Sorin Cartu

Ai vreo intrebare/informatie legata de istoria Universitatii Craiova? Aici e locul potrivit!

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
LiviuB

Re: La Multi Ani! Sorin Cartu!

Mesaj de LiviuB » 17 Sep 2010, 10:04

si eu il apreciez f mult pe Cartu, m-am bucurat marti in special pt el pt ca merita sa antrenezela nivelul asta. Ceea ce ma deranjeaza e ca isi pune ambitia mai presus de binele si dragostea pt echipa. Daca el are ceva de impartit cu patronul clubului, atunci parca chiar se bucura de raul clubului si asta nu e specifica doar lui Cartu. Toti fostii jucatori, daca nu mai sunt implicati in club, abia asteapta sa traga un comentariu acid.
Pe mine unul ca suporter m-a durut cel mai tare ca in vara lui 2005, cand a fost cea mai grea perioada din istoria clubului acesta, niciunul din simbolurile acestei echipe n-a fost langa ea. Nu sa vina cu bani, dar sa vad ca vine in tribuna cand jucam cu Campina, ca incurajeaza echipa, as fi vrut o sustinere morala inclusiv pt suporteri, eu atunci pur si simplu m-am simtit parasit de toti aceia pe care ii iubeam, de aceia care au scris candva o pagina (sau mai multe) in istoria clubului asta. Si in loc de o vorba de incurajare se intreceau in previziuni negativiste, unul ne vedea in C, altul ca se desfiinteaza echipa. De aceea, de atunci ii respect pe acesti oameni dar nu pot sa le mai accept orice. Blixa spune ca sunt transanti si obiectiv, mie mi se pare si destula rautate inserata in vorbele lor.
cu toate acestea ii transmit mult succes lui Sorin Cartu!

inima de leu
suporter
suporter
Mesaje: 684
Membru din: 07 Aug 2007, 15:46

Re: La Multi Ani! Sorin Cartu!

Mesaj de inima de leu » 17 Sep 2010, 11:11

Mare adevar ai spus! Niciunul din fostii fotbalisti n-a miscat un deget pentru echipa in vara lui 2005. Singuri Mititelu si Stanga au incercat sa scoata caruta din sant. De atunci insa unii s-au mai repliat. Balaci si-a dat seama ca a gresit atunci. Si altii la fel. Numai Cartu nu. Eu tot cred ca Sorin Cartu ar fi fost antrenorul cel mai potrivit de vreo 4 ani incoace la Craiova. Dar el n-o sa vina. Pentru ca nu vrea sa stea linistit pe locul 7-8 la Craiova. De aia a plecat pe vremea lui Staicu. La Craiova vrea performanta.
Ca a acceptat sa-i ia banii lui Netoiu si sa aiba de lucru pe la Mioveni, FC Arges s.am.d nu prea conteaza. In raporturile cu alte echipe Cartu a fost doar un meserias serios. Cu Craiova insa e alta poveste!
Cartu e un temparament vulcanic si mai exagereaza uneori. Dar asta nu-i diminueaza in nici un fel meritele ca jucator si antrenor al echipei. Fara Cartu Craiova inseamna doar titlul din 1974 si Cupa din 1993. In rest in toate a fost prezent.

iuli

Re: La Multi Ani! Sorin Cartu!

Mesaj de iuli » 17 Sep 2010, 11:19

Cartu poate sa loveasca in ochelarist cat vrea el,sa nu mai loveasca in club asa cum a facut-o cand era la Pandurii si ne-au batut cu arbitrii si Cartu injura pe toata lumea ca vroiau in Uefa.
Daca-l chema miti venea la echipa si cred ca acum eram mult mai sus cu el,pe toate planurile.

caesar
suporter
suporter
Mesaje: 632
Membru din: 19 Apr 2004, 09:00

Re: La Multi Ani! Sorin Cartu!

Mesaj de caesar » 17 Sep 2010, 13:10

Dpmdv Cartu e un om fara caracter.
Din punct de vedere al performantelor ca antrenor, in ultimii ani ne-a arata ce poate...
FC Arges, Mioveni, Timisoara sunt cateva exemple care arata ca e varza.
Poate sa-l injure pe Mititelu cat vrea, daca iubeste Craiova, sa lase echipa in pace.
Dixit.

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Re: La Multi Ani! Sorin Cartu!

