Gheorghe Craioveanu

Ai vreo intrebare/informatie legata de istoria Universitatii Craiova? Aici e locul potrivit!

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
DoRyN

Mesaj de DoRyN » 08 Dec 2013, 19:15

Imagine

Intr-un spumos interviu acordat lui Alin Fornade, Gheorghe Craioveanu explică de ce l-a refuzat pe Mititelu şi de ce a ales să sprijine noua echipă a Craiovei.

Cum se autodescrie Gica:

"Gicanu era un jucător căruia îi plăceau duelurile unu contra unu, îi plăceau şi combinaţiile. Bine, am avut şi fotbalişti care se pretau la un astfel de joc, cum erau Stângă, Pigulea, Bădiţă. Îmi plăcea să trag la poartă din afara careului. Tot timpul tata mă zăpăcea să învăţ de la nemţi, îmi spunea că ei şi englezii trag de la distanţă. Mă obliga să trag la poartă. În general, eram mai puturos, credeam că se trăieşte din talent."

TOP JUCĂTORI CRAIOVA ÎN VIZIUNEA LUI CRAIOVEANU

1. Balaci – ca talent
2. Oblemenco – ca importanţă în istoria echipei
3. Deselnicu – pentru orgoliu şi caracter. Drăcos, oltean!
4. Gică Popescu – printre puţinii fundaşi centrali capabili să iasă cu mingea din apărare, să dea o pasă de 30 de metri
5. Crişan, Negrilă, Ştefănescu- e foarte greu să-i enumăr, sunt foarte mulţi şi se supără lumea. Emblemele rămân Balaci şi Oblemenco

DoRyN

Gica Craioveanu anota el primer gol del Villarreal en Primera

Mesaj de DoRyN » 14 Feb 2015, 18:39

Gica Craioveanu anota el primer gol del Villarreal en Primera. Fue un Real Madrid-Villarreal jornada 1 de la temporada 98/99


LiviuB

Re: Gheorghe Craioveanu

Mesaj de LiviuB » 14 Feb 2015, 20:48

La multi ani!

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: Gheorghe Craioveanu

Mesaj de mihu » 14 Feb 2015, 21:27

La multi ani Gicane !!!
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: Gheorghe Craioveanu

Mesaj de sorialis » 15 Feb 2015, 18:39

La multi ani, Gicane! Sanatate multa! Forza Stiinta!!!
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Scrie răspuns