Gheorghe Craioveanu

Ai vreo intrebare/informatie legata de istoria Universitatii Craiova? Aici e locul potrivit!

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Mesaj de manex » 14 Feb 2008, 23:28

nu a spus niciodata ca ar tine cu steaua, ci doar niste declaratii de bun simt, si a si spus ceva de genu ca respecta echipa, pt ca a fost echipa de suflet a tatalui lui. atit. iar incercam sa gasim lucruri care mai de care mai timtite despre valorile noastre. :-(
Am zis!!

iuli

Mesaj de iuli » 15 Feb 2008, 00:11

Craioveanu e nascut in Hunedoara dar a crescut in Slatina si a tinut cu steaua pana a ajuns la Stiinta unde a facut performanta.

La multi ani,Gica!

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Mesaj de PocoLoco » 15 Feb 2008, 18:35


Avatar utilizator
Bals_Boy
fanatic
fanatic
Mesaje: 2041
Membru din: 02 Apr 2006, 11:24

Gica Craioveanu

Mesaj de Bals_Boy » 26 Iul 2008, 22:33

Prosport scrie:Craioveanu: "M-ar tenta să vin la Craiova"

Prezent în tribunele stadionului „Extensiv”, fostul jucător al Universităţii Craiova, Gică Craioveanu, a declarat că ar fi interesat ca într-o zi să revină la Ştiinţa. Prezent după meci la Special, pe sport.ro, patronul Adrian Mititelu a precizat că îi va face o ofertă lui Gică Craioveanu însă nu ar dori să fie refuzat a doua oară de fostul fotbalist.


„Nu se ştie niciodată ce îţi oferă viitorul. Eu am venit la Craiova să văd meciul cu Poli Iaşi, pentru că aici mă trage aţa. Sunt oltean, iar pentru mine nu există în România decât o singură echipă de fotbal, Universitatea Craiova. Ea a fost şi este cea mai frumoasă echipă din ţară. M-ar interesa ca într-o zi să vin să ajut această echipă şi nu contează în ce calitate”, a declarat Craioveanu.

Acesta a remarcat doi fotbalişti în mod special după meciul cu Poli Iaşi, pe Gângioveanu şi Wobay.

„Îmi place mult puştiul acela Gângioveanu. Un fotbalist tehnic, are viteză, i-a ameţit rău pe cei de la Iaşi, iar Wobay în prima repriză a fost util Craiovei. Îmi plac mult cei doi. Prepeliţă a decis meciul cu acea fază, se vede că este un jucător cerebral, dar păcat că a ajuns la spital, însă în fotbal se întâmplă asemenea incidente. Oricum, e bine că Universitatea a luat trei puncte, dar ar fi bine să rămânem modeşti şi să nu începem iar cu participări în cupele europene. Dacă sunt rezultate, vin şi cupe europene”, a încheiat Craioveanu.

articol scris de Narcis Drejan

http://www.prosport.ro/fotbal-intern/li ... va-2822784
Eu cred ca ne-ar prinde bine inca o legenda adusa aproape de acesti copii. Experienta lui ne poate ajuta sa umplem anumite goluri din pregatirea celor tineri.
Doamne Ajuta ucv
Forza STIINTA

JustME

Re: Gheorghe Craioveanu

Mesaj de JustME » 26 Iul 2008, 23:08

Gica, vino acasa ucv

W&Blu3

Re: Gheorghe Craioveanu

Mesaj de W&Blu3 » 26 Iul 2008, 23:22

JustME scrie:Gica, vino acasa ucv
In functia de presedinte al clubului

BALLY

Re: Gheorghe Craioveanu

Mesaj de BALLY » 08 Aug 2008, 13:29

Poate sa tina cu oricine... la cate lucruri bune a facut pentru Craiova si la cat bun simt are acest om, nu pot sa spun decat MAXIME RESPECTE, GICA CRAIOVEANU!
PS Din felul in care a jucat si s-a comportat nu a raazbatut niciodata senzatia ca ar tine cu alta echipa decat CRAIOVA... oricum nu conteaza...
steagucv

JustME

Re: Gheorghe Craioveanu

Mesaj de JustME » 22 Iul 2009, 15:40

Alejandro, fiul lui Gică va fi noua vedetă a Ştiinţei

Craioveanu II în Bănie
Articol publicat de Adrian Iosub

Dacă Silviu Lung jr este gata să ducă mai departe la Universitatea tradiţia familiei, începută de tatăl său, un alt fost mare jucător al Craiovei promite să-şi îndrume urmaşii spre echipa la care a cunoscut gloria.

