Ilie Balaci

Ai vreo intrebare/informatie legata de istoria Universitatii Craiova? Aici e locul potrivit!

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Ilie Balaci

Mesaj de Paul » 22 Oct 2018, 19:33

sorialis scrie:
22 Oct 2018, 19:30
8...88...∞

Doua momente unice aseară..
Eu le înțeleg așa :
# Minutul 8: Minunea Blonda ne dă o mică "palmă" părintească nouă suporterilor, să ne aducem aminte să susținem echipa până în ultimul minut al fiecarui meci, să speram și să credem în victorie până la capăt. O "palmă" dată cu mândria olteneasca totuși, nu a vrut să lase o oaie să înscrie, nici un oltean să-și dea gol singur, i-a indreptat mingea catre genunchiul lui Renato, cel care sunt sigur ca prin tăria lui nativă, nu a fost si nu va fi afectat prea mult. O "palmă" părintească pentru jucători, să le imprime și lor spiritul de luptă până la sacrificiu, cu care Craiova-Maxima a fost atât de înzestrată...
# Minutul 88: Ilie a dorit sa ne amintim din nou de el înainte de finalul meciului, să-l păstrăm în sufletele noastre, să ne bucurăm împreună pentru o victorie venită dupa 8+8 (!!) ani... Știa ca deja câștigasem, știa din minutul 8 că ambiția, ardoarea, spiritul de luptă ni-l lăsase moștenire! Acum, in minutul 88, ii era deja dor de noi, voia cumva sa îl simțim lângă noi din nou! Ironie, sau nu, nu a lăsat încă o dată vreun oltean să rateze, l-a ales pe Elvir! Știa că bosniacul nostru are aceeasi tărie ca și Renato! Știa că nu vor fi dărâmați niciunul!

Renato, Elvir: fiți mândri, noi așa credem! Iliuță v-a ales pe voi, să ne amintim cu toții de EL! Faceți parte din istoria noastră!

Trimis de pe al meu WAS-LX1 folosind Tapatalk
Foarte frumos spus, Sorine!

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: Ilie Balaci

Mesaj de sorialis » 22 Oct 2018, 19:37

Paul scrie:
sorialis scrie:
22 Oct 2018, 19:30
8...88...∞

Doua momente unice aseară..
Eu le înțeleg așa :
# Minutul 8: Minunea Blonda ne dă o mică "palmă" părintească nouă suporterilor, să ne aducem aminte să susținem echipa până în ultimul minut al fiecarui meci, să speram și să credem în victorie până la capăt. O "palmă" dată cu mândria olteneasca totuși, nu a vrut să lase o oaie să înscrie, nici un oltean să-și dea gol singur, i-a indreptat mingea catre genunchiul lui Renato, cel care sunt sigur ca prin tăria lui nativă, nu a fost si nu va fi afectat prea mult. O "palmă" părintească pentru jucători, să le imprime și lor spiritul de luptă până la sacrificiu, cu care Craiova-Maxima a fost atât de înzestrată...
# Minutul 88: Ilie a dorit sa ne amintim din nou de el înainte de finalul meciului, să-l păstrăm în sufletele noastre, să ne bucurăm împreună pentru o victorie venită dupa 8+8 (!!) ani... Știa ca deja câștigasem, știa din minutul 8 că ambiția, ardoarea, spiritul de luptă ni-l lăsase moștenire! Acum, in minutul 88, ii era deja dor de noi, voia cumva sa îl simțim lângă noi din nou! Ironie, sau nu, nu a lăsat încă o dată vreun oltean să rateze, l-a ales pe Elvir! Știa că bosniacul nostru are aceeasi tărie ca și Renato! Știa că nu vor fi dărâmați niciunul!

Renato, Elvir: fiți mândri, noi așa credem! Iliuță v-a ales pe voi, să ne amintim cu toții de EL! Faceți parte din istoria noastră!

Trimis de pe al meu WAS-LX1 folosind Tapatalk
Foarte frumos spus, Sorine!
Mulțumesc. Asa am simțit, ce e drept, după meci. Nu cred în numerologie, poate e doar coincidenta. Dar am simțit ca putem "imprejmui" acele 2 momente întru memoria lui Iliuță al nostru. Eu așa voi tine minte acest meci.

Trimis de pe al meu WAS-LX1 folosind Tapatalk

Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Ilie Balaci

Mesaj de Paul » 22 Oct 2018, 20:00

Nici eu nu cred in numerologie, dar cred in "poetic justice".
Un alt lucru foarte impresionant este prietenia care ii leaga pe toti fostii jucatori ai Craiovei Maxima.
Sunt ai nostri si trebuie sa ii pretuim si pe cei ramasi.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Ilie Balaci

Mesaj de Bobby » 22 Oct 2018, 20:57

sorialis scrie:
22 Oct 2018, 19:30
8...88...∞

Doua momente unice aseară..
Eu le înțeleg așa :
# Minutul 8: Minunea Blonda ne dă o mică "palmă" părintească nouă suporterilor, să ne aducem aminte să susținem echipa până în ultimul minut al fiecarui meci, să speram și să credem în victorie până la capăt. O "palmă" dată cu mândria olteneasca totuși, nu a vrut să lase o oaie să înscrie, nici un oltean să-și dea gol singur, i-a indreptat mingea catre genunchiul lui Renato, cel care sunt sigur ca prin tăria lui nativă, nu a fost si nu va fi afectat prea mult. O "palmă" părintească pentru jucători, să le imprime și lor spiritul de luptă până la sacrificiu, cu care Craiova-Maxima a fost atât de înzestrată...
# Minutul 88: Ilie a dorit sa ne amintim din nou de el înainte de finalul meciului, să-l păstrăm în sufletele noastre, să ne bucurăm împreună pentru o victorie venită dupa 8+8 (!!) ani... Știa ca deja câștigasem, știa din minutul 8 că ambiția, ardoarea, spiritul de luptă ni-l lăsase moștenire! Acum, in minutul 88, ii era deja dor de noi, voia cumva sa îl simțim lângă noi din nou! Ironie, sau nu, nu a lăsat încă o dată vreun oltean să rateze, l-a ales pe Elvir! Știa că bosniacul nostru are aceeasi tărie ca și Renato! Știa că nu vor fi dărâmați niciunul!

