Meciuri de pomina ale Universitatii!

Ai vreo intrebare/informatie legata de istoria Universitatii Craiova? Aici e locul potrivit!

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
lordliv
suporter
suporter
Mesaje: 549
Membru din: 22 Oct 2006, 12:50

Mesaj de lordliv » 21 Ian 2007, 19:35

DoRyN scrie:Cand am intrat noi pe stadion, era gol. Ne-am plimbat noi ce ne-am plimbat si ne-am asezat in dreapta tribunei I. Am gasit noi acolo niste cartoane pe care ne-am asezat, dar nefiind ultrasi si pe vremea aia coregrafiile erau cam la inceput, nu ne-am prins care-i rostul lor. Cand ne-am dat seama era prea tarziu, eram deja inconjurati. Pumni din spate, coate, indemnuri "Hai baieti, mainile sus!", "Unde plecati ? Stati aici , nu raman locurile goale, nu vedeti cati olteni sunt ?", etc. :)( Doua zile am avut febra musculara de cat am stat cu mainile in sus :-x
se stia de la craiova ca suporterii craiovei vor sta in stanga tribunei 1!
ce ati cautat in peluza cu tabela?
a ti anticipat unde vom sta la finala cu dinamo? :-x

|Alb-Albastru|

Mesaj de |Alb-Albastru| » 21 Ian 2007, 20:46

DoRyN scrie:Cand am intrat noi pe stadion, era gol. Ne-am plimbat noi ce ne-am plimbat si ne-am asezat in dreapta tribunei I. Am gasit noi acolo niste cartoane pe care ne-am asezat, dar nefiind ultrasi si pe vremea aia coregrafiile erau cam la inceput, nu ne-am prins care-i rostul lor. Cand ne-am dat seama era prea tarziu, eram deja inconjurati. Pumni din spate, coate, indemnuri "Hai baieti, mainile sus!", "Unde plecati ? Stati aici , nu raman locurile goale, nu vedeti cati olteni sunt ?", etc. :)( Doua zile am avut febra musculara de cat am stat cu mainile in sus :-x
Pacat k nu ati putut sa faceti o actiune, in stil Kamikaze :)(
Cum s`a vazut peluza noastra din sanul rrapidistilor, eu eram in clasa 9 a, aceasta fiind prima mea deplasare la un meci al Stiintei.

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Mesaj de U » 21 Ian 2007, 21:44

ce ziceti de meciurile cu rapid din campionat si din cupa in anu in care am jucat finala de cupa cu dinamo! aks i-am batut cu 2-0 in campionat goluri niculescu dak nu ma insel cu un stadion arhiplin.
apoi semifinala cu rapid 2-0 acasa goluri stoican si niculescu apoi 1-1 in giulesti ci gol barcauan cand toata echipa dansa pe giulesti in fata tribunei I si barcauan le arata degetu mijlociu la rapidisti.
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 21 Ian 2007, 21:56

U scrie: apoi semifinala cu rapid 2-0 acasa goluri stoican si niculescu apoi 1-1 in giulesti ci gol barcauan cand toata echipa dansa pe giulesti in fata tribunei I si barcauan le arata degetu mijlociu la rapidisti.
Parca ne-au batut cu 2-1 in retur...

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Mesaj de U » 21 Ian 2007, 21:59

ady_azzuro scrie:
U scrie: apoi semifinala cu rapid 2-0 acasa goluri stoican si niculescu apoi 1-1 in giulesti ci gol barcauan cand toata echipa dansa pe giulesti in fata tribunei I si barcauan le arata degetu mijlociu la rapidisti.
Parca ne-au batut cu 2-1 in retur...
te inseli am facut 1-1. la meciu din retur am jucat cu juniorii la acel meci a debutat si Cristi Neamtu in divizia A. rezultatul acelui meci a fost de 3-1 pt lebede.
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 21 Ian 2007, 22:02

Ziceam de returul cupei nu al campionatului..

Am gasit o mica sursa, nu stiu daca e corecta:

http://www.geocities.com/universitateacraiova/cupa.htm

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 21 Ian 2007, 22:04

@ady_azzuro: Nici eu nu stiu daca este corecta. :laughing: :laughing: :laughing:

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Mesaj de U » 21 Ian 2007, 22:08

ady_azzuro scrie:Ziceam de returul cupei nu al campionatului..

Am gasit o mica sursa, nu stiu daca e corecta:

http://www.geocities.com/universitateacraiova/cupa.htm
tind sa cred ca tot eu am dreptate! :)( :-D
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 21 Ian 2007, 22:09

Che Guevara scrie:@ady_azzuro: Nici eu nu stiu daca este corecta. :laughing: :laughing: :laughing:
De ce, e siteul tau ala? :)(:)(:)(

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Mesaj de U » 21 Ian 2007, 22:11

ady_azzuro scrie:
Che Guevara scrie:@ady_azzuro: Nici eu nu stiu daca este corecta. :laughing: :laughing: :laughing:
De ce, e siteul tau ala? :)(:)(:)(
:laughing: :laughing: :laughing: :laughing: s-ar putea sa ai si tu dreptate! che ia zi tata e opera ta? :laughing: :laughing: :laughing: :laughing:
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Mesaj de PocoLoco » 21 Ian 2007, 22:11

Ady_azzuro are dreptate , ne-au batut in retur cu 2-1 .
In meciul tur mi se pare ca Stoican a dat un gol superb , din afara careului ..

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Mesaj de U » 21 Ian 2007, 22:13

spinU scrie:Ady_azzuro are dreptate , ne-au batut in retur cu 2-1 .
In meciul tur mi se pare ca Stoican a dat un gol superb , din afara careului ..
in tur am punctat ca am batut cu 2-0 si un gol de pus in rama al lui stoican. in retur nu stiu rezultatul exact dar stiu ca barcauan le arata alora de la tribuna I si oficiala de mama focului degetu mijlociu, de mureau lebedele de ciuda! :)) :up:
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 21 Ian 2007, 22:15

U scrie:
ady_azzuro scrie:
Che Guevara scrie:@ady_azzuro: Nici eu nu stiu daca este corecta. :laughing: :laughing: :laughing:
De ce, e siteul tau ala? :)(:)(:)(
:laughing: :laughing: :laughing: :laughing: s-ar putea sa ai si tu dreptate! che ia zi tata e opera ta? :laughing: :laughing: :laughing: :laughing:
Da. Dar l-am lasat in paragina ca-l mancau paienjenii. :laughing: :laughing:

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 21 Ian 2007, 22:15

U scrie:
spinU scrie:Ady_azzuro are dreptate , ne-au batut in retur cu 2-1 .
In meciul tur mi se pare ca Stoican a dat un gol superb , din afara careului ..
in tur am punctat ca am batut cu 2-0 si un gol de pus in rama al lui stoican. in retur nu stiu rezultatul exact dar stiu ca barcauan le arata alora de la tribuna I si oficiala de mama focului degetu mijlociu, de mureau lebedele de ciuda! :)) :up:
Tin minte titlul din prosport dupa meciul ala :"Nunta la Olteni" ci Niculescu si Vochin in primplan...Am tinut mult timp poza aia pe usa...ghiciti pana cand :)(

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 21 Ian 2007, 22:18

:-x niculescu, dupa aia s-a dus la catzei. :-x

Scrie răspuns