Oltenii au viitorul asigurat, în zece ani Ştiinţa urmând a avea un alt golgheter după chipul şi asemănarea lui Gică Craioveanu. Fiul fostului internaţional, Alejandro, moşteneşte talentul tatălui său. Craioveanu jr este în al doilea an de juniorat, în care a marcat deja 24 de goluri pentru echipa sa din oraşul Bailen, de lângă Madrid.

„Visez ca Alejandro să joace la Craiova“

Puştiul de 9 ani are deja tricouri ale naţionalei României şi ale Universităţii Craiova personalizate cu numele său, iar Gică spune că i-a insuflat lui Alejandro dorinţa de a evolua pentru echipa din Craiova. „Anul trecut n-a dat niciun gol, dar anul acesta a progresat enorm! A marcat de 24 de ori. Joacă tot atacant, ca şi mine, şi văd că-i place. Visul meu este să ajungă să joace pentru Universitatea, nici nu poate fi vorba de altceva. L-am dus la meciul cu FC Vaslui şi a fost impresionat când 30.000 de oameni mi-au strigat numele”, spune Craioveanu. Fiul său, care vine în fiecare vară în vacanţă cu părinţii în Bănie, înţelege totul în limba română, însă răspunde spontan, în spaniolă. Craioveanu mai are o fetiţă de un an şi jumătate, Adriana, cu actuala sa soţie, spaniola Gema Gil.

sursa: prosport.ro
http://craiova.prosport.ro/fotbal-inter ... ie-4677997

Avatar utilizator
stiinta4ever
suporter
suporter
Mesaje: 803
Membru din: 20 Mar 2009, 02:14

Re: Gheorghe Craioveanu

Mesaj de stiinta4ever » 22 Iul 2009, 17:13

JustME scrie:Alejandro, fiul lui Gică va fi noua vedetă a Ştiinţei

Craioveanu II în Bănie
Articol publicat de Adrian Iosub

Dacă Silviu Lung jr este gata să ducă mai departe la Universitatea tradiţia familiei, începută de tatăl său, un alt fost mare jucător al Craiovei promite să-şi îndrume urmaşii spre echipa la care a cunoscut gloria.

Oltenii au viitorul asigurat, în zece ani Ştiinţa urmând a avea un alt golgheter după chipul şi asemănarea lui Gică Craioveanu. Fiul fostului internaţional, Alejandro, moşteneşte talentul tatălui său. Craioveanu jr este în al doilea an de juniorat, în care a marcat deja 24 de goluri pentru echipa sa din oraşul Bailen, de lângă Madrid.

„Visez ca Alejandro să joace la Craiova“

Puştiul de 9 ani are deja tricouri ale naţionalei României şi ale Universităţii Craiova personalizate cu numele său, iar Gică spune că i-a insuflat lui Alejandro dorinţa de a evolua pentru echipa din Craiova. „Anul trecut n-a dat niciun gol, dar anul acesta a progresat enorm! A marcat de 24 de ori. Joacă tot atacant, ca şi mine, şi văd că-i place. Visul meu este să ajungă să joace pentru Universitatea, nici nu poate fi vorba de altceva. L-am dus la meciul cu FC Vaslui şi a fost impresionat când 30.000 de oameni mi-au strigat numele”, spune Craioveanu. Fiul său, care vine în fiecare vară în vacanţă cu părinţii în Bănie, înţelege totul în limba română, însă răspunde spontan, în spaniolă. Craioveanu mai are o fetiţă de un an şi jumătate, Adriana, cu actuala sa soţie, spaniola Gema Gil.

sursa: prosport.ro
http://craiova.prosport.ro/fotbal-inter ... ie-4677997
Ne-am scos :-D Peste 7-8 ani atacul va fi: Alejandro, [miti]Jr, Niculescu Jr :hai Prapad facem! :lol:
There are two primary choices in life: to accept conditions as they exist, or accept the responsibility for changing them.