Renato, Elvir: fiți mândri, noi așa credem! Iliuță v-a ales pe voi, să ne amintim cu toții de EL! Faceți parte din istoria noastră!

Trimis de pe al meu WAS-LX1 folosind Tapatalk
Frumos ! Bravo !

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Ilie Balaci

Mesaj de Bobby » 22 Oct 2018, 20:58

Paul scrie:
22 Oct 2018, 20:00
Nici eu nu cred in numerologie, dar cred in "poetic justice".
Un alt lucru foarte impresionant este prietenia care ii leaga pe toti fostii jucatori ai Craiovei Maxima.
Sunt ai nostri si trebuie sa ii pretuim si pe cei ramasi.
Ai dreptate !

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Ilie Balaci

Mesaj de SLH » 23 Oct 2018, 00:22

Hai sa ne mobilizam si noi maine mai serios. Deja mititeii se poarta ca niste jeguri fatarnice, ce si sunt de altfel si au intrerupt priveghiul si scandari si stroboscoape. Pentru ei moartea lui Balaci e nou prilej de dat in spectacol, fac dintr-un moment sobru o sarbatoare.
Ne vedem maine la 11 in fata la Nord!

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Ilie Balaci

Mesaj de malus dacus » 23 Oct 2018, 01:50

SLH scrie:
23 Oct 2018, 00:22
Hai sa ne mobilizam si noi maine mai serios. Deja mititeii se poarta ca niste jeguri fatarnice, ce si sunt de altfel si au intrerupt priveghiul si scandari si stroboscoape. Pentru ei moartea lui Balaci e nou prilej de dat in spectacol, fac dintr-un moment sobru o sarbatoare.
Ne vedem maine la 11 in fata la Nord!
...foarte bine punctat. Vazui si eu o stire cu boschetii, era si un clip, trecui peste fara sa dau play. Manelism ultra...

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Ilie Balaci

Mesaj de Bobby » 23 Oct 2018, 14:33

Un text frumos - mai frumos decit toate timpeniile scrise de catre "ziaristii" sportivi din Romania.

Imi place enorm acest paragraf :

"O tara intreaga ii aduce onoruri, pe orice stadion al oricarei rivale numele ii e strigat din mii de piepturi, suporteri ai unor cluburi pe care EL le-a umilit pe teren ii dedica mesaje.
Si azi le tremura vocea cand ii rostesc numele, ca si cum ILIE s-ar putea trezi oricand din somn ca sa-i mai dribleze pe toti ai lor de zeci, de sute ori... si sa le arate cu un sut imparabil, la vinclu, ca fotbalul s-a nascut in sudul Olteniei."



Last edited by Bobby on 23 Oct 2018, 15:22, edited 1 time in total.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Ilie Balaci

Mesaj de malus dacus » 23 Oct 2018, 17:00

...vin de la inmormantare. Dezamagit. Putina lume. Cel putin fata de asteptarile mele...

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Ilie Balaci

Mesaj de Paul » 23 Oct 2018, 17:45

malus dacus scrie:
23 Oct 2018, 17:00
...vin de la inmormantare. Dezamagit. Putina lume. Cel putin fata de asteptarile mele...
Sorica zicea la Digi ca se stransesera vreo 15000 la stadion.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Ilie Balaci

Mesaj de Bobby » 23 Oct 2018, 18:34

Sper ca fanii Universitatii Craiova sa fi realizat cit de pretioase sint momentele in care legendele sint linga noi, si sa nu mai injure, jigneasca, sau sa-i numeasca "tradatori" pe fostii mari jucatori ai Stiintei, indiferent de alegerile acestor oameni.

Fanii mititeiului vor face ce stiu ei - sa scuipe pe cei care au intors spatele booveanului.

Sugestia mea aici este pentru fanii Stiintei.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Ilie Balaci

Mesaj de Bobby » 23 Oct 2018, 18:35

Un montaj video emotionant :


malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Ilie Balaci

Mesaj de malus dacus » 23 Oct 2018, 19:02

Paul scrie:
23 Oct 2018, 17:45
malus dacus scrie:
23 Oct 2018, 17:00
...vin de la inmormantare. Dezamagit. Putina lume. Cel putin fata de asteptarile mele...
Sorica zicea la Digi ca se stransesera vreo 15000 la stadion.
...nici pe departe, din pacate. Peste cap, 3.000. Rusine craiovenilor! Asta-mi intareste o convingere mai veche, ca fara suporterii din provincie, pe Oblemenco ar fi exact ca la Cluj, Medias, Bucuresti sau Chiajna...

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Ilie Balaci

Mesaj de Bobby » 23 Oct 2018, 19:40

Ilie Balaci cu jucatorii si oficialii Stiintei, cu doua zile inainte de meciul cu FCSB :

https://www.digisport.ro/galerie-foto/1 ... i-544184#0

https://www.digisport.ro/galerie-foto/1 ... i-544184#1

LiviuB

Re: Ilie Balaci

Mesaj de LiviuB » 23 Oct 2018, 20:22

este incredibil... cum acum 3 zile erai la cina cu el si acum il conduci pe ultimul drum.... incredibil

Scrie răspuns