Gheorghe Craioveanu

Ai vreo intrebare/informatie legata de istoria Universitatii Craiova? Aici e locul potrivit!

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
qmadd
senior
senior
Mesaje: 388
Membru din: 14 Sep 2004, 05:08

Re: Gheorghe Craioveanu

Mesaj de qmadd » 22 Iul 2009, 19:05

Ok. Aveam senzatia ca am priceput cum trebuie. My bad.
cu stiinta pana la moarte!

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Gheorghe Craioveanu

Mesaj de DarkComy » 02 Dec 2010, 22:22

Craioveanu a refuzat Craiova! "Am un contract bun în Spania"

Imagine

Fostul internaţional Gheorghe Craioveanu a declarat, joi, că a discutat cu actuala conducere a Universităţii Craiova privind o eventuală colaborare, însă a fost nevoit să refuze pentru moment, deoarece are "un contract foarte bun la TV şi radio în Spania".

"Am avut discuţii pe tema venirii mele la Craiova, dar Piţi (n.r. - Victor Piţurcă, managerul general al Universităţii) ştie care e problema mea. Aş veni, dar am în Spania un contract foarte bun, atât la televiziune, cât şi la radio. Nu mi-a specificat pe ce funcţie mă vrea, ci am vorbit despre o posibilă colaborare. Eu am spus mereu că aş veni la Craiova, mai ales acum, cu Piţi. Era însă prea târziu, semnasem deja contractul cu La Sexta (post de televiziune) şi asta este acum problema... problemelor. Aşa-zisa problemă cu familia s-ar putea rezolva, dar, dacă reziliez, unilateral, contractul cu La Sexta, trebuie să plătesc o sumă uriaşă, aproape un milion de euro!", a spus Craioveanu.

Fostul fotbalist a adăugat că va încerca să ajute oricum echipa craioveană: "Oricum, voi ajuta cum pot Universitatea, mai ales că Piţi vrea să facă treabă, performanţă, şi are în acest sens un proiect de a face o echipă extraordinară. Asta înseamnă seriozitate, iar eu sunt încântat să coloborez cu Piţi şi cu ceilalţi. Cu toată lumea aş colabora pentru binele Ştiinţei".

Gheorghe Craioveanu a precizat că a dorit să asiste la partida cu CFR Cluj, din etapa a XVIII-a a Ligii I, însă nu va putea, deoarece trebuie să se întoarcă în Spania. "Am vrut să merg la Cluj. A apărut însă o problemă şi plec de urgenţă înapoi în Spania deoarece vineri seară, probabil chiar la ora disputării meciului Cluj-Craiova, eu voi primi o distincţie din partea Guvernului Spaniei. Aş dori din tot sufletul să câştigăm la Cluj şi sunt convins că nu pierdem. Ştiinţa a făcut câteva meciuri foarte bune, dar nu ştiu ce se întâmplă. Craiova a jucat mai bine în deplasare decât pe teren propriu. Nu prea înţeleg... Dacă ar fi să fac un calcul simplu, respectiv cât a pierdut echipa pe Ion Oblemenco în meciurile cu Rapid, Vaslui, Galaţi şi Bistriţa, aş ajunge la 11 puncte. Cu aceste 11 puncte, Universitatea ar fi putut să fie probabil pe podium!", a mai spus fostul internaţional român.

Craioveanu a adăugat că este posibil ca jucătorii Universităţii să fie inhibaţi de prezenţa celor 20.000 de suporteri la meciurile de pe teren propriu. "Se joacă bine, destul de bine, numai că nu o băgăm în aţe! La un moment dat, m-am gândit dacă nu cumva atmosfera fantastică pe care o creează suporterii Ştiinţei îi înhibă într-un fel pe băieţi, nu ştiu ce să mai zic. Eu aş da orice să mai pot juca pe Ion Oblemenco. Mai ales cu atmosfera de la Craiova. 20.000, chiar 25.000 de fani la meciuri, ar fi ceva de vis", a precizat Gheorghe Craioveanu.

Partida CFR Cluj - Universitatea Craiova se va disputa vineri, de la ora 20.30, pe stadionul Dr. Constantin Rădulescu, în etapa a XVIII-a, prima a returului Ligii I.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

JustME

Re: Gheorghe Craioveanu

Mesaj de JustME » 02 Dec 2010, 22:43

ce-mi place poza asta cu Gica si fularul Craiova-Maxima :up: sa ne traiesti 1000 de ani Gicane ucv
însă a fost nevoit să refuze pentru moment
deci pot sa sper in continuare ca Gica va reveni la un moment dat acasa (cat mai repede posibil) ucv

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: Gheorghe Craioveanu

Mesaj de alex.p » 02 Dec 2010, 22:52

DarkComy scrie:"Eu aş da orice să mai pot juca pe Ion Oblemenco. Mai ales cu atmosfera de la Craiova. 20.000, chiar 25.000 de fani la meciuri, ar fi ceva de vis"
Poate un meci de retragere?