ozzy

Re: Gheorghe Craioveanu

Mesaj de ozzy » 22 Iul 2009, 17:20

Propun ca din momentul asta juniorului lui Gica sa-i dam numele conspirativ "Ion", nu se stie cine mai citeste pe aici si ramanem fara el.

blue_lions
fanatic
fanatic
Mesaje: 2964
Membru din: 26 Oct 2007, 05:25

Re: Gheorghe Craioveanu

Mesaj de blue_lions » 22 Iul 2009, 17:38

stiinta4ever scrie:
JustME scrie:Alejandro, fiul lui Gică va fi noua vedetă a Ştiinţei

Craioveanu II în Bănie
Articol publicat de Adrian Iosub

Dacă Silviu Lung jr este gata să ducă mai departe la Universitatea tradiţia familiei, începută de tatăl său, un alt fost mare jucător al Craiovei promite să-şi îndrume urmaşii spre echipa la care a cunoscut gloria.

Oltenii au viitorul asigurat, în zece ani Ştiinţa urmând a avea un alt golgheter după chipul şi asemănarea lui Gică Craioveanu. Fiul fostului internaţional, Alejandro, moşteneşte talentul tatălui său. Craioveanu jr este în al doilea an de juniorat, în care a marcat deja 24 de goluri pentru echipa sa din oraşul Bailen, de lângă Madrid.

„Visez ca Alejandro să joace la Craiova“

Puştiul de 9 ani are deja tricouri ale naţionalei României şi ale Universităţii Craiova personalizate cu numele său, iar Gică spune că i-a insuflat lui Alejandro dorinţa de a evolua pentru echipa din Craiova. „Anul trecut n-a dat niciun gol, dar anul acesta a progresat enorm! A marcat de 24 de ori. Joacă tot atacant, ca şi mine, şi văd că-i place. Visul meu este să ajungă să joace pentru Universitatea, nici nu poate fi vorba de altceva. L-am dus la meciul cu FC Vaslui şi a fost impresionat când 30.000 de oameni mi-au strigat numele”, spune Craioveanu. Fiul său, care vine în fiecare vară în vacanţă cu părinţii în Bănie, înţelege totul în limba română, însă răspunde spontan, în spaniolă. Craioveanu mai are o fetiţă de un an şi jumătate, Adriana, cu actuala sa soţie, spaniola Gema Gil.

sursa: prosport.ro
http://craiova.prosport.ro/fotbal-inter ... ie-4677997
Ne-am scos :-D Peste 7-8 ani atacul va fi: Alejandro, [miti]Jr, Niculescu Jr :hai Prapad facem! :lol:
L-ai uitat pe Gigi-Adrian Mititelu jr. care va juca titular meci de meci, ca asa vrea tati
Oltenia, provincia latina, a lui Mihai, al nostru, cel viteaz.

qmadd
senior
senior
Mesaje: 388
Membru din: 14 Sep 2004, 05:08

Re: Gheorghe Craioveanu

Mesaj de qmadd » 22 Iul 2009, 17:56

ozzy scrie:Propun ca din momentul asta juniorului lui Gica sa-i dam numele conspirativ "Ion", nu se stie cine mai citeste pe aici si ramanem fara el.
Nu vreau sa ma cert cu tine, dar ma lasi incet-incet fara optiuni. Am priceput aluziile tale, dar daca te pretinzi un om inteligent, trebuie sa iti dai seama cand ai haz si cand nu.
L-am numit asa pentru ca habar nu aveam cum il cheama, ok? Iar faptul ca ceilalti doi stiau cine este in proportie de 99%, asa cum declarau, nu schimba cu nimic faptul ca EU nu am stiut cine este. Cum suna daca ii ziceam la fiecare propozitie "fundasul stanga venit in probe"? Crezi ca ai priceput acum ca nu era un nume conspirativ?
cu stiinta pana la moarte!

