolae Rainea (Bârlad), Mircea Rotaru (Iasi)
Steaua Bucuresti - Dinamo Bucuresti = 2 – 1 (1-0)
1-0 Florea Voinea 43’
1-1 Florea Dumitrache 50’
2-1 Florea Voinea 75’
Steaua Bucuresti (trainer Stefan Kovacs)
Suciu – Satmareanu, D.Nicolae, Halmageanu, Vigu – D.Dumitriu,
Negrea – Pantea (88 Soo), Voinea, Tataru, Creiniceanu
Dinamo Bucuresti (trainer Bazil Marian)
Coman (46 Datcu) – C.Popa, Boc, C.Dinu, C.Stefan – Gergely,
Stoenescu, R.Nunweiller – Pârcalab (50 Salceanu), Dumitrache,
M.Lucescu
--------------------------------------------------------------------------------
Season 1968-69 * Division A
Round 1
11.Aug 1968 Rapid Bucuresti - Petrolul Ploiesti = 0 - 0
11.Aug 1968 Steaua Bucuresti - FC Arges Pitesti = 3 - 0
11.Aug 1968 Dinamo Bacau - Universitatea Cluj = 3 - 3
11.Aug 1968 Universitatea Craiova - UT Arad = 3 - 2
11.Aug 1968 Crisul Oradea - Farul Constanta = 1 - 1
11.Aug 1968 Politehnica Iasi - Progresul Bucuresti = 2 - 0
11.Aug 1968 ASA Târgu-Mures - Dinamo Bucuresti = 2 - 1
11.Aug 1968 Vagonul Arad - Jiul Petrosani = 1 - 1
--------------------------------------------------------------------------------
Round 2
18.Aug 1968 UT Arad - Crisul Oradea = 2 - 0
18.Aug 1968 Dinamo Bucuresti - Vagonul Arad = 4 - 1
18.Aug 1968 Jiul Petrosani - Universitatea Craiova = 1 - 1
18.Aug 1968 Universitatea Cluj - Rapid Bucuresti = 2 - 0
18.Aug 1968 Farul Constanta - ASA Târgu-Mures = 1 - 0
18.Aug 1968 FC Arges Pitesti - Politehnica Iasi = 4 - 0
18.Aug 1968 Petrolul Ploiesti - Steaua Bucuresti = 0 - 1
18.Aug 1968 Progresul Bucuresti - Dinamo Bacau = 3 - 1
--------------------------------------------------------------------------------
Round 3
24.Aug 1968 Steaua Bucuresti - UT Arad = 0 - 1
25.Aug 1968 Rapid Bucuresti - ASA Târgu-Mures = 1 - 1
25.Aug 1968 Dinamo Bacau - Jiul Petrosani = 1 - 0
25.Aug 1968 Universitatea Craiova - Crisul Oradea = 2 - 0
25.Aug 1968 Farul Constanta - Petrolul Ploiesti = 1 - 0
25.Aug 1968 Politehnica Iasi - Universitatea Cluj = 1 - 0
25.Aug 1968 Vagonul Arad - Progresul Bucuresti = 2 - 1
05.Dec 1968 FC Arges Pitesti - Dinamo Bucuresti = 3 - 1
--------------------------------------------------------------------------------
Round 4
01.Sep 1968 Rapid Bucuresti - Progresul Bucuresti = 0 - 1
01.Sep 1968 Steaua Bucuresti - Dinamo Bucuresti = 0 - 1
01.Sep 1968 Jiul Petrosani - FC Arges Pitesti = 3 - 0
01.Sep 1968 Universitatea Cluj - Universitatea Craiova = 4 - 1
01.Sep 1968 Crisul Oradea - Politehnica Iasi = 1 - 1
01.Sep 1968 Petrolul Ploiesti - UT Arad = 1 - 0
01.Sep 1968 ASA Târgu-Mures - Dinamo Bacau = 4 - 0
01.Sep 1968 Vagonul Arad - Farul Constanta = 3 - 2
--------------------------------------------------------------------------------
Round 5
07.Sep 1968 Progresul Bucuresti - Jiul Petrosani = 1 - 0
08.Sep 1968 UT Arad - Rapid Bucuresti = 1 - 0
08.Sep 1968 Dinamo Bucuresti - Crisul Oradea = 2 - 0
08.Sep 1968 Universitatea Craiova - Steaua Bucuresti = 1 - 1
08.Sep 1968 Universitatea Cluj - Vagonul Arad = 1 - 1
08.Sep 1968 Farul Constanta - Dinamo Bacau = 1 - 0
08.Sep 1968 Petrolul Ploiesti - FC Arges Pitesti = 2 - 1
25.Sep 1968 Politehnica Iasi - ASA Târgu-Mures = 2 - 1
--------------------------------------------------------------------------------
Round 6
14.Sep 1968 Rapid Bucuresti - Vagonul Arad = 2 - 1
14.Sep 1968 Dinamo Bacau - Dinamo Bucuresti = 1 - 0
15.Sep 1968 UT Arad - ASA Târgu-Mures = 2 - 1
15.Sep 1968 Steaua Bucuresti - Universitatea Cluj = 5 - 3
15.Sep 1968 Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti = 5 - 1
15.Sep 1968 Crisul Oradea - Progresul Bucuresti = 1 - 1
15.Sep 1968 Politehnica Iasi - Jiul Petrosani = 1 - 0
15.Sep 1968 FC Arges Pitesti - Farul Constanta = 3 - 2
--------------------------------------------------------------------------------
Round 7
21.Sep 1968 Progresul Bucuresti - Petrolul Ploiesti = 0 - 1
22.Sep 1968 Dinamo Bucuresti - Politehnica Iasi = 4 - 1
22.Sep 1968 Dinamo Bacau - Crisul Oradea = 1 - 0
22.Sep 1968 Jiul Petrosani - UT Arad = 1 - 1
22.Sep 1968 Farul Constanta - Rapid Bucuresti = 4 - 1
22.Sep 1968 ASA Târgu-Mures - Steaua Bucuresti = 3 - 2
22.Sep 1968 Vagonul Arad - Universitatea Craiova = 4 - 4
23.Sep 1968 Universitatea Cluj - FC Arges Pitesti = 3 - 0
--------------------------------------------------------------------------------
Round 8
29.Sep 1968 Dinamo Bucuresti - Rapid Bucuresti = 2 - 3
29.Sep 1968 Farul Constanta - Jiul Petrosani = 1 - 2
29.Sep 1968 Crisul Oradea - Universitatea Cluj = 4 - 0
29.Sep 1968 Politehnica Iasi - Universitatea Craiova = 1 - 2
29.Sep 1968 FC Arges Pitesti - Dinamo Bacau = 1 - 0
29.Sep 1968 Petrolul Ploiesti - ASA Târgu-Mures = 2 - 1
29.Sep 1968 Progresul Bucuresti - Steaua Bucuresti = 1 - 3
29.Sep 1968 Vagonul Arad - UT Arad = 3 - 5
--------------------------------------------------------------------------------
Round 9
06.Oct 1968 UT Arad - Politehnica Iasi = 2 - 0
06.Oct 1968 Rapid Bucuresti - FC Arges Pitesti = 1 - 0
06.Oct 1968 Steaua Bucuresti - Crisul Oradea = 0 - 1
06.Oct 1968 Dinamo Bacau - Petrolul Ploiesti = 3 - 2
06.Oct 1968 Jiul Petrosani - Dinamo Bucuresti = 0 - 0
06.Oct 1968 Universitatea Craiova - Farul Constanta = 3 - 1
06.Oct 1968 Universitatea Cluj - Progresul Bucuresti = 2 - 1
06.Oct 1968 ASA Târgu-Mures - Vagonul Arad = 1 - 0
--------------------------------------------------------------------------------
Round 10
12.Oct 1968 Progresul Bucuresti - UT Arad = 2 - 2
13.Oct 1968 Dinamo Bucuresti - Farul Constanta = 4 - 2
13.Oct 1968 Jiul Petrosani - ASA Târgu-Mures = 3 - 1
13.Oct 1968 Universitatea Craiova - Dinamo Bacau = 1 - 0
13.Oct 1968 Crisul Oradea - FC Arges Pitesti = 0 – 0
13.Oct 1968 Politehnica Iasi - Rapid Bucuresti = 3 - 1
13.Oct 1968 Petrolul Ploiesti - Universitatea Cluj = 2 - 0
13.Oct 1968 Vagonul Arad - Steaua Bucuresti = 1 - 5
--------------------------------------------------------------------------------
Round 11
19.Oct 1968 Steaua Bucuresti - Jiul Petrosani = 2 - 0
19.Oct 1968 Dinamo Bacau - Vagonul Arad = 3 - 0
20.Oct 1968 Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova = 2 - 0
20.Oct 1968 Farul Constanta - Politehnica Iasi = 1 - 0
20.Oct 1968 FC Arges Pitesti - Progresul Bucuresti = 1 - 0
20.Oct 1968 Petrolul Ploiesti - Crisul Oradea = 2 - 0
20.Oct 1968 UT Arad - Dinamo Bucuresti = 3 - 0
20.Oct 1968 ASA Târgu-Mures - Universitatea Cluj = 3 - 1
--------------------------------------------------------------------------------
Round 12
02.Nov 1968 Rapid Bucuresti - Steaua Bucuresti = 2 - 1
02.Nov 1968 Dinamo Bacau - Politehnica Iasi = 1 - 0
02.Nov 1968 Jiul Petrosani - Crisul Oradea = 1 - 0
02.Nov 1968 Universitatea Cluj - Farul Constanta = 3 - 0
02.Nov 1968 FC Arges Pitesti - UT Arad = 0 - 2
02.Nov 1968 ASA Târgu-Mures - Universitatea Craiova = 2 - 1
02.Nov 1968 Progresul Bucuresti - Dinamo Bucuresti = 1 - 1
02.Nov 1968 Vagonul Arad - Petrolul Ploiesti = 3 - 1
--------------------------------------------------------------------------------
Round 13
09.Nov 1968 Progresul Bucuresti - ASA Târgu-Mures = 2 - 0
10.Nov 1968 UT Arad - Dinamo Bacau = 1 - 0
10.Nov 1968 Dinamo Bucuresti - Universitatea Cluj = 3 - 0
10.Nov 1968 Universitatea Craiova - FC Arges Pitesti = 4 - 1
10.Nov 1968 Farul Constanta - Steaua Bucuresti = 3 - 1
10.Nov 1968 Crisul Oradea - Rapid Bucuresti = 2 - 0
10.Nov 1968 Politehnica Iasi - Vagonul Arad = 2 - 0
10.Nov 1968 Petrolul Ploiesti - Jiul Petrosani = 1 - 2
--------------------------------------------------------------------------------
Round 14
17.Nov 1968 Rapid Bucuresti - Dinamo Bacau = 2 - 2
17.Nov 1968 Steaua Bucuresti - Politehnica Iasi = 1 - 2
17.Nov 1968 Universitatea Craiova - Progresul Bucuresti = 2 - 0
17.Nov 1968 Universitatea Cluj - Jiul Petrosani = 3 - 1
17.Nov 1968 Farul Constanta - UT Arad = 2 - 0
17.Nov 1968 Petrolul Ploiesti - Dinamo Bucuresti = 1 - 0
17.Nov 1968 ASA Târgu-Mures - Crisul Oradea = 1 - 0
17.Nov 1968 Vagonul Arad - FC Arges Pitesti = 3 - 1
--------------------------------------------------------------------------------
Round 15
01.Dec 1968 UT Arad - Universitatea Cluj = 1 - 0
01.Dec 1968 Dinamo Bacau - Steaua Bucuresti = 3 - 1
01.Dec 1968 Jiul Petrosani - Rapid Bucuresti = 2 - 1
01.Dec 1968 Crisul Oradea - Vagonul Arad = 4 - 2
01.Dec 1968 Politehnica Iasi - Petrolul Ploiesti = 1 - 0
01.Dec 1968 FC Arges Pitesti - ASA Târgu-Mures = 3 - 1
01.Dec 1968 Progresul Bucuresti - Farul Constanta = 0 - 0
02.Dec 1968 Dinamo Bucuresti - Universitatea Craiova = 5 - 0
--------------------------------------------------------------------------------
Round 16
09.Mar 1969 UT Arad - Universitatea Craiova = 3 - 0
09.Mar 1969 Dinamo Bucuresti - ASA Târgu-Mures = 4 - 0
09.Mar 1969 Jiul Petrosani - Vagonul Arad = 2 - 0
09.Mar 1969 Universitatea Cluj - Dinamo Bacau = 2 - 0
09.Mar 1969 Farul Constanta - Crisul Oradea = 0 - 3
09.Mar 1969 FC Arges Pitesti - Steaua Bucuresti = 0 - 2
09.Mar 1969 Petrolul Ploiesti - Rapid Bucuresti = 0 - 2
09.Mar 1969 Progresul Bucuresti - Politehnica Iasi = 1 - 0
--------------------------------------------------------------------------------
Round 17
16.Mar 1969 Politehnica Iasi - FC Arges Pitesti = 2 - 0
16.Mar 1969 Rapid Bucuresti - Universitatea Cluj = 1 - 0
16.Mar 1969 Steaua Bucuresti - Petrolul Ploiesti = 2 - 1
16.Mar 1969 Dinamo Bacau - Progresul Bucuresti = 2 - 0
16.Mar 1969 Universitatea Craiova - Jiul Petrosani = 1 - 0
16.Mar 1969 Crisul Oradea - UT Arad = 1 - 1
16.Mar 1969 ASA Târgu-Mures - Farul Constanta = 1 - 0
16.Mar 1969 Vagonul Arad - Dinamo Bucuresti = 1 - 0
--------------------------------------------------------------------------------
Round 18
23.Mar 1969 UT Arad - Steaua Bucuresti = 1 - 1
23.Mar 1969 Dinamo Bucuresti - FC Arges Pitesti = 2 - 1
23.Mar 1969 Jiul Petrosani - Dinamo Bacau = 0 - 0
23.Mar 1969 Universitatea Cluj - Politehnica Iasi = 2 - 0
23.Mar 1969 Crisul Oradea - Universitatea Craiova = 3 - 1
23.Mar 1969 Petrolul Ploiesti - Farul Constanta = 2 - 0
23.Mar 1969 ASA Târgu-Mures - Rapid Bucuresti = 0 - 1
23.Mar 1969 Progresul Bucuresti - Vagonul Arad = 1 - 0
--------------------------------------------------------------------------------
Round 19
26.Mar 1969 UT Arad - Petrolul Ploiesti = 2 - 0
26.Mar 1969 Dinamo Bucuresti - Steaua Bucuresti = 4 - 2
26.Mar 1969 Dinamo Bacau - ASA Târgu-Mures = 2 - 1
26.Mar 1969 Universitatea Craiova - Universitatea Cluj = 1 - 0
26.Mar 1969 Farul Constanta - Vagonul Arad = 1 - 0
26.Mar 1969 Politehnica Iasi - Crisul Oradea = 2 - 0
26.Mar 1969 FC Arges Pitesti - Jiul Petrosani = 2 - 0
26.Mar 1969 Progresul Bucuresti - Rapid Bucuresti = 1 - 1
--------------------------------------------------------------------------------
Round 20
30.Mar 1969 Rapid Bucuresti - UT Arad = 2 - 1
30.Mar 1969 Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova = 2 - 1
30.Mar 1969 Jiul Petrosani - Progresul Bucuresti = 2 - 1
30.Mar 1969 Crisul Oradea - Dinamo Bucuresti = 1 - 1
30.Mar 1969 FC Arges Pitesti - Petrolul Ploiesti = 2 - 1
30.Mar 1969 ASA Târgu-Mures - Politehnica Iasi = 1 - 0
30.Mar 1969 Vagonul Arad - Universitatea Cluj = 1 - 2
30 Mar 1969 Dinamo Bacau - Farul Constanta = 3 - 1
--------------------------------------------------------------------------------
Round 21
06.Apr 1969 Dinamo Bucuresti - Dinamo Bacau = 2 - 1
06.Apr 1969 Jiul Petrosani - Politehnica Iasi = 2 - 1
06.Apr 1969 Universitatea Cluj - Steaua Bucuresti = 1 - 0
06.Apr 1969 Farul Constanta - FC Arges Pitesti = 4 - 0
06.Apr 1969 Petrolul Ploiesti - Universitatea Craiova = 1 - 0
06.Apr 1969 ASA Târgu-Mures - UT Arad = 1 - 0
06.Apr 1969 Progresul Bucuresti - Crisul Oradea = 1 - 1
06.Apr 1969 Vagonul Arad - Rapid Bucuresti = 1 - 5
--------------------------------------------------------------------------------
Round 22
20.Apr 1969 UT Arad - Jiul Petrosani = 2 - 0
20.Apr 1969 Rapid Bucuresti - Farul Constanta = 1 - 1
20.Apr 1969 Steaua Bucuresti - ASA Târgu-Mures = 1 - 1
20.Apr 1969 Universitatea Craiova - Vagonul Arad = 1 - 2
20.Apr 1969 Crisul Oradea - Dinamo Bacau = 1 - 0
20.Apr 1969 Politehnica Iasi - Dinamo Bucuresti = 1 - 1
20.Apr 1969 FC Arges Pitesti - Universitatea Cluj = 0 - 1
20.Apr 1969 Petrolul Ploiesti - Progresul Bucuresti = 2 - 1
--------------------------------------------------------------------------------
Round 23
26.Apr 1969 Rapid Bucuresti - Dinamo Bucuresti = 1 - 0
26.Apr 1969 Steaua Bucuresti - Progresul Bucuresti = 2 - 2
27.Apr 1969 UT Arad - Vagonul Arad = 0 - 1
27.Apr 1969 Dinamo Bacau - FC Arges Pitesti = 1 - 0
27.Apr 1969 Jiul Petrosani - Farul Constanta = 2 - 0
27.Apr 1969 Universitatea Craiova - Politehnica Iasi = 4 - 1
27.Apr 1969 Universitatea Cluj - Crisul Oradea = 1 - 1
27.Apr 1969 ASA Târgu-Mures - Petrolul Ploiesti = 0 - 0
--------------------------------------------------------------------------------
Round 24
04.May 1969 Dinamo Bucuresti - Jiul Petrosani = 1 - 0
04.May 1969 Farul Constanta - Universitatea Craiova = 2 - 0
04.May 1969 Crisul Oradea - Steaua Bucuresti = 1 - 2
04.May 1969 Politehnica Iasi - UT Arad = 2 - 1
04.May 1969 FC Arges Pitesti - Rapid Bucuresti = 2 - 1
04.May 1969 Petrolul Ploiesti - Dinamo Bacau = 0 - 0
04.May 1969 Progresul Bucuresti - Universitatea Cluj = 2 - 2
04.May 1969 Vagonul Arad - ASA Târgu-Mures = 3 - 0
--------------------------------------------------------------------------------
Round 25
18.May 1969 UT Arad - Progresul Bucuresti = 3 - 0
18.May 1969 Rapid Bucuresti - Politehnica Iasi = 5 - 1
18.May 1969 Steaua Bucuresti - Vagonul Arad = 3 - 0
18.May 1969 Dinamo Bacau - Universitatea Craiova = 2 - 1
18.May 1969 Universitatea Cluj - Petrolul Ploiesti = 5 - 1
18.May 1969 Farul Constanta - Dinamo Bucuresti = 1 - 0
18.May 1969 FC Arges Pitesti - Crisul Oradea = 2 - 1
18.May 1969 ASA Târgu-Mures - Jiul Petrosani = 2 - 1
--------------------------------------------------------------------------------
Round 26
25.May 1969 Dinamo Bucuresti - UT Arad = 4 - 3
25.May 1969 Jiul Petrosani - Steaua Bucuresti = 3 - 1
25.May 1969 Universitatea Craiova - Rapid Bucuresti = 1 - 0
25.May 1969 Universitatea Cluj - ASA Târgu-Mures = 3 - 0
25.May 1969 Crisul Oradea - Petrolul Ploiesti = 1 - 0
25.May 1969 Politehnica Iasi - Farul Constanta = 2 - 0
25.May 1969 Progresul Bucuresti - FC Arges Pitesti = 2 - 0
25.May 1969 Vagonul Arad - Dinamo Bacau = 0 - 0
--------------------------------------------------------------------------------
Round 27
01.Jun 1969 UT Arad - FC Arges Pitesti = 2 - 1
01.Jun 1969 Dinamo Bucuresti - Progresul Bucuresti = 4 - 1
01.Jun 1969 Steaua Bucuresti - Rapid Bucuresti = 2 - 0
01.Jun 1969 Universitatea Craiova - ASA Târgu-Mures = 3 - 1
01.Jun 1969 Farul Constanta - Universitatea Cluj = 2 - 1
01.Jun 1969 Crisul Oradea - Jiul Petrosani = 3 - 0
01.Jun 1969 Politehnica Iasi - Dinamo Bacau = 0 - 0
01.Jun 1969 Petrolul Ploiesti - Vagonul Arad = 1 - 0
--------------------------------------------------------------------------------
Round 28
08.Jun 1969 Rapid Bucuresti - Crisul Oradea = 2 - 1
08.Jun 1969 Steaua Bucuresti - Farul Constanta = 2 - 0
08.Jun 1969 Dinamo Bacau - UT Arad = 1 - 0
08.Jun 1969 Jiul Petrosani - Petrolul Ploiesti = 3 - 0
08.Jun 1969 Universitatea Cluj - Dinamo Bucuresti = 0 - 0
08.Jun 1969 FC Arges Pitesti - Universitatea Craiova = 2 - 0
08.Jun 1969 ASA Târgu-Mures - Progresul Bucuresti = 2 - 0
08.Jun 1969 Vagonul Arad - Politehnica Iasi = 2 - 0
--------------------------------------------------------------------------------
Round 29
11.Jun 1969 UT Arad - Farul Constanta = 4 - 0
11.Jun 1969 Dinamo Bucuresti - Petrolul Ploiesti = 4 - 1
11.Jun 1969 Dinamo Bacau - Rapid Bucuresti = 0 - 0
11.Jun 1969 Jiul Petrosani - Universitatea Cluj = 2 - 0
11.Jun 1969 Crisul Oradea - ASA Târgu-Mures = 2 - 0
11.Jun 1969 Politehnica Iasi - Steaua Bucuresti = 1 - 1
11.Jun 1969 FC Arges Pitesti - Vagonul Arad = 4 - 0
11.Jun 1969 Progresul Bucuresti - Universitatea Craiova = 3 - 0
--------------------------------------------------------------------------------
Round 30
15.Jun 1969 Rapid Bucuresti - Jiul Petrosani = 3 - 0
15.Jun 1969 Steaua Bucuresti - Dinamo Bacau = 1 - 0
15.Jun 1969 Universitatea Craiova - Dinamo Bucuresti = 1 - 0
15.Jun 1969 Universitatea Cluj - UT Arad = 0 - 2
15.Jun 1969 Farul Constanta - Progresul Bucuresti = 1 - 0
15.Jun 1969 Petrolul Ploiesti - Politehnica Iasi = 4 - 1
15.Jun 1969 ASA Târgu-Mures - FC Arges Pitesti = 0 - 3
15.Jun 1969 Vagonul Arad - Crisul Oradea = 4 - 2
--------------------------------------------------------------------------------
Division A [Edition 51]
Pd W D L F A Pts
1. UTA (ARAD) 30 17 4 9 50 27 38 - champions
2. Dinamo Bucuresti 30 15 5 10 55 33 35
3. Rapid Bucuresti 30 14 6 10 41 33 34
4. Steaua Bucuresti 30 14 5 11 50 38 33
5. Dinamo Bacau 30 13 7 10 31 28 33
6. Jiul Petrosani 30 13 5 12 35 32 31
7. Universitatea Craiova 30 14 3 13 45 47 31
8. Universitatea Cluj 30 13 4 13 47 39 30
9. Farul Constanta 30 13 3 14 35 43 29
10. Crisul Oradea 30 10 8 12 36 33 28
11. Politehnica Iasi 30 12 4 14 31 42 28
12. FC Arges Pitesti 30 13 1 16 38 44 27
13. Petrolul Ploiesti 30 12 3 15 30 41 27
14. ASA Târgu-Mures 30 12 3 15 32 47 27
15. PROGRESUL BUCURESTI 30 9 8 13 30 39 26 - relegated
16. VAGONUL ARAD 30 10 3 17 40 60 23 - relegated
--------------------------------------------------------------------------------
Topscorers:
22 FLOREA DUMITRACHE - DINAMO BUCURESTI
19 Ion Oblemenco - Universitatea Craiova
18 Vasile Oprea - Universitatea Cluj
17 Alexandru Neagu - Rapid Bucuresti
17 Florea Voinea - Steaua Bucuresti
--------------------------------------------------------------------------------
Division B [Edition 29]
Seria I
Pd W D L F A Pts
1. STEAGUL ROSU BRASOV 30 17 7 6 48 24 41 - promoted
2. Politehnica Galati 30 15 5 10 38 25 35
3. Metalul Bucuresti 30 14 6 10 54 32 34
4. Flacara Moreni 30 14 6 10 35 34 34
5. Ceahlaul Piatra-Neamt 30 13 7 10 39 33 33
6. Poiana Câmpina 30 13 7 10 31 36 33
7. Portul Constanta 30 13 6 11 53 31 32
8. Progresul Braila 30 11 10 9 31 36 32
9. Otelul Galati 30 11 8 11 37 34 30
10. Chimia Suceava 30 11 7 12 35 34 29
11. Politehnica Bucuresti 30 10 8 12 36 45 28
12. Dunarea Giurgiu 30 11 4 15 23 36 26
13. Gloria Bârlad 30 10 6 14 36 50 26
14. Metrom Brasov 30 10 5 15 35 44 25
15. CFR Pascani 30 10 3 17 30 48 23
16. Electronica Obor Bucuresti 30 7 5 18 32 51 19
--------------------------------------------------------------------------------
Seria II
Pd W D L F A Pts
1. CFR CLUJ-NAPOCA 30 16 8 6 57 31 40 - promoted
2. CSM Resita 30 16 3 11 46 30 35
3. Olimpia Oradea 30 14 5 11 46 41 33
4. Metalul Hunedoara 30 15 2 13 41 29 32
5. CFR Arad 30 13 6 11 43 36 32
6. Politehnica Timisoara 30 12 8 10 42 35 32
7. Electroputere Craiova 30 14 4 12 41 47 32
8. CSM Sibiu 30 14 3 13 47 41 31
9. Metalul Turnu-Severin 30 14 3 13 41 48 31
10. Gaz metan Medias 30 11 8 11 34 31 30
11. CFR Timisoara 30 10 9 11 41 36 29
12. AS Cugir 30 11 7 12 28 36 29
13. Minerul Baia-Mare 30 11 4 15 24 27 26
14. Chimia Râmnicu-Vâlcea 30 9 8 13 23 44 26
15. Medicina Cluj-Napoca 30 7 8 15 39 56 22
16. Industria Sârmei Câmpia-Turzii 30 6 8 16 32 57 20
--------------------------------------------------------------------------------
Division C [Edition 13]
Seria I
Pd W D L F A Pts
1. Stiinta Bacau 30 20 7 3 61 14 47
2. Foresta Falticeni 30 19 7 4 63 23 45
3. Nicolina Iasi 30 13 11 6 56 35 37
4. Victoria Roman 30 16 4 10 53 35 36
5. Minerul Gura-Humorului 30 14 7 9 44 30 35
6. Textila Botosani 30 14 6 10 53 42 34
7. Minobrad Vatra-Dornei 30 13 7 10 41 37 33
8. Textila Buhusi 30 13 6 11 49 36 32
9. Petrolul Moinesti 30 11 6 13 51 44 28
10. Letea Bacau 30 11 5 14 32 46 27
11. Penicilina Iasi 30 10 6 14 34 36 26
12. Raraul Câmpulung-Moldovenesc 30 10 6 14 34 48 26
13. Fulgerul Dorohoi 30 11 4 15 42 62 26
14. Foresta Ciurea 30 11 3 16 36 48 25
15. Cimentul Bicaz 30 9 4 17 36 63 22
16. Unirea Negresti 30 0 1 29 9 95 1
--------------------------------------------------------------------------------
Seria II
Pd W D L F A Pts
1. Metalul Plopeni 30 19 7 4 52 16 45
2. Unirea Focsani 30 18 6 6 56 25 42
3. Soimii Sibiu 30 13 7 10 50 37 33
4. Gloria CFR Galati 30 14 3 13 40 38 31
5. Ancora Galati 30 12 6 12 40 42 30
6. Petrolistul Boldesti 30 13 4 13 34 47 30
7. Delta Tulcea 30 10 9 11 40 29 29
8. Metalul Buzau 30 11 7 12 45 36 29
9. Chimica Orasul Gh.Gheorghiu-Dej30 9 11 10 43 43 29
10. Petrolul Berca 30 12 5 13 45 46 29
11. SUT Galati 30 9 11 10 31 39 29
12. Flamura rosie Tecuci 30 11 6 13 38 50 28
13. Rulmentul Bârlad 30 9 9 12 24 27 27
14. Metalul Braila 30 8 10 12 36 42 26
15. Chimia Marasesti 30 11 3 16 43 49 25
16. Gloria Tecuci 30 7 4 19 20 71 18
--------------------------------------------------------------------------------
Seria III
Pd W D L F A Pts
1. IMU Medgidia 30 20 7 3 65 19 47
2. TUG Bucuresti 30 16 7 7 49 18 39
3. Santierul Naval Oltenita 30 17 3 10 61 29 37
4. Autobuzul Bucuresti 30 14 9 7 50 27 37
5. Cimentul Medgidia 30 13 8 9 47 42 34
6. Flacara rosie Bucuresti 30 12 10 8 37 33 34
7. Electrica Constanta 30 13 5 12 45 37 31
8. ITC Constanta 30 9 10 11 27 34 28
9. Unirea Mânastirea 30 12 3 15 30 44 27
10. Marina Mangalia 30 7 12 11 30 38 26
11. Celuloza Calarasi 30 10 6 14 30 56 26
12. Olimpia Giurgiu 30 10 5 15 41 48 25
13. Sirena Bucuresti 30 9 6 15 39 47 24
14. Petrolul Videle 30 9 6 15 28 47 24
15. Ideal Cernavoda 30 6 9 15 26 57 21
16. Aurora Urziceni 30 6 8 16 28 57 20
--------------------------------------------------------------------------------
Seria IV
Pd W D L F A Pts
1. Metalul Târgoviste 30 22 6 2 83 26 50
2. Carpati Sinaia 30 17 7 6 41 27 41
3. Comertul Alexandria 30 15 7 8 49 32 37
4. Prahova Ploiesti 30 15 6 9 53 30 36
5. Caraimanul Busteni 30 14 8 8 48 31 36
6. Tehnometal Bucuresti 30 15 5 10 51 37 25
7. Progresul Corabia 30 14 5 11 38 32 33
8. IRA Câmpina 30 13 6 11 44 27 32
9. Chimia Turnu-Magurele 30 11 8 11 34 42 30
10. Vointa Bucuresti 30 12 5 13 62 45 29
11. Muscelul Câmpulung 30 9 6 15 23 50 24
12. Progresul Bals 30 10 4 16 32 68 24
13. Masini Unelte Bucuresti 30 8 7 15 40 43 23
14. Unirea Dragasani 30 8 6 16 23 50 22
15. Minerul Câmpulung-Muscel 30 3 8 19 20 56 14
16. CIL Râmnicu-Vâlcea 30 5 4 21 18 63 14
--------------------------------------------------------------------------------
Seria V
Pd W D L F A Pts
1. Minerul Anina 30 18 5 7 62 12 41
2. Minerul Lupeni 30 17 4 9 58 26 38
3. UM Timisoara 30 15 6 9 63 32 36
4. Victoria Caransebes 30 13 7 10 33 29 33
5. Vointa Lugoj 30 14 3 13 41 37 31
6. Minerul Bocsa 30 14 2 14 48 52 30
7. Minerul Motru 30 12 6 12 37 48 30
8. Metalul Toplet 30 14 1 15 47 62 29
9. Progresul Strehaia 30 11 7 12 31 49 29
10. Furnirul Deta 30 13 2 15 39 48 28
11. Victoria Târgu-Jiu 30 11 5 14 46 42 27
12. Steagul rosu Plenita 30 12 3 15 35 38 27
13. Dunarea Calafat 30 12 2 16 43 59 26
14. Energia Turnu-Severin 30 12 2 16 37 56 26
15. Autorapid Craiova 30 8 9 13 32 46 25
16. Soimii Timisoara 30 8 8 14 27 43 24
--------------------------------------------------------------------------------
Seria VI
Pd W D L F A Pts
1. Stiinta Petrosani 30 15 8 7 46 22 38
2. Aurul Zlatna 30 16 5 9 53 32 37
3. Metalul Copsa-Mica 30 13 8 9 53 41 34
4. Aurul Brad 30 15 3 12 37 43 33
5. Victoria Calan 30 15 2 13 47 44 32
6. Muresul Deva 30 13 5 12 39 35 31
7. Ariesul Turda 30 13 4 13 47 33 30
8. ASA Sibiu 30 12 6 12 39 37 30
9. Soda Ocna-Mures 30 12 5 13 50 50 29
10. Minerul Ghelar 30 14 1 15 41 46 29
11. Tehnofrig Cluj-Napoca 30 12 3 15 37 36 27
12. Minerul Baia de Aries 30 11 5 14 39 55 27
13. Ariesul Câmpia-Turzii 30 10 6 14 34 37 26
14. Metalul Aiud 30 11 4 15 40 45 26
15. Progresul Sibiu 30 11 4 15 29 45 26
16. Muresul Ludus 30 9 7 14 31 61 25
--------------------------------------------------------------------------------
Seria VII
Pd W D L F A Pts
1. Olimpia Sat-Mare 30 20 9 1 61 14 49
2. Victoria Carei 30 19 8 3 74 18 46
3. Unirea Dej 30 15 5 10 69 32 35
4. Gloria Bistrita 30 14 6 10 57 29 34
5. CIL Gherla 30 13 3 14 38 38 29
6. Unirea Oradea 30 12 5 13 27 40 29
7. Somesul Satu-Mare 30 11 6 13 46 46 28
8. CIL Sighetul-Marmatiei 30 11 6 13 33 49 28
9. Constructorul Baia-Mare 30 10 7 13 34 49 27
10. Dacia Oradea 30 11 4 15 38 45 26
11. Metalul Salonta 30 11 4 15 31 42 26
12. Bihoreana Marghita 30 10 6 14 18 45 26
13. Dinamo Oradea 30 10 5 15 28 30 25
14. Topitorul Baia-Mare 30 10 5 15 35 63 25
15. Bradul Viseul de Sus 30 10 4 16 27 51 24
16. Minerul Baia-Sprie 30 10 3 17 39 64 23
--------------------------------------------------------------------------------
Seria VIII
Pd W D L F A Pts
1. Chimia Fagaras 30 20 3 7 69 28 43
2. Tractorul Brasov 30 16 8 6 63 21 40
3. Oltul Sfântul-Gheorghe 30 16 8 6 61 30 40
4. Lemnarul Odorheiu-Secuiesc 30 16 4 10 58 38 36
5. Chimica Târnaveni 30 15 3 12 55 39 33
6. Torpedo Zarnesti 30 12 7 11 42 40 31
7. Avântul Reghin 30 13 3 14 44 60 29
8. Unirea Cristuru-Secuiesc 30 11 5 14 43 49 27
9. Carpati Brasov 30 10 7 13 39 47 27
10. Colorom Codlea 30 10 6 14 34 45 26
11. Medicina Târgu-Mures 30 9 8 13 37 50 26
12. Vitrometan Medias 30 10 6 14 35 55 26
13. Chimia Orasul Victoria 30 9 7 14 34 60 25
14. Minerul Balan 30 9 6 15 40 51 24
15. Vointa Târnaveni 30 10 4 16 33 57 24
16. CFR Sighisoara 30 9 5 16 39 56 23
--------------------------------------------------------------------------------
Romanian Cup
Season 1968-69 [Edition 31]
Semi-Finals [28 May – 4 June 1969]
5 – 1 (3-1) Dinamo Bucuresti - Chimia Suceava 3 – 1 (1-0)
3 – 2 (3-1) Farul Constanta - Steaua Bucuresti 2 – 5 (2-2)
Final
22.06.1969, “23 August Stadium”, Bucuresti, att 45.000, Referees: Aurel
Bentu (Bucuresti) – Nicolae Rainea (Bârlad), Mircea Rotaru (Iasi)
Steaua Bucuresti - Dinamo Bucuresti = 2 – 1 (1-0)
1-0 Florea Voinea 43’
1-1 Florea Dumitrache 50’
2-1 Florea Voinea 75’
Steaua Bucuresti (trainer Stefan Kovacs)
Suciu – Satmareanu, D.Nicolae, Halmageanu, Vigu – D.Dumitriu,
Negrea – Pantea (88 Soo), Voinea, Tataru, Creiniceanu
Dinamo Bucuresti (trainer Bazil Marian)
Coman (46 Datcu) – C.Popa, Boc, C.Dinu, C.Stefan – Gergely,
Stoenescu, R.Nunweiller – Pârcalab (50 Salceanu), Dumitrache,
M.Lucescu
--------------------------------------------------------------------------------
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.
ROMANIA
Season 1969-70 * Division A
Round 1 [16 August 1969]
UTA (ARAD) - DINAMO BACAU = 1 - 0 (0-0)
1-0 Domide 88
DINAMO BUCURESTI - JIUL PETROSANI = 5 - 2 (3-2)
0-1 Peronescu 12, 0-2 Peronescu 21, 1-2 Dumitrache 24, 2-2 Dumitrache 28,
3-2 Dumitrache 38, 4-2 Popescu 80, 5-2 Dumitrache 85
CFR CLUJ-NAPOCA - ASA TÂRGU-MURES = 2 - 0 (1-0)
1-0 V.Alexandru 27, 2-0 Soo 57
FC ARGES PITESTI - CRISUL ORADEA = 6 - 1 (4-1)
1-0 Dobrin 3, 1-1 Kun II 24, 2-1 Dobrin 39, 3-1 Prepurgel 42, 4-1 Dobrin 44,
5-1 Dobrin 51, 6-1 Nutu 71
STEAGUL ROSU BRASOV - FARUL CONSTANTA = 3 - 0 (1-0)
1-0 Jamaischi 45, 2-0 Györfy 57, 3-0 Botea og 82
UNIVERSITATEA CRAIOVA - UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA = 1 - 1 (1-0)
1-0 Neagu 7, 1-1 Adam 79
POLITEHNICA IASI - RAPID BUCURESTI = 0 - 0
PETROLUL PLOIESTI - STEAUA BUCURESTI = 0 - 0
Round 2 [24 August 1969]
STEAUA BUCURESTI - UTA (ARAD) = 2 - 4 (1-1)
1-0 Voinea 4 penalty, 1-1 Axente 43, 1-2 Sima 49, 1-3 Axente 79, 1-4 Lereter 81,
2-4 Creiniceanu 90
UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA - DINAMO BUCURESTI = 1 - 0 (0-0)
1-0 Barbu 50
CRISUL ORADEA - UNIVERSITATEA CRAIOVA = 1 - 2 (1-0)
1-0 Arnoczky 9, 1-1 Strâmbeanu 51, 1-2 Oblemenco 88
FC FARUL CONSTANTA - POLITEHNICA IASI = 2 - 0 (0-0)
1-0 Koszka 60, 2-0 Sasu 62
JIUL PETROSANI - CFR CLUJ-NAPOCA = 2 - 1 (2-0)
1-0 Kotormany 17, 2-0 Naidin 42, 2-1 Popescu 68
ASA TÂRGU-MURES - FC ARGES PITESTI = 1 - 2 (1-2)
0-1 Prepurgel 26, 0-2 Dobrin 29, 1-2 Nagy 30
DINAMO BACAU - STEAGUL ROSU BRASOV = 4 - 0 (2-0)
1-0 Ene 6, 2-0 Baluta 43, 3-0 Dembrovschi 75, 4-0 Dembrovschi 83
RAPID BUCURESTI - PETROLUL PLOIESTI = 1 - 0 (0-0) [03.12.1969]
1-0 Neagu 79
Round 3 [31 August 1969]
UTA (ARAD) - CRISUL ORADEA = 2 - 0 (1-0)
1-0 Domide 29, 2-0 Domide 88
FC ARGES PITESTI - RAPID BUCURESTI = 1 - 3 (0-2)
0-1 Neagu 11, 0-2 Strat 17, 1-2 Lupescu og 48, 1-3 Vlad og 79
DINAMO BUCURESTI - DINAMO BACAU = 3 - 1 (2-0)
1-0 Dinu7, 2-0 Gergely 32, 2-1 Ene 68, 3-1 Dinu 79
POLITEHNICA IASI - UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA = 0 - 2 (0-1)
0-1 Barbu 43, 0-2 Adam 86
PETROLUL PLOIESTI - ASA TÂRGU-MURES = 1 - 0 (1-0)
1-0 Grozea 29
STEAGUL ROSU BRASOV - JIUL PETROSANI = 0 - 1 (0-1)
0-1 Peronescu 12
UNIVERSITATEA CRAIOVA - FC FARUL CONSTANTA = 4 - 0 (3-0)
1-0 Oblemenco 5, 2-0 Balan 21, 3-0 Oblemenco 33, 4-0 Oblemenco 80
CFR CLUJ-NAPOCA - STEAUA BUCURESTI = 1 - 3 (0-0)
0-1 Tataru 51, 0-2 Voinea 61, 0-3 Voinea 75, 1-3 Stâncel 81
Round 4 [7 September 1969]
JIUL PETROSANI - UTA (ARAD) = 1 - 0 (1-0)
1-0 Lereter og 37
DINAMO BACAU - POLITEHNICA IASI = 1 - 0 (0-0)
1-0 Vatafu 70
RAPID BUCURESTI - STEAGUL ROSU BRASOV = 2 - 0 (0-0)
1-0 Neagu 79, 2-0 Strat 84
UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA - FC ARGES PITESTI = 1 - 1 (0-1)
0-1 Radu 3, 1-1 Adam 48
FARUL CONSTANTA - PETROLUL PLOIESTI = 2 - 1 (0-0)
1-0 Kallo 48, 1-1 Stanescu 53, 2-1 Tufan 80
CRISUL ORADEA - CFR CLUJ-NAPOCA = 4 - 1 (3-0)
1-0 Kassai 8, 2-0 Kassai 15, 3-0 Kocsis 17, 3-1 Soo 52, 4-1 Suciu 78
ASA TÂRGU-MURES - UNIVERSITATEA CRAIOVA = 2 - 0 (1-0)
1-0 Trasnea 40, 2-0 Csutak 72
STEAUA BUCURESTI - DINAMO BUCURESTI = 2 - 3 (0-2)
0-1 Salceanu 17, 0-2 Dumitrache 25, 0-3 Salceanu 52, 1-3 Creiniceanu 53, 2-3 Tataru 70
Round 5 [13 September 1969]
UTA (ARAD) - RAPID BUCURESTI = 1 - 1 (0-0)
1-0 Lereter 77, 1-1 Neagu 84
CFR CLUJ-NAPOCA - POLITEHNICA IASI = 1 - 0 (1-0)
1-0 Soo 28
# played in Dej
UNIVERSITATEA CRAIOVA - DINAMO BACAU = 2 - 1 (1-0)
1-0 Nedelcu og 31, 2-0 Balan 50, 2-1 Ene 64
STEAGUL ROSU BRASOV - DINAMO BUCURESTI = 2 - 1 (0-1)
0-1 Salceanu 5, 1-1 Florescu 60, 2-1 Necula 89 penalty
CRISUL ORADEA - FARUL CONSTANTA = 1 - 2 (1-0)
1-0 Kocsis 11, 1-1 Sasu 53, 1-2 Ologu 58
PETROLUL PLOIESTI - UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA = 2 - 2 (1-0)
1-0 Grozea 29, 1-1 Ionescu og 55, 1-2 Barbu 65, 2-2 Dincuta 67
FC ARGES PITESTI - JIUL PETROSANI = 3 - 1 (1-1)
1-0 Nutu 10, 1-1 Libard 45 penalty, 2-1 Dobrin 52, 3-1 Dobrin 85
STEAUA BUCURESTI - ASA TÂRGU-MURES = 10 - 1 (2-0)
1-0 Creiniceanu 26, 2-0 Tataru 32, 2-1 Nagy 62, 3-1 Creiniceanu 65, 4-1 Tataru 67,
5-1 Creiniceanu 68, 6-1 Creiniceanu 70, 7-1 Tataru 74, 8-1 Voinea 87, 9-1 Voinea 88,
10-1 Voinea 90
Round 6 [21 September 1969]
FARUL CONSTANTA - UTA (ARAD) = 3 - 1 (3-0)
1-0 Avram 2, 2-0 Tufan 32, 3-0 Tufan 35, 3-1 Dumitrescu 61
UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA - STEAGUL ROSU BRASOV = 1 - 2 (1-2)
0-1 Florescu 12, 0-2 Györfy 23, 1-2 Bungau 39
POLITEHNICA IASI - UNIVERSITATEA CRAIOVA = 1 - 1 (1-1)
1-0 Lupulescu 5, 1-1 Dascu 20
ASA TÂRGU-MURES - CRISUL ORADEA = 1 - 2 (1-0)
1-0 Csutak 37, 1-1 A.Kun 51, 1-2 Suciu 88
RAPID BUCURESTI - CFR CLUJ-NAPOCA = 2 - 0 (0-0)
1-0 Dumitru 61, 2-0 Neagu 75
DINAMO BACAU - FC ARGES PITESTI = 2 - 2 (1-2)
0-1 Nutu 9, 1-1 Baluta 13, 1-2 Rosu 25, 2-2 Ene 61
DINAMO BUCURESTI - PETROLUL PLOIESTI = 1 - 0 (1-0) [20.09.1969]
1-0 Gergely 10
JIUL PETROSANI - STEAUA BUCURESTI = 1 - 0 (1-0)
1-0 Libardi 10
Round 7 [28 September 1969]
UAT (ARAD) - UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA = 3 - 1 (1-1)
1-0 Mot 34, 1-1 Iordache 42, 2-1 Petescu 52, 3-1 Axente 80
ASA TÂRGU-MURES - FARUL CONSTANTA = 0 - 0
STEAGUL ROSU BRASOV - FC ARGES PITESTI = 3 - 2 (1-1)
1-0 Pescaru 8, 1-1 Nutu 12, 2-1 Pescaru 49, 3-1 Györfy 50, 3-2 Nutu 87 penalty
CRISUL ORADEA - DINAMO BUCURESTI = 0 - 0
UNIVERSITATEA CRAIOVA - UFC RAPID BUCURESTI = 1 - 0 (1-0)
1-0 Dascu 11
# played in Târgu-Jiu
PETROLUL PLOIESTI - JIUL PETROSANI = 1 - 0 (1-0)
1-0 Grozea 37
CFR CLUJ-NAPOCA - DINAMO BACAU = 0 - 0 [02.10.1969]
STEAUA BUCURESTI - POLITEHNICA IASI = 2 - 1 (2-0)
1-0 Stefanescu 18, 2-0 Dumitriu 37, 2-1 Cuperman 84
Round 8 [18 October 1969]
UTA (ARAD) - PETROLUL PLOIESTI = 1 - 1 (1-0)
1-0 Lereter 32, 1-1 Dincuta 50
JIUL PETROSANI - ASA TÂRGU-MURES = 3 - 0 (1-0)
1-0 Naidin 13, 2-0 Ion Constantin 57, 3-0 Ion Constantin 78
POLITEHNICA IASI - STEAGUL ROSU BRASOV = 3 - 0 (2-0)
1-0 Moldoveanu 30, 2-0 Moldoveanu 41, 3-0 Simionas 59
FC ARGES PITESTI - FARUL CONSTANTA = 4 - 1 (0-0)
1-0 Mares og 49, 2-0 Jercan 58, 3-0 Prepurgel 63, 3-1 Sasu 71, 4-1 Rosu 79
UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA - CFR CLUJ-NAPOCA = 0 - 0
DINAMO BUCURESTI - UNIVERSITATEA CRAIOVA = 2 - 1 (0-1)
0-1 Oblemenco 8, 1-1 Nunweiller 53, 2-1 Lucescu 71
CRISUL ORADEA - DINAMO BACAU = 0 - 4 (0-1)
0-1 Ene 14, 0-2 Dembrovschi 63, 0-3 Rugiubei 66, 0-4 Dembrovschi 70
RAPID BUCURESTI - STEAUA BUCURESTI = 3 - 3 (2-1)
1-0 Anghelescu 29, 2-0 Neagu 39, 2-1 Dumitriu 40, 2-2 Negrea 55, 3-2 Anghelescu 57,
3-3 Tataru 62
Round 9 [26 October 1969]
UNIVERSITATEA CRAIOVA - UTA (ARAD) = 4 - 1 (3-1)
1-0 Oblemenco 20 penalty, 1-1 Domide 27, 2-1 Poszony og 28, 3-1 Neagu 38,
4-1 Oblemenco 58
DINAMO BACAU - ASA TÂRGU-MURES = 1 - 0 (0-0)
1-0 Ene 75
FARUL CONSTANTA - DINAMO BUCURESTI = 1 - 2 (0-1)
0-1 Dumitrache 20, 0-2 Salceanu 60, 1-2 Badea 90
PETROLUL PLOIESTI - POLITEHNICA IASI = 2 - 1 (1-1)
1-0 Moraru 22, 1-1 Moldoveanu 23, 2-1 Dincuta 77
UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA - CRISUL ORADEA = 3 - 3 (2-1)
1-0 Munteanu 24, 1-1 E.Nagy 33, 2-1 Barbu 45, 3-1 Oprea 65, 3-2 Daraban 82, 3-3 Harsani 77
RAPID BUCURESTI - JIUL PETROSANI = 4 - 3 (1-1)
0-1 Libardi 25, 1-1 Lupescu 45, 2-1 Neagu 55, 2-2 Ion Constantin 66, 2-3 Marinescu 70,
3-3 Lupescu 72, 4-3 Lupescu 86
FC ARGES PITESTI - CFR CLUJ-NAPOCA = 3 - 0 (2-0)
1-0 Radu 3, 2-0 Radu 28, 3-0 Radu 73
STEAGUL ROSU BRASOV - STEAUA BUCURESTI = 4 - 2 (2-0)
1-0 Györfy 8, 1-1 Tataru 30, 1-2 Tataru 40, 2-2 Pescaru 44, 3-2 Balint 47, 4-0 Florescu 88
Round 10 [2 November 1969]
DINAMO BUCURESTI - UTA (ARAD) = 6 - 0 (3-0)
1-0 Dumitrache 2, 2-0 Dumitrache 10, 3-0 Lucescu 37, 4-0 Lucescu 55, 5-0 Salceanu 69,
6-0 Fratila 87
POLITEHNICA IASI - FC ARGES PITESTI = 1 - 0 (0-0)
1-0 Lupulescu 90
CRISUL ORADEA - STEAGUL ROSU BRASOV = 3 - 1 (1-1)
0-1 Györfy 10, 1-1 Suciu 18, 2-1 Daraban 68, 3-1 Satmareanu II 89
ASA TÂRGU-MURES - RAPID BUCURESTI = 2 - 0 (0-0)
1-0 Nagy 53, 2-0 Nagy 75
JIUL PETROSANI - UNIVERSITATEA CRAIOVA = 1 - 1 (1-0)
1-0 Peronescu 35, 1-1 Oblemenco 60
FARUL CONSTANTA - DINAMO BACAU = 4 - 0 (0-0)
1-0 Kallo 52, 2-0 Sasu 59, 3-0 Ologu 82, 4-0 Badea 85
CFR CLUJ-NAPOCA - PETROLUL PLOIESTI = 2 - 1 (0-0)
1-0 Popescu 65, 1-1 Badin 67, 2-1 Soo 70
STEAUA BUCURESTI - UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA = 2 - 1 (2-0)
1-0 Voinea 34 penalty, 2-0 Voinea 43, 2-1 Adam 52 penalty
Round 11 [5 November 1969]
UTA (ARAD) - ASA TÂRGU-MURES = 1 - 0 (1-0)
1-0 Domide 19
UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA - FARUL CONSTANTA = 2 - 0 (1-0)
1-0 Oprea 44, 2-0 Adam 47
PETROLUL PLOIESTI - DINAMO BACAU = 2 - 2 (0-0)
0-1 N.Ionescu og 53, 0-2 Rugiubei 54, 1-2 Dincuta 73, 2-2 Badin 76
STEAGUL ROSU BRASOV - CFR CLUJ-NAPOCA = 4 - 1 (2-0)
1-0 Györfy 20, 2-0 Gane 35, 3-0 Florescu 49, 4-0 Florescu 54, 4-1 Soo 71
JIUL PETROSANI - POLITEHNICA IASI = 2 - 0 (1-0)
1-0 Kotormany 42, 2-0 Peronescu 76
RAPID BUCURESTI - CRISUL ORADEA = 3 - 0 (0-0)
1-0 Lupescu 69, 2-0 Neagu 70, 3-0 Neagu 85
FC ARGES PITESTI - DINAMO BUCURESTI = 2 - 1 (1-1) [03.12.1969]
0-1 Salceanu 33, 1-1 Radu 42, 2-1 Radu 67
UNIVERSITATEA CRAIOVA - STEAUA BUCURESTI = 1 - 0 (1-0) – [03.12.1969]
1-0 Ivan 18
Round 12 [20 November 1969]
CFR CLUJ-NAPOCA - UTA (ARAD) = 1 - 0 (1-0)
1-0 Schwartz 5
ASA TÂRGU-MURES - STEAGUL ROSU BRASOV = 3 - 0 (2-0)
1-0 Kaniaro 18, 2-0 Kaniaro 45, 3-0 Csutak 68
FARUL CONSTANTA - JIUL PETROSANI = 1 - 0 (0-0)
1-0 Georgescu og 50
DINAMO BUCURESTI - RAPID BUCURESTI = 0 - 2 (0-2)
0-1 Lupescu 34, 0-2 Dumitru 38
DINAMO BACAU - UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA = 2 - 1 (1-0)
1-0 Ene 28, 1-1 Oprea 49, 2-1 Dembrovschi 56
CRISUL ORADEA - POLITEHNICA IASI = 2 - 0 (2-0)
1-0 Harsani 15, 2-0 Harsani 31
UNIVERSITATEA CRAIOVA - PETROLUL PLOIESTI = 2 - 1 (0-0)
1-0 Deselnicu 72, 1-1 Badin 86, 2-1 Oblemenco 88
STEAUA BUCURESTI - FC ARGES PITESTI = 0 - 0
Round 13 [23 November 1969]
UTA (ARAD) - FC ARGES PITESTI = 3 - 0 (2-0)
1-0 Lereter 41, 2-0 Lereter 43, 3-0 Lereter 78
PETROLUL PLOIESTI - CRISUL ORADEA = 2 - 1 (1-0)
1-0 Baumgartner og 14, 1-1 Kocsis 60, 2-1 Grozea 85 penalty
DINAMO BUCURESTI - CFR CLUJ-NAPOCA = 3 - 1 (1-0)
1-0 Bretan og 19, 2-0 Dumitrache 54, 3-0 Dumitrache 80 penalty, 3-1 Soo 85
DINAMO BACAU - JIUL PETROSANI = 1 - 1 (1-0)
1-0 Ene 32, 1-1 Kiss og 55
UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA - RAPID BUCURESTI = 0 - 0
STEAGUL ROSU BRASOV - UNIVERSITATEA CRAIOVA = 3 - 0 (0-0)
1-0 Florescu 51, 2-0 Ivancescu 57, 3-0 Györfy 70
POLITEHNICA IASI - ASA TÂRGU-MURES = 4 - 1 (1-0)
1-0 Cuperman 21, 2-0 Moldoveanu 51, 2-1 Trasnea 68, 3-1 Cuperman 70, 4-1 Cuperman 86
FARUL CONSTANTA - STEAUA BUCURESTI = 0 - 2 (0-1)
0-1 Voinea 15, 0-2 Tataru 76
Round 14 [30 November 1969]
STEAGUL ROSU BRASOV - UTA (ARAD) = 1 - 0 (1-0)
1-0 Györfy 41
JIUL PETROSANI - CRISUL ORADEA = 2 - 1 (0-1)
0-1 Kocsis 10, 1-1 Peronescu 52, 2-1 Tonca 56
RAPID BUCURESTI - FARUL CONSTANTA = 1 - 0 (0-0)
1-0 Neagu 56
CFR CLUJ-NAPOCA - UNIVERSITATEA CRAIOVA = 0 - 0
POLITEHNICA IASI - DINAMO BUCURESTI = 3 - 0 (1-0)
1-0 Contardo 8, 2-0 Moldoveanu 74, 3-0 Pârvu og 88
ASA TÂRGU-MURES - UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA = 0 - 0
FC ARGES PITESTI - PETROLUL PLOIESTI = 3 - 0 (1-0)
1-0 Cârciumarescu 4, 2-0 Nutu 68, 3-0 Crângasu 54
STEAUA BUCURESTI - DINAMO BACAU = 8 - 0 (2-0)
1-0 Satmareanu 17, 2-0 Tataru 32, 3-0 Tataru 47, 4-0 Tataru 58, 5-0 Negrea 68,
6-0 Voinea 80, 7-0 Manea 81, 8-0 Voinea 90
Round 15 [7 December 1969]
UTA (ARAD) - POLITEHNICA IASI = 4 - 2 (2-0)
1-0 Domide 18, 2-0 Dumitrescu 27, 2-1 Marica 49, 2-2 Poszony og 68,
3-2 Lereter 73, 4-2 Domide 87
UNIVERSITATEA CRAIOVA - FC ARGES PITESTI = 2 - 2 (1-1)
0-1 Nutu 40, 1-1 Strâmbeanu 41, 1-2 Jercan 88, 2-2 Olteanu og 89
FARUL CONSTANTA - CFR CLUJ-NAPOCA = 4 - 2 (2-2)
0-1 Petrescu 5, 1-1 Sasu 22, 2-1 Tufan 23, 2-2 Soo 32, 3-2 Sasu 58, 4-2 Tufan 80
DINAMO BACAU - RAPID BUCURESTI = 3 - 1 (1-0)
1-0 Pana 43, 2-0 Dembrovschi 54, 2-1 Neagu 58, 3-1 Pana 87
PETROLUL PLOIESTI - STEAGUL ROSU BRASOV = 2 - 0 (1-0)
1-0 Cotiga 38, 2-0 Grozea 61
DINAMO BUCURESTI - ASA TÂRGU-MURES = 3 - 1 (1-0)
1-0 Deleanu 34, 1-1 Nagy 46, 2-1 Stoenescu 65, 3-1 R.Nunweiller 79
UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA - JIUL PETROSANI = 4 - 1 (2-1)
1-0 Oprea 2, 1-1 Sandu 11, 2-1 Munteanu 40, 3-1 Oprea 70, 4-1 Uifaleanu 79
CRISUL ORADEA - STEAUA BUCURESTI = 2 - 1 (1-0)
1-0 Popovici 6, 1-1 Dumitriu 72, 2-1 Kassai 79
Round 16 [8 March 1970]
DINAMO BACAU - UTA (ARAD) = 2 - 1 (1-0)
1-0 Vatafu 6, 2-0 E.Dembrovschi 67, 2-1 Otto Dembrovschi 79
JIUL PETROSANI - DINAMO BUCURESTI = 1 - 0 (1-0)
1-0 Naidin 42
ASA TÂRGU-MURES - CFR CLUJ-NAPOCA = 0 - 1 (0-0)
0-1 Ionescu 72
CRISUL ORADEA - FC ARGES PITESTI = 2 - 1 (1-1)
0-1 Dobrin 8, 1-1 Popovici 31 penalty, 2-1 Arnoczky 89
FARUL CONSTANTA - STEAGUL ROSU BRASOV = 0 - 0
UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA - UNIVERSITATEA CRAIOVA = 1 - 1 (0-0) [07.03.1970]
1-0 Munteanu 55, 1-1 Dascu 75
RAPID BUCURESTI - POLITEHNICA IASI = 2 - 1 (1-0)
1-0 Ianul og 21, 2-0 Codreanu 60, 2-1 Cuperman 78
STEAUA BUCURESTI - PETROLUL PLOIESTI = 1 - 0 (1-0)
1-0 Stefanescu 44
Round 17 [15 March 1970]
UTA (ARAD) - STEAUA BUCURESTI = 2 - 1 (1-0)
1-0 Dumitrescu 4, 2-0 Dumitrescu 85, 2-1 Pantea 86
UNIVERSITATEA CRAIOVA - CRISUL ORADEA = 2 - 0 (0-0) [15.04.1970]
1-0 Neagu 68, 2-0 Oblemenco 74 penalty
DINAMO BUCURESTI - UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA = 1 - 2 (0-0)
0-1 Uifaleanu 63, 1-1 Popescu 68, 1-2 Adam 77
POLITEHNICA IASI - FARUL CONSTANTA = 2 - 1 (1-1)
1-0 Contardo 15, 1-1 Sasu 19, 2-1 Contardo 82
CFR CLUJ-NAPOCA - JIUL PETROSANI = 2 - 0 (2-0)
1-0 Ionescu 13, 2-0 Soo 21
FC ARGES PITESTI - ASA TÂRGU-MURES = 1 - 0 (0-0)
1-0 Rosu 69
PETROLUL PLOIESTI - RAPID BUCURESTI = 2 - 0 (1-0)
1-0 Cotiga 28, 2-0 Dincuta 46
STEAGUL ROSU BRASOV - DINAMO BACAU = 2 - 1 (2-1) [14.03.1970]
1-0 Ivancescu 20 penalty, 1-1 D.Ene 26, 2-1 Necula 36
Round 18 [22 March 1970]
CRISUL ORADEA - UTA (ARAD) = 0 - 1 (0-1)
0-1 Mot 13
RAPID BUCURESTI - FC ARGES PITESTI = 1 - 0 (0-0) played in Ploiesti
1-0 Neagu 53
DINAMO BACAU - DINAMO BUCURESTI = 3 - 3 (1-1) played in Moinesti
1-0 Dembrovschi 16, 1-1 Popescu 32, 1-2 Popescu 46, 1-3 Popescu 47, 2-3 D.Ene 59,
3-3 Dembrovschi 59
UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA - POLITEHNICA IASI = 2 - 1 (1-1)
0-1 Cuperman 15 penalty, 1-1 Anca 30, 2-1 Adam 68
ASA TÂRGU-MURES - PETROLUL PLOIESTI = 0 - 0 played in Câmpia-Turzii
JIUL PETROSANI - STEAGUL ROSU BRASOV = 0 - 0
FARUL CONSTANTA - UNIVERSITATEA CRAIOVA = 4 - 0 (2-0) [25.03.1970]
1-0 Tufan 2, 2-0 Avram 14, 3-0 Tanase 67, 4-0 Sasu 89
STEAUA BUCURESTI - CFR CLUJ-NAPOCA = 1 - 0 (1-0)
1-0 Vigu 12
Round 19 [29 March 1970]
UTA (ARAD) - JIUL PETROSANI = 1 - 0 (0-0)
1-0 O.Dembrovschi 50
POLITEHNICA IASI - DINAMO BACAU = 1 - 0 (0-0)
1-0 Moldoveanu 49
STEAGUL ROSU BRASOV - RAPID BUCURESTI = 0 - 1 (0-0)
0-1 Neagu 59
FC ARGES PITESTI - UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA = 3 - 1 (1-1)
0-1 Barbu 7, 1-1 Dobrin 24, 2-1 Radu 49, 3-1 Rosu 89
PETROLUL PLOIESTI - FARUL CONSTANTA = 2 - 0 (2-0)
1-0 Tanase og 5, 2-0 Juhasz 22
CFR CLUJ-NAPOCA - JIUL PETROSANI = 0 - 0
UNIVERSITATEA CRAIOVA - ASA TÂRGU-MURES = 2 - 1 (1-0)
1-0 Balan 22, 2-0 Balan 78, 2-1 Kaniaro 88
DINAMO BUCURESTI - STEAUA BUCURESTI = 0 - 1 (0-1)
0-1 Tataru 8
Round 20 [5 April 1970]
RAPID BUCURESTI - UTA (ARAD) = 1 - 2 (0-1)
0-1 Axente 8, 0-2 O.Dembrovschi 65, 1-2 Neagu 76
JIUL PETROSANI - FC ARGES PITESTI = 2 - 0 (1-0)
1-0 Libardi 23, 2-0 Peronescu 46
POLITEHNICA IASI - CFR CLUJ-NAPOCA = 3 - 0 (2-0)
1-0 Marica 17, 2-0 Moldoveanu 35, 3-0 Lupulescu 75
DINAMO BACAU - UNIVERSITATEA CRAIOVA = 2 - 0 (1-0)
1-0 Pruteanu 7, 2-0 D.Ene 55
DINAMO BUCURESTI - STEAGUL ROSU BRASOV = 1 - 0 (0-0)
1-0 Dumitrache 54
FARUL CONSTANTA - CRISUL ORADEA = 1 - 0 (1-0)
1-0 Kallo 5
UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA - PETROLUL PLOIESTI = 2 - 3 (2-2)
0-1 Grozea 17, 1-1 Oprea 19 penalty, 1-2 Dincuta 23, 2-2 Uifaleanu 45, 2-3 Stroie 83U
ASA TÂRGU-MURES - STEAUA BUCURESTI = 0 - 2 (0-1)
0-1 Stefanescu 5, 0-2 Naom 54
Round 21 [12 April 1970]
UTA (ARAD) - FARUL CONSTANTA = 3 - 2 (2-1)
0-1 Kallo 24, 1-1 O.Dembrovschi 29, 2-1 O.Dembrovschi 34, 3-1 O.Dembrovschi 57,
3-2 Sasu 83
STEAGUL ROSU BRASOV - UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA = 1 - 1 (1-0)
1-0 Györfy 44, 1-1 Oprea 55 penalty
UNIVERSITATEA CRAIOVA - POLITEHNCA IASI = 2 - 0 (0-0)
1-0 Oblemenco 49, 2-0 Oblemenco 66
CRISUL ORADEA - ASA TÂRGU-MURES = 4 - 1 (3-1)
1-0 Kun 5, 2-0 Kun 15, 3-0 Kun 25, 3-1 Kaniaro 28 penalty, 4-1 Kun 67
CFR CLUJ-NAPOCA - RAPID BUCURESTI = 1 - 1 (0-0)
0-1 Codreanu 71, 1-1 Ionescu 73
FC ARGES PITESTI - DINAMO BACAU = 0 - 0
PETROLUL PLOIESTI - DINAMO BUCURESTI = 1 - 1 (1-1)
1-0 Badin 4, 1-1 Nunweiller VI 20
STEAUA BUCURESTI - JIUL PETROSANI = 2 - 1 (0-1)
0-1 Ion 12, 1-1 Tataru 72, 2-1 Creiniceanu 86
Round 22 [18 April 1970]
UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA - UTA (ARAD) = 0 - 2 (0-2)
0-1 O.Dembrovschi 30, Mot 34
JIUL PETROSANI - PETROLUL PLOIESTI = 2 - 0 (1-0)
1-0 Libardi 3, 2-0 Marinescu 85
DINAMO BACAU - CFR CLUJ-NAPOCA = 1 - 0 (0-0)
1-0 Dembrovschi 69
RAPID BUCURESTI - UNIVERSITATEA CRAIOVA = 1 - 0 (0-0)
1-0 Dan 79
FARUL CONSTANTA - ASA TÂRGU-MURES = 0 - 0
FC ARGES PITESTI - STEAGUL ROSU BRASOV = 2 - 2 (0-1)
0-1 Florescu 35, 1-1 Nutu 55, 2-1 Dobrin 74 penalty, 2-2 Györfy 88
DINAMO BUCURESTI - CRISUL ORADEA = 2 - 1 (0-0)
1-0 Dinu 63, 2-0 Dumitrache 65, 2-1 Arnoczky 86
POLITEHNICA IASI - STEAUA BUCURESTI = 1 - 2 (0-2)
0-1 Stefanescu 8, 0-2 Tataru 11, 1-2 Satmareanu og 53
Round 23 [28 June 1970]
PETROLUL PLOIESTI - UTA (ARAD) = 1 - 2 (1-1)
0-1 O.Dembrovschi 28, 1-1 Dincuta 44, 1-2 O.Dembrovschi 83
STEAGUL ROSU BRASOV - POLITEHNICA IASI = 0 - 1 (0-0)
0-1 Goliac 55
FARUL CONSTANTA - FC ARGES PITESTI = 3 - 1 (1-0)
1-0 Sasu 20, 2-0 Constantinescu 63, 3-0 Constantinescu 77, 3-1 Dobrin 84
CFR CLUJ-NAPOCA - UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA = 1 - 0 (0-0)
1-0 Ionescu 83
UNIVERSITATEA CRAIOVA - DINAMO BUCURESTI = 1 - 2 (1-0)
1-0 Oblemenco 16, 1-1 Deleanu 75, 1-2 Dumitrache 81
DINAMO BACAU - CRISUL ORADEA = 0 - 0
ASA TÂRGU-MURES - JIUL PETROSANI = 0 - 3 (0-2)
0-1 Constantin Ion 17, 0-2 Constantin Ion 40, 0-3 Constantin Ion 82
STEAUA BUCURESTI - RAPID BUCURESTI = 1 - 1 (1-0)
1-0 Stefanescu 3, 1-1 Bujor 82
Round 24 [1 June 1970]
UTA (ARAD) - UNIVERSITATEA CRAIOVA = 2 - 1 (1-1)
0-1 Balan 1, 1-1 Dumitrescu 23, 2-1 O.Dembrovshi 70
CFR CLUJ-NAPOCA - FC ARGES PITESTI = 2 - 1 (1-0)
1-0 Soos 42 penalty, 1-1 Rosu 74, 2-1 Dragomir 79
ASA TÂRGU-MURES - DINAMO BACAU = 1 - 1 (1-0)
1-0 Hajnal 7, 1-1 Dembrovschi 48
DINAMO BUCURESTI - FARUL CONSTANTA = 2 - 3 (0-2)
0-1 Caraman 20, 0-2 Kallo 29, 1-2 Salceanu 53, 2-2 Nunweiller VI 61, 2-3 Kallo 73
POLITEHNICA IASI - PETROLUL PLOIESTI = 3 - 1 (2-1)
1-0 Goliac 21, 2-0 Goliac 25, 2-1 Juhasz 29, 3-1 Goliac 63
CRISUL ORADEA - UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA = 2 - 0 (1-0)
1-0 Popovici 23, 2-0 Kocsis 73
JIUL PETROSANI - RAPID BUCURESTI = 1 - 1 (0-0)
0-1 Adam 80, 1-1 Naidin 82
STEAUA BUCURESTI - STEAGUL ROSU BRASOV = 0 - 0
Round 25 [5 June 1970]
UTA (ARAD) - DINAMO BUCURESTI = 2 - 1 (2-0)
1-0 O.Dembrovschi 7, 2-0 Domide 33, 2-1 Both 59
FC ARGES PITESTI - POLITEHNICA IASI = 3 - 1 (1-0)
1-0 Dobrin 22, 2-0 Dobrin 63, 3-0 Prepurgel 70, 3-1 Cuperman 83
STEAGUL ROSU BRASOV - CRISUL ORADEA = 3 - 1 (0-0)
1-0 Satmareanu II og 55, 2-0 Florescu 70, 3-0 Necula 75, 3-1 Kun 85
RAPID BUCURESTI - ASA TÂRGU-MURES = 1 - 1 (0-0)
0-1 Nistor 57, 1-1 Lupescu 75
UNIVERSITATEA CRAIOVA - JIUL PETROSANI = 1 - 0 (1-0)
1-0 Georgevici og 41
DINAMO BACAU - FARUL CONSTANTA = 2 - 2 (1-1)
1-0 D.Ene 8, 1-1 Caraman 18, 2-1 Dembrovschi 68, 2-2 Tanase 72
PETROLUL PLOIESTI - CFR CLUJ-NAPOCA = 0 - 3 (0-1)
0-1 Soo 40 penalty, 0-2 S.Bretan 55, 0-3 Soo 82
UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA - STEAUA BUCURESTI = 2 - 0 (0-0)
1-0 Adam 60, 2-0 Barbu 84
Round 26 [8 July 1970]
ASA TÂRGU-MURES - UTA (ARAD) = 2 - 2 (1-1)
1-0 Lukacs 3, 1-1 Domide 26, 2-1 Fazekas 67, 2-2 Schiopu 70
FARUL CONSTANTA - UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA = 1 - 1 (1-0)
1-0 Sasu 35, 1-1 Antonescu 88 og
DINAMO BACAU - PETROLUL PLOIESTI = 0 - 0
CFR CLUJ-NAPOCA - STEAGUL ROSU BRASOV = 1 - 1 (0-1)
0-1 Györfy 31, 1-1 Soos 71 penalty
DINAMO BUCURESTI - FC ARGES PITESTI = 4 - 1 (1-1)
0-1 Nutu 5, 1-1 Both 8, 2-1 Salceanu 57, 3-1 Both 80, 4-1 Both 89
POLITEHNICA IASI - JIUL PETROSANI = 3 - 1 (2-1)
0-1 Peronescu 20, 1-1 Lupulescu 21, 2-1 Cuperman 34, 3-1 Moldoveanu 50
CRISUL ORADEA - RAPID BUCURESTI = 1 - 1 (1-1)
0-1 Neagu 21, 1-1 Suciu 44
STEAUA BUCURESTI - UNIVERSITATEA CRAIOVA = 4 - 1 (3-0)
1-0 Stefanescu 14, 2-0 Tataru 17, 3-0 Negrea 39, 3-1 Oblemenco 77, 4-1 Creiniceanu 82
Round 27 [12 July 1970]
UTA (ARAD) - CFR CLUJ-NAPOCA = 6 - 2 (3-1)
0-1 Tegean 2, 1-1 O.Dembrovschi 8, 2-1 Brasovschi 24, 3-1 O.Dembrovschi 27, 4-1 Axente 68,
5-1 O.Dembrovschi 76, 6-1 Schiopu 75, 6-2 Petrescu 84
STEAGUL ROSU BRASOV - ASA TÂRGU-MURES = 1 - 0 (0-0)
1-0 Gergely 67
JIUL PETROSANI - FARUL CONSTANTA = 2 - 1 (0-0)
1-0 Naidin 67, 2-0 Kotormany 75, 2-1 Caraman 84
UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA - DINAMO BACAU = 4 - 0 (1-0)
1-0 Oprea 2, 2-0 Adam 63, 3-0 Anca 75, 4-0 Oprea 80
RAPID BUCURESTI - DINAMO BUCURESTI = 1 - 2 (0-1)
0-1 Lucescu 28, 0-2 Haidu 71, 1-2 Petreanu 78
POLITEHNICA IASI - CRISUL ORADEA = 1 - 0 (0-0)
1-0 Gavrila 48
PETROLUL PLOIESTI - UNIVERSITATEA CRAIOVA = 3 - 2 (2-2)
1-0 Crângasu 4, 1-1 Oblemenco 12, 1-2 Oblemenco 21, 2-2 Dincuta 29, 3-2 Moraru 56
FC ARGES PITESTI - STEAUA BUCURESTI = 1 - 2 (1-1)
0-1 Creiniceanu 35, 1-1 Jercan 40, 1-2 Dumitriu 70
Round 28 [15 July 1970]
FC ARGES PITESTI - UTA (ARAD) = 3 - 2 (2-1)
0-1 Biro 17, 1-1 Rosu 41, 2-1 Dobrin 44, 2-2 O.Dembrovschi 76, 3-2 Dobrin 78
CRISUL ORADEA - PETROLUL PLOIESTI = 2 - 0 (0-0)
1-0 Kassai 68, 2-0 Csefan 73
CFR CLUJ-NAPOCA - DINAMO BUCURESTI = 2 - 1 (1-0)
1-0 Soos 26 penalty, 2-1 Petrica og 72, 2-1 Nunweiller VI 76
JIUL PETROSANI - DINAMO BACAU = 2 - 1 (1-1)
1-0 Libardi 9, 1-1 Vatafu 15, 2-1 Kotormany 61
RAPID BUCURESTI - UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA = 3 - 2 (1-2) [24.06.1970]
1-0 Anghelescu 21, 1-1 Adam 26, 1-2 Munteanu 31, 2-2 Dan 79, 3-2 Nasturescu 88
UNIVERSITATEA CRAIOVA - STEAGUL ROSU BRASOV = 1 - 0 (0-0)
1-0 Oblemenco 88
ASA TÂRGU-MURES - POLITEHNICA IASI = 3 - 0 (2-0)
1-0 Fazekas 23, 2-0 Hajnal 35, 3-0 Hajnal 78
STEAUA BUCURESTI - FARUL CONSTANTA = 1 - 3 (1-2)
0-1 Tanase 14, 1-1 Dumitriu 39, 1-2 Caraman 43, 1-3 Badea 68
Round 29 [19 July 1970]
UTA (ARAD) - STEAGUL ROSU BRASOV = 3 - 1 (3-1)
1-0 Domide 16, 1-1 Cadar 26, 2-1 Domide 28, 3-1 Axente 37
CRISUL ORADEA - JIUL PETROSANI = 3 - 0 (2-0)
1-0 Bulc 34, 2-0 Popovici 44 penalty, 3-0 A.Nagy 77
FARUL CONSTANTA - RAPID BUCURESTI = 3 - 0 (1-0)
1-0 Tufan 40, 2-0 Caraman 50, 3-0 Tanase 77
UNIVERSITATEA CRAIOVA - CFR CLUJ-NAPOCA = 3 - 0 (2-0)
1-0 Oblemenco 30, 2-0 Neagu 32,3-0 Neagu 60
DINAMO BUCURESTI - POLITEHNICA IASI = 1 - 1 (1-1)
1-0 Haidu 25, 1-1 Cuperman 42
UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA - ASA TÂRGU-MURES = 2 - 0 (1-0) [14.06.1970]
1-0 Adam 30, 2-0 Pripici 75
PETROLUL PLOIESTI - FC ARGES PITESTI = 4 - 2 (3-1)
1-0 Crângasu 3, 2-0 Moraru 17, 2-1 Dobrin 23, 3-1 Cotiga 41, 4-1 Dincuta 69, 4-2 Dobrin 90
DINAMO BACAU - STEAUA BUCURESTI = 2 - 0 (1-0)
1-0 Pana 25, 2-0 Pana 84
Round 30 [22 July 1970]
POLITEHNICA IASI - UTA (ARAD) = 2 - 1 (1-0)
1-0 Moldoveanu 5, 1-1 Sima 85, 2-1 Marica 90
FC ARGES PITESTI - UNIVERSITATEA CRAIOVA = 1 - 1 (1-1)
1-0 Dobrin 37, 1-1 Oblemenco 38
CFR CLUJ-NAPOCA - FARUL CONSTANTA = 1 - 1 (1-0)
1-0 Ionescu 37, 1-1 Tufan 70
RAPID BUCURESTI - DINAMO BACAU = 1 - 0 (1-0)
1-0 Neagu 21
STEAGUL ROSU BRASOV - PETROLUL PLOIESTI = 4 - 3 (2-1)
1-0 Gergely 6, 1-1 Crângasu 11, 2-1 Gergely 16, 2-2 Crângasu 59, 3-2 Necula 76,
4-2 Gergely 85, 4-3 Juhasz 90
ASA TÂRGU-MURES - DINAMO BUCURESTI = 2 - 0 (0-0)
1-0 Fazekas 80, 2-0 Fazekas 85
JIUL PETROSANI - UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA = 1 - 0 (1-0) [26.06.1970]
1-0 Ion Constantin 20
STEAUA BUCURESTI - CRISUL ORADEA = 1 - 1 (1-0)
1-0 Vigu 40, 1-1 Kun 66
Final Pd W D L F A W D L F A Pts
1. UTA (ARAD) 30 13 2 0 35 13 5 1 9 19 29 39
2. UFC Rapid Bucuresti 30 11 2 2 27 14 3 7 5 12 17 37
3. Steaua Bucuresti 30 8 4 3 37 17 6 2 7 19 20 34
4. Universitatea Craiova 30 12 2 1 29 9 1 5 9 11 28 33
5. Dinamo Bucuresti 30 10 1 4 34 17 4 3 8 17 24 32
6. Farul Constanta 30 10 3 2 29 10 3 3 9 16 30 32
7. Jiul Petrosani 30 12 3 0 23 6 2 1 12 14 31 32
8. Steagul rosu Brasov 30 11 1 3 31 15 1 5 9 7 26 30
9. Dinamo Bacau 30 9 6 0 26 11 1 4 10 11 31 30
10. FC Arges Pitesti 30 10 3 2 36 16 1 4 10 15 31 29
11. Universitatea Cluj-Napoca 30 7 5 3 25 14 2 5 8 15 23 28
12. Politehnica Iasi 30 11 2 2 28 10 1 1 13 9 29 27
13. Petrolul Ploiesti 30 9 4 2 25 16 1 3 11 11 26 27
14. CFR Cluj-Napoca 30 8 6 1 17 9 2 1 12 12 36 27
15. CRISUL ORADEA 30 9 2 4 27 15 1 4 10 11 29 26
16. ASA TÂRGU-MURES 30 5 5 5 17 13 0 2 13 6 36 17
__________________________________________________________________________________
Topscorers 1969-70:
19 goals OBLEMENCO (Universitatea Craiova) - 3 penalty
18 goals DOBRIN (FC Arges Pitesti) - 3 din penalty
16 goals NEAGU (Rapid Bucuresti)
TATARU (Steaua Bucuresti)
15 goals O.Dembrovschi (UTA Arad)
13 goals Dumitrache (Dinamo Bucuresti) - 1 penalty
D.Ene (Dinamo Bacau)
11 goals Adam (Universitatea Cluj-Napoca) - 2 penalty
E.Dembrovschi (Dinamo Bacau) - 1 penalty
Domide (UTA Arad)
Sasu (Farul Constanta) - 1 penalty
Voinea (Steaua Bucuresti) - 3 penalty
10 goals Oprea (Universitatea Cluj-Napoca) - 2 penalty
9 goals Creiniceanu (Steaua Bucuresti)
Cuperman (Politehnica Iasi) - 4 penalty
Dincuta (Petrolul Ploiesti)
Györfi (Steagul rosu Braov)
Moldoveanu (Politehnica Iasi)
Nutu (FC Arges Pitesti) - 1 penalty
8 goals I.Constantin (Jiul Petrosani)
Florescu (Steagul rosu Brasov)
Peronescu (Jiul Petrosani)
Salceanu (Dinamo Bucuresti)
Soos (CFR Cluj-Napoca) - 5 penalty
Tufan (Farul Constanta)
7 goals Kun II (Crisul Oradea)
Lereter (UTA Arad)
6 goals Axente (UTA Arad)
Barbu (Universitatea Cluj-Napoca)
Grozea (Petrolul Ploiesti)
Kallo (Farul Constanta)
Kassai (Crisul Oradea)
Libardi (Jiul Petrosani) - 2 penalty
Lupescu (Rapid Bucuresti)
Radu (FC Arges Pitesti)
Rosu (FC Arges Pitesti)
Stefanescu (Steaua Bucuresti)
5 goals Balan (Universitatea Craiova)
Caraman (Farul Constanta)
Dumitriu III (Steaua Bucuresti)
O.Ionescu (CFR Cluj-Napoca)
Kocsis (Crisul Oradea)
Nagy (ASA Târgu-Mures) - 2 penalty
Naidin (Jiul Petrosani)
Neagu (Universitatea Craiova)
Doru Popescu (Dinamo Bucuresti)
Soo (CFR Cluj-Napoca)
4 goals Badin (Petrolul Ploiesti)
Crângasu (Petrolul Ploiesti)
C.Dinu (Dinamo Bucuresti)
Dumitrescu (UTA Arad)
Fazekas (ASA Târgu-Mures)
Kaniaro (ASA Târgu-Mures)
Kotormany (Jiul Petrosani)
M.Lucescu (Dinamo Bucuresti)
Lupulescu (Politehnica Iasi)
Marica (Politehnica Iasi)
Mot (UTA Arad)
Munteanu (Universitatea Cluj-Napoca)
Necula (Steagul rosu Brasov)
Nunweiller VI (Dinamo Bucuresti)
Pana (Dinamo Bacau)
Popovici (Crisul Oradea) - 4 penalty
Prepurgel (FC Arges Pitesti)
Tanase (Farul Constanta)
____________________________________________________________
Division B * Season 1969-70
Seria I
Rounds 1-16 17.08. 15.03.
