Silviu Lung

Ai vreo intrebare/informatie legata de istoria Universitatii Craiova? Aici e locul potrivit!

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
ady g
fanatic
fanatic
Mesaje: 1912
Membru din: 14 Mai 2005, 15:15

Silviu Lung

Mesaj de ady g » 16 Feb 2006, 18:34

Deschid acest topic pentru portarul Craiovei-Maxima si cel mai valoros portar al Romaniei,Silviu Lung.
A fost un mare fotbalist si un om deosebit.M-a enervat atunci cand plecase la Steaua dar ceea ce a facut per ansamblu pentru Stiinta este formidabil!
Duckadam-5 secunde de glorie
SILVIU LUNG-aproape o cariera intreaga incununata de glorie!!!

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 16 Feb 2006, 22:46

Un portar mare dar o personalitate duplicitara. Respect total pentru sportivul Silviu Lung si dispret total pentru ce a urmat dupa aceea. Un fel de suflet vandut oricui... Si ma opresc aici fiindca nu vreau sa intru in amanunte.
Last edited by Codul lui DaVinci on 17 Feb 2006, 11:01, edited 1 time in total.

ady g
fanatic
fanatic
Mesaje: 1912
Membru din: 14 Mai 2005, 15:15

Mesaj de ady g » 16 Feb 2006, 23:53

Che Guevara scrie:Un portar mare dar o personalitate duplicitara. Respect total pentru sportivul Silviu Lung si dispret total pentru ce a urmat dupa aceea. Un fel de suflet vandut oricui... Si ma opresc aici fiindca nu vreau sa intru in amanunte.

acum explica-te ,te rog!cui si-a vandut sufletul Silvica?

ady g
fanatic
fanatic
Mesaje: 1912
Membru din: 14 Mai 2005, 15:15

Mesaj de ady g » 17 Feb 2006, 08:30

Astept parerile voastre despre marele Silvica!Ma mir ca nu va ingramaditi sa posteti pe acest topic!

Dan Florea

Mesaj de Dan Florea » 17 Feb 2006, 09:17

ady g scrie:Astept parerile voastre despre marele Silvica!Ma mir ca nu va ingramaditi sa posteti pe acest topic!
Si eu sunt de parere ca Lung a fost unul dintre cei mai buni portari ai Romaniei,un caracter deosebit ,indiferent unde a mai jucat,cinstit si echidistant.

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 17 Feb 2006, 09:20

Fiecare cu parerile lui.

Nu vreau sa mai trezesc polemici pe acest forum. Sunt satul de injuraturi si de scandaluri si vreau liniste.

ady g
fanatic
fanatic
Mesaje: 1912
Membru din: 14 Mai 2005, 15:15

Mesaj de ady g » 17 Feb 2006, 09:25

Che Guevara scrie:Fiecare cu parerile lui.

Nu vreau sa mai trezesc polemici pe acest forum. Sunt satul de injuraturi si de scandaluri si vreau liniste.

Che spune cum si-a vandut sufletul.ca sa pricep si eu motivele pentru care tu apreciezi mai mult pe niste putoi din actualul lot,despre care nici in Romania nu s-a auzit (desigur ca vor avea timp sa confirme) decat pe unul caruia i se datoreaza marile performante ale Craiovei.

ssilvio
membru
membru
Mesaje: 140
Membru din: 02 Aug 2005, 13:48

Mesaj de ssilvio » 17 Feb 2006, 10:56

tot respectul pentru Silviu Lung .
AEK Bucuresti (former Fulgerul Bragadiru) were renamed and relocated to Timisoara :)( :)( :)(

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 17 Feb 2006, 11:03

Am subliniat mai sus. Are personalitate duplicitara. Este la fel ca Romania in cel de-al II-lea Razboi mondial. Asta este caracterul jenant al unui fost mare sportiv.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Mesaj de manex » 17 Feb 2006, 12:27

cind eram mic jucam portar, si ghici ca cine vroiam sa fiu? ca silviu lung. plonjoanele alea...cum scotea mingea de sub bara sau de la vinclu.....
Am zis!!

iuli

Mesaj de iuli » 17 Feb 2006, 13:07

Che Guevara scrie:Am subliniat mai sus. Are personalitate duplicitara. Este la fel ca Romania in cel de-al II-lea Razboi mondial. Asta este caracterul jenant al unui fost mare sportiv.
Aberezi,Silviu Lung respira Universitatea Craiova...Tot respectul pt el!

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 17 Feb 2006, 16:09

iuli scrie:Aberezi,Silviu Lung respira Universitatea Craiova...Tot respectul pt el!
Parerea ta. Eu stiu altceva despre el.

ady g
fanatic
fanatic
Mesaje: 1912
Membru din: 14 Mai 2005, 15:15

Mesaj de ady g » 17 Feb 2006, 19:48

Che Guevara scrie:
iuli scrie:Aberezi,Silviu Lung respira Universitatea Craiova...Tot respectul pt el!
Parerea ta. Eu stiu altceva despre el.

spune mai Che motivele,ca sa stim si noi!nu vezi ca numai tu spui ceea ce spui despre Lung? si explica de ce are personalitate duplicitara :o

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Mesaj de Perspico » 17 Feb 2006, 22:39

Fara suparare @ady g, si eu l-am vazut intr-un interviu, de curind, in care spunea ca regreta ca n-a plecat la :-x steaua :-x mai devreme, la finala Cupei Intercontinentale. Aproape ca pisha ochii cind vorbea. Si eu l-am respectat enorm... pina in momentul ala.
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

ady g
fanatic
fanatic
Mesaje: 1912
Membru din: 14 Mai 2005, 15:15

Mesaj de ady g » 17 Feb 2006, 22:55

asa si Craioveanu cica s-a oferit voluntar sa ofere stelei informatii despre Villareal!

Apropos,la finala din 89 Milan-Steaua ,taica-meu tinea cu Milan si nu mai putea de bucurie ca ceauseii si Lung sunt umiliti iar eu plangeam ca un [cenzurat]!

Scrie răspuns