Ilie Balaci

Ai vreo intrebare/informatie legata de istoria Universitatii Craiova? Aici e locul potrivit!

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 02 Iun 2007, 15:02

si sa nu mai zicem de prietenul lui nicuuuuuuu ghearaaa... cam greu sa-l ia la misto pe Balaci :)(
bogdan3006 scrie:Va bucurati cum ati facut-o si cu N'jock. Si atunci eu eram ala prost care nu-l vroia la echipa spre deosebire de majoritatea sarbatoritilor de ieri care jubilau cu gandul ca se intoarce marele bleg.Balaci o sa se bage peste cioroianu, o sa vina cu idei trasnite si o sa plece cu scandal. Mai vorbim spre iarna.
daca ar fi dupa tine ar fi pustiu pe la noi...tu nu prea ai vrut pe nimeni :)(
Last edited by FreakBoy on 02 Iun 2007, 15:08, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Mesaj de _T@V_ » 02 Iun 2007, 16:01

Poate era mai bine sa il vedem inrolat pe alt club prin Romania. :o:
Sa moara Pompiliu daca va inteleg uneori. Cum mah sa iti para rau ca s-a intors LEGENDA in clubul nostru? :o
Normal ca ne e frica la toti sa nu iasa ca data trecuta, dar asta nu inseamna ca nu trebuie sa constientizam ce lovitura de imagine a dat Craiova prin inrolarea lui Balaci. Pai o sa mai aiba cineva curajul sa ne zica: "Da-te ba la o parte!" ? Cum e sa apara prin federatie un Balaci, si cum e sa apara un Costesin? Si chiar daca merge doar Costesin, Craiova acuma inseamna si Balaci.
Si experienta lui conteaza enorm. Omul a zis din prima ca ne trebuie centru de juniori, subito. Stie el ce stie.
Io unu sunt foarte bucuros. Foarte !!!

"Sînt foarte bucuros şi sper ca de data asta să stau cît mai mult la club. Echipa o va face în continuare Cioroianu, eu voi avea atribuţiuni legate de transferuri", a declarat Balaci.

bogdan3006
fanatic
fanatic
Mesaje: 1306
Membru din: 17 Oct 2005, 23:13

Mesaj de bogdan3006 » 02 Iun 2007, 16:05

T@V scrie:Poate era mai bine sa il vedem inrolat pe alt club prin Romania. :o:
Sa moara Pompiliu daca va inteleg uneori. Cum mah sa iti para rau ca s-a intors LEGENDA in clubul nostru? :o
Normal ca ne e frica la toti sa nu iasa ca data trecuta, dar asta nu inseamna ca nu trebuie sa constientizam ce lovitura de imagine a dat Craiova prin inrolarea lui Balaci. Pai o sa mai aiba cineva curajul sa ne zica: "Da-te ba la o parte!" ? Cum e sa apara prin federatie un Balaci, si cum e sa apara un Costesin? Si chiar daca merge doar Costesin, Craiova acuma inseamna si Balaci.
Si experienta lui conteaza enorm. Omul a zis din prima ca ne trebuie centru de juniori, subito. Stie el ce stie.
Io unu sunt foarte bucuros. Foarte !!!

"Sînt foarte bucuros şi sper ca de data asta să stau cît mai mult la club. Echipa o va face în continuare Cioroianu, eu voi avea atribuţiuni legate de transferuri", a declarat Balaci.
Ai si tu dreptate. Ca lovitura de imagine e ok insa ramane de vazut daca va reusi sa se limiteze doar la atributiile pe care le are. Pt ca dupa cum il stim cu totii, ii place sa faca pe atotstiutorul si sa dea lectii la toata lumea. Sa speram ca va reusi de data asta mai mult ca ultimele doua dati.