Chimia Suceava - Sportul Studentesc = 2 - 0 * 0 - 2
Metalul Bucuresti - Progresul Braila = 4 - 2 * 0 - 3
Politehnica Galati - Gloria Bârlad = 3 - 0 * 1 - 1
Poiana Câmpina - Metrom Brasov = 0 - 1 * 1 - 1
Portul Constanta - Ceahlaul Piatra-Neamt = 4 - 0 * 2 - 4
Flacara Moreni - Dunarea Giurgiu = 2 - 0 * 1 - 3
Metalul Târgoviste - Otelul Galati = 4 - 2 * 0 - 0
Stiinta Bacau - Progresul Bucuresti = 2 - 0 * 1 - 2
_______________________________________________________________
Rounds 2-17 24.08. 22.03.
Sportul Studentesc - Portul Constanta = 1 - 4 * 0 - 2
Metrom Brasov - Flacara Moreni = 3 - 0 * 0 - 2
Progresul Braila - Stiinta Bacau = 1 - 0 * 0 - 2
Otelul Galati - Metalul Bucuresti = 0 - 3 * 0 - 2
Gloria Bârlad - Metalul Târgoviste = 3 - 4 * 0 - 2
Ceahlaul Piatra-Neamt - Politehnica Galati = 0 - 2 * 1 - 0
Progresul Bucuresti - Poiana Câmpina = 4 - 0 * 3 - 0
Dunarea Giurgiu - Chimia Suceava = 2 - 1 * 0 - 4
_______________________________________________________________
Rounds 3-18 31.08. 29.03.
Ceahlaul Piatra-Neamt - Sportul Studentesc = 2 - 0 * 1 - 3
Dunarea Giurgiu - Otelul Galati = 1 - 1 * 1 - 4
Poiana Câmpina - Stiinta Bacau = 2 - 1 * 0 - 1
Metalul Bucuresti - Metrom Brasov = 2 - 0 * 0 - 0
Gloria Bârlad - Flacara Moreni = 6 - 4 * 0 - 1
Politehnica Galati - Progresul Braila = 2 - 1 * 0 - 4
Portul Constanta - Progresul Bucuresti = 1 - 0 * 0 - 2
Chimia Suceava - Metalul Târgoviste = 1 - 0 * 1 - 5
_______________________________________________________________
Rounds 4-19 07.09. 05.04.
Sportul Studentesc - Metalul Bucuresti = 4 - 4 * 2 - 0
Stiinta Bacau - Ceahlaul Piatra-Neamt = 0 - 2 * 0 - 0
Metrom Brasov - Gloria Bârlad = 2 - 2 * 0 - 1
Progresul Bucuresti - Otelul Galati = 3 - 0 * 0 - 0
Metalul Târgoviste - Progresul Braila = 3 - 2 * 0 - 2
Flacara Moreni - Poiana Câmpina = 3 - 0 * 0 - 1
Politehnica Galati - Dunarea Giurgiu = 2 - 1 * 0 - 4
Chimia Suceava - Portul Constanta = 2 - 0 * 1 - 1
_______________________________________________________________
Rounds 5-20 14.09. 12.04.
Sportul Studentesc - Politehnica Galati = 3 - 0 * 0 - 1
Dunarea Giurgiu - Metalul Târgoviste = 2 - 1 * 1 - 2
Progresul Braila - Poiana Câmpina = 2 - 0 * 0 - 1
Flacara Moreni - Metalul Bucuresti = 3 - 1 * 1 - 1
Portul Constanta - Stiinta Bacau = 2 - 0 * 0 - 3
Ceahlaul Piatra-Neamt - Metrom Brasov = 1 - 0 * 1 - 1
Gloria Bârlad - Progresul Bucuresti = 1 - 1 * 0 - 2
Otelul Galati - Chimia Suceava = 2 - 0 * 0 - 0
_______________________________________________________________
Rounds 6-21 21.09. 19.04.
Metrom Brasov - Sportul Studentesc = 1 - 0 * 0 - 2
Poiana Câmpina - Gloria Bârlad = 4 - 1 * 1 - 2
Otelul Galati - Portul Constanta = 4 - 1 * 0 - 1
Dunarea Giurgiu - Progresul Braila = 1 - 0 * 1 - 3
Stiinta Bacau - Politehnica Galati = 1 - 2 * 2 - 2
Metalul Târgoviste - Flacara Moreni = 1 - 1 * 1 - 0
Metalul Bucuresti - Ceahlaul Piatra-Neamt = 2 - 0 * 1 - 2
Progresul Bucuresti - Chimia Suceava = 1 - 0 * 0 - 2
_______________________________________________________________
Rounds 7-22 28.09. 26.04.
Sportul Studentesc - Stiinta Bacau = 3 - 1 * 0 - 1
Progresul Braila - Progresul Bucuresti = 0 - 2 * 1 - 5
Gloria Bârlad - Otelul Galati = 2 - 0 * 0 - 1
Politehnica Galati - Poiana Câmpina = 0 - 0 * 1 - 2
Flacara Moreni - Ceahlaul Piatra-Neamt = 2 - 0 * 0 - 2
Metalul Târgoviste - Metalul Bucuresti = 1 - 3 * 3 - 3
Portul Constanta - Dunarea Giurgiu = 3 - 1 * 0 - 0
Chimia Suceava - Metrom Brasov = 1 - 0 * 0 - 2
_______________________________________________________________
Rounds 8-23 05.10. 03.05.
Progresul Bucuresti - Sportul Studentesc = 1 - 1 * 2 - 2
Metrom Brasov - Metalul Târgoviste = 1 - 1 * 0 - 1
Gloria Bârlad - Portul Constanta = 1 - 0 * 0 - 1
Ceahlaul Piatra-Neamt - Progresul Braila = 3 - 1 * 1 - 3
Otelul Galati - Politehnica Galati = 2 - 1 * 1 - 1
Metalul Bucuresti - Dunarea Giurgiu = 1 - 2 * 0 - 0
Stiinta Bacau - Flacara Moreni = 0 - 0 * 0 - 1
Poiana Câmpina - Chimia Suceava = 3 - 0 * 1 - 0
_______________________________________________________________
Rounds 9-24 19.10. 10.05.
Dunarea Giurgiu - Sportul Studentesc = 1 - 0 * 0 - 4
Portul Constanta - Flacara Moreni = 2 - 1 * 0 - 2
Progresul Bucuresti - Metrom Brasov = 4 - 0 * 1 - 2
Poiana Câmpina - Metalul Bucuresti = 1 - 1 * 0 - 2
Otelul Galati - Stiinta Bacau = 1 - 1 * 0 - 0
Metalul Târgoviste - Ceahlaul Piatra-Neamt = 3 - 1 * 1 - 2
Progresul Braila - Gloria Bârlad = 5 - 1 * 1 - 3
Chimia Suceava - Politehnica Galati = 1 - 0 * 2 - 0
_______________________________________________________________
Rounds 10-25 26.10. 17.05.
Sportul Studentesc - Poiana Câmpina = 1 - 1 * 1 - 1
Dunarea Giurgiu - Metrom Brasov = 2 - 2 * 0 - 2
Progresul Braila - Portul Constanta = 2 - 0 * 0 - 1
Metalul Bucuresti - Gloria Bârlad = 2 - 1 * 0 - 1
Flacara Moreni - Otelul Galati = 1 - 0 * 1 - 3
Ceahlaul Piatra-Neamt - Progresul Bucuresti = 0 - 1 * 0 - 6
Politehnia Galati - Metalul Târgoviste = 1 - 0 * 1 - 0
Stiinta Bacau - Chimia Suceava = 2 - 1 * 1 - 1
_______________________________________________________________
Rounds 11-26 02.11. 24.05.
Otelul Galati - Sportul Studentesc = 2 - 1 * 1 - 3
Poiana Câmpina - Ceahlaul Piatra-Neamt = 1 - 0 * 0 - 1
Stiinta Bacau - Metalul Bucuresti = 1 - 0 * 0 - 1
Metrom Brasov - Politehnica Galati = 3 - 1 * 1 - 4
Progresul Bucuresti - Flacara Moreni = 4 - 0 * 0 - 0
Metalul Târgoviste - Portul Constanta = 1 - 0 * 2 - 3
Gloria Bârlad - Dunarea Giurgiu = 0 - 0 * 1 - 1
Chimia Suceava - Progresul Braila = 0 - 0 * 0 - 2
_______________________________________________________________
Rounds 12-27 09.11. 31.05.
Sportul Studentesc - Metalul Târgoviste = 2 - 2 * 0 - 1
Portul Constanta - Politehnica Galati = 3 - 0 * 2 - 3
Metalul Bucuresti - Progresul Bucuresti = 0 - 0 * 0 - 3
Poiana Câmpina - Dunarea Giurgiu = 4 - 1 * 0 - 1
Otelul Galati - Metrom Brasov = 2 - 1 * 0 - 1
Gloria Bistrita - Stiinta Bacau = 3 - 0 * 0 - 2
Flacara Moreni - Progresul Braila = 1 - 1 * 1 - 3
Ceahlaul Piatra-Neamt - Chimia Suceava = 1 - 0 * 0 - 2
_______________________________________________________________
Rounds 13-28 16.11. 07.06.
Flacara Moreni - Sportul Studentesc = 4 - 0 * 0 - 2
Dunarea Giurgiu - Ceahlaul Piatra-Neamt = 3 - 1 * 0 - 2
Politehnica Galati - Progresul Bucuresti = 1 - 1 * 0 - 2
Progresul Braila - Otelul Galati = 1 - 1 * 2 - 4
Metalul Târgoviste - Poiana Câmpina = 2 - 1 * 1 - 1
Metalul Bucuresti - Portul Constanta = 3 - 0 * 0 - 0
Metrom Brasov - Stiinta Bacau = 2 - 1 * 1 - 3
Chimia Suceava - Gloria Bârlad = 3 - 2 * 1 - 2
_______________________________________________________________
Rounds 14-29 23.11. 14.06.
Sportul Studentesc - Progresul Braila = 3 - 1 * 0 - 2
Poiana Câmpina - Otelul Galati = 1 - 0 * 2 - 2
Metrom Brasov - Portul Constanta = 1 - 0 * 2 - 2
Stiinta Bacau - Metalul Târgoviste = 3 - 1 * 1 - 1
Politehnica Galati - Flacara Moreni = 2 - 1 * 0 - 0
Progresul Bucuresti - Dunarea Giurgiu = 3 - 0 * 0 - 2
Ceahlaul Piatra-Neamt - Gloria Bârlad = 2 - 2 * 1 - 3
Chimia Suceava - Metalul Bucuresti = 1 - 0 * 0 - 0
_______________________________________________________________
Rounds 15-30 30.11. 21.06.
Gloria Bârlad - Sportul Studentesc = 2 - 2 * 1 - 2
Otelul Galati - Ceahlaul Piatra-Neamt = 2 - 1 * 0 - 2
Dunarea Giurgiu - Stiinta Bacau = 1 - 0 * 0 - 0
Metalul Târgoviste - Progresul Bucuresti = 1 - 0 * 0 - 1
Portul Constanta - Poiana Câmpina = 6 - 3 * 1 - 1
Progresul Braila - Metrom Brasov = 1 - 0 * 2 - 4
Metalul Bucuresti - Politehnica Galati = 1 - 2 * 0 - 2
Flacara Moreni - Chimia Suceava = 2 - 0 * 1 - 1
_______________________________________________________________
Seria I Pd W D L F A W D L F A Pts
1. PROGRESUL BUCURESTI 30 14 1 0 43 3 3 6 6 11 14 41
2. Metalul Târgoviste 30 11 2 2 28 14 2 5 8 17 25 33
3. Politehnica Galati 30 9 4 2 24 13 4 2 9 11 27 32
4. Portul Constanta 30 12 3 0 32 10 1 1 13 10 33 30
5. Progresul Braila 30 13 1 1 34 7 0 2 13 14 37 29
6. Sportul Studetesc Bucuresti 30 10 4 1 37 18 1 3 11 7 23 29
7. Metalul Bucuresti 30 8 4 13 24 13 2 5 8 13 22 29
8. Flacara Moreni 30 11 3 1 24 3 0 4 11 12 34 29
9. Otelul Galati 30 10 4 1 29 15 0 5 10 6 23 29
10. Metrom Brasov 30 10 5 0 26 10 1 2 12 8 28 29
11. Poiana Câmpina 30 10 3 2 26 12 1 4 10 10 28 29
12. Ceahlaul Piatra-Neamt 30 11 2 2 24 10 2 1 12 10 35 29
13. Dunarea Giurgiu 30 10 5 0 24 8 1 2 12 8 36 29
14. Stiinta Bacau 30 10 3 2 21 7 0 5 15 9 23 28
15. Chimia Suceava 30 10 4 1 21 5 1 2 12 7 27 28
16. Gloria Bârlad 30 10 4 1 31 16 0 3 12 11 33 27
_______________________________________________________________________________
Seria II
Rounds 1-16 17.08. 15.03.
Politehnica Timisoara - Minerul Baia-Mare = 1 - 0 * 0 - 1
CFR Arad - CSM Resita = 1 - 1 * 0 - 2
Olimpia Oradea - Metalurgistul Cugir = 2 - 0 * 0 - 0
Minerul Anina - Metalul Turnu-Severin = 2 - 0 * 0 - 1
CSM Sibiu - Chimia Râmnicu-Vâlcea = 3 - 1 * 0 - 0
Olimpia Satu-Mare - Electroputere Craiova = 2 - 0 * 0 - 1
Metalul Hunedoara - Vagonul Arad = 0 - 0 * 1 - 3
Gaz Metan Medias - CFR Timisoara = 1 - 0 * 1 - 2
_______________________________________________________________
Rounds 2-17 24.08. 22.03.
Vagonul Arad - Olimpia Oradea = 4 - 1 * 1 - 1
Chimia Râmnicu-Vâlcea - Gaz metan Medias = 1 - 0 * 1 - 2
Minerul Baia-Mare - Minerul Anina = 2 - 0 * 0 - 2
CFR Timisoara - Olimpia Satu-Mare = 3 - 1 * 1 - 2
Metalul Turnu-Severin - Metalul Hunedoara = 0 - 1 * 1 - 2
CSM Resita - Politehnica Timisoara = 3 - 1 * 1 - 1
Metalurgistul Cugir - CSM Sibiu = 0 - 0 * 0 - 1
Electroputere Craiova - CFR Arad = 1 - 0 * 2 - 3
_______________________________________________________________
Rounds 3-18 31.08. 29.03.
Metalul Hunedoara - Metalurgistul Cugir = 2 - 1 * 0 - 1
Minerul Anina - Olimpia Satu-Mare = 6 - 2 * 2 - 3
Politehnica Timisoara - CFR Arad = 2 - 1 * 0 - 0
Metalul Turnu-Severin - CSM Resita = 1 - 0 * 0 - 0
Olimpia Oradea - CFR Timisoara = 1 - 1 * 1 - 4
Vagonul Arad - CSM Sibiu = 1 - 0 * 1 - 1
Chimia Râmnicu-Vâlcea - Electroputere Craiova = 0 - 1 * 1 - 1
Gaz metan Medias - Minerul Baia-Mare = 3 - 0 * 1 - 2
_______________________________________________________________
Rounds 4-19 07.09. 05.04.
CFR Arad - Chimia Râmnicu-Vâlcea = 2 - 0 * 1 - 0
Minerul Baia-Mare - Olimpia Oradea = 0 - 0 * 0 - 1
CSM Resita - Metalul Hunedoara = 3 - 0 * 0 - 1
CFR Timisoara - Vagonul Arad = 1 - 0 * 1 - 0
CSM Sibiu - Minerul Anina = 1 - 0 * 0 - 3
Olimpia Satu-Mare - Gaz metan Medias = 2 - 0 * 0 - 0
Metalurgistul Cugir - Politehnica Timisoara = 2 - 1 * 0 - 3
Electroputere Craiova - Metalul Turnu-Severin = 1 - 0 * 1 - 0
_______________________________________________________________
Rounds 5-20 14.09. 12.04.
CSM Resita - CSM Sibiu = 1 - 1 * 1 - 2
Politehnica Timisoara - Metalul Turnu-Severin = 5 - 0 * 0 - 2
Metalurgistul Cugir - Minerul Baia-Mare = 0 - 1 * 0 - 1
Metalul Hunedoara - Chimia Râmnicu-Vâlcea = 5 - 1 * 0 - 1
Olimpia Satu-Mare - Vagonul Arad = 2 - 0 * 0 - 0
CFR Arad - CFR Timisoara = 2 - 0 * 0 - 5
Minerul Anina - Electroputere Craiova = 1 - 1 * 0 - 3
Olimpia Oradea - Gaz metan Medias = 5 - 2 * 0 - 3
_______________________________________________________________
Rounds 6-21 21.09. 19.04.
Electroputere Craiova - Minerul Baia-Mare = 0 - 1 * 0 - 3
Chimia Râmnicu-Vâlcea - Metalurgistul Cugir = 1 - 3 * 1 - 1
Vagonul Arad - Politehnica Timisoara = 2 - 1 * 0 - 3
Metalul Turnu-Severin - CFR Arad = 3 - 2 * 2 - 2
Olimpia Oradea - Metalul Hunedoara = 1 - 0 * 0 - 2
Gaz metan Medias - Minerul Anina = 0 - 2 * 0 - 4
CFR Timisoara - CSM Resita = 0 - 0 * 1 - 2
CSM Sibiu - Olimpia Satu-Mare = 2 - 0 * 0 - 0
_______________________________________________________________
Rounds 7-22 28.09. 26.04.
Olimpia Satu-Mare - Metalul Turnu-Severin = 4 - 1 * 1 - 0
Minerul Baia-Mare - CFR Timisoara = 0 - 0 * 1 - 1
CSM Sibiu - Gaz metan Medias = 1 - 0 * 1 - 2
Minerul Anina - Chimia Râmnicu-Vâlcea = 3 - 1 * 0 - 1
Metalurgistul Cugir - Electroputere Craiova = 1 - 0 * 1 - 4
CFR Arad - Metalul Hunedoara = 2 - 0 * 0 - 2
CSM Resita - Vagonul Arad = 0 - 1 * 2 - 0
Politehnica Timisoara - Olimpia Oradea = 3 - 1 * 1 - 4
_______________________________________________________________
Rounds 8-23 05.10. 03.05.
Chimia Râmnicu-Vâlcea - Olimpia Oradea = 5 - 0 * 1 - 3
Minerul Anina - CSM Resita = 2 - 3 * 1 - 2
CFR Arad - Vagonul Arad = 2 - 2 * 0 - 0
Metalul Hunedoara - CSM Sibiu = 1 - 1 * 0 - 1
Politehnica Timisoara - CFR Timisoara = 2 - 1 * 0 - 0
Metalul Turnu-Severin - Minerul Baia-Mare = 1 - 0 * 0 - 2
Metalurgistul Cugir - Olimpia Satu-Mare = 2 - 1 * 0 - 1
Gaz metan Medias - Electroputere Craiova = 1 - 2 * 1 - 2
_______________________________________________________________
Rounds 9-24 19.10. 10.05.
CFR Timisoara - Minerul Anina = 4 - 1 * 0 - 1
Vagonul Arad - Gaz metan Medias = 1 - 0 * 0 - 0
Minerul Baia-Mare - CSM Sibiu = 2 - 0 * 0 - 0
Metalul Turnu-Severin - Chimia Râmnicu-Vâlcea = 2 - 1 * 0 - 1
Olimpia Oradea - CFR Arad = 3 - 1 * 1 - 5
CSM Resita - Metalurgistul Cugir = 2 - 0 * 0 - 2
Electroputere Craiova - Metalul Hunedoara = 1 - 0 * 0 - 5
Olimpia Satu-Mare - Politehnica Timisoara = 2 - 1 * 0 - 1
_______________________________________________________________
Rounds 10-25 26.10. 17.05.
Olimpia Satu-Mare - CSM Resita = 1 - 0 * 0 - 2
Politehnica Timisoara - Electroputere Craiova = 4 - 2 * 0 - 0
Minerul Anina - Metalul Hunedoara = 2 - 0 * 0 - 2
CSM Sibiu - CFR Timisoara = 2 - 1 * 0 - 1
Chimia Râmnicu-Vâlcea - Olimpia Satu-Mare = 1 - 0 * 1 - 0
Gaz metan Medias - Metalul Turnu-Severin = 2 - 1 * 4 - 1
CFR Arad - Metalurgistul Cugir = 4 - 0 * 1 - 3
Minerul Baia-Mare - Vagonul Arad = 3 - 0 * 0 - 0
_______________________________________________________________
Rounds 11-26 02.11. 24.05.
Metalul Hunedoara - Politehnica Timisoara = 2 - 2 * 1 - 4
Metalurgistul Cugir - Metalul Turnu-Severin = 5 - 0 * 4 - 1
CFR Timisoara - Chimia Râmnicu-Vâlcea = 2 - 0 * 1 - 1
Gaz metan Medias - CFR Arad = 2 - 1 * 1 - 3
Vagonul Arad - Minerul Anina = 1 - 0 * 0 - 1
CSM Sibiu - Olimpia Oradea = 1 - 0 * 1 - 1
Olimpia Satu-Mare - Minerul Baia-Mare = 1 - 0 * 0 - 1
Electroputere Craiova - CSM Resita = 2 - 2 * 0 - 3
_______________________________________________________________
Rounds 12-27 09.11. 31.05.
CFR Timisoara - Olimpia Satu-Mare = 2 - 0 * 0 - 2
Olimpia Oradea - Minerul Anina = 4 - 1 * 2 - 7
Metalurgistul Cugir - Vagonul Arad = 1 - 0 * 1 - 0
CSM Resita - Chimia Râmnicu-Vâlcea = 2 - 0 * 1 - 3
Electroputere Craiova - CSM Sibiu = 2 - 1 * 1 - 5
Politehnica Timisoara - Gaz metan Medias = 5 - 0 * 0 - 4
Metalul Turnu-Severin - CFR Timisoara = 0 - 1 * 2 - 3
Metalul Hunedoara - Minerul Baia-Mare = 0 - 0 * 0 - 1
_______________________________________________________________
Rounds 13-28 16.11. 07.06.
CFR Timisoara - Metalul Hunedoara = 3 - 0 * 1 - 1
CSM Sibiu - Metalul Turnu-Severin = 2 - 1 * 1 - 0
Chimia Râmnicu-Vâlcea - Politehnica Timisoara = 1 - 0 * 1 - 2
Gaz metan Medias - Metalurgistul Cugir = 1 - 0 * 2 - 0
Minerul Anina - CFR Arad = 4 - 1 * 1 - 2
Minerul Baia-Mare - CSM Resita = 1 - 0 * 0 - 1
Vagonul Arad - Electroputere Craiova = 1 - 0 * 1 - 2
Olimpia Satu-Mare - Olimpia Oradea = 2 - 1 * 2 - 1
_______________________________________________________________
Rounds 14-29 23.11. 14.06.
Chimia Râmnicu-Vâlcea - Vagonul Arad = 1 - 0 * 0 - 1
Gaz metan Medias - Metalul Hunedoara = 1 - 0 * 0 - 4
Metalul Turnu-Severin - Olimpia Oradea = 1 - 0 * 0 - 6
CFR Arad - Minerul Baia-Mare = 1 - 0 * 0 - 2
Olimpia Satu-Mare - CSM Resita = 2 - 0 * 1 - 3
Politehnica Timisoara - CSM Sibiu = 4 - 1 * 2 - 2
Metalurgistul Cugir - Minerul Anina = 1 - 0 * 1 - 2
Electroputere Craiova - CFR Timisoara = 0 - 0 * 1 - 4
_______________________________________________________________
Rounds 15-30 30.11. 21.06.
CSM Resita - Gaz metan Medias = 2 - 0 * 1 - 4
Olimpia Oradea - Electroputere Craiova = 5 - 0 * 2 - 3
CSM Sibiu - CFR Arad = 2 - 0 * 2 - 0
Minerul Anina - Politehnica Timisoara = 3 - 2 * 1 - 2
Vagonul Arad - Metalul Turnu-Severin = 4 - 0 * 1 - 0
CFR Timisoara - Metalurgistul Cugir = 2 - 0 * 0 - 0
Minerul Baia-Mare - Chimia Râmnicu-Vâlcea = 4 - 0 * 0 - 2
Metalul Hunedoara - Olimpia Satu-Mare = 2 - 0 * 2 - 2
_____________________________________________________________________________
Seria II Pd W D L F A W D L F A Pts
1. CFR TIMISOARA 30 12 3 0 35 8 2 6 7 9 15 37
2. CSM Sibiu 30 12 3 0 26 8 2 6 7 9 18 37
3. Minerul Baia-Mare 30 13 2 0 25 1 2 4 9 3 13 36
4. Politehnica Timisoara 30 14 1 0 42 10 0 5 10 11 28 34
5. CSM Resita 30 12 2 1 28 6 2 4 9 12 23 34
6. Olimpia Satu-Mare 30 12 2 1 27 9 2 2 11 8 25 32
7. Electroputere Craiova 30 10 4 1 23 10 3 1 11 11 38 31
8. Vagonul Arad 30 9 3 3 18 7 2 5 8 7 18 30
9. Minerul Anina 30 13 1 1 43 13 1 0 14 9 29 29
10. Metalul Hunedoara 30 10 5 0 31 7 1 1 13 5 26 28
11. Metalurgistul Cugir 30 9 4 2 19 7 3 0 12 11 27 28
12. Gaz metan Medias 30 11 2 2 26 9 2 0 13 12 35 28
13. Olimpia Oradea 30 11 3 1 39 11 0 2 13 9 42 27
14. CFR Arad 30 10 4 1 31 12 1 1 13 8 33 27
15. Chimia Râmnicu-Vâlcea 30 10 2 3 18 7 1 2 12 10 33 26
16. Metalul Turnu-Severin 30 7 0 8 13 17 0 2 13 8 41 16
Season 1969-70 * Division A
Round 1 [16 August 1969]
UTA (ARAD) - DINAMO BACAU = 1 - 0 (0-0)
1-0 Domide 88
DINAMO BUCURESTI - JIUL PETROSANI = 5 - 2 (3-2)
0-1 Peronescu 12, 0-2 Peronescu 21, 1-2 Dumitrache 24, 2-2 Dumitrache 28,
3-2 Dumitrache 38, 4-2 Popescu 80, 5-2 Dumitrache 85
CFR CLUJ-NAPOCA - ASA TÂRGU-MURES = 2 - 0 (1-0)
1-0 V.Alexandru 27, 2-0 Soo 57
FC ARGES PITESTI - CRISUL ORADEA = 6 - 1 (4-1)
1-0 Dobrin 3, 1-1 Kun II 24, 2-1 Dobrin 39, 3-1 Prepurgel 42, 4-1 Dobrin 44,
5-1 Dobrin 51, 6-1 Nutu 71
STEAGUL ROSU BRASOV - FARUL CONSTANTA = 3 - 0 (1-0)
1-0 Jamaischi 45, 2-0 Györfy 57, 3-0 Botea og 82
UNIVERSITATEA CRAIOVA - UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA = 1 - 1 (1-0)
1-0 Neagu 7, 1-1 Adam 79
POLITEHNICA IASI - RAPID BUCURESTI = 0 - 0
PETROLUL PLOIESTI - STEAUA BUCURESTI = 0 - 0
Round 2 [24 August 1969]
STEAUA BUCURESTI - UTA (ARAD) = 2 - 4 (1-1)
1-0 Voinea 4 penalty, 1-1 Axente 43, 1-2 Sima 49, 1-3 Axente 79, 1-4 Lereter 81,
2-4 Creiniceanu 90
UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA - DINAMO BUCURESTI = 1 - 0 (0-0)
1-0 Barbu 50
CRISUL ORADEA - UNIVERSITATEA CRAIOVA = 1 - 2 (1-0)
1-0 Arnoczky 9, 1-1 Strâmbeanu 51, 1-2 Oblemenco 88
FC FARUL CONSTANTA - POLITEHNICA IASI = 2 - 0 (0-0)
1-0 Koszka 60, 2-0 Sasu 62
JIUL PETROSANI - CFR CLUJ-NAPOCA = 2 - 1 (2-0)
1-0 Kotormany 17, 2-0 Naidin 42, 2-1 Popescu 68
ASA TÂRGU-MURES - FC ARGES PITESTI = 1 - 2 (1-2)
0-1 Prepurgel 26, 0-2 Dobrin 29, 1-2 Nagy 30
DINAMO BACAU - STEAGUL ROSU BRASOV = 4 - 0 (2-0)
1-0 Ene 6, 2-0 Baluta 43, 3-0 Dembrovschi 75, 4-0 Dembrovschi 83
RAPID BUCURESTI - PETROLUL PLOIESTI = 1 - 0 (0-0) [03.12.1969]
1-0 Neagu 79
Round 3 [31 August 1969]
UTA (ARAD) - CRISUL ORADEA = 2 - 0 (1-0)
1-0 Domide 29, 2-0 Domide 88
FC ARGES PITESTI - RAPID BUCURESTI = 1 - 3 (0-2)
0-1 Neagu 11, 0-2 Strat 17, 1-2 Lupescu og 48, 1-3 Vlad og 79
DINAMO BUCURESTI - DINAMO BACAU = 3 - 1 (2-0)
1-0 Dinu7, 2-0 Gergely 32, 2-1 Ene 68, 3-1 Dinu 79
POLITEHNICA IASI - UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA = 0 - 2 (0-1)
0-1 Barbu 43, 0-2 Adam 86
PETROLUL PLOIESTI - ASA TÂRGU-MURES = 1 - 0 (1-0)
1-0 Grozea 29
STEAGUL ROSU BRASOV - JIUL PETROSANI = 0 - 1 (0-1)
0-1 Peronescu 12
UNIVERSITATEA CRAIOVA - FC FARUL CONSTANTA = 4 - 0 (3-0)
1-0 Oblemenco 5, 2-0 Balan 21, 3-0 Oblemenco 33, 4-0 Oblemenco 80
CFR CLUJ-NAPOCA - STEAUA BUCURESTI = 1 - 3 (0-0)
0-1 Tataru 51, 0-2 Voinea 61, 0-3 Voinea 75, 1-3 Stâncel 81
Round 4 [7 September 1969]
JIUL PETROSANI - UTA (ARAD) = 1 - 0 (1-0)
1-0 Lereter og 37
DINAMO BACAU - POLITEHNICA IASI = 1 - 0 (0-0)
1-0 Vatafu 70
RAPID BUCURESTI - STEAGUL ROSU BRASOV = 2 - 0 (0-0)
1-0 Neagu 79, 2-0 Strat 84
UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA - FC ARGES PITESTI = 1 - 1 (0-1)
0-1 Radu 3, 1-1 Adam 48
FARUL CONSTANTA - PETROLUL PLOIESTI = 2 - 1 (0-0)
1-0 Kallo 48, 1-1 Stanescu 53, 2-1 Tufan 80
CRISUL ORADEA - CFR CLUJ-NAPOCA = 4 - 1 (3-0)
1-0 Kassai 8, 2-0 Kassai 15, 3-0 Kocsis 17, 3-1 Soo 52, 4-1 Suciu 78
ASA TÂRGU-MURES - UNIVERSITATEA CRAIOVA = 2 - 0 (1-0)
1-0 Trasnea 40, 2-0 Csutak 72
STEAUA BUCURESTI - DINAMO BUCURESTI = 2 - 3 (0-2)
0-1 Salceanu 17, 0-2 Dumitrache 25, 0-3 Salceanu 52, 1-3 Creiniceanu 53, 2-3 Tataru 70
Round 5 [13 September 1969]
UTA (ARAD) - RAPID BUCURESTI = 1 - 1 (0-0)
1-0 Lereter 77, 1-1 Neagu 84
CFR CLUJ-NAPOCA - POLITEHNICA IASI = 1 - 0 (1-0)
1-0 Soo 28
# played in Dej
UNIVERSITATEA CRAIOVA - DINAMO BACAU = 2 - 1 (1-0)
1-0 Nedelcu og 31, 2-0 Balan 50, 2-1 Ene 64
STEAGUL ROSU BRASOV - DINAMO BUCURESTI = 2 - 1 (0-1)
0-1 Salceanu 5, 1-1 Florescu 60, 2-1 Necula 89 penalty
CRISUL ORADEA - FARUL CONSTANTA = 1 - 2 (1-0)
1-0 Kocsis 11, 1-1 Sasu 53, 1-2 Ologu 58
PETROLUL PLOIESTI - UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA = 2 - 2 (1-0)
1-0 Grozea 29, 1-1 Ionescu og 55, 1-2 Barbu 65, 2-2 Dincuta 67
FC ARGES PITESTI - JIUL PETROSANI = 3 - 1 (1-1)
1-0 Nutu 10, 1-1 Libard 45 penalty, 2-1 Dobrin 52, 3-1 Dobrin 85
STEAUA BUCURESTI - ASA TÂRGU-MURES = 10 - 1 (2-0)
1-0 Creiniceanu 26, 2-0 Tataru 32, 2-1 Nagy 62, 3-1 Creiniceanu 65, 4-1 Tataru 67,
5-1 Creiniceanu 68, 6-1 Creiniceanu 70, 7-1 Tataru 74, 8-1 Voinea 87, 9-1 Voinea 88,
10-1 Voinea 90
Round 6 [21 September 1969]
FARUL CONSTANTA - UTA (ARAD) = 3 - 1 (3-0)
1-0 Avram 2, 2-0 Tufan 32, 3-0 Tufan 35, 3-1 Dumitrescu 61
UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA - STEAGUL ROSU BRASOV = 1 - 2 (1-2)
0-1 Florescu 12, 0-2 Györfy 23, 1-2 Bungau 39
POLITEHNICA IASI - UNIVERSITATEA CRAIOVA = 1 - 1 (1-1)
1-0 Lupulescu 5, 1-1 Dascu 20
ASA TÂRGU-MURES - CRISUL ORADEA = 1 - 2 (1-0)
1-0 Csutak 37, 1-1 A.Kun 51, 1-2 Suciu 88
RAPID BUCURESTI - CFR CLUJ-NAPOCA = 2 - 0 (0-0)
1-0 Dumitru 61, 2-0 Neagu 75
DINAMO BACAU - FC ARGES PITESTI = 2 - 2 (1-2)
0-1 Nutu 9, 1-1 Baluta 13, 1-2 Rosu 25, 2-2 Ene 61
DINAMO BUCURESTI - PETROLUL PLOIESTI = 1 - 0 (1-0) [20.09.1969]
1-0 Gergely 10
JIUL PETROSANI - STEAUA BUCURESTI = 1 - 0 (1-0)
1-0 Libardi 10
Round 7 [28 September 1969]
UAT (ARAD) - UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA = 3 - 1 (1-1)
1-0 Mot 34, 1-1 Iordache 42, 2-1 Petescu 52, 3-1 Axente 80
ASA TÂRGU-MURES - FARUL CONSTANTA = 0 - 0
STEAGUL ROSU BRASOV - FC ARGES PITESTI = 3 - 2 (1-1)
1-0 Pescaru 8, 1-1 Nutu 12, 2-1 Pescaru 49, 3-1 Györfy 50, 3-2 Nutu 87 penalty
CRISUL ORADEA - DINAMO BUCURESTI = 0 - 0
UNIVERSITATEA CRAIOVA - UFC RAPID BUCURESTI = 1 - 0 (1-0)
1-0 Dascu 11
# played in Târgu-Jiu
PETROLUL PLOIESTI - JIUL PETROSANI = 1 - 0 (1-0)
1-0 Grozea 37
CFR CLUJ-NAPOCA - DINAMO BACAU = 0 - 0 [02.10.1969]
STEAUA BUCURESTI - POLITEHNICA IASI = 2 - 1 (2-0)
1-0 Stefanescu 18, 2-0 Dumitriu 37, 2-1 Cuperman 84
Round 8 [18 October 1969]
UTA (ARAD) - PETROLUL PLOIESTI = 1 - 1 (1-0)
1-0 Lereter 32, 1-1 Dincuta 50
JIUL PETROSANI - ASA TÂRGU-MURES = 3 - 0 (1-0)
1-0 Naidin 13, 2-0 Ion Constantin 57, 3-0 Ion Constantin 78
POLITEHNICA IASI - STEAGUL ROSU BRASOV = 3 - 0 (2-0)
1-0 Moldoveanu 30, 2-0 Moldoveanu 41, 3-0 Simionas 59
FC ARGES PITESTI - FARUL CONSTANTA = 4 - 1 (0-0)
1-0 Mares og 49, 2-0 Jercan 58, 3-0 Prepurgel 63, 3-1 Sasu 71, 4-1 Rosu 79
UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA - CFR CLUJ-NAPOCA = 0 - 0
DINAMO BUCURESTI - UNIVERSITATEA CRAIOVA = 2 - 1 (0-1)
0-1 Oblemenco 8, 1-1 Nunweiller 53, 2-1 Lucescu 71
CRISUL ORADEA - DINAMO BACAU = 0 - 4 (0-1)
0-1 Ene 14, 0-2 Dembrovschi 63, 0-3 Rugiubei 66, 0-4 Dembrovschi 70
RAPID BUCURESTI - STEAUA BUCURESTI = 3 - 3 (2-1)
1-0 Anghelescu 29, 2-0 Neagu 39, 2-1 Dumitriu 40, 2-2 Negrea 55, 3-2 Anghelescu 57,
3-3 Tataru 62
Round 9 [26 October 1969]
UNIVERSITATEA CRAIOVA - UTA (ARAD) = 4 - 1 (3-1)
1-0 Oblemenco 20 penalty, 1-1 Domide 27, 2-1 Poszony og 28, 3-1 Neagu 38,
4-1 Oblemenco 58
DINAMO BACAU - ASA TÂRGU-MURES = 1 - 0 (0-0)
1-0 Ene 75
FARUL CONSTANTA - DINAMO BUCURESTI = 1 - 2 (0-1)
0-1 Dumitrache 20, 0-2 Salceanu 60, 1-2 Badea 90
PETROLUL PLOIESTI - POLITEHNICA IASI = 2 - 1 (1-1)
1-0 Moraru 22, 1-1 Moldoveanu 23, 2-1 Dincuta 77
UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA - CRISUL ORADEA = 3 - 3 (2-1)
1-0 Munteanu 24, 1-1 E.Nagy 33, 2-1 Barbu 45, 3-1 Oprea 65, 3-2 Daraban 82, 3-3 Harsani 77
RAPID BUCURESTI - JIUL PETROSANI = 4 - 3 (1-1)
0-1 Libardi 25, 1-1 Lupescu 45, 2-1 Neagu 55, 2-2 Ion Constantin 66, 2-3 Marinescu 70,
3-3 Lupescu 72, 4-3 Lupescu 86
FC ARGES PITESTI - CFR CLUJ-NAPOCA = 3 - 0 (2-0)
1-0 Radu 3, 2-0 Radu 28, 3-0 Radu 73
STEAGUL ROSU BRASOV - STEAUA BUCURESTI = 4 - 2 (2-0)
1-0 Györfy 8, 1-1 Tataru 30, 1-2 Tataru 40, 2-2 Pescaru 44, 3-2 Balint 47, 4-0 Florescu 88
Round 10 [2 November 1969]
DINAMO BUCURESTI - UTA (ARAD) = 6 - 0 (3-0)
1-0 Dumitrache 2, 2-0 Dumitrache 10, 3-0 Lucescu 37, 4-0 Lucescu 55, 5-0 Salceanu 69,
6-0 Fratila 87
POLITEHNICA IASI - FC ARGES PITESTI = 1 - 0 (0-0)
1-0 Lupulescu 90
CRISUL ORADEA - STEAGUL ROSU BRASOV = 3 - 1 (1-1)
0-1 Györfy 10, 1-1 Suciu 18, 2-1 Daraban 68, 3-1 Satmareanu II 89
ASA TÂRGU-MURES - RAPID BUCURESTI = 2 - 0 (0-0)
1-0 Nagy 53, 2-0 Nagy 75
JIUL PETROSANI - UNIVERSITATEA CRAIOVA = 1 - 1 (1-0)
1-0 Peronescu 35, 1-1 Oblemenco 60
FARUL CONSTANTA - DINAMO BACAU = 4 - 0 (0-0)
1-0 Kallo 52, 2-0 Sasu 59, 3-0 Ologu 82, 4-0 Badea 85
CFR CLUJ-NAPOCA - PETROLUL PLOIESTI = 2 - 1 (0-0)
1-0 Popescu 65, 1-1 Badin 67, 2-1 Soo 70
STEAUA BUCURESTI - UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA = 2 - 1 (2-0)
1-0 Voinea 34 penalty, 2-0 Voinea 43, 2-1 Adam 52 penalty
Round 11 [5 November 1969]
UTA (ARAD) - ASA TÂRGU-MURES = 1 - 0 (1-0)
1-0 Domide 19
UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA - FARUL CONSTANTA = 2 - 0 (1-0)
1-0 Oprea 44, 2-0 Adam 47
PETROLUL PLOIESTI - DINAMO BACAU = 2 - 2 (0-0)
0-1 N.Ionescu og 53, 0-2 Rugiubei 54, 1-2 Dincuta 73, 2-2 Badin 76
STEAGUL ROSU BRASOV - CFR CLUJ-NAPOCA = 4 - 1 (2-0)
1-0 Györfy 20, 2-0 Gane 35, 3-0 Florescu 49, 4-0 Florescu 54, 4-1 Soo 71
JIUL PETROSANI - POLITEHNICA IASI = 2 - 0 (1-0)
1-0 Kotormany 42, 2-0 Peronescu 76
RAPID BUCURESTI - CRISUL ORADEA = 3 - 0 (0-0)
1-0 Lupescu 69, 2-0 Neagu 70, 3-0 Neagu 85
FC ARGES PITESTI - DINAMO BUCURESTI = 2 - 1 (1-1) [03.12.1969]
0-1 Salceanu 33, 1-1 Radu 42, 2-1 Radu 67
UNIVERSITATEA CRAIOVA - STEAUA BUCURESTI = 1 - 0 (1-0) – [03.12.1969]
1-0 Ivan 18
Round 12 [20 November 1969]
CFR CLUJ-NAPOCA - UTA (ARAD) = 1 - 0 (1-0)
1-0 Schwartz 5
ASA TÂRGU-MURES - STEAGUL ROSU BRASOV = 3 - 0 (2-0)
1-0 Kaniaro 18, 2-0 Kaniaro 45, 3-0 Csutak 68
FARUL CONSTANTA - JIUL PETROSANI = 1 - 0 (0-0)
1-0 Georgescu og 50
DINAMO BUCURESTI - RAPID BUCURESTI = 0 - 2 (0-2)
0-1 Lupescu 34, 0-2 Dumitru 38
DINAMO BACAU - UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA = 2 - 1 (1-0)
1-0 Ene 28, 1-1 Oprea 49, 2-1 Dembrovschi 56
CRISUL ORADEA - POLITEHNICA IASI = 2 - 0 (2-0)
1-0 Harsani 15, 2-0 Harsani 31
UNIVERSITATEA CRAIOVA - PETROLUL PLOIESTI = 2 - 1 (0-0)
1-0 Deselnicu 72, 1-1 Badin 86, 2-1 Oblemenco 88
STEAUA BUCURESTI - FC ARGES PITESTI = 0 - 0
Round 13 [23 November 1969]
UTA (ARAD) - FC ARGES PITESTI = 3 - 0 (2-0)
1-0 Lereter 41, 2-0 Lereter 43, 3-0 Lereter 78
PETROLUL PLOIESTI - CRISUL ORADEA = 2 - 1 (1-0)
1-0 Baumgartner og 14, 1-1 Kocsis 60, 2-1 Grozea 85 penalty
DINAMO BUCURESTI - CFR CLUJ-NAPOCA = 3 - 1 (1-0)
1-0 Bretan og 19, 2-0 Dumitrache 54, 3-0 Dumitrache 80 penalty, 3-1 Soo 85
DINAMO BACAU - JIUL PETROSANI = 1 - 1 (1-0)
1-0 Ene 32, 1-1 Kiss og 55
UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA - RAPID BUCURESTI = 0 - 0
STEAGUL ROSU BRASOV - UNIVERSITATEA CRAIOVA = 3 - 0 (0-0)
1-0 Florescu 51, 2-0 Ivancescu 57, 3-0 Györfy 70
POLITEHNICA IASI - ASA TÂRGU-MURES = 4 - 1 (1-0)
1-0 Cuperman 21, 2-0 Moldoveanu 51, 2-1 Trasnea 68, 3-1 Cuperman 70, 4-1 Cuperman 86
FARUL CONSTANTA - STEAUA BUCURESTI = 0 - 2 (0-1)
0-1 Voinea 15, 0-2 Tataru 76
Round 14 [30 November 1969]
STEAGUL ROSU BRASOV - UTA (ARAD) = 1 - 0 (1-0)
1-0 Györfy 41
JIUL PETROSANI - CRISUL ORADEA = 2 - 1 (0-1)
0-1 Kocsis 10, 1-1 Peronescu 52, 2-1 Tonca 56
RAPID BUCURESTI - FARUL CONSTANTA = 1 - 0 (0-0)
1-0 Neagu 56
CFR CLUJ-NAPOCA - UNIVERSITATEA CRAIOVA = 0 - 0
POLITEHNICA IASI - DINAMO BUCURESTI = 3 - 0 (1-0)
1-0 Contardo 8, 2-0 Moldoveanu 74, 3-0 Pârvu og 88
ASA TÂRGU-MURES - UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA = 0 - 0
FC ARGES PITESTI - PETROLUL PLOIESTI = 3 - 0 (1-0)
1-0 Cârciumarescu 4, 2-0 Nutu 68, 3-0 Crângasu 54
STEAUA BUCURESTI - DINAMO BACAU = 8 - 0 (2-0)
1-0 Satmareanu 17, 2-0 Tataru 32, 3-0 Tataru 47, 4-0 Tataru 58, 5-0 Negrea 68,
6-0 Voinea 80, 7-0 Manea 81, 8-0 Voinea 90
Round 15 [7 December 1969]
UTA (ARAD) - POLITEHNICA IASI = 4 - 2 (2-0)
1-0 Domide 18, 2-0 Dumitrescu 27, 2-1 Marica 49, 2-2 Poszony og 68,
3-2 Lereter 73, 4-2 Domide 87
UNIVERSITATEA CRAIOVA - FC ARGES PITESTI = 2 - 2 (1-1)
0-1 Nutu 40, 1-1 Strâmbeanu 41, 1-2 Jercan 88, 2-2 Olteanu og 89
FARUL CONSTANTA - CFR CLUJ-NAPOCA = 4 - 2 (2-2)
0-1 Petrescu 5, 1-1 Sasu 22, 2-1 Tufan 23, 2-2 Soo 32, 3-2 Sasu 58, 4-2 Tufan 80
DINAMO BACAU - RAPID BUCURESTI = 3 - 1 (1-0)
1-0 Pana 43, 2-0 Dembrovschi 54, 2-1 Neagu 58, 3-1 Pana 87
PETROLUL PLOIESTI - STEAGUL ROSU BRASOV = 2 - 0 (1-0)
1-0 Cotiga 38, 2-0 Grozea 61
DINAMO BUCURESTI - ASA TÂRGU-MURES = 3 - 1 (1-0)
1-0 Deleanu 34, 1-1 Nagy 46, 2-1 Stoenescu 65, 3-1 R.Nunweiller 79
UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA - JIUL PETROSANI = 4 - 1 (2-1)
1-0 Oprea 2, 1-1 Sandu 11, 2-1 Munteanu 40, 3-1 Oprea 70, 4-1 Uifaleanu 79
CRISUL ORADEA - STEAUA BUCURESTI = 2 - 1 (1-0)
1-0 Popovici 6, 1-1 Dumitriu 72, 2-1 Kassai 79
Round 16 [8 March 1970]
DINAMO BACAU - UTA (ARAD) = 2 - 1 (1-0)
1-0 Vatafu 6, 2-0 E.Dembrovschi 67, 2-1 Otto Dembrovschi 79
JIUL PETROSANI - DINAMO BUCURESTI = 1 - 0 (1-0)
1-0 Naidin 42
ASA TÂRGU-MURES - CFR CLUJ-NAPOCA = 0 - 1 (0-0)
0-1 Ionescu 72
CRISUL ORADEA - FC ARGES PITESTI = 2 - 1 (1-1)
0-1 Dobrin 8, 1-1 Popovici 31 penalty, 2-1 Arnoczky 89
FARUL CONSTANTA - STEAGUL ROSU BRASOV = 0 - 0
UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA - UNIVERSITATEA CRAIOVA = 1 - 1 (0-0) [07.03.1970]
1-0 Munteanu 55, 1-1 Dascu 75
RAPID BUCURESTI - POLITEHNICA IASI = 2 - 1 (1-0)
1-0 Ianul og 21, 2-0 Codreanu 60, 2-1 Cuperman 78
STEAUA BUCURESTI - PETROLUL PLOIESTI = 1 - 0 (1-0)
1-0 Stefanescu 44
Round 17 [15 March 1970]
UTA (ARAD) - STEAUA BUCURESTI = 2 - 1 (1-0)
1-0 Dumitrescu 4, 2-0 Dumitrescu 85, 2-1 Pantea 86
UNIVERSITATEA CRAIOVA - CRISUL ORADEA = 2 - 0 (0-0) [15.04.1970]
1-0 Neagu 68, 2-0 Oblemenco 74 penalty
DINAMO BUCURESTI - UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA = 1 - 2 (0-0)
0-1 Uifaleanu 63, 1-1 Popescu 68, 1-2 Adam 77
POLITEHNICA IASI - FARUL CONSTANTA = 2 - 1 (1-1)
1-0 Contardo 15, 1-1 Sasu 19, 2-1 Contardo 82
CFR CLUJ-NAPOCA - JIUL PETROSANI = 2 - 0 (2-0)
1-0 Ionescu 13, 2-0 Soo 21