Mesaj de Perspico » 18 Sep 2010, 19:12

Livius scrie:
Perspico scrie:
caesar scrie:Oare ii face cinste asemenea declaratie?
Lasand la o parte asta, cred ca a uitat un lucru esential:sa respecte suporterii Universitatii.Mereu face declaratii lovind in echipa..
Eu zic ca ii face cinste, din moment ce a spus un adevar in loc sa se gudure pe langa ospatar cum au facut altii ca sa ajunga antrenori. Asta cred ca spune multe despre caracterul sau. Ce ai vrea sa spuna ca sa nu loveasca in echipa, ca suntem cei mai buni? A spus ca avem sanse sa retrogradam, nu a fost asa? Voi vreti sa fiti mintiti, asta e problema.
tu iti aduci aminte doar ce iti convine, dar mai stii cand i-a luat apararea lui netoiu? ca ala n-a facut nimic rau Craiovei?
Ia, Livius, te provoc, arata-mi unde scrie ca a spus Cartu ca Netoiu "n-a facut nimic rau Craiovei". Altfel esti un detractor!
iuli scrie: nu-ti poate raspunde,nu-l lasa popescu.
Idem. Pana gasiti voi, mai bine va arat eu ce a zis si daca ati priceput altceva e grav: "Nu se poate aşa ceva. Dacă Adrian Mititelu mută echipa la Severin este mai rău decât Gigi Neţoiu. Dacă şi-a dat seama că nu poate rămâne la Universitatea, Neţoiu a vândut jucătorii, însă echipa a lăsat-o. A spus: «faceţi ce vreţi cu ea»! Nu îţi baţi joc de un oraş întreg aşa cum vrei tu“.
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia


Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Re: Sorin Cartu

Mesaj de Perspico » 23 Oct 2010, 00:17

Târâtura, tot târâtură!!! Daca a ajuns "faţă de insectă" să vorbească despre Cârţu a venit sfârşitul lumii.
O cârpă infecta, o lepra ordinara. Imi vine sa vars cand il vad pe individul asta! :o:
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Sorin Cartu

Mesaj de ady_azzuro » 23 Oct 2010, 02:41

Nu i-a dat Piti suficient la mwe, acu mai vrea si de la Sorinaccio. Invidia asta e mare pe olteni. mm :-x

iuli

Re: Sorin Cartu

Mesaj de iuli » 23 Oct 2010, 08:47

asta e Romania,unul care traieste din performantele altora isi permite sa jigneasca pe cineva care chiar a facut performanta.
in locul lui Cartu l-as trimite sa-si publice povestea venirii lui Elton in Romania,marea realizare a lui mm in fotbalul romanesc.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: Sorin Cartu

Mesaj de blixa » 02 Dec 2010, 09:16

Cum sa fii suparat pe Sorin Cartu?

http://www.prosport.ro/fotbal-intern/li ... ui-7770946

o: o: o:
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1746
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: Sorin Cartu

Mesaj de Nea Marin » 02 Dec 2010, 16:07

Corect! o: apld
STIINTA SUNTEM NOI !

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: Sorin Cartu

Mesaj de blixa » 28 Dec 2010, 08:37

Camataru: "am boala pe el. la cati interlopi are Craiova, Cartu e singurul oltean care a spart o banca in Elvetia." :)(
interviu al lui Cartu in GSP. sa-l cititi, ca e misto:
http://www.gsp.ro/gsp-special/superrepo ... 21534.html
S-a rupt Brazda.

PoeUCV
fanatic
fanatic
Mesaje: 1543
Membru din: 29 Noi 2006, 12:18

Re: Sorin Cartu

Mesaj de PoeUCV » 28 Dec 2010, 12:31

CV Sorin Cîrţu
- născut: 12.11.1955
- a jucat la: U Craiova şi la Electroputere Craiova
- 6 trofee cîştigate: 2 titluri şi 4 Cupe cu U Craiova
- semifinalist al Cupei UEFA ('83)
- meciuri / goluri în Liga 1: 283 / 107
- meciuri / goluri în cupele europene: 37 / 11
- meciuri / goluri la "naţională": 7 / 0
- a antrenat pe: Electroputere, U Craiova, România U21, Rapid, Extensiv, Veria (Grecia), Oţelul, FC Argeş, Poli Timişoara, FC Naţional, Dacia Mioveni, Pandurii, CFR
- 2 trofee cucerite: un titlu şi o Cupă cu U Craiova (1991)

pentru aia care-si permiteau sa-si dea cu parerea despre el : din 10 trofee, 8 le-am castigat alaturi de cartu

d`ampezzo

Re: Sorin Cartu

Mesaj de d`ampezzo » 28 Dec 2010, 15:12

Si crede vreunu dintre voi ca Sorin Cartu poate sa ia campionatul sau cupa cu Craiova de azi ...

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Re: Sorin Cartu

Mesaj de U » 28 Dec 2010, 15:22

mai crede cineva ca vreo echipa poate lua campionatul cu $orin cartu antrenor?
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

Scrie răspuns