Cristi Chivu - Craiova

Ai vreo intrebare/informatie legata de istoria Universitatii Craiova? Aici e locul potrivit!

Moderator: grup_moderatori

ozzy

Re: Cristi Chivu - Craiova

Mesaj de ozzy » 14 Noi 2013, 10:15

Mi se pare foarte greu de crezut, dar ar fi prea frumos să vină Chivu la Universitatea. Impactul pe care l-ar avea Chivu asupra echipei ar merita și mai mult decât suma vehiculată de gesepiști.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Cristi Chivu - Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 14 Noi 2013, 11:07

Aveti dreptate,
Venirea lui Chivu va avea efecte echivalente cu venirea lui Piturca in cealalta era...
Se va castiga la capitolul incredere in club ucv

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Cristi Chivu - Craiova

Mesaj de stuparu_alexandru » 14 Noi 2013, 11:39

:)( le tin pumnii celor de la CSU daca vor sa-l aduca pe Chivu
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Cristi Chivu - Craiova

Mesaj de muttley » 14 Noi 2013, 12:29

a intrat Becali (ioan) la Digi si a vorbit si de chivu ! doar ca nu am fost atent !era TV dat pe mute !! cand l-am scos deja vorbea de situatia de la INTER. Cred ca a zis ceva si de Craiova.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
soare
membru
membru
Mesaje: 283
Membru din: 27 Iul 2006, 17:23

Re: Cristi Chivu - Craiova

Mesaj de soare » 14 Noi 2013, 12:42

a zis ca oricine e liber sa viseze:))

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Cristi Chivu - Craiova

Mesaj de muttley » 14 Noi 2013, 12:50

soare scrie:a zis ca oricine e liber sa viseze:))
se referea oare la GSP sau CSU Imagine
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Cristi Chivu - Craiova

Mesaj de DeuxEx » 14 Noi 2013, 13:41

Din aceleasi surse care ne-au spus anticipat de transferurile lui Ferfelea si Curelea, am aflat acum ceva timp si de interesul pentru Cristi Chivu. Din fericire, pentru aceasta iarna nu numai Cristi Chivu este un target pentru perioada de transferuri, ci si alti jucatori de valoare, jucatori ce ar fi titulari la echipele aflate pe primele 5 locuri in prima liga. Partea buna este ca sunt pe lista de transferuri jucatori titulari in Nationala U21 ce joaca la cluburile din afara. Nu pot sa va dau detalii pentru ca, la fel ca si in cazul lui Curelea si Ferfelea, nu am vrut sa le stiu pana nu se infaptuiesc :lol:
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Cristi Chivu - Craiova

Mesaj de muttley » 14 Noi 2013, 13:47

@Cristi

Eu zic sa nu mai continuam ineptia asta cu Chivu.... ne facem de ras.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Dtristan
fanatic
fanatic
Mesaje: 1155
Membru din: 26 Apr 2006, 22:01

Re: Cristi Chivu - Craiova

Mesaj de Dtristan » 14 Noi 2013, 14:09

Subscriu.....zic ca nici sa visam nu avem voie la un astfel de transfer...tousi e vb de un fost castigator al CL!
Unii au cantitate altii au calitate! Cantitatea se cumpara, calitatea se castiga!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Cristi Chivu - Craiova

Mesaj de DeuxEx » 14 Noi 2013, 14:10

Inseamna ca cei care ti-au spus cu 3 zile inainte ca o sa ia 2 jucatori de atac foarte buni sunt dobitoci, nu? s9k3k3, daca oamenii (sunt in conducerea CSUC) spun ca negociaza cu Chivu, de ce te deranjeaza??! Sa mor eu, parca ai fi un sectant boovean :lol:
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Cristi Chivu - Craiova

Mesaj de muttley » 14 Noi 2013, 14:25

DeuxEx scrie:Inseamna ca cei care ti-au spus cu 3 zile inainte ca o sa ia 2 jucatori de atac foarte buni sunt dobitoci, nu? s9k3k3, daca oamenii (sunt in conducerea CSUC) spun ca negociaza cu Chivu, de ce te deranjeaza??! Sa mor eu, parca ai fi un sectant boovean :lol:
Negociaza pe DRACU. Pun pariu ca de 3 saptamani Chivu e pe telefoane cu ei , iar de cand are oferta pe noptiera nu poate sa doarma noaptea.
Nu trebuie sa ai multa intuitie ca sa realizezi ca e un joc de imagine... de aceea ma si tin la distanta !! Eu zic sa nu va salati luati de valul asta penibil ! poate apare Chivu si va aduce cu picioarele pe pamant ! poate chiar sub pamant.
Oricum e de asteptat ca si Mutu sa apara in peisaj ! doar a declarat ca echipa lui de suflet e Craiova.

edit: Ma deranjeaza ca ne cred idioti ! toti astia de incearca sa ne bage asta pe gat. Asta e un alt motiv pt care am renuntat la echipa brutarului !! Am preferat sa gandesc singur ! nu sa gandeasca altul pt mine. Iar daca gandesti singur nu are cum sa-ti treaca prin cap o asemenea varianta .
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Dtristan
fanatic
fanatic
Mesaje: 1155
Membru din: 26 Apr 2006, 22:01

Re: Cristi Chivu - Craiova

Mesaj de Dtristan » 14 Noi 2013, 14:30

In returul cu UTA duel Chivu-Mutu:)))))))))))) si am auzit ca Martipan ala muta echipa intr-un sat din Cluj:))))ar fi penibilitate maxima,,,,,Mutu chivu in divizia B.....le intrece pe toate:)
Unii au cantitate altii au calitate! Cantitatea se cumpara, calitatea se castiga!

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Cristi Chivu - Craiova

Mesaj de DarkComy » 14 Noi 2013, 17:32

Maxima Sport pe facebook

Rugăm colegii din presă să nu mai inventeze știri. Până acum, nu s-a pus nici un moment problema aducerii lui Cristi Chivu la Universitatea Craiova, așa cum nu a fost nimic adevărat nici referitor la presupusele negocieri cu Daniel Niculae. Strategia clubului este una bazată pe viitor și pe creșterea unor noi ”Cristi Chivu”, iar scouterii se concentrează mai ales pe loturile naționale de juniori și tineret.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Cristi Chivu - Craiova

Mesaj de DeuxEx » 03 Mar 2019, 13:00

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Scrie răspuns