FC ARGES PITESTI - ASA TÂRGU-MURES = 1 - 0 (0-0)
1-0 Rosu 69
PETROLUL PLOIESTI - RAPID BUCURESTI = 2 - 0 (1-0)
1-0 Cotiga 28, 2-0 Dincuta 46
STEAGUL ROSU BRASOV - DINAMO BACAU = 2 - 1 (2-1) [14.03.1970]
1-0 Ivancescu 20 penalty, 1-1 D.Ene 26, 2-1 Necula 36
Round 18 [22 March 1970]
CRISUL ORADEA - UTA (ARAD) = 0 - 1 (0-1)
0-1 Mot 13
RAPID BUCURESTI - FC ARGES PITESTI = 1 - 0 (0-0) played in Ploiesti
1-0 Neagu 53
DINAMO BACAU - DINAMO BUCURESTI = 3 - 3 (1-1) played in Moinesti
1-0 Dembrovschi 16, 1-1 Popescu 32, 1-2 Popescu 46, 1-3 Popescu 47, 2-3 D.Ene 59,
3-3 Dembrovschi 59
UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA - POLITEHNICA IASI = 2 - 1 (1-1)
0-1 Cuperman 15 penalty, 1-1 Anca 30, 2-1 Adam 68
ASA TÂRGU-MURES - PETROLUL PLOIESTI = 0 - 0 played in Câmpia-Turzii
JIUL PETROSANI - STEAGUL ROSU BRASOV = 0 - 0
FARUL CONSTANTA - UNIVERSITATEA CRAIOVA = 4 - 0 (2-0) [25.03.1970]
1-0 Tufan 2, 2-0 Avram 14, 3-0 Tanase 67, 4-0 Sasu 89
STEAUA BUCURESTI - CFR CLUJ-NAPOCA = 1 - 0 (1-0)
1-0 Vigu 12
Round 19 [29 March 1970]
UTA (ARAD) - JIUL PETROSANI = 1 - 0 (0-0)
1-0 O.Dembrovschi 50
POLITEHNICA IASI - DINAMO BACAU = 1 - 0 (0-0)
1-0 Moldoveanu 49
STEAGUL ROSU BRASOV - RAPID BUCURESTI = 0 - 1 (0-0)
0-1 Neagu 59
FC ARGES PITESTI - UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA = 3 - 1 (1-1)
0-1 Barbu 7, 1-1 Dobrin 24, 2-1 Radu 49, 3-1 Rosu 89
PETROLUL PLOIESTI - FARUL CONSTANTA = 2 - 0 (2-0)
1-0 Tanase og 5, 2-0 Juhasz 22
CFR CLUJ-NAPOCA - JIUL PETROSANI = 0 - 0
UNIVERSITATEA CRAIOVA - ASA TÂRGU-MURES = 2 - 1 (1-0)
1-0 Balan 22, 2-0 Balan 78, 2-1 Kaniaro 88
DINAMO BUCURESTI - STEAUA BUCURESTI = 0 - 1 (0-1)
0-1 Tataru 8
Round 20 [5 April 1970]
RAPID BUCURESTI - UTA (ARAD) = 1 - 2 (0-1)
0-1 Axente 8, 0-2 O.Dembrovschi 65, 1-2 Neagu 76
JIUL PETROSANI - FC ARGES PITESTI = 2 - 0 (1-0)
1-0 Libardi 23, 2-0 Peronescu 46
POLITEHNICA IASI - CFR CLUJ-NAPOCA = 3 - 0 (2-0)
1-0 Marica 17, 2-0 Moldoveanu 35, 3-0 Lupulescu 75
DINAMO BACAU - UNIVERSITATEA CRAIOVA = 2 - 0 (1-0)
1-0 Pruteanu 7, 2-0 D.Ene 55
DINAMO BUCURESTI - STEAGUL ROSU BRASOV = 1 - 0 (0-0)
1-0 Dumitrache 54
FARUL CONSTANTA - CRISUL ORADEA = 1 - 0 (1-0)
1-0 Kallo 5
UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA - PETROLUL PLOIESTI = 2 - 3 (2-2)
0-1 Grozea 17, 1-1 Oprea 19 penalty, 1-2 Dincuta 23, 2-2 Uifaleanu 45, 2-3 Stroie 83U
ASA TÂRGU-MURES - STEAUA BUCURESTI = 0 - 2 (0-1)
0-1 Stefanescu 5, 0-2 Naom 54
Round 21 [12 April 1970]
UTA (ARAD) - FARUL CONSTANTA = 3 - 2 (2-1)
0-1 Kallo 24, 1-1 O.Dembrovschi 29, 2-1 O.Dembrovschi 34, 3-1 O.Dembrovschi 57,
3-2 Sasu 83
STEAGUL ROSU BRASOV - UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA = 1 - 1 (1-0)
1-0 Györfy 44, 1-1 Oprea 55 penalty
UNIVERSITATEA CRAIOVA - POLITEHNCA IASI = 2 - 0 (0-0)
1-0 Oblemenco 49, 2-0 Oblemenco 66
CRISUL ORADEA - ASA TÂRGU-MURES = 4 - 1 (3-1)
1-0 Kun 5, 2-0 Kun 15, 3-0 Kun 25, 3-1 Kaniaro 28 penalty, 4-1 Kun 67
CFR CLUJ-NAPOCA - RAPID BUCURESTI = 1 - 1 (0-0)
0-1 Codreanu 71, 1-1 Ionescu 73
FC ARGES PITESTI - DINAMO BACAU = 0 - 0
PETROLUL PLOIESTI - DINAMO BUCURESTI = 1 - 1 (1-1)
1-0 Badin 4, 1-1 Nunweiller VI 20
STEAUA BUCURESTI - JIUL PETROSANI = 2 - 1 (0-1)
0-1 Ion 12, 1-1 Tataru 72, 2-1 Creiniceanu 86
Round 22 [18 April 1970]
UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA - UTA (ARAD) = 0 - 2 (0-2)
0-1 O.Dembrovschi 30, Mot 34
JIUL PETROSANI - PETROLUL PLOIESTI = 2 - 0 (1-0)
1-0 Libardi 3, 2-0 Marinescu 85
DINAMO BACAU - CFR CLUJ-NAPOCA = 1 - 0 (0-0)
1-0 Dembrovschi 69
RAPID BUCURESTI - UNIVERSITATEA CRAIOVA = 1 - 0 (0-0)
1-0 Dan 79
FARUL CONSTANTA - ASA TÂRGU-MURES = 0 - 0
FC ARGES PITESTI - STEAGUL ROSU BRASOV = 2 - 2 (0-1)
0-1 Florescu 35, 1-1 Nutu 55, 2-1 Dobrin 74 penalty, 2-2 Györfy 88
DINAMO BUCURESTI - CRISUL ORADEA = 2 - 1 (0-0)
1-0 Dinu 63, 2-0 Dumitrache 65, 2-1 Arnoczky 86
POLITEHNICA IASI - STEAUA BUCURESTI = 1 - 2 (0-2)
0-1 Stefanescu 8, 0-2 Tataru 11, 1-2 Satmareanu og 53
Round 23 [28 June 1970]
PETROLUL PLOIESTI - UTA (ARAD) = 1 - 2 (1-1)
0-1 O.Dembrovschi 28, 1-1 Dincuta 44, 1-2 O.Dembrovschi 83
STEAGUL ROSU BRASOV - POLITEHNICA IASI = 0 - 1 (0-0)
0-1 Goliac 55
FARUL CONSTANTA - FC ARGES PITESTI = 3 - 1 (1-0)
1-0 Sasu 20, 2-0 Constantinescu 63, 3-0 Constantinescu 77, 3-1 Dobrin 84
CFR CLUJ-NAPOCA - UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA = 1 - 0 (0-0)
1-0 Ionescu 83
UNIVERSITATEA CRAIOVA - DINAMO BUCURESTI = 1 - 2 (1-0)
1-0 Oblemenco 16, 1-1 Deleanu 75, 1-2 Dumitrache 81
DINAMO BACAU - CRISUL ORADEA = 0 - 0
ASA TÂRGU-MURES - JIUL PETROSANI = 0 - 3 (0-2)
0-1 Constantin Ion 17, 0-2 Constantin Ion 40, 0-3 Constantin Ion 82
STEAUA BUCURESTI - RAPID BUCURESTI = 1 - 1 (1-0)
1-0 Stefanescu 3, 1-1 Bujor 82
Round 24 [1 June 1970]
UTA (ARAD) - UNIVERSITATEA CRAIOVA = 2 - 1 (1-1)
0-1 Balan 1, 1-1 Dumitrescu 23, 2-1 O.Dembrovshi 70
CFR CLUJ-NAPOCA - FC ARGES PITESTI = 2 - 1 (1-0)
1-0 Soos 42 penalty, 1-1 Rosu 74, 2-1 Dragomir 79
ASA TÂRGU-MURES - DINAMO BACAU = 1 - 1 (1-0)
1-0 Hajnal 7, 1-1 Dembrovschi 48
DINAMO BUCURESTI - FARUL CONSTANTA = 2 - 3 (0-2)
0-1 Caraman 20, 0-2 Kallo 29, 1-2 Salceanu 53, 2-2 Nunweiller VI 61, 2-3 Kallo 73
POLITEHNICA IASI - PETROLUL PLOIESTI = 3 - 1 (2-1)
1-0 Goliac 21, 2-0 Goliac 25, 2-1 Juhasz 29, 3-1 Goliac 63
CRISUL ORADEA - UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA = 2 - 0 (1-0)
1-0 Popovici 23, 2-0 Kocsis 73
JIUL PETROSANI - RAPID BUCURESTI = 1 - 1 (0-0)
0-1 Adam 80, 1-1 Naidin 82
STEAUA BUCURESTI - STEAGUL ROSU BRASOV = 0 - 0
Round 25 [5 June 1970]
UTA (ARAD) - DINAMO BUCURESTI = 2 - 1 (2-0)
1-0 O.Dembrovschi 7, 2-0 Domide 33, 2-1 Both 59
FC ARGES PITESTI - POLITEHNICA IASI = 3 - 1 (1-0)
1-0 Dobrin 22, 2-0 Dobrin 63, 3-0 Prepurgel 70, 3-1 Cuperman 83
STEAGUL ROSU BRASOV - CRISUL ORADEA = 3 - 1 (0-0)
1-0 Satmareanu II og 55, 2-0 Florescu 70, 3-0 Necula 75, 3-1 Kun 85
RAPID BUCURESTI - ASA TÂRGU-MURES = 1 - 1 (0-0)
0-1 Nistor 57, 1-1 Lupescu 75
UNIVERSITATEA CRAIOVA - JIUL PETROSANI = 1 - 0 (1-0)
1-0 Georgevici og 41
DINAMO BACAU - FARUL CONSTANTA = 2 - 2 (1-1)
1-0 D.Ene 8, 1-1 Caraman 18, 2-1 Dembrovschi 68, 2-2 Tanase 72
PETROLUL PLOIESTI - CFR CLUJ-NAPOCA = 0 - 3 (0-1)
0-1 Soo 40 penalty, 0-2 S.Bretan 55, 0-3 Soo 82
UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA - STEAUA BUCURESTI = 2 - 0 (0-0)
1-0 Adam 60, 2-0 Barbu 84
Round 26 [8 July 1970]
ASA TÂRGU-MURES - UTA (ARAD) = 2 - 2 (1-1)
1-0 Lukacs 3, 1-1 Domide 26, 2-1 Fazekas 67, 2-2 Schiopu 70
FARUL CONSTANTA - UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA = 1 - 1 (1-0)
1-0 Sasu 35, 1-1 Antonescu 88 og
DINAMO BACAU - PETROLUL PLOIESTI = 0 - 0
CFR CLUJ-NAPOCA - STEAGUL ROSU BRASOV = 1 - 1 (0-1)
0-1 Györfy 31, 1-1 Soos 71 penalty
DINAMO BUCURESTI - FC ARGES PITESTI = 4 - 1 (1-1)
0-1 Nutu 5, 1-1 Both 8, 2-1 Salceanu 57, 3-1 Both 80, 4-1 Both 89
POLITEHNICA IASI - JIUL PETROSANI = 3 - 1 (2-1)
0-1 Peronescu 20, 1-1 Lupulescu 21, 2-1 Cuperman 34, 3-1 Moldoveanu 50
CRISUL ORADEA - RAPID BUCURESTI = 1 - 1 (1-1)
0-1 Neagu 21, 1-1 Suciu 44
STEAUA BUCURESTI - UNIVERSITATEA CRAIOVA = 4 - 1 (3-0)
1-0 Stefanescu 14, 2-0 Tataru 17, 3-0 Negrea 39, 3-1 Oblemenco 77, 4-1 Creiniceanu 82
Round 27 [12 July 1970]
UTA (ARAD) - CFR CLUJ-NAPOCA = 6 - 2 (3-1)
0-1 Tegean 2, 1-1 O.Dembrovschi 8, 2-1 Brasovschi 24, 3-1 O.Dembrovschi 27, 4-1 Axente 68,
5-1 O.Dembrovschi 76, 6-1 Schiopu 75, 6-2 Petrescu 84
STEAGUL ROSU BRASOV - ASA TÂRGU-MURES = 1 - 0 (0-0)
1-0 Gergely 67
JIUL PETROSANI - FARUL CONSTANTA = 2 - 1 (0-0)
1-0 Naidin 67, 2-0 Kotormany 75, 2-1 Caraman 84
UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA - DINAMO BACAU = 4 - 0 (1-0)
1-0 Oprea 2, 2-0 Adam 63, 3-0 Anca 75, 4-0 Oprea 80
RAPID BUCURESTI - DINAMO BUCURESTI = 1 - 2 (0-1)
0-1 Lucescu 28, 0-2 Haidu 71, 1-2 Petreanu 78
POLITEHNICA IASI - CRISUL ORADEA = 1 - 0 (0-0)
1-0 Gavrila 48
PETROLUL PLOIESTI - UNIVERSITATEA CRAIOVA = 3 - 2 (2-2)
1-0 Crângasu 4, 1-1 Oblemenco 12, 1-2 Oblemenco 21, 2-2 Dincuta 29, 3-2 Moraru 56
FC ARGES PITESTI - STEAUA BUCURESTI = 1 - 2 (1-1)
0-1 Creiniceanu 35, 1-1 Jercan 40, 1-2 Dumitriu 70
Round 28 [15 July 1970]
FC ARGES PITESTI - UTA (ARAD) = 3 - 2 (2-1)
0-1 Biro 17, 1-1 Rosu 41, 2-1 Dobrin 44, 2-2 O.Dembrovschi 76, 3-2 Dobrin 78
CRISUL ORADEA - PETROLUL PLOIESTI = 2 - 0 (0-0)
1-0 Kassai 68, 2-0 Csefan 73
CFR CLUJ-NAPOCA - DINAMO BUCURESTI = 2 - 1 (1-0)
1-0 Soos 26 penalty, 2-1 Petrica og 72, 2-1 Nunweiller VI 76
JIUL PETROSANI - DINAMO BACAU = 2 - 1 (1-1)
1-0 Libardi 9, 1-1 Vatafu 15, 2-1 Kotormany 61
RAPID BUCURESTI - UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA = 3 - 2 (1-2) [24.06.1970]
1-0 Anghelescu 21, 1-1 Adam 26, 1-2 Munteanu 31, 2-2 Dan 79, 3-2 Nasturescu 88
UNIVERSITATEA CRAIOVA - STEAGUL ROSU BRASOV = 1 - 0 (0-0)
1-0 Oblemenco 88
ASA TÂRGU-MURES - POLITEHNICA IASI = 3 - 0 (2-0)
1-0 Fazekas 23, 2-0 Hajnal 35, 3-0 Hajnal 78
STEAUA BUCURESTI - FARUL CONSTANTA = 1 - 3 (1-2)
0-1 Tanase 14, 1-1 Dumitriu 39, 1-2 Caraman 43, 1-3 Badea 68
Round 29 [19 July 1970]
UTA (ARAD) - STEAGUL ROSU BRASOV = 3 - 1 (3-1)
1-0 Domide 16, 1-1 Cadar 26, 2-1 Domide 28, 3-1 Axente 37
CRISUL ORADEA - JIUL PETROSANI = 3 - 0 (2-0)
1-0 Bulc 34, 2-0 Popovici 44 penalty, 3-0 A.Nagy 77
FARUL CONSTANTA - RAPID BUCURESTI = 3 - 0 (1-0)
1-0 Tufan 40, 2-0 Caraman 50, 3-0 Tanase 77
UNIVERSITATEA CRAIOVA - CFR CLUJ-NAPOCA = 3 - 0 (2-0)
1-0 Oblemenco 30, 2-0 Neagu 32,3-0 Neagu 60
DINAMO BUCURESTI - POLITEHNICA IASI = 1 - 1 (1-1)
1-0 Haidu 25, 1-1 Cuperman 42
UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA - ASA TÂRGU-MURES = 2 - 0 (1-0) [14.06.1970]
1-0 Adam 30, 2-0 Pripici 75
PETROLUL PLOIESTI - FC ARGES PITESTI = 4 - 2 (3-1)
1-0 Crângasu 3, 2-0 Moraru 17, 2-1 Dobrin 23, 3-1 Cotiga 41, 4-1 Dincuta 69, 4-2 Dobrin 90
DINAMO BACAU - STEAUA BUCURESTI = 2 - 0 (1-0)
1-0 Pana 25, 2-0 Pana 84
Round 30 [22 July 1970]
POLITEHNICA IASI - UTA (ARAD) = 2 - 1 (1-0)
1-0 Moldoveanu 5, 1-1 Sima 85, 2-1 Marica 90
FC ARGES PITESTI - UNIVERSITATEA CRAIOVA = 1 - 1 (1-1)
1-0 Dobrin 37, 1-1 Oblemenco 38
CFR CLUJ-NAPOCA - FARUL CONSTANTA = 1 - 1 (1-0)
1-0 Ionescu 37, 1-1 Tufan 70
RAPID BUCURESTI - DINAMO BACAU = 1 - 0 (1-0)
1-0 Neagu 21
STEAGUL ROSU BRASOV - PETROLUL PLOIESTI = 4 - 3 (2-1)
1-0 Gergely 6, 1-1 Crângasu 11, 2-1 Gergely 16, 2-2 Crângasu 59, 3-2 Necula 76,
4-2 Gergely 85, 4-3 Juhasz 90
ASA TÂRGU-MURES - DINAMO BUCURESTI = 2 - 0 (0-0)
1-0 Fazekas 80, 2-0 Fazekas 85
JIUL PETROSANI - UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA = 1 - 0 (1-0) [26.06.1970]
1-0 Ion Constantin 20
STEAUA BUCURESTI - CRISUL ORADEA = 1 - 1 (1-0)
1-0 Vigu 40, 1-1 Kun 66
Final Pd W D L F A W D L F A Pts
1. UTA (ARAD) 30 13 2 0 35 13 5 1 9 19 29 39
2. UFC Rapid Bucuresti 30 11 2 2 27 14 3 7 5 12 17 37
3. Steaua Bucuresti 30 8 4 3 37 17 6 2 7 19 20 34
4. Universitatea Craiova 30 12 2 1 29 9 1 5 9 11 28 33
5. Dinamo Bucuresti 30 10 1 4 34 17 4 3 8 17 24 32
6. Farul Constanta 30 10 3 2 29 10 3 3 9 16 30 32
7. Jiul Petrosani 30 12 3 0 23 6 2 1 12 14 31 32
8. Steagul rosu Brasov 30 11 1 3 31 15 1 5 9 7 26 30
9. Dinamo Bacau 30 9 6 0 26 11 1 4 10 11 31 30
10. FC Arges Pitesti 30 10 3 2 36 16 1 4 10 15 31 29
11. Universitatea Cluj-Napoca 30 7 5 3 25 14 2 5 8 15 23 28
12. Politehnica Iasi 30 11 2 2 28 10 1 1 13 9 29 27
13. Petrolul Ploiesti 30 9 4 2 25 16 1 3 11 11 26 27
14. CFR Cluj-Napoca 30 8 6 1 17 9 2 1 12 12 36 27
15. CRISUL ORADEA 30 9 2 4 27 15 1 4 10 11 29 26
16. ASA TÂRGU-MURES 30 5 5 5 17 13 0 2 13 6 36 17
__________________________________________________________________________________
Topscorers 1969-70:
19 goals OBLEMENCO (Universitatea Craiova) - 3 penalty
18 goals DOBRIN (FC Arges Pitesti) - 3 din penalty
16 goals NEAGU (Rapid Bucuresti)
TATARU (Steaua Bucuresti)
15 goals O.Dembrovschi (UTA Arad)
13 goals Dumitrache (Dinamo Bucuresti) - 1 penalty
D.Ene (Dinamo Bacau)
11 goals Adam (Universitatea Cluj-Napoca) - 2 penalty
E.Dembrovschi (Dinamo Bacau) - 1 penalty
Domide (UTA Arad)
Sasu (Farul Constanta) - 1 penalty
Voinea (Steaua Bucuresti) - 3 penalty
10 goals Oprea (Universitatea Cluj-Napoca) - 2 penalty
9 goals Creiniceanu (Steaua Bucuresti)
Cuperman (Politehnica Iasi) - 4 penalty
Dincuta (Petrolul Ploiesti)
Györfi (Steagul rosu Braov)
Moldoveanu (Politehnica Iasi)
Nutu (FC Arges Pitesti) - 1 penalty
8 goals I.Constantin (Jiul Petrosani)
Florescu (Steagul rosu Brasov)
Peronescu (Jiul Petrosani)
Salceanu (Dinamo Bucuresti)
Soos (CFR Cluj-Napoca) - 5 penalty
Tufan (Farul Constanta)
7 goals Kun II (Crisul Oradea)
Lereter (UTA Arad)
6 goals Axente (UTA Arad)
Barbu (Universitatea Cluj-Napoca)
Grozea (Petrolul Ploiesti)
Kallo (Farul Constanta)
Kassai (Crisul Oradea)
Libardi (Jiul Petrosani) - 2 penalty
Lupescu (Rapid Bucuresti)
Radu (FC Arges Pitesti)
Rosu (FC Arges Pitesti)
Stefanescu (Steaua Bucuresti)
5 goals Balan (Universitatea Craiova)
Caraman (Farul Constanta)
Dumitriu III (Steaua Bucuresti)
O.Ionescu (CFR Cluj-Napoca)
Kocsis (Crisul Oradea)
Nagy (ASA Târgu-Mures) - 2 penalty
Naidin (Jiul Petrosani)
Neagu (Universitatea Craiova)
Doru Popescu (Dinamo Bucuresti)
Soo (CFR Cluj-Napoca)
4 goals Badin (Petrolul Ploiesti)
Crângasu (Petrolul Ploiesti)
C.Dinu (Dinamo Bucuresti)
Dumitrescu (UTA Arad)
Fazekas (ASA Târgu-Mures)
Kaniaro (ASA Târgu-Mures)
Kotormany (Jiul Petrosani)
M.Lucescu (Dinamo Bucuresti)
Lupulescu (Politehnica Iasi)
Marica (Politehnica Iasi)
Mot (UTA Arad)
Munteanu (Universitatea Cluj-Napoca)
Necula (Steagul rosu Brasov)
Nunweiller VI (Dinamo Bucuresti)
Pana (Dinamo Bacau)
Popovici (Crisul Oradea) - 4 penalty
Prepurgel (FC Arges Pitesti)
Tanase (Farul Constanta)
____________________________________________________________
Division B * Season 1969-70
Seria I
Rounds 1-16 17.08. 15.03.
Chimia Suceava - Sportul Studentesc = 2 - 0 * 0 - 2
Metalul Bucuresti - Progresul Braila = 4 - 2 * 0 - 3
Politehnica Galati - Gloria Bârlad = 3 - 0 * 1 - 1
Poiana Câmpina - Metrom Brasov = 0 - 1 * 1 - 1
Portul Constanta - Ceahlaul Piatra-Neamt = 4 - 0 * 2 - 4
Flacara Moreni - Dunarea Giurgiu = 2 - 0 * 1 - 3
Metalul Târgoviste - Otelul Galati = 4 - 2 * 0 - 0
Stiinta Bacau - Progresul Bucuresti = 2 - 0 * 1 - 2
_______________________________________________________________
Rounds 2-17 24.08. 22.03.
Sportul Studentesc - Portul Constanta = 1 - 4 * 0 - 2
Metrom Brasov - Flacara Moreni = 3 - 0 * 0 - 2
Progresul Braila - Stiinta Bacau = 1 - 0 * 0 - 2
Otelul Galati - Metalul Bucuresti = 0 - 3 * 0 - 2
Gloria Bârlad - Metalul Târgoviste = 3 - 4 * 0 - 2
Ceahlaul Piatra-Neamt - Politehnica Galati = 0 - 2 * 1 - 0
Progresul Bucuresti - Poiana Câmpina = 4 - 0 * 3 - 0
Dunarea Giurgiu - Chimia Suceava = 2 - 1 * 0 - 4
_______________________________________________________________
Rounds 3-18 31.08. 29.03.
Ceahlaul Piatra-Neamt - Sportul Studentesc = 2 - 0 * 1 - 3
Dunarea Giurgiu - Otelul Galati = 1 - 1 * 1 - 4
Poiana Câmpina - Stiinta Bacau = 2 - 1 * 0 - 1
Metalul Bucuresti - Metrom Brasov = 2 - 0 * 0 - 0
Gloria Bârlad - Flacara Moreni = 6 - 4 * 0 - 1
Politehnica Galati - Progresul Braila = 2 - 1 * 0 - 4
Portul Constanta - Progresul Bucuresti = 1 - 0 * 0 - 2
Chimia Suceava - Metalul Târgoviste = 1 - 0 * 1 - 5
_______________________________________________________________
Rounds 4-19 07.09. 05.04.
Sportul Studentesc - Metalul Bucuresti = 4 - 4 * 2 - 0
Stiinta Bacau - Ceahlaul Piatra-Neamt = 0 - 2 * 0 - 0
Metrom Brasov - Gloria Bârlad = 2 - 2 * 0 - 1
Progresul Bucuresti - Otelul Galati = 3 - 0 * 0 - 0
Metalul Târgoviste - Progresul Braila = 3 - 2 * 0 - 2
Flacara Moreni - Poiana Câmpina = 3 - 0 * 0 - 1
Politehnica Galati - Dunarea Giurgiu = 2 - 1 * 0 - 4
Chimia Suceava - Portul Constanta = 2 - 0 * 1 - 1
_______________________________________________________________
Rounds 5-20 14.09. 12.04.
Sportul Studentesc - Politehnica Galati = 3 - 0 * 0 - 1
Dunarea Giurgiu - Metalul Târgoviste = 2 - 1 * 1 - 2
Progresul Braila - Poiana Câmpina = 2 - 0 * 0 - 1
Flacara Moreni - Metalul Bucuresti = 3 - 1 * 1 - 1
Portul Constanta - Stiinta Bacau = 2 - 0 * 0 - 3
Ceahlaul Piatra-Neamt - Metrom Brasov = 1 - 0 * 1 - 1
Gloria Bârlad - Progresul Bucuresti = 1 - 1 * 0 - 2
Otelul Galati - Chimia Suceava = 2 - 0 * 0 - 0
_______________________________________________________________
Rounds 6-21 21.09. 19.04.
Metrom Brasov - Sportul Studentesc = 1 - 0 * 0 - 2
Poiana Câmpina - Gloria Bârlad = 4 - 1 * 1 - 2
Otelul Galati - Portul Constanta = 4 - 1 * 0 - 1
Dunarea Giurgiu - Progresul Braila = 1 - 0 * 1 - 3
Stiinta Bacau - Politehnica Galati = 1 - 2 * 2 - 2
Metalul Târgoviste - Flacara Moreni = 1 - 1 * 1 - 0
Metalul Bucuresti - Ceahlaul Piatra-Neamt = 2 - 0 * 1 - 2
Progresul Bucuresti - Chimia Suceava = 1 - 0 * 0 - 2
_______________________________________________________________
Rounds 7-22 28.09. 26.04.
Sportul Studentesc - Stiinta Bacau = 3 - 1 * 0 - 1
Progresul Braila - Progresul Bucuresti = 0 - 2 * 1 - 5
Gloria Bârlad - Otelul Galati = 2 - 0 * 0 - 1
Politehnica Galati - Poiana Câmpina = 0 - 0 * 1 - 2
Flacara Moreni - Ceahlaul Piatra-Neamt = 2 - 0 * 0 - 2
Metalul Târgoviste - Metalul Bucuresti = 1 - 3 * 3 - 3
Portul Constanta - Dunarea Giurgiu = 3 - 1 * 0 - 0
Chimia Suceava - Metrom Brasov = 1 - 0 * 0 - 2
_______________________________________________________________
Rounds 8-23 05.10. 03.05.
Progresul Bucuresti - Sportul Studentesc = 1 - 1 * 2 - 2
Metrom Brasov - Metalul Târgoviste = 1 - 1 * 0 - 1
Gloria Bârlad - Portul Constanta = 1 - 0 * 0 - 1
Ceahlaul Piatra-Neamt - Progresul Braila = 3 - 1 * 1 - 3
Otelul Galati - Politehnica Galati = 2 - 1 * 1 - 1
Metalul Bucuresti - Dunarea Giurgiu = 1 - 2 * 0 - 0
Stiinta Bacau - Flacara Moreni = 0 - 0 * 0 - 1
Poiana Câmpina - Chimia Suceava = 3 - 0 * 1 - 0
_______________________________________________________________
Rounds 9-24 19.10. 10.05.
Dunarea Giurgiu - Sportul Studentesc = 1 - 0 * 0 - 4
Portul Constanta - Flacara Moreni = 2 - 1 * 0 - 2
Progresul Bucuresti - Metrom Brasov = 4 - 0 * 1 - 2
Poiana Câmpina - Metalul Bucuresti = 1 - 1 * 0 - 2
Otelul Galati - Stiinta Bacau = 1 - 1 * 0 - 0
Metalul Târgoviste - Ceahlaul Piatra-Neamt = 3 - 1 * 1 - 2
Progresul Braila - Gloria Bârlad = 5 - 1 * 1 - 3
Chimia Suceava - Politehnica Galati = 1 - 0 * 2 - 0
_______________________________________________________________
Rounds 10-25 26.10. 17.05.
Sportul Studentesc - Poiana Câmpina = 1 - 1 * 1 - 1
Dunarea Giurgiu - Metrom Brasov = 2 - 2 * 0 - 2
Progresul Braila - Portul Constanta = 2 - 0 * 0 - 1
Metalul Bucuresti - Gloria Bârlad = 2 - 1 * 0 - 1
Flacara Moreni - Otelul Galati = 1 - 0 * 1 - 3
Ceahlaul Piatra-Neamt - Progresul Bucuresti = 0 - 1 * 0 - 6
Politehnia Galati - Metalul Târgoviste = 1 - 0 * 1 - 0
Stiinta Bacau - Chimia Suceava = 2 - 1 * 1 - 1
_______________________________________________________________
Rounds 11-26 02.11. 24.05.
Otelul Galati - Sportul Studentesc = 2 - 1 * 1 - 3
Poiana Câmpina - Ceahlaul Piatra-Neamt = 1 - 0 * 0 - 1
Stiinta Bacau - Metalul Bucuresti = 1 - 0 * 0 - 1
Metrom Brasov - Politehnica Galati = 3 - 1 * 1 - 4
Progresul Bucuresti - Flacara Moreni = 4 - 0 * 0 - 0
Metalul Târgoviste - Portul Constanta = 1 - 0 * 2 - 3
Gloria Bârlad - Dunarea Giurgiu = 0 - 0 * 1 - 1
Chimia Suceava - Progresul Braila = 0 - 0 * 0 - 2
_______________________________________________________________
Rounds 12-27 09.11. 31.05.
Sportul Studentesc - Metalul Târgoviste = 2 - 2 * 0 - 1
Portul Constanta - Politehnica Galati = 3 - 0 * 2 - 3
Metalul Bucuresti - Progresul Bucuresti = 0 - 0 * 0 - 3
Poiana Câmpina - Dunarea Giurgiu = 4 - 1 * 0 - 1
Otelul Galati - Metrom Brasov = 2 - 1 * 0 - 1
Gloria Bistrita - Stiinta Bacau = 3 - 0 * 0 - 2
Flacara Moreni - Progresul Braila = 1 - 1 * 1 - 3
Ceahlaul Piatra-Neamt - Chimia Suceava = 1 - 0 * 0 - 2
_______________________________________________________________
Rounds 13-28 16.11. 07.06.
Flacara Moreni - Sportul Studentesc = 4 - 0 * 0 - 2
Dunarea Giurgiu - Ceahlaul Piatra-Neamt = 3 - 1 * 0 - 2
Politehnica Galati - Progresul Bucuresti = 1 - 1 * 0 - 2
Progresul Braila - Otelul Galati = 1 - 1 * 2 - 4
Metalul Târgoviste - Poiana Câmpina = 2 - 1 * 1 - 1
Metalul Bucuresti - Portul Constanta = 3 - 0 * 0 - 0
Metrom Brasov - Stiinta Bacau = 2 - 1 * 1 - 3
Chimia Suceava - Gloria Bârlad = 3 - 2 * 1 - 2
_______________________________________________________________
Rounds 14-29 23.11. 14.06.
Sportul Studentesc - Progresul Braila = 3 - 1 * 0 - 2
Poiana Câmpina - Otelul Galati = 1 - 0 * 2 - 2
Metrom Brasov - Portul Constanta = 1 - 0 * 2 - 2
Stiinta Bacau - Metalul Târgoviste = 3 - 1 * 1 - 1
Politehnica Galati - Flacara Moreni = 2 - 1 * 0 - 0
Progresul Bucuresti - Dunarea Giurgiu = 3 - 0 * 0 - 2
Ceahlaul Piatra-Neamt - Gloria Bârlad = 2 - 2 * 1 - 3
Chimia Suceava - Metalul Bucuresti = 1 - 0 * 0 - 0
_______________________________________________________________
Rounds 15-30 30.11. 21.06.
Gloria Bârlad - Sportul Studentesc = 2 - 2 * 1 - 2
Otelul Galati - Ceahlaul Piatra-Neamt = 2 - 1 * 0 - 2
Dunarea Giurgiu - Stiinta Bacau = 1 - 0 * 0 - 0
Metalul Târgoviste - Progresul Bucuresti = 1 - 0 * 0 - 1
Portul Constanta - Poiana Câmpina = 6 - 3 * 1 - 1
Progresul Braila - Metrom Brasov = 1 - 0 * 2 - 4
Metalul Bucuresti - Politehnica Galati = 1 - 2 * 0 - 2
Flacara Moreni - Chimia Suceava = 2 - 0 * 1 - 1
_______________________________________________________________
Seria I Pd W D L F A W D L F A Pts
1. PROGRESUL BUCURESTI 30 14 1 0 43 3 3 6 6 11 14 41
2. Metalul Târgoviste 30 11 2 2 28 14 2 5 8 17 25 33
3. Politehnica Galati 30 9 4 2 24 13 4 2 9 11 27 32
4. Portul Constanta 30 12 3 0 32 10 1 1 13 10 33 30
5. Progresul Braila 30 13 1 1 34 7 0 2 13 14 37 29
6. Sportul Studetesc Bucuresti 30 10 4 1 37 18 1 3 11 7 23 29
7. Metalul Bucuresti 30 8 4 13 24 13 2 5 8 13 22 29
8. Flacara Moreni 30 11 3 1 24 3 0 4 11 12 34 29
9. Otelul Galati 30 10 4 1 29 15 0 5 10 6 23 29
10. Metrom Brasov 30 10 5 0 26 10 1 2 12 8 28 29
11. Poiana Câmpina 30 10 3 2 26 12 1 4 10 10 28 29
12. Ceahlaul Piatra-Neamt 30 11 2 2 24 10 2 1 12 10 35 29
13. Dunarea Giurgiu 30 10 5 0 24 8 1 2 12 8 36 29
14. Stiinta Bacau 30 10 3 2 21 7 0 5 15 9 23 28
15. Chimia Suceava 30 10 4 1 21 5 1 2 12 7 27 28
16. Gloria Bârlad 30 10 4 1 31 16 0 3 12 11 33 27
_______________________________________________________________________________
Seria II
Rounds 1-16 17.08. 15.03.
Politehnica Timisoara - Minerul Baia-Mare = 1 - 0 * 0 - 1
CFR Arad - CSM Resita = 1 - 1 * 0 - 2
Olimpia Oradea - Metalurgistul Cugir = 2 - 0 * 0 - 0
Minerul Anina - Metalul Turnu-Severin = 2 - 0 * 0 - 1
CSM Sibiu - Chimia Râmnicu-Vâlcea = 3 - 1 * 0 - 0
Olimpia Satu-Mare - Electroputere Craiova = 2 - 0 * 0 - 1
Metalul Hunedoara - Vagonul Arad = 0 - 0 * 1 - 3
Gaz Metan Medias - CFR Timisoara = 1 - 0 * 1 - 2
_______________________________________________________________
Rounds 2-17 24.08. 22.03.
Vagonul Arad - Olimpia Oradea = 4 - 1 * 1 - 1
Chimia Râmnicu-Vâlcea - Gaz metan Medias = 1 - 0 * 1 - 2
Minerul Baia-Mare - Minerul Anina = 2 - 0 * 0 - 2
CFR Timisoara - Olimpia Satu-Mare = 3 - 1 * 1 - 2
Metalul Turnu-Severin - Metalul Hunedoara = 0 - 1 * 1 - 2
CSM Resita - Politehnica Timisoara = 3 - 1 * 1 - 1
Metalurgistul Cugir - CSM Sibiu = 0 - 0 * 0 - 1
Electroputere Craiova - CFR Arad = 1 - 0 * 2 - 3
_______________________________________________________________
Rounds 3-18 31.08. 29.03.
Metalul Hunedoara - Metalurgistul Cugir = 2 - 1 * 0 - 1
Minerul Anina - Olimpia Satu-Mare = 6 - 2 * 2 - 3
Politehnica Timisoara - CFR Arad = 2 - 1 * 0 - 0
Metalul Turnu-Severin - CSM Resita = 1 - 0 * 0 - 0
Olimpia Oradea - CFR Timisoara = 1 - 1 * 1 - 4
Vagonul Arad - CSM Sibiu = 1 - 0 * 1 - 1
Chimia Râmnicu-Vâlcea - Electroputere Craiova = 0 - 1 * 1 - 1
Gaz metan Medias - Minerul Baia-Mare = 3 - 0 * 1 - 2
_______________________________________________________________
Rounds 4-19 07.09. 05.04.
CFR Arad - Chimia Râmnicu-Vâlcea = 2 - 0 * 1 - 0
Minerul Baia-Mare - Olimpia Oradea = 0 - 0 * 0 - 1
CSM Resita - Metalul Hunedoara = 3 - 0 * 0 - 1
CFR Timisoara - Vagonul Arad = 1 - 0 * 1 - 0
CSM Sibiu - Minerul Anina = 1 - 0 * 0 - 3
Olimpia Satu-Mare - Gaz metan Medias = 2 - 0 * 0 - 0
Metalurgistul Cugir - Politehnica Timisoara = 2 - 1 * 0 - 3
Electroputere Craiova - Metalul Turnu-Severin = 1 - 0 * 1 - 0
_______________________________________________________________
Rounds 5-20 14.09. 12.04.
CSM Resita - CSM Sibiu = 1 - 1 * 1 - 2
Politehnica Timisoara - Metalul Turnu-Severin = 5 - 0 * 0 - 2
Metalurgistul Cugir - Minerul Baia-Mare = 0 - 1 * 0 - 1
Metalul Hunedoara - Chimia Râmnicu-Vâlcea = 5 - 1 * 0 - 1
Olimpia Satu-Mare - Vagonul Arad = 2 - 0 * 0 - 0
CFR Arad - CFR Timisoara = 2 - 0 * 0 - 5
Minerul Anina - Electroputere Craiova = 1 - 1 * 0 - 3
Olimpia Oradea - Gaz metan Medias = 5 - 2 * 0 - 3
_______________________________________________________________
Rounds 6-21 21.09. 19.04.
Electroputere Craiova - Minerul Baia-Mare = 0 - 1 * 0 - 3
Chimia Râmnicu-Vâlcea - Metalurgistul Cugir = 1 - 3 * 1 - 1
Vagonul Arad - Politehnica Timisoara = 2 - 1 * 0 - 3
Metalul Turnu-Severin - CFR Arad = 3 - 2 * 2 - 2
Olimpia Oradea - Metalul Hunedoara = 1 - 0 * 0 - 2
Gaz metan Medias - Minerul Anina = 0 - 2 * 0 - 4
CFR Timisoara - CSM Resita = 0 - 0 * 1 - 2
CSM Sibiu - Olimpia Satu-Mare = 2 - 0 * 0 - 0
_______________________________________________________________
Rounds 7-22 28.09. 26.04.
Olimpia Satu-Mare - Metalul Turnu-Severin = 4 - 1 * 1 - 0
Minerul Baia-Mare - CFR Timisoara = 0 - 0 * 1 - 1
CSM Sibiu - Gaz metan Medias = 1 - 0 * 1 - 2
Minerul Anina - Chimia Râmnicu-Vâlcea = 3 - 1 * 0 - 1
Metalurgistul Cugir - Electroputere Craiova = 1 - 0 * 1 - 4
CFR Arad - Metalul Hunedoara = 2 - 0 * 0 - 2
CSM Resita - Vagonul Arad = 0 - 1 * 2 - 0
Politehnica Timisoara - Olimpia Oradea = 3 - 1 * 1 - 4
_______________________________________________________________
Rounds 8-23 05.10. 03.05.
Chimia Râmnicu-Vâlcea - Olimpia Oradea = 5 - 0 * 1 - 3
Minerul Anina - CSM Resita = 2 - 3 * 1 - 2
CFR Arad - Vagonul Arad = 2 - 2 * 0 - 0
Metalul Hunedoara - CSM Sibiu = 1 - 1 * 0 - 1
Politehnica Timisoara - CFR Timisoara = 2 - 1 * 0 - 0
Metalul Turnu-Severin - Minerul Baia-Mare = 1 - 0 * 0 - 2
Metalurgistul Cugir - Olimpia Satu-Mare = 2 - 1 * 0 - 1
Gaz metan Medias - Electroputere Craiova = 1 - 2 * 1 - 2
_______________________________________________________________
Rounds 9-24 19.10. 10.05.
CFR Timisoara - Minerul Anina = 4 - 1 * 0 - 1
Vagonul Arad - Gaz metan Medias = 1 - 0 * 0 - 0
Minerul Baia-Mare - CSM Sibiu = 2 - 0 * 0 - 0
Metalul Turnu-Severin - Chimia Râmnicu-Vâlcea = 2 - 1 * 0 - 1
Olimpia Oradea - CFR Arad = 3 - 1 * 1 - 5
CSM Resita - Metalurgistul Cugir = 2 - 0 * 0 - 2
Electroputere Craiova - Metalul Hunedoara = 1 - 0 * 0 - 5
Olimpia Satu-Mare - Politehnica Timisoara = 2 - 1 * 0 - 1
_______________________________________________________________
Rounds 10-25 26.10. 17.05.
Olimpia Satu-Mare - CSM Resita = 1 - 0 * 0 - 2
Politehnica Timisoara - Electroputere Craiova = 4 - 2 * 0 - 0
Minerul Anina - Metalul Hunedoara = 2 - 0 * 0 - 2
CSM Sibiu - CFR Timisoara = 2 - 1 * 0 - 1
Chimia Râmnicu-Vâlcea - Olimpia Satu-Mare = 1 - 0 * 1 - 0
Gaz metan Medias - Metalul Turnu-Severin = 2 - 1 * 4 - 1
CFR Arad - Metalurgistul Cugir = 4 - 0 * 1 - 3
Minerul Baia-Mare - Vagonul Arad = 3 - 0 * 0 - 0
_______________________________________________________________
Rounds 11-26 02.11. 24.05.
Metalul Hunedoara - Politehnica Timisoara = 2 - 2 * 1 - 4
Metalurgistul Cugir - Metalul Turnu-Severin = 5 - 0 * 4 - 1
CFR Timisoara - Chimia Râmnicu-Vâlcea = 2 - 0 * 1 - 1
Gaz metan Medias - CFR Arad = 2 - 1 * 1 - 3
Vagonul Arad - Minerul Anina = 1 - 0 * 0 - 1
CSM Sibiu - Olimpia Oradea = 1 - 0 * 1 - 1
Olimpia Satu-Mare - Minerul Baia-Mare = 1 - 0 * 0 - 1
Electroputere Craiova - CSM Resita = 2 - 2 * 0 - 3
_______________________________________________________________
Rounds 12-27 09.11. 31.05.
CFR Timisoara - Olimpia Satu-Mare = 2 - 0 * 0 - 2
Olimpia Oradea - Minerul Anina = 4 - 1 * 2 - 7
Metalurgistul Cugir - Vagonul Arad = 1 - 0 * 1 - 0
CSM Resita - Chimia Râmnicu-Vâlcea = 2 - 0 * 1 - 3
Electroputere Craiova - CSM Sibiu = 2 - 1 * 1 - 5
Politehnica Timisoara - Gaz metan Medias = 5 - 0 * 0 - 4
Metalul Turnu-Severin - CFR Timisoara = 0 - 1 * 2 - 3
Metalul Hunedoara - Minerul Baia-Mare = 0 - 0 * 0 - 1
_______________________________________________________________
Rounds 13-28 16.11. 07.06.
CFR Timisoara - Metalul Hunedoara = 3 - 0 * 1 - 1
CSM Sibiu - Metalul Turnu-Severin = 2 - 1 * 1 - 0
Chimia Râmnicu-Vâlcea - Politehnica Timisoara = 1 - 0 * 1 - 2
Gaz metan Medias - Metalurgistul Cugir = 1 - 0 * 2 - 0
Minerul Anina - CFR Arad = 4 - 1 * 1 - 2
Minerul Baia-Mare - CSM Resita = 1 - 0 * 0 - 1
Vagonul Arad - Electroputere Craiova = 1 - 0 * 1 - 2
Olimpia Satu-Mare - Olimpia Oradea = 2 - 1 * 2 - 1
_______________________________________________________________
Rounds 14-29 23.11. 14.06.
Chimia Râmnicu-Vâlcea - Vagonul Arad = 1 - 0 * 0 - 1
Gaz metan Medias - Metalul Hunedoara = 1 - 0 * 0 - 4
Metalul Turnu-Severin - Olimpia Oradea = 1 - 0 * 0 - 6
CFR Arad - Minerul Baia-Mare = 1 - 0 * 0 - 2
Olimpia Satu-Mare - CSM Resita = 2 - 0 * 1 - 3
Politehnica Timisoara - CSM Sibiu = 4 - 1 * 2 - 2
Metalurgistul Cugir - Minerul Anina = 1 - 0 * 1 - 2
Electroputere Craiova - CFR Timisoara = 0 - 0 * 1 - 4
_______________________________________________________________
Rounds 15-30 30.11. 21.06.
CSM Resita - Gaz metan Medias = 2 - 0 * 1 - 4
Olimpia Oradea - Electroputere Craiova = 5 - 0 * 2 - 3
CSM Sibiu - CFR Arad = 2 - 0 * 2 - 0
Minerul Anina - Politehnica Timisoara = 3 - 2 * 1 - 2
Vagonul Arad - Metalul Turnu-Severin = 4 - 0 * 1 - 0
CFR Timisoara - Metalurgistul Cugir = 2 - 0 * 0 - 0
Minerul Baia-Mare - Chimia Râmnicu-Vâlcea = 4 - 0 * 0 - 2
Metalul Hunedoara - Olimpia Satu-Mare = 2 - 0 * 2 - 2
_____________________________________________________________________________
Seria II Pd W D L F A W D L F A Pts
1. CFR TIMISOARA 30 12 3 0 35 8 2 6 7 9 15 37
2. CSM Sibiu 30 12 3 0 26 8 2 6 7 9 18 37
3. Minerul Baia-Mare 30 13 2 0 25 1 2 4 9 3 13 36
4. Politehnica Timisoara 30 14 1 0 42 10 0 5 10 11 28 34
5. CSM Resita 30 12 2 1 28 6 2 4 9 12 23 34
6. Olimpia Satu-Mare 30 12 2 1 27 9 2 2 11 8 25 32
7. Electroputere Craiova 30 10 4 1 23 10 3 1 11 11 38 31
8. Vagonul Arad 30 9 3 3 18 7 2 5 8 7 18 30
9. Minerul Anina 30 13 1 1 43 13 1 0 14 9 29 29
10. Metalul Hunedoara 30 10 5 0 31 7 1 1 13 5 26 28
11. Metalurgistul Cugir 30 9 4 2 19 7 3 0 12 11 27 28
12. Gaz metan Medias 30 11 2 2 26 9 2 0 13 12 35 28
13. Olimpia Oradea 30 11 3 1 39 11 0 2 13 9 42 27
14. CFR Arad 30 10 4 1 31 12 1 1 13 8 33 27
15. Chimia Râmnicu-Vâlcea 30 10 2 3 18 7 1 2 12 10 33 26
16. Metalul Turnu-Severin 30 7 0 8 13 17 0 2 13 8 41 16
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.
