1989 Steaua - Universitatea Craiova 1-2

Ai vreo intrebare/informatie legata de istoria Universitatii Craiova? Aici e locul potrivit!

Moderator: grup_moderatori

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 01 Feb 2005, 22:27

WhiteBlue4Ever scrie:si totusi mai e o infrangere in fata Stelei... inainte de sezonul trecut parca intr-un amical, un 0-1 :)( gol dinita cred, un sut frumos la vinclu...
Aia nu se pune ca e amical! :D Eu mai mult imi aduc aminte de Borbely, care l-a trasnit pe radoi cu o lovitura impecabila de cot. :D La bagat in ambulanta de urgenta pe stelist! :-x
Last edited by ady_azzuro on 01 Feb 2005, 22:32, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 01 Feb 2005, 22:32

asta cu Radoi a fost la amicalul cu 1-1 :)(

ii aprinsesem si bricheta lu` radoi :)( :)(
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 01 Feb 2005, 22:34

:laughing: din pacate asta ramane cea mai memorabila faza care a reusit-o borbely decand a venit la Craiova. :(
Prin ceata, parca imi vine in gand si golul cu rapid. :lol:

bogdan-m

Mesaj de bogdan-m » 01 Feb 2005, 22:40

Mie, din fazele "celebre" ale lui Borbely, imi aduc aminte de faza din meciul cu Farul de la Constanta (cred ca de anul tecut 0-3). A scapat singur cu portarul de la mijlocul terenului si in loc sa inscrie si-a prelungit prea mult mingea si a intrat prin alunecare la portar luand cartonas rosu!

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 01 Feb 2005, 22:42

bogdan-m scrie:Mie, din fazele "celebre" ale lui Borbely, imi aduc aminte de faza din meciul cu Farul de la Constanta (cred ca de anul tecut 0-3). A scapat singur cu portarul de la mijlocul terenului si in loc sa inscrie si-a prelungit prea mult mingea si a intrat prin alunecare la portar luand cartonas rosu!
Aoleu, credeam ca n-o sa-mi mai amintesc acea faza! :o: Bine ca o facusi tu! :)( Daca era McBreen, dadea gol! :D

Gonzo

Mesaj de Gonzo » 01 Feb 2005, 22:44

ma voi sunteti culmea... pai noi avem morcovul in fund cu tot cu iepure si vanator si ne gasim sa radem de steaua care joaca imediat cu Valencia si cu Inter... plus ca ne-au mai dat si 5-0 in tur...

da ma nu se compara cu noi... suntem mai tari :-(

bogdan-m

Mesaj de bogdan-m » 01 Feb 2005, 22:54

Nu conteaza ca o sa joace cu Valencia sau cu Inter. Conteaza doar daca le bate. Si dinamo a jucat cu Manchester. Asta inseamna ca este o mare echipa doar ca a apucat sa fie pe acelasi teren cu Giggs, Christiano Ronaldo sau Gary Neville?
Craiova anilor '80 a fost o mare echipa nu pentru ca a jucat cu Fiorentina, Bordeaux, Kaiserslautern sau Monaco ci pentru ca le-a batut (si eliminat).

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 01 Feb 2005, 22:57

Exact, de acord cu bogdan, parca vad ca steaua va fi ciuca batailor in fata lui inter si valencia! :-x

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 01 Feb 2005, 23:00

hai totusi sa amintim si de golul lui Borbely din meciul cu Oradea la 4-1 de pe Ion Oblemenco... din 3 metri, cu toata poarta a tras cat a putut :)( :)( clasic... era sa cada blondu de pe tasnitoarea aia de apa cand a vazut ca pe tabela, in dreptul marcatorilor, scrie Borbely :)( :)(
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 01 Feb 2005, 23:02

Gonzo scrie:pai noi avem morcovul in fund cu tot cu iepure si vanator
eu zic ca sunt si baietii cu grataru`... :)(
ne aducem si noi aminte de vremuri mai bune... ce sa discut despre egalu` cu frizerii (vorba ta, Gonzo) si infrangerea cu bucatarii?
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Gonzo

Mesaj de Gonzo » 01 Feb 2005, 23:06

macar sa-i fi tuns pe baieti gratis, daca tot i-au batut :)(

Andryx_666

Mesaj de Andryx_666 » 02 Feb 2005, 20:56

ady_azzuro scrie:
WhiteBlue4Ever scrie:Ady, daca-mi aduc bine aminte, acel meci cu 1-2 a fost exact cu un an inainte de partida de care aminteste Andryx cu 1-0 gol Niculescu si cu Trica eliminat de la Steaua parca... primul meci al lui Trica pe Ion Oblemenco dupa ce se transferase in ghencea daca nu ma insala memoria...

un meci frumos a mai fost si acel 3-2 pe Ion Oblemenco in `97 primul pe Central dupa suspendarea care a urmat celebrului circ cu sportul... frumoasa atmosfera...
Nu, Andryx cred ca a pomenit de meciul din Banie cand am invins steaua cu golul lui Niculescu cand am avut un eliminat, golul l-am inscris in 9 oameni pt ca un jucator primea ingrijiri pe maringea terenului. :D
EXACT ! o: ... nu prea eram pasionat de fotbal pe vremea aia , dar strazile erau pline si peste tot erau suporteri ai craiovei , care se luau de autocarele stelisitilor .... toata lumea era fericita , craiova invingea steaua ... ! pot sa zic ca dupa acel meci , am devenit interesat de universitatea craiova :-)

inter
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 04 Sep 2003, 11:11

Mesaj de inter » 02 Feb 2005, 21:50

ady_azzuro scrie:Exact, de acord cu bogdan, parca vad ca steaua va fi ciuca batailor in fata lui inter si valencia! :-x
le dam de la 3 in sus :D:D cu rezervele ...

Andryx_666

Mesaj de Andryx_666 » 06 Feb 2005, 13:05

as vrea sa si`o ia rau de tot steaua , ptr ca eu cand jcuam in cupe europene nu tzin cont ca e echipa romanesca ... stiu doar daca e din bucale . si in plus prea smecher e becali ala si crede ca el bate toata europa si ia si cupa uefa. uita ca valencia e cea mai buna echipa a anului 2004 o:

Avatar utilizator
GRUPPO+REgie
membru
membru
Mesaje: 183
Membru din: 30 Noi 2003, 00:02

Mesaj de GRUPPO+REgie » 07 Feb 2005, 02:15

O FAZA MEMORABILA CU BORBELY ESTE LA BRASOV ,CAND A JUCAT CU ARCADA CUSUTA PE VIU !!!
ultras+regie

Scrie răspuns