Avatar utilizator
stiinta4ever
suporter
suporter
Mesaje: 803
Membru din: 20 Mar 2009, 02:14

Re: Gheorghe Craioveanu

Mesaj de stiinta4ever » 22 Iul 2009, 18:07

blue_lions scrie:
stiinta4ever scrie:
JustME scrie:Alejandro, fiul lui Gică va fi noua vedetă a Ştiinţei

Craioveanu II în Bănie
Articol publicat de Adrian Iosub

Dacă Silviu Lung jr este gata să ducă mai departe la Universitatea tradiţia familiei, începută de tatăl său, un alt fost mare jucător al Craiovei promite să-şi îndrume urmaşii spre echipa la care a cunoscut gloria.

Oltenii au viitorul asigurat, în zece ani Ştiinţa urmând a avea un alt golgheter după chipul şi asemănarea lui Gică Craioveanu. Fiul fostului internaţional, Alejandro, moşteneşte talentul tatălui său. Craioveanu jr este în al doilea an de juniorat, în care a marcat deja 24 de goluri pentru echipa sa din oraşul Bailen, de lângă Madrid.

„Visez ca Alejandro să joace la Craiova“

Puştiul de 9 ani are deja tricouri ale naţionalei României şi ale Universităţii Craiova personalizate cu numele său, iar Gică spune că i-a insuflat lui Alejandro dorinţa de a evolua pentru echipa din Craiova. „Anul trecut n-a dat niciun gol, dar anul acesta a progresat enorm! A marcat de 24 de ori. Joacă tot atacant, ca şi mine, şi văd că-i place. Visul meu este să ajungă să joace pentru Universitatea, nici nu poate fi vorba de altceva. L-am dus la meciul cu FC Vaslui şi a fost impresionat când 30.000 de oameni mi-au strigat numele”, spune Craioveanu. Fiul său, care vine în fiecare vară în vacanţă cu părinţii în Bănie, înţelege totul în limba română, însă răspunde spontan, în spaniolă. Craioveanu mai are o fetiţă de un an şi jumătate, Adriana, cu actuala sa soţie, spaniola Gema Gil.

sursa: prosport.ro
http://craiova.prosport.ro/fotbal-inter ... ie-4677997
Ne-am scos :-D Peste 7-8 ani atacul va fi: Alejandro, [miti]Jr, Niculescu Jr :hai Prapad facem! :lol:
L-ai uitat pe Gigi-Adrian Mititelu jr. care va juca titular meci de meci, ca asa vrea tati
Cum sa-l uit frate? Nu vezi ce e centru-atacant? :lol: I-am imprumutat okelarii lu'tac-su pt.prezentare :laughing:
There are two primary choices in life: to accept conditions as they exist, or accept the responsibility for changing them.

blue_lions
fanatic
fanatic
Mesaje: 2964
Membru din: 26 Oct 2007, 05:25

Re: Gheorghe Craioveanu

Mesaj de blue_lions » 22 Iul 2009, 18:15

Nu l-am recunoscut scuze :laughing: :laughing:
Oltenia, provincia latina, a lui Mihai, al nostru, cel viteaz.

ozzy

Re: Gheorghe Craioveanu

Mesaj de ozzy » 22 Iul 2009, 18:51

qmadd scrie:
ozzy scrie:Propun ca din momentul asta juniorului lui Gica sa-i dam numele conspirativ "Ion", nu se stie cine mai citeste pe aici si ramanem fara el.
Nu vreau sa ma cert cu tine, dar ma lasi incet-incet fara optiuni. Am priceput aluziile tale, dar daca te pretinzi un om inteligent, trebuie sa iti dai seama cand ai haz si cand nu.
L-am numit asa pentru ca habar nu aveam cum il cheama, ok? Iar faptul ca ceilalti doi stiau cine este in proportie de 99%, asa cum declarau, nu schimba cu nimic faptul ca EU nu am stiut cine este. Cum suna daca ii ziceam la fiecare propozitie "fundasul stanga venit in probe"? Crezi ca ai priceput acum ca nu era un nume conspirativ?
Da' tu esti sigur ca ai priceput cum trebuie? Aluziile nu era la voi, ca l-ati numit Vasile, ci la cei care v-au pus in situatia de a "numi" astfel un jucator.

Scrie răspuns