ROMANIA
Season 1970-71 * Division A
Round 1 [30 August 1970]
DINAMO BUCURESTI - DINAMO BACAU = 2 - 1 (1-0)
1-0 Nunweiller VI 33, 2-0 Dinu 58, 2-1 D.Ene 84
PROGRESUL BUCURESTI - CFR CLUJ-NAPOCA = 1 - 0 (1-0)
1-0 Dudu Georgescu 1
UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA - RAPID BUCURESTI = 1 - 0 (1-0)
1-0 Adam 24
JIUL PETROSANI - UTA (ARAD) = 0 - 2 (0-1)
0-1 Sima 13, 0-2 O.Dembrovschi 58
PETROLUL PLOIESTI - POLITEHNICA IASI = 3 - 1 (1-0)
1-0 Dincuta 32, 2-0 Grozea 58, 3-0 Crângasu 70, 3-1 Lupulescu 75
CFR TIMISOARA - UNIVERSITATEA CRAIOVA = 0 - 1 (0-1)
0-1 Oblemenco 18
FC ARGES PITESTI - STEAGUL ROSU BRASOV = 0 - 1 (0-0)
0-1 Pescaru 75
FARUL CONSTANTA - STEAUA BUCURESTI = 2 - 1 (0-1)
0-1 Stefanescu 15, 1-1 Oprea 80, 2-1 Caraman 85
Round 2 [6 September 1970]
CFR CLUJ-NAPOCA - DINAMO BUCURESTI = 0 - 1 (0-1)
0-1 Lucescu 9
UTA (ARAD) - PROGRESUL BUCURESTI = 2 - 0 (1-0)
1-0 Domide 40, 2-0 Domide 65
DINAMO BACAU - PETROLUL PLOIESTI = 5 - 0 (2-0)
1-0 D.Ene 42, 2-0 Vatafu 45 -p, 3-0 S.Avram 48, 4-0 D.Ene 60, 5-0 Rugiubei 81
UNIVERSITATEA CRAIOVA - FC ARGES PITESTI = 1 - 0 (0-0)
1-0 Ivan 75
STEAGUL ROSU BRASOV - FARUL CONSTANTA = 2 - 0 (2-0)
1-0 Cadar 33, 2-0 Pescaru 36
POLITEHNICA IASI - CFR TIMISOARA = 1 - 0 (1-0)
1-0 Lupulescu 26
RAPID BUCURESTI - JUL PETROSANI = 1 - 0 (0-0)
1-0 Dinu 81-p
STEAUA BUCURESTI - UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA = 3 - 1 (2-0)
1-0 Manea 21, 2-0 Iordanescu 39, 3-0 Pantea 63, 3-1 Dan Anca 76
Round 3 [13 September 1970]
DINAMO BUCURESTI - POLITEHNICA IASI = 1 - 3 (0-2)
0-1 Lupulescu 24, 0-2 Goliac 38, 0-3 Moldoveanu 48, 1-3 Dumitrache 67-p
FARUL CONSTANTA - UNIVERSITATEA CRAIOVA = 2 - 0 (0-0)
1-0 Caraman 65, 2-0 Kallo 73
PETROLUL PLOIESTI - RAPID BUCURESTI = 0 - 0
FC ARGES PITESTI - CFR CLUJ-NAPOCA = 4 - 1 (2-0)
1-0 Dobrin 27, 2-0 Radu 32, 2-1 Cojocaru 56, 3-1 M.Popescu 71, 4-1 Jercan 72
PROGRESUL BUCURESTI - STEAGUL ROSU BRASOV = 2 - 0 (1-0)
1-0 Dudu Georgescu 20, 2-0 Dudu Georgescu 57
CFR TIMISOARA - DINAMO BACAU = 2 - 0 (0-0)
1-0 Bojin 51, 2-0 Bojin 80
UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA - UTA (ARAD) = 3 - 0 (1-0)
1-0 Barbu 26, 2-0 Uifaleanu 77, 3-0 Barbu 89
JIUL PETROSANI - STEAUA BUCURESTI = 1 - 1 (1-0)
1-0 M.Popescu 36, 1-1 Tataru 53
Round 4 [20 September 1970]
PROGRESUL BUCURESTI - DINAMO BUCURESTI = 0 - 0
POLITEHNICA IASI - UNIVERSITATEA LUJ-NAPOCA = 4 - 2 (1-1)
0-1 Adam 2, 1-1 Goliac 43, 2-1 Cuperman 62, 3-1 Incze 65, 4-1 Cuperman 67,
4-2 Adam 76
STEAGUL ROSU BRASOV - CFR TIMISOARA = 1 - 0 (0-0)
1-0 Jambor 65
CFR CLUJ-NAPOCA - FARUL CONSTANTA = 3 - 3 (1-1)
1-0 Petrescu 7, 1-1 Tuian 24, 2-1 Soo 56, 2-2 I.Constantinescu 67,
2-3 Caraman 80, 3-3 O.Ionescu 84
DINAMO BACAU - FC ARGES PITESTI = 3 - 0 (2-0)
1-0 Velicu 14, 2-0 Pana 17, 3-0 Pana 89
UNIVERSIATEA CRAIOVA - JIUL PETROSANI = 1 - 0 (1-0)
1-0 Sandu 17-og
UTA (ARAD) - PETROLUL PLOIESTI = 2 - 0 (0-0)
1-0 Mocanu 51-og, 2-0 Axente 89
STEAUA BUCURESTI - RAPID BUCURESTI = 1 - 1 (1-1)
0-1 Neagu 18, 1-1 Tataru 33
Round 5 [27 September 1970]
CFR TIMISOARA - DINAMO BUCURESTI = 1 - 2 (1-0)
1-0 Mustatea 30-og, 1-1 D.Popescu 46, 1-2 Both 86
UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA - STEAGUL ROSU BRASOV = 0 - 0
FARUL CONSTANTA - PROGRESUL BUCURESTI = 2 - 1 (2-1)
0-1 Dudu Georgescu 5, 1-1 Badea 12-p, 2-1 Oprea 42
RAPID BUCURESTI - UTA (ARAD) = 1 - 0 (0-0)
1-0 Nasturescu 74
PETROLUL PLOIESTI - UNIVERSITATEA CRAIOVA = 3 - 1 (2-0)
1-0 Petrut 7, 2-0 Petrut 35, 3-0 Dincuta 54, 3-1 Balan 66
FC ARGES PITESTI - POLITEHNICA IASI = 2 - 2 (0-1)
0-1 Incze 15, 1-1 Fratila 51, 1-2 Moldoveanu 79, 2-2 Radu 83
JIUL PETROSANI - CFR CLUJ-NAPOCA = 2 - 0 (1-0)
1-0 Dodu 33-p, 2-0 I.Constantin 51
STEAUA BUCURESTI - DINAMO BACAU = 4 - 2 (1-0)
1-0 Tataru 39, 2-0 Kiss 49-og, 2-1 Pana 52, 2-2 Vatafu 79,
3-2 Pantea 85, 4-2 Manea 87
Round 6 [4 October 1970]
DINAMO BUCURESTI - FARUL CONSTANTA = 4 - 1 (1-0)
1-0 D.Popescu 33, 2-0 D.Popescu 50, 3-0 Dumitrache 51, 3-1 Kallo 58,
4-1 Haidu 85
PROGRESUL BUCURESTI - FC ARGES PITESTI = 2 - 2 (2-1)
1-0 I.Dinu 4, 1-1 Fratila 11, 2-1 Mircea Sandu 15, 2-2 Stefanescu 90
JIUL PETROSANI - CFR TIMISOARA = 2 - 1 (2-0)
1-0 Libardi 17, 2-0 Libardi 31, 2-1 Bojin 82
POLITEHNICA IASI - RAPID BUCURESTI = 0 - 0
CFR CLUJ-NAPOCA - DINAMO BACAU = 2 - 1 (2-1)
1-0 S.Bretan 2, 1-1 Vatafu 15, 2-1 Soo 39
PETROLUL PLOIESTI - UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA = 1 - 0 (0-0)
1-0 Grozea 85
UNIVERSITATEA CRAIOVA - STEAGUL ROSU BRASOV = 1 - 0 (0-0)
1-0 Deselnicu 58
UTA (ARAD) - STEAUA BUCURESTI = 1 - 0 (1-0)
1-0 Fl.Dumitrescu 39
Round 7 [18 October 1970]
FC ARGES PITESTI - DINAMO BUCURESTI = 1 - 1 (1-0)
1-0 Rosu 36, 1-1 Salceanu 74
FARUL CONSTANTA - PETROLUL PLOIESTI = 1 - 1 (1-0)
1-0 Oprea 42, 1-1 Badin 58
STEAGUL ROSU ARAD - UTA (ARAD) = 0 - 0
UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA - JIUL PETROSANI = 3 - 0 (2-0)
1-0 Barbu 36, 2-0 Adam 42, 3-0 Dan Anca 86
RAPID BUCURESTI - UNIVERSITATEA CRAIOVA = 1 - 1 (0-0)
1-0 Anghelescu 57, 1-1 Oblemenco 87
DINAMO BACAU - PROGRESUL BUCURESTI = 2 - 0 (2-0)
1-0 Pana 8, 2-0 Florea 36
CFR TIMISOARA - CFR CLUJ-NAPOCA = 0 - 1 (0-1)
0-1 Soo 39
STEAUA BUCURESTI - POLITEHNICA IASI = 3 - 2 (1-2)
1-0 Vigu 5, 1-1 Goliac 14, 1-2 Cuperman 43, 2-2 Tataru 77, 3-2 Iordanescu 82
Round 8 [25 October 1970]
DINAMO BUCURESTI - STEAUA BUCURESTI = 3 - 0 (2-0)
1-0 Salceanu 41, 2-0 Nunweiller VI 42, 3-0 Dinu 67
RAPID BUCURESTI - PROGRESUL BUCURESTI = 2 - 0 (1-0)
1-0 Codreanu 13, 2-0 Codreanu 56
CFR CLUJ-NAPOCA - UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA = 2 - 1 (1-1)
0-1 Adam 12, 1-1 Petrescu 38, 2-1 O.Ionescu 85
PETROLUL PLOIESTI - STEAGUL ROSU BRASOV = 4 - 0 (2-0)
1-0 Grozea 2, 2-0 Dincuta 6, 3-0 N.Ionescu 48, 4-0 Juhasz 53
JIUL PETROSANI - FC ARGES PITESTI = 4 - 1 (1-0)
1-0 Vlad autogol 19, 2-0 Libardi 70, 3-0 I.Constantin 75, 3-1 Iancu 76,
4-1 Turcan 78
POLITEHNICA IASI - UNIVERSITATEA CRAIOVA = 2 - 0 (0-0)
1-0 Moldoveanu 72, 2-0 Bâtlan 86-og
FARUL CONSTANTA - SC BACAU = 4 - 2 (2-0)
1-0 Tufan 8, 2-0 Oprea 37, 3-0 Badea 48, 3-1 D.Ene 51, 4-1 Ologu 52, 4-2 D.Ene 55
# Dinamo Bacau are now known as Sport Club Bacau
UTA (ARAD) - CFR TIMISOARA = 6 - 0 (1-0)
1-0 Petescu 23, 2-0 Axente 49, 3-0 Dumbreanu 57, 4-0 Axente 64, 5-0 Sima 70,
6-0 Dumbreanu 72
Round 9 [1 November 1970]
DINAMO BUCURESTI - UTA (ARAD) = 4 - 1 (2-0)
1-0 Dumitrache 31, 2-0 D.Popescu 45, 3-0 Dinu 53, 4-0 Dumitrache 58-p,
4-1 Domide 73
CFR TIMISOARA - RAPID BUCURESTI = 1 - 3 (1-2)
0-1 Codreanu 23, 0-2 Neagu 37, 1-2 Panici 40, 1-3 M.Stelian 76
CFR CLUJ-NAPOCA - POLITEHNICA IASI = 2 - 4 (1-1)
0-1 Cuperman 1-p, 1-1 Soo 4, 1-2 Lupulescu 62, 1-3 Moldoveanu 63,
1-4 Cuperman 67, 2-4 O.Ionescu 84
STEAGUL ROSU BRASOV - JIUL PETROSANI = 1 - 0 (1-0)
1-0 Stoker 41-og
SC BACAU - UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA = 2 - 0 (0-0)
1-0 Pana 59, 2-0 Baluta 85
PROGRESUL BUCURESTI - PETROLUL PLOIESTI = 0 - 1 (0-0)
0-1 Dridea 59
FC ARGES PITESTI - FARUL CONSTANTA = 2 - 1 (0-0)
1-0 Rosu 61, 2-0 Fratila 65, 2-1 Tanase 77
UNIVERSITATEA CRAIOVA - STEAUA BUCURESTI = 0 - 2 (0-1)
0-1 Iordanescu 3, 0-2 Iordanescu 89
Round 10 [15 November 1970]
PETROLUL PLOIESTI - DINAMO BUCURESTI = 2 - 1 (2-1)
1-0 Moraru 15, 2-0 Nunweiller III 30-og, 2-1 Deleanu 37
JIUL PETROSANI - SC BACAU = 1 - 0 (1-0)
1-0 Libardi 3
POLITEHNICA IASI - PROGRESUL BUCURESTI = 1 - 1 (0-0)
0-1 Filipescu 66, 1-1 Ianul 85
UTA (ARAD) - UNIVERSITATEA CRAIOVA = 0 - 2 (0-1)
0-1 Oblemenco 13, 0-2 Balan 73
UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA - FC ARGES PITESTI = 1 - 0 (1-0)
1-0 Adam 38-p
FARUL CONSTANTA - CFR TIMISOARA = 2 - 1 (1-0)
1-0 Oprea 7, 1-1 Floares 52, 2-1 Ologu 74
RAPID BUCURESTI - CFR CLUJ-NAPOCA = 3 - 1 (2-0)
1-0 Codreanu 13, 2-0 Neagu 18, 3-0 Neagu 75-p 3-1 Cojocaru 86
STEAUA BUCURESTI - STEAGUL ROSU BRASOV = 1 - 2 (1-1)
1-0 Dumitriu III 2, 1-1 Dumitriu II 38, 1-2 Dragoi 64
Round 11 [22 November 1970]
DINAMO BUCURESTI - JIUL PETROSANI = 4 - 0 (1-0)
1-0 D.Popescu 44, 2-0 Dumitrache 56, 3-0 Salceanu 58, 4-0 Salceanu 63
POLITEHNICA IASI - FARUL CONSTANTA = 3 - 2 (0-1)
0-1 Caraman 30, 1-1 Moldoveanu 46, 2-1 Incze 47, 2-2 Tufan 73, 3-2 Alecu 80
PROGRESUL BUCURESTI - CFR TIMISOARA = 0 - 1 (0-0)
0-1 Bojin 49
CFR TIMISOARA - PETROLUL PLOIESTI = 3 - 2 (1-0)
1-0 S.Bretan 7, 1-1 Ciucu 48, 1-2 Moraru 62, 2-2 Burlacu 68, S.Bretan 80
UNIVERSITATEA CRAIOVA - UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA = 1 - 1 (0-1)
0-1 Munteanu 8, 1-1 Oblemenco 80
SC BACAU - UTA (ARAD) = 1 - 0 (0-0)
1-0 Florea 68
STEAGUL ROSU BRASOV - RAPID BUCURESTI = 1 - 1 (0-1)
0-1 Codreanu 31, 1-1 Olteanu 86
FC ARGES PITESTI - STEAUA BUCURESTI = 0 - 0
Round 12 [28 November 1970]
RAPID BUCURESTI - DINAMO BUCURESTI = 1 - 1 (1-0)
1-0 Lupescu 42, 1-1 D.Popescu 57
UTA (ARAD) - POLITEHNICA IASI = 2 - 0 (1-0)
1-0 Axente 5, 2-0 Lereter 77-p
CFR CLUJ-NAPOCA - UNIVERSITATEA CRAIOVA = 0 - 0
SC BACAU - STEAGUL ROSU BRASOV = 1 - 0 (0-0)
1-0 Hritcu 64
FARUL CONSTANTA - UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA = 2 - 0 (1-0)
1-0 Oprea 40, 2-0 Oprea 55
CFR TIMISOARA - FC ARGES PITESTI = 0 - 2 (0-0)
0-1 Iancu 47, 0-2 Iancu 78
PETROLUL PLOIESTI - JIUL PETROSANI = 1 - 0 (0-0)
1-0 Grozea 63
PROGRESUL BUCURESTI - STEAUA BUCURESTI = 1 - 1 (0-1)
0-1 Stefanescu 29, 1-1 V.Popescu 89
Round 13 [6 December 1970]
UNIVERSITATEA CRAIOVA - DINAMO BUCURESTI = 1 - 0 (1-0)
1-0 Oblemenco 43-p
FC ARGES PITESTI - STEAGUL ROSU BRASOV = 1 - 0 (0-0)
1-0 Pescaru 50
UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA - CFR TIMISOARA = 2 - 0 (1-0)
1-0 Dan Anca 41, 2-0 Stâncel 87
UTA (ARAD) - FARUL CONSTANTA = 3 - 0 (3-0)
1-0 Poszony 29, 2-0 Brasovschi 32, 3-0 Mustafa 73-og
JIUL PETROSANI - PROGRESUL BUCURESTI = 3 - 1 (0-1)
0-1 Dudu Georgescu 44, 1-1 I.Constantin 46, 2-1 Libardi 63, 3-1 I.Constantin 81
RAPID BUCURESTI - FC ARGES PITESTI = 1 - 1 (1-0)
1-0 Dumitru 37, 1-1 Fratila 80
POLITEHNICA IASI - SC BACAU = 3 - 1 (1-1)
1-0 Moldoveanu 1, 1-1 Baluta 32, 2-1 Ianul 52, 3-1 Cuperman 83
STEAUA BUCURESTI - PETROLUL PLOIESTI = 0 - 0
Round 14 [9 December 1970]
DINAMO BUCURESTI - UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA = 2 - 1 (2-0)
1-0 D.Popescu 26, 2-0 Salceanu 27, 2-1 Mihaila 76
PROGRESUL BUCURESTI - UNIVERSITATEA CRAIOVA = 1 - 0 (1-0)
1-0 Mircea Sandu 88
CFR TIMISOARA - PETROLUL PLOIESTI = 1 - 0 (1-0)
1-0 Periat 17
SC BACAU - RAPID BUCURESTI = 1 - 0 (0-0)
1-0 Florea 82
FARUL CONSTANTA - JIUL PETROSANI = 1 - 0 (0-0)
1-0 Kallo 85
FC ARGES PITESTI - UTA (ARAD) = 4 - 1 (3-1)
1-0 Fratila 3, 2-0 Radu 11, 2-1 Axente 17, 3-1 Fratila 38, 4-1 Radu 63
POLITEHNICA IASI - STEAGUL ROSU BRASOV = 0 - 1 (0-0)
0-1 Györfi 77
CFR CLUJ-NAPOCA - STEAUA BUCURESTI = 5 - 0 (3-0)
1-0 Soo 18, 2-0 O.Ionescu 24, 3-0 O.Ionescu 36, 4-0 M.Bretan 83, 5-0 Soo 88
Round 15 [13 December 1970]
STEAGUL ROSU BRASOV - DINAMO BUCURESTI = 0 - 0
UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA - PROGRESUL BUCURESTI = 1 - 0 (0-0)
1-0 Stâncel 60
JIUL PETROSANI - POLITEHNICA IASI = 2 - 0 (1-0)
1-0 Naidin 6, 2-0 Kotormany 90
UNIVERSITATEA CRAIOVA - SC BACAU = 2 - 0 (1-0)
1-0 Hritcu 28-og, 2-0 Nita 87
PETROLUL PLOIESTI - FC ARGES PITESTI = 2 - 0 (2-0)
1-0 Dincuta 17, 2-0 Ciucu 22
RAPID BUCURESTI - FARUL CONSTANTA = 2 - 2 (0-1)
0-1 Badea 18, 0-2 Caraman 54, 1-2 Petreanu 72, 2-2 Codreanu 75
UTA (ARAD) - CFR CLUJ-NAPOCA = 3 - 0 (2-0)
1-0 Brasovschi 29, 2-0 Brasovschi 39, 3-0 Petescu 90
STEAUA BUCURESTI - CFR TIMISOARA = 4 - 0 (2-0)
1-0 Tataru 5-p, 2-0 Iordanescu 15, 3-0 Tataru 53, 4-0 Tataru 77
Round 16 [14 March 1971]
SC BACAU - DINAMO BUCURESTI = 1 - 1 (0-0)
0-1 Haidu 62, 1-1 Baluta 75
CFR CLUJ-NPOCA - PROGRESUL BUCURESTI = 1 - 0 (1-0)
1-0 S.Bretan 44
UTA (ARAD) - JIUL PETROSANI = 2 - 1 (1-0)
1-0 Axente 10, 1-1 I.Constantin 70, 2-1 Fl.Dumitrescu 80
STEAGUL ROSU BRASOV - FC ARGES PITESTI = 3 - 0 (2-0)
1-0 Dumitriu II 20, 2-0 Cadar 31, 3-0 Balint 69
POLITEHNICA IASI - PETROLUL PLOIESTI = 3 - 0 (0-0)
1-0 Alecu 51, 2-0 Moldovan 58, 3-0 Lupulescu 82
UNIVERSITATEA CRAIOVA - CFR TIMISOARA = 1 - 1 (0-1)
0-1 Floares 44, 1-1 Oblemenco 78
RAPID BUCURESTI - UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA = 1 - 0 (0-0)
1-0 Neagu 36
STEAUA BUCURESTI - FARUL CONSTANTA = 0 - 0
Round 17 [21 March 1971]
DINAMO BUCURESTI - CFR CLUJ-NAPOCA = 4 - 0 (2-0)
1-0 Dumitrache 28 -p, 2-0 Nunweiller VI 45, 3-0 Dinu 82, 4-0 Dumitrache 85-p
PETROLUL PLOIESTI - SC BACAU = 2 - 0 (1-0)
1-0 Dincuta 14, 2-0 Dridea 68-p
PROGRESUL BUCURESTI - UTA (ARAD) = 1 - 2 (1-1)
1-0 Nastase 25, 1-1 Birau 44, 1-2 Domide 69
FC ARGES PITESTI - UNIVERSITATEA CRAIOVA = 1 - 0 (1-0)
1-0 Fratila 11
FARUL CONSTANTA - STEAGUL ROSU BRASOV = 1 - 0 (1-0)
1-0 Ologu 43
JIUL PETROSANI - RAPID BUCURESTI = 0 - 2 (0-0)
0-1 Adam 84, 0-2 Neagu 90
CFR TIMISOARA - POLITEHNICA IASI = 2 - 1 (1-0)
1-0 Floares 12, 1-1 Cuperman 71, 2-1 Pârvu 73
UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA - STEAUA BUCURESTI = 0 - 2 (0-0)
0-1 Pantea 17, 0-2 Pantea 73
Round 18 [28 March 1971]
POLITEHNICA IASI - DINAMO BUCURESTI = 0 - 0
UNIVERSITATEA CRAIOVA - FARUL CONSTANTA = 3 - 1 (1-1)
1-0 Oblemenco 35, 1-1 Tufan 45, 2-1 Strâmbeanu 55, 2-1 Oblemenco 80
RAPID BUCURESTI - PETROLUL PLOIESTI = 1 - 0 (1-0)
1-0 Neagu 36
CFR CLUJ-NAPOCA - FC ARGES PITESTI = 2 - 2 (0-1)
0-1 Jercan 16, 0-2 Dobrin 46, 1-2 Tegean 60, 2-2 Lupu 88
STEAGUL ROSU BRASOV - PROGRESUL BUCURESTI = 1 - 3 (0-3)
0-1 Matei 7, 0-2 Matei 35 -p, 0-3 Raksi 42, 1-3 Florescu 85
SC BACAU - CFR TIMISOARA = 1 - 0 (0-0)
1-0 Dutan 52
UTA (ARAD) - UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA = 0 - 0
STEAUA BUCURESTI - JIUL PETROSANI = 2 - 0 (1-0)
1-0 Tataru 22, 2-0 Tataru 71
Round 19 [4 April 1971]
DINAMO BUCURESTI - PROGRESUL BUCURESTI = 1 - 2 (1-1)
1-0 Dumitrache 15, 1-1 Nastase 22, 1-2 Beldeanu 69
UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA - POLITEHNICA IASI = 2 - 0 (0-0)
1-0 D.Mocanu 46, 2-0 Adam 70
CFR TIMISOARA - STEAGUL ROSU BRASOV = 0 - 0
FARUL CONSTANTA - CFR CLUJ-NAPOCA = 2 - 0 (0-0)
1-0 Tufan 47, 2-0 Tufan 69
FC ARGES PITESTI - SC BACAU = 4 - 1 (3-0)
1-0 Jercan 4, 2-0 Prepurgel 30, 3-0 M.Popescu 32, 4-0 Radu 50, 4-1 D.Ene 74
PETROLUL PLOIESTI - UTA (ARAD) = 1 - 1 (0-0)
1-0 Ciucu 65, 1-1 Petescu 87
JIUL PETROSANI - UNIVERSITATEA CRAIOVA = 1 - 0 (0-0)
1-0 I.Constantin 74
RAPID BUCURESTI - STEAUA BUCURESTI = 0 - 0
Round 20 [11 April 1971]
DINAMO BUCURESTI - CFR TIMISOARA = 2 - 0 (1-0)
1-0 Cheran 36, 2-0 Salceanu 54
STEAGUL ROSU BRASOV - UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA = 0 - 1 (0-1)
0-1 Anca 42
PROGRESUL BUCURESTI - FARUL CONSTANTA = 0 - 0
UTA (ARAD) - RAPID BUCURESTI = 1 - 1 (1-0)
1-0 Brasovschi 12, 1-1 Neagu 48
UNIVERSITATEA CRAIOVA - PETROLUL PLOIESTI = 1 - 1 (0-1)
0-1 Ciupitu 32, 1-1 Ivan 50
POLITEHNICA IASI - FC ARGES PITESTI = 2 - 0 (2-0)
1-0 Moldoveanu 4, 1-1 Cuperman 34
CFR CLUJ-NAPOCA - JIUL PETROSANI = 0 - 0
SC BACAU - STEAUA BUCURESTI = 0 - 2 (0-0)
0-1 Marcu 50, 0-2 Tataru 86
Round 21 [25 April 1971]
FARUL CONSTANTA - DINMAO BUCURESTI = 2 - 1 (2-1)
1-0 Ologu 18, 2-0 Ologu 25, 2-1 Deleanu 40
FC ARGES PITESTI - PROGRESUL BUCURESTI = 3 - 0 (3-0)
1-0 Fratila 10, 2-0 Radu 12, 3-0 Fratila 29
CFR TIMISOARA - JIUL PETROSANI = 1 - 2 (0-1)
0-1 Peronescu 30, 1-1 Regep 58-p, 1-2 Libardi 80
RAPID BUCURESTI - POLITEHNICA IASI = 2 - 1 (1-1)
0-1 Incze 1, 1-1 Stefan Dan 10, 2-1 M.Stelian 85
SC BACAU - CFR CLUJ-NAPOCA = 0 - 0
UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA - PETROLUL PLOIESTI = 1 - 1 (1-1)
0-1 Dincuta 38, 1-1 Adam 43
STEAGUL ROSU BRASOV - UNIVERSITATEA CRAIOVA = 1 - 0 (0-0)
1-0 Pescaru 84
STEAUA BUCURESTI - UTA (ARAD) = 3 - 0 (1-0)
1-0 Iordanescu 43, 2-0 Dumitriu III 67, 3-0 Iordanescu 86
Round 22 [2 May 1971]
DINAMO BUCURESTI - FC ARGES PITESTI = 1 - 0 (0-0)
1-0 Lucescu 72
PETROLUL PLOIESTI - FARUL CONSTANTA = 1 - 1 (0-1)
0-1 Caraman 12, 1-1 Dincuta 68
UTA (ARAD) - STEAGUL ROSU BRASOV = 3 - 1 (0-0)
1-0 Sima 46, 2-0 Axente 56, 3-0 Olteanu 60-og, 3-1 Gergely 78
JIUL PETROSANI - UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA = 0 - 0
UNIVERSITATEA CRAIOVA - RAPID BUCURESTI = 1 - 0 (0-0)
1-0 Taralunga 58
PROGRESUL BUCURESTI - SC BACAU = 3 - 1 (1-0)
1-0 Raksi 6, 2-0 Nastase 63, 3-0 Nastase 68, 3-1 Rugiubei 79
CFR CLUJ-NAPOCA - CFR TIMISOARA = 3 - 1 (0-1)
0-1 Bojin 32, 1-1 O.Ionescu 50, 2-1 S.Bretan 56, 3-1 Fanea Lazar 62
POLITEHNICA IASI - STEAUA BUCURESTI = 2 - 0 (1-0)
1-0 Ciugarin 3-og, 2-0 Moldoveanu 73
Round 23 [9 May 1971]
STEAUA BUCURESTI - DINAMO BUCURESTI = 0 - 1 (0-1)
0-1 Salceanu 17
SC BACAU - FARUL CONSTANTA = 2 - 1 (0-0)
1-0 Pana 50, 2-0 Rugiubei 51, 2-1 Ologu 71
CFR TIMISOARA - UTA (ARAD) = 2 - 0 (0-0)
1-0 Floares 59, 2-0 Periat 67
UNIVERSITATEA CRAIOVA - POLITEHNICA IASI = 1 - 0 (1-0)
1-0 Nita 25
FC ARGES PITESTI - JIUL PETROSANI = 1 - 0 (0-0)
1-0 Fratila 80
PROGRESUL BUCURESTI - RAPID BUCURESTI = 0 - 1 (0-1)
0-1 Neagu 22
UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA - CFR CLUJ-NAPOCA = 1 - 1 (1-0)
1-0 D.Mocanu 5, 1-1 Cojocaru 87-p
STEAGUL ROSU BRASOV - PETROLUL PLOIESTI = 2 - 0 (1-0)
1-0 Pescaru 17, 2-0 Györfy 52
Round 24 [22 May 1971]
UTA (ARAD) - DINAMO BUCURESTI = 0 - 2 (0-0)
0-1 Dumitrache 69, 0-2 Dumitrache 80
FARUL CONSTANTA - FC ARGES PITESTI = 1 - 1 (1-1)
0-1 Radu 32, 1-1 Ologu 38
POLITEHNICA IASI - CFR CLUJ-NAPOCA = 2 - 0 (1-0)
1-0 Moldoveanu 30, 2-0 Moldoveanu 76
UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA - SC BACAU = 1 - 1 (1-1)
1-0 Uifaleanu 14, 1-1 Velicu 38
RAPID BUCURESTI - CFR TIMISOARA = 3 - 0 (2-0)
1-0 Anghelescu 34, 2-0 Dumitru 38, 3-0 Dumitru 60
JIUL PETROSANI - STEAGUL ROSU BRASOV = 2 - 1 (1-0)
1-0 I.Constantin 34, 2-0 I.Constantin 58, 2-1 Necula 75
PETROLUL PLOIESTI - PROGRESUL BUCURESTI = 1 - 1 (0-0)
0-1 Nastase 52, 1-1 Grozea 65
STEAUA BUCURESTI - UNIVERSITATEA CRAIOVA = 1 - 1 (1-0)
1-0 Iordanescu 41, 1-1 Oblemenco 52
Round 25 [30 May 1971]
DINAMO BUCURESTI - PETROLUL PLOIESTI = 2 - 2 (2-1)
0-1 Dincuta 8, 1-1 Dumitrache 8, 2-1 Salceanu 12, 2-2 Petrut 52
SC BACAU - JIUL PETROSANI = 2 - 0 (0-0)
1-0 Dembrovschi 60, 2-0 Dembrovschi 85 -p
PROGRESUL BUCURESTI - POLITEHNICA IASI = 4 - 2 (1-0)
1-0 V.Popescu 13, 1-1 Moldoveanu 52, 1-2 Lupulescu 58, 2-2 V.Popescu 73,
3-2 Nastase 80, 4-2 Matei 87
UNIVERSITATEA CRAIOVA - UTA (ARAD) = 1 - 0 (1-0)
1-0 Oblemenco 4
FC ARGES PITESTI - UNIVERSITTEA CLUJ-NAPOCA = 1 - 1 (0-0)
0-1 Anca 57, 1-1 Fratila 76
CFR TIMISOARA - FARUL CONSTANTA = 0 - 0
CFR CLUJ-NAPOCA - RAPID BUCURESTI = 3 - 1 (1-1)
1-0 Tegean 12, 1-1 Petreanu 35, 2-1 Fanea Lazar 73, 3-1 Soo 84
STEAGUL ROSU BRASOV - STEAUA BUCURESTI = 2 - 1 (0-0)
1-0 Florescu 80, 2-0 Dragoi 83, 2-1 Marcu 89
Round 26 [6 June 1971]
JIUL PETROSANI - DINAMO BUCURESTI = 2 - 0 (1-0)
1-0 Naidin 17, 2-0 Naidin 57
FARUL CONSTANTA - POLITEHNICA IASI = 2 - 1 (0-0)
1-0 Caraman 67, 2-0 Stoica 73, 2-1 Cuperman 75
RAPID BUCURESTI - STEAGUL ROSU BRASOV = 1 - 3 (1-3)
0-1 Dumitriu II 30, 0-2 Györfy 35, 0-3 Ivancescu 38-p, 1-3 Petreanu 43
PETROLUL PLOIESTI - CFR CLUJ-NAPOCA = 2 - 1 (1-0)
1-0 Badin 37, 2-0 Dridea 80, 2-1 Tegean 88
UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA - UNIVERSITATEA CRAIOVA = 5 - 1 (3-0)
1-0 Adam 10, 2-0 Adam 22, 3-0 Stâncel 37, 4-0 D.Mocanu 53, 4-1 Taralunga 58,
5-1 Cretu 74
UTA (ARAD) - SC BACAU = 6 - 0 (3-0)
1-0 Lereter 26-p, 2-0 Brosovschi 27, 3-0 Domide 33, 4-0 Brosovschi 68,
5-0 Brosovschi 77, 6-0 Kun II 89
CFR TIMISOARA - PROGRESUL BUCURESTI = 2 - 1 (2-1)
1-0 Bojin 1, 2-0 Periat 22, 2-1 Raksi 29
STEAUA BUCURESTI - FC ARGES PITESTI = 5 - 1 (4-0)
1-0 Satmareanu 16, 2-0 Tataru 21 -p, 3-0 Tataru 23, 4-0 Olteanu 36-og,
5-0 Tataru 60, 5-1 Fratila 62
Round 27 [9 June 1971]
DINAMO BUCURESTI - RAPID BUCURESTI = 1 - 1 (0-0)
0-1 Neagu 76, 1-1 Lucescu 89
POLITEHNICA IASI - UTA (ARAD) = 4 - 1 (3-1)
1-0 Marica 18, 2-0 Marica 21, 2-1 Lereter 29, 3-1 Cuperman 43, 4-1 Marica 49
UNIVERSITATEA CRAIOVA - CFR CLUJ-NAPOCA = 1 - 1 (1-0)
1-0 Nita 19, 1-1 Marius Bretan 66
STEAGUL ROSU BRASOV - SC BACAU = 0 - 0
FC ARGES PITESTI - CFR TIMISOARA = 3 - 1 (1-0)
1-0 Mehedintu 36-og, 2-0 Dobrin 60, 2-1 Seceleanu 77, 3-1 Dobrin 79
JIUL PETROSANI - PETROLUL PLOIESTI = 2 - 0 (0-0)
1-0 Naidin 56, 2-0 Naidin 79
UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA - FARUL CONSTANTA = 3 - 2 (1-1)
1-0 Barbu 17, 1-1 Tufan 32, 2-1 Anca 51, 2-2 Badea 65, 3-2 Adam 73
STEAUA BUCURESTI - PROGRESUL BUCURESTI = 2 - 2 (2-1)
1-0 Cristache 3, 1-1 Nastase 10, 2-1 Tataru 23, 2-2 Kassai 71
Round 28 [13 June 1971]
DINAMO BUCURESTI - UNIVERSITATEA CRAIOVA = 1 - 2 (1-2)
0-1 Bâtlan 12, 0-2 Oblemenco 25, 1-2 Dumitrache 27
CFR CLUJ-NAPOCA - STEAGUL ROSU BRASOV = 3 - 2 (2-0)
1-0 Tegean 37, 2-0 S.Bretan 43, 2-1 Dumitriu II 65, 3-1 O.Ionescu 68,
3-2 Gergely 76
FARUL CONSTANTA - UTA (ARAD) = 0 - 2 (0-2)
0-1 Domide 26, 0-2 N.Constantinescu 30-og
PROGRESUL BUCURESTI - JIUL PETROSANI = 0 - 0
CFR TIMISOARA - UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA = 2 - 1 (1-1)
0-1 Adam 25, 1-1 Regep 29, 2-1 Regep 60
FC ARGES PITESTI - RAPID BUCURESTI = 2 - 0 (1-0)
1-0 Fratila 15, 2-0 M.Popescu 69
SC BACAU - POLITEHNICA IASI = 2 - 0 (2-0)
1-0 Rugiubei 16, 2-0 Rugiubei 32
PETROLUL PLOIESTI - STEAUA BUCURESTI = 1 - 1 (1-1)
1-0 N.Ionescu 14, 1-1 Iordanescu 39
Round 29 [20 June 1971]
UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA - DINAMO BUCURESTI = 2 - 2 (0-1)
0-1 Nunweiller VI 40, 1-1 Munteanu 64, 2-1 Barbu 74, 2-2 Deleanu 76
UNIVERSITATEA CRAIOVA - PROGRESUL BUCURESTI = 3 - 3 (1-1)
1-0 Balan 4, 1-1 Kassai 21, 2-1 Oblemenco 50, 2-2 V.Popescu 57, 2-3 Kassai 62,
3-3 Balan 64
PETROLUL PLOIESTI - CFR TIMISOARA = 1 - 1 (1-1)
1-0 N.Ionescu 33, 1-1 Periat 36
RAPID BUCURESTI - SC BACAU = 0 - 1 (0-0)
0-1 Rugiubei 67
JIUL PETROSANI - FARUL CONSTANTA = 2 - 0 (1-0)
1-0 Peronescu 3, 2-0 Libardi 59
UTA (ARAD) - FC ARGES PITESTI = 6 - 1 (1-1)
0-1 Radu 18, 1-1 Poszony 37, 2-1 Domide 48, 3-1 Kun 52, 4-1 Brosovschi 55,
5-1 Sima 73, 6-1 Kun 80
STEAGUL ROSU BRASOV - POLITEHNICA IASI = 2 - 0 (1-0)
1-0 Györfy 23, 2-0 Florescu 65
STEAUA BUCURESTI - CFR CLUJ-NAPOCA = 6 - 0 (0-0)
1-0 Iordanescu 56, 2-0 Iordanescu 65, 3-0 Marcu 67, 4-0 Tataru 71,
5-0 Aelenei 79, 6-0 Iordanescu 81
Round 30 [27 June 1971]
DINAMO BUCURESTI - STEAGUL ROSU BRASOV = 4 - 4 (2-1)
1-0 Nunweiller VI 15, 2-0 Dumitrache 43, 2-1 Dumitriu II 44, 3-1 Dumitrache 53,
3-2 Florescu 60, 3-3 Cadar 77, 4-3 Dumitrache 79, 4-4 Florescu 89
PROGRESUL BUCURESTI - UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA = 4 - 1 (2-0)
1-0 Kassai 19, 2-0 Kassai 42, 2-1 Barbu 46, 3-1 Nastase 50, 4-1 Nastase 69
POLITEHNICA IASI - JIUL PETROSANI = 6 - 1 (0-0)
1-0 Moldoveanu 51 -p, 2-0 Cuperman 57, 3-0 Simionas 69, 4-0 Lupulescu 74,
5-0 Moldoveanu 83, 5-1 I.Constantin 87, 6-1 Moldoveanu 90
SC BACAU - UNIVERSITATEA CRAIOVA = 3 - 1 (0-1)
0-1 Taralunga 35, 1-1 Rugiubei 70, 2-1 Sânauceanu 75, 3-1 Rugiubei 90
FARUL CONSTANTA - RAPID BUCURESTI = 1 - 4 (1-2)
0-1 Neagu 6, 1-1 Tanase 13, 1-2 Anghelescu 45, 1-3 Neagu 71, 1-4 Petreanu 83
FC ARGES PITESTI - PETROLUL PLOIESTI = 2 - 0 (0-0)
1-0 Pigulea 64, 2-0 Pigulea 86
CFR CLUJ-NAPOCA - UTA (ARAD) = 2 - 2 (1-0)
1-0 O.Ionescu 30, 1-1 Brosovschi 55, 1-2 Sima 66, 2-2 Fanea Lazar 79
CFR TIMISOARA - STEAUA BUCURESTI = 0 - 0
___________________________________________________________
Final table -Division A- [Edition 53]
Pd W D L F A Pts
1. DINAMO BUCURESTI 30 13 10 7 49 31 36
2. UFC Rapid Bucuresti 30 12 11 7 35 25 35
3. Steaua Bucuresti 30 11 11 8 46 27 33
4. UTA (Arad) 30 14 5 11 49 35 33
5. Steagul rosu Brasov 30 13 7 10 32 29 33
6. Universitatea Craiova 30 12 8 10 29 32 32
7. Petrolul Ploiesti 30 10 11 9 33 35 31
8. Politehnica Iasi 30 13 4 13 50 41 30
9. FC Arges Pitesti 30 11 8 11 41 44 30
10. Sport Club Bacau 30 13 4 13 37 41 30
11. Farul Constanta 30 11 8 11 39 45 30
12. Universitatea Cluj-Napoca 30 10 9 11 36 35 29
13. Jiul Petrosani 30 12 4 14 28 35 28
14. CFR Cluj-Napoca 30 9 8 13 33 52 26
15. PROGRESUL BUCURESTI 30 8 9 13 34 39 25 - relegated
16. CFR TIMISOARA 30 7 5 18 21 26 19 - relegated
___________________________________________________________
Promoted: ASA Târgu-Mures and Crisul Oradea
___________________________________________________________
Topscorers:
15 FLOREA DUMITRACHE (Dinamo Bucuresti)
CONSTANTIN MOLDOVEANU (Politehnica Iasi)
GHEORGHE TATARU II (Steaua Bucuresti)
13 Constantin Fratila (FC Arges Pitesti)
12 Mihai Adam (Universitatea Cluj-Napoca)
Anghel Iordanescu (Steaua Bucuresti)
Alexandru Neagu (Rapid Bucuresti)
Ion Oblemenco (Universitatea Craiova)
Season 1970-71 * Division A
Round 1 [30 August 1970]
DINAMO BUCURESTI - DINAMO BACAU = 2 - 1 (1-0)
1-0 Nunweiller VI 33, 2-0 Dinu 58, 2-1 D.Ene 84
PROGRESUL BUCURESTI - CFR CLUJ-NAPOCA = 1 - 0 (1-0)
1-0 Dudu Georgescu 1
UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA - RAPID BUCURESTI = 1 - 0 (1-0)
1-0 Adam 24
JIUL PETROSANI - UTA (ARAD) = 0 - 2 (0-1)
0-1 Sima 13, 0-2 O.Dembrovschi 58
PETROLUL PLOIESTI - POLITEHNICA IASI = 3 - 1 (1-0)
1-0 Dincuta 32, 2-0 Grozea 58, 3-0 Crângasu 70, 3-1 Lupulescu 75
CFR TIMISOARA - UNIVERSITATEA CRAIOVA = 0 - 1 (0-1)
0-1 Oblemenco 18
FC ARGES PITESTI - STEAGUL ROSU BRASOV = 0 - 1 (0-0)
0-1 Pescaru 75
FARUL CONSTANTA - STEAUA BUCURESTI = 2 - 1 (0-1)
0-1 Stefanescu 15, 1-1 Oprea 80, 2-1 Caraman 85
Round 2 [6 September 1970]
CFR CLUJ-NAPOCA - DINAMO BUCURESTI = 0 - 1 (0-1)
0-1 Lucescu 9
UTA (ARAD) - PROGRESUL BUCURESTI = 2 - 0 (1-0)
1-0 Domide 40, 2-0 Domide 65
DINAMO BACAU - PETROLUL PLOIESTI = 5 - 0 (2-0)
1-0 D.Ene 42, 2-0 Vatafu 45 -p, 3-0 S.Avram 48, 4-0 D.Ene 60, 5-0 Rugiubei 81
UNIVERSITATEA CRAIOVA - FC ARGES PITESTI = 1 - 0 (0-0)
1-0 Ivan 75
STEAGUL ROSU BRASOV - FARUL CONSTANTA = 2 - 0 (2-0)
1-0 Cadar 33, 2-0 Pescaru 36
POLITEHNICA IASI - CFR TIMISOARA = 1 - 0 (1-0)
1-0 Lupulescu 26
RAPID BUCURESTI - JUL PETROSANI = 1 - 0 (0-0)
1-0 Dinu 81-p
STEAUA BUCURESTI - UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA = 3 - 1 (2-0)
1-0 Manea 21, 2-0 Iordanescu 39, 3-0 Pantea 63, 3-1 Dan Anca 76
Round 3 [13 September 1970]
DINAMO BUCURESTI - POLITEHNICA IASI = 1 - 3 (0-2)
0-1 Lupulescu 24, 0-2 Goliac 38, 0-3 Moldoveanu 48, 1-3 Dumitrache 67-p
FARUL CONSTANTA - UNIVERSITATEA CRAIOVA = 2 - 0 (0-0)
1-0 Caraman 65, 2-0 Kallo 73
PETROLUL PLOIESTI - RAPID BUCURESTI = 0 - 0
FC ARGES PITESTI - CFR CLUJ-NAPOCA = 4 - 1 (2-0)
1-0 Dobrin 27, 2-0 Radu 32, 2-1 Cojocaru 56, 3-1 M.Popescu 71, 4-1 Jercan 72
PROGRESUL BUCURESTI - STEAGUL ROSU BRASOV = 2 - 0 (1-0)
1-0 Dudu Georgescu 20, 2-0 Dudu Georgescu 57
CFR TIMISOARA - DINAMO BACAU = 2 - 0 (0-0)
1-0 Bojin 51, 2-0 Bojin 80
UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA - UTA (ARAD) = 3 - 0 (1-0)
1-0 Barbu 26, 2-0 Uifaleanu 77, 3-0 Barbu 89
JIUL PETROSANI - STEAUA BUCURESTI = 1 - 1 (1-0)
1-0 M.Popescu 36, 1-1 Tataru 53
Round 4 [20 September 1970]
PROGRESUL BUCURESTI - DINAMO BUCURESTI = 0 - 0
POLITEHNICA IASI - UNIVERSITATEA LUJ-NAPOCA = 4 - 2 (1-1)
0-1 Adam 2, 1-1 Goliac 43, 2-1 Cuperman 62, 3-1 Incze 65, 4-1 Cuperman 67,
4-2 Adam 76
STEAGUL ROSU BRASOV - CFR TIMISOARA = 1 - 0 (0-0)
1-0 Jambor 65
CFR CLUJ-NAPOCA - FARUL CONSTANTA = 3 - 3 (1-1)
1-0 Petrescu 7, 1-1 Tuian 24, 2-1 Soo 56, 2-2 I.Constantinescu 67,
2-3 Caraman 80, 3-3 O.Ionescu 84
DINAMO BACAU - FC ARGES PITESTI = 3 - 0 (2-0)
1-0 Velicu 14, 2-0 Pana 17, 3-0 Pana 89
UNIVERSIATEA CRAIOVA - JIUL PETROSANI = 1 - 0 (1-0)
1-0 Sandu 17-og
UTA (ARAD) - PETROLUL PLOIESTI = 2 - 0 (0-0)
1-0 Mocanu 51-og, 2-0 Axente 89
STEAUA BUCURESTI - RAPID BUCURESTI = 1 - 1 (1-1)
0-1 Neagu 18, 1-1 Tataru 33
Round 5 [27 September 1970]
CFR TIMISOARA - DINAMO BUCURESTI = 1 - 2 (1-0)
1-0 Mustatea 30-og, 1-1 D.Popescu 46, 1-2 Both 86
UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA - STEAGUL ROSU BRASOV = 0 - 0
FARUL CONSTANTA - PROGRESUL BUCURESTI = 2 - 1 (2-1)
0-1 Dudu Georgescu 5, 1-1 Badea 12-p, 2-1 Oprea 42
RAPID BUCURESTI - UTA (ARAD) = 1 - 0 (0-0)
1-0 Nasturescu 74
PETROLUL PLOIESTI - UNIVERSITATEA CRAIOVA = 3 - 1 (2-0)
1-0 Petrut 7, 2-0 Petrut 35, 3-0 Dincuta 54, 3-1 Balan 66
FC ARGES PITESTI - POLITEHNICA IASI = 2 - 2 (0-1)
0-1 Incze 15, 1-1 Fratila 51, 1-2 Moldoveanu 79, 2-2 Radu 83
JIUL PETROSANI - CFR CLUJ-NAPOCA = 2 - 0 (1-0)
1-0 Dodu 33-p, 2-0 I.Constantin 51
STEAUA BUCURESTI - DINAMO BACAU = 4 - 2 (1-0)
1-0 Tataru 39, 2-0 Kiss 49-og, 2-1 Pana 52, 2-2 Vatafu 79,
3-2 Pantea 85, 4-2 Manea 87
Round 6 [4 October 1970]
DINAMO BUCURESTI - FARUL CONSTANTA = 4 - 1 (1-0)
1-0 D.Popescu 33, 2-0 D.Popescu 50, 3-0 Dumitrache 51, 3-1 Kallo 58,
4-1 Haidu 85
PROGRESUL BUCURESTI - FC ARGES PITESTI = 2 - 2 (2-1)
1-0 I.Dinu 4, 1-1 Fratila 11, 2-1 Mircea Sandu 15, 2-2 Stefanescu 90
JIUL PETROSANI - CFR TIMISOARA = 2 - 1 (2-0)
1-0 Libardi 17, 2-0 Libardi 31, 2-1 Bojin 82
POLITEHNICA IASI - RAPID BUCURESTI = 0 - 0
CFR CLUJ-NAPOCA - DINAMO BACAU = 2 - 1 (2-1)
1-0 S.Bretan 2, 1-1 Vatafu 15, 2-1 Soo 39
PETROLUL PLOIESTI - UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA = 1 - 0 (0-0)
1-0 Grozea 85
UNIVERSITATEA CRAIOVA - STEAGUL ROSU BRASOV = 1 - 0 (0-0)
1-0 Deselnicu 58
UTA (ARAD) - STEAUA BUCURESTI = 1 - 0 (1-0)
1-0 Fl.Dumitrescu 39
Round 7 [18 October 1970]
FC ARGES PITESTI - DINAMO BUCURESTI = 1 - 1 (1-0)
1-0 Rosu 36, 1-1 Salceanu 74
FARUL CONSTANTA - PETROLUL PLOIESTI = 1 - 1 (1-0)
1-0 Oprea 42, 1-1 Badin 58
STEAGUL ROSU ARAD - UTA (ARAD) = 0 - 0
UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA - JIUL PETROSANI = 3 - 0 (2-0)
1-0 Barbu 36, 2-0 Adam 42, 3-0 Dan Anca 86
RAPID BUCURESTI - UNIVERSITATEA CRAIOVA = 1 - 1 (0-0)
1-0 Anghelescu 57, 1-1 Oblemenco 87
DINAMO BACAU - PROGRESUL BUCURESTI = 2 - 0 (2-0)
1-0 Pana 8, 2-0 Florea 36
CFR TIMISOARA - CFR CLUJ-NAPOCA = 0 - 1 (0-1)
0-1 Soo 39
STEAUA BUCURESTI - POLITEHNICA IASI = 3 - 2 (1-2)
1-0 Vigu 5, 1-1 Goliac 14, 1-2 Cuperman 43, 2-2 Tataru 77, 3-2 Iordanescu 82
Round 8 [25 October 1970]
DINAMO BUCURESTI - STEAUA BUCURESTI = 3 - 0 (2-0)
1-0 Salceanu 41, 2-0 Nunweiller VI 42, 3-0 Dinu 67
RAPID BUCURESTI - PROGRESUL BUCURESTI = 2 - 0 (1-0)
1-0 Codreanu 13, 2-0 Codreanu 56
CFR CLUJ-NAPOCA - UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA = 2 - 1 (1-1)
0-1 Adam 12, 1-1 Petrescu 38, 2-1 O.Ionescu 85
PETROLUL PLOIESTI - STEAGUL ROSU BRASOV = 4 - 0 (2-0)
1-0 Grozea 2, 2-0 Dincuta 6, 3-0 N.Ionescu 48, 4-0 Juhasz 53
JIUL PETROSANI - FC ARGES PITESTI = 4 - 1 (1-0)
1-0 Vlad autogol 19, 2-0 Libardi 70, 3-0 I.Constantin 75, 3-1 Iancu 76,
4-1 Turcan 78
POLITEHNICA IASI - UNIVERSITATEA CRAIOVA = 2 - 0 (0-0)
1-0 Moldoveanu 72, 2-0 Bâtlan 86-og
FARUL CONSTANTA - SC BACAU = 4 - 2 (2-0)
1-0 Tufan 8, 2-0 Oprea 37, 3-0 Badea 48, 3-1 D.Ene 51, 4-1 Ologu 52, 4-2 D.Ene 55
# Dinamo Bacau are now known as Sport Club Bacau
UTA (ARAD) - CFR TIMISOARA = 6 - 0 (1-0)
1-0 Petescu 23, 2-0 Axente 49, 3-0 Dumbreanu 57, 4-0 Axente 64, 5-0 Sima 70,
6-0 Dumbreanu 72
Round 9 [1 November 1970]
DINAMO BUCURESTI - UTA (ARAD) = 4 - 1 (2-0)
1-0 Dumitrache 31, 2-0 D.Popescu 45, 3-0 Dinu 53, 4-0 Dumitrache 58-p,
4-1 Domide 73
CFR TIMISOARA - RAPID BUCURESTI = 1 - 3 (1-2)
0-1 Codreanu 23, 0-2 Neagu 37, 1-2 Panici 40, 1-3 M.Stelian 76
CFR CLUJ-NAPOCA - POLITEHNICA IASI = 2 - 4 (1-1)
0-1 Cuperman 1-p, 1-1 Soo 4, 1-2 Lupulescu 62, 1-3 Moldoveanu 63,
1-4 Cuperman 67, 2-4 O.Ionescu 84
STEAGUL ROSU BRASOV - JIUL PETROSANI = 1 - 0 (1-0)
1-0 Stoker 41-og
SC BACAU - UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA = 2 - 0 (0-0)
1-0 Pana 59, 2-0 Baluta 85
PROGRESUL BUCURESTI - PETROLUL PLOIESTI = 0 - 1 (0-0)
0-1 Dridea 59
FC ARGES PITESTI - FARUL CONSTANTA = 2 - 1 (0-0)
1-0 Rosu 61, 2-0 Fratila 65, 2-1 Tanase 77
UNIVERSITATEA CRAIOVA - STEAUA BUCURESTI = 0 - 2 (0-1)
0-1 Iordanescu 3, 0-2 Iordanescu 89
Round 10 [15 November 1970]
PETROLUL PLOIESTI - DINAMO BUCURESTI = 2 - 1 (2-1)
1-0 Moraru 15, 2-0 Nunweiller III 30-og, 2-1 Deleanu 37
JIUL PETROSANI - SC BACAU = 1 - 0 (1-0)
1-0 Libardi 3
POLITEHNICA IASI - PROGRESUL BUCURESTI = 1 - 1 (0-0)
0-1 Filipescu 66, 1-1 Ianul 85
UTA (ARAD) - UNIVERSITATEA CRAIOVA = 0 - 2 (0-1)
0-1 Oblemenco 13, 0-2 Balan 73
UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA - FC ARGES PITESTI = 1 - 0 (1-0)
1-0 Adam 38-p
FARUL CONSTANTA - CFR TIMISOARA = 2 - 1 (1-0)
1-0 Oprea 7, 1-1 Floares 52, 2-1 Ologu 74
RAPID BUCURESTI - CFR CLUJ-NAPOCA = 3 - 1 (2-0)
1-0 Codreanu 13, 2-0 Neagu 18, 3-0 Neagu 75-p 3-1 Cojocaru 86
STEAUA BUCURESTI - STEAGUL ROSU BRASOV = 1 - 2 (1-1)
1-0 Dumitriu III 2, 1-1 Dumitriu II 38, 1-2 Dragoi 64
Round 11 [22 November 1970]
DINAMO BUCURESTI - JIUL PETROSANI = 4 - 0 (1-0)
1-0 D.Popescu 44, 2-0 Dumitrache 56, 3-0 Salceanu 58, 4-0 Salceanu 63
POLITEHNICA IASI - FARUL CONSTANTA = 3 - 2 (0-1)
0-1 Caraman 30, 1-1 Moldoveanu 46, 2-1 Incze 47, 2-2 Tufan 73, 3-2 Alecu 80
PROGRESUL BUCURESTI - CFR TIMISOARA = 0 - 1 (0-0)
0-1 Bojin 49
CFR TIMISOARA - PETROLUL PLOIESTI = 3 - 2 (1-0)
1-0 S.Bretan 7, 1-1 Ciucu 48, 1-2 Moraru 62, 2-2 Burlacu 68, S.Bretan 80
UNIVERSITATEA CRAIOVA - UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA = 1 - 1 (0-1)
0-1 Munteanu 8, 1-1 Oblemenco 80
SC BACAU - UTA (ARAD) = 1 - 0 (0-0)
1-0 Florea 68
STEAGUL ROSU BRASOV - RAPID BUCURESTI = 1 - 1 (0-1)
0-1 Codreanu 31, 1-1 Olteanu 86
FC ARGES PITESTI - STEAUA BUCURESTI = 0 - 0
Round 12 [28 November 1970]
RAPID BUCURESTI - DINAMO BUCURESTI = 1 - 1 (1-0)
1-0 Lupescu 42, 1-1 D.Popescu 57
UTA (ARAD) - POLITEHNICA IASI = 2 - 0 (1-0)
1-0 Axente 5, 2-0 Lereter 77-p
CFR CLUJ-NAPOCA - UNIVERSITATEA CRAIOVA = 0 - 0
SC BACAU - STEAGUL ROSU BRASOV = 1 - 0 (0-0)
1-0 Hritcu 64
FARUL CONSTANTA - UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA = 2 - 0 (1-0)
1-0 Oprea 40, 2-0 Oprea 55
CFR TIMISOARA - FC ARGES PITESTI = 0 - 2 (0-0)
0-1 Iancu 47, 0-2 Iancu 78
PETROLUL PLOIESTI - JIUL PETROSANI = 1 - 0 (0-0)
1-0 Grozea 63
PROGRESUL BUCURESTI - STEAUA BUCURESTI = 1 - 1 (0-1)
0-1 Stefanescu 29, 1-1 V.Popescu 89
Round 13 [6 December 1970]
UNIVERSITATEA CRAIOVA - DINAMO BUCURESTI = 1 - 0 (1-0)
1-0 Oblemenco 43-p
FC ARGES PITESTI - STEAGUL ROSU BRASOV = 1 - 0 (0-0)
1-0 Pescaru 50
UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA - CFR TIMISOARA = 2 - 0 (1-0)
1-0 Dan Anca 41, 2-0 Stâncel 87
UTA (ARAD) - FARUL CONSTANTA = 3 - 0 (3-0)
1-0 Poszony 29, 2-0 Brasovschi 32, 3-0 Mustafa 73-og
JIUL PETROSANI - PROGRESUL BUCURESTI = 3 - 1 (0-1)
0-1 Dudu Georgescu 44, 1-1 I.Constantin 46, 2-1 Libardi 63, 3-1 I.Constantin 81
RAPID BUCURESTI - FC ARGES PITESTI = 1 - 1 (1-0)
1-0 Dumitru 37, 1-1 Fratila 80
POLITEHNICA IASI - SC BACAU = 3 - 1 (1-1)
1-0 Moldoveanu 1, 1-1 Baluta 32, 2-1 Ianul 52, 3-1 Cuperman 83
STEAUA BUCURESTI - PETROLUL PLOIESTI = 0 - 0
Round 14 [9 December 1970]
DINAMO BUCURESTI - UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA = 2 - 1 (2-0)
1-0 D.Popescu 26, 2-0 Salceanu 27, 2-1 Mihaila 76
PROGRESUL BUCURESTI - UNIVERSITATEA CRAIOVA = 1 - 0 (1-0)
1-0 Mircea Sandu 88
CFR TIMISOARA - PETROLUL PLOIESTI = 1 - 0 (1-0)
1-0 Periat 17
SC BACAU - RAPID BUCURESTI = 1 - 0 (0-0)
1-0 Florea 82
FARUL CONSTANTA - JIUL PETROSANI = 1 - 0 (0-0)
1-0 Kallo 85
FC ARGES PITESTI - UTA (ARAD) = 4 - 1 (3-1)
1-0 Fratila 3, 2-0 Radu 11, 2-1 Axente 17, 3-1 Fratila 38, 4-1 Radu 63
POLITEHNICA IASI - STEAGUL ROSU BRASOV = 0 - 1 (0-0)
0-1 Györfi 77
CFR CLUJ-NAPOCA - STEAUA BUCURESTI = 5 - 0 (3-0)
1-0 Soo 18, 2-0 O.Ionescu 24, 3-0 O.Ionescu 36, 4-0 M.Bretan 83, 5-0 Soo 88
Round 15 [13 December 1970]
STEAGUL ROSU BRASOV - DINAMO BUCURESTI = 0 - 0
UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA - PROGRESUL BUCURESTI = 1 - 0 (0-0)
1-0 Stâncel 60
JIUL PETROSANI - POLITEHNICA IASI = 2 - 0 (1-0)
1-0 Naidin 6, 2-0 Kotormany 90
UNIVERSITATEA CRAIOVA - SC BACAU = 2 - 0 (1-0)
1-0 Hritcu 28-og, 2-0 Nita 87
PETROLUL PLOIESTI - FC ARGES PITESTI = 2 - 0 (2-0)
1-0 Dincuta 17, 2-0 Ciucu 22
RAPID BUCURESTI - FARUL CONSTANTA = 2 - 2 (0-1)
0-1 Badea 18, 0-2 Caraman 54, 1-2 Petreanu 72, 2-2 Codreanu 75
UTA (ARAD) - CFR CLUJ-NAPOCA = 3 - 0 (2-0)
1-0 Brasovschi 29, 2-0 Brasovschi 39, 3-0 Petescu 90
STEAUA BUCURESTI - CFR TIMISOARA = 4 - 0 (2-0)
1-0 Tataru 5-p, 2-0 Iordanescu 15, 3-0 Tataru 53, 4-0 Tataru 77
Round 16 [14 March 1971]
SC BACAU - DINAMO BUCURESTI = 1 - 1 (0-0)
0-1 Haidu 62, 1-1 Baluta 75
CFR CLUJ-NPOCA - PROGRESUL BUCURESTI = 1 - 0 (1-0)
1-0 S.Bretan 44
UTA (ARAD) - JIUL PETROSANI = 2 - 1 (1-0)
1-0 Axente 10, 1-1 I.Constantin 70, 2-1 Fl.Dumitrescu 80
STEAGUL ROSU BRASOV - FC ARGES PITESTI = 3 - 0 (2-0)
1-0 Dumitriu II 20, 2-0 Cadar 31, 3-0 Balint 69
POLITEHNICA IASI - PETROLUL PLOIESTI = 3 - 0 (0-0)
1-0 Alecu 51, 2-0 Moldovan 58, 3-0 Lupulescu 82
UNIVERSITATEA CRAIOVA - CFR TIMISOARA = 1 - 1 (0-1)
0-1 Floares 44, 1-1 Oblemenco 78
RAPID BUCURESTI - UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA = 1 - 0 (0-0)
1-0 Neagu 36
STEAUA BUCURESTI - FARUL CONSTANTA = 0 - 0
Round 17 [21 March 1971]
DINAMO BUCURESTI - CFR CLUJ-NAPOCA = 4 - 0 (2-0)
1-0 Dumitrache 28 -p, 2-0 Nunweiller VI 45, 3-0 Dinu 82, 4-0 Dumitrache 85-p
PETROLUL PLOIESTI - SC BACAU = 2 - 0 (1-0)
1-0 Dincuta 14, 2-0 Dridea 68-p
PROGRESUL BUCURESTI - UTA (ARAD) = 1 - 2 (1-1)
1-0 Nastase 25, 1-1 Birau 44, 1-2 Domide 69
FC ARGES PITESTI - UNIVERSITATEA CRAIOVA = 1 - 0 (1-0)
1-0 Fratila 11
FARUL CONSTANTA - STEAGUL ROSU BRASOV = 1 - 0 (1-0)
1-0 Ologu 43
JIUL PETROSANI - RAPID BUCURESTI = 0 - 2 (0-0)
0-1 Adam 84, 0-2 Neagu 90
CFR TIMISOARA - POLITEHNICA IASI = 2 - 1 (1-0)
1-0 Floares 12, 1-1 Cuperman 71, 2-1 Pârvu 73
UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA - STEAUA BUCURESTI = 0 - 2 (0-0)
0-1 Pantea 17, 0-2 Pantea 73
Round 18 [28 March 1971]
POLITEHNICA IASI - DINAMO BUCURESTI = 0 - 0
UNIVERSITATEA CRAIOVA - FARUL CONSTANTA = 3 - 1 (1-1)
1-0 Oblemenco 35, 1-1 Tufan 45, 2-1 Strâmbeanu 55, 2-1 Oblemenco 80
RAPID BUCURESTI - PETROLUL PLOIESTI = 1 - 0 (1-0)
1-0 Neagu 36
CFR CLUJ-NAPOCA - FC ARGES PITESTI = 2 - 2 (0-1)
0-1 Jercan 16, 0-2 Dobrin 46, 1-2 Tegean 60, 2-2 Lupu 88
STEAGUL ROSU BRASOV - PROGRESUL BUCURESTI = 1 - 3 (0-3)
0-1 Matei 7, 0-2 Matei 35 -p, 0-3 Raksi 42, 1-3 Florescu 85
SC BACAU - CFR TIMISOARA = 1 - 0 (0-0)
1-0 Dutan 52
UTA (ARAD) - UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA = 0 - 0
STEAUA BUCURESTI - JIUL PETROSANI = 2 - 0 (1-0)
1-0 Tataru 22, 2-0 Tataru 71
Round 19 [4 April 1971]
DINAMO BUCURESTI - PROGRESUL BUCURESTI = 1 - 2 (1-1)
1-0 Dumitrache 15, 1-1 Nastase 22, 1-2 Beldeanu 69
UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA - POLITEHNICA IASI = 2 - 0 (0-0)
1-0 D.Mocanu 46, 2-0 Adam 70
CFR TIMISOARA - STEAGUL ROSU BRASOV = 0 - 0
FARUL CONSTANTA - CFR CLUJ-NAPOCA = 2 - 0 (0-0)
1-0 Tufan 47, 2-0 Tufan 69
FC ARGES PITESTI - SC BACAU = 4 - 1 (3-0)
1-0 Jercan 4, 2-0 Prepurgel 30, 3-0 M.Popescu 32, 4-0 Radu 50, 4-1 D.Ene 74
PETROLUL PLOIESTI - UTA (ARAD) = 1 - 1 (0-0)
1-0 Ciucu 65, 1-1 Petescu 87
JIUL PETROSANI - UNIVERSITATEA CRAIOVA = 1 - 0 (0-0)
1-0 I.Constantin 74
RAPID BUCURESTI - STEAUA BUCURESTI = 0 - 0
Round 20 [11 April 1971]
DINAMO BUCURESTI - CFR TIMISOARA = 2 - 0 (1-0)
1-0 Cheran 36, 2-0 Salceanu 54
STEAGUL ROSU BRASOV - UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA = 0 - 1 (0-1)
0-1 Anca 42
PROGRESUL BUCURESTI - FARUL CONSTANTA = 0 - 0
UTA (ARAD) - RAPID BUCURESTI = 1 - 1 (1-0)
1-0 Brasovschi 12, 1-1 Neagu 48
UNIVERSITATEA CRAIOVA - PETROLUL PLOIESTI = 1 - 1 (0-1)
0-1 Ciupitu 32, 1-1 Ivan 50
POLITEHNICA IASI - FC ARGES PITESTI = 2 - 0 (2-0)
1-0 Moldoveanu 4, 1-1 Cuperman 34
CFR CLUJ-NAPOCA - JIUL PETROSANI = 0 - 0
SC BACAU - STEAUA BUCURESTI = 0 - 2 (0-0)
0-1 Marcu 50, 0-2 Tataru 86
Round 21 [25 April 1971]
FARUL CONSTANTA - DINMAO BUCURESTI = 2 - 1 (2-1)
1-0 Ologu 18, 2-0 Ologu 25, 2-1 Deleanu 40
FC ARGES PITESTI - PROGRESUL BUCURESTI = 3 - 0 (3-0)
1-0 Fratila 10, 2-0 Radu 12, 3-0 Fratila 29
CFR TIMISOARA - JIUL PETROSANI = 1 - 2 (0-1)
0-1 Peronescu 30, 1-1 Regep 58-p, 1-2 Libardi 80
RAPID BUCURESTI - POLITEHNICA IASI = 2 - 1 (1-1)
0-1 Incze 1, 1-1 Stefan Dan 10, 2-1 M.Stelian 85
SC BACAU - CFR CLUJ-NAPOCA = 0 - 0
UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA - PETROLUL PLOIESTI = 1 - 1 (1-1)
0-1 Dincuta 38, 1-1 Adam 43
STEAGUL ROSU BRASOV - UNIVERSITATEA CRAIOVA = 1 - 0 (0-0)
1-0 Pescaru 84
STEAUA BUCURESTI - UTA (ARAD) = 3 - 0 (1-0)
1-0 Iordanescu 43, 2-0 Dumitriu III 67, 3-0 Iordanescu 86
Round 22 [2 May 1971]
DINAMO BUCURESTI - FC ARGES PITESTI = 1 - 0 (0-0)
1-0 Lucescu 72
PETROLUL PLOIESTI - FARUL CONSTANTA = 1 - 1 (0-1)
0-1 Caraman 12, 1-1 Dincuta 68
UTA (ARAD) - STEAGUL ROSU BRASOV = 3 - 1 (0-0)
1-0 Sima 46, 2-0 Axente 56, 3-0 Olteanu 60-og, 3-1 Gergely 78
JIUL PETROSANI - UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA = 0 - 0
UNIVERSITATEA CRAIOVA - RAPID BUCURESTI = 1 - 0 (0-0)
1-0 Taralunga 58
PROGRESUL BUCURESTI - SC BACAU = 3 - 1 (1-0)
1-0 Raksi 6, 2-0 Nastase 63, 3-0 Nastase 68, 3-1 Rugiubei 79
CFR CLUJ-NAPOCA - CFR TIMISOARA = 3 - 1 (0-1)
0-1 Bojin 32, 1-1 O.Ionescu 50, 2-1 S.Bretan 56, 3-1 Fanea Lazar 62
POLITEHNICA IASI - STEAUA BUCURESTI = 2 - 0 (1-0)
1-0 Ciugarin 3-og, 2-0 Moldoveanu 73
Round 23 [9 May 1971]
STEAUA BUCURESTI - DINAMO BUCURESTI = 0 - 1 (0-1)
0-1 Salceanu 17
SC BACAU - FARUL CONSTANTA = 2 - 1 (0-0)
1-0 Pana 50, 2-0 Rugiubei 51, 2-1 Ologu 71
CFR TIMISOARA - UTA (ARAD) = 2 - 0 (0-0)
1-0 Floares 59, 2-0 Periat 67
UNIVERSITATEA CRAIOVA - POLITEHNICA IASI = 1 - 0 (1-0)
1-0 Nita 25
FC ARGES PITESTI - JIUL PETROSANI = 1 - 0 (0-0)
1-0 Fratila 80
PROGRESUL BUCURESTI - RAPID BUCURESTI = 0 - 1 (0-1)
0-1 Neagu 22
UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA - CFR CLUJ-NAPOCA = 1 - 1 (1-0)
1-0 D.Mocanu 5, 1-1 Cojocaru 87-p
STEAGUL ROSU BRASOV - PETROLUL PLOIESTI = 2 - 0 (1-0)
1-0 Pescaru 17, 2-0 Györfy 52
Round 24 [22 May 1971]
UTA (ARAD) - DINAMO BUCURESTI = 0 - 2 (0-0)
0-1 Dumitrache 69, 0-2 Dumitrache 80
FARUL CONSTANTA - FC ARGES PITESTI = 1 - 1 (1-1)
0-1 Radu 32, 1-1 Ologu 38
POLITEHNICA IASI - CFR CLUJ-NAPOCA = 2 - 0 (1-0)
1-0 Moldoveanu 30, 2-0 Moldoveanu 76
UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA - SC BACAU = 1 - 1 (1-1)
1-0 Uifaleanu 14, 1-1 Velicu 38
RAPID BUCURESTI - CFR TIMISOARA = 3 - 0 (2-0)
1-0 Anghelescu 34, 2-0 Dumitru 38, 3-0 Dumitru 60
JIUL PETROSANI - STEAGUL ROSU BRASOV = 2 - 1 (1-0)
1-0 I.Constantin 34, 2-0 I.Constantin 58, 2-1 Necula 75
PETROLUL PLOIESTI - PROGRESUL BUCURESTI = 1 - 1 (0-0)
0-1 Nastase 52, 1-1 Grozea 65
STEAUA BUCURESTI - UNIVERSITATEA CRAIOVA = 1 - 1 (1-0)
1-0 Iordanescu 41, 1-1 Oblemenco 52
Round 25 [30 May 1971]
DINAMO BUCURESTI - PETROLUL PLOIESTI = 2 - 2 (2-1)
0-1 Dincuta 8, 1-1 Dumitrache 8, 2-1 Salceanu 12, 2-2 Petrut 52
SC BACAU - JIUL PETROSANI = 2 - 0 (0-0)
1-0 Dembrovschi 60, 2-0 Dembrovschi 85 -p
PROGRESUL BUCURESTI - POLITEHNICA IASI = 4 - 2 (1-0)
1-0 V.Popescu 13, 1-1 Moldoveanu 52, 1-2 Lupulescu 58, 2-2 V.Popescu 73,
3-2 Nastase 80, 4-2 Matei 87
UNIVERSITATEA CRAIOVA - UTA (ARAD) = 1 - 0 (1-0)
1-0 Oblemenco 4
FC ARGES PITESTI - UNIVERSITTEA CLUJ-NAPOCA = 1 - 1 (0-0)
0-1 Anca 57, 1-1 Fratila 76
CFR TIMISOARA - FARUL CONSTANTA = 0 - 0
CFR CLUJ-NAPOCA - RAPID BUCURESTI = 3 - 1 (1-1)
1-0 Tegean 12, 1-1 Petreanu 35, 2-1 Fanea Lazar 73, 3-1 Soo 84
STEAGUL ROSU BRASOV - STEAUA BUCURESTI = 2 - 1 (0-0)
1-0 Florescu 80, 2-0 Dragoi 83, 2-1 Marcu 89
Round 26 [6 June 1971]
JIUL PETROSANI - DINAMO BUCURESTI = 2 - 0 (1-0)
1-0 Naidin 17, 2-0 Naidin 57
FARUL CONSTANTA - POLITEHNICA IASI = 2 - 1 (0-0)
1-0 Caraman 67, 2-0 Stoica 73, 2-1 Cuperman 75
RAPID BUCURESTI - STEAGUL ROSU BRASOV = 1 - 3 (1-3)
0-1 Dumitriu II 30, 0-2 Györfy 35, 0-3 Ivancescu 38-p, 1-3 Petreanu 43
PETROLUL PLOIESTI - CFR CLUJ-NAPOCA = 2 - 1 (1-0)
1-0 Badin 37, 2-0 Dridea 80, 2-1 Tegean 88
UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA - UNIVERSITATEA CRAIOVA = 5 - 1 (3-0)
1-0 Adam 10, 2-0 Adam 22, 3-0 Stâncel 37, 4-0 D.Mocanu 53, 4-1 Taralunga 58,
5-1 Cretu 74
UTA (ARAD) - SC BACAU = 6 - 0 (3-0)
1-0 Lereter 26-p, 2-0 Brosovschi 27, 3-0 Domide 33, 4-0 Brosovschi 68,
5-0 Brosovschi 77, 6-0 Kun II 89
CFR TIMISOARA - PROGRESUL BUCURESTI = 2 - 1 (2-1)
1-0 Bojin 1, 2-0 Periat 22, 2-1 Raksi 29
STEAUA BUCURESTI - FC ARGES PITESTI = 5 - 1 (4-0)
1-0 Satmareanu 16, 2-0 Tataru 21 -p, 3-0 Tataru 23, 4-0 Olteanu 36-og,
5-0 Tataru 60, 5-1 Fratila 62
Round 27 [9 June 1971]
DINAMO BUCURESTI - RAPID BUCURESTI = 1 - 1 (0-0)
0-1 Neagu 76, 1-1 Lucescu 89
POLITEHNICA IASI - UTA (ARAD) = 4 - 1 (3-1)
1-0 Marica 18, 2-0 Marica 21, 2-1 Lereter 29, 3-1 Cuperman 43, 4-1 Marica 49
UNIVERSITATEA CRAIOVA - CFR CLUJ-NAPOCA = 1 - 1 (1-0)
1-0 Nita 19, 1-1 Marius Bretan 66
STEAGUL ROSU BRASOV - SC BACAU = 0 - 0
FC ARGES PITESTI - CFR TIMISOARA = 3 - 1 (1-0)
1-0 Mehedintu 36-og, 2-0 Dobrin 60, 2-1 Seceleanu 77, 3-1 Dobrin 79
JIUL PETROSANI - PETROLUL PLOIESTI = 2 - 0 (0-0)
1-0 Naidin 56, 2-0 Naidin 79
UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA - FARUL CONSTANTA = 3 - 2 (1-1)
1-0 Barbu 17, 1-1 Tufan 32, 2-1 Anca 51, 2-2 Badea 65, 3-2 Adam 73
STEAUA BUCURESTI - PROGRESUL BUCURESTI = 2 - 2 (2-1)
1-0 Cristache 3, 1-1 Nastase 10, 2-1 Tataru 23, 2-2 Kassai 71
Round 28 [13 June 1971]
DINAMO BUCURESTI - UNIVERSITATEA CRAIOVA = 1 - 2 (1-2)
0-1 Bâtlan 12, 0-2 Oblemenco 25, 1-2 Dumitrache 27
CFR CLUJ-NAPOCA - STEAGUL ROSU BRASOV = 3 - 2 (2-0)
1-0 Tegean 37, 2-0 S.Bretan 43, 2-1 Dumitriu II 65, 3-1 O.Ionescu 68,
3-2 Gergely 76
FARUL CONSTANTA - UTA (ARAD) = 0 - 2 (0-2)
0-1 Domide 26, 0-2 N.Constantinescu 30-og
PROGRESUL BUCURESTI - JIUL PETROSANI = 0 - 0
CFR TIMISOARA - UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA = 2 - 1 (1-1)
0-1 Adam 25, 1-1 Regep 29, 2-1 Regep 60
FC ARGES PITESTI - RAPID BUCURESTI = 2 - 0 (1-0)
1-0 Fratila 15, 2-0 M.Popescu 69
SC BACAU - POLITEHNICA IASI = 2 - 0 (2-0)
1-0 Rugiubei 16, 2-0 Rugiubei 32
PETROLUL PLOIESTI - STEAUA BUCURESTI = 1 - 1 (1-1)
1-0 N.Ionescu 14, 1-1 Iordanescu 39
Round 29 [20 June 1971]
UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA - DINAMO BUCURESTI = 2 - 2 (0-1)
0-1 Nunweiller VI 40, 1-1 Munteanu 64, 2-1 Barbu 74, 2-2 Deleanu 76
UNIVERSITATEA CRAIOVA - PROGRESUL BUCURESTI = 3 - 3 (1-1)
1-0 Balan 4, 1-1 Kassai 21, 2-1 Oblemenco 50, 2-2 V.Popescu 57, 2-3 Kassai 62,
3-3 Balan 64
PETROLUL PLOIESTI - CFR TIMISOARA = 1 - 1 (1-1)
1-0 N.Ionescu 33, 1-1 Periat 36
RAPID BUCURESTI - SC BACAU = 0 - 1 (0-0)
0-1 Rugiubei 67
JIUL PETROSANI - FARUL CONSTANTA = 2 - 0 (1-0)
1-0 Peronescu 3, 2-0 Libardi 59
UTA (ARAD) - FC ARGES PITESTI = 6 - 1 (1-1)
0-1 Radu 18, 1-1 Poszony 37, 2-1 Domide 48, 3-1 Kun 52, 4-1 Brosovschi 55,
5-1 Sima 73, 6-1 Kun 80
STEAGUL ROSU BRASOV - POLITEHNICA IASI = 2 - 0 (1-0)
1-0 Györfy 23, 2-0 Florescu 65
STEAUA BUCURESTI - CFR CLUJ-NAPOCA = 6 - 0 (0-0)
1-0 Iordanescu 56, 2-0 Iordanescu 65, 3-0 Marcu 67, 4-0 Tataru 71,
5-0 Aelenei 79, 6-0 Iordanescu 81
Round 30 [27 June 1971]
DINAMO BUCURESTI - STEAGUL ROSU BRASOV = 4 - 4 (2-1)
1-0 Nunweiller VI 15, 2-0 Dumitrache 43, 2-1 Dumitriu II 44, 3-1 Dumitrache 53,
3-2 Florescu 60, 3-3 Cadar 77, 4-3 Dumitrache 79, 4-4 Florescu 89
PROGRESUL BUCURESTI - UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA = 4 - 1 (2-0)
1-0 Kassai 19, 2-0 Kassai 42, 2-1 Barbu 46, 3-1 Nastase 50, 4-1 Nastase 69
POLITEHNICA IASI - JIUL PETROSANI = 6 - 1 (0-0)
1-0 Moldoveanu 51 -p, 2-0 Cuperman 57, 3-0 Simionas 69, 4-0 Lupulescu 74,
5-0 Moldoveanu 83, 5-1 I.Constantin 87, 6-1 Moldoveanu 90
SC BACAU - UNIVERSITATEA CRAIOVA = 3 - 1 (0-1)
0-1 Taralunga 35, 1-1 Rugiubei 70, 2-1 Sânauceanu 75, 3-1 Rugiubei 90
FARUL CONSTANTA - RAPID BUCURESTI = 1 - 4 (1-2)
0-1 Neagu 6, 1-1 Tanase 13, 1-2 Anghelescu 45, 1-3 Neagu 71, 1-4 Petreanu 83
FC ARGES PITESTI - PETROLUL PLOIESTI = 2 - 0 (0-0)
1-0 Pigulea 64, 2-0 Pigulea 86
CFR CLUJ-NAPOCA - UTA (ARAD) = 2 - 2 (1-0)
1-0 O.Ionescu 30, 1-1 Brosovschi 55, 1-2 Sima 66, 2-2 Fanea Lazar 79
CFR TIMISOARA - STEAUA BUCURESTI = 0 - 0
___________________________________________________________
Final table -Division A- [Edition 53]
Pd W D L F A Pts
1. DINAMO BUCURESTI 30 13 10 7 49 31 36
2. UFC Rapid Bucuresti 30 12 11 7 35 25 35
3. Steaua Bucuresti 30 11 11 8 46 27 33
4. UTA (Arad) 30 14 5 11 49 35 33
5. Steagul rosu Brasov 30 13 7 10 32 29 33
6. Universitatea Craiova 30 12 8 10 29 32 32
7. Petrolul Ploiesti 30 10 11 9 33 35 31
8. Politehnica Iasi 30 13 4 13 50 41 30
9. FC Arges Pitesti 30 11 8 11 41 44 30
10. Sport Club Bacau 30 13 4 13 37 41 30
11. Farul Constanta 30 11 8 11 39 45 30
12. Universitatea Cluj-Napoca 30 10 9 11 36 35 29
13. Jiul Petrosani 30 12 4 14 28 35 28
14. CFR Cluj-Napoca 30 9 8 13 33 52 26
15. PROGRESUL BUCURESTI 30 8 9 13 34 39 25 - relegated
16. CFR TIMISOARA 30 7 5 18 21 26 19 - relegated
___________________________________________________________
Promoted: ASA Târgu-Mures and Crisul Oradea
___________________________________________________________
Topscorers:
15 FLOREA DUMITRACHE (Dinamo Bucuresti)
CONSTANTIN MOLDOVEANU (Politehnica Iasi)
GHEORGHE TATARU II (Steaua Bucuresti)
13 Constantin Fratila (FC Arges Pitesti)
12 Mihai Adam (Universitatea Cluj-Napoca)
Anghel Iordanescu (Steaua Bucuresti)
Alexandru Neagu (Rapid Bucuresti)
Ion Oblemenco (Universitatea Craiova)
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.