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Gheorghe Craioveanu

Mesaj de DarkComy » 02 Dec 2010, 22:57

alex.p scrie:
DarkComy scrie:"Eu aş da orice să mai pot juca pe Ion Oblemenco. Mai ales cu atmosfera de la Craiova. 20.000, chiar 25.000 de fani la meciuri, ar fi ceva de vis"
Poate un meci de retragere?
Ar fi frumos ca atunci cand se hotaraste sa vina in organigrama clubului sa fie si meciul de retragere organizat. Un mod de a spune adio jucatorului Craioveanu si bun venit oficialului Craioveanu

Desi...oricand ar fi bine :)(
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Gheorghe Craioveanu

Mesaj de manex » 02 Dec 2010, 23:15

dat uitati-va la titlu:"craioveanu refuza craiova!" ce dobitoci.
Am zis!!

DoRyN

Re: Gheorghe Craioveanu

Mesaj de DoRyN » 03 Dec 2010, 12:38

Imagine
Fular de colectie ! Mai gasiti doar 2 exemplare AICI !

Avatar utilizator
Jardel
membru
membru
Mesaje: 163
Membru din: 05 Aug 2004, 12:17

Re: Gheorghe Craioveanu

Mesaj de Jardel » 03 Dec 2010, 12:40

Gica Craioveanu, cel mai important ambasador al Romaniei in Spania

Fostul international roman, Gica Craioveanu, se afla astazi pe taram spaniol. Scopul vizitei este unul cat se poate de placut si asta pentru ca va primi un premiu onorabil din partea comunitatii romanesti existente acolo. Pentru tot ceea ce a reusit sa intreprinda, atat ca jucator, cat si dupa perioada retragerii sale de pe terenul de fotbal, timp in care s-a remarcat ca si comentator sportiv in Spania, comunitatea romanilor din diaspora ii ofera lui Gica Craioveanu premiul pentru cel mai important ambasador al Romaniei in Spania.

Sursa: http://www.revistavip.net/Stiri_de_ulti ... ania/4299/

conStiinta

Re: Gheorghe Craioveanu

Mesaj de conStiinta » 14 Feb 2012, 16:46

La Multi Ani, Gica!
ucv

iuli

Re: Gheorghe Craioveanu

Mesaj de iuli » 14 Feb 2012, 17:13

La multi ani Gica!
salvati clubul cat mai repede ca ne pierdem si dramul de identitate de-l mai aveam.

Andrei Olteanu
suporter
suporter
Mesaje: 754
Membru din: 21 Mar 2011, 22:15

Re: Gheorghe Craioveanu

Mesaj de Andrei Olteanu » 14 Feb 2012, 17:50

La Multi Ani Gica...
Interesant ceea ce a scapat despre planul care exista in jurul unor fosti jucatori (gen Pavel Badea). Oare se asteapta in liniste adunarea generala a frf si vedem apoi in functie de ceea ce se intampla?

JustME

Re: Gheorghe Craioveanu

Mesaj de JustME » 14 Feb 2012, 19:21

in primul rand La Multi Ani

cuvintele lui Gica pt mine reprezinta o mica raza de speranta. sper ca planurile de salvare a Stiintei sa nu il includa pe ochelarist. altfel totul e in van... oricum dupa o gramada de timp vine si o veste buna. un viitor (posibil) proiect in care se va implica si el + Badita + alte nume importante din istoria echipei trebuie privit (cred eu) ca un lucru minunat.

mai imi permit o ultima speranta: acest cosmar ce a depasit deja un deceniu (putem sa ne uitam chiar si mai in urma) sa se termine cu adevarat. pana acum eu ma consider pacalit de toti care s-au perindat pe la club in ultimii 12 ani. asa ca mi-am propus sa nu mai cred in nimeni si in nimic insa in Gica Craioveanu n-am cum sa nu cred. e ultima speranta pe care mi-o mai permit.

in fine, multa sanatate GICA ucv

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Gheorghe Craioveanu

Mesaj de manex » 14 Feb 2012, 21:33

e o declaratie dadatoare de speranta. La multi ani, Gica! ucv
Am zis!!

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Re: Gheorghe Craioveanu

Mesaj de AdrianR » 15 Feb 2012, 09:57

Andrei Olteanu scrie:La Multi Ani Gica...
Interesant ceea ce a scapat despre planul care exista in jurul unor fosti jucatori (gen Pavel Badea). Oare se asteapta in liniste adunarea generala a frf si vedem apoi in functie de ceea ce se intampla?
astazi este ultima zi din adunarea generala la FRF si n-am auzit nimic despre Craiova!
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

Andrei Olteanu
suporter
suporter
Mesaje: 754
Membru din: 21 Mar 2011, 22:15

Re: Gheorghe Craioveanu

Mesaj de Andrei Olteanu » 15 Feb 2012, 11:03

AdrianR scrie:
Andrei Olteanu scrie:La Multi Ani Gica...
Interesant ceea ce a scapat despre planul care exista in jurul unor fosti jucatori (gen Pavel Badea). Oare se asteapta in liniste adunarea generala a frf si vedem apoi in functie de ceea ce se intampla?
astazi este ultima zi din adunarea generala la FRF si n-am auzit nimic despre Craiova!
Nu a fost adunare generala ci "intalnire cu membrii afiliati"(ce dracu o mai fi si asta)...Adunarea generala ar trebui sa aiba loc undeva in martie, inceputul lui aprilie cel tarziu.

Scrie răspuns