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Mesaj de DarkComy » 02 Iun 2007, 16:12

Eu sper sa se implice in revitalizarea centrului de juniori , anunturi prin ziare , pe strada cu preselectii si din aia care vin sa se selecteze 10-15 . Dar preselectia sa fie pe bune , nu pe pile sau spaga
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 02 Iun 2007, 16:16

bogdan3006 scrie:
T@V scrie:Poate era mai bine sa il vedem inrolat pe alt club prin Romania. :o:
Sa moara Pompiliu daca va inteleg uneori. Cum mah sa iti para rau ca s-a intors LEGENDA in clubul nostru? :o
Normal ca ne e frica la toti sa nu iasa ca data trecuta, dar asta nu inseamna ca nu trebuie sa constientizam ce lovitura de imagine a dat Craiova prin inrolarea lui Balaci. Pai o sa mai aiba cineva curajul sa ne zica: "Da-te ba la o parte!" ? Cum e sa apara prin federatie un Balaci, si cum e sa apara un Costesin? Si chiar daca merge doar Costesin, Craiova acuma inseamna si Balaci.
Si experienta lui conteaza enorm. Omul a zis din prima ca ne trebuie centru de juniori, subito. Stie el ce stie.
Io unu sunt foarte bucuros. Foarte !!!

"Sînt foarte bucuros şi sper ca de data asta să stau cît mai mult la club. Echipa o va face în continuare Cioroianu, eu voi avea atribuţiuni legate de transferuri", a declarat Balaci.
Ai si tu dreptate. Ca lovitura de imagine e ok insa ramane de vazut daca va reusi sa se limiteze doar la atributiile pe care le are. Pt ca dupa cum il stim cu totii, ii place sa faca pe atotstiutorul si sa dea lectii la toata lumea. Sa speram ca va reusi de data asta mai mult ca ultimele doua dati.
Cat de bine il cunosti pe Ilie Balaci?

Avatar utilizator
StefanC
fanatic
fanatic
Mesaje: 3256
Membru din: 14 Oct 2005, 05:53

Mesaj de StefanC » 02 Iun 2007, 16:22

alex.p scrie:
bogdan3006 scrie:
T@V scrie:Poate era mai bine sa il vedem inrolat pe alt club prin Romania. :o:
Sa moara Pompiliu daca va inteleg uneori. Cum mah sa iti para rau ca s-a intors LEGENDA in clubul nostru? :o
Normal ca ne e frica la toti sa nu iasa ca data trecuta, dar asta nu inseamna ca nu trebuie sa constientizam ce lovitura de imagine a dat Craiova prin inrolarea lui Balaci. Pai o sa mai aiba cineva curajul sa ne zica: "Da-te ba la o parte!" ? Cum e sa apara prin federatie un Balaci, si cum e sa apara un Costesin? Si chiar daca merge doar Costesin, Craiova acuma inseamna si Balaci.
Si experienta lui conteaza enorm. Omul a zis din prima ca ne trebuie centru de juniori, subito. Stie el ce stie.
Io unu sunt foarte bucuros. Foarte !!!

"Sînt foarte bucuros şi sper ca de data asta să stau cît mai mult la club. Echipa o va face în continuare Cioroianu, eu voi avea atribuţiuni legate de transferuri", a declarat Balaci.
Ai si tu dreptate. Ca lovitura de imagine e ok insa ramane de vazut daca va reusi sa se limiteze doar la atributiile pe care le are. Pt ca dupa cum il stim cu totii, ii place sa faca pe atotstiutorul si sa dea lectii la toata lumea. Sa speram ca va reusi de data asta mai mult ca ultimele doua dati.
Cat de bine il cunosti pe Ilie Balaci?
Cel putini frati de cruce... :cool:

bogdan3006
fanatic
fanatic
Mesaje: 1306
Membru din: 17 Oct 2005, 23:13

Mesaj de bogdan3006 » 02 Iun 2007, 16:30

Il cunosc si eu la fel de bine cum il cunoasteti si voi: din emisiuni televizate, din interviuri date in ziare etc. Numai ca, multi vad, putini pricep....