ROMANIA
Season 1971-72 * Division A
Round 1 [21 August 1971] & Round 16 [12 March 1972]
SPORT CLUB BACAU - F.C. ARGES PITESTI 4 - 1 - 1 - 3
RAPID BUCURESTI - U.T.A. (ARAD) 1 - 1 - 1 - 1
STEAGUL ROSU BRASOV - PETROLUL PLOIESTI 3 - 0 - 0 - 0
C.F.R. CLUJ-NAPOCA - DINAMO BUCURESTI 1 - 3 - 0 - 0
POLITEHNICA IASI - UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA 3 - 3 - 1 - 1
A.S.A. TÂRGU-MURES - FARUL CONSTANTA 0 - 0 - 0 - 1
CRISUL ORADEA - JIUL PETROSANI 0 - 0 - 0 - 2
STEAUA BUCURESTI - UNIVERSITATEA CRAIOVA 1 - 1 - 1 - 2
Round 2 [29 August 1971] & Round 17 [19 March 1972]
F.C. ARGES PITESTI - RAPID BUCURESTI 2 - 1 - 2 - 0
UNIVERSITATEA CRAIOVA - C.F.R. CLUJ-NAPOCA 2 - 2 - 0 - 1
DINAMO BUCURESTI - STEAGUL ROSU BRASOV 2 - 2 - 1 - 2
JIUL PETROSANI - A.S.A. TÂRGU-MURES 0 - 0 - 0 - 2
PETROLUL PLOIESTI - CRISUL ORADEA 1 - 0 - 0 - 0
UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA - SPORT CLUB BACAU 3 - 1 - 0 - 1
FARUL CONSTANTA - POLITEHNICA IASI 2 - 2 - 1 - 3
U.T.A. (ARAD) - STEAUA BUCURESTI 2 - 2 - 0 - 1
Round 3 [05 September 1971] & Round 18 [26 March 1972]
STEAGUL ROSU BRASOV - F.C. ARGES PITESTI 2 - 1 - 2 - 0
A.S.A. TÂRGU-MURES - UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA 1 - 0 - 2 - 1
POLITEHNICA IASI - DINAMO BUCURESTI 0 - 1 - 0 - 1
C.F.R. CLUJ-NAPOCA - JIUL PETROSANI 1 - 2 - 0 - 1
CRISUL ORADEA - U.T.A. (ARAD) 1 - 2 - 0 - 1
SPORT CLUB BACAU - UNIVERSITATEA CRAIOVA 3 - 0 - 0 - 3
RAPID BUCURESTI - PETROLUL PLOIESTI 2 - 0 - 0 - 1
STEAUA BUCURESTI - FARUL CONSTANTA 2 - 0 - 0 - 1
Round 4 [11-12 September 1971] & Round 19 [02 April 1972]
F.C. ARGES PITESTI - C.F.R. CLUJ-NAPOCA 2 - 1 - 0 - 1
PETROLUL PLOIESTI - SPORT CLUB BACAU 2 - 1 - 1 - 0
U.T.A. (ARAD) - A.S.A. TÂRGU-MURES 5 - 1 - 0 - 0
UNIVERSITATEA CRAIOVA - POLITEHNICA IASI 5 - 0 - 1 - 1
RAPID BUCURESTI - DINAMO BUCURESTI 2 - 1 - 0 - 1
FARUL CONSTANTA - STEAGUL ROSU BRASOV 2 - 0 - 0 - 3
UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA - CRISUL ORADEA 4 - 0 - 3 - 2
JIUL PETROSANI - STEAUA BUCURESTI 1 - 1 - 0 - 3
Round 5 [25-26 September 1971] & Round 20 [12 April 1972]
STEAUA BUCURESTI - F.C. ARGES PITESTI 2 - 1 - 1 - 2
CRISUL ORADEA - A.S.A. TÂRGU-MURES 0 - 1 - 1 - 3
POLITEHNICA IASI - PETROLUL PLOIESTI 0 - 1 - 0 - 0
STEAGUL ROSU BRASOV - UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA 1 - 1 - 0 - 1
JIUL PETROSANI - U.T.A. (ARAD) 1 - 1 - 1 - 4
SPORT CLUB BACAU - FARUL CONSTANTA 3 - 1 - 1 - 1
C.F.R. CLUJ-NAPOCA - RAPID BUCURESTI 0 - 1 - 1 - 3
DINAMO BUCURESTI - UNIVERSITATEA CRAIOVA 3 - 0 - 1 - 2
Round 6 [03 October 1971] & Round 21 [16 April 1972]
F.C. ARGES PITESTI - POLITEHNICA IASI 2 - 0 - 1 - 0
STEAGUL ROSU BRASOV - JIUL PETROSANI 1 - 0 - 0 - 1
FARUL CONSTANTA - CRISUL ORADEA 4 - 1 - 1 - 1
UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA - UNIVERSITATEA CRAIOVA 2 - 0 - 1 - 0
RAPID BUCURESTI - SPORT CLUB BACAU 1 - 2 - 0 - 1
A.S.A. TÂRGU-MURES - DINAMO BUCURESTI 0 - 0 - 2 - 1
U.T.A. (ARAD) - C.F.R. CLUJ-NAPOCA 4 - 0 - 0 - 0
PETROLUL PLOIESTI - STEAUA BUCURESTI 0 - 2 - 0 - 3
Round 7 [15-16 October 1971] & Round 22 [19-20 April 1972]
U.T.A. (ARAD) - F.C. ARGES PITESTI 4 - 0 - 1 - 2
DINAMO BUCURESTI - UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA 3 - 2 - 1 - 2
UNIVERSITATEA CRAIOVA - RAPID BUCURESTI 3 - 0 - 0 - 2
C.F.R. CLUJ-NAPOCA - POLITEHNICA IASI 2 - 2 - 4 - 2
JIUL PETROSANI - SPORT CLUB BACAU 0 - 0 - 0 - 1
CRISUL ORADEA - STEAGUL ROSU BRASOV 0 - 0 - 0 - 1
PETROLUL PLOIESTI - FARUL CONSTANTA 1 - 0 - 1 - 1
STEAUA BUCURESTI - A.S.A. TÂRGU-MURES 1 - 1 - 0 - 1
Round 8 [24 October 1971] & Round 23 [03-04 May 1972]
F.C. ARGES PITESTI - PETROLUL PLOIESTI 5 - 0 - 2 - 1
A.S.A. TÂRGU-MURES - UNIVERSITATEA CRAIOVA 0 - 0 - 0 - 2
STEAGUL ROSU BRASOV - U.T.A. (ARAD) 0 - 1 - 0 - 2
POLITEHNICA IASI - JIUL PETROSANI 3 - 0 - 0 - 2
C.F.R. CLUJ-NAPOCA - UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA 0 - 1 - 0 - 1
FARUL CONSTANTA - DINAMO BUCURESTI 1 - 0 - 0 - 0
SPORT CLUB BACAU - CRISUL ORADEA 0 - 0 - 2 - 1
STEAUA BUCURESTI - RAPID BUCURESTI 1 - 2 - 1 - 2
Round 9 [30-31 October 1971] & Round 24 [24 May 1972]
UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA - F.C. ARGES PITESTI 2 - 1 - 0 - 0
CRISUL ORADEA - C.F.R. CLUJ-NAPOCA 1 - 0 - 0 - 2
RAPID BUCURESTI - POLITEHNICA IASI 1 - 0 - 2 - 2
A.S.A. TÂRGU-MURES - PETROLUL PLOIESTI 3 - 0 - 0 - 5
FARUL CONSTANTA - JIUL PETROSANI 1 - 0 - 2 - 2
DINAMO BUCURESTI - U.T.A. (ARAD) 1 - 1 - 2 - 1
UNIVERSITATEA CRAIOVA - STEAGUL ROSU BRASOV 1 - 0 - 1 - 0
SPORT CLUB BACAU - STEAUA BUCURESTI 1 - 0 - 1 - 2
Round 10 [17 November 1971] & Round 25 [28 May 1972]
UNIVERSITATEA CRAIOVA - F.C. ARGES PITESTI 1 - 2 - 2 - 4
U.T.A. (ARAD) - FARUL CONSTANTA 1 - 0 - 1 - 3
C.F.R. CLUJ-NAPOCA - A.S.A. TÂRGU-MURES 1 - 1 - 0 - 1
CRISUL ORADEA - RAPID BUCURESTI 1 - 0 - 0 - 7
PETROLUL PLOIESTI - UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA 1 - 0 - 2 - 2
JIUL PETROSANI - DINAMO BUCURESTI 2 - 1 - 0 - 3
POLITEHNICA IASI - SPORT CLUB BACAU 1 - 1 - 1 - 3
STEAUA BUCURESTI - STEAGUL ROSU BRASOV 0 - 0 - 0 - 0
Round 11 [28 November 1971] & Round 26 [31 May 1972]
F.C. ARGES PITESTI - FARUL CONSTANTA 3 - 0 - 0 - 0
RAPID BUCURESTI - JIUL PETROSANI 5 - 1 - 1 - 0
SPORT CLUB BACAU - C.F.R. CLUJ-NAPOCA 4 - 1 - 0 - 1
DINAMO BUCURESTI - CRISUL ORADEA 3 - 1 - 3 - 3
PETROLUL PLOIESTI - UNIVERSITATEA CRAIOVA 1 - 1 - 0 - 3
STEAGUL ROSU BRASOV - A.S.A. TÂRGU-MURES 3 - 1 - 1 - 3
UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA - U.T.A. (ARAD) 2 - 0 - 0 - 1
POLITEHNICA IASI - STEAUA BUCURESTI 2 - 0 - 1 - 1
Round 12 [01-02 December 1971] & Round 27 [04 June 1972]
A.S.A. TÂRGU-MURES - F.C. ARGES PITESTI 3 - 0 - 0 - 1
CRISUL ORADEA - POLITEHNICA IASI 0 - 0 - 0 - 0
U.T.A. (ARAD) - UNIVERSITATEA CRAIOVA 3 - 0 - 0 - 2
FARUL CONSTANTA - RAPID BUCURESTI 2 - 2 - 0 - 1
C.F.R. CLUJ-NAPOCA - PETROLUL PLOIESTI 1 - 0 - 1 - 0
STEAGUL ROSU BRASOV - SPORT CLUB BACAU 2 - 0 - 2 - 0
JIUL PETROSANI - UNIVERSITAEA CLUJ-NAPOCA 3 - 0 - 0 - 1
DINAMO BUCURESTI - STEAUA BUCURESTI 1 - 0 - 1 - 0
Round 13 [05 December 1971] & Round 28 [11 June 1972]
F.C. ARGES PITESTI - JIUL PETROSANI 2 - 0 - 1 - 1
UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA - FARUL CONSTANTA 3 - 0 - 1 - 0
RAPID BUCURESTI - A.S.A. TÂRGU-MURES 1 - 0 - 0 - 3
POLITEHNICA IASI - STEAGUL ROSU BRASOV 1 - 0 - 0 - 0
UNIVERSITATEA CRAIOVA - CRISUL ORADEA 2 - 0 - 1 - 2
PETROLUL PLOIESTI - U.T.A. (ARAD) 0 - 2 - 2 - 4
SPORT CLUB BACAU - DINAMO BUCURESTI 3 - 1 - 0 - 6
STEAUA BUCURESTI - C.F.R. CLUJ-NAPOCA 1 - 1 - 1 - 2
Round 14 [08 December 1971] & Round 29 [26 June 1972]
CRISUL ORADEA - F.C. ARGES PITESTI 0 - 1 - 1 - 4
A.S.A. TÂRGU-MURES - SPORT CLUB BACAU 3 - 2 - 0 - 1
JIUL PETROSANI - UNIVERSITATEA CRAIOVA 3 - 0 - 0 - 4
DINAMO BUCURESTI - PETROLUL PLOIESTI 1 - 1 - 0 - 2
U.T.A. (ARAD) - POLITEHNICA IASI 4 - 1 - 0 - 1
FARUL CONSTANTA - C.F.R. CLUJ-NAPOCA 1 - 0 - 1 - 3
STEAGUL ROSU BRASOV - RAPID BUCURESTI 5 - 1 - 5 - 1
UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA - STEAUA BUCURESTI 1 - 0 - 0 - 2
Round 15 [12 December 1971] & Round 30 [21 June 1972]
F.C. ARGES PITESTI - DINAMO BUCURESTI 3 - 2 - 3 - 2
UNIVERSITATEA CRAIOVA - FARUL CONSTANTA 2 - 0 - 1 - 2
C.F.R. CLUJ-NAPOCA - STEAGUL ROSU BRASOV 0 - 0 - 0 - 2
POLITEHNICA IASI - A.S.A. TÂRGU-MURES 2 - 0 - 1 - 3
RAPID BUCURESTI - UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA 1 - 0 - 0 - 1
PETROLUL PLOIESTI - JIUL PETROSANI 0 - 1 - 0 - 2
SPORT CLUB BACAU - U.T.A. (ARAD) 4 - 2 - 0 - 2
STEAUA BUCURESTI - CRISUL ORADEA 4 - 0 - 2 - 1
_______________________________________________________________________
Division A [Edition 54]
Pd W D L F A Pts
1. FC ARGES PITESTI 30 19 3 8 51 35 41
2. UTA (Arad) 30 15 7 8 51 29 37
3. Universitatea Cluj-Napoca 30 16 5 9 39 27 37
4. ASA Târgu-Mures 30 14 7 9 35 30 35
5. Steagul rosu Brasov 30 13 8 9 37 21 34
6. SC Bacau 30 14 4 12 41 41 32
7. Dinamo Bucuresti 30 12 7 11 46 36 31
8. Universitatea Craiova 30 13 5 12 42 35 31
9. Steaua Bucuresti 30 11 8 11 36 27 30
10. Rapid Bucuresti 30 13 4 13 40 39 30
11. Farul Constanta 30 9 9 12 28 38 27
12. Jiul Petrosani 30 10 7 13 26 38 27
13. CFR Cluj-Napoca 30 9 7 14 27 37 25
14. Petrolul Ploiesti 30 9 7 14 23 40 25
15. POLITEHNICA IASI 30 6 12 12 30 42 24 - relegated
16. CRISUL ORADEA 30 3 8 19 17 54 14 - relegated
Division B [Edition 32]
Seria I
Pd W D L F A Pts
1. SPORTUL STUDENTESC BUCURESTI 30 19 9 2 51 27 47 - promoted
2. Progresul Bucuresti 30 15 7 8 55 30 37
3. Santierul Naval Oltenita 30 14 5 11 33 35 33
4. Politehnica Galati 30 11 9 10 39 29 31
5. Metalul Bucuresti 30 12 7 11 36 27 31
6. Progresul Braila 30 13 4 13 36 26 30
7. FC Galati 30 12 6 12 36 34 30
8. Metalul Plopeni 30 12 5 13 34 33 29
9. CFR Pascani 30 12 5 13 34 33 29
10. Ceahlaul Piatra-Neamt 30 12 4 14 34 42 28
11. Dunarea Giurgiu 30 9 10 11 23 31 28
12. Metalul Tîrgoviste 30 11 6 13 29 39 28
13. Chimia Râmnicu-Vîlcea 30 12 4 14 25 37 28
14. Stiinta Bacau 30 9 9 12 24 33 27
15. Poiana Cîmpina 30 10 5 15 34 46 25
16. Portul Constanta 30 6 7 17 29 50 19
Seria II
Pd W D L F A Pts
1. CSM RESITA 30 19 5 6 47 23 43 - promoted
2. Minerul Baia-Mare 30 13 6 11 46 40 32
3. Politehnica Timisoara 30 12 7 11 47 33 31
4. CFR Arad 30 13 5 12 41 43 31
5. Minerul Anina 30 13 5 12 39 42 31
6. CSM Sibiu 30 12 6 12 31 34 30
7. Metalurgistul Cugir 30 12 5 13 30 31 29
8. Gloria Bistrita 30 13 3 14 31 34 29
9. Olimpia Satu-Mare 30 13 3 14 25 32 29
10. Olimpia Oradea 30 13 2 15 41 35 28
11. CFR Timisoara 30 10 8 12 33 29 28
12. Chimia Fagaras 30 13 2 15 44 43 28
13. Corvinul Hunedoara 30 12 4 14 35 37 28
14. Electroputere Craiova 30 12 4 14 36 39 28
15. Gaz metan Medias 30 12 4 14 20 29 28
16. Vulturii textila Lugoj 30 11 5 14 28 50 27
Divizia C [Edition 16]
Seria I
Pd W D L F A Pts
1. ITA PASCANI 26 18 3 5 65 23 39
2. Chimia Suceava 26 14 8 4 40 10 36
3. ASA Câmpulung-Moldovenesc 26 14 8 4 46 25 36
4. Victoria Roman 26 15 4 7 50 25 34
5. Minerul Gura-Humorului 26 12 7 7 52 19 31
6. Avântul Frasin 26 12 5 9 30 29 29
7. Textila Botosani 26 7 9 10 32 35 23
8. Foresta Falticeni 26 9 5 12 24 30 23
9. Minobrad Vatra-Dornei 26 9 3 14 38 54 21
10. Unirea Iasi 26 8 5 13 31 50 21
11. Nicolina Iasi 26 8 4 14 38 58 20
12. Fulgerul Dorohoi 26 8 4 14 31 53 20
13. Victoria PTTR Botosani 26 8 3 15 34 57 19
14. Constructorul Iasi 26 1 10 15 18 61 12
Note: Penicilina Iasi are now known as Unirea Iasi
Seria II
Pd W D L F A Pts
1. PETROLUL MOINESTI 26 14 10 2 58 23 38
2. Rulmentul Bârlad 26 15 5 6 41 24 35
3. Minerul Comanesti 26 14 5 7 36 24 33
4. Automobilul Focsani 26 15 1 10 49 41 31
5. Danubiana Roman 26 12 3 11 49 37 27
6. Viitorul Vaslui 26 10 6 10 28 33 26
7. URA Tecuci 26 11 3 12 38 36 25
8. Textila Buhusi 26 11 2 13 47 35 24
9. Letea Bacau 26 11 2 13 40 37 24
10. Oituz Târgu-Ocna 26 9 5 12 33 43 23
11. Trotusul Oras Gh.Gheorghiu-Dej 26 9 4 13 38 48 22
12. Cimentul Bicaz 26 8 6 12 32 52 22
13. Luceafarul Focsani 26 7 5 14 37 49 19
14. Gloria Tecuci 26 3 9 14 20 64 15
Note: ASM Tecuci are now known as URA Tecuci
Seria III
Pd W D L F A Pts
1. DELTA TULCEA 26 15 7 4 38 11 37
2. IMU Medgidia 26 12 11 3 48 23 35
3. SUT Galati 26 13 8 5 51 16 34
4. Dacia Galati 26 11 6 9 37 30 28
5. Metalurgistul Braila 26 11 6 9 36 32 28
6. Electrica Constanta 26 10 6 10 37 43 26
7. Marina Mangalia 26 7 11 8 27 26 25
8. Unirea Tricolor Braila 26 7 10 9 24 39 24
9. Ancora Galati 26 7 9 10 23 33 23
10. Cimentul Medgidia 26 7 8 11 30 29 22
11. Dunarea Tulcea 26 6 10 10 20 36 22
12. Granitul Babadag 26 9 4 13 33 53 22
13. SN Constanta 26 7 6 13 23 38 20
14. Dunarea Braila 26 7 4 15 32 50 18
Note: Viitorul Braila are now known as Metalurgistul Braila;
Constructorul Galati are now known as sut Galati
Seria IV
Pd W D L F A Pts
1. ELECTRONICA BUCURESTI 26 15 7 4 41 17 37
2. Unirea Tricolor Bucuresti 26 13 9 4 46 18 35
3. Autobuzul Bucuresti 26 13 7 6 42 21 33
4. Tehnometal Bucuresti 26 14 4 8 45 27 32
5. Celuloza Calarasi 26 14 4 8 40 23 32
6. TMB Bucuresti 26 12 5 9 32 27 29
7. Laromet Bucuresti 26 8 10 8 21 27 26
8. Flacara rosie Bucuresti 26 9 5 12 28 38 23
9. Sirena Bucuresti 26 6 10 10 23 27 22
10. Vointa Bucuresti 26 7 8 11 22 33 22
11. Dinamo Obor Bucuresti 26 7 8 11 19 30 22
12. Olimpia Giurgiu 26 7 7 14 24 34 21
13. Masini unelte Bucuresti 26 6 8 12 22 37 20
14. Victoria Lehliu 26 3 4 19 13 59 10
Seria V
Pd W D L F A Pts
1. GLORIA BUZAU 26 15 10 1 41 14 40
2. Carpati Sinaia 26 14 5 7 51 32 33
3. Soimii Buzau 26 11 8 7 35 23 30
4. IRA Câmpina 26 12 5 9 35 24 29
5. Petrolistul Boldesti 26 10 7 9 38 32 27
6. Prahova Ploiesti 26 8 11 7 36 32 27
7. Caraimanul Busteni 26 9 8 9 34 30 26
8. Azotul Slobozia 26 8 9 9 37 36 25
9. Victoria Floresti 26 8 7 11 44 44 23
10. Petrolul Berca 26 8 7 11 31 36 23
11. Chimia Buzau 26 9 5 12 31 42 23
12. Olimpia Râmnicu-Sarat 26 8 6 12 28 36 22
13. Aurora Urziceni 26 8 4 18 29 58 20
14. Viitorul Slanic 26 7 2 17 26 57 16
Seria VI
Pd W D L F A Pts
1. FLACARA MORENI 26 19 3 4 60 19 41
2. Oltul Slatina 26 16 6 4 45 18 38
3. Chimia Turnu-Magurele 26 12 6 8 35 20 30
4. Dacia Pitesti 26 10 7 9 39 30 27
5. Petrolul Târgoviste 26 11 5 10 37 32 27
6. Metalul Mija 26 11 4 11 39 35 26
7. Petrolul Videle 26 8 9 9 30 25 25
8. Comertul Alexandria 26 10 5 11 24 34 25
9. Unirea Dragasani 26 9 6 11 38 35 24
10. Lotrul Brezoi 26 8 7 11 27 48 23
11. Oltul Râmnicu-Vâlcea 26 9 4 13 36 46 22
12. Sporting Rosiori 26 8 6 12 33 50 22
13. Muscelul Câmpulung 26 6 7 13 23 43 19
14. Rapid Piatra-Olt 26 5 5 16 20 51 15
Note: Gloria Mija are now known as Metalul Mija
Seria VII
Pd W D L F A Pts
1. METALUL DROBETA TURNU-SEVERIN 24 15 5 4 54 23 35
2. Stiinta Petrosani 24 14 6 4 48 19 34
3. Minerul Lupeni 24 11 10 3 49 24 32
4. Minerul Motru 24 10 7 7 37 26 27
5. Dunarea Calafat 24 9 6 9 48 41 24
6. Pandurii Târgu-Jiu 24 9 5 10 38 35 23
7. Steagul rosu Plenita 24 9 4 11 35 32 22
8. Rasaritul Caracal 24 8 6 10 42 43 22
9. MEVA Drobeta Turnu-Severin 24 7 6 11 24 36 20
10. Progresul Corabia 24 7 6 11 28 42 20
11. Metalul Toplet 24 7 6 11 35 52 20
12. Minerul Rovinari 24 6 5 13 25 56 17
13. Progresul Strehaia 24 6 4 14 20 44 16
Seria VIII
Pd W D L F A Pts
1. VAGONUL ARAD 26 15 6 5 39 24 36
2. Muresul Deva 26 14 5 7 59 25 33
3. UM Timisoara 26 12 6 8 39 29 30
4. Minerul Moldova-Noua 26 11 7 8 35 27 29
5. Electromotor Timisoara 26 12 4 8 39 33 28
6. Progresul Timisoara 26 10 6 10 39 39 26
7. Metalul Otelul-Rosu 26 10 6 10 47 48 26
8. Aurul Brad 26 11 4 11 35 41 26
9. Furnirul Deta 26 11 4 11 24 30 26
10. Minerul Bocsa 26 11 3 12 42 49 25
11. Minerul Ghelar 26 11 2 13 41 46 24
12. Gloria Arad 26 9 5 12 30 32 23
13. CFR Caransebes 26 6 6 14 34 45 18
14. Victoria Caransebes 26 4 6 16 25 60 14
Seria IX
Pd W D L F A Pts
1. INDEPENDENTA SIBIU 26 16 4 6 62 21 36
2. Victoria Calan 26 13 4 9 45 26 30
3. Unirea Alba-Iulia 26 13 4 9 25 26 30
4. Minerul Teliuc 26 11 6 9 36 31 28
5. CFR Simeria 26 12 3 11 46 35 27
6. Metalul Copsa-Mica 26 11 5 10 37 40 27
7. CFR Sighisoara 26 9 8 9 28 31 26
8. Chimia Orasul Victoria 26 11 4 11 28 33 26
9. UPA Sibiu 26 10 5 11 36 38 25
10. Vitrometan Medias 26 9 7 10 31 46 25
11. Minaur Zlatna 26 10 4 12 33 34 24
12. Textila Sebes 26 9 4 13 37 53 22
13. Constructorul Hunedoara 26 8 6 12 22 38 22
14. ASA Sibiu 26 6 4 16 34 48 16
Seria X
Pd W D L F A Pts
1. VICTORIA CAREI 26 17 3 6 67 23 37
2. Minerul Baia-Sprie 26 12 7 7 41 17 31
3. Bihoreana Marghita 26 13 5 8 39 30 31
4. Unirea Zalau 26 11 8 7 31 22 30
5. Minerul Cavnic 26 10 8 8 39 27 28
6. Topitorul Baia-Mare 26 11 5 10 31 41 27
7. Bradul Viseu de Sus 26 10 6 10 28 41 26
8. Somesul Satu-Mare 26 10 5 11 34 29 25
9. CIL Sighetu-Marmatiei 26 11 3 12 29 32 25
10. Recolta Salonta 26 10 4 12 32 46 24
11. Constructorul Baia-Mare 26 7 8 11 42 52 22
12. Vointa Carei 26 9 4 13 28 40 22
13. Gloria Baia-Mare 26 8 6 16 20 37 22
14. Magura Simleu-Silvaniei 26 6 2 18 21 45 14
Seria XI
Pd W D L F A Pts
1. INDUSTRIA SÂRMEI CÂMPIA-TURZII 26 20 1 5 74 19 41
2. Chimica Târnaveni 26 18 4 4 67 22 40
3. Ariesul Turda 26 14 4 8 48 29 32
4. CIL Gherla 26 12 6 8 45 28 30
5. Metalul Aiud 26 12 5 9 46 30 29
6. Dermata Cluj-Napoca 26 11 5 10 31 26 27
7. Unirea Dej 26 9 8 9 33 37 26
8. Soda Ocna-Mures 26 9 6 11 28 35 24
9. Tehnofrig Cluj-Napoca 26 8 7 11 26 38 23
10. Viitorul Târgu-Mures 26 9 3 14 46 42 21
11. Ariesul Câmpia-Turzii 26 8 5 13 25 34 21
12. Somesul Beclean 26 7 4 15 31 87 18
13. Minerul Rodna 26 5 7 14 31 79 17
14. Progresul Nasaud 26 5 5 16 30 55 15
Seria XII
Pd W D L F A Pts
1. METROM BRASOV 26 21 2 3 74 9 44
2. Tractorul Brasov 26 17 4 5 69 22 38
3. Politehnica Brasov 26 10 11 5 31 22 31
4. Textila Odorheiu-Secuiesc 26 11 7 8 38 31 29
5. Forestierul Târgu-Secuiesc 26 11 7 8 29 30 29
6. Carpati Brasov 26 11 5 10 38 31 27
7. Oltul Sfântul-Gheorghe 26 10 7 9 41 41 27
8. Torpedo Zarnesti 26 9 8 9 30 30 26
9. Carpati Covasna 26 10 5 11 23 41 25
10. Viitorul Gheorgheni 26 8 8 10 38 47 24
11. Minerul Balan 26 8 8 10 17 33 24
12. Unirea Cristuru-Secuiesc 26 5 6 15 25 49 16
13. AS Miercurea-Ciuc 26 4 7 15 19 39 15
14. Colorom Codlea 26 3 3 20 18 65 9
___________________________________________________________
Romanian Cup
Season 1971-72- [Edition 34]
Semi Finals [28 June 1972]
Rapid Bucuresti – Metalul Bucuresti 3 – 2 (1-1)
Jiul Petrosani – Dinamo Bucuresti 2 – 2 (0-1, 2-2)
Jiul Petrosani won 7-6 penalty kicks
Final
2 July 1972, “23 August Stadium”, Bucuresti, att 30.000
Referees: Gheorghe Limona – C.Dragotescu, Al.Grigorescu (all Bucuresti)
RAPID BUCURESTI – JIUL PETROSANI 2 – 0 (2-0)
1-0 Stelian Marin 3’, 2-0 Alexandru Neagu 27’
Rapid Bucuresti (trainer Bazil Marian)
Raducanu – Pop, N.Lupescu, Boc, Codrea – Angelescu, I.Dumitru –
Nasturescu, S.Marin, Neagu, Codreanu (66 Petreanu)
Jiul Petrosani (trainer Eugen Iordache)
Suciu – A.Georgescu, Georgevici, Stocker, Tonca – Dodu, Kotormani –
Urmes (49 Stoian), Multescu, Libardi, Fagas
________________________________________________________________________
Season 1971-72 * Division A
Round 1 [21 August 1971] & Round 16 [12 March 1972]
SPORT CLUB BACAU - F.C. ARGES PITESTI 4 - 1 - 1 - 3
RAPID BUCURESTI - U.T.A. (ARAD) 1 - 1 - 1 - 1
STEAGUL ROSU BRASOV - PETROLUL PLOIESTI 3 - 0 - 0 - 0
C.F.R. CLUJ-NAPOCA - DINAMO BUCURESTI 1 - 3 - 0 - 0
POLITEHNICA IASI - UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA 3 - 3 - 1 - 1
A.S.A. TÂRGU-MURES - FARUL CONSTANTA 0 - 0 - 0 - 1
CRISUL ORADEA - JIUL PETROSANI 0 - 0 - 0 - 2
STEAUA BUCURESTI - UNIVERSITATEA CRAIOVA 1 - 1 - 1 - 2
Round 2 [29 August 1971] & Round 17 [19 March 1972]
F.C. ARGES PITESTI - RAPID BUCURESTI 2 - 1 - 2 - 0
UNIVERSITATEA CRAIOVA - C.F.R. CLUJ-NAPOCA 2 - 2 - 0 - 1
DINAMO BUCURESTI - STEAGUL ROSU BRASOV 2 - 2 - 1 - 2
JIUL PETROSANI - A.S.A. TÂRGU-MURES 0 - 0 - 0 - 2
PETROLUL PLOIESTI - CRISUL ORADEA 1 - 0 - 0 - 0
UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA - SPORT CLUB BACAU 3 - 1 - 0 - 1
FARUL CONSTANTA - POLITEHNICA IASI 2 - 2 - 1 - 3
U.T.A. (ARAD) - STEAUA BUCURESTI 2 - 2 - 0 - 1
Round 3 [05 September 1971] & Round 18 [26 March 1972]
STEAGUL ROSU BRASOV - F.C. ARGES PITESTI 2 - 1 - 2 - 0
A.S.A. TÂRGU-MURES - UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA 1 - 0 - 2 - 1
POLITEHNICA IASI - DINAMO BUCURESTI 0 - 1 - 0 - 1
C.F.R. CLUJ-NAPOCA - JIUL PETROSANI 1 - 2 - 0 - 1
CRISUL ORADEA - U.T.A. (ARAD) 1 - 2 - 0 - 1
SPORT CLUB BACAU - UNIVERSITATEA CRAIOVA 3 - 0 - 0 - 3
RAPID BUCURESTI - PETROLUL PLOIESTI 2 - 0 - 0 - 1
STEAUA BUCURESTI - FARUL CONSTANTA 2 - 0 - 0 - 1
Round 4 [11-12 September 1971] & Round 19 [02 April 1972]
F.C. ARGES PITESTI - C.F.R. CLUJ-NAPOCA 2 - 1 - 0 - 1
PETROLUL PLOIESTI - SPORT CLUB BACAU 2 - 1 - 1 - 0
U.T.A. (ARAD) - A.S.A. TÂRGU-MURES 5 - 1 - 0 - 0
UNIVERSITATEA CRAIOVA - POLITEHNICA IASI 5 - 0 - 1 - 1
RAPID BUCURESTI - DINAMO BUCURESTI 2 - 1 - 0 - 1
FARUL CONSTANTA - STEAGUL ROSU BRASOV 2 - 0 - 0 - 3
UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA - CRISUL ORADEA 4 - 0 - 3 - 2
JIUL PETROSANI - STEAUA BUCURESTI 1 - 1 - 0 - 3
Round 5 [25-26 September 1971] & Round 20 [12 April 1972]
STEAUA BUCURESTI - F.C. ARGES PITESTI 2 - 1 - 1 - 2
CRISUL ORADEA - A.S.A. TÂRGU-MURES 0 - 1 - 1 - 3
POLITEHNICA IASI - PETROLUL PLOIESTI 0 - 1 - 0 - 0
STEAGUL ROSU BRASOV - UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA 1 - 1 - 0 - 1
JIUL PETROSANI - U.T.A. (ARAD) 1 - 1 - 1 - 4
SPORT CLUB BACAU - FARUL CONSTANTA 3 - 1 - 1 - 1
C.F.R. CLUJ-NAPOCA - RAPID BUCURESTI 0 - 1 - 1 - 3
DINAMO BUCURESTI - UNIVERSITATEA CRAIOVA 3 - 0 - 1 - 2
Round 6 [03 October 1971] & Round 21 [16 April 1972]
F.C. ARGES PITESTI - POLITEHNICA IASI 2 - 0 - 1 - 0
STEAGUL ROSU BRASOV - JIUL PETROSANI 1 - 0 - 0 - 1
FARUL CONSTANTA - CRISUL ORADEA 4 - 1 - 1 - 1
UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA - UNIVERSITATEA CRAIOVA 2 - 0 - 1 - 0
RAPID BUCURESTI - SPORT CLUB BACAU 1 - 2 - 0 - 1
A.S.A. TÂRGU-MURES - DINAMO BUCURESTI 0 - 0 - 2 - 1
U.T.A. (ARAD) - C.F.R. CLUJ-NAPOCA 4 - 0 - 0 - 0
PETROLUL PLOIESTI - STEAUA BUCURESTI 0 - 2 - 0 - 3
Round 7 [15-16 October 1971] & Round 22 [19-20 April 1972]
U.T.A. (ARAD) - F.C. ARGES PITESTI 4 - 0 - 1 - 2
DINAMO BUCURESTI - UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA 3 - 2 - 1 - 2
UNIVERSITATEA CRAIOVA - RAPID BUCURESTI 3 - 0 - 0 - 2
C.F.R. CLUJ-NAPOCA - POLITEHNICA IASI 2 - 2 - 4 - 2
JIUL PETROSANI - SPORT CLUB BACAU 0 - 0 - 0 - 1
CRISUL ORADEA - STEAGUL ROSU BRASOV 0 - 0 - 0 - 1
PETROLUL PLOIESTI - FARUL CONSTANTA 1 - 0 - 1 - 1
STEAUA BUCURESTI - A.S.A. TÂRGU-MURES 1 - 1 - 0 - 1
Round 8 [24 October 1971] & Round 23 [03-04 May 1972]
F.C. ARGES PITESTI - PETROLUL PLOIESTI 5 - 0 - 2 - 1
A.S.A. TÂRGU-MURES - UNIVERSITATEA CRAIOVA 0 - 0 - 0 - 2
STEAGUL ROSU BRASOV - U.T.A. (ARAD) 0 - 1 - 0 - 2
POLITEHNICA IASI - JIUL PETROSANI 3 - 0 - 0 - 2
C.F.R. CLUJ-NAPOCA - UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA 0 - 1 - 0 - 1
FARUL CONSTANTA - DINAMO BUCURESTI 1 - 0 - 0 - 0
SPORT CLUB BACAU - CRISUL ORADEA 0 - 0 - 2 - 1
STEAUA BUCURESTI - RAPID BUCURESTI 1 - 2 - 1 - 2
Round 9 [30-31 October 1971] & Round 24 [24 May 1972]
UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA - F.C. ARGES PITESTI 2 - 1 - 0 - 0
CRISUL ORADEA - C.F.R. CLUJ-NAPOCA 1 - 0 - 0 - 2
RAPID BUCURESTI - POLITEHNICA IASI 1 - 0 - 2 - 2
A.S.A. TÂRGU-MURES - PETROLUL PLOIESTI 3 - 0 - 0 - 5
FARUL CONSTANTA - JIUL PETROSANI 1 - 0 - 2 - 2
DINAMO BUCURESTI - U.T.A. (ARAD) 1 - 1 - 2 - 1
UNIVERSITATEA CRAIOVA - STEAGUL ROSU BRASOV 1 - 0 - 1 - 0
SPORT CLUB BACAU - STEAUA BUCURESTI 1 - 0 - 1 - 2
Round 10 [17 November 1971] & Round 25 [28 May 1972]
UNIVERSITATEA CRAIOVA - F.C. ARGES PITESTI 1 - 2 - 2 - 4
U.T.A. (ARAD) - FARUL CONSTANTA 1 - 0 - 1 - 3
C.F.R. CLUJ-NAPOCA - A.S.A. TÂRGU-MURES 1 - 1 - 0 - 1
CRISUL ORADEA - RAPID BUCURESTI 1 - 0 - 0 - 7
PETROLUL PLOIESTI - UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA 1 - 0 - 2 - 2
JIUL PETROSANI - DINAMO BUCURESTI 2 - 1 - 0 - 3
POLITEHNICA IASI - SPORT CLUB BACAU 1 - 1 - 1 - 3
STEAUA BUCURESTI - STEAGUL ROSU BRASOV 0 - 0 - 0 - 0
Round 11 [28 November 1971] & Round 26 [31 May 1972]
F.C. ARGES PITESTI - FARUL CONSTANTA 3 - 0 - 0 - 0
RAPID BUCURESTI - JIUL PETROSANI 5 - 1 - 1 - 0
SPORT CLUB BACAU - C.F.R. CLUJ-NAPOCA 4 - 1 - 0 - 1
DINAMO BUCURESTI - CRISUL ORADEA 3 - 1 - 3 - 3
PETROLUL PLOIESTI - UNIVERSITATEA CRAIOVA 1 - 1 - 0 - 3
STEAGUL ROSU BRASOV - A.S.A. TÂRGU-MURES 3 - 1 - 1 - 3
UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA - U.T.A. (ARAD) 2 - 0 - 0 - 1
POLITEHNICA IASI - STEAUA BUCURESTI 2 - 0 - 1 - 1
Round 12 [01-02 December 1971] & Round 27 [04 June 1972]
A.S.A. TÂRGU-MURES - F.C. ARGES PITESTI 3 - 0 - 0 - 1
CRISUL ORADEA - POLITEHNICA IASI 0 - 0 - 0 - 0
U.T.A. (ARAD) - UNIVERSITATEA CRAIOVA 3 - 0 - 0 - 2
FARUL CONSTANTA - RAPID BUCURESTI 2 - 2 - 0 - 1
C.F.R. CLUJ-NAPOCA - PETROLUL PLOIESTI 1 - 0 - 1 - 0
STEAGUL ROSU BRASOV - SPORT CLUB BACAU 2 - 0 - 2 - 0
JIUL PETROSANI - UNIVERSITAEA CLUJ-NAPOCA 3 - 0 - 0 - 1
DINAMO BUCURESTI - STEAUA BUCURESTI 1 - 0 - 1 - 0
Round 13 [05 December 1971] & Round 28 [11 June 1972]
F.C. ARGES PITESTI - JIUL PETROSANI 2 - 0 - 1 - 1
UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA - FARUL CONSTANTA 3 - 0 - 1 - 0
RAPID BUCURESTI - A.S.A. TÂRGU-MURES 1 - 0 - 0 - 3
POLITEHNICA IASI - STEAGUL ROSU BRASOV 1 - 0 - 0 - 0
UNIVERSITATEA CRAIOVA - CRISUL ORADEA 2 - 0 - 1 - 2
PETROLUL PLOIESTI - U.T.A. (ARAD) 0 - 2 - 2 - 4
SPORT CLUB BACAU - DINAMO BUCURESTI 3 - 1 - 0 - 6
STEAUA BUCURESTI - C.F.R. CLUJ-NAPOCA 1 - 1 - 1 - 2
Round 14 [08 December 1971] & Round 29 [26 June 1972]
CRISUL ORADEA - F.C. ARGES PITESTI 0 - 1 - 1 - 4
A.S.A. TÂRGU-MURES - SPORT CLUB BACAU 3 - 2 - 0 - 1
JIUL PETROSANI - UNIVERSITATEA CRAIOVA 3 - 0 - 0 - 4
DINAMO BUCURESTI - PETROLUL PLOIESTI 1 - 1 - 0 - 2
U.T.A. (ARAD) - POLITEHNICA IASI 4 - 1 - 0 - 1
FARUL CONSTANTA - C.F.R. CLUJ-NAPOCA 1 - 0 - 1 - 3
STEAGUL ROSU BRASOV - RAPID BUCURESTI 5 - 1 - 5 - 1
UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA - STEAUA BUCURESTI 1 - 0 - 0 - 2
Round 15 [12 December 1971] & Round 30 [21 June 1972]
F.C. ARGES PITESTI - DINAMO BUCURESTI 3 - 2 - 3 - 2
UNIVERSITATEA CRAIOVA - FARUL CONSTANTA 2 - 0 - 1 - 2
C.F.R. CLUJ-NAPOCA - STEAGUL ROSU BRASOV 0 - 0 - 0 - 2
POLITEHNICA IASI - A.S.A. TÂRGU-MURES 2 - 0 - 1 - 3
RAPID BUCURESTI - UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA 1 - 0 - 0 - 1
PETROLUL PLOIESTI - JIUL PETROSANI 0 - 1 - 0 - 2
SPORT CLUB BACAU - U.T.A. (ARAD) 4 - 2 - 0 - 2
STEAUA BUCURESTI - CRISUL ORADEA 4 - 0 - 2 - 1
_______________________________________________________________________
Division A [Edition 54]
Pd W D L F A Pts
1. FC ARGES PITESTI 30 19 3 8 51 35 41
2. UTA (Arad) 30 15 7 8 51 29 37
3. Universitatea Cluj-Napoca 30 16 5 9 39 27 37
4. ASA Târgu-Mures 30 14 7 9 35 30 35
5. Steagul rosu Brasov 30 13 8 9 37 21 34
6. SC Bacau 30 14 4 12 41 41 32
7. Dinamo Bucuresti 30 12 7 11 46 36 31
8. Universitatea Craiova 30 13 5 12 42 35 31
9. Steaua Bucuresti 30 11 8 11 36 27 30
10. Rapid Bucuresti 30 13 4 13 40 39 30
11. Farul Constanta 30 9 9 12 28 38 27
12. Jiul Petrosani 30 10 7 13 26 38 27
13. CFR Cluj-Napoca 30 9 7 14 27 37 25
14. Petrolul Ploiesti 30 9 7 14 23 40 25
15. POLITEHNICA IASI 30 6 12 12 30 42 24 - relegated
16. CRISUL ORADEA 30 3 8 19 17 54 14 - relegated
Division B [Edition 32]
Seria I
Pd W D L F A Pts
1. SPORTUL STUDENTESC BUCURESTI 30 19 9 2 51 27 47 - promoted
2. Progresul Bucuresti 30 15 7 8 55 30 37
3. Santierul Naval Oltenita 30 14 5 11 33 35 33
4. Politehnica Galati 30 11 9 10 39 29 31
5. Metalul Bucuresti 30 12 7 11 36 27 31
6. Progresul Braila 30 13 4 13 36 26 30
7. FC Galati 30 12 6 12 36 34 30
8. Metalul Plopeni 30 12 5 13 34 33 29
9. CFR Pascani 30 12 5 13 34 33 29
10. Ceahlaul Piatra-Neamt 30 12 4 14 34 42 28
11. Dunarea Giurgiu 30 9 10 11 23 31 28
12. Metalul Tîrgoviste 30 11 6 13 29 39 28
13. Chimia Râmnicu-Vîlcea 30 12 4 14 25 37 28
14. Stiinta Bacau 30 9 9 12 24 33 27
15. Poiana Cîmpina 30 10 5 15 34 46 25
16. Portul Constanta 30 6 7 17 29 50 19
Seria II
Pd W D L F A Pts
1. CSM RESITA 30 19 5 6 47 23 43 - promoted
2. Minerul Baia-Mare 30 13 6 11 46 40 32
3. Politehnica Timisoara 30 12 7 11 47 33 31
4. CFR Arad 30 13 5 12 41 43 31
5. Minerul Anina 30 13 5 12 39 42 31
6. CSM Sibiu 30 12 6 12 31 34 30
7. Metalurgistul Cugir 30 12 5 13 30 31 29
8. Gloria Bistrita 30 13 3 14 31 34 29
9. Olimpia Satu-Mare 30 13 3 14 25 32 29
10. Olimpia Oradea 30 13 2 15 41 35 28
11. CFR Timisoara 30 10 8 12 33 29 28
12. Chimia Fagaras 30 13 2 15 44 43 28
13. Corvinul Hunedoara 30 12 4 14 35 37 28
14. Electroputere Craiova 30 12 4 14 36 39 28
15. Gaz metan Medias 30 12 4 14 20 29 28
16. Vulturii textila Lugoj 30 11 5 14 28 50 27
Divizia C [Edition 16]
Seria I
Pd W D L F A Pts
1. ITA PASCANI 26 18 3 5 65 23 39
2. Chimia Suceava 26 14 8 4 40 10 36
3. ASA Câmpulung-Moldovenesc 26 14 8 4 46 25 36
4. Victoria Roman 26 15 4 7 50 25 34
5. Minerul Gura-Humorului 26 12 7 7 52 19 31
6. Avântul Frasin 26 12 5 9 30 29 29
7. Textila Botosani 26 7 9 10 32 35 23
8. Foresta Falticeni 26 9 5 12 24 30 23
9. Minobrad Vatra-Dornei 26 9 3 14 38 54 21
10. Unirea Iasi 26 8 5 13 31 50 21
11. Nicolina Iasi 26 8 4 14 38 58 20
12. Fulgerul Dorohoi 26 8 4 14 31 53 20
13. Victoria PTTR Botosani 26 8 3 15 34 57 19
14. Constructorul Iasi 26 1 10 15 18 61 12
Note: Penicilina Iasi are now known as Unirea Iasi
Seria II
Pd W D L F A Pts
1. PETROLUL MOINESTI 26 14 10 2 58 23 38
2. Rulmentul Bârlad 26 15 5 6 41 24 35
3. Minerul Comanesti 26 14 5 7 36 24 33
4. Automobilul Focsani 26 15 1 10 49 41 31
5. Danubiana Roman 26 12 3 11 49 37 27
6. Viitorul Vaslui 26 10 6 10 28 33 26
7. URA Tecuci 26 11 3 12 38 36 25
8. Textila Buhusi 26 11 2 13 47 35 24
9. Letea Bacau 26 11 2 13 40 37 24
10. Oituz Târgu-Ocna 26 9 5 12 33 43 23
11. Trotusul Oras Gh.Gheorghiu-Dej 26 9 4 13 38 48 22
12. Cimentul Bicaz 26 8 6 12 32 52 22
13. Luceafarul Focsani 26 7 5 14 37 49 19
14. Gloria Tecuci 26 3 9 14 20 64 15
Note: ASM Tecuci are now known as URA Tecuci
Seria III
Pd W D L F A Pts
1. DELTA TULCEA 26 15 7 4 38 11 37
2. IMU Medgidia 26 12 11 3 48 23 35
3. SUT Galati 26 13 8 5 51 16 34
4. Dacia Galati 26 11 6 9 37 30 28
5. Metalurgistul Braila 26 11 6 9 36 32 28
6. Electrica Constanta 26 10 6 10 37 43 26
7. Marina Mangalia 26 7 11 8 27 26 25
8. Unirea Tricolor Braila 26 7 10 9 24 39 24
9. Ancora Galati 26 7 9 10 23 33 23
10. Cimentul Medgidia 26 7 8 11 30 29 22
11. Dunarea Tulcea 26 6 10 10 20 36 22
12. Granitul Babadag 26 9 4 13 33 53 22
13. SN Constanta 26 7 6 13 23 38 20
14. Dunarea Braila 26 7 4 15 32 50 18
Note: Viitorul Braila are now known as Metalurgistul Braila;
Constructorul Galati are now known as sut Galati
Seria IV
Pd W D L F A Pts
1. ELECTRONICA BUCURESTI 26 15 7 4 41 17 37
2. Unirea Tricolor Bucuresti 26 13 9 4 46 18 35
3. Autobuzul Bucuresti 26 13 7 6 42 21 33
4. Tehnometal Bucuresti 26 14 4 8 45 27 32
5. Celuloza Calarasi 26 14 4 8 40 23 32
6. TMB Bucuresti 26 12 5 9 32 27 29
7. Laromet Bucuresti 26 8 10 8 21 27 26
8. Flacara rosie Bucuresti 26 9 5 12 28 38 23
9. Sirena Bucuresti 26 6 10 10 23 27 22
10. Vointa Bucuresti 26 7 8 11 22 33 22
11. Dinamo Obor Bucuresti 26 7 8 11 19 30 22
12. Olimpia Giurgiu 26 7 7 14 24 34 21
13. Masini unelte Bucuresti 26 6 8 12 22 37 20
14. Victoria Lehliu 26 3 4 19 13 59 10
Seria V
Pd W D L F A Pts
1. GLORIA BUZAU 26 15 10 1 41 14 40
2. Carpati Sinaia 26 14 5 7 51 32 33
3. Soimii Buzau 26 11 8 7 35 23 30
4. IRA Câmpina 26 12 5 9 35 24 29
5. Petrolistul Boldesti 26 10 7 9 38 32 27
6. Prahova Ploiesti 26 8 11 7 36 32 27
7. Caraimanul Busteni 26 9 8 9 34 30 26
8. Azotul Slobozia 26 8 9 9 37 36 25
9. Victoria Floresti 26 8 7 11 44 44 23
10. Petrolul Berca 26 8 7 11 31 36 23
11. Chimia Buzau 26 9 5 12 31 42 23
12. Olimpia Râmnicu-Sarat 26 8 6 12 28 36 22
13. Aurora Urziceni 26 8 4 18 29 58 20
14. Viitorul Slanic 26 7 2 17 26 57 16
Seria VI
Pd W D L F A Pts
1. FLACARA MORENI 26 19 3 4 60 19 41
2. Oltul Slatina 26 16 6 4 45 18 38
3. Chimia Turnu-Magurele 26 12 6 8 35 20 30
4. Dacia Pitesti 26 10 7 9 39 30 27
5. Petrolul Târgoviste 26 11 5 10 37 32 27
6. Metalul Mija 26 11 4 11 39 35 26
7. Petrolul Videle 26 8 9 9 30 25 25
8. Comertul Alexandria 26 10 5 11 24 34 25
9. Unirea Dragasani 26 9 6 11 38 35 24
10. Lotrul Brezoi 26 8 7 11 27 48 23
11. Oltul Râmnicu-Vâlcea 26 9 4 13 36 46 22
12. Sporting Rosiori 26 8 6 12 33 50 22
13. Muscelul Câmpulung 26 6 7 13 23 43 19
14. Rapid Piatra-Olt 26 5 5 16 20 51 15
Note: Gloria Mija are now known as Metalul Mija
Seria VII
Pd W D L F A Pts
1. METALUL DROBETA TURNU-SEVERIN 24 15 5 4 54 23 35
2. Stiinta Petrosani 24 14 6 4 48 19 34
3. Minerul Lupeni 24 11 10 3 49 24 32
4. Minerul Motru 24 10 7 7 37 26 27
5. Dunarea Calafat 24 9 6 9 48 41 24
6. Pandurii Târgu-Jiu 24 9 5 10 38 35 23
7. Steagul rosu Plenita 24 9 4 11 35 32 22
8. Rasaritul Caracal 24 8 6 10 42 43 22
9. MEVA Drobeta Turnu-Severin 24 7 6 11 24 36 20
10. Progresul Corabia 24 7 6 11 28 42 20
11. Metalul Toplet 24 7 6 11 35 52 20
12. Minerul Rovinari 24 6 5 13 25 56 17
13. Progresul Strehaia 24 6 4 14 20 44 16
Seria VIII
Pd W D L F A Pts
1. VAGONUL ARAD 26 15 6 5 39 24 36
2. Muresul Deva 26 14 5 7 59 25 33
3. UM Timisoara 26 12 6 8 39 29 30
4. Minerul Moldova-Noua 26 11 7 8 35 27 29
5. Electromotor Timisoara 26 12 4 8 39 33 28
6. Progresul Timisoara 26 10 6 10 39 39 26
7. Metalul Otelul-Rosu 26 10 6 10 47 48 26
8. Aurul Brad 26 11 4 11 35 41 26
9. Furnirul Deta 26 11 4 11 24 30 26
10. Minerul Bocsa 26 11 3 12 42 49 25
11. Minerul Ghelar 26 11 2 13 41 46 24
12. Gloria Arad 26 9 5 12 30 32 23
13. CFR Caransebes 26 6 6 14 34 45 18
14. Victoria Caransebes 26 4 6 16 25 60 14
Seria IX
Pd W D L F A Pts
1. INDEPENDENTA SIBIU 26 16 4 6 62 21 36
2. Victoria Calan 26 13 4 9 45 26 30
3. Unirea Alba-Iulia 26 13 4 9 25 26 30
4. Minerul Teliuc 26 11 6 9 36 31 28
5. CFR Simeria 26 12 3 11 46 35 27
6. Metalul Copsa-Mica 26 11 5 10 37 40 27
7. CFR Sighisoara 26 9 8 9 28 31 26
8. Chimia Orasul Victoria 26 11 4 11 28 33 26
9. UPA Sibiu 26 10 5 11 36 38 25
10. Vitrometan Medias 26 9 7 10 31 46 25
11. Minaur Zlatna 26 10 4 12 33 34 24
12. Textila Sebes 26 9 4 13 37 53 22
13. Constructorul Hunedoara 26 8 6 12 22 38 22
14. ASA Sibiu 26 6 4 16 34 48 16
Seria X
Pd W D L F A Pts
1. VICTORIA CAREI 26 17 3 6 67 23 37
2. Minerul Baia-Sprie 26 12 7 7 41 17 31
3. Bihoreana Marghita 26 13 5 8 39 30 31
4. Unirea Zalau 26 11 8 7 31 22 30
5. Minerul Cavnic 26 10 8 8 39 27 28
6. Topitorul Baia-Mare 26 11 5 10 31 41 27
7. Bradul Viseu de Sus 26 10 6 10 28 41 26
8. Somesul Satu-Mare 26 10 5 11 34 29 25
9. CIL Sighetu-Marmatiei 26 11 3 12 29 32 25
10. Recolta Salonta 26 10 4 12 32 46 24
11. Constructorul Baia-Mare 26 7 8 11 42 52 22
12. Vointa Carei 26 9 4 13 28 40 22
13. Gloria Baia-Mare 26 8 6 16 20 37 22
14. Magura Simleu-Silvaniei 26 6 2 18 21 45 14
Seria XI
Pd W D L F A Pts
1. INDUSTRIA SÂRMEI CÂMPIA-TURZII 26 20 1 5 74 19 41
2. Chimica Târnaveni 26 18 4 4 67 22 40
3. Ariesul Turda 26 14 4 8 48 29 32
4. CIL Gherla 26 12 6 8 45 28 30
5. Metalul Aiud 26 12 5 9 46 30 29
6. Dermata Cluj-Napoca 26 11 5 10 31 26 27
7. Unirea Dej 26 9 8 9 33 37 26
8. Soda Ocna-Mures 26 9 6 11 28 35 24
9. Tehnofrig Cluj-Napoca 26 8 7 11 26 38 23
10. Viitorul Târgu-Mures 26 9 3 14 46 42 21
11. Ariesul Câmpia-Turzii 26 8 5 13 25 34 21
12. Somesul Beclean 26 7 4 15 31 87 18
13. Minerul Rodna 26 5 7 14 31 79 17
14. Progresul Nasaud 26 5 5 16 30 55 15
Seria XII
Pd W D L F A Pts
1. METROM BRASOV 26 21 2 3 74 9 44
2. Tractorul Brasov 26 17 4 5 69 22 38
3. Politehnica Brasov 26 10 11 5 31 22 31
4. Textila Odorheiu-Secuiesc 26 11 7 8 38 31 29
5. Forestierul Târgu-Secuiesc 26 11 7 8 29 30 29
6. Carpati Brasov 26 11 5 10 38 31 27
7. Oltul Sfântul-Gheorghe 26 10 7 9 41 41 27
8. Torpedo Zarnesti 26 9 8 9 30 30 26
9. Carpati Covasna 26 10 5 11 23 41 25
10. Viitorul Gheorgheni 26 8 8 10 38 47 24
11. Minerul Balan 26 8 8 10 17 33 24
12. Unirea Cristuru-Secuiesc 26 5 6 15 25 49 16
13. AS Miercurea-Ciuc 26 4 7 15 19 39 15
14. Colorom Codlea 26 3 3 20 18 65 9
___________________________________________________________
Romanian Cup
Season 1971-72- [Edition 34]
Semi Finals [28 June 1972]
Rapid Bucuresti – Metalul Bucuresti 3 – 2 (1-1)
Jiul Petrosani – Dinamo Bucuresti 2 – 2 (0-1, 2-2)
Jiul Petrosani won 7-6 penalty kicks
Final
2 July 1972, “23 August Stadium”, Bucuresti, att 30.000
Referees: Gheorghe Limona – C.Dragotescu, Al.Grigorescu (all Bucuresti)
RAPID BUCURESTI – JIUL PETROSANI 2 – 0 (2-0)
1-0 Stelian Marin 3’, 2-0 Alexandru Neagu 27’
Rapid Bucuresti (trainer Bazil Marian)
Raducanu – Pop, N.Lupescu, Boc, Codrea – Angelescu, I.Dumitru –
Nasturescu, S.Marin, Neagu, Codreanu (66 Petreanu)
Jiul Petrosani (trainer Eugen Iordache)
Suciu – A.Georgescu, Georgevici, Stocker, Tonca – Dodu, Kotormani –
Urmes (49 Stoian), Multescu, Libardi, Fagas
________________________________________________________________________
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.
Romania 1972/73
Final Table:
1.Dinamo Bucuresti 30 17 5 8 51-32 39
------------------------------------------------------
2.Universitatea Craiova 30 15 9 6 54-36 39
3.FC Arges Pitesti 30 14 7 9 44-28 35
4.SC Bacau 30 13 8 9 36-35 34
5.CFR Cluj 30 11 11 8 33-33 33
6.Steaua Bucuresti 30 9 13 8 36-30 31
7.Steagul Rosu Brasov 30 11 8 11 39-24 30
8.FC Constanta 30 10 8 12 35-34 28
9.U.T. Arad 30 8 12 10 33-36 28
10.Jiul Petrosani 30 11 6 13 38-43 28
11.Petrolul Ploiesti 30 9 10 11 22-32 28
12.ASA Tg.Mures 30 12 3 15 37-47 27
13.Rapid Bucuresti 30 7 12 11 29-29 26
14.CSM Resita 30 8 10 12 34-39 26
------------------------------------------------------
15.Sportul Studentesc Bucuresti 30 6 13 11 32-50 25
16.Universitatea Cluj 30 7 9 14 25-50 23
[Aug 20]
Craiova 2-1 Rapid
Steaua 4-2 ASA
Constanta 1-0 CFR Cluj
UTA 2-1 Arges
Petrolul 1-1 Dinamo
Resita 0-0 Brasov
Sportul Stud. 0-2 Bacau
U Cluj 2-2 Jiul
[Aug 27]
Dinamo 5-2 Craiova
Arges 5-0 U Cluj
Bacau 2-0 Resita
CFR Cluj 1-0 Steaua
Brasov 5-0 Constanta
Jiul 0-0 Petrolul
ASA 4-2 Sportul Stud.
