Silviu Lung

Ai vreo intrebare/informatie legata de istoria Universitatii Craiova? Aici e locul potrivit!

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
DoRyN

Mesaj de DoRyN » 17 Mai 2006, 14:18

Trebuie sa recunosc ca Mititelu e artist la vopsit garduri. Dintr-o situatie grava: lipsa portarilor in lot, el face spectacol spunand ca vrea sa faca un asa zis meci de retragere pentru Lung la 15 ani dupa ce acesta s-a retras. Dupa cum citestc nici Silvica nu e prea incantat, spunand ca nu vrea circ.

baggio
fanatic
fanatic
Mesaje: 2569
Membru din: 10 Dec 2003, 00:09

Mesaj de baggio » 17 Mai 2006, 15:04

DoRyN , eu n-as vedea lucrurile chiar asa!Putem sa imbinam utilul cu placutul.Oricum , n-a declarat nimeni ca Lung o sa joace din primul minut.Si zic eu, ca daca prin minutul 75, avem 2-0 sau 3-0 nu se supara nimeni daca Silvica apara 15 minute.N-avem nimic de pierdut!
Suntem legaţi de familii, legaţi de pământ
Olteni legaţi până la moarte de alb-albastrul sfânt!

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 17 Mai 2006, 15:31

@Doryn: este si asta un punct de vedere. Daca nu avem portar de rezerva la acest meci trebuia trecut cineva pe foaie. Asa incat miscarea facuta mi se pare foarte potrivita.

La urma-urmei daca va fi sa ne bucuram toti pentru promovare, de ce sa nu-i oferim si lui Silviu Lung momentul sau de recunostinta? Chiar daca nu are merite in privinta acestei promovari, putem sa-i recunoastem trecutul si sa-l aplaudam pentru asta.

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Mesaj de Perspico » 17 Mai 2006, 16:19

Si Universitatea ar mai bifa încă o premieră în fotbalul românesc... :cool:
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Mesaj de dxtr009 » 17 Mai 2006, 18:23

1.che...mai are rost sa spun k aiurezi?silvica nu are 100 kile...esti in pericol sa nu treci clasa!
2.l-am vazut la antrenamente,se misca excelent pentru varsta lui.dar nu stiu dk poate face fata ritmului...dk greseste,o sa ii sara multa lume in cap
3.sa jucam totusi cu ce avem in lot,asa mai castiga experienta si incredere...parerea mea!
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 17 Mai 2006, 19:11

dxtr009 scrie:1.che...mai are rost sa spun k aiurezi?silvica nu are 100 kile...esti in pericol sa nu treci clasa!
La inaltimea de 1,94m si varsta de 50 de ani, cu burta pe care o afiseaza cate kilograme crezi ca are?
Last edited by Codul lui DaVinci on 17 Mai 2006, 19:19, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Mesaj de dxtr009 » 17 Mai 2006, 19:13

cam cate kile avea si cand era jucator...+5 sa zicem
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 17 Mai 2006, 19:17

Asta era cand era jucator:

Name: Silviu LUNG
Date of birth: 09.09.1956
Place of birth: Sânmiclăuş (Satu-Mare)
Height 194 cm
Weight 85 kg
Nationality: Romanian
Position: goalkeeper

Acum ar trebui sa aiba 94Kg daca ar fi zvelt (greutatea=nr de cm peste 1m). Cand era fotbalist activ era prea slab pentru inaltimea lui. Asa incat 100Kg nu e deloc exagerat cand vine vorba de Silviu Lung.

Avatar utilizator
praetorianus
fanatic
fanatic
Mesaje: 6373
Membru din: 02 Ian 2006, 18:35

Mesaj de praetorianus » 17 Mai 2006, 19:18

Lung a declarat ca acesta ar fi un meci de retragere pt.el,care nu a avut asa ceva ca si multi alti componenti ai Craiovei Maxima! o:
Fă-ți de cap până peste cap dar...cu cap!!

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Mesaj de dxtr009 » 17 Mai 2006, 19:19

ba da...+modul in care ai spus-o
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 17 Mai 2006, 19:21

Inca o data precizez ca nu sunt deloc tendentios. Astea sunt convingerile mele mi le exprim si sper ca pot ajuta echipa furnizand informatii pe acest forum. Altceva nu ma intereseaza.

Avatar utilizator
praetorianus
fanatic
fanatic
Mesaje: 6373
Membru din: 02 Ian 2006, 18:35

Mesaj de praetorianus » 17 Mai 2006, 20:34

Che Guevara scrie:Inca o data precizez ca nu sunt deloc tendentios. Astea sunt convingerile mele mi le exprim si sper ca pot ajuta echipa furnizand informatii pe acest forum. Altceva nu ma intereseaza.
Hai ma Che,se stie cat de mult il iubesti pe Lung...dar intr-adevar,fiecare cu parerile sale! o:
Fă-ți de cap până peste cap dar...cu cap!!

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 17 Mai 2006, 23:10

Daca am spus ca nu este potrvit ca antrenor cu portarii la Craiova nu inseamna ca il urasc sau ca nu-l iubesc.

Il apreciez pentru trecutul sau ca fotbalist (mai putin cei 2 ani petrecuti la Steaua) dar asta nu ma obliga sa nu-l critic niciodata. Nimeni nu e perfect si Silviu Lung nici atat.

un_suporter

Mesaj de un_suporter » 17 Mai 2006, 23:43

hai ma asta e ca sa parem ca ne-a fost prea usor in b , eu zic ca nu trebuie opturata munca depusa prin introducerea unui amator


Scrie răspuns