Cantec pentru Oltenia, in 16 martie 1983

Ai vreo intrebare/informatie legata de istoria Universitatii Craiova? Aici e locul potrivit!

Moderator: grup_moderatori

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: Cantec pentru Oltenia, in 16 martie 1983

Mesaj de Ovidiu* » 17 Mar 2010, 19:05

Da, am cheltuit ca fraierii bani din buzunar si ne-am dat peste cap ca sa aiba taranii cu ce sa-si stearga scaunele...
Am stat ca b.ou' o ora jumate la poarta, intr-un picior, cu glezna umflata ca sa impart pliante cu imnul...Nu regretam, am facut-o pentru echipa, dar ne asteptam la alt rezultat...
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Avatar utilizator
David
fanatic
fanatic
Mesaje: 3199
Membru din: 04 Aug 2009, 05:20

Re: Cantec pentru Oltenia, in 16 martie 1983

Mesaj de David » 17 Mar 2010, 19:09

cum [cenzurat] mea sa nu sti imnu' ?! :smoke:
asta e una din principalele conditii ca sa te poti numi " sustinator " al unei echipe...
eu nu stiu imnu' romaniei calumea , da' imnurile echipei le stiu la perfectie ! :lol:

Avatar utilizator
robert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1099
Membru din: 11 Mai 2009, 18:37

Re: Cantec pentru Oltenia, in 16 martie 1983

Mesaj de robert » 17 Mar 2010, 19:29

David scrie:cum **** mea sa nu sti imnu' ?! :smoke:
asta e una din principalele conditii ca sa te poti numi " sustinator " al unei echipe...
eu nu stiu imnu' romaniei calumea , da' imnurile echipei le stiu la perfectie ! :lol:
nu stiu daca ai observat dar in general aia de la tribuna a II a au cate 2kg seminte/cap spectator si nu stiu decat sa strige decat de 5 ori maxim stiinta stiinta ,,,,,,,,,,,,,, + ca mai vin si prin peluze exemplare de genu asta care se pun in primele randuri si stau pe scaun

Avatar utilizator
David
fanatic
fanatic
Mesaje: 3199
Membru din: 04 Aug 2009, 05:20

Re: Cantec pentru Oltenia, in 16 martie 1983

Mesaj de David » 17 Mar 2010, 19:32

robert scrie:
David scrie:cum **** mea sa nu sti imnu' ?! :smoke:
asta e una din principalele conditii ca sa te poti numi " sustinator " al unei echipe...
eu nu stiu imnu' romaniei calumea , da' imnurile echipei le stiu la perfectie ! :lol:
nu stiu daca ai observat dar in general aia de la tribuna a II a au cate 2kg seminte/cap spectator si nu stiu decat sa strige decat de 5 ori maxim stiinta stiinta ,,,,,,,,,,,,,, + ca mai vin si prin peluze exemplare de genu asta care se pun in primele randuri si stau pe scaun
da , am observat....................................... :mad:

Avatar utilizator
ionut_u48
suporter
suporter
Mesaje: 994
Membru din: 25 Noi 2009, 22:29

Re: Cantec pentru Oltenia, in 16 martie 1983

Mesaj de ionut_u48 » 17 Mar 2010, 19:37

la tribuna a 2 a am vazut oameni care ingana imnul nu stiu de ce nu striga cat pot de tare [nnther]

OlteniaCraioava2011
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 2
Membru din: 06 Apr 2011, 11:34

Re: Cantec pentru Oltenia, in 16 martie 1983

Mesaj de OlteniaCraioava2011 » 06 Apr 2011, 11:58

nici imnul si nic actuala stema nu a adus nimic bun echipei Craiova
Trebuie ca noua echipa sa revina la vechea stema de pana in 83 cu care Craiova a facut performanta,actuala stema a Craiovei cu leul e facuta inaintea semifinalei cu Benfica - echipa nu a mai reusit nimic cu aceasta stema - doar o eliminare a lui Betis la penaltyuri si una a lu Monaco in cupa cupelor in rest Craiova nu a facut nimic nici in Europa nici in Romania - daca mititelu nu cedeaza echipa si craiovenii vor fi nevoiti sa isi faca o noua echipa ar fi bine ca steama sa die vechea stema a Craiovei cea pana in martie 1983.

Avatar utilizator
robert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1099
Membru din: 11 Mai 2009, 18:37

Re: Cantec pentru Oltenia, in 16 martie 1983

Mesaj de robert » 06 Apr 2011, 15:10

OlteniaCraioava2011 scrie:nici imnul si nic actuala stema nu a adus nimic bun echipei Craiova
Trebuie ca noua echipa sa revina la vechea stema de pana in 83 cu care Craiova a facut performanta,actuala stema a Craiovei cu leul e facuta inaintea semifinalei cu Benfica - echipa nu a mai reusit nimic cu aceasta stema - doar o eliminare a lui Betis la penaltyuri si una a lu Monaco in cupa cupelor in rest Craiova nu a facut nimic nici in Europa nici in Romania - daca mititelu nu cedeaza echipa si craiovenii vor fi nevoiti sa isi faca o noua echipa ar fi bine ca steama sa die vechea stema a Craiovei cea pana in martie 1983.
prietene , invadasi toate "ramurile "forumului

Andrei Olteanu
suporter
suporter
Mesaje: 754
Membru din: 21 Mar 2011, 22:15

Re: Cantec pentru Oltenia, in 16 martie 1983

Mesaj de Andrei Olteanu » 06 Apr 2011, 15:13

OlteniaCraioava2011 scrie:nici imnul si nic actuala stema nu a adus nimic bun echipei Craiova
Trebuie ca noua echipa sa revina la vechea stema de pana in 83 cu care Craiova a facut performanta,actuala stema a Craiovei cu leul e facuta inaintea semifinalei cu Benfica - echipa nu a mai reusit nimic cu aceasta stema - doar o eliminare a lui Betis la penaltyuri si una a lu Monaco in cupa cupelor in rest Craiova nu a facut nimic nici in Europa nici in Romania - daca mititelu nu cedeaza echipa si craiovenii vor fi nevoiti sa isi faca o noua echipa ar fi bine ca steama sa die vechea stema a Craiovei cea pana in martie 1983.
Lasa-ne cu durerea noastra si fa cate echipe vrei...dar lasa-ne pe noi in pace sa ne ducem crucea pana la capat.

Scrie răspuns