Rapid 0-0 UTA
[Sep 9]
Craiova 1-1 Arges
Steaua 3-0 Jiul
UTA 0-1 Dinamo
U Cluj 1-0 Rapid
[Sep 10]
Constanta 2-0 ASA
Petrolul 1-0 Bacau
Resita 0-2 CFR Cluj
Sportul Stud. 0-0 Brasov
[Sep 23]
Brasov 3-0 UTA
Rapid 1-1 Steaua
[Sep 24]
Arges 1-1 Constanta
Bacau 3-2 Craiova
CFR Cluj 0-1 Petrolul
Jiul 2-0 Resita
ASA 4-1 U Cluj
Sportul Stud. 3-0 Dinamo
[Sep 30]
U Cluj 2-1 Bacau
[Oct 1]
Dinamo 3-1 Arges
Constanta 1-0 Steaua
UTA 2-4 Jiul
Petrolul 1-0 Brasov
ASA 2-3 Craiova
Rapid 0-1 CFR Cluj
Resita 5-2 Sportul Stud.
[Oct 8]
Craiova 3-0 U Cluj
Arges 3-0 Petrolul
Bacau 2-0 Constanta
CFR Cluj 3-1 ASA
Steaua 4-0 Resita
Brasov 1-0 Rapid
Jiul 2-1 Dinamo
Sportul Stud. 1-4 UTA
[Oct 15]
Dinamo 1-0 Brasov
Bacau 2-2 Steaua
Constanta 1-0 Craiova
UTA 2-1 Resita
Jiul 2-0 CFR Cluj
ASA 4-3 Arges
Rapid 1-0 Petrolul
U Cluj 1-0 Sportul Stud.
[Oct 21]
Rapid 0-0 Dinamo
[Oct 22]
Craiova 4-1 Jiul
CFR Cluj 2-1 U Cluj
Steaua 4-1 Sportul Stud.
Brasov 3-1 Arges
UTA 4-1 Bacau
Petrolul 0-1 Constanta
Resita 2-0 ASA
[Nov 4]
Constanta 0-1 Rapid
[Nov 5]
Arges 0-0 Bacau
CFR Cluj 1-1 UTA
Steaua 3-1 U Cluj
Jiul 1-0 Brasov
ASA 1-0 Dinamo
Resita 1-1 Petrolul
Sportul Stud. 1-1 Craiova
[Nov 12]
Dinamo 2-0 Resita
Craiova 0-0 Steaua
Arges 1-0 Sportul Stud.
Bacau 1-0 ASA
Brasov 2-0 CFR Cluj
Petrolul 1-0 UTA
Rapid 4-1 Jiul
U Cluj 1-0 Constanta
[Nov 15]
CFR Cluj 1-1 Dinamo
Steaua 1-0 Arges
Brasov 1-1 Craiova
UTA 0-0 ASA
Jiul 3-0 Bacau
Petrolul 2-1 U Cluj
Resita 0-0 Rapid
Sportul Stud. 1-0 Constanta
[Nov 19]
Dinamo 2-1 Steaua
Craiova 0-0 Petrolul
Arges 2-0 Jiul
Constanta 1-1 UTA
ASA 1-0 Brasov
Sportul Stud. 1-1 Rapid
U Cluj 0-0 Resita
[Nov 26]
Dinamo 3-1 U Cluj
CFR Cluj 1-0 Arges
Brasov 0-1 Bacau
UTA 0-0 Steaua
Jiul 1-0 Constanta
Petrolul 3-0 Sportul Stud.
Rapid 3-0 ASA
Resita 2-2 Craiova
[Nov 29]
Bacau 1-1 CFR Cluj
[Dec 10]
Craiova 1-0 UTA
Arges 2-0 Rapid
Bacau 2-1 Dinamo
Steaua 2-1 Petrolul
Constanta 1-1 Resita
ASA 1-0 Jiul
Sportul Stud. 2-2 CFR Cluj
U Cluj 2-1 Brasov
[Dec 14]
Dinamo 2-0 Constanta
CFR Cluj 1-1 Craiova
Brasov 0-2 Steaua
UTA 1-1 U Cluj
Jiul 3-0 Sportul Stud.
Petrolul 2-1 ASA
Rapid 3-1 Bacau
Resita 1-0 Arges
[Mar 11]
Dinamo 3-1 Petrolul
Arges 3-0 UTA
Bacau 1-1 Sportul Stud.
CFR Cluj 3-0 Constanta
Brasov 5-1 Resita
Jiul 1-1 U Cluj
ASA 1-0 Steaua
Rapid 4-6 Craiova
[Mar 25]
Craiova 1-0 Dinamo
Steaua 1-1 CFR Cluj
Constanta 1-1 Brasov
UTA 1-1 Rapid
Petrolul 0-0 Jiul
Resita 1-1 Bacau
Sportul Stud. 1-0 ASA
U Cluj 0-1 Arges
[Apr 1]
Dinamo 2-1 UTA
Arges 2-0 Craiova
Bacau 2-0 Petrolul
CFR Cluj 1-1 Resita
Brasov 1-1 Sportul Stud.
Jiul 0-1 Steaua
ASA 4-3 Constanta
Rapid 0-1 U Cluj
[Apr 8]
Dinamo 3-3 Sportul Stud.
Craiova 1-0 Bacau
Steaua 0-0 Rapid
Constanta 1-1 Arges
UTA 1-0 Brasov
Petrolul 0-0 CFR Cluj
Resita 3-0 Jiul
U Cluj 1-0 ASA
[Apr 11]
Arges 1-0 Dinamo
Bacau 0-0 U Cluj
CFR Cluj 0-0 Rapid
Steaua 1-1 Constanta
Brasov 4-0 Petrolul
Jiul 5-1 UTA
Sportul Stud. 1-1 Resita
[Apr 22]
Dinamo 2-1 Jiul
Constanta 5-0 Bacau
UTA 0-0 Sportul Stud.
Petrolul 1-2 Arges
ASA 0-1 CFR Cluj
Rapid 1-1 Brasov
Resita 2-0 Steaua
U Cluj 1-2 Craiova
[Apr 25]
Craiova 1-0 ASA
[Apr 28]
Craiova 1-0 Constanta
Arges 3-0 ASA
CFR Cluj 3-1 Jiul
Steaua 0-1 Bacau
Brasov 0-1 Dinamo
Petrolul 1-0 Rapid
Resita 3-0 UTA
Sportul Stud. 2-0 U Cluj
[May 13]
Dinamo 0-2 Rapid
Arges 1-1 Brasov
Bacau 0-0 UTA
Constanta 0-0 Petrolul
Jiul 1-1 Craiova
ASA 2-0 Resita
Sportul Stud. 0-0 Steaua
U Cluj 2-2 CFR Cluj
[May 16]
Dinamo 2-0 ASA
Craiova 4-1 Sportul Stud.
Bacau 2-1 Arges
Brasov 1-0 Jiul
UTA 3-0 CFR Cluj
Petrolul 1-0 Resita
Rapid 2-1 Constanta
U Cluj 0-0 Steaua
[Jun 3]
CFR Cluj 1-0 Brasov
Steaua 2-6 Craiova
Constanta 4-0 U Cluj
UTA 4-0 Petrolul
Jiul 1-0 Rapid
ASA 2-0 Bacau
Resita 4-1 Dinamo
Sportul Stud. 1-1 Arges
[Jun 6]
Craiova 0-1 Brasov
Arges 1-1 Steaua
Bacau 4-1 Jiul
Constanta 4-1 Sportul Stud.
ASA 2-1 UTA
Rapid 0-0 Resita
U Cluj 0-0 Petrolul
[Jun 10]
CFR Cluj 1-0 Bacau
Steaua 0-2 Dinamo
Brasov 5-1 ASA
UTA 1-1 Constanta
Jiul 2-1 Arges
Petrolul 2-2 Craiova
Rapid 2-2 Sportul Stud.
Resita 4-2 U Cluj
[Jun 13]
Craiova 2-0 Resita
Arges 3-2 CFR Cluj
Bacau 2-0 Brasov
Steaua 2-2 UTA
Constanta 3-1 Jiul
ASA 1-1 Rapid
Sportul Stud. 2-1 Petrolul
U Cluj 1-5 Dinamo
[Jun 17]
Dinamo 2-2 Bacau
CFR Cluj 0-0 Sportul Stud.
Brasov 2-1 U Cluj
Jiul 1-1 ASA
Petrolul 0-0 Steaua
Rapid 0-1 Arges
Resita 1-2 Constanta
[Jun 20]
Craiova 4-2 CFR Cluj
Arges 1-0 Resita
Bacau 2-1 Rapid
Steaua 1-1 Brasov
Constanta 0-1 Dinamo
ASA 2-1 Petrolul
Sportul Stud. 2-1 Jiul
U Cluj 0-0 UTA
[Jun 24]
Dinamo 4-0 CFR Cluj
UTA 1-0 Craiova
Final Table:
1.Dinamo Bucuresti 30 17 5 8 51-32 39
------------------------------------------------------
2.Universitatea Craiova 30 15 9 6 54-36 39
3.FC Arges Pitesti 30 14 7 9 44-28 35
4.SC Bacau 30 13 8 9 36-35 34
5.CFR Cluj 30 11 11 8 33-33 33
6.Steaua Bucuresti 30 9 13 8 36-30 31
7.Steagul Rosu Brasov 30 11 8 11 39-24 30
8.FC Constanta 30 10 8 12 35-34 28
9.U.T. Arad 30 8 12 10 33-36 28
10.Jiul Petrosani 30 11 6 13 38-43 28
11.Petrolul Ploiesti 30 9 10 11 22-32 28
12.ASA Tg.Mures 30 12 3 15 37-47 27
13.Rapid Bucuresti 30 7 12 11 29-29 26
14.CSM Resita 30 8 10 12 34-39 26
------------------------------------------------------
15.Sportul Studentesc Bucuresti 30 6 13 11 32-50 25
16.Universitatea Cluj 30 7 9 14 25-50 23
Final Table:
1.Dinamo Bucuresti 30 17 5 8 51-32 39
------------------------------------------------------
2.Universitatea Craiova 30 15 9 6 54-36 39
3.FC Arges Pitesti 30 14 7 9 44-28 35
4.SC Bacau 30 13 8 9 36-35 34
5.CFR Cluj 30 11 11 8 33-33 33
6.Steaua Bucuresti 30 9 13 8 36-30 31
7.Steagul Rosu Brasov 30 11 8 11 39-24 30
8.FC Constanta 30 10 8 12 35-34 28
9.U.T. Arad 30 8 12 10 33-36 28
10.Jiul Petrosani 30 11 6 13 38-43 28
11.Petrolul Ploiesti 30 9 10 11 22-32 28
12.ASA Tg.Mures 30 12 3 15 37-47 27
13.Rapid Bucuresti 30 7 12 11 29-29 26
14.CSM Resita 30 8 10 12 34-39 26
------------------------------------------------------
15.Sportul Studentesc Bucuresti 30 6 13 11 32-50 25
16.Universitatea Cluj 30 7 9 14 25-50 23
[Aug 20]
Craiova 2-1 Rapid
Steaua 4-2 ASA
Constanta 1-0 CFR Cluj
UTA 2-1 Arges
Petrolul 1-1 Dinamo
Resita 0-0 Brasov
Sportul Stud. 0-2 Bacau
U Cluj 2-2 Jiul
[Aug 27]
Dinamo 5-2 Craiova
Arges 5-0 U Cluj
Bacau 2-0 Resita
CFR Cluj 1-0 Steaua
Brasov 5-0 Constanta
Jiul 0-0 Petrolul
ASA 4-2 Sportul Stud.
Rapid 0-0 UTA
[Sep 9]
Craiova 1-1 Arges
Steaua 3-0 Jiul
UTA 0-1 Dinamo
U Cluj 1-0 Rapid
[Sep 10]
Constanta 2-0 ASA
Petrolul 1-0 Bacau
Resita 0-2 CFR Cluj
Sportul Stud. 0-0 Brasov
[Sep 23]
Brasov 3-0 UTA
Rapid 1-1 Steaua
[Sep 24]
Arges 1-1 Constanta
Bacau 3-2 Craiova
CFR Cluj 0-1 Petrolul
Jiul 2-0 Resita
ASA 4-1 U Cluj
Sportul Stud. 3-0 Dinamo
[Sep 30]
U Cluj 2-1 Bacau
[Oct 1]
Dinamo 3-1 Arges
Constanta 1-0 Steaua
UTA 2-4 Jiul
Petrolul 1-0 Brasov
ASA 2-3 Craiova
Rapid 0-1 CFR Cluj
Resita 5-2 Sportul Stud.
[Oct 8]
Craiova 3-0 U Cluj
Arges 3-0 Petrolul
Bacau 2-0 Constanta
CFR Cluj 3-1 ASA
Steaua 4-0 Resita
Brasov 1-0 Rapid
Jiul 2-1 Dinamo
Sportul Stud. 1-4 UTA
[Oct 15]
Dinamo 1-0 Brasov
Bacau 2-2 Steaua
Constanta 1-0 Craiova
UTA 2-1 Resita
Jiul 2-0 CFR Cluj
ASA 4-3 Arges
Rapid 1-0 Petrolul
U Cluj 1-0 Sportul Stud.
[Oct 21]
Rapid 0-0 Dinamo
[Oct 22]
Craiova 4-1 Jiul
CFR Cluj 2-1 U Cluj
Steaua 4-1 Sportul Stud.
Brasov 3-1 Arges
UTA 4-1 Bacau
Petrolul 0-1 Constanta
Resita 2-0 ASA
[Nov 4]
Constanta 0-1 Rapid
[Nov 5]
Arges 0-0 Bacau
CFR Cluj 1-1 UTA
Steaua 3-1 U Cluj
Jiul 1-0 Brasov
ASA 1-0 Dinamo
Resita 1-1 Petrolul
Sportul Stud. 1-1 Craiova
[Nov 12]
Dinamo 2-0 Resita
Craiova 0-0 Steaua
Arges 1-0 Sportul Stud.
Bacau 1-0 ASA
Brasov 2-0 CFR Cluj
Petrolul 1-0 UTA
Rapid 4-1 Jiul
U Cluj 1-0 Constanta
[Nov 15]
CFR Cluj 1-1 Dinamo
Steaua 1-0 Arges
Brasov 1-1 Craiova
UTA 0-0 ASA
Jiul 3-0 Bacau
Petrolul 2-1 U Cluj
Resita 0-0 Rapid
Sportul Stud. 1-0 Constanta
[Nov 19]
Dinamo 2-1 Steaua
Craiova 0-0 Petrolul
Arges 2-0 Jiul
Constanta 1-1 UTA
ASA 1-0 Brasov
Sportul Stud. 1-1 Rapid
U Cluj 0-0 Resita
[Nov 26]
Dinamo 3-1 U Cluj
CFR Cluj 1-0 Arges
Brasov 0-1 Bacau
UTA 0-0 Steaua
Jiul 1-0 Constanta
Petrolul 3-0 Sportul Stud.
Rapid 3-0 ASA
Resita 2-2 Craiova
[Nov 29]
Bacau 1-1 CFR Cluj
[Dec 10]
Craiova 1-0 UTA
Arges 2-0 Rapid
Bacau 2-1 Dinamo
Steaua 2-1 Petrolul
Constanta 1-1 Resita
ASA 1-0 Jiul
Sportul Stud. 2-2 CFR Cluj
U Cluj 2-1 Brasov
[Dec 14]
Dinamo 2-0 Constanta
CFR Cluj 1-1 Craiova
Brasov 0-2 Steaua
UTA 1-1 U Cluj
Jiul 3-0 Sportul Stud.
Petrolul 2-1 ASA
Rapid 3-1 Bacau
Resita 1-0 Arges
[Mar 11]
Dinamo 3-1 Petrolul
Arges 3-0 UTA
Bacau 1-1 Sportul Stud.
CFR Cluj 3-0 Constanta
Brasov 5-1 Resita
Jiul 1-1 U Cluj
ASA 1-0 Steaua
Rapid 4-6 Craiova
[Mar 25]
Craiova 1-0 Dinamo
Steaua 1-1 CFR Cluj
Constanta 1-1 Brasov
UTA 1-1 Rapid
Petrolul 0-0 Jiul
Resita 1-1 Bacau
Sportul Stud. 1-0 ASA
U Cluj 0-1 Arges
[Apr 1]
Dinamo 2-1 UTA
Arges 2-0 Craiova
Bacau 2-0 Petrolul
CFR Cluj 1-1 Resita
Brasov 1-1 Sportul Stud.
Jiul 0-1 Steaua
ASA 4-3 Constanta
Rapid 0-1 U Cluj
[Apr 8]
Dinamo 3-3 Sportul Stud.
Craiova 1-0 Bacau
Steaua 0-0 Rapid
Constanta 1-1 Arges
UTA 1-0 Brasov
Petrolul 0-0 CFR Cluj
Resita 3-0 Jiul
U Cluj 1-0 ASA
[Apr 11]
Arges 1-0 Dinamo
Bacau 0-0 U Cluj
CFR Cluj 0-0 Rapid
Steaua 1-1 Constanta
Brasov 4-0 Petrolul
Jiul 5-1 UTA
Sportul Stud. 1-1 Resita
[Apr 22]
Dinamo 2-1 Jiul
Constanta 5-0 Bacau
UTA 0-0 Sportul Stud.
Petrolul 1-2 Arges
ASA 0-1 CFR Cluj
Rapid 1-1 Brasov
Resita 2-0 Steaua
U Cluj 1-2 Craiova
[Apr 25]
Craiova 1-0 ASA
[Apr 28]
Craiova 1-0 Constanta
Arges 3-0 ASA
CFR Cluj 3-1 Jiul
Steaua 0-1 Bacau
Brasov 0-1 Dinamo
Petrolul 1-0 Rapid
Resita 3-0 UTA
Sportul Stud. 2-0 U Cluj
[May 13]
Dinamo 0-2 Rapid
Arges 1-1 Brasov
Bacau 0-0 UTA
Constanta 0-0 Petrolul
Jiul 1-1 Craiova
ASA 2-0 Resita
Sportul Stud. 0-0 Steaua
U Cluj 2-2 CFR Cluj
[May 16]
Dinamo 2-0 ASA
Craiova 4-1 Sportul Stud.
Bacau 2-1 Arges
Brasov 1-0 Jiul
UTA 3-0 CFR Cluj
Petrolul 1-0 Resita
Rapid 2-1 Constanta
U Cluj 0-0 Steaua
[Jun 3]
CFR Cluj 1-0 Brasov
Steaua 2-6 Craiova
Constanta 4-0 U Cluj
UTA 4-0 Petrolul
Jiul 1-0 Rapid
ASA 2-0 Bacau
Resita 4-1 Dinamo
Sportul Stud. 1-1 Arges
[Jun 6]
Craiova 0-1 Brasov
Arges 1-1 Steaua
Bacau 4-1 Jiul
Constanta 4-1 Sportul Stud.
ASA 2-1 UTA
Rapid 0-0 Resita
U Cluj 0-0 Petrolul
[Jun 10]
CFR Cluj 1-0 Bacau
Steaua 0-2 Dinamo
Brasov 5-1 ASA
UTA 1-1 Constanta
Jiul 2-1 Arges
Petrolul 2-2 Craiova
Rapid 2-2 Sportul Stud.
Resita 4-2 U Cluj
[Jun 13]
Craiova 2-0 Resita
Arges 3-2 CFR Cluj
Bacau 2-0 Brasov
Steaua 2-2 UTA
Constanta 3-1 Jiul
ASA 1-1 Rapid
Sportul Stud. 2-1 Petrolul
U Cluj 1-5 Dinamo
[Jun 17]
Dinamo 2-2 Bacau
CFR Cluj 0-0 Sportul Stud.
Brasov 2-1 U Cluj
Jiul 1-1 ASA
Petrolul 0-0 Steaua
Rapid 0-1 Arges
Resita 1-2 Constanta
[Jun 20]
Craiova 4-2 CFR Cluj
Arges 1-0 Resita
Bacau 2-1 Rapid
Steaua 1-1 Brasov
Constanta 0-1 Dinamo
ASA 2-1 Petrolul
Sportul Stud. 2-1 Jiul
U Cluj 0-0 UTA
[Jun 24]
Dinamo 4-0 CFR Cluj
UTA 1-0 Craiova
Final Table:
1.Dinamo Bucuresti 30 17 5 8 51-32 39
------------------------------------------------------
2.Universitatea Craiova 30 15 9 6 54-36 39
3.FC Arges Pitesti 30 14 7 9 44-28 35
4.SC Bacau 30 13 8 9 36-35 34
5.CFR Cluj 30 11 11 8 33-33 33
6.Steaua Bucuresti 30 9 13 8 36-30 31
7.Steagul Rosu Brasov 30 11 8 11 39-24 30
8.FC Constanta 30 10 8 12 35-34 28
9.U.T. Arad 30 8 12 10 33-36 28
10.Jiul Petrosani 30 11 6 13 38-43 28
11.Petrolul Ploiesti 30 9 10 11 22-32 28
12.ASA Tg.Mures 30 12 3 15 37-47 27
13.Rapid Bucuresti 30 7 12 11 29-29 26
14.CSM Resita 30 8 10 12 34-39 26
------------------------------------------------------
15.Sportul Studentesc Bucuresti 30 6 13 11 32-50 25
16.Universitatea Cluj 30 7 9 14 25-50 23
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.
Romania 1973/74
Final Table:
1.Universitatea Craiova 34 20 5 9 63-37 45
------------------------------------------------------
2.Dinamo Bucuresti 34 18 8 8 60-34 44
3.Steagul Rosu Brasov 34 15 9 10 36-25 39
4.FC Constanta 34 16 6 12 47-33 38
5.U.T. Arad 34 15 6 13 42-45 36
6.Steaua Bucuresti 34 13 9 12 46-42 35
7.Politehnica Timisoara 34 12 10 12 41-45 34
8.FC Arges Pitesti 34 14 6 14 45-57 34
9.CSM Resita 34 11 11 12 45-40 33
10.Universitatea Cluj 34 12 9 13 35-37 33
11.Sportul Studentesc Bucuresti 34 12 8 14 43-41 32
12.ASA Tg.Mures 34 13 6 15 38-51 32
13.Politehnica Iasi 34 13 5 16 39-50 31
14.CFR Cluj 34 11 9 14 40-53 31
15.Jiul Petrosani 34 12 6 16 40-42 30
------------------------------------------------------
16.Rapid Bucuresti 34 9 12 13 30-38 30
17.SC Bacau 34 12 4 18 40-49 28
18.Petrolul Ploiesti 34 10 7 17 31-42 27
[Aug 12]
Dinamo 1-1 Constanta
Brasov 2-0 UTA
Steaua 1-1 Resita
Poli Timisoara 3-1 ASA
Arges 1-0 U Cluj
Poli Iasi 1-0 Sportul Stud.
CFR Cluj 2-1 Petrolul
Jiul 1-1 Craiova
Bacau 1-3 Rapid
[Aug 15]
Craiova 2-0 Brasov
Constanta 2-1 Steaua
UTA 1-0 Bacau
Resita 4-1 Jiul
U Cluj 3-1 Poli Iasi
Sportul Stud. 2-0 Poli Timisoara
ASA 3-1 CFR Cluj
Rapid 2-1 Arges
Petrolul 2-1 Dinamo
[Aug 19]
Dinamo 5-1 ASA
Brasov 1-0 Rapid
Steaua 3-0 UTA
Poli Timisoara 0-2 Craiova
Arges 1-1 Resita
U Cluj 2-1 Sportul Stud.
Poli Iasi 1-0 CFR Cluj
Jiul 0-1 Constanta
Bacau 1-0 Petrolul
[Aug 26]
Craiova 1-0 Poli Iasi
Brasov 1-1 Arges
UTA 1-2 Dinamo
Poli Timisoara 1-0 Constanta
Sportul Stud. 4-0 Bacau
ASA 2-1 Steaua
CFR Cluj 3-3 Resita
Rapid 0-0 U Cluj
Petrolul 2-1 Jiul
[Sep 2]
Dinamo 0-3 Sportul Stud.
Constanta 1-0 Brasov
UTA 1-0 Jiul
Steaua 3-2 Rapid
Arges 4-2 ASA
Resita 5-1 Petrolul
U Cluj 0-1 Craiova
Poli Iasi 1-0 Poli Timisoara
Bacau 3-1 CFR Cluj
[Sep 8]
Petrolul 4-1 UTA
[Sep 9]
Craiova 3-1 Sportul Stud.
Dinamo 3-2 Brasov
Steaua 4-1 Poli Iasi
Poli Timisoara 1-0 U Cluj
Resita 1-2 Constanta
ASA 3-2 Bacau
CFR Cluj 3-1 Rapid
Jiul 3-1 Arges
[Sep 15]
Brasov 1-0 Steaua
Constanta 5-1 CFR Cluj
UTA 2-0 Resita
U Cluj 2-0 ASA
Sportul Stud. 2-2 Jiul
Poli Iasi 0-1 Dinamo
Rapid 1-1 Craiova
Bacau 2-0 Arges
Petrolul 0-0 Poli Timisoara
[Sep 29]
ASA 0-0 UTA
CFR Cluj 1-0 Brasov
[Sep 30]
Craiova 2-1 Constanta
Dinamo 2-1 Poli Timisoara
Steaua 1-0 Petrolul
Arges 2-1 Sportul Stud.
Resita 1-0 U Cluj
Poli Iasi 3-0 Bacau
Jiul 3-0 Rapid
[Oct 7]
Brasov 0-0 ASA
Constanta 3-0 Arges
UTA 2-4 Craiova
Poli Timisoara 1-0 Jiul
U Cluj 2-2 CFR Cluj
Sportul Stud. 0-1 Steaua
Rapid 0-1 Dinamo
Bacau 2-0 Resita
Petrolul 0-1 Poli Iasi
[Oct 20]
Craiova 1-1 Dinamo
[Oct 21]
Constanta 2-1 UTA
Poli Timisoara 1-1 Steaua
Arges 2-1 Petrolul
Resita 2-0 Brasov
U Cluj 2-1 Bacau
Sportul Stud. 2-0 CFR Cluj
Jiul 1-0 Poli Iasi
Rapid 2-0 ASA
[Oct 27]
Steaua 0-3 Arges
[Oct 28]
Dinamo 0-1 U Cluj
Brasov 1-0 Jiul
UTA 2-0 Sportul Stud.
ASA 3-1 Craiova
Poli Iasi 0-0 Resita
CFR Cluj 1-0 Poli Timisoara
Petrolul 1-1 Rapid
[Oct 31]
Bacau 2-2 Constanta
[Nov 3]
Craiova 5-0 CFR Cluj
Resita 2-1 Dinamo
Rapid 2-1 UTA
[Nov 4]
Poli Timisoara 1-1 Brasov
Arges 5-2 Poli Iasi
U Cluj 1-0 Steaua
Sportul Stud. 3-2 Constanta
ASA 1-0 Petrolul
Jiul 1-0 Bacau
[Nov 11]
Dinamo 0-2 Steaua
Brasov 3-0 Petrolul
Constanta 2-0 Poli Iasi
UTA 1-0 U Cluj
Resita 2-2 Poli Timisoara
CFR Cluj 2-0 Arges
Jiul 4-0 ASA
Rapid 0-1 Sportul Stud.
Bacau 3-4 Craiova
[Nov 17]
U Cluj 0-1 Jiul
[Nov 18]
Craiova 3-1 Resita
Dinamo 2-0 Bacau
Steaua 1-0 CFR Cluj
Poli Timisoara 1-0 Rapid
Arges 0-0 UTA
ASA 2-0 Sportul Stud.
Poli Iasi 1-0 Brasov
Petrolul 1-0 Constanta
[Nov 24]
Rapid 0-0 Resita
[Nov 25]
Brasov 3-0 U Cluj
Constanta 1-2 ASA
UTA 3-1 Poli Iasi
Arges 2-1 Craiova
Sportul Stud. 1-2 Petrolul
CFR Cluj 1-1 Dinamo
Jiul 1-1 Steaua
Bacau 0-0 Poli Timisoara
[Dec 2]
Dinamo 1-0 Jiul
Brasov 3-1 Bacau
Constanta 4-0 Rapid
Steaua 1-0 Craiova
Poli Timisoara 5-2 Arges
Resita 2-0 Sportul Stud.
Poli Iasi 4-1 ASA
CFR Cluj 0-1 UTA
Petrolul 0-0 U Cluj
[Dec 9]
Craiova 2-0 Petrolul
UTA 3-0 Poli Timisoara
Arges 3-2 Dinamo
U Cluj 2-1 Constanta
Sportul Stud. 2-1 Brasov
ASA 3-0 Resita
Jiul 4-1 CFR Cluj
Rapid 3-1 Poli Iasi
Bacau 1-0 Steaua
[Mar 2]
Constanta 0-0 Dinamo
Rapid 1-0 Bacau
[Mar 3]
Craiova 5-1 Jiul
UTA 1-0 Brasov
Resita 1-1 Steaua
U Cluj 0-1 Arges
Sportul Stud. 3-1 Poli Iasi
ASA 2-1 Poli Timisoara
Petrolul 2-1 CFR Cluj
[Mar 9]
Brasov 2-0 Craiova
[Mar 10]
Dinamo 2-0 Petrolul
Steaua 4-1 Constanta
Poli Timisoara 1-1 Sportul Stud.
Arges 2-0 Rapid
Poli Iasi 0-2 U Cluj
CFR Cluj 1-0 ASA
Jiul 2-1 Resita
Bacau 0-0 UTA
[Mar 16]
UTA 1-0 Steaua
Rapid 1-1 Brasov
[Mar 17]
Craiova 0-0 Poli Timisoara
Constanta 1-0 Jiul
Resita 2-0 Arges
Sportul Stud. 1-1 U Cluj
ASA 0-0 Dinamo
CFR Cluj 0-0 Poli Iasi
Petrolul 1-1 Bacau
[Mar 27]
Dinamo 4-1 UTA
Constanta 3-3 Poli Timisoara
Steaua 1-1 ASA
Arges 1-2 Brasov
Resita 0-0 CFR Cluj
U Cluj 0-0 Rapid
Poli Iasi 3-4 Craiova
Jiul 0-0 Petrolul
Bacau 1-0 Sportul Stud.
[Mar 31]
Craiova 3-2 U Cluj
Brasov 1-0 Constanta
Poli Timisoara 2-1 Poli Iasi
Sportul Stud. 0-2 Dinamo
ASA 0-2 Arges
CFR Cluj 2-0 Bacau
Jiul 2-2 UTA
Rapid 2-0 Steaua
Petrolul 1-0 Resita
[Apr 6]
Poli Iasi 1-1 Steaua
Bacau 4-2 ASA
[Apr 7]
Brasov 0-0 Dinamo
Constanta 1-0 Resita
UTA 1-0 Petrolul
Arges 0-2 Jiul
U Cluj 2-0 Poli Timisoara
Sportul Stud. 1-0 Craiova
Rapid 1-1 CFR Cluj
[Apr 27]
Poli Timisoara 3-2 Petrolul
[Apr 28]
Craiova 3-1 Rapid
Dinamo 5-2 Poli Iasi
Steaua 2-2 Brasov
Arges 1-0 Bacau
Resita 2-0 UTA
ASA 2-0 U Cluj
CFR Cluj 0-1 Constanta
Jiul 1-0 Sportul Stud.
[May 2]
Brasov 3-0 CFR Cluj
Constanta 4-0 Craiova
UTA 2-0 ASA
Poli Timisoara 3-1 Dinamo
U Cluj 1-1 Resita
Sportul Stud. 3-0 Arges
Rapid 1-0 Jiul
Bacau 4-0 Poli Iasi
Petrolul 2-0 Steaua
[May 5]
Craiova 3-0 UTA
Dinamo 1-1 Rapid
Steaua 4-2 Sportul Stud.
Arges 2-1 Constanta
Resita 1-0 Bacau
ASA 0-0 Brasov
Poli Iasi 2-0 Petrolul
CFR Cluj 3-3 U Cluj
Jiul 4-1 Poli Timisoara
[May 8]
Dinamo 1-0 Craiova
Brasov 1-0 Resita
UTA 2-0 Constanta
Steaua 2-0 Poli Timisoara
ASA 1-0 Rapid
Poli Iasi 1-0 Jiul
CFR Cluj 1-1 Sportul Stud.
Bacau 2-1 U Cluj
Petrolul 4-1 Arges
[May 12]
Craiova 2-0 ASA
Constanta 1-0 Bacau
Poli Timisoara 0-0 CFR Cluj
Arges 1-1 Steaua
Resita 2-2 Poli Iasi
U Cluj 0-3 Dinamo
Sportul Stud. 2-2 UTA
Jiul 2-0 Brasov
Rapid 2-0 Petrolul
[May 18]
CFR Cluj 2-1 Craiova
[May 19]
Dinamo 2-1 Resita
Brasov 2-1 Poli Timisoara
Constanta 0-0 Sportul Stud.
UTA 2-0 Rapid
Steaua 1-1 U Cluj
Poli Iasi 1-1 Arges
Bacau 3-0 Jiul
Petrolul 2-2 ASA
[May 26]
Craiova 1-0 Bacau
Steaua 1-3 Dinamo
Poli Timisoara 3-2 Resita
Arges 3-0 CFR Cluj
U Cluj 4-2 UTA
Sportul Stud. 1-1 Rapid
ASA 2-0 Jiul
Poli Iasi 1-0 Constanta
Petrolul 0-1 Brasov
[Jun 2]
Brasov 1-0 Poli Iasi
Constanta 1-0 Petrolul
UTA 1-1 Arges
Resita 2-1 Craiova
Sportul Stud. 1-0 ASA
CFR Cluj 4-0 Steaua
Jiul 1-2 U Cluj
Rapid 1-1 Poli Timisoara
Bacau 2-1 Dinamo
[Jun 9]
Craiova 4-1 Arges
Dinamo 3-1 CFR Cluj
Steaua 2-0 Jiul
Poli Timisoara 3-1 Bacau
Resita 0-0 Rapid
U Cluj 0-0 Brasov
ASA 1-0 Constanta
Poli Iasi 4-1 UTA
Petrolul 2-1 Sportul Stud.
[Jun 16]
Craiova 2-0 Steaua
UTA 1-2 CFR Cluj
Arges 0-1 Poli Timisoara
U Cluj 1-0 Petrolul
Sportul Stud. 2-1 Resita
ASA 0-1 Poli Iasi
Jiul 1-1 Dinamo
Rapid 1-1 Constanta
Bacau 1-0 Brasov
[Jun 19]
Dinamo 7-0 Arges
Brasov 1-1 Sportul Stud.
Constanta 2-0 U Cluj
Steaua 5-2 Bacau
Poli Timisoara 1-3 UTA
Resita 4-1 ASA
Poli Iasi 1-0 Rapid
CFR Cluj 3-1 Jiul
Petrolul 0-0 Craiova
Final Table:
1.Universitatea Craiova 34 20 5 9 63-37 45
------------------------------------------------------
2.Dinamo Bucuresti 34 18 8 8 60-34 44
3.Steagul Rosu Brasov 34 15 9 10 36-25 39
4.FC Constanta 34 16 6 12 47-33 38
5.U.T. Arad 34 15 6 13 42-45 36
6.Steaua Bucuresti 34 13 9 12 46-42 35
7.Politehnica Timisoara 34 12 10 12 41-45 34
8.FC Arges Pitesti 34 14 6 14 45-57 34
9.CSM Resita 34 11 11 12 45-40 33
10.Universitatea Cluj 34 12 9 13 35-37 33
11.Sportul Studentesc Bucuresti 34 12 8 14 43-41 32
12.ASA Tg.Mures 34 13 6 15 38-51 32
13.Politehnica Iasi 34 13 5 16 39-50 31
14.CFR Cluj 34 11 9 14 40-53 31
15.Jiul Petrosani 34 12 6 16 40-42 30
------------------------------------------------------
16.Rapid Bucuresti 34 9 12 13 30-38 30
17.SC Bacau 34 12 4 18 40-49 28
18.Petrolul Ploiesti 34 10 7 17 31-42 27
Final Table:
1.Universitatea Craiova 34 20 5 9 63-37 45
------------------------------------------------------
2.Dinamo Bucuresti 34 18 8 8 60-34 44
3.Steagul Rosu Brasov 34 15 9 10 36-25 39
4.FC Constanta 34 16 6 12 47-33 38
5.U.T. Arad 34 15 6 13 42-45 36
6.Steaua Bucuresti 34 13 9 12 46-42 35
7.Politehnica Timisoara 34 12 10 12 41-45 34
8.FC Arges Pitesti 34 14 6 14 45-57 34
9.CSM Resita 34 11 11 12 45-40 33
10.Universitatea Cluj 34 12 9 13 35-37 33
11.Sportul Studentesc Bucuresti 34 12 8 14 43-41 32
12.ASA Tg.Mures 34 13 6 15 38-51 32
13.Politehnica Iasi 34 13 5 16 39-50 31
14.CFR Cluj 34 11 9 14 40-53 31
15.Jiul Petrosani 34 12 6 16 40-42 30
------------------------------------------------------
16.Rapid Bucuresti 34 9 12 13 30-38 30
17.SC Bacau 34 12 4 18 40-49 28
18.Petrolul Ploiesti 34 10 7 17 31-42 27
[Aug 12]
Dinamo 1-1 Constanta
Brasov 2-0 UTA
Steaua 1-1 Resita
Poli Timisoara 3-1 ASA
Arges 1-0 U Cluj
Poli Iasi 1-0 Sportul Stud.
CFR Cluj 2-1 Petrolul
Jiul 1-1 Craiova
Bacau 1-3 Rapid
[Aug 15]
Craiova 2-0 Brasov
Constanta 2-1 Steaua
UTA 1-0 Bacau
Resita 4-1 Jiul
U Cluj 3-1 Poli Iasi
Sportul Stud. 2-0 Poli Timisoara
ASA 3-1 CFR Cluj
Rapid 2-1 Arges
Petrolul 2-1 Dinamo
[Aug 19]
Dinamo 5-1 ASA
Brasov 1-0 Rapid
Steaua 3-0 UTA
Poli Timisoara 0-2 Craiova
Arges 1-1 Resita
U Cluj 2-1 Sportul Stud.
Poli Iasi 1-0 CFR Cluj
Jiul 0-1 Constanta
Bacau 1-0 Petrolul
[Aug 26]
Craiova 1-0 Poli Iasi
Brasov 1-1 Arges
UTA 1-2 Dinamo
Poli Timisoara 1-0 Constanta
Sportul Stud. 4-0 Bacau
ASA 2-1 Steaua
CFR Cluj 3-3 Resita
Rapid 0-0 U Cluj
Petrolul 2-1 Jiul
[Sep 2]
Dinamo 0-3 Sportul Stud.
Constanta 1-0 Brasov
UTA 1-0 Jiul
Steaua 3-2 Rapid
Arges 4-2 ASA
Resita 5-1 Petrolul
U Cluj 0-1 Craiova
Poli Iasi 1-0 Poli Timisoara
Bacau 3-1 CFR Cluj
[Sep 8]
Petrolul 4-1 UTA
[Sep 9]
Craiova 3-1 Sportul Stud.
Dinamo 3-2 Brasov
Steaua 4-1 Poli Iasi
Poli Timisoara 1-0 U Cluj
Resita 1-2 Constanta
ASA 3-2 Bacau
CFR Cluj 3-1 Rapid
Jiul 3-1 Arges
[Sep 15]
Brasov 1-0 Steaua
Constanta 5-1 CFR Cluj
UTA 2-0 Resita
U Cluj 2-0 ASA
Sportul Stud. 2-2 Jiul
Poli Iasi 0-1 Dinamo
Rapid 1-1 Craiova
Bacau 2-0 Arges
Petrolul 0-0 Poli Timisoara
[Sep 29]
ASA 0-0 UTA
CFR Cluj 1-0 Brasov
[Sep 30]
Craiova 2-1 Constanta
Dinamo 2-1 Poli Timisoara
Steaua 1-0 Petrolul
Arges 2-1 Sportul Stud.
Resita 1-0 U Cluj
Poli Iasi 3-0 Bacau
Jiul 3-0 Rapid
[Oct 7]
Brasov 0-0 ASA
Constanta 3-0 Arges
UTA 2-4 Craiova
Poli Timisoara 1-0 Jiul
U Cluj 2-2 CFR Cluj
Sportul Stud. 0-1 Steaua
Rapid 0-1 Dinamo
Bacau 2-0 Resita
Petrolul 0-1 Poli Iasi
[Oct 20]
Craiova 1-1 Dinamo
[Oct 21]
Constanta 2-1 UTA
Poli Timisoara 1-1 Steaua
Arges 2-1 Petrolul
Resita 2-0 Brasov
U Cluj 2-1 Bacau
Sportul Stud. 2-0 CFR Cluj
Jiul 1-0 Poli Iasi
Rapid 2-0 ASA
[Oct 27]
Steaua 0-3 Arges
[Oct 28]
Dinamo 0-1 U Cluj
Brasov 1-0 Jiul
UTA 2-0 Sportul Stud.
ASA 3-1 Craiova
Poli Iasi 0-0 Resita
CFR Cluj 1-0 Poli Timisoara
Petrolul 1-1 Rapid
[Oct 31]
Bacau 2-2 Constanta
[Nov 3]
Craiova 5-0 CFR Cluj
Resita 2-1 Dinamo
Rapid 2-1 UTA
[Nov 4]
Poli Timisoara 1-1 Brasov
Arges 5-2 Poli Iasi
U Cluj 1-0 Steaua
Sportul Stud. 3-2 Constanta
ASA 1-0 Petrolul
Jiul 1-0 Bacau
[Nov 11]
Dinamo 0-2 Steaua
Brasov 3-0 Petrolul
Constanta 2-0 Poli Iasi
UTA 1-0 U Cluj
Resita 2-2 Poli Timisoara
CFR Cluj 2-0 Arges
Jiul 4-0 ASA
Rapid 0-1 Sportul Stud.
Bacau 3-4 Craiova
[Nov 17]
U Cluj 0-1 Jiul
[Nov 18]
Craiova 3-1 Resita
Dinamo 2-0 Bacau
Steaua 1-0 CFR Cluj
Poli Timisoara 1-0 Rapid
Arges 0-0 UTA
ASA 2-0 Sportul Stud.
Poli Iasi 1-0 Brasov
Petrolul 1-0 Constanta
[Nov 24]
Rapid 0-0 Resita
[Nov 25]
Brasov 3-0 U Cluj
Constanta 1-2 ASA
UTA 3-1 Poli Iasi
Arges 2-1 Craiova
Sportul Stud. 1-2 Petrolul
CFR Cluj 1-1 Dinamo
Jiul 1-1 Steaua
Bacau 0-0 Poli Timisoara
[Dec 2]
Dinamo 1-0 Jiul
Brasov 3-1 Bacau
Constanta 4-0 Rapid
Steaua 1-0 Craiova
Poli Timisoara 5-2 Arges
Resita 2-0 Sportul Stud.
Poli Iasi 4-1 ASA
CFR Cluj 0-1 UTA
Petrolul 0-0 U Cluj
[Dec 9]
Craiova 2-0 Petrolul
UTA 3-0 Poli Timisoara
Arges 3-2 Dinamo
U Cluj 2-1 Constanta
Sportul Stud. 2-1 Brasov
ASA 3-0 Resita
Jiul 4-1 CFR Cluj
Rapid 3-1 Poli Iasi
Bacau 1-0 Steaua
[Mar 2]
Constanta 0-0 Dinamo
Rapid 1-0 Bacau
[Mar 3]
Craiova 5-1 Jiul
UTA 1-0 Brasov
Resita 1-1 Steaua
U Cluj 0-1 Arges
Sportul Stud. 3-1 Poli Iasi
ASA 2-1 Poli Timisoara
Petrolul 2-1 CFR Cluj
[Mar 9]
Brasov 2-0 Craiova
[Mar 10]
Dinamo 2-0 Petrolul
Steaua 4-1 Constanta
Poli Timisoara 1-1 Sportul Stud.
Arges 2-0 Rapid
Poli Iasi 0-2 U Cluj
CFR Cluj 1-0 ASA
Jiul 2-1 Resita
Bacau 0-0 UTA
[Mar 16]
UTA 1-0 Steaua
Rapid 1-1 Brasov
[Mar 17]
Craiova 0-0 Poli Timisoara
Constanta 1-0 Jiul
Resita 2-0 Arges
Sportul Stud. 1-1 U Cluj
ASA 0-0 Dinamo
CFR Cluj 0-0 Poli Iasi
Petrolul 1-1 Bacau
[Mar 27]
Dinamo 4-1 UTA
Constanta 3-3 Poli Timisoara
Steaua 1-1 ASA
Arges 1-2 Brasov
Resita 0-0 CFR Cluj
U Cluj 0-0 Rapid
Poli Iasi 3-4 Craiova
Jiul 0-0 Petrolul
Bacau 1-0 Sportul Stud.
[Mar 31]
Craiova 3-2 U Cluj
Brasov 1-0 Constanta
Poli Timisoara 2-1 Poli Iasi
Sportul Stud. 0-2 Dinamo
ASA 0-2 Arges
CFR Cluj 2-0 Bacau
Jiul 2-2 UTA
Rapid 2-0 Steaua
Petrolul 1-0 Resita
[Apr 6]
Poli Iasi 1-1 Steaua
Bacau 4-2 ASA
[Apr 7]
Brasov 0-0 Dinamo
Constanta 1-0 Resita
UTA 1-0 Petrolul
Arges 0-2 Jiul
U Cluj 2-0 Poli Timisoara
Sportul Stud. 1-0 Craiova
Rapid 1-1 CFR Cluj
[Apr 27]
Poli Timisoara 3-2 Petrolul
[Apr 28]
Craiova 3-1 Rapid
Dinamo 5-2 Poli Iasi
Steaua 2-2 Brasov
Arges 1-0 Bacau
Resita 2-0 UTA
ASA 2-0 U Cluj
CFR Cluj 0-1 Constanta
Jiul 1-0 Sportul Stud.
[May 2]
Brasov 3-0 CFR Cluj
Constanta 4-0 Craiova
UTA 2-0 ASA
Poli Timisoara 3-1 Dinamo
U Cluj 1-1 Resita
Sportul Stud. 3-0 Arges
Rapid 1-0 Jiul
Bacau 4-0 Poli Iasi
Petrolul 2-0 Steaua
[May 5]
Craiova 3-0 UTA
Dinamo 1-1 Rapid
Steaua 4-2 Sportul Stud.
Arges 2-1 Constanta
Resita 1-0 Bacau
ASA 0-0 Brasov
Poli Iasi 2-0 Petrolul
CFR Cluj 3-3 U Cluj
Jiul 4-1 Poli Timisoara
[May 8]
Dinamo 1-0 Craiova
Brasov 1-0 Resita
UTA 2-0 Constanta
Steaua 2-0 Poli Timisoara
ASA 1-0 Rapid
Poli Iasi 1-0 Jiul
CFR Cluj 1-1 Sportul Stud.
Bacau 2-1 U Cluj
Petrolul 4-1 Arges
[May 12]
Craiova 2-0 ASA
Constanta 1-0 Bacau
Poli Timisoara 0-0 CFR Cluj
Arges 1-1 Steaua
Resita 2-2 Poli Iasi
U Cluj 0-3 Dinamo
Sportul Stud. 2-2 UTA
Jiul 2-0 Brasov
Rapid 2-0 Petrolul
[May 18]
CFR Cluj 2-1 Craiova
[May 19]
Dinamo 2-1 Resita
Brasov 2-1 Poli Timisoara
Constanta 0-0 Sportul Stud.
UTA 2-0 Rapid
Steaua 1-1 U Cluj
Poli Iasi 1-1 Arges
Bacau 3-0 Jiul
Petrolul 2-2 ASA
[May 26]
Craiova 1-0 Bacau
Steaua 1-3 Dinamo
Poli Timisoara 3-2 Resita
Arges 3-0 CFR Cluj
U Cluj 4-2 UTA
Sportul Stud. 1-1 Rapid
ASA 2-0 Jiul
Poli Iasi 1-0 Constanta
Petrolul 0-1 Brasov
[Jun 2]
Brasov 1-0 Poli Iasi
Constanta 1-0 Petrolul
UTA 1-1 Arges
Resita 2-1 Craiova
Sportul Stud. 1-0 ASA
CFR Cluj 4-0 Steaua
Jiul 1-2 U Cluj
Rapid 1-1 Poli Timisoara
Bacau 2-1 Dinamo
[Jun 9]
Craiova 4-1 Arges
Dinamo 3-1 CFR Cluj
Steaua 2-0 Jiul
Poli Timisoara 3-1 Bacau
Resita 0-0 Rapid
U Cluj 0-0 Brasov
ASA 1-0 Constanta
Poli Iasi 4-1 UTA
Petrolul 2-1 Sportul Stud.
[Jun 16]
Craiova 2-0 Steaua
UTA 1-2 CFR Cluj
Arges 0-1 Poli Timisoara
U Cluj 1-0 Petrolul
Sportul Stud. 2-1 Resita
ASA 0-1 Poli Iasi
Jiul 1-1 Dinamo
Rapid 1-1 Constanta
Bacau 1-0 Brasov
[Jun 19]
Dinamo 7-0 Arges
Brasov 1-1 Sportul Stud.
Constanta 2-0 U Cluj
Steaua 5-2 Bacau
Poli Timisoara 1-3 UTA
Resita 4-1 ASA
Poli Iasi 1-0 Rapid
CFR Cluj 3-1 Jiul
Petrolul 0-0 Craiova
Final Table:
1.Universitatea Craiova 34 20 5 9 63-37 45
------------------------------------------------------
2.Dinamo Bucuresti 34 18 8 8 60-34 44
3.Steagul Rosu Brasov 34 15 9 10 36-25 39
4.FC Constanta 34 16 6 12 47-33 38
5.U.T. Arad 34 15 6 13 42-45 36
6.Steaua Bucuresti 34 13 9 12 46-42 35
7.Politehnica Timisoara 34 12 10 12 41-45 34
8.FC Arges Pitesti 34 14 6 14 45-57 34
9.CSM Resita 34 11 11 12 45-40 33
10.Universitatea Cluj 34 12 9 13 35-37 33
11.Sportul Studentesc Bucuresti 34 12 8 14 43-41 32
12.ASA Tg.Mures 34 13 6 15 38-51 32
13.Politehnica Iasi 34 13 5 16 39-50 31
14.CFR Cluj 34 11 9 14 40-53 31
15.Jiul Petrosani 34 12 6 16 40-42 30
------------------------------------------------------
16.Rapid Bucuresti 34 9 12 13 30-38 30
17.SC Bacau 34 12 4 18 40-49 28
18.Petrolul Ploiesti 34 10 7 17 31-42 27
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.
Romania 1974/75
Final Table:
1.Dinamo Bucuresti 34 19 5 10 63-37 43
------------------------------------------------------
2.ASA Tg.Mures 34 18 4 12 47-38 40
3.Universitatea Craiova 34 15 9 10 51-32 39
4.Sportul Studentesc Bucuresti 34 15 6 13 48-49 36
5.Steaua Bucuresti 34 15 5 14 59-45 35
6.CSM Resita 34 15 5 14 54-48 35
7.FC Arges Pitesti 34 15 4 15 51-43 34
8.U.T. Arad 34 15 4 15 45-39 34
9.FC Constanta 34 13 7 14 39-45 33
10.Olimpia Satu Mare 34 13 7 14 38-44 33
11.Politehnica Timisoara 34 13 7 14 32-40 33
12.Universitatea Cluj 34 12 9 13 29-38 33
13.Politehnica Iasi 34 15 3 16 45-56 33
14.Jiul Petrosani 34 13 6 15 41-36 32
15.CFR Cluj 34 11 10 13 26-34 32
------------------------------------------------------
16.Steagul Rosu Brasov 34 12 7 15 39-30 31
17.Chimia Rm.Vilcea 34 11 9 14 35-54 31
18.FCM Galati 34 10 5 19 27-61 25
[Aug 10]
Galati 0-2 CFR Cluj
[Aug 11]
Dinamo 2-1 Resita
ASA 1-1 Steaua
Sportul Stud. 2-1 Brasov
UTA 2-0 Jiul
Olimpia 3-0 Poli Iasi
Constanta 3-1 Arges
U Cluj 1-1 Craiova
Rm.Valcea 1-1 Poli Timisoara
[Aug 17]
Craiova 2-3 ASA
Steaua 4-2 U Cluj
Resita 3-1 UTA
Arges 3-0 Olimpia
Poli Timisoara 2-0 Constanta
Poli Iasi 1-0 Sportul Stud.
Jiul 5-0 Rm.Valcea
CFR Cluj 0-2 Dinamo
Brasov 3-0 Galati
[Aug 25]
Dinamo 2-0 Steaua
ASA 2-1 Resita
Sportul Stud. 2-0 Craiova
UTA 0-0 Brasov
Poli Timisoara 1-0 Poli Iasi
Jiul 3-0 Constanta
CFR Cluj 1-0 Arges
Rm.Valcea 0-0 U Cluj
Galati 0-1 Olimpia
[Aug 28]
Dinamo 5-1 ASA
Craiova 1-0 Poli Timisoara
Resita 2-0 Steaua
Arges 2-0 Rm.Valcea
Olimpia 2-0 Jiul
Constanta 0-1 UTA
U Cluj 0-0 Sportul Stud.
Poli Iasi 3-0 Galati
Brasov 4-1 CFR Cluj
[Sep 1]
ASA 2-1 CFR Cluj
Craiova 5-2 Poli Iasi
Sportul Stud. 3-3 Jiul
Steaua 1-0 Olimpia
Resita 1-0 Brasov
Arges 2-0 Galati
UTA 0-1 Dinamo
Constanta 1-1 Rm.Valcea
U Cluj 0-2 Poli Timisoara
[Sep 7]
Brasov 3-1 Steaua
[Sep 8]
Dinamo 3-2 Arges
Olimpia 2-0 Constanta
Poli Timisoara 2-0 Sportul Stud.
Poli Iasi 0-1 U Cluj
Jiul 2-0 Craiova
CFR Cluj 1-1 Resita
Rm.Valcea 0-0 UTA
Galati 2-0 ASA
[Sep 14]
Craiova 3-0 Rm.Valcea
Sportul Stud. 1-0 Dinamo
Arges 1-0 Jiul
Constanta 1-0 Brasov
[Sep 15]
ASA 3-1 Poli Iasi
Steaua 2-0 Poli Timisoara
Resita 1-0 Galati
UTA 2-1 Olimpia
U Cluj 0-0 CFR Cluj
[Sep 28]
Olimpia 0-0 Craiova
Brasov 1-2 ASA
[Sep 29]
Sportul Stud. 1-2 CFR Cluj
Poli Timisoara 0-1 Resita
U Cluj 2-1 UTA
Poli Iasi 2-0 Arges
Jiul 0-0 Steaua
Rm.Valcea 0-2 Dinamo
Galati 1-1 Constanta
[Oct 19]
Dinamo 2-0 Galati
UTA 2-1 Craiova
Brasov 3-1 Olimpia
[Oct 20]
ASA 2-0 Poli Timisoara
Steaua 4-0 Rm.Valcea
Resita 2-1 Poli Iasi
Arges 5-0 Sportul Stud.
Constanta 4-1 U Cluj
CFR Cluj 0-0 Jiul
[Oct 26]
Poli Timisoara 1-0 Arges
[Oct 27]
Craiova 2-1 Steaua
Sportul Stud. 1-2 UTA
Olimpia 1-0 CFR Cluj
Constanta 1-1 Dinamo
U Cluj 1-0 ASA
Poli Iasi 2-0 Brasov
Jiul 3-1 Resita
Rm.Valcea 2-0 Galati
[Nov 1]
Dinamo 3-1 Jiul
[Nov 2]
Brasov 0-0 Craiova
[Nov 3]
ASA 2-0 Sportul Stud.
Steaua 2-0 Constanta
Resita 2-1 U Cluj
UTA 3-1 Arges
CFR Cluj 2-1 Poli Iasi
Rm.Valcea 2-0 Olimpia
Galati 1-0 Poli Timisoara
[Nov 9]
Arges 1-1 Resita
[Nov 10]
ASA 3-1 Rm.Valcea
Craiova 1-1 CFR Cluj
Steaua 2-3 Sportul Stud.
Olimpia 1-0 Dinamo
Constanta 3-0 Poli Iasi
Poli Timisoara 0-0 UTA
U Cluj 1-0 Galati
Jiul 0-0 Brasov
[Nov 16]
Sportul Stud. 0-0 Olimpia
[Nov 17]
Dinamo 1-0 Craiova
Resita 3-0 Constanta
Arges 1-2 U Cluj
UTA 1-0 ASA
Poli Iasi 1-0 Jiul
CFR Cluj 1-1 Rm.Valcea
Brasov 3-1 Poli Timisoara
Galati 0-0 Steaua
[Nov 20]
Craiova 2-0 Arges
Steaua 5-0 Poli Iasi
UTA 0-1 CFR Cluj
Olimpia 1-1 Resita
Constanta 2-0 ASA
Poli Timisoara 2-1 Dinamo
U Cluj 1-0 Brasov
Rm.Valcea 1-0 Sportul Stud.
Galati 1-0 Jiul
[Nov 24]
Dinamo 2-0 U Cluj
ASA 2-0 Olimpia
Craiova 1-0 Constanta
Sportul Stud. 3-0 Galati
Resita 4-1 Rm.Valcea
Arges 1-0 Brasov
Poli Iasi 2-1 UTA
Jiul 6-0 Poli Timisoara
CFR Cluj 1-0 Steaua
[Nov 30]
Poli Iasi 3-4 Dinamo
[Dec 1]
ASA 1-0 Jiul
Steaua 3-1 Arges
Resita 1-0 Craiova
Constanta 1-0 Sportul Stud.
Poli Timisoara 1-0 CFR Cluj
U Cluj 1-1 Olimpia
Brasov 5-1 Rm.Valcea
Galati 1-0 UTA
[Dec 7]
Sportul Stud. 1-0 Resita
[Dec 8]
Dinamo 1-0 Brasov
Craiova 6-0 Galati
Arges 1-0 ASA
UTA 3-1 Steaua
Olimpia 2-0 Poli Timisoara
Jiul 1-0 U Cluj
CFR Cluj 0-0 Constanta
Rm.Valcea 4-1 Poli Iasi
[Mar 1]
Poli Iasi 1-0 Olimpia
[Mar 2]
Craiova 5-0 U Cluj
Steaua 6-2 ASA
Resita 2-2 Dinamo
Arges 3-0 Constanta
Poli Timisoara 1-0 Rm.Valcea
Jiul 2-1 UTA
CFR Cluj 0-0 Galati
Brasov 0-1 Sportul Stud.
[Mar 8]
Dinamo 1-0 CFR Cluj
ASA 0-0 Craiova
Sportul Stud. 3-1 Poli Iasi
UTA 3-2 Resita
Olimpia 2-0 Arges
Constanta 0-0 Poli Timisoara
U Cluj 0-1 Steaua
Rm.Valcea 1-0 Jiul
Galati 1-1 Brasov
[Mar 15]
Steaua 1-3 Dinamo
[Mar 16]
Craiova 3-1 Sportul Stud.
Resita 0-1 ASA
Arges 2-1 CFR Cluj
Olimpia 0-0 Galati
Constanta 3-1 Jiul
U Cluj 1-1 Rm.Valcea
Poli Iasi 1-0 Poli Timisoara
Brasov 2-0 UTA
[Mar 23]
ASA 2-0 Dinamo
Sportul Stud. 2-0 U Cluj
Steaua 2-1 Resita
UTA 3-1 Constanta
Poli Timisoara 3-1 Craiova
Jiul 2-0 Olimpia
CFR Cluj 0-0 Brasov
Rm.Valcea 2-2 Arges
Galati 2-1 Poli Iasi
[Mar 26]
Dinamo 2-0 UTA
Olimpia 2-1 Steaua
Poli Timisoara 0-2 U Cluj
Poli Iasi 0-0 Craiova
Jiul 0-3 Sportul Stud.
CFR Cluj 1-0 ASA
Brasov 4-1 Resita
Rm.Valcea 2-0 Constanta
Galati 2-1 Arges
[Apr 5]
Arges 2-2 Dinamo
[Apr 6]
ASA 4-2 Galati
Craiova 0-0 Jiul
Sportul Stud. 1-2 Poli Timisoara
Steaua 1-0 Brasov
Resita 2-1 CFR Cluj
UTA 1-1 Rm.Valcea
Constanta 0-0 Olimpia
U Cluj 0-0 Poli Iasi
[Apr 9]
Dinamo 3-0 Sportul Stud.
Olimpia 3-1 UTA
Poli Timisoara 2-1 Steaua
Poli Iasi 1-0 ASA
Jiul 1-0 Arges
CFR Cluj 0-0 U Cluj
Brasov 0-1 Constanta
Rm.Valcea 1-1 Craiova
Galati 2-1 Resita
[Apr 23]
Dinamo 5-0 Rm.Valcea
ASA 2-0 Brasov
Craiova 3-1 Olimpia
Steaua 3-0 Jiul
Resita 2-0 Poli Timisoara
Arges 4-2 Poli Iasi
UTA 1-0 U Cluj
Constanta 4-1 Galati
CFR Cluj 1-0 Sportul Stud.
[Apr 27]
Craiova 2-1 UTA
Sportul Stud. 3-3 Arges
Olimpia 2-1 Brasov
Poli Timisoara 1-1 ASA
U Cluj 4-0 Constanta
Poli Iasi 5-4 Resita
Jiul 3-1 CFR Cluj
Rm.Valcea 2-0 Steaua
Galati 2-1 Dinamo
[May 3]
Steaua 3-0 Craiova
[May 4]
Dinamo 3-3 Constanta
ASA 2-0 U Cluj
Resita 2-0 Jiul
Arges 2-0 Poli Timisoara
UTA 1-2 Sportul Stud.
CFR Cluj 3-1 Olimpia
Brasov 1-0 Poli Iasi
Galati 2-1 Rm.Valcea
[May 14]
Craiova 1-0 Brasov
Sportul Stud. 1-0 ASA
Arges 2-0 UTA
Olimpia 3-0 Rm.Valcea
Constanta 2-0 Steaua
Poli Timisoara 2-0 Galati
U Cluj 2-1 Resita
Poli Iasi 3-1 CFR Cluj
Jiul 2-0 Dinamo
[May 18]
Dinamo 5-0 Olimpia
Sportul Stud. 4-4 Steaua
Resita 3-2 Arges
UTA 2-0 Poli Timisoara
Poli Iasi 3-1 Constanta
CFR Cluj 0-0 Craiova
Brasov 2-0 Jiul
Rm.Valcea 2-0 ASA
Galati 2-1 U Cluj
[May 24]
Constanta 2-0 Resita
[May 25]
ASA 2-1 UTA
Craiova 3-0 Dinamo
Steaua 6-2 Galati
Olimpia 4-1 Sportul Stud.
Poli Timisoara 2-2 Brasov
U Cluj 0-2 Arges
Rm.Valcea 2-0 CFR Cluj
[May 26]
Jiul 0-1 Poli Iasi
[Jun 8]
Dinamo 2-2 Poli Timisoara
ASA 3-0 Constanta
Sportul Stud. 3-2 Rm.Valcea
Resita 5-1 Olimpia
Arges 2-1 Craiova
Poli Iasi 1-1 Steaua
Jiul 2-0 Galati
CFR Cluj 2-1 UTA
Brasov 0-0 U Cluj
[Jun 11]
Steaua 2-0 CFR Cluj
UTA 4-0 Poli Iasi
Olimpia 1-1 ASA
Constanta 2-1 Craiova
Poli Timisoara 1-1 Jiul
U Cluj 1-0 Dinamo
Brasov 1-0 Arges
Rm.Valcea 2-0 Resita
Galati 1-3 Sportul Stud.
[Jun 22]
Craiova 3-1 Resita
Arges 2-0 Steaua
UTA 4-1 Galati
Olimpia 1-2 U Cluj
Jiul 2-1 ASA
CFR Cluj 1-0 Poli Timisoara
Rm.Valcea 1-0 Brasov
[Jun 23]
Dinamo 1-2 Poli Iasi
Sportul Stud. 2-1 Constanta
[Jun 29]
ASA 2-0 Arges
Steaua 0-2 UTA
Resita 1-1 Sportul Stud.
Constanta 2-0 CFR Cluj
Poli Timisoara 3-1 Olimpia
U Cluj 2-1 Jiul
Poli Iasi 3-0 Rm.Valcea
Brasov 2-1 Dinamo
Galati 1-2 Craiova
Final Table:
1.Dinamo Bucuresti 34 19 5 10 63-37 43
------------------------------------------------------
2.ASA Tg.Mures 34 18 4 12 47-38 40
3.Universitatea Craiova 34 15 9 10 51-32 39
4.Sportul Studentesc Bucuresti 34 15 6 13 48-49 36
5.Steaua Bucuresti 34 15 5 14 59-45 35
6.CSM Resita 34 15 5 14 54-48 35
7.FC Arges Pitesti 34 15 4 15 51-43 34
8.U.T. Arad 34 15 4 15 45-39 34
9.FC Constanta 34 13 7 14 39-45 33
10.Olimpia Satu Mare 34 13 7 14 38-44 33
11.Politehnica Timisoara 34 13 7 14 32-40 33
12.Universitatea Cluj 34 12 9 13 29-38 33
13.Politehnica Iasi 34 15 3 16 45-56 33
14.Jiul Petrosani 34 13 6 15 41-36 32
15.CFR Cluj 34 11 10 13 26-34 32
------------------------------------------------------
16.Steagul Rosu Brasov 34 12 7 15 39-30 31
17.Chimia Rm.Vilcea 34 11 9 14 35-54 31
18.FCM Galati 34 10 5 19 27-61 25
Final Table:
1.Dinamo Bucuresti 34 19 5 10 63-37 43
------------------------------------------------------
2.ASA Tg.Mures 34 18 4 12 47-38 40
3.Universitatea Craiova 34 15 9 10 51-32 39
4.Sportul Studentesc Bucuresti 34 15 6 13 48-49 36
5.Steaua Bucuresti 34 15 5 14 59-45 35
6.CSM Resita 34 15 5 14 54-48 35
7.FC Arges Pitesti 34 15 4 15 51-43 34
8.U.T. Arad 34 15 4 15 45-39 34
9.FC Constanta 34 13 7 14 39-45 33
10.Olimpia Satu Mare 34 13 7 14 38-44 33
11.Politehnica Timisoara 34 13 7 14 32-40 33
12.Universitatea Cluj 34 12 9 13 29-38 33
13.Politehnica Iasi 34 15 3 16 45-56 33
14.Jiul Petrosani 34 13 6 15 41-36 32
15.CFR Cluj 34 11 10 13 26-34 32
------------------------------------------------------
16.Steagul Rosu Brasov 34 12 7 15 39-30 31
17.Chimia Rm.Vilcea 34 11 9 14 35-54 31
18.FCM Galati 34 10 5 19 27-61 25
[Aug 10]
Galati 0-2 CFR Cluj
[Aug 11]
Dinamo 2-1 Resita
ASA 1-1 Steaua
Sportul Stud. 2-1 Brasov
UTA 2-0 Jiul
Olimpia 3-0 Poli Iasi
Constanta 3-1 Arges
U Cluj 1-1 Craiova
Rm.Valcea 1-1 Poli Timisoara
[Aug 17]
Craiova 2-3 ASA
Steaua 4-2 U Cluj
Resita 3-1 UTA
Arges 3-0 Olimpia
Poli Timisoara 2-0 Constanta
Poli Iasi 1-0 Sportul Stud.