JustME

Mesaj de JustME » 02 Iun 2007, 16:32

mah nici eu nu am sarit intr-un picior de bucurie cand am auzit vestea asta .. nush dc :?: in fine, sa fie intr-un ceas bun o:

lorenzaccio

Mesaj de lorenzaccio » 02 Iun 2007, 17:23

Oricum meseria asta nu e o stiinta, le inveti din experienta si eu zic ca Balaci are destula. Oricum daca ajungem sa stabilim o continuitate intre jucatorii Craiovei Maxima si cei de sunt acum pe teren si pe care ii asteptam sa faca pasul inainte( sau inapoi :)( ) spre glorie, Balaci e cea mai buna alegere. Deci cum au spus-o mai multi, acum avem imaginea cea mai curata si demna din fotbal. Ne putem uita de sus la Steaua si Dinamo, care pina acu erau singurele de-si pastrau gloriile trecutului...

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9829
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Mesaj de manex » 02 Iun 2007, 18:35

deci balaci a declarat ca echipe o va face cioroianu. deci nu degeaba ne-am agitat. exista o mica banuiala ca se va baga peste cioroianu. ca altfel nu o spunea. bine ca a spus-o.
Am zis!!

Avatar utilizator
laurentiu91
fanatic
fanatic
Mesaje: 2970
Membru din: 01 Iun 2006, 22:35

Mesaj de laurentiu91 » 03 Iun 2007, 10:51


Dan

Mesaj de Dan » 03 Iun 2007, 13:25

Il iubesc pe Balaci pentru ce a facut la Craiova. Il respect si ca antrenor, iar unele dintre ideile lui mi-au placut destul de mult. Nu sunt insa foarte incantat de venirea lui in staff-ul tehnic. Balaci poate destabiliza lucrurile care erau deja asezate si functionau.
Pentru prima data, si din gura lui, aud acum o versiune noua legata de Ionescu: "Daca baiatul nu vrea sa stea la Craiova asteptam cluburile care il doresc la negocieri si daca vrea sa plece, sa plece". Ce vrea sa zica, daca vine Dinamo si ii face o oferta sa se duca la Dinamo? Daca se va intampla asta si din vina lui Balaci, pe cat il iubesc acum o sa-l urasc si ar fi pacat.
Daca l-am apreciat pentru ce va pe Miti a fost fermitatea sa in cazul Ionescu. Promisiunea sa ca nu vor pleca jucatori de la Craiova n-ar trebui incalcata nici pentru Ilie Balaci.

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 03 Iun 2007, 13:40

stai linistit ca se refera la cluburile alea din Olanda...

Vraciul
fanatic
fanatic
Mesaje: 1199
Membru din: 28 Noi 2005, 18:18

Mesaj de Vraciul » 03 Iun 2007, 15:54

Sper ca acum dupa ce a fost investit in noua functie sa putem sa-i aducem pe cei 3 de la Caracal mai ales ca Balaci e si investitor acolo.Ar fii culmea sa nu se inteleaga Ilinca-margarinca cu Balaci ,dar mai stii..........
Scoala Nelule din morti//Si-arata-le fotbal la toti//Pe-o arena candva plina//Ce astazi este o ruina.//In trecut v-aveam pe voi//Astazi avem ochii goi.//Ne-ai invatat sa visam frumos//Acum....clasamentul e-ntors.Multumim Nelule c-ai fost//Si ca ne-ai facut un rost//Si ne-ai lasat un nume mare U Craiova,.....dar ce e azi ....NE DOARE!!!

lorenzaccio

Mesaj de lorenzaccio » 03 Iun 2007, 16:24

john100 scrie:Sper ca acum dupa ce a fost investit in noua functie sa putem sa-i aducem pe cei 3 de la Caracal mai ales ca Balaci e si investitor acolo.Ar fii culmea sa nu se inteleaga Ilinca-margarinca cu Balaci ,dar mai stii..........
Pai da, si mai putem sa le dam in schimb ceva jucatori(sa-i imprumutam) gen Claudiu Tudor sau ceva juniori sa aiba meciuri in picioare gen Dragos Stavaru sau Barboianu

Scrie răspuns