Jiul 5-0 Rm.Valcea
CFR Cluj 0-2 Dinamo
Brasov 3-0 Galati
[Aug 25]
Dinamo 2-0 Steaua
ASA 2-1 Resita
Sportul Stud. 2-0 Craiova
UTA 0-0 Brasov
Poli Timisoara 1-0 Poli Iasi
Jiul 3-0 Constanta
CFR Cluj 1-0 Arges
Rm.Valcea 0-0 U Cluj
Galati 0-1 Olimpia
[Aug 28]
Dinamo 5-1 ASA
Craiova 1-0 Poli Timisoara
Resita 2-0 Steaua
Arges 2-0 Rm.Valcea
Olimpia 2-0 Jiul
Constanta 0-1 UTA
U Cluj 0-0 Sportul Stud.
Poli Iasi 3-0 Galati
Brasov 4-1 CFR Cluj
[Sep 1]
ASA 2-1 CFR Cluj
Craiova 5-2 Poli Iasi
Sportul Stud. 3-3 Jiul
Steaua 1-0 Olimpia
Resita 1-0 Brasov
Arges 2-0 Galati
UTA 0-1 Dinamo
Constanta 1-1 Rm.Valcea
U Cluj 0-2 Poli Timisoara
[Sep 7]
Brasov 3-1 Steaua
[Sep 8]
Dinamo 3-2 Arges
Olimpia 2-0 Constanta
Poli Timisoara 2-0 Sportul Stud.
Poli Iasi 0-1 U Cluj
Jiul 2-0 Craiova
CFR Cluj 1-1 Resita
Rm.Valcea 0-0 UTA
Galati 2-0 ASA
[Sep 14]
Craiova 3-0 Rm.Valcea
Sportul Stud. 1-0 Dinamo
Arges 1-0 Jiul
Constanta 1-0 Brasov
[Sep 15]
ASA 3-1 Poli Iasi
Steaua 2-0 Poli Timisoara
Resita 1-0 Galati
UTA 2-1 Olimpia
U Cluj 0-0 CFR Cluj
[Sep 28]
Olimpia 0-0 Craiova
Brasov 1-2 ASA
[Sep 29]
Sportul Stud. 1-2 CFR Cluj
Poli Timisoara 0-1 Resita
U Cluj 2-1 UTA
Poli Iasi 2-0 Arges
Jiul 0-0 Steaua
Rm.Valcea 0-2 Dinamo
Galati 1-1 Constanta
[Oct 19]
Dinamo 2-0 Galati
UTA 2-1 Craiova
Brasov 3-1 Olimpia
[Oct 20]
ASA 2-0 Poli Timisoara
Steaua 4-0 Rm.Valcea
Resita 2-1 Poli Iasi
Arges 5-0 Sportul Stud.
Constanta 4-1 U Cluj
CFR Cluj 0-0 Jiul
[Oct 26]
Poli Timisoara 1-0 Arges
[Oct 27]
Craiova 2-1 Steaua
Sportul Stud. 1-2 UTA
Olimpia 1-0 CFR Cluj
Constanta 1-1 Dinamo
U Cluj 1-0 ASA
Poli Iasi 2-0 Brasov
Jiul 3-1 Resita
Rm.Valcea 2-0 Galati
[Nov 1]
Dinamo 3-1 Jiul
[Nov 2]
Brasov 0-0 Craiova
[Nov 3]
ASA 2-0 Sportul Stud.
Steaua 2-0 Constanta
Resita 2-1 U Cluj
UTA 3-1 Arges
CFR Cluj 2-1 Poli Iasi
Rm.Valcea 2-0 Olimpia
Galati 1-0 Poli Timisoara
[Nov 9]
Arges 1-1 Resita
[Nov 10]
ASA 3-1 Rm.Valcea
Craiova 1-1 CFR Cluj
Steaua 2-3 Sportul Stud.
Olimpia 1-0 Dinamo
Constanta 3-0 Poli Iasi
Poli Timisoara 0-0 UTA
U Cluj 1-0 Galati
Jiul 0-0 Brasov
[Nov 16]
Sportul Stud. 0-0 Olimpia
[Nov 17]
Dinamo 1-0 Craiova
Resita 3-0 Constanta
Arges 1-2 U Cluj
UTA 1-0 ASA
Poli Iasi 1-0 Jiul
CFR Cluj 1-1 Rm.Valcea
Brasov 3-1 Poli Timisoara
Galati 0-0 Steaua
[Nov 20]
Craiova 2-0 Arges
Steaua 5-0 Poli Iasi
UTA 0-1 CFR Cluj
Olimpia 1-1 Resita
Constanta 2-0 ASA
Poli Timisoara 2-1 Dinamo
U Cluj 1-0 Brasov
Rm.Valcea 1-0 Sportul Stud.
Galati 1-0 Jiul
[Nov 24]
Dinamo 2-0 U Cluj
ASA 2-0 Olimpia
Craiova 1-0 Constanta
Sportul Stud. 3-0 Galati
Resita 4-1 Rm.Valcea
Arges 1-0 Brasov
Poli Iasi 2-1 UTA
Jiul 6-0 Poli Timisoara
CFR Cluj 1-0 Steaua
[Nov 30]
Poli Iasi 3-4 Dinamo
[Dec 1]
ASA 1-0 Jiul
Steaua 3-1 Arges
Resita 1-0 Craiova
Constanta 1-0 Sportul Stud.
Poli Timisoara 1-0 CFR Cluj
U Cluj 1-1 Olimpia
Brasov 5-1 Rm.Valcea
Galati 1-0 UTA
[Dec 7]
Sportul Stud. 1-0 Resita
[Dec 8]
Dinamo 1-0 Brasov
Craiova 6-0 Galati
Arges 1-0 ASA
UTA 3-1 Steaua
Olimpia 2-0 Poli Timisoara
Jiul 1-0 U Cluj
CFR Cluj 0-0 Constanta
Rm.Valcea 4-1 Poli Iasi
[Mar 1]
Poli Iasi 1-0 Olimpia
[Mar 2]
Craiova 5-0 U Cluj
Steaua 6-2 ASA
Resita 2-2 Dinamo
Arges 3-0 Constanta
Poli Timisoara 1-0 Rm.Valcea
Jiul 2-1 UTA
CFR Cluj 0-0 Galati
Brasov 0-1 Sportul Stud.
[Mar 8]
Dinamo 1-0 CFR Cluj
ASA 0-0 Craiova
Sportul Stud. 3-1 Poli Iasi
UTA 3-2 Resita
Olimpia 2-0 Arges
Constanta 0-0 Poli Timisoara
U Cluj 0-1 Steaua
Rm.Valcea 1-0 Jiul
Galati 1-1 Brasov
[Mar 15]
Steaua 1-3 Dinamo
[Mar 16]
Craiova 3-1 Sportul Stud.
Resita 0-1 ASA
Arges 2-1 CFR Cluj
Olimpia 0-0 Galati
Constanta 3-1 Jiul
U Cluj 1-1 Rm.Valcea
Poli Iasi 1-0 Poli Timisoara
Brasov 2-0 UTA
[Mar 23]
ASA 2-0 Dinamo
Sportul Stud. 2-0 U Cluj
Steaua 2-1 Resita
UTA 3-1 Constanta
Poli Timisoara 3-1 Craiova
Jiul 2-0 Olimpia
CFR Cluj 0-0 Brasov
Rm.Valcea 2-2 Arges
Galati 2-1 Poli Iasi
[Mar 26]
Dinamo 2-0 UTA
Olimpia 2-1 Steaua
Poli Timisoara 0-2 U Cluj
Poli Iasi 0-0 Craiova
Jiul 0-3 Sportul Stud.
CFR Cluj 1-0 ASA
Brasov 4-1 Resita
Rm.Valcea 2-0 Constanta
Galati 2-1 Arges
[Apr 5]
Arges 2-2 Dinamo
[Apr 6]
ASA 4-2 Galati
Craiova 0-0 Jiul
Sportul Stud. 1-2 Poli Timisoara
Steaua 1-0 Brasov
Resita 2-1 CFR Cluj
UTA 1-1 Rm.Valcea
Constanta 0-0 Olimpia
U Cluj 0-0 Poli Iasi
[Apr 9]
Dinamo 3-0 Sportul Stud.
Olimpia 3-1 UTA
Poli Timisoara 2-1 Steaua
Poli Iasi 1-0 ASA
Jiul 1-0 Arges
CFR Cluj 0-0 U Cluj
Brasov 0-1 Constanta
Rm.Valcea 1-1 Craiova
Galati 2-1 Resita
[Apr 23]
Dinamo 5-0 Rm.Valcea
ASA 2-0 Brasov
Craiova 3-1 Olimpia
Steaua 3-0 Jiul
Resita 2-0 Poli Timisoara
Arges 4-2 Poli Iasi
UTA 1-0 U Cluj
Constanta 4-1 Galati
CFR Cluj 1-0 Sportul Stud.
[Apr 27]
Craiova 2-1 UTA
Sportul Stud. 3-3 Arges
Olimpia 2-1 Brasov
Poli Timisoara 1-1 ASA
U Cluj 4-0 Constanta
Poli Iasi 5-4 Resita
Jiul 3-1 CFR Cluj
Rm.Valcea 2-0 Steaua
Galati 2-1 Dinamo
[May 3]
Steaua 3-0 Craiova
[May 4]
Dinamo 3-3 Constanta
ASA 2-0 U Cluj
Resita 2-0 Jiul
Arges 2-0 Poli Timisoara
UTA 1-2 Sportul Stud.
CFR Cluj 3-1 Olimpia
Brasov 1-0 Poli Iasi
Galati 2-1 Rm.Valcea
[May 14]
Craiova 1-0 Brasov
Sportul Stud. 1-0 ASA
Arges 2-0 UTA
Olimpia 3-0 Rm.Valcea
Constanta 2-0 Steaua
Poli Timisoara 2-0 Galati
U Cluj 2-1 Resita
Poli Iasi 3-1 CFR Cluj
Jiul 2-0 Dinamo
[May 18]
Dinamo 5-0 Olimpia
Sportul Stud. 4-4 Steaua
Resita 3-2 Arges
UTA 2-0 Poli Timisoara
Poli Iasi 3-1 Constanta
CFR Cluj 0-0 Craiova
Brasov 2-0 Jiul
Rm.Valcea 2-0 ASA
Galati 2-1 U Cluj
[May 24]
Constanta 2-0 Resita
[May 25]
ASA 2-1 UTA
Craiova 3-0 Dinamo
Steaua 6-2 Galati
Olimpia 4-1 Sportul Stud.
Poli Timisoara 2-2 Brasov
U Cluj 0-2 Arges
Rm.Valcea 2-0 CFR Cluj
[May 26]
Jiul 0-1 Poli Iasi
[Jun 8]
Dinamo 2-2 Poli Timisoara
ASA 3-0 Constanta
Sportul Stud. 3-2 Rm.Valcea
Resita 5-1 Olimpia
Arges 2-1 Craiova
Poli Iasi 1-1 Steaua
Jiul 2-0 Galati
CFR Cluj 2-1 UTA
Brasov 0-0 U Cluj
[Jun 11]
Steaua 2-0 CFR Cluj
UTA 4-0 Poli Iasi
Olimpia 1-1 ASA
Constanta 2-1 Craiova
Poli Timisoara 1-1 Jiul
U Cluj 1-0 Dinamo
Brasov 1-0 Arges
Rm.Valcea 2-0 Resita
Galati 1-3 Sportul Stud.
[Jun 22]
Craiova 3-1 Resita
Arges 2-0 Steaua
UTA 4-1 Galati
Olimpia 1-2 U Cluj
Jiul 2-1 ASA
CFR Cluj 1-0 Poli Timisoara
Rm.Valcea 1-0 Brasov
[Jun 23]
Dinamo 1-2 Poli Iasi
Sportul Stud. 2-1 Constanta
[Jun 29]
ASA 2-0 Arges
Steaua 0-2 UTA
Resita 1-1 Sportul Stud.
Constanta 2-0 CFR Cluj
Poli Timisoara 3-1 Olimpia
U Cluj 2-1 Jiul
Poli Iasi 3-0 Rm.Valcea
Brasov 2-1 Dinamo
Galati 1-2 Craiova
Final Table:
1.Dinamo Bucuresti 34 19 5 10 63-37 43
------------------------------------------------------
2.ASA Tg.Mures 34 18 4 12 47-38 40
3.Universitatea Craiova 34 15 9 10 51-32 39
4.Sportul Studentesc Bucuresti 34 15 6 13 48-49 36
5.Steaua Bucuresti 34 15 5 14 59-45 35
6.CSM Resita 34 15 5 14 54-48 35
7.FC Arges Pitesti 34 15 4 15 51-43 34
8.U.T. Arad 34 15 4 15 45-39 34
9.FC Constanta 34 13 7 14 39-45 33
10.Olimpia Satu Mare 34 13 7 14 38-44 33
11.Politehnica Timisoara 34 13 7 14 32-40 33
12.Universitatea Cluj 34 12 9 13 29-38 33
13.Politehnica Iasi 34 15 3 16 45-56 33
14.Jiul Petrosani 34 13 6 15 41-36 32
15.CFR Cluj 34 11 10 13 26-34 32
------------------------------------------------------
16.Steagul Rosu Brasov 34 12 7 15 39-30 31
17.Chimia Rm.Vilcea 34 11 9 14 35-54 31
18.FCM Galati 34 10 5 19 27-61 25
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.
Romania 1975/76
Final Table:
1.Steaua Bucuresti 34 21 9 4 79-33 51
------------------------------------------------------
2.Dinamo Bucuresti 34 18 8 8 68-35 44
3.ASA Tg.Mures 34 17 4 13 48-42 38
4.Sportul Studentesc Bucuresti 34 14 9 11 52-41 37
5.Politehnica Timisoara 34 14 9 11 54-52 37
6.Universitatea Craiova 34 13 10 11 41-32 36
7.SC Bacau 34 14 7 13 37-35 35
8.FCM Resita 34 14 6 14 39-55 34
9.FC Bihor Oradea 34 14 5 15 43-46 33
10.FC Constanta 34 12 8 14 34-36 32
11.FC Arges Pitesti 34 12 8 14 36-47 32
12.Jiul Petrosani 34 12 8 14 42-54 32
13.Politehnica Iasi 34 13 5 16 46-50 31
14.Rapid Bucuresti 34 12 7 15 40-47 31
15.U.T. Arad 34 13 5 16 46-56 31
------------------------------------------------------
16.Olimpia Satu Mare 34 12 7 15 36-56 31
17.CFR Cluj 34 9 10 15 30-39 28
18.Universitatea Cluj 34 8 3 23 30-45 19
[Aug 17]
Sportul Stud. 1-0 U Cluj
Craiova 2-0 Poli Iasi
Bacau 2-0 Poli Timisoara
Resita 2-1 Steaua
Bihor 2-1 Constanta
Arges 2-0 UTA
Jiul 2-3 ASA
Rapid 0-0 Olimpia
CFR Cluj 3-1 Dinamo
[Aug 24]
Steaua 0-0 Rapid
ASA 4-0 Resita
Poli Timisoara 2-2 CFR Cluj
Constanta 1-0 Arges
Poli Iasi 4-1 Bihor
UTA 3-0 Bacau
Olimpia 2-2 Jiul
U Cluj 1-0 Craiova
[Aug 28]
Steaua 2-1 Constanta
Dinamo 3-2 ASA
Craiova 3-0 Rapid
Bacau 0-0 Olimpia
Bihor 2-0 Sportul Stud.
Arges 3-1 U Cluj
Jiul 2-0 Resita
Poli Iasi 2-0 Poli Timisoara
CFR Cluj 1-0 UTA
[Aug 31]
ASA 1-1 Steaua
Sportul Stud. 1-1 Craiova
Bacau 3-0 Jiul
Resita 4-0 Poli Iasi
Constanta 4-3 UTA
Arges 0-0 Bihor
Rapid 3-0 CFR Cluj
Olimpia 2-1 Dinamo
U Cluj 6-0 Poli Timisoara
[Sep 3]
Dinamo 0-1 Sportul Stud.
[Sep 6]
Steaua 1-1 Arges
[Sep 7]
Dinamo 5-0 Jiul
Poli Timisoara 2-1 Sportul Stud.
Craiova 3-1 Olimpia
Resita 1-0 Constanta
Bihor 1-3 Bacau
Poli Iasi 2-1 U Cluj
UTA 2-0 Rapid
CFR Cluj 0-2 ASA
[Sep 13]
ASA 2-0 Bacau
Craiova 1-1 Poli Timisoara
Constanta 0-1 Dinamo
Rapid 2-0 Bihor
[Sep 14]
Sportul Stud. 3-1 Poli Iasi
Arges 2-2 Resita
Jiul 1-0 CFR Cluj
Olimpia 2-0 UTA
U Cluj 1-2 Steaua
[Sep 27]
ASA 0-0 Arges
UTA 0-0 Craiova
[Sep 28]
Steaua 4-0 Sportul Stud.
Poli Timisoara 3-1 Jiul
Bacau 2-1 Constanta
Resita 1-0 Bihor
Poli Iasi 2-2 Olimpia
CFR Cluj 0-0 U Cluj
[Oct 4]
Poli Timisoara 4-1 Constanta
[Oct 5]
Steaua 3-0 Bacau
Dinamo 4-0 Resita
Bihor 1-0 Craiova
Arges 1-0 Rapid
Jiul 1-1 Poli Iasi
UTA 1-2 U Cluj
Olimpia 2-0 ASA
CFR Cluj 1-0 Sportul Stud.
[Oct 15]
Craiova 1-2 Dinamo
Resita 1-1 UTA
Bihor 3-1 ASA
Constanta 2-0 CFR Cluj
Jiul 0-1 Steaua
Poli Iasi 4-0 Arges
Rapid 1-0 Poli Timisoara
U Cluj 0-1 Bacau
[Oct 19]
Steaua 8-0 UTA
Dinamo 4-2 U Cluj
ASA 1-0 Craiova
Poli Timisoara 2-0 Resita
Constanta 1-0 Jiul
Arges 2-1 Olimpia
Poli Iasi 4-1 Rapid
CFR Cluj 0-0 Bihor
[Oct 22]
Dinamo 3-1 Rapid
[Oct 25]
Bacau 2-0 Resita
[Oct 26]
Sportul Stud. 1-0 Arges
Poli Timisoara 0-4 Dinamo
Craiova 3-1 CFR Cluj
Bihor 3-0 Jiul
Rapid 3-0 ASA
UTA 3-0 Poli Iasi
Olimpia 0-2 Steaua
U Cluj 0-0 Constanta
[Oct 29]
Sportul Stud. 5-0 Olimpia
[Nov 2]
Dinamo 3-3 Steaua
ASA 3-1 U Cluj
Resita 1-0 Olimpia
Bihor 1-1 Poli Timisoara
Constanta 1-0 Craiova
Jiul 2-0 UTA
Poli Iasi 1-0 Bacau
Rapid 2-0 Sportul Stud.
CFR Cluj 1-1 Arges
[Nov 5]
Steaua 4-2 Poli Timisoara
Dinamo 2-0 Poli Iasi
Resita 2-0 Sportul Stud.
Constanta 2-0 ASA
Arges 2-0 Bacau
Jiul 3-1 Craiova
UTA 2-0 Bihor
Olimpia 2-0 CFR Cluj
U Cluj 2-0 Rapid
[Nov 19]
Sportul Stud. 1-0 Constanta
Poli Timisoara 3-0 Olimpia
Craiova 4-0 Arges
Bacau 1-0 CFR Cluj
Bihor 3-2 Steaua
Poli Iasi 3-0 ASA
Rapid 2-0 Resita
UTA 1-0 Dinamo
U Cluj 0-0 Jiul
[Nov 23]
Steaua 1-0 Craiova
Dinamo 2-0 Bacau
ASA 2-0 Sportul Stud.
Poli Timisoara 3-0 UTA
Resita 1-0 U Cluj
Constanta 0-0 Rapid
Jiul 4-1 Arges
Olimpia 1-0 Bihor
CFR Cluj 1-1 Poli Iasi
[Nov 30]
Bacau 2-1 Sportul Stud.
[Dec 7]
ASA 1-0 Poli Timisoara
Sportul Stud. 5-2 UTA
Craiova 3-0 Bacau
Bihor 4-0 U Cluj
Arges 2-1 Dinamo
Poli Iasi 2-0 Steaua
Rapid 3-1 Jiul
Olimpia 1-4 Constanta
CFR Cluj 2-0 Resita
[Dec 10]
Steaua 3-0 CFR Cluj
Dinamo 3-1 Bihor
Poli Timisoara 2-0 Arges
Bacau 4-1 Rapid
Resita 3-0 Craiova
Constanta 4-0 Poli Iasi
Jiul 7-1 Sportul Stud.
UTA 2-0 ASA
U Cluj 6-0 Olimpia
[Mar 7]
Steaua 3-1 Resita
Dinamo 4-2 CFR Cluj
ASA 2-3 Jiul
Poli Timisoara 3-1 Bacau
Constanta 0-1 Bihor
Poli Iasi 1-1 Craiova
UTA 2-0 Arges
Olimpia 2-0 Rapid
U Cluj 0-1 Sportul Stud.
[Mar 14]
Sportul Stud. 0-0 Dinamo
Craiova 1-0 U Cluj
Bacau 1-0 UTA
Resita 3-2 ASA
Bihor 1-0 Poli Iasi
Arges 4-1 Constanta
Jiul 1-0 Olimpia
Rapid 0-3 Steaua
CFR Cluj 1-1 Poli Timisoara
[Mar 17]
ASA 2-0 Dinamo
Sportul Stud. 2-0 Bihor
Poli Timisoara 1-0 Poli Iasi
Resita 2-0 Jiul
Constanta 0-1 Steaua
Rapid 4-2 Craiova
UTA 2-1 CFR Cluj
Olimpia 0-0 Bacau
U Cluj 0-1 Arges
[Mar 28]
Steaua 2-0 ASA
Dinamo 2-0 Olimpia
Poli Timisoara 2-0 U Cluj
Craiova 1-1 Sportul Stud.
Bihor 1-1 Arges
Jiul 2-0 Bacau
Poli Iasi 5-0 Resita
UTA 1-0 Constanta
CFR Cluj 1-0 Rapid
[Mar 31]
ASA 1-0 CFR Cluj
Sportul Stud. 4-1 Poli Timisoara
Bacau 4-0 Bihor
Constanta 1-0 Resita
Arges 0-1 Steaua
Jiul 0-0 Dinamo
Rapid 2-1 UTA
Olimpia 4-0 Craiova
U Cluj 3-0 Poli Iasi
[Apr 18]
Steaua 4-1 U Cluj
Dinamo 1-1 Constanta
Poli Timisoara 0-0 Craiova
Bacau 0-0 ASA
Resita 0-0 Arges
Bihor 1-0 Rapid
Poli Iasi 1-1 Sportul Stud.
UTA 2-3 Olimpia
CFR Cluj 1-1 Jiul
[Apr 25]
Sportul Stud. 2-2 Steaua
Craiova 3-0 UTA
Bihor 2-0 Resita
Constanta 1-0 Bacau
Arges 2-1 ASA
Jiul 1-1 Poli Timisoara
Rapid 2-5 Dinamo
Olimpia 1-0 Poli Iasi
U Cluj 0-1 CFR Cluj
[Apr 28]
ASA 2-0 Olimpia
Sportul Stud. 1-0 CFR Cluj
Craiova 1-0 Bihor
Bacau 2-2 Steaua
Resita 2-1 Dinamo
Constanta 0-0 Poli Timisoara
Poli Iasi 4-0 Jiul
Rapid 1-0 Arges
U Cluj 0-2 UTA
[May 2]
Steaua 2-0 Jiul
Dinamo 2-0 Craiova
ASA 2-1 Bihor
Poli Timisoara 5-1 Rapid
Bacau 1-0 U Cluj
Arges 2-1 Poli Iasi
UTA 2-2 Resita
Olimpia 0-0 Sportul Stud.
CFR Cluj 1-1 Constanta
[May 6]
Sportul Stud. 0-0 Bacau
Craiova 1-1 ASA
Resita 1-2 Poli Timisoara
Bihor 2-1 CFR Cluj
Jiul 1-1 Constanta
Rapid 5-0 Poli Iasi
UTA 3-3 Steaua
Olimpia 1-0 Arges
U Cluj 1-0 Dinamo
[May 16]
Steaua 8-2 Olimpia
Dinamo 2-2 Poli Timisoara
ASA 1-0 Rapid
Resita 2-0 Bacau
Constanta 1-0 U Cluj
Arges 0-0 Sportul Stud.
Jiul 3-0 Bihor
Poli Iasi 1-0 UTA
CFR Cluj 0-0 Craiova
[May 23]
Steaua 1-1 Dinamo
Sportul Stud. 2-2 Rapid
Poli Timisoara 4-2 Bihor
Craiova 2-1 Constanta
Bacau 3-2 Poli Iasi
Arges 0-2 CFR Cluj
UTA 3-0 Jiul
Olimpia 1-2 Resita
U Cluj 1-3 ASA
[May 26]
ASA 3-0 Constanta
Sportul Stud. 8-1 Resita
Poli Timisoara 2-2 Steaua
Craiova 1-1 Jiul
Bacau 4-0 Arges
Bihor 5-1 UTA
Poli Iasi 0-1 Dinamo
Rapid 1-0 U Cluj
CFR Cluj 5-1 Olimpia
[May 30]
Steaua 3-1 Bihor
Dinamo 1-1 UTA
ASA 2-0 Poli Iasi
Resita 2-2 Rapid
Constanta 2-1 Sportul Stud.
Arges 0-1 Craiova
Jiul 1-0 U Cluj
Olimpia 2-0 Poli Timisoara
CFR Cluj 1-0 Bacau
[Jun 9]
Sportul Stud. 2-0 ASA
Craiova 2-0 Steaua
Bacau 0-1 Dinamo
Bihor 3-1 Olimpia
Arges 3-0 Jiul
Poli Iasi 1-0 CFR Cluj
Rapid 0-0 Constanta
UTA 2-1 Poli Timisoara
U Cluj 0-2 Resita
[Jun 13]
Steaua 3-0 Poli Iasi
Dinamo 7-1 Arges
Poli Timisoara 3-1 ASA
Bacau 0-0 Craiova
Resita 1-1 CFR Cluj
Constanta 0-0 Olimpia
Jiul 1-0 Rapid
UTA 2-0 Sportul Stud.
U Cluj 1-0 Bihor
[Jun 19]
Bihor 1-1 Dinamo
[Jun 20]
ASA 3-2 UTA
Sportul Stud. 6-1 Jiul
Craiova 3-0 Resita
Arges 5-1 Poli Timisoara
Poli Iasi 3-1 Constanta
Rapid 1-1 Bacau
Olimpia 2-0 U Cluj
CFR Cluj 0-1 Steaua
Final Table:
1.Steaua Bucuresti 34 21 9 4 79-33 51
------------------------------------------------------
2.Dinamo Bucuresti 34 18 8 8 68-35 44
3.ASA Tg.Mures 34 17 4 13 48-42 38
4.Sportul Studentesc Bucuresti 34 14 9 11 52-41 37
5.Politehnica Timisoara 34 14 9 11 54-52 37
6.Universitatea Craiova 34 13 10 11 41-32 36
7.SC Bacau 34 14 7 13 37-35 35
8.FCM Resita 34 14 6 14 39-55 34
9.FC Bihor Oradea 34 14 5 15 43-46 33
10.FC Constanta 34 12 8 14 34-36 32
11.FC Arges Pitesti 34 12 8 14 36-47 32
12.Jiul Petrosani 34 12 8 14 42-54 32
13.Politehnica Iasi 34 13 5 16 46-50 31
14.Rapid Bucuresti 34 12 7 15 40-47 31
15.U.T. Arad 34 13 5 16 46-56 31
------------------------------------------------------
16.Olimpia Satu Mare 34 12 7 15 36-56 31
17.CFR Cluj 34 9 10 15 30-39 28
18.Universitatea Cluj 34 8 3 23 30-45 19
Final Table:
1.Steaua Bucuresti 34 21 9 4 79-33 51
------------------------------------------------------
2.Dinamo Bucuresti 34 18 8 8 68-35 44
3.ASA Tg.Mures 34 17 4 13 48-42 38
4.Sportul Studentesc Bucuresti 34 14 9 11 52-41 37
5.Politehnica Timisoara 34 14 9 11 54-52 37
6.Universitatea Craiova 34 13 10 11 41-32 36
7.SC Bacau 34 14 7 13 37-35 35
8.FCM Resita 34 14 6 14 39-55 34
9.FC Bihor Oradea 34 14 5 15 43-46 33
10.FC Constanta 34 12 8 14 34-36 32
11.FC Arges Pitesti 34 12 8 14 36-47 32
12.Jiul Petrosani 34 12 8 14 42-54 32
13.Politehnica Iasi 34 13 5 16 46-50 31
14.Rapid Bucuresti 34 12 7 15 40-47 31
15.U.T. Arad 34 13 5 16 46-56 31
------------------------------------------------------
16.Olimpia Satu Mare 34 12 7 15 36-56 31
17.CFR Cluj 34 9 10 15 30-39 28
18.Universitatea Cluj 34 8 3 23 30-45 19
[Aug 17]
Sportul Stud. 1-0 U Cluj
Craiova 2-0 Poli Iasi
Bacau 2-0 Poli Timisoara
Resita 2-1 Steaua
Bihor 2-1 Constanta
Arges 2-0 UTA
Jiul 2-3 ASA
Rapid 0-0 Olimpia
CFR Cluj 3-1 Dinamo
[Aug 24]
Steaua 0-0 Rapid
ASA 4-0 Resita
Poli Timisoara 2-2 CFR Cluj
Constanta 1-0 Arges
Poli Iasi 4-1 Bihor
UTA 3-0 Bacau
Olimpia 2-2 Jiul
U Cluj 1-0 Craiova
[Aug 28]
Steaua 2-1 Constanta
Dinamo 3-2 ASA
Craiova 3-0 Rapid
Bacau 0-0 Olimpia
Bihor 2-0 Sportul Stud.
Arges 3-1 U Cluj
Jiul 2-0 Resita
Poli Iasi 2-0 Poli Timisoara
CFR Cluj 1-0 UTA
[Aug 31]
ASA 1-1 Steaua
Sportul Stud. 1-1 Craiova
Bacau 3-0 Jiul
Resita 4-0 Poli Iasi
Constanta 4-3 UTA
Arges 0-0 Bihor
Rapid 3-0 CFR Cluj
Olimpia 2-1 Dinamo
U Cluj 6-0 Poli Timisoara
[Sep 3]
Dinamo 0-1 Sportul Stud.
[Sep 6]
Steaua 1-1 Arges
[Sep 7]
Dinamo 5-0 Jiul
Poli Timisoara 2-1 Sportul Stud.
Craiova 3-1 Olimpia
Resita 1-0 Constanta
Bihor 1-3 Bacau
Poli Iasi 2-1 U Cluj
UTA 2-0 Rapid
CFR Cluj 0-2 ASA
[Sep 13]
ASA 2-0 Bacau
Craiova 1-1 Poli Timisoara
Constanta 0-1 Dinamo
Rapid 2-0 Bihor
[Sep 14]
Sportul Stud. 3-1 Poli Iasi
Arges 2-2 Resita
Jiul 1-0 CFR Cluj
Olimpia 2-0 UTA
U Cluj 1-2 Steaua
[Sep 27]
ASA 0-0 Arges
UTA 0-0 Craiova
[Sep 28]
Steaua 4-0 Sportul Stud.
Poli Timisoara 3-1 Jiul
Bacau 2-1 Constanta
Resita 1-0 Bihor
Poli Iasi 2-2 Olimpia
CFR Cluj 0-0 U Cluj
[Oct 4]
Poli Timisoara 4-1 Constanta
[Oct 5]
Steaua 3-0 Bacau
Dinamo 4-0 Resita
Bihor 1-0 Craiova
Arges 1-0 Rapid
Jiul 1-1 Poli Iasi
UTA 1-2 U Cluj
Olimpia 2-0 ASA
CFR Cluj 1-0 Sportul Stud.
[Oct 15]
Craiova 1-2 Dinamo
Resita 1-1 UTA
Bihor 3-1 ASA
Constanta 2-0 CFR Cluj
Jiul 0-1 Steaua
Poli Iasi 4-0 Arges
Rapid 1-0 Poli Timisoara
U Cluj 0-1 Bacau
[Oct 19]
Steaua 8-0 UTA
Dinamo 4-2 U Cluj
ASA 1-0 Craiova
Poli Timisoara 2-0 Resita
Constanta 1-0 Jiul
Arges 2-1 Olimpia
Poli Iasi 4-1 Rapid
CFR Cluj 0-0 Bihor
[Oct 22]
Dinamo 3-1 Rapid
[Oct 25]
Bacau 2-0 Resita
[Oct 26]
Sportul Stud. 1-0 Arges
Poli Timisoara 0-4 Dinamo
Craiova 3-1 CFR Cluj
Bihor 3-0 Jiul
Rapid 3-0 ASA
UTA 3-0 Poli Iasi
Olimpia 0-2 Steaua
U Cluj 0-0 Constanta
[Oct 29]
Sportul Stud. 5-0 Olimpia
[Nov 2]
Dinamo 3-3 Steaua
ASA 3-1 U Cluj
Resita 1-0 Olimpia
Bihor 1-1 Poli Timisoara
Constanta 1-0 Craiova
Jiul 2-0 UTA
Poli Iasi 1-0 Bacau
Rapid 2-0 Sportul Stud.
CFR Cluj 1-1 Arges
[Nov 5]
Steaua 4-2 Poli Timisoara
Dinamo 2-0 Poli Iasi
Resita 2-0 Sportul Stud.
Constanta 2-0 ASA
Arges 2-0 Bacau
Jiul 3-1 Craiova
UTA 2-0 Bihor
Olimpia 2-0 CFR Cluj
U Cluj 2-0 Rapid
[Nov 19]
Sportul Stud. 1-0 Constanta
Poli Timisoara 3-0 Olimpia
Craiova 4-0 Arges
Bacau 1-0 CFR Cluj
Bihor 3-2 Steaua
Poli Iasi 3-0 ASA
Rapid 2-0 Resita
UTA 1-0 Dinamo
U Cluj 0-0 Jiul
[Nov 23]
Steaua 1-0 Craiova
Dinamo 2-0 Bacau
ASA 2-0 Sportul Stud.
Poli Timisoara 3-0 UTA
Resita 1-0 U Cluj
Constanta 0-0 Rapid
Jiul 4-1 Arges
Olimpia 1-0 Bihor
CFR Cluj 1-1 Poli Iasi
[Nov 30]
Bacau 2-1 Sportul Stud.
[Dec 7]
ASA 1-0 Poli Timisoara
Sportul Stud. 5-2 UTA
Craiova 3-0 Bacau
Bihor 4-0 U Cluj
Arges 2-1 Dinamo
Poli Iasi 2-0 Steaua
Rapid 3-1 Jiul
Olimpia 1-4 Constanta
CFR Cluj 2-0 Resita
[Dec 10]
Steaua 3-0 CFR Cluj
Dinamo 3-1 Bihor
Poli Timisoara 2-0 Arges
Bacau 4-1 Rapid
Resita 3-0 Craiova
Constanta 4-0 Poli Iasi
Jiul 7-1 Sportul Stud.
UTA 2-0 ASA
U Cluj 6-0 Olimpia
[Mar 7]
Steaua 3-1 Resita
Dinamo 4-2 CFR Cluj
ASA 2-3 Jiul
Poli Timisoara 3-1 Bacau
Constanta 0-1 Bihor
Poli Iasi 1-1 Craiova
UTA 2-0 Arges
Olimpia 2-0 Rapid
U Cluj 0-1 Sportul Stud.
[Mar 14]
Sportul Stud. 0-0 Dinamo
Craiova 1-0 U Cluj
Bacau 1-0 UTA
Resita 3-2 ASA
Bihor 1-0 Poli Iasi
Arges 4-1 Constanta
Jiul 1-0 Olimpia
Rapid 0-3 Steaua
CFR Cluj 1-1 Poli Timisoara
[Mar 17]
ASA 2-0 Dinamo
Sportul Stud. 2-0 Bihor
Poli Timisoara 1-0 Poli Iasi
Resita 2-0 Jiul
Constanta 0-1 Steaua
Rapid 4-2 Craiova
UTA 2-1 CFR Cluj
Olimpia 0-0 Bacau
U Cluj 0-1 Arges
[Mar 28]
Steaua 2-0 ASA
Dinamo 2-0 Olimpia
Poli Timisoara 2-0 U Cluj
Craiova 1-1 Sportul Stud.
Bihor 1-1 Arges
Jiul 2-0 Bacau
Poli Iasi 5-0 Resita
UTA 1-0 Constanta
CFR Cluj 1-0 Rapid
[Mar 31]
ASA 1-0 CFR Cluj
Sportul Stud. 4-1 Poli Timisoara
Bacau 4-0 Bihor
Constanta 1-0 Resita
Arges 0-1 Steaua
Jiul 0-0 Dinamo
Rapid 2-1 UTA
Olimpia 4-0 Craiova
U Cluj 3-0 Poli Iasi
[Apr 18]
Steaua 4-1 U Cluj
Dinamo 1-1 Constanta
Poli Timisoara 0-0 Craiova
Bacau 0-0 ASA
Resita 0-0 Arges
Bihor 1-0 Rapid
Poli Iasi 1-1 Sportul Stud.
UTA 2-3 Olimpia
CFR Cluj 1-1 Jiul
[Apr 25]
Sportul Stud. 2-2 Steaua
Craiova 3-0 UTA
Bihor 2-0 Resita
Constanta 1-0 Bacau
Arges 2-1 ASA
Jiul 1-1 Poli Timisoara
Rapid 2-5 Dinamo
Olimpia 1-0 Poli Iasi
U Cluj 0-1 CFR Cluj
[Apr 28]
ASA 2-0 Olimpia
Sportul Stud. 1-0 CFR Cluj
Craiova 1-0 Bihor
Bacau 2-2 Steaua
Resita 2-1 Dinamo
Constanta 0-0 Poli Timisoara
Poli Iasi 4-0 Jiul
Rapid 1-0 Arges
U Cluj 0-2 UTA
[May 2]
Steaua 2-0 Jiul
Dinamo 2-0 Craiova
ASA 2-1 Bihor
Poli Timisoara 5-1 Rapid
Bacau 1-0 U Cluj
Arges 2-1 Poli Iasi
UTA 2-2 Resita
Olimpia 0-0 Sportul Stud.
CFR Cluj 1-1 Constanta
[May 6]
Sportul Stud. 0-0 Bacau
Craiova 1-1 ASA
Resita 1-2 Poli Timisoara
Bihor 2-1 CFR Cluj
Jiul 1-1 Constanta
Rapid 5-0 Poli Iasi
UTA 3-3 Steaua
Olimpia 1-0 Arges
U Cluj 1-0 Dinamo
[May 16]
Steaua 8-2 Olimpia
Dinamo 2-2 Poli Timisoara
ASA 1-0 Rapid
Resita 2-0 Bacau
Constanta 1-0 U Cluj
Arges 0-0 Sportul Stud.
Jiul 3-0 Bihor
Poli Iasi 1-0 UTA
CFR Cluj 0-0 Craiova
[May 23]
Steaua 1-1 Dinamo
Sportul Stud. 2-2 Rapid
Poli Timisoara 4-2 Bihor
Craiova 2-1 Constanta
Bacau 3-2 Poli Iasi
Arges 0-2 CFR Cluj
UTA 3-0 Jiul
Olimpia 1-2 Resita
U Cluj 1-3 ASA
[May 26]
ASA 3-0 Constanta
Sportul Stud. 8-1 Resita
Poli Timisoara 2-2 Steaua
Craiova 1-1 Jiul
Bacau 4-0 Arges
Bihor 5-1 UTA
Poli Iasi 0-1 Dinamo
Rapid 1-0 U Cluj
CFR Cluj 5-1 Olimpia
[May 30]
Steaua 3-1 Bihor
Dinamo 1-1 UTA
ASA 2-0 Poli Iasi
Resita 2-2 Rapid
Constanta 2-1 Sportul Stud.
Arges 0-1 Craiova
Jiul 1-0 U Cluj
Olimpia 2-0 Poli Timisoara
CFR Cluj 1-0 Bacau
[Jun 9]
Sportul Stud. 2-0 ASA
Craiova 2-0 Steaua
Bacau 0-1 Dinamo
Bihor 3-1 Olimpia
Arges 3-0 Jiul
Poli Iasi 1-0 CFR Cluj
Rapid 0-0 Constanta
UTA 2-1 Poli Timisoara
U Cluj 0-2 Resita
[Jun 13]
Steaua 3-0 Poli Iasi
Dinamo 7-1 Arges
Poli Timisoara 3-1 ASA
Bacau 0-0 Craiova
Resita 1-1 CFR Cluj
Constanta 0-0 Olimpia
Jiul 1-0 Rapid
UTA 2-0 Sportul Stud.
U Cluj 1-0 Bihor
[Jun 19]
Bihor 1-1 Dinamo
[Jun 20]
ASA 3-2 UTA
Sportul Stud. 6-1 Jiul
Craiova 3-0 Resita
Arges 5-1 Poli Timisoara
Poli Iasi 3-1 Constanta
Rapid 1-1 Bacau
Olimpia 2-0 U Cluj
CFR Cluj 0-1 Steaua
Final Table:
1.Steaua Bucuresti 34 21 9 4 79-33 51
------------------------------------------------------
2.Dinamo Bucuresti 34 18 8 8 68-35 44
3.ASA Tg.Mures 34 17 4 13 48-42 38
4.Sportul Studentesc Bucuresti 34 14 9 11 52-41 37
5.Politehnica Timisoara 34 14 9 11 54-52 37
6.Universitatea Craiova 34 13 10 11 41-32 36
7.SC Bacau 34 14 7 13 37-35 35
8.FCM Resita 34 14 6 14 39-55 34
9.FC Bihor Oradea 34 14 5 15 43-46 33
10.FC Constanta 34 12 8 14 34-36 32
11.FC Arges Pitesti 34 12 8 14 36-47 32
12.Jiul Petrosani 34 12 8 14 42-54 32
13.Politehnica Iasi 34 13 5 16 46-50 31
14.Rapid Bucuresti 34 12 7 15 40-47 31
15.U.T. Arad 34 13 5 16 46-56 31
------------------------------------------------------
16.Olimpia Satu Mare 34 12 7 15 36-56 31
17.CFR Cluj 34 9 10 15 30-39 28
18.Universitatea Cluj 34 8 3 23 30-45 19
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.
Romania 1976/77
Final Table:
1.Dinamo Bucuresti 34 20 9 5 84-34 49
------------------------------------------------------
2.Steaua Bucuresti 34 20 5 9 72-41 45
3.Universitatea Craiova 34 16 9 9 54-36 41
4.ASA Tg.Mures 34 16 5 13 50-40 37
5.Jiul Petrosani 34 16 5 13 57-49 37
6.Politehnica Timisoara 34 16 4 14 44-37 36
7.Sportul Studentesc Bucuresti 34 13 9 12 34-34 35
8.Politehnica Iasi 34 12 9 13 43-33 33
9.FC Bihor Oradea 34 13 7 14 48-53 33
10.SC Bacau 34 13 7 14 34-39 33
11.FC Arges Pitesti 34 12 9 13 40-47 33
12.U.T. Arad 34 13 7 14 56-64 33
13.FCM Resita 34 13 6 15 43-55 32
14.Corvinul Hunedoara 34 10 11 13 32-40 31
15.FC Constanta 34 12 6 16 43-45 30
------------------------------------------------------
16.Rapid Bucuresti 34 11 8 15 38-49 30
17.Progresul Bucuresti 34 11 5 18 37-69 27
18.FCM Galati 34 6 5 23 31-75 17
[Aug 22]
Steaua 1-0 Constanta
ASA 2-0 Arges
Poli Timisoara 3-1 Dinamo
Poli Iasi 1-1 Resita
UTA 0-0 Bacau
Corvinul 0-1 Sportul Stud.
Rapid 2-0 Bihor
Progresul 1-5 Craiova
Galati 0-1 Jiul
[Aug 29]
Dinamo 7-0 UTA
Craiova 0-2 Steaua
Jiul 1-1 Corvinul
Sportul Stud. 3-1 Poli Iasi
Bihor 1-0 Poli Timisoara
Bacau 1-0 ASA
Arges 1-0 Rapid
Resita 4-1 Galati
Constanta 0-0 Progresul
[Sep 1]
Dinamo 5-2 Steaua
Poli Timisoara 1-0 Craiova
Sportul Stud. 4-0 Progresul
Poli Iasi 2-0 Arges
Bihor 1-0 ASA
Bacau 5-0 Galati
Corvinul 6-1 Resita
Constanta 3-0 UTA
[Sep 2]
Rapid 3-0 Jiul
[Sep 4]
Progresul 4-2 Bacau
[Sep 5]
Steaua 3-0 Corvinul
Craiova 1-0 Poli Iasi
ASA 3-1 Poli Timisoara
Jiul 2-1 Bihor
Arges 2-0 Constanta
UTA 1-0 Rapid
Galati 0-2 Dinamo
[Sep 11]
Dinamo 4-0 Constanta
Sportul Stud. 1-1 Craiova
[Sep 12]
Poli Timisoara 2-2 Arges
Poli Iasi 0-1 Progresul
Bacau 0-0 Corvinul
UTA 2-1 Bihor
Rapid 3-2 Galati
[Sep 19]
Dinamo 3-1 Rapid
Steaua 1-1 Progresul
Poli Timisoara 2-1 Poli Iasi
Bihor 0-3 Sportul Stud.
Arges 2-0 Jiul
Resita 3-2 Craiova
Corvinul 1-0 ASA
Constanta 2-1 Bacau
Galati 1-1 UTA
[Sep 25]
Steaua 3-1 Resita
Sportul Stud. 1-0 Poli Timisoara
Corvinul 0-2 Dinamo
Progresul 0-1 ASA
[Sep 26]
Craiova 3-0 Rapid
Poli Iasi 3-0 Bacau
Bihor 2-1 Constanta
Arges 1-0 Galati
UTA 3-2 Jiul
[Sep 30]
Jiul 1-0 Resita
[Oct 10]
Dinamo 4-1 Arges
Craiova 2-0 Corvinul
ASA 1-0 Resita
Jiul 0-1 Progresul
Poli Timisoara 2-1 UTA
Bacau 2-1 Steaua
Constanta 0-0 Sportul Stud.
Rapid 0-1 Poli Iasi
Galati 3-3 Bihor
[Oct 13]
ASA 2-0 Steaua
[Oct 16]
Sportul Stud. 1-1 Dinamo
[Oct 17]
Jiul 4-0 ASA
Bihor 1-1 Corvinul
Arges 2-0 Bacau
Resita 1-0 Poli Timisoara
Constanta 2-3 Craiova
Rapid 2-0 Steaua
Progresul 2-2 UTA
Galati 1-0 Poli Iasi
[Oct 24]
Steaua 2-1 Bihor
ASA 0-0 Dinamo
Poli Timisoara 3-1 Rapid
Sportul Stud. 0-0 Jiul
Poli Iasi 3-0 Constanta
Bacau 1-2 Craiova
Arges 3-3 Progresul
UTA 1-0 Resita
Corvinul 1-0 Galati
[Oct 30]
UTA 2-0 Sportul Stud.
Progresul 0-2 Poli Timisoara
[Oct 31]
Dinamo 2-1 Bacau
Craiova 1-1 Bihor
Poli Iasi 1-2 Jiul
Resita 2-0 Constanta
Corvinul 1-1 Arges
Rapid 2-0 ASA
Galati 1-1 Steaua
[Nov 6]
Poli Timisoara 3-0 Galati
[Nov 7]
Steaua 1-0 Sportul Stud.
Craiova 3-1 UTA
ASA 1-0 Poli Iasi
Jiul 2-0 Bacau
Bihor 3-0 Dinamo
Arges 2-1 Resita
Constanta 4-1 Corvinul
Progresul 3-3 Rapid
[Nov 14]
Dinamo 2-1 Craiova
Steaua 6-1 Arges
Sportul Stud. 3-0 Galati
Bihor 0-0 Poli Iasi
Bacau 3-0 Rapid
UTA 2-1 ASA
Resita 4-1 Progresul
Corvinul 1-0 Poli Timisoara
Constanta 4-1 Jiul
[Nov 17]
Resita 2-0 Sportul Stud.
[Nov 20]
Poli Iasi 0-0 Dinamo
[Nov 21]
ASA 1-0 Sportul Stud.
Jiul 2-1 Steaua
Poli Timisoara 1-0 Constanta
Bacau 2-2 Bihor
UTA 3-1 Arges
Rapid 1-1 Resita
Progresul 2-0 Corvinul
Galati 1-1 Craiova
[Dec 1]
Steaua 2-1 Poli Iasi
Craiova 1-1 ASA
Jiul 4-0 Poli Timisoara
Arges 3-3 Bihor
Resita 2-1 Bacau
Corvinul 1-1 UTA
Constanta 2-0 Galati
Rapid 1-1 Sportul Stud.
Progresul 2-1 Dinamo
[Dec 5]
Dinamo 3-1 Jiul
Craiova 3-1 Arges
Poli Timisoara 2-1 Steaua
Sportul Stud. 1-0 Bacau
Bihor 3-0 Resita
UTA 3-3 Poli Iasi
Corvinul 2-0 Rapid
Constanta 1-0 ASA
Galati 3-2 Progresul
[Dec 12]
Steaua 5-0 UTA
ASA 4-1 Galati
Jiul 1-0 Craiova
Poli Iasi 4-0 Corvinul
Bacau 1-0 Poli Timisoara
Arges 2-0 Sportul Stud.
Resita 1-1 Dinamo
Rapid 3-1 Constanta
Progresul 2-1 Bihor
[Mar 16]
Craiova 5-0 Progresul
Jiul 4-2 Galati
Bihor 2-0 Rapid
Bacau 1-0 UTA
Arges 0-1 ASA
Resita 1-1 Poli Iasi
Constanta 0-1 Steaua
[Mar 20]
Steaua 3-2 Craiova
ASA 0-0 Bacau
Poli Timisoara 2-0 Bihor
Poli Iasi 3-1 Sportul Stud.
UTA 3-3 Dinamo
Corvinul 2-2 Jiul
Rapid 0-0 Arges
Progresul 1-0 Constanta
Galati 3-1 Resita
[Mar 27]
Steaua 2-2 Dinamo
Craiova 1-0 Poli Timisoara
ASA 2-2 Bihor
Jiul 5-0 Rapid
Arges 2-0 Poli Iasi
UTA 3-0 Constanta
Resita 2-1 Corvinul
Progresul 1-0 Sportul Stud.
Galati 0-0 Bacau
[Apr 2]
Poli Timisoara 1-0 ASA
Sportul Stud. 1-0 Resita
Poli Iasi 1-2 Craiova
Bihor 2-1 Jiul
Corvinul 2-1 Steaua
Constanta 1-2 Arges
Rapid 2-1 UTA
[Apr 3]
Dinamo 4-0 Galati
Bacau 2-1 Progresul
[Apr 23]
Steaua 5-0 ASA
Craiova 1-0 Sportul Stud.
Bihor 3-1 UTA
Arges 0-0 Poli Timisoara
Resita 2-1 Jiul
Corvinul 2-2 Bacau
Progresul 0-1 Poli Iasi
[Apr 24]
Constanta 2-1 Dinamo
Galati 1-0 Rapid
[May 1]
Craiova 1-1 Resita
ASA 2-2 Corvinul
Jiul 2-0 Arges
Sportul Stud. 2-1 Bihor
Poli Iasi 2-1 Poli Timisoara
Bacau 1-0 Constanta
UTA 3-1 Galati
Rapid 1-0 Dinamo
[May 12]
Dinamo 2-0 Corvinul
ASA 4-0 Progresul
Jiul 6-3 UTA
Poli Timisoara 0-0 Sportul Stud.
Bacau 0-0 Poli Iasi
Resita 1-3 Steaua
Constanta 4-1 Bihor
Rapid 0-0 Craiova
Galati 1-0 Arges
[May 15]
Steaua 3-0 Bacau
Sportul Stud. 2-2 Constanta
Poli Iasi 0-0 Rapid
Bihor 3-2 Galati
Arges 2-2 Dinamo
UTA 2-1 Poli Timisoara
Resita 2-1 ASA
Corvinul 1-0 Craiova
Progresul 1-2 Jiul
[May 18]
Sportul Stud. 1-0 Corvinul
Progresul 0-2 Steaua
[May 21]
Dinamo 7-1 Sportul Stud.
[May 22]
Steaua 4-1 Rapid
Craiova 0-0 Constanta
ASA 5-2 Jiul
Poli Timisoara 2-3 Resita
Poli Iasi 2-0 Galati
Bacau 1-0 Arges
UTA 2-0 Progresul
Corvinul 0-1 Bihor
[May 25]
Dinamo 5-1 ASA
Craiova 3-0 Bacau
Jiul 0-0 Sportul Stud.
Bihor 0-2 Steaua
Resita 3-0 UTA
Constanta 1-1 Poli Iasi
Rapid 2-1 Poli Timisoara
Galati 0-1 Corvinul
[May 26]
Progresul 1-0 Arges
[May 29]
Steaua 6-1 Galati
ASA 6-1 Rapid
Jiul 2-0 Poli Iasi
Poli Timisoara 1-0 Progresul
Sportul Stud. 3-2 UTA
Bihor 0-2 Craiova
Bacau 0-1 Dinamo
Arges 1-1 Corvinul
Constanta 5-0 Resita
[Jun 1]
Dinamo 2-0 Poli Timisoara
[Jun 5]
Dinamo 4-1 Bihor
Sportul Stud. 0-1 Steaua
Poli Iasi 2-0 ASA
Bacau 2-1 Jiul
UTA 4-0 Craiova
Resita 1-2 Arges
Corvinul 0-0 Constanta
Rapid 6-0 Progresul
Galati 2-3 Poli Timisoara
[Jun 8]
Craiova 1-1 Dinamo
ASA 2-0 UTA
Jiul 2-0 Constanta
Poli Timisoara 1-0 Corvinul
Poli Iasi 4-1 Bihor
Arges 2-1 Steaua
Rapid 0-1 Bacau
Progresul 2-1 Resita
Galati 1-0 Sportul Stud.
[Jun 12]
Dinamo 1-0 Poli Iasi
Steaua 3-1 Jiul
Craiova 3-1 Galati
Sportul Stud. 2-0 ASA
Bihor 2-0 Bacau
Arges 2-1 UTA
Resita 0-0 Rapid
Corvinul 2-0 Progresul
Constanta 2-1 Poli Timisoara
[Jun 19]
Dinamo 4-1 Progresul
ASA 3-0 Craiova
Poli Timisoara 3-0 Jiul
Sportul Stud. 1-1 Rapid
Poli Iasi 1-1 Steaua
Bihor 1-0 Arges
Bacau 2-0 Resita
UTA 1-1 Corvinul
Galati 1-3 Constanta
[Jun 26]
Steaua 2-2 Poli Timisoara
ASA 3-1 Constanta
Jiul 2-2 Dinamo
Poli Iasi 4-2 UTA
Bacau 2-0 Sportul Stud.
Arges 2-2 Craiova
Resita 1-0 Bihor
Rapid 1-0 Corvinul
Progresul 2-1 Galati
[Jun 30]
Dinamo 5-0 Resita
Craiova 2-0 Jiul
Poli Timisoara 3-0 Bacau
Sportul Stud. 1-0 Arges
Bihor 4-2 Progresul
UTA 5-0 Steaua
Corvinul 1-0 Poli Iasi
Constanta 2-1 Rapid
Galati 0-3 ASA
Final Table:
1.Dinamo Bucuresti 34 20 9 5 84-34 49
------------------------------------------------------
2.Steaua Bucuresti 34 20 5 9 72-41 45
3.Universitatea Craiova 34 16 9 9 54-36 41
4.ASA Tg.Mures 34 16 5 13 50-40 37
5.Jiul Petrosani 34 16 5 13 57-49 37
6.Politehnica Timisoara 34 16 4 14 44-37 36
7.Sportul Studentesc Bucuresti 34 13 9 12 34-34 35
8.Politehnica Iasi 34 12 9 13 43-33 33
9.FC Bihor Oradea 34 13 7 14 48-53 33
10.SC Bacau 34 13 7 14 34-39 33
11.FC Arges Pitesti 34 12 9 13 40-47 33
12.U.T. Arad 34 13 7 14 56-64 33
13.FCM Resita 34 13 6 15 43-55 32
14.Corvinul Hunedoara 34 10 11 13 32-40 31
15.FC Constanta 34 12 6 16 43-45 30
------------------------------------------------------
16.Rapid Bucuresti 34 11 8 15 38-49 30
17.Progresul Bucuresti 34 11 5 18 37-69 27
18.FCM Galati 34 6 5 23 31-75 17
Final Table:
1.Dinamo Bucuresti 34 20 9 5 84-34 49
------------------------------------------------------
2.Steaua Bucuresti 34 20 5 9 72-41 45
3.Universitatea Craiova 34 16 9 9 54-36 41
4.ASA Tg.Mures 34 16 5 13 50-40 37
5.Jiul Petrosani 34 16 5 13 57-49 37
6.Politehnica Timisoara 34 16 4 14 44-37 36
7.Sportul Studentesc Bucuresti 34 13 9 12 34-34 35
8.Politehnica Iasi 34 12 9 13 43-33 33
9.FC Bihor Oradea 34 13 7 14 48-53 33
10.SC Bacau 34 13 7 14 34-39 33
11.FC Arges Pitesti 34 12 9 13 40-47 33
12.U.T. Arad 34 13 7 14 56-64 33
13.FCM Resita 34 13 6 15 43-55 32
14.Corvinul Hunedoara 34 10 11 13 32-40 31
15.FC Constanta 34 12 6 16 43-45 30
------------------------------------------------------
16.Rapid Bucuresti 34 11 8 15 38-49 30
17.Progresul Bucuresti 34 11 5 18 37-69 27
18.FCM Galati 34 6 5 23 31-75 17
[Aug 22]
Steaua 1-0 Constanta
ASA 2-0 Arges
Poli Timisoara 3-1 Dinamo
Poli Iasi 1-1 Resita
UTA 0-0 Bacau
Corvinul 0-1 Sportul Stud.
Rapid 2-0 Bihor
Progresul 1-5 Craiova
Galati 0-1 Jiul
[Aug 29]
Dinamo 7-0 UTA
Craiova 0-2 Steaua
Jiul 1-1 Corvinul
Sportul Stud. 3-1 Poli Iasi
Bihor 1-0 Poli Timisoara
Bacau 1-0 ASA
Arges 1-0 Rapid
Resita 4-1 Galati
Constanta 0-0 Progresul
[Sep 1]
Dinamo 5-2 Steaua
Poli Timisoara 1-0 Craiova
Sportul Stud. 4-0 Progresul
Poli Iasi 2-0 Arges
Bihor 1-0 ASA
Bacau 5-0 Galati
Corvinul 6-1 Resita
Constanta 3-0 UTA
[Sep 2]
Rapid 3-0 Jiul
[Sep 4]
Progresul 4-2 Bacau
[Sep 5]
Steaua 3-0 Corvinul
Craiova 1-0 Poli Iasi
ASA 3-1 Poli Timisoara
Jiul 2-1 Bihor
Arges 2-0 Constanta
UTA 1-0 Rapid
Galati 0-2 Dinamo
[Sep 11]
Dinamo 4-0 Constanta
Sportul Stud. 1-1 Craiova
[Sep 12]
Poli Timisoara 2-2 Arges
Poli Iasi 0-1 Progresul
Bacau 0-0 Corvinul
UTA 2-1 Bihor
Rapid 3-2 Galati
[Sep 19]
Dinamo 3-1 Rapid
Steaua 1-1 Progresul
Poli Timisoara 2-1 Poli Iasi
Bihor 0-3 Sportul Stud.
Arges 2-0 Jiul
Resita 3-2 Craiova
Corvinul 1-0 ASA
Constanta 2-1 Bacau
Galati 1-1 UTA
[Sep 25]
Steaua 3-1 Resita
Sportul Stud. 1-0 Poli Timisoara
Corvinul 0-2 Dinamo
Progresul 0-1 ASA
[Sep 26]
Craiova 3-0 Rapid
Poli Iasi 3-0 Bacau
Bihor 2-1 Constanta
Arges 1-0 Galati
UTA 3-2 Jiul
[Sep 30]
Jiul 1-0 Resita
[Oct 10]
Dinamo 4-1 Arges
Craiova 2-0 Corvinul
ASA 1-0 Resita
Jiul 0-1 Progresul
Poli Timisoara 2-1 UTA
Bacau 2-1 Steaua
Constanta 0-0 Sportul Stud.
Rapid 0-1 Poli Iasi
Galati 3-3 Bihor
[Oct 13]
ASA 2-0 Steaua
[Oct 16]
Sportul Stud. 1-1 Dinamo
[Oct 17]
Jiul 4-0 ASA
Bihor 1-1 Corvinul
Arges 2-0 Bacau
Resita 1-0 Poli Timisoara
Constanta 2-3 Craiova
Rapid 2-0 Steaua
Progresul 2-2 UTA
Galati 1-0 Poli Iasi
[Oct 24]
Steaua 2-1 Bihor
ASA 0-0 Dinamo
Poli Timisoara 3-1 Rapid
Sportul Stud. 0-0 Jiul
Poli Iasi 3-0 Constanta
Bacau 1-2 Craiova
Arges 3-3 Progresul
UTA 1-0 Resita
Corvinul 1-0 Galati
[Oct 30]
UTA 2-0 Sportul Stud.
Progresul 0-2 Poli Timisoara
[Oct 31]
Dinamo 2-1 Bacau
Craiova 1-1 Bihor
Poli Iasi 1-2 Jiul
Resita 2-0 Constanta
Corvinul 1-1 Arges
Rapid 2-0 ASA
Galati 1-1 Steaua
[Nov 6]
Poli Timisoara 3-0 Galati
[Nov 7]
Steaua 1-0 Sportul Stud.
Craiova 3-1 UTA
ASA 1-0 Poli Iasi
Jiul 2-0 Bacau
Bihor 3-0 Dinamo
Arges 2-1 Resita
Constanta 4-1 Corvinul
Progresul 3-3 Rapid
[Nov 14]
Dinamo 2-1 Craiova
Steaua 6-1 Arges
Sportul Stud. 3-0 Galati
Bihor 0-0 Poli Iasi
Bacau 3-0 Rapid
UTA 2-1 ASA
Resita 4-1 Progresul
Corvinul 1-0 Poli Timisoara
Constanta 4-1 Jiul
[Nov 17]
Resita 2-0 Sportul Stud.
[Nov 20]
Poli Iasi 0-0 Dinamo
[Nov 21]
ASA 1-0 Sportul Stud.
Jiul 2-1 Steaua
Poli Timisoara 1-0 Constanta
Bacau 2-2 Bihor
UTA 3-1 Arges
Rapid 1-1 Resita
Progresul 2-0 Corvinul
Galati 1-1 Craiova
[Dec 1]
Steaua 2-1 Poli Iasi
Craiova 1-1 ASA
Jiul 4-0 Poli Timisoara
Arges 3-3 Bihor
Resita 2-1 Bacau
Corvinul 1-1 UTA
Constanta 2-0 Galati
Rapid 1-1 Sportul Stud.
Progresul 2-1 Dinamo
[Dec 5]
Dinamo 3-1 Jiul
Craiova 3-1 Arges
Poli Timisoara 2-1 Steaua
Sportul Stud. 1-0 Bacau
Bihor 3-0 Resita
UTA 3-3 Poli Iasi
Corvinul 2-0 Rapid
Constanta 1-0 ASA
Galati 3-2 Progresul
[Dec 12]
Steaua 5-0 UTA
ASA 4-1 Galati
Jiul 1-0 Craiova
Poli Iasi 4-0 Corvinul
Bacau 1-0 Poli Timisoara
Arges 2-0 Sportul Stud.
Resita 1-1 Dinamo
Rapid 3-1 Constanta
Progresul 2-1 Bihor
[Mar 16]
Craiova 5-0 Progresul
Jiul 4-2 Galati
Bihor 2-0 Rapid
Bacau 1-0 UTA
Arges 0-1 ASA
Resita 1-1 Poli Iasi
Constanta 0-1 Steaua
[Mar 20]
Steaua 3-2 Craiova
ASA 0-0 Bacau
Poli Timisoara 2-0 Bihor
Poli Iasi 3-1 Sportul Stud.
UTA 3-3 Dinamo
Corvinul 2-2 Jiul
Rapid 0-0 Arges
Progresul 1-0 Constanta
Galati 3-1 Resita
[Mar 27]
Steaua 2-2 Dinamo
Craiova 1-0 Poli Timisoara
ASA 2-2 Bihor
Jiul 5-0 Rapid
Arges 2-0 Poli Iasi
UTA 3-0 Constanta
Resita 2-1 Corvinul
Progresul 1-0 Sportul Stud.
Galati 0-0 Bacau
[Apr 2]
Poli Timisoara 1-0 ASA
Sportul Stud. 1-0 Resita
Poli Iasi 1-2 Craiova
Bihor 2-1 Jiul
Corvinul 2-1 Steaua
Constanta 1-2 Arges
Rapid 2-1 UTA
[Apr 3]
Dinamo 4-0 Galati
Bacau 2-1 Progresul
[Apr 23]
Steaua 5-0 ASA
Craiova 1-0 Sportul Stud.
Bihor 3-1 UTA
Arges 0-0 Poli Timisoara
Resita 2-1 Jiul
Corvinul 2-2 Bacau
Progresul 0-1 Poli Iasi
[Apr 24]
Constanta 2-1 Dinamo
Galati 1-0 Rapid
[May 1]
Craiova 1-1 Resita
ASA 2-2 Corvinul
Jiul 2-0 Arges
Sportul Stud. 2-1 Bihor
Poli Iasi 2-1 Poli Timisoara
Bacau 1-0 Constanta
UTA 3-1 Galati
Rapid 1-0 Dinamo
[May 12]
Dinamo 2-0 Corvinul
ASA 4-0 Progresul
Jiul 6-3 UTA
Poli Timisoara 0-0 Sportul Stud.
Bacau 0-0 Poli Iasi
Resita 1-3 Steaua
Constanta 4-1 Bihor
Rapid 0-0 Craiova
Galati 1-0 Arges
[May 15]
Steaua 3-0 Bacau
Sportul Stud. 2-2 Constanta
Poli Iasi 0-0 Rapid
Bihor 3-2 Galati
Arges 2-2 Dinamo
UTA 2-1 Poli Timisoara
Resita 2-1 ASA
Corvinul 1-0 Craiova
Progresul 1-2 Jiul
[May 18]
Sportul Stud. 1-0 Corvinul
Progresul 0-2 Steaua
[May 21]
Dinamo 7-1 Sportul Stud.
[May 22]
Steaua 4-1 Rapid
Craiova 0-0 Constanta
ASA 5-2 Jiul
Poli Timisoara 2-3 Resita
Poli Iasi 2-0 Galati
Bacau 1-0 Arges
UTA 2-0 Progresul
Corvinul 0-1 Bihor
[May 25]
Dinamo 5-1 ASA
Craiova 3-0 Bacau
Jiul 0-0 Sportul Stud.
Bihor 0-2 Steaua
Resita 3-0 UTA
Constanta 1-1 Poli Iasi
Rapid 2-1 Poli Timisoara
Galati 0-1 Corvinul
[May 26]
Progresul 1-0 Arges
[May 29]
Steaua 6-1 Galati
ASA 6-1 Rapid
Jiul 2-0 Poli Iasi
Poli Timisoara 1-0 Progresul
Sportul Stud. 3-2 UTA
Bihor 0-2 Craiova
Bacau 0-1 Dinamo
Arges 1-1 Corvinul
Constanta 5-0 Resita
[Jun 1]
Dinamo 2-0 Poli Timisoara
[Jun 5]
Dinamo 4-1 Bihor
Sportul Stud. 0-1 Steaua
Poli Iasi 2-0 ASA
Bacau 2-1 Jiul
UTA 4-0 Craiova
Resita 1-2 Arges
Corvinul 0-0 Constanta
Rapid 6-0 Progresul
Galati 2-3 Poli Timisoara
[Jun 8]
Craiova 1-1 Dinamo
ASA 2-0 UTA
Jiul 2-0 Constanta
Poli Timisoara 1-0 Corvinul
Poli Iasi 4-1 Bihor
Arges 2-1 Steaua
Rapid 0-1 Bacau
Progresul 2-1 Resita
Galati 1-0 Sportul Stud.
[Jun 12]
Dinamo 1-0 Poli Iasi
Steaua 3-1 Jiul
Craiova 3-1 Galati
Sportul Stud. 2-0 ASA
Bihor 2-0 Bacau
Arges 2-1 UTA
Resita 0-0 Rapid
Corvinul 2-0 Progresul
Constanta 2-1 Poli Timisoara
[Jun 19]
Dinamo 4-1 Progresul
ASA 3-0 Craiova
Poli Timisoara 3-0 Jiul
Sportul Stud. 1-1 Rapid
Poli Iasi 1-1 Steaua
Bihor 1-0 Arges
Bacau 2-0 Resita
UTA 1-1 Corvinul
Galati 1-3 Constanta
[Jun 26]
Steaua 2-2 Poli Timisoara
ASA 3-1 Constanta
Jiul 2-2 Dinamo
Poli Iasi 4-2 UTA
Bacau 2-0 Sportul Stud.
Arges 2-2 Craiova
Resita 1-0 Bihor
Rapid 1-0 Corvinul
Progresul 2-1 Galati
[Jun 30]
Dinamo 5-0 Resita
Craiova 2-0 Jiul
Poli Timisoara 3-0 Bacau
Sportul Stud. 1-0 Arges
Bihor 4-2 Progresul
UTA 5-0 Steaua
Corvinul 1-0 Poli Iasi
Constanta 2-1 Rapid
Galati 0-3 ASA
Final Table:
1.Dinamo Bucuresti 34 20 9 5 84-34 49
------------------------------------------------------
2.Steaua Bucuresti 34 20 5 9 72-41 45
3.Universitatea Craiova 34 16 9 9 54-36 41
4.ASA Tg.Mures 34 16 5 13 50-40 37
5.Jiul Petrosani 34 16 5 13 57-49 37
6.Politehnica Timisoara 34 16 4 14 44-37 36
7.Sportul Studentesc Bucuresti 34 13 9 12 34-34 35
8.Politehnica Iasi 34 12 9 13 43-33 33
9.FC Bihor Oradea 34 13 7 14 48-53 33
10.SC Bacau 34 13 7 14 34-39 33
11.FC Arges Pitesti 34 12 9 13 40-47 33
12.U.T. Arad 34 13 7 14 56-64 33
13.FCM Resita 34 13 6 15 43-55 32
14.Corvinul Hunedoara 34 10 11 13 32-40 31
15.FC Constanta 34 12 6 16 43-45 30
------------------------------------------------------
16.Rapid Bucuresti 34 11 8 15 38-49 30
17.Progresul Bucuresti 34 11 5 18 37-69 27
18.FCM Galati 34 6 5 23 31-75 17
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.
Romania 1977/78
Final Table:
1.Steaua Bucuresti 34 17 7 10 75-49 41
------------------------------------------------------
2.FC Arges Pitesti 34 18 5 11 60-49 41
3.Politehnica Timisoara 34 16 6 12 48-38 38
4.Sportul Studentesc Bucuresti 34 18 2 14 49-42 38
5.Dinamo Bucuresti 34 15 6 13 50-40 36
6.Universitatea Craiova 34 14 7 13 43-34 35
7.Jiul Petrosani 34 14 6 14 53-49 34
8.Corvinul Hunedoara 34 11 12 11 44-43 34
9.CS Targoviste 34 13 8 13 28-33 34
10.U.T. Arad 34 13 8 13 49-55 34
11.SC Bacau 34 13 8 13 47-55 34
12.ASA Tg.Mures 34 13 7 14 48-40 33
13.Olimpia Satu Mare 34 14 5 15 41-47 33
14.FC Bihor Oradea 34 15 3 16 39-56 33
15.Politehnica Iasi 34 12 8 14 43-39 32
------------------------------------------------------
16.FC Constanta 34 14 4 16 42-49 32
17.Petrolul Ploiesti 34 11 8 15 41-46 30
18.FCM Resita 34 8 4 22 29-65 20
[Aug 21]
Arges 3-2 Poli Iasi
Dinamo 0-0 Bacau
Craiova 3-0 Sportul Stud.
Jiul 3-0 Resita
Targoviste 1-0 Corvinul
Olimpia 2-0 UTA
Bihor 2-1 Steaua
Constanta 3-1 Poli Timisoara
Petrolul 0-0 ASA
[Aug 24]
Steaua 4-1 Jiul
Poli Timisoara 1-1 Craiova
Sportul Stud. 1-0 Constanta
Corvinul 2-2 Arges
UTA 2-0 Targoviste
Bacau 1-1 Olimpia
ASA 4-1 Bihor
Poli Iasi 2-1 Dinamo
Resita 1-1 Petrolul
[Aug 28]
Arges 4-2 ASA
Dinamo 0-1 Sportul Stud.
Craiova 0-0 Poli Iasi
Corvinul 2-1 UTA
Targoviste 3-1 Bacau
Olimpia 2-0 Jiul
Bihor 1-3 Poli Timisoara
Constanta 4-0 Resita
Petrolul 0-3 Steaua
[Sep 4]
Steaua 1-1 Arges
Poli Timisoara 2-1 Sportul Stud.
Dinamo 2-0 Craiova
Jiul 1-0 Corvinul
Targoviste 1-0 Constanta
ASA 4-0 Bacau
Poli Iasi 0-0 UTA
Petrolul 2-0 Olimpia
Resita 3-0 Bihor
[Sep 10]
Corvinul 1-1 Dinamo
UTA 1-1 Craiova
Bacau 0-0 Steaua
[Sep 11]
Arges 2-0 Targoviste
Poli Timisoara 3-2 Olimpia
Sportul Stud. 2-1 Poli Iasi
ASA 4-1 Resita
Bihor 1-0 Petrolul
Constanta 1-0 Jiul
[Sep 18]
Steaua 3-1 ASA
Dinamo 3-1 UTA
Craiova 2-0 Targoviste
Jiul 1-1 Arges
Bacau 3-1 Corvinul
Olimpia 2-1 Bihor
Poli Iasi 0-1 Poli Timisoara
Petrolul 4-1 Constanta
Resita 0-2 Sportul Stud.
[Sep 24]
Jiul 4-1 Dinamo
[Sep 25]
Arges 4-3 Petrolul
Sportul Stud. 2-0 Bihor
Craiova 1-0 Resita
Corvinul 2-0 Poli Timisoara
Targoviste 1-1 Steaua
UTA 2-2 Bacau
ASA 2-0 Constanta
Olimpia 1-0 Poli Iasi
[Oct 2]
Steaua 2-0 Olimpia
Poli Timisoara 1-0 Arges
Dinamo 3-0 Targoviste
UTA 2-1 Sportul Stud.
Bacau 0-0 Resita
Bihor 2-1 Craiova
Poli Iasi 0-0 ASA
Constanta 4-1 Corvinul
Petrolul 2-0 Jiul
[Oct 12]
Poli Timisoara 1-1 UTA
Sportul Stud. 2-1 Steaua
Craiova 1-0 Arges
Jiul 2-1 Poli Iasi
Corvinul 1-0 Petrolul
ASA 4-2 Olimpia
Bihor 4-1 Bacau
Constanta 2-4 Dinamo
Resita 3-0 Targoviste
[Oct 29]
Bacau 3-1 Craiova
[Oct 30]
Arges 2-0 Resita
Sportul Stud. 3-1 Corvinul
Dinamo 2-1 Petrolul
Targoviste 1-0 Bihor
UTA 3-2 Jiul
ASA 3-1 Poli Timisoara
Olimpia 2-1 Constanta
Poli Iasi 3-2 Steaua
[Nov 5]
Steaua 2-2 Poli Timisoara
Craiova 1-1 Corvinul
Jiul 0-1 ASA
Bacau 3-1 Arges
Olimpia 2-0 Sportul Stud.
Bihor 2-1 Dinamo
Constanta 2-1 UTA
Petrolul 0-0 Targoviste
Resita 0-2 Poli Iasi
[Nov 16]
Arges 1-1 Constanta
Poli Timisoara 4-0 Petrolul
Sportul Stud. 3-1 Jiul
Dinamo 1-0 Resita
Craiova 1-0 Olimpia
Corvinul 1-1 Steaua
Targoviste 0-0 ASA
UTA 1-1 Bihor
Poli Iasi 4-0 Bacau
[Nov 20]
Steaua 5-0 UTA
Arges 1-0 Dinamo
Jiul 3-1 Bihor
Bacau 2-2 Poli Timisoara
ASA 1-0 Craiova
Olimpia 2-2 Targoviste
Constanta 2-0 Poli Iasi
Petrolul 3-0 Sportul Stud.
Resita 4-1 Corvinul
[Nov 23]
Sportul Stud. 1-3 Arges
Dinamo 3-2 Olimpia
Craiova 3-0 Steaua
Targoviste 4-1 Jiul
UTA 2-0 ASA
Bacau 3-1 Constanta
Bihor 2-1 Corvinul
Poli Iasi 0-0 Petrolul
Resita 1-0 Poli Timisoara
[Nov 27]
Steaua 3-3 Dinamo
Poli Timisoara 2-0 Targoviste
Jiul 5-2 Bacau
Corvinul 0-0 Poli Iasi
UTA 3-1 Resita
ASA 2-0 Sportul Stud.
Olimpia 3-1 Arges
Constanta 1-1 Bihor
Petrolul 2-0 Craiova
[Nov 30]
Steaua 5-0 Constanta
Arges 3-1 Bihor
Poli Timisoara 1-0 Dinamo
Sportul Stud. 1-1 Bacau
Craiova 0-1 Jiul
ASA 0-1 Corvinul
Olimpia 2-1 Resita
Poli Iasi 3-1 Targoviste
Petrolul 4-3 UTA
[Dec 4]
Dinamo 1-1 ASA
Jiul 2-0 Poli Timisoara
Corvinul 1-0 Olimpia
Targoviste 1-0 Sportul Stud.
UTA 1-0 Arges
Bacau 1-0 Petrolul
Bihor 1-0 Poli Iasi
Constanta 1-0 Craiova
Resita 0-4 Steaua
[Feb 26]
Steaua 0-1 Bihor
Poli Timisoara 2-0 Constanta
Sportul Stud. 3-1 Craiova
Corvinul 0-0 Targoviste
UTA 2-1 Olimpia
Bacau 1-0 Dinamo
ASA 3-1 Petrolul
Poli Iasi 6-1 Arges
Resita 3-2 Jiul
[Mar 5]
Arges 0-0 Corvinul
Dinamo 1-0 Poli Iasi
Craiova 1-0 Poli Timisoara
Jiul 4-2 Steaua
Targoviste 2-0 UTA
Olimpia 2-1 Bacau
Bihor 2-1 ASA
Constanta 1-3 Sportul Stud.
Petrolul 2-0 Resita
[Mar 8]
Steaua 4-1 Petrolul
Poli Timisoara 1-0 Bihor
Sportul Stud. 0-2 Dinamo
Jiul 3-0 Olimpia
UTA 5-2 Corvinul
Bacau 2-0 Targoviste
ASA 3-0 Arges
Poli Iasi 0-1 Craiova
Resita 0-0 Constanta
[Mar 12]
Arges 3-1 Steaua
Sportul Stud. 2-0 Poli Timisoara
Craiova 3-2 Dinamo
Corvinul 1-1 Jiul
UTA 4-1 Poli Iasi
Bacau 2-1 ASA
Olimpia 1-0 Petrolul
Bihor 3-0 Resita
Constanta 1-0 Targoviste
[Mar 16]
Steaua 3-0 Bacau
Dinamo 3-1 Corvinul
Craiova 1-1 UTA
Jiul 2-1 Constanta
Targoviste 1-0 Arges
Olimpia 0-0 Poli Timisoara
Poli Iasi 1-1 Sportul Stud.
Petrolul 4-0 Bihor
Resita 2-0 ASA
[Mar 26]
Arges 2-1 Jiul
Poli Timisoara 1-0 Poli Iasi
Sportul Stud. 2-0 Resita
Corvinul 3-1 Bacau
Targoviste 1-0 Craiova
UTA 1-0 Dinamo
ASA 2-3 Steaua
Bihor 2-1 Olimpia
Constanta 3-1 Petrolul
[Apr 12]
Steaua 2-1 Targoviste
Poli Timisoara 2-0 Corvinul
Dinamo 2-1 Jiul
Bacau 3-1 UTA
Bihor 0-1 Sportul Stud.
Poli Iasi 3-0 Olimpia
Constanta 1-0 ASA
Petrolul 2-0 Arges
Resita 2-1 Craiova
[Apr 16]
Arges 2-1 Poli Timisoara
Sportul Stud. 3-2 UTA
Craiova 2-0 Bihor
Jiul 3-0 Petrolul
Corvinul 2-0 Constanta
Targoviste 2-0 Dinamo
ASA 5-0 Poli Iasi
Olimpia 3-2 Steaua
Resita 4-1 Bacau
[Apr 23]
Steaua 2-1 Sportul Stud.
Arges 2-1 Craiova
Dinamo 1-2 Constanta
Targoviste 1-0 Resita
UTA 2-1 Poli Timisoara
Bacau 3-0 Bihor
Olimpia 1-0 ASA
Poli Iasi 1-0 Jiul
Petrolul 0-0 Corvinul
[Apr 27]
Steaua 4-2 Poli Iasi
Poli Timisoara 2-0 ASA
Craiova 2-0 Bacau
Jiul 3-0 UTA
Corvinul 1-0 Sportul Stud.
Bihor 1-0 Targoviste
Constanta 2-0 Olimpia
Petrolul 3-2 Dinamo
Resita 1-2 Arges
[May 7]
Arges 4-1 Bacau
Poli Timisoara 4-1 Steaua
Sportul Stud. 3-0 Olimpia
Dinamo 2-0 Bihor
Corvinul 1-1 Craiova
Targoviste 0-0 Petrolul
UTA 2-1 Constanta
ASA 1-1 Jiul
Poli Iasi 3-0 Resita
[May 18]
Steaua 2-2 Corvinul
Jiul 1-0 Sportul Stud.
Bacau 2-1 Poli Iasi
ASA 1-0 Targoviste
Olimpia 1-0 Craiova
Bihor 2-1 UTA
Constanta 1-2 Arges
Petrolul 1-0 Poli Timisoara
Resita 0-3 Dinamo
[May 21]
Poli Timisoara 2-0 Bacau
Sportul Stud. 3-2 Petrolul
Dinamo 1-0 Arges
Craiova 3-0 ASA
Corvinul 5-1 Resita
Targoviste 1-0 Olimpia
UTA 1-2 Steaua
Bihor 2-0 Jiul
Poli Iasi 1-0 Constanta
[May 28]
Steaua 3-1 Craiova
Arges 4-2 Sportul Stud.
Poli Timisoara 3-0 Resita
Jiul 1-1 Targoviste
Corvinul 7-1 Bihor
ASA 1-1 UTA
Olimpia 0-0 Dinamo
Constanta 1-0 Bacau
Petrolul 1-1 Poli Iasi
[Jun 4]
Arges 3-2 Olimpia
Sportul Stud. 3-0 ASA
Dinamo 0-1 Steaua
Craiova 2-0 Petrolul
Targoviste 3-1 Poli Timisoara
Bacau 4-0 Jiul
Bihor 0-0 Constanta
Poli Iasi 1-0 Corvinul
Resita 0-0 UTA
[Jun 11]
Dinamo 4-2 Poli Timisoara
Jiul 2-2 Craiova
Corvinul 1-0 ASA
Targoviste 0-0 Poli Iasi
UTA 2-0 Petrolul
Bacau 2-0 Sportul Stud.
Bihor 2-1 Arges
Constanta 3-1 Steaua
Resita 1-3 Olimpia
[Jun 15]
Steaua 4-0 Resita
Arges 5-0 UTA
Poli Timisoara 1-1 Jiul
Sportul Stud. 2-0 Targoviste
Craiova 5-1 Constanta
ASA 1-1 Dinamo
Olimpia 1-1 Corvinul
Poli Iasi 4-2 Bihor
Petrolul 1-1 Bacau
Final Table:
1.Steaua Bucuresti 34 17 7 10 75-49 41
------------------------------------------------------
2.FC Arges Pitesti 34 18 5 11 60-49 41
3.Politehnica Timisoara 34 16 6 12 48-38 38
4.Sportul Studentesc Bucuresti 34 18 2 14 49-42 38
5.Dinamo Bucuresti 34 15 6 13 50-40 36
6.Universitatea Craiova 34 14 7 13 43-34 35
7.Jiul Petrosani 34 14 6 14 53-49 34
8.Corvinul Hunedoara 34 11 12 11 44-43 34
9.CS Targoviste 34 13 8 13 28-33 34
10.U.T. Arad 34 13 8 13 49-55 34
11.SC Bacau 34 13 8 13 47-55 34
12.ASA Tg.Mures 34 13 7 14 48-40 33
13.Olimpia Satu Mare 34 14 5 15 41-47 33
14.FC Bihor Oradea 34 15 3 16 39-56 33
15.Politehnica Iasi 34 12 8 14 43-39 32
------------------------------------------------------
16.FC Constanta 34 14 4 16 42-49 32
17.Petrolul Ploiesti 34 11 8 15 41-46 30
18.FCM Resita 34 8 4 22 29-65 20
Final Table:
1.Steaua Bucuresti 34 17 7 10 75-49 41
------------------------------------------------------
2.FC Arges Pitesti 34 18 5 11 60-49 41
3.Politehnica Timisoara 34 16 6 12 48-38 38
4.Sportul Studentesc Bucuresti 34 18 2 14 49-42 38
5.Dinamo Bucuresti 34 15 6 13 50-40 36
6.Universitatea Craiova 34 14 7 13 43-34 35
7.Jiul Petrosani 34 14 6 14 53-49 34
8.Corvinul Hunedoara 34 11 12 11 44-43 34
9.CS Targoviste 34 13 8 13 28-33 34
10.U.T. Arad 34 13 8 13 49-55 34
11.SC Bacau 34 13 8 13 47-55 34
12.ASA Tg.Mures 34 13 7 14 48-40 33
13.Olimpia Satu Mare 34 14 5 15 41-47 33
14.FC Bihor Oradea 34 15 3 16 39-56 33
15.Politehnica Iasi 34 12 8 14 43-39 32
------------------------------------------------------
16.FC Constanta 34 14 4 16 42-49 32
17.Petrolul Ploiesti 34 11 8 15 41-46 30
18.FCM Resita 34 8 4 22 29-65 20
[Aug 21]
Arges 3-2 Poli Iasi
Dinamo 0-0 Bacau
Craiova 3-0 Sportul Stud.
Jiul 3-0 Resita
Targoviste 1-0 Corvinul
Olimpia 2-0 UTA
Bihor 2-1 Steaua
Constanta 3-1 Poli Timisoara
Petrolul 0-0 ASA
[Aug 24]
Steaua 4-1 Jiul
Poli Timisoara 1-1 Craiova
Sportul Stud. 1-0 Constanta
Corvinul 2-2 Arges
UTA 2-0 Targoviste
Bacau 1-1 Olimpia
ASA 4-1 Bihor
Poli Iasi 2-1 Dinamo
Resita 1-1 Petrolul
[Aug 28]
Arges 4-2 ASA
Dinamo 0-1 Sportul Stud.
Craiova 0-0 Poli Iasi
Corvinul 2-1 UTA
Targoviste 3-1 Bacau
Olimpia 2-0 Jiul
Bihor 1-3 Poli Timisoara
Constanta 4-0 Resita
Petrolul 0-3 Steaua
[Sep 4]
Steaua 1-1 Arges
Poli Timisoara 2-1 Sportul Stud.
Dinamo 2-0 Craiova
Jiul 1-0 Corvinul
Targoviste 1-0 Constanta
ASA 4-0 Bacau
Poli Iasi 0-0 UTA
Petrolul 2-0 Olimpia
Resita 3-0 Bihor
[Sep 10]
Corvinul 1-1 Dinamo
UTA 1-1 Craiova
Bacau 0-0 Steaua
[Sep 11]
Arges 2-0 Targoviste
Poli Timisoara 3-2 Olimpia
Sportul Stud. 2-1 Poli Iasi
ASA 4-1 Resita
Bihor 1-0 Petrolul
Constanta 1-0 Jiul
[Sep 18]
Steaua 3-1 ASA
Dinamo 3-1 UTA
Craiova 2-0 Targoviste
Jiul 1-1 Arges
Bacau 3-1 Corvinul
Olimpia 2-1 Bihor
Poli Iasi 0-1 Poli Timisoara
Petrolul 4-1 Constanta
Resita 0-2 Sportul Stud.
[Sep 24]
Jiul 4-1 Dinamo
[Sep 25]
Arges 4-3 Petrolul
Sportul Stud. 2-0 Bihor
Craiova 1-0 Resita
Corvinul 2-0 Poli Timisoara
Targoviste 1-1 Steaua
UTA 2-2 Bacau
ASA 2-0 Constanta
Olimpia 1-0 Poli Iasi
[Oct 2]
Steaua 2-0 Olimpia
Poli Timisoara 1-0 Arges
Dinamo 3-0 Targoviste
UTA 2-1 Sportul Stud.
Bacau 0-0 Resita
Bihor 2-1 Craiova
Poli Iasi 0-0 ASA
Constanta 4-1 Corvinul
Petrolul 2-0 Jiul
[Oct 12]
Poli Timisoara 1-1 UTA
Sportul Stud. 2-1 Steaua
Craiova 1-0 Arges
Jiul 2-1 Poli Iasi
Corvinul 1-0 Petrolul
ASA 4-2 Olimpia
Bihor 4-1 Bacau
Constanta 2-4 Dinamo
Resita 3-0 Targoviste
[Oct 29]
Bacau 3-1 Craiova
[Oct 30]
Arges 2-0 Resita
Sportul Stud. 3-1 Corvinul
Dinamo 2-1 Petrolul
Targoviste 1-0 Bihor
UTA 3-2 Jiul
ASA 3-1 Poli Timisoara
Olimpia 2-1 Constanta
Poli Iasi 3-2 Steaua
[Nov 5]
Steaua 2-2 Poli Timisoara
Craiova 1-1 Corvinul
Jiul 0-1 ASA
Bacau 3-1 Arges
Olimpia 2-0 Sportul Stud.
Bihor 2-1 Dinamo
Constanta 2-1 UTA
Petrolul 0-0 Targoviste
Resita 0-2 Poli Iasi
[Nov 16]
Arges 1-1 Constanta
Poli Timisoara 4-0 Petrolul
Sportul Stud. 3-1 Jiul
Dinamo 1-0 Resita
Craiova 1-0 Olimpia
Corvinul 1-1 Steaua
Targoviste 0-0 ASA
UTA 1-1 Bihor
Poli Iasi 4-0 Bacau
[Nov 20]
Steaua 5-0 UTA
Arges 1-0 Dinamo
Jiul 3-1 Bihor
Bacau 2-2 Poli Timisoara
ASA 1-0 Craiova
Olimpia 2-2 Targoviste
Constanta 2-0 Poli Iasi
Petrolul 3-0 Sportul Stud.
Resita 4-1 Corvinul
[Nov 23]
Sportul Stud. 1-3 Arges
Dinamo 3-2 Olimpia
Craiova 3-0 Steaua
Targoviste 4-1 Jiul
UTA 2-0 ASA
Bacau 3-1 Constanta
Bihor 2-1 Corvinul
Poli Iasi 0-0 Petrolul
Resita 1-0 Poli Timisoara
[Nov 27]
Steaua 3-3 Dinamo
Poli Timisoara 2-0 Targoviste
Jiul 5-2 Bacau
Corvinul 0-0 Poli Iasi
UTA 3-1 Resita
ASA 2-0 Sportul Stud.
Olimpia 3-1 Arges
Constanta 1-1 Bihor
Petrolul 2-0 Craiova
[Nov 30]
Steaua 5-0 Constanta
Arges 3-1 Bihor
Poli Timisoara 1-0 Dinamo
Sportul Stud. 1-1 Bacau
Craiova 0-1 Jiul
ASA 0-1 Corvinul
Olimpia 2-1 Resita
Poli Iasi 3-1 Targoviste
Petrolul 4-3 UTA
[Dec 4]
Dinamo 1-1 ASA
Jiul 2-0 Poli Timisoara
Corvinul 1-0 Olimpia
Targoviste 1-0 Sportul Stud.
UTA 1-0 Arges
Bacau 1-0 Petrolul
Bihor 1-0 Poli Iasi
Constanta 1-0 Craiova
Resita 0-4 Steaua
[Feb 26]
Steaua 0-1 Bihor
Poli Timisoara 2-0 Constanta
Sportul Stud. 3-1 Craiova
Corvinul 0-0 Targoviste
UTA 2-1 Olimpia
Bacau 1-0 Dinamo
ASA 3-1 Petrolul
Poli Iasi 6-1 Arges
Resita 3-2 Jiul
[Mar 5]
Arges 0-0 Corvinul
Dinamo 1-0 Poli Iasi
Craiova 1-0 Poli Timisoara
Jiul 4-2 Steaua
Targoviste 2-0 UTA
Olimpia 2-1 Bacau
Bihor 2-1 ASA
Constanta 1-3 Sportul Stud.
Petrolul 2-0 Resita
[Mar 8]
Steaua 4-1 Petrolul
Poli Timisoara 1-0 Bihor
Sportul Stud. 0-2 Dinamo
Jiul 3-0 Olimpia
UTA 5-2 Corvinul
Bacau 2-0 Targoviste
ASA 3-0 Arges
Poli Iasi 0-1 Craiova
Resita 0-0 Constanta
[Mar 12]
Arges 3-1 Steaua
Sportul Stud. 2-0 Poli Timisoara
Craiova 3-2 Dinamo
Corvinul 1-1 Jiul
UTA 4-1 Poli Iasi
Bacau 2-1 ASA
Olimpia 1-0 Petrolul
Bihor 3-0 Resita
Constanta 1-0 Targoviste
[Mar 16]
Steaua 3-0 Bacau
Dinamo 3-1 Corvinul
Craiova 1-1 UTA
Jiul 2-1 Constanta
Targoviste 1-0 Arges
Olimpia 0-0 Poli Timisoara
Poli Iasi 1-1 Sportul Stud.
Petrolul 4-0 Bihor
Resita 2-0 ASA
[Mar 26]
Arges 2-1 Jiul
Poli Timisoara 1-0 Poli Iasi
Sportul Stud. 2-0 Resita
Corvinul 3-1 Bacau
Targoviste 1-0 Craiova
UTA 1-0 Dinamo
ASA 2-3 Steaua
Bihor 2-1 Olimpia
Constanta 3-1 Petrolul
[Apr 12]
Steaua 2-1 Targoviste
Poli Timisoara 2-0 Corvinul
Dinamo 2-1 Jiul
Bacau 3-1 UTA
Bihor 0-1 Sportul Stud.
Poli Iasi 3-0 Olimpia
Constanta 1-0 ASA
Petrolul 2-0 Arges
Resita 2-1 Craiova
[Apr 16]
Arges 2-1 Poli Timisoara
Sportul Stud. 3-2 UTA
Craiova 2-0 Bihor
Jiul 3-0 Petrolul
Corvinul 2-0 Constanta
Targoviste 2-0 Dinamo
ASA 5-0 Poli Iasi
Olimpia 3-2 Steaua
Resita 4-1 Bacau
[Apr 23]
Steaua 2-1 Sportul Stud.
Arges 2-1 Craiova
Dinamo 1-2 Constanta
Targoviste 1-0 Resita
UTA 2-1 Poli Timisoara
Bacau 3-0 Bihor
Olimpia 1-0 ASA
Poli Iasi 1-0 Jiul
Petrolul 0-0 Corvinul
[Apr 27]
Steaua 4-2 Poli Iasi
Poli Timisoara 2-0 ASA
Craiova 2-0 Bacau
Jiul 3-0 UTA
Corvinul 1-0 Sportul Stud.
Bihor 1-0 Targoviste
Constanta 2-0 Olimpia
Petrolul 3-2 Dinamo
Resita 1-2 Arges
[May 7]
Arges 4-1 Bacau
Poli Timisoara 4-1 Steaua
Sportul Stud. 3-0 Olimpia
Dinamo 2-0 Bihor
Corvinul 1-1 Craiova
Targoviste 0-0 Petrolul
UTA 2-1 Constanta
ASA 1-1 Jiul
Poli Iasi 3-0 Resita
[May 18]
Steaua 2-2 Corvinul
Jiul 1-0 Sportul Stud.
Bacau 2-1 Poli Iasi
ASA 1-0 Targoviste
Olimpia 1-0 Craiova
Bihor 2-1 UTA
Constanta 1-2 Arges
Petrolul 1-0 Poli Timisoara
Resita 0-3 Dinamo
[May 21]
Poli Timisoara 2-0 Bacau
Sportul Stud. 3-2 Petrolul
Dinamo 1-0 Arges
Craiova 3-0 ASA
Corvinul 5-1 Resita
Targoviste 1-0 Olimpia
UTA 1-2 Steaua
Bihor 2-0 Jiul
Poli Iasi 1-0 Constanta
[May 28]
Steaua 3-1 Craiova
Arges 4-2 Sportul Stud.
Poli Timisoara 3-0 Resita
Jiul 1-1 Targoviste
Corvinul 7-1 Bihor
ASA 1-1 UTA
Olimpia 0-0 Dinamo
Constanta 1-0 Bacau
Petrolul 1-1 Poli Iasi
[Jun 4]
Arges 3-2 Olimpia
Sportul Stud. 3-0 ASA
Dinamo 0-1 Steaua
Craiova 2-0 Petrolul
Targoviste 3-1 Poli Timisoara
Bacau 4-0 Jiul
Bihor 0-0 Constanta
Poli Iasi 1-0 Corvinul
Resita 0-0 UTA
[Jun 11]
Dinamo 4-2 Poli Timisoara
Jiul 2-2 Craiova
Corvinul 1-0 ASA
Targoviste 0-0 Poli Iasi
UTA 2-0 Petrolul
Bacau 2-0 Sportul Stud.
Bihor 2-1 Arges
Constanta 3-1 Steaua
Resita 1-3 Olimpia
[Jun 15]
Steaua 4-0 Resita
Arges 5-0 UTA
Poli Timisoara 1-1 Jiul
Sportul Stud. 2-0 Targoviste
Craiova 5-1 Constanta
ASA 1-1 Dinamo
Olimpia 1-1 Corvinul
Poli Iasi 4-2 Bihor
Petrolul 1-1 Bacau
Final Table:
1.Steaua Bucuresti 34 17 7 10 75-49 41
------------------------------------------------------
2.FC Arges Pitesti 34 18 5 11 60-49 41
3.Politehnica Timisoara 34 16 6 12 48-38 38
4.Sportul Studentesc Bucuresti 34 18 2 14 49-42 38
5.Dinamo Bucuresti 34 15 6 13 50-40 36
6.Universitatea Craiova 34 14 7 13 43-34 35
7.Jiul Petrosani 34 14 6 14 53-49 34
8.Corvinul Hunedoara 34 11 12 11 44-43 34
9.CS Targoviste 34 13 8 13 28-33 34
10.U.T. Arad 34 13 8 13 49-55 34
11.SC Bacau 34 13 8 13 47-55 34
12.ASA Tg.Mures 34 13 7 14 48-40 33
13.Olimpia Satu Mare 34 14 5 15 41-47 33
14.FC Bihor Oradea 34 15 3 16 39-56 33
15.Politehnica Iasi 34 12 8 14 43-39 32
------------------------------------------------------
16.FC Constanta 34 14 4 16 42-49 32
17.Petrolul Ploiesti 34 11 8 15 41-46 30
18.FCM Resita 34 8 4 22 29-65 20
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.
Romania 1978/79
Final Table:
1.FC Arges Pitesti 34 20 5 9 54-29 45
------------------------------------------------------
2.Dinamo Bucuresti 34 16 9 9 51-28 41
3.Steaua Bucuresti 34 18 4 12 57-32 40
4.Universitatea Craiova 34 15 8 11 40-25 38
5.FC Baia Mare 34 17 4 13 42-38 38
6.Sportul Studentesc Bucuresti 34 14 7 13 42-41 35
7.CS Targoviste 34 15 5 14 38-38 35
8.SC Bacau 34 14 6 14 37-38 34
9.ASA Tg.Mures 34 13 6 15 49-59 32
10.Olimpia Satu Mare 34 14 4 16 38-52 32
11.Politehnica Timisoara 34 13 5 16 35-37 31
12.Politehnica Iasi 34 11 9 14 37-44 31
13.Gloria Buzau 34 13 5 16 34-46 31
14.Jiul Petrosani 34 13 5 16 38-51 31
15.Chimia Rm.Vilcea 34 13 5 16 38-54 31
------------------------------------------------------
16.Corvinul Hunedoara 34 13 4 17 45-50 30
17.U.T. Arad 34 11 7 16 45-46 29
18.FC Bihor Oradea 34 10 8 16 37-49 28
[Aug 24]
Steaua 3-1 Olimpia
Baia Mare 2-0 Dinamo
Sportul Stud. 1-1 ASA
Bacau 1-0 Jiul
Poli Timisoara 1-1 Craiova
Poli Iasi 1-0 Corvinul
Buzau 0-1 Targoviste
Rm.Valcea 1-2 Arges
UTA 3-0 Bihor
[Aug 27]
Arges 1-0 Bacau
Dinamo 0-0 UTA
Craiova 1-0 Poli Iasi
Targoviste 1-0 Poli Timisoara
ASA 4-1 Buzau
Olimpia 1-2 Rm.Valcea
Jiul 0-1 Baia Mare
Corvinul 1-0 Sportul Stud.
Bihor 2-4 Steaua
[Sep 3]
Steaua 2-0 Poli Timisoara
Baia Mare 1-0 Bihor
Sportul Stud. 4-1 Craiova
ASA 2-1 Dinamo
Poli Iasi 1-2 Arges
Buzau 1-0 Bacau
Rm.Valcea 3-3 Targoviste
Corvinul 3-2 Jiul
UTA 0-0 Olimpia
[Sep 9]
Arges 3-1 Baia Mare
Craiova 2-0 ASA
Poli Timisoara 2-1 Sportul Stud.
[Sep 10]
Dinamo 4-0 Buzau
Bacau 2-0 Targoviste
Olimpia 3-1 Corvinul
Jiul 3-0 Rm.Valcea
UTA 1-3 Steaua
Bihor 1-1 Poli Iasi
[Sep 16]
Sportul Stud. 1-1 Dinamo
[Sep 17]
Arges 2-2 Craiova
Steaua 4-1 ASA
Targoviste 2-0 UTA
Olimpia 1-0 Buzau
Poli Iasi 0-0 Poli Timisoara
Rm.Valcea 1-0 Bacau
Corvinul 0-1 Baia Mare
Bihor 5-0 Jiul
[Sep 23]
Craiova 5-0 Bihor
ASA 1-0 Arges
Poli Timisoara 0-1 Bacau
[Sep 24]
Baia Mare 3-0 Rm.Valcea
Sportul Stud. 0-0 Poli Iasi
Targoviste 1-2 Dinamo
Buzau 4-1 Steaua
Jiul 3-0 Olimpia
Corvinul 3-2 UTA
[Oct 1]
Dinamo 4-0 Corvinul
Steaua 3-1 Targoviste
Baia Mare 2-0 ASA
Bacau 0-0 Craiova
Poli Timisoara 0-2 Buzau
Poli Iasi 2-1 Olimpia
Rm.Valcea 1-3 Sportul Stud.
UTA 3-0 Jiul
Bihor 2-1 Arges
[Oct 7]
Arges 3-1 Poli Timisoara
Steaua 0-1 Sportul Stud.
Bacau 0-1 Poli Iasi
ASA 3-2 UTA
Olimpia 1-0 Dinamo
Buzau 0-0 Baia Mare
Jiul 1-0 Craiova
Corvinul 3-0 Rm.Valcea
Bihor 2-0 Targoviste
[Oct 14]
Poli Timisoara 1-2 Olimpia
UTA 3-1 Arges
[Oct 15]
Dinamo 1-0 Bihor
Craiova 4-1 Buzau
Baia Mare 3-1 Bacau
Sportul Stud. 1-1 Jiul
Targoviste 2-0 Corvinul
Poli Iasi 1-0 Steaua
Rm.Valcea 1-1 ASA
[Oct 28]
Arges 2-0 Corvinul
UTA 1-0 Poli Timisoara
[Oct 29]
Steaua 1-1 Rm.Valcea
Baia Mare 1-0 Craiova
Bacau 4-1 Sportul Stud.
ASA 0-0 Targoviste
Poli Iasi 1-3 Buzau
Jiul 1-1 Dinamo
Bihor 1-0 Olimpia
[Nov 5]
Dinamo 1-1 Poli Timisoara
Craiova 0-0 Steaua
Sportul Stud. 1-1 UTA
Targoviste 1-0 Poli Iasi
Bacau 3-1 Bihor
Olimpia 3-0 Baia Mare
Buzau 1-1 Rm.Valcea
Jiul 2-0 Arges
Corvinul 5-0 ASA
[Nov 19]
Arges 3-0 Sportul Stud.
Steaua 2-1 Bacau
Craiova 1-0 UTA
Baia Mare 0-1 Poli Iasi
ASA 1-1 Jiul
Olimpia 1-0 Targoviste
Poli Timisoara 2-1 Bihor
Buzau 2-0 Corvinul
Rm.Valcea 0-0 Dinamo
[Nov 22]
Dinamo 1-0 Craiova
Sportul Stud. 4-1 Buzau
Targoviste 1-0 Arges
Bacau 3-0 Olimpia
Poli Iasi 4-1 Rm.Valcea
Jiul 2-0 Poli Timisoara
Corvinul 1-1 Steaua
UTA 4-1 Baia Mare
Bihor 0-0 ASA
[Nov 26]
Arges 2-0 Buzau
Dinamo 1-1 Steaua
Baia Mare 0-2 Poli Timisoara
Targoviste 3-0 Sportul Stud.
Olimpia 1-0 ASA
Poli Iasi 2-0 Jiul
Rm.Valcea 3-1 Bihor
Corvinul 1-1 Craiova
UTA 1-1 Bacau
[Nov 29]
Steaua 1-2 Arges
Craiova 1-1 Olimpia
Sportul Stud. 0-1 Baia Mare
Bacau 1-0 Dinamo
ASA 2-1 Poli Iasi
Poli Timisoara 2-0 Rm.Valcea
Buzau 2-1 UTA
Jiul 2-1 Targoviste
Bihor 1-1 Corvinul
[Dec 3]
Dinamo 3-1 Poli Iasi
Craiova 0-0 Targoviste
Baia Mare 1-0 Steaua
ASA 3-1 Poli Timisoara
Olimpia 1-0 Arges
Jiul 2-0 Buzau
Corvinul 2-0 Bacau
UTA 3-0 Rm.Valcea
Bihor 0-1 Sportul Stud.
[Dec 9]
Steaua 4-1 Jiul
[Dec 10]
Arges 1-0 Dinamo
Sportul Stud. 5-0 Olimpia
Targoviste 2-0 Baia Mare
Bacau 4-2 ASA
Poli Timisoara 3-1 Corvinul
Poli Iasi 4-1 UTA
Buzau 1-0 Bihor
Rm.Valcea 1-0 Craiova
[Mar 4]
Arges 2-0 Rm.Valcea
Dinamo 1-0 Baia Mare
Craiova 2-0 Poli Timisoara
Targoviste 3-1 Buzau
ASA 1-2 Sportul Stud.
Olimpia 0-1 Steaua
Jiul 2-1 Bacau
Corvinul 2-0 Poli Iasi
Bihor 0-0 UTA
[Mar 7]
Steaua 4-1 Bihor
Baia Mare 4-1 Jiul
Sportul Stud. 2-0 Corvinul
Bacau 2-2 Arges
Poli Timisoara 2-0 Targoviste
Poli Iasi 0-0 Craiova
Buzau 3-1 ASA
Rm.Valcea 3-0 Olimpia
UTA 1-3 Dinamo
[Mar 11]
Arges 4-0 Poli Iasi
Dinamo 1-0 ASA
Craiova 3-0 Sportul Stud.
Targoviste 4-1 Rm.Valcea
Bacau 2-1 Buzau
Olimpia 2-0 UTA
Poli Timisoara 1-0 Steaua
Jiul 2-0 Corvinul
Bihor 3-1 Baia Mare
[Mar 17]
Steaua 2-0 UTA
Baia Mare 0-0 Arges
Sportul Stud. 1-0 Poli Timisoara
Targoviste 0-0 Bacau
ASA 4-2 Craiova
Poli Iasi 1-1 Bihor
Buzau 0-0 Dinamo
Rm.Valcea 3-0 Jiul
Corvinul 4-1 Olimpia
[Mar 25]
Dinamo 3-1 Sportul Stud.
Craiova 1-0 Arges
Baia Mare 1-0 Corvinul
Bacau 1-0 Rm.Valcea
ASA 1-0 Steaua
Poli Timisoara 2-0 Poli Iasi
Buzau 2-0 Olimpia
Jiul 0-0 Bihor
UTA 1-1 Targoviste
[Mar 28]
Arges 3-1 ASA
Dinamo 2-0 Targoviste
Steaua 4-0 Buzau
Bacau 0-0 Poli Timisoara
Olimpia 3-1 Jiul
Poli Iasi 2-2 Sportul Stud.
Rm.Valcea 1-0 Baia Mare
UTA 3-1 Corvinul
Bihor 1-0 Craiova
[Apr 8]
Arges 1-0 Bihor
Craiova 2-0 Bacau
Sportul Stud. 1-0 Rm.Valcea
Targoviste 2-1 Steaua
ASA 4-2 Baia Mare
Olimpia 2-3 Poli Iasi
Buzau 0-1 Poli Timisoara
Jiul 2-0 UTA
Corvinul 1-0 Dinamo
[Apr 11]
Dinamo 3-1 Olimpia
Craiova 2-0 Jiul
Baia Mare 1-0 Buzau
Sportul Stud. 0-3 Steaua
Targoviste 1-0 Bihor
Poli Timisoara 2-0 Arges
Poli Iasi 1-1 Bacau
Rm.Valcea 3-1 Corvinul
UTA 2-0 ASA
[Apr 22]
Arges 4-1 UTA
Steaua 2-0 Poli Iasi
Bacau 3-1 Baia Mare
ASA 2-1 Rm.Valcea
Olimpia 3-1 Poli Timisoara
Buzau 1-0 Craiova
Jiul 1-0 Sportul Stud.
Corvinul 2-0 Targoviste
Bihor 1-1 Dinamo
[Apr 25]
Dinamo 5-1 Jiul
Craiova 1-0 Baia Mare
Sportul Stud. 1-0 Bacau
Targoviste 2-1 ASA
Olimpia 1-1 Bihor
Poli Timisoara 1-0 UTA
Buzau 1-0 Poli Iasi
Rm.Valcea 1-0 Steaua
Corvinul 1-1 Arges
[Apr 29]
Arges 2-0 Jiul
Steaua 1-0 Craiova
Baia Mare 3-1 Olimpia
ASA 5-1 Corvinul
Poli Timisoara 0-1 Dinamo
Poli Iasi 2-0 Targoviste
Rm.Valcea 1-0 Buzau
UTA 1-0 Sportul Stud.
Bihor 2-0 Bacau
[May 6]
Dinamo 2-0 Rm.Valcea
Sportul Stud. 1-0 Arges
Targoviste 3-1 Olimpia
Bacau 2-1 Steaua
Poli Iasi 0-1 Baia Mare
Jiul 5-0 ASA
Corvinul 4-1 Buzau
UTA 1-0 Craiova
Bihor 2-1 Poli Timisoara
[May 20]
Arges 1-0 Targoviste
Steaua 2-0 Corvinul
Craiova 2-0 Dinamo
Baia Mare 1-1 UTA
ASA 3-1 Bihor
Olimpia 2-0 Bacau
Poli Timisoara 3-0 Jiul
Buzau 1-1 Sportul Stud.
Rm.Valcea 2-1 Poli Iasi
[Jun 6]
Steaua 2-1 Dinamo
Craiova 1-0 Corvinul
Sportul Stud. 2-1 Targoviste
Bacau 1-0 UTA
ASA 1-1 Olimpia
Poli Timisoara 1-1 Baia Mare
Buzau 0-0 Arges
Jiul 1-1 Poli Iasi
Bihor 3-1 Rm.Valcea
[Jun 10]
Arges 1-0 Steaua
Dinamo 4-0 Bacau
Baia Mare 2-1 Sportul Stud.
Targoviste 2-0 Jiul
Olimpia 2-0 Craiova
Poli Iasi 2-0 ASA
Rm.Valcea 1-0 Poli Timisoara
Corvinul 3-1 Bihor
UTA 0-1 Buzau
[Jun 17]
Arges 4-0 Olimpia
Steaua 4-1 Baia Mare
Sportul Stud. 3-1 Bihor
Targoviste 0-1 Craiova
Bacau 1-0 Corvinul
Poli Timisoara 3-1 ASA
Poli Iasi 1-1 Dinamo
Buzau 2-0 Jiul
Rm.Valcea 3-2 UTA
[Jun 24]
Dinamo 3-4 Arges
Craiova 4-1 Rm.Valcea
Baia Mare 5-0 Targoviste
ASA 3-1 Bacau
Olimpia 1-0 Sportul Stud.
Jiul 1-0 Steaua
Corvinul 3-1 Poli Timisoara
UTA 6-2 Poli Iasi
Bihor 2-1 Buzau
Final Table:
1.FC Arges Pitesti 34 20 5 9 54-29 45
------------------------------------------------------
2.Dinamo Bucuresti 34 16 9 9 51-28 41
3.Steaua Bucuresti 34 18 4 12 57-32 40
4.Universitatea Craiova 34 15 8 11 40-25 38
5.FC Baia Mare 34 17 4 13 42-38 38
6.Sportul Studentesc Bucuresti 34 14 7 13 42-41 35
7.CS Targoviste 34 15 5 14 38-38 35
8.SC Bacau 34 14 6 14 37-38 34
9.ASA Tg.Mures 34 13 6 15 49-59 32
10.Olimpia Satu Mare 34 14 4 16 38-52 32
11.Politehnica Timisoara 34 13 5 16 35-37 31
12.Politehnica Iasi 34 11 9 14 37-44 31
13.Gloria Buzau 34 13 5 16 34-46 31
14.Jiul Petrosani 34 13 5 16 38-51 31
15.Chimia Rm.Vilcea 34 13 5 16 38-54 31
------------------------------------------------------
16.Corvinul Hunedoara 34 13 4 17 45-50 30
17.U.T. Arad 34 11 7 16 45-46 29
18.FC Bihor Oradea 34 10 8 16 37-49 28
Final Table:
1.FC Arges Pitesti 34 20 5 9 54-29 45
------------------------------------------------------
2.Dinamo Bucuresti 34 16 9 9 51-28 41
3.Steaua Bucuresti 34 18 4 12 57-32 40
4.Universitatea Craiova 34 15 8 11 40-25 38
5.FC Baia Mare 34 17 4 13 42-38 38
6.Sportul Studentesc Bucuresti 34 14 7 13 42-41 35
7.CS Targoviste 34 15 5 14 38-38 35
8.SC Bacau 34 14 6 14 37-38 34
9.ASA Tg.Mures 34 13 6 15 49-59 32
10.Olimpia Satu Mare 34 14 4 16 38-52 32
11.Politehnica Timisoara 34 13 5 16 35-37 31
12.Politehnica Iasi 34 11 9 14 37-44 31
13.Gloria Buzau 34 13 5 16 34-46 31
14.Jiul Petrosani 34 13 5 16 38-51 31
15.Chimia Rm.Vilcea 34 13 5 16 38-54 31
------------------------------------------------------
16.Corvinul Hunedoara 34 13 4 17 45-50 30
17.U.T. Arad 34 11 7 16 45-46 29
18.FC Bihor Oradea 34 10 8 16 37-49 28
[Aug 24]
Steaua 3-1 Olimpia
Baia Mare 2-0 Dinamo
Sportul Stud. 1-1 ASA
Bacau 1-0 Jiul
Poli Timisoara 1-1 Craiova
Poli Iasi 1-0 Corvinul
Buzau 0-1 Targoviste
Rm.Valcea 1-2 Arges
UTA 3-0 Bihor
[Aug 27]
Arges 1-0 Bacau
Dinamo 0-0 UTA
Craiova 1-0 Poli Iasi
Targoviste 1-0 Poli Timisoara
ASA 4-1 Buzau
Olimpia 1-2 Rm.Valcea
Jiul 0-1 Baia Mare
Corvinul 1-0 Sportul Stud.
Bihor 2-4 Steaua
[Sep 3]
Steaua 2-0 Poli Timisoara
Baia Mare 1-0 Bihor
Sportul Stud. 4-1 Craiova
ASA 2-1 Dinamo
Poli Iasi 1-2 Arges
Buzau 1-0 Bacau
Rm.Valcea 3-3 Targoviste
Corvinul 3-2 Jiul
UTA 0-0 Olimpia
[Sep 9]
Arges 3-1 Baia Mare
Craiova 2-0 ASA
Poli Timisoara 2-1 Sportul Stud.
[Sep 10]
Dinamo 4-0 Buzau
Bacau 2-0 Targoviste
Olimpia 3-1 Corvinul
Jiul 3-0 Rm.Valcea
UTA 1-3 Steaua
Bihor 1-1 Poli Iasi
[Sep 16]
Sportul Stud. 1-1 Dinamo
[Sep 17]
Arges 2-2 Craiova
Steaua 4-1 ASA
Targoviste 2-0 UTA
Olimpia 1-0 Buzau
Poli Iasi 0-0 Poli Timisoara
Rm.Valcea 1-0 Bacau
Corvinul 0-1 Baia Mare
Bihor 5-0 Jiul
[Sep 23]
Craiova 5-0 Bihor
ASA 1-0 Arges
Poli Timisoara 0-1 Bacau
[Sep 24]
Baia Mare 3-0 Rm.Valcea
Sportul Stud. 0-0 Poli Iasi
Targoviste 1-2 Dinamo
Buzau 4-1 Steaua
Jiul 3-0 Olimpia
Corvinul 3-2 UTA
[Oct 1]
Dinamo 4-0 Corvinul
Steaua 3-1 Targoviste
Baia Mare 2-0 ASA
Bacau 0-0 Craiova
Poli Timisoara 0-2 Buzau
Poli Iasi 2-1 Olimpia
Rm.Valcea 1-3 Sportul Stud.
UTA 3-0 Jiul
Bihor 2-1 Arges
[Oct 7]
Arges 3-1 Poli Timisoara
Steaua 0-1 Sportul Stud.
Bacau 0-1 Poli Iasi
ASA 3-2 UTA
Olimpia 1-0 Dinamo
Buzau 0-0 Baia Mare
Jiul 1-0 Craiova
Corvinul 3-0 Rm.Valcea
Bihor 2-0 Targoviste
[Oct 14]
Poli Timisoara 1-2 Olimpia
UTA 3-1 Arges
[Oct 15]
Dinamo 1-0 Bihor
Craiova 4-1 Buzau
Baia Mare 3-1 Bacau
Sportul Stud. 1-1 Jiul
Targoviste 2-0 Corvinul
Poli Iasi 1-0 Steaua
Rm.Valcea 1-1 ASA
[Oct 28]
Arges 2-0 Corvinul
UTA 1-0 Poli Timisoara
[Oct 29]
Steaua 1-1 Rm.Valcea
Baia Mare 1-0 Craiova
Bacau 4-1 Sportul Stud.
ASA 0-0 Targoviste
Poli Iasi 1-3 Buzau
Jiul 1-1 Dinamo
Bihor 1-0 Olimpia
[Nov 5]
Dinamo 1-1 Poli Timisoara
Craiova 0-0 Steaua
Sportul Stud. 1-1 UTA
Targoviste 1-0 Poli Iasi
Bacau 3-1 Bihor
Olimpia 3-0 Baia Mare
Buzau 1-1 Rm.Valcea
Jiul 2-0 Arges
Corvinul 5-0 ASA
[Nov 19]
Arges 3-0 Sportul Stud.
Steaua 2-1 Bacau
Craiova 1-0 UTA
Baia Mare 0-1 Poli Iasi
ASA 1-1 Jiul
Olimpia 1-0 Targoviste
Poli Timisoara 2-1 Bihor
Buzau 2-0 Corvinul
Rm.Valcea 0-0 Dinamo
[Nov 22]
Dinamo 1-0 Craiova
Sportul Stud. 4-1 Buzau
Targoviste 1-0 Arges
Bacau 3-0 Olimpia
Poli Iasi 4-1 Rm.Valcea
Jiul 2-0 Poli Timisoara
Corvinul 1-1 Steaua
UTA 4-1 Baia Mare
Bihor 0-0 ASA
[Nov 26]
Arges 2-0 Buzau
Dinamo 1-1 Steaua
Baia Mare 0-2 Poli Timisoara
Targoviste 3-0 Sportul Stud.
Olimpia 1-0 ASA
Poli Iasi 2-0 Jiul
Rm.Valcea 3-1 Bihor
Corvinul 1-1 Craiova
UTA 1-1 Bacau
[Nov 29]
Steaua 1-2 Arges
Craiova 1-1 Olimpia
Sportul Stud. 0-1 Baia Mare
Bacau 1-0 Dinamo
ASA 2-1 Poli Iasi
Poli Timisoara 2-0 Rm.Valcea
Buzau 2-1 UTA
Jiul 2-1 Targoviste
Bihor 1-1 Corvinul
[Dec 3]
Dinamo 3-1 Poli Iasi
Craiova 0-0 Targoviste
Baia Mare 1-0 Steaua
ASA 3-1 Poli Timisoara
Olimpia 1-0 Arges
Jiul 2-0 Buzau
Corvinul 2-0 Bacau
UTA 3-0 Rm.Valcea
Bihor 0-1 Sportul Stud.
[Dec 9]
Steaua 4-1 Jiul
[Dec 10]
Arges 1-0 Dinamo
Sportul Stud. 5-0 Olimpia
Targoviste 2-0 Baia Mare
Bacau 4-2 ASA
Poli Timisoara 3-1 Corvinul
Poli Iasi 4-1 UTA
Buzau 1-0 Bihor
Rm.Valcea 1-0 Craiova
[Mar 4]
Arges 2-0 Rm.Valcea
Dinamo 1-0 Baia Mare
Craiova 2-0 Poli Timisoara
Targoviste 3-1 Buzau
ASA 1-2 Sportul Stud.
Olimpia 0-1 Steaua
Jiul 2-1 Bacau
Corvinul 2-0 Poli Iasi
Bihor 0-0 UTA
[Mar 7]
Steaua 4-1 Bihor
Baia Mare 4-1 Jiul
Sportul Stud. 2-0 Corvinul
Bacau 2-2 Arges
Poli Timisoara 2-0 Targoviste
Poli Iasi 0-0 Craiova
Buzau 3-1 ASA
Rm.Valcea 3-0 Olimpia
UTA 1-3 Dinamo
[Mar 11]
Arges 4-0 Poli Iasi
Dinamo 1-0 ASA
Craiova 3-0 Sportul Stud.
Targoviste 4-1 Rm.Valcea
Bacau 2-1 Buzau
Olimpia 2-0 UTA
Poli Timisoara 1-0 Steaua
Jiul 2-0 Corvinul
Bihor 3-1 Baia Mare
[Mar 17]
Steaua 2-0 UTA
Baia Mare 0-0 Arges
Sportul Stud. 1-0 Poli Timisoara
Targoviste 0-0 Bacau
ASA 4-2 Craiova
Poli Iasi 1-1 Bihor
Buzau 0-0 Dinamo
Rm.Valcea 3-0 Jiul
Corvinul 4-1 Olimpia
[Mar 25]
Dinamo 3-1 Sportul Stud.
Craiova 1-0 Arges
Baia Mare 1-0 Corvinul
Bacau 1-0 Rm.Valcea
ASA 1-0 Steaua
Poli Timisoara 2-0 Poli Iasi
Buzau 2-0 Olimpia
Jiul 0-0 Bihor
UTA 1-1 Targoviste
[Mar 28]
Arges 3-1 ASA
Dinamo 2-0 Targoviste
Steaua 4-0 Buzau
Bacau 0-0 Poli Timisoara
Olimpia 3-1 Jiul
Poli Iasi 2-2 Sportul Stud.
Rm.Valcea 1-0 Baia Mare
UTA 3-1 Corvinul
Bihor 1-0 Craiova
[Apr 8]
Arges 1-0 Bihor
Craiova 2-0 Bacau
Sportul Stud. 1-0 Rm.Valcea
Targoviste 2-1 Steaua
ASA 4-2 Baia Mare
Olimpia 2-3 Poli Iasi
Buzau 0-1 Poli Timisoara
Jiul 2-0 UTA
Corvinul 1-0 Dinamo
[Apr 11]
Dinamo 3-1 Olimpia
Craiova 2-0 Jiul
Baia Mare 1-0 Buzau
Sportul Stud. 0-3 Steaua
Targoviste 1-0 Bihor
Poli Timisoara 2-0 Arges
Poli Iasi 1-1 Bacau
Rm.Valcea 3-1 Corvinul
UTA 2-0 ASA
[Apr 22]
Arges 4-1 UTA
Steaua 2-0 Poli Iasi
Bacau 3-1 Baia Mare
ASA 2-1 Rm.Valcea
Olimpia 3-1 Poli Timisoara
Buzau 1-0 Craiova
Jiul 1-0 Sportul Stud.
Corvinul 2-0 Targoviste
Bihor 1-1 Dinamo
[Apr 25]
Dinamo 5-1 Jiul
Craiova 1-0 Baia Mare
Sportul Stud. 1-0 Bacau
Targoviste 2-1 ASA
Olimpia 1-1 Bihor
Poli Timisoara 1-0 UTA
Buzau 1-0 Poli Iasi
Rm.Valcea 1-0 Steaua
Corvinul 1-1 Arges
[Apr 29]
Arges 2-0 Jiul
Steaua 1-0 Craiova
Baia Mare 3-1 Olimpia
ASA 5-1 Corvinul
Poli Timisoara 0-1 Dinamo
Poli Iasi 2-0 Targoviste
Rm.Valcea 1-0 Buzau
UTA 1-0 Sportul Stud.
Bihor 2-0 Bacau
[May 6]
Dinamo 2-0 Rm.Valcea
Sportul Stud. 1-0 Arges
Targoviste 3-1 Olimpia
Bacau 2-1 Steaua
Poli Iasi 0-1 Baia Mare
Jiul 5-0 ASA
Corvinul 4-1 Buzau
UTA 1-0 Craiova
Bihor 2-1 Poli Timisoara
[May 20]
Arges 1-0 Targoviste
Steaua 2-0 Corvinul
Craiova 2-0 Dinamo
Baia Mare 1-1 UTA
ASA 3-1 Bihor
Olimpia 2-0 Bacau
Poli Timisoara 3-0 Jiul
Buzau 1-1 Sportul Stud.
Rm.Valcea 2-1 Poli Iasi
[Jun 6]
Steaua 2-1 Dinamo
Craiova 1-0 Corvinul
Sportul Stud. 2-1 Targoviste
Bacau 1-0 UTA
ASA 1-1 Olimpia
Poli Timisoara 1-1 Baia Mare
Buzau 0-0 Arges
Jiul 1-1 Poli Iasi
Bihor 3-1 Rm.Valcea
[Jun 10]
Arges 1-0 Steaua
Dinamo 4-0 Bacau
Baia Mare 2-1 Sportul Stud.
Targoviste 2-0 Jiul
Olimpia 2-0 Craiova
Poli Iasi 2-0 ASA
Rm.Valcea 1-0 Poli Timisoara
Corvinul 3-1 Bihor
UTA 0-1 Buzau
[Jun 17]
Arges 4-0 Olimpia
Steaua 4-1 Baia Mare
Sportul Stud. 3-1 Bihor
Targoviste 0-1 Craiova
Bacau 1-0 Corvinul
Poli Timisoara 3-1 ASA
Poli Iasi 1-1 Dinamo
Buzau 2-0 Jiul
Rm.Valcea 3-2 UTA
[Jun 24]
Dinamo 3-4 Arges
Craiova 4-1 Rm.Valcea
Baia Mare 5-0 Targoviste
ASA 3-1 Bacau
Olimpia 1-0 Sportul Stud.
Jiul 1-0 Steaua
Corvinul 3-1 Poli Timisoara
UTA 6-2 Poli Iasi
Bihor 2-1 Buzau
Final Table:
1.FC Arges Pitesti 34 20 5 9 54-29 45
------------------------------------------------------
2.Dinamo Bucuresti 34 16 9 9 51-28 41
3.Steaua Bucuresti 34 18 4 12 57-32 40
4.Universitatea Craiova 34 15 8 11 40-25 38
5.FC Baia Mare 34 17 4 13 42-38 38
6.Sportul Studentesc Bucuresti 34 14 7 13 42-41 35
7.CS Targoviste 34 15 5 14 38-38 35
8.SC Bacau 34 14 6 14 37-38 34
9.ASA Tg.Mures 34 13 6 15 49-59 32
10.Olimpia Satu Mare 34 14 4 16 38-52 32
11.Politehnica Timisoara 34 13 5 16 35-37 31
12.Politehnica Iasi 34 11 9 14 37-44 31
13.Gloria Buzau 34 13 5 16 34-46 31
14.Jiul Petrosani 34 13 5 16 38-51 31
15.Chimia Rm.Vilcea 34 13 5 16 38-54 31
------------------------------------------------------
16.Corvinul Hunedoara 34 13 4 17 45-50 30
17.U.T. Arad 34 11 7 16 45-46 29
18.FC Bihor Oradea 34 10 8 16 37